Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Sedewakantyści dostąpią Zbawienia ?
 |  Wersja do druku
eviva
 styczeń 27 2008 18:41   
Forum

Status: offline

Pius

278. Co to jest łaska?

Łaska jest to dar nadprzyrodzony, którego Bóg udziela stworzeniom rozumnym z własnej dobrej woli, żeby mogły dostąpić żywota wiecznego.

289. Jakie są główne środki zyskania łaski Bożej?

Główne środki zyskania łaski Bożej to modlitwa o nią i Sakramenty, które zawierają łaskę i udzielają jej.

Dla mnie Łaską Bożą jest obecny w każdym Duch Święty Chrystusowy.

Ja nie widzę sprzeczności w NT. O tym duchu to nie rozumiem Cię, zawsze o tym piszesz, wydaje mi się że to Twój wybieg obrony aby odbiegać od tematów które ewidentnie świadczą o błędach Twojego religii.

Encyklika o Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata
"Dominum et Vivificantem"

58.Duch Święty umacnia "człowieka wewnętrznego".

"... Zjednoczony z Duchem Świętym, Kościół - jak nikt inny - jest świadom tego, co w człowieku wewnętrzne, a zarazem najbardziej głębokie i istotne, bo duchowe i niezniszczalne. Dlatego też Apostoł modli się za swoich wiernych i pisze do nich: "zginam kolana moje przed Ojcem... aby sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka".

Pod wpływem Ducha Świętego dojrzewa i umacnia się ów człowiek wewnętrzny czyli "duchowy". Dzięki udzielaniu się Boga,duch ludzki, który "zna to, co ludzkie", spotyka się z "Duchem, który przenika głębokości Boże". W tym Świętym Duchu, który jest Darem przedwiecznym, Bóg Trójjedyny otwiera się dla człowieka, dla ducha ludzkiego . Ukryte tchnienie Ducha Bożego powoduje, iż duch ludzki otwiera się również wobec zbawczego i uświęcającego samootwarcia się Boga".

A jeśli zgodnie z NT i z I Piotra 3.4 jedynie duch ludzki" ma wartość przed Bogiem,bo jest Jego dzieckiem,co potwierdza Jan Paweł II,to dlaczego mam się uważać za kogoś innego? Jeśli wg Ciebie jest to błędna religia,to trudno.

Twoje rozumowanie czyni Pana Jezusa Kłamcą gdyż twierdzisz że niema piekła a Pan Jezus wyraźnie o tym naucza. Nie widzę sprzeczności w PS widzę za to Twoją ewidentnie błędną interpretacje.

Jest takie miejsce,które można nazwać piekłem i gdzie są bardzo grzeszne dusze.Nie będzie ono trwało jednak wiecznie jak mówi o tym Chrystus:

"O wiedzcie,nigdy nie będzie wiecznie ciemnego miejsca,wiecznego potępienia.Bóg,odwieczna Miłość nie potępia ciebie.

Bóg jako Miłość jest w każdej duszy!{Gal.4.6;Rzym.5.5}

Obojętnie jak ciemnym demonem jest dusza,upominająca miłość,utrzymujący Duch jest w każdej duszy.Nawet demon znajdzie kiedyś drogę do Wszechmiłości,ponieważ w kosmosie istnieje tylko Miłość.Wszystko inne przeminie na wskutek wiecznego Życia,ponieważ Bóg nie jest ograniczony ani czasem,ani przestrzenią.Bóg,twój Pan i Ojciec,czeka nawet na najciemniejszego demona.

Wszechświat można porównać do wagi.Na obu szalach znajduje się Miłość,waga musi pozostać w równowadze,gdyby istniało miejsce wiecznej ciemności,to harmonia wszechświata nie byłaby zapewniona.Każde ciemne miejsce zaniknie pod wpływem wszystko obejmującej i podtrzymującej Miłości".
--------

karol dabrowski

PS Evivę proszę o powrót na wątek TT.

Drogi Karolu:

1.Nie pochodzę z TT,żeby tam powracać.
2.Jeśli Tobie nie przeszkadza fakt,że na forum są inne osoby,których wiara różni się od Twojej,to dlaczego ci przeszkadza moja wiara? Kierujesz się Bożą Miłością?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 styczeń 27 2008 20:11   
Forum

Łaska Boża (Łaska uświęcejąca) - to coś, co pozwala nam być blisko Boga, bardzo blisko.

Bóg jako Miło¶ć jest w każdej duszy!{Gal.4.6;Rzym.5.5}

'Na dowód tego,że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych Ducha, Syna swego, który woła Abba, Ojcze!. A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem'

Rzeczywiscie'Miłość Boża rozlana jest w sercach' ale czy każdego?

Powyższe słowa adresowana są do braci w wierze (osob wierzacych w Chrystusa). Tak podaje Pismo.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 27 2008 20:25   
Forum

Pius

Encyklika o Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata
"Dominum et Vivificantem"

58.Duch Święty umacnia "człowieka wewnętrznego".

"... Zjednoczony z Duchem Świętym, Kościół - jak nikt inny - jest świadom tego, co w człowieku wewnętrzne, a zarazem najbardziej głębokie i istotne, bo duchowe i niezniszczalne. Dlatego też Apostoł modli się za swoich wiernych i pisze do nich: "zginam kolana moje przed Ojcem... aby sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka".

Pod wpływem Ducha Świętego dojrzewa i umacnia się ów człowiek wewnętrzny czyli "duchowy". Dzięki udzielaniu się Boga,duch ludzki, który "zna to, co ludzkie", spotyka się z "Duchem, który przenika głębokości Boże". W tym Świętym Duchu, który jest Darem przedwiecznym, Bóg Trójjedyny otwiera się dla człowieka, dla ducha ludzkiego . Ukryte tchnienie Ducha Bożego powoduje, iż duch ludzki otwiera się również wobec zbawczego i uświęcającego samootwarcia się Boga".

A jeśli zgodnie z NT i z I Piotra 3.4 jedynie duch ludzki" ma wartość przed Bogiem,bo jest Jego dzieckiem,co potwierdza Jan Paweł II,to dlaczego mam się uważać za kogoś innego? Jeśli wg Ciebie jest to błędna religia,to trudno.

Jest takie miejsce,które można nazwać piekłem i gdzie są bardzo grzeszne dusze.Nie będzie ono trwało jednak wiecznie jak mówi o tym Chrystus:

"O wiedzcie,nigdy nie będzie wiecznie ciemnego miejsca,wiecznego potępienia.Bóg,odwieczna Miłość nie potępia ciebie.

Bóg jako Miłość jest w każdej duszy!{Gal.4.6;Rzym.5.5}

Obojętnie jak ciemnym demonem jest dusza,upominająca miłość,utrzymujący Duch jest w każdej duszy.Nawet demon znajdzie kiedyś drogę do Wszechmiłości,ponieważ w kosmosie istnieje tylko Miłość.Wszystko inne przeminie na wskutek wiecznego Życia,ponieważ Bóg nie jest ograniczony ani czasem,ani przestrzenią.Bóg,twój Pan i Ojciec,czeka nawet na najciemniejszego demona.

Wszechświat można porównać do wagi.Na obu szalach znajduje się Miłość,waga musi pozostać w równowadze,gdyby istniało miejsce wiecznej ciemności,to harmonia wszechświata nie byłaby zapewniona.Każde ciemne miejsce zaniknie pod wpływem wszystko obejmującej i podtrzymującej Miłości".
--------

Tak jak zawsze nie da sie wybronić Twoich teorii to o duszy zaczynasz pisać. Mylisz że nikt nie wie ze tak unikasz odpowiedzi na pytania i zmieniasz temat?

Może zamiast powtarzać ten sam urywek jednej z encyklik JP2 poczytaj inne jego encykliki np. o różańcu albo encykliki innych papieży. Nie rozumiem po co powołujesz sie na JP2 w tej sytuacji skoro on wierzył w wieczne piekło.

skąd to jest cytat?

Pan Jezus naucza o wiecznym ogniu piekieł. Ty nauczasz że piekła nie ma jak jehowi, wybacz ale jako chrześcijanin wierze Panu Jezusowi.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 27 2008 22:22   
Forum

Pan Jezus naucza o wiecznym ogniu piekieł. Ty nauczasz że piekła nie ma jak jehowi, wybacz ale jako chrześcijanin wierze Panu Jezusowi

Pius!
To wspaniale, że wierzysz Jezusowi, gdyż On jest Drogą Życiem i Prawdą.
Tylko czy wiesz, co Jezus miał na myśli mówiąc o piekle?
Czy rozumiesz te cytaty z Pisma, które o tym mówią?
Co znaczy, że mamy bać się tego, który ma moc wtrącić nas z ciałem i z duszą do piekła?
Kto ma taką moc? Kogo i dlaczego powinniśmy się bać?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 27 2008 22:31   
Forum Moderator
Moderator

Taka moc matejanko ma Bog.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 styczeń 28 2008 00:59   
Forum

Naprawde myślicie że Bóg stworzył świat, ludzi, potem wcielił się w człowieka i poniósł haniebną śmierć by go odkupići tylko po to żeby zapełnić piekło niewiernymi a zbawienie stanie się udziałem jedynie garstki wiernych członków Świętego Kościoła Rzymskiego
Rozumiem że wizja pustego piekła wzbudza u niektórych nienawiść, ale czy miłosierdzie nie zwyciężyło sprawiedliwości
Czy Bóg nie posługuje się złem żeby człowieka doskonalić, nauczyć bezwzględności wiary i miłości, by człowiek mógł głębiej i dokładniej poznać i oczyścić swą naturę
Czy jedną z rajskich atrakcji będzie rozkoszowanie się widokiem dręczonych dniem i nocą nieprzebranych istnień ludzkich wrzuconych żywcem do jeziora ognistego gorejącego siarką
To może lepiej było nie przychodzić na świat

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 styczeń 28 2008 01:12   
Forum

Quote by pijany pastor:Czy jedną z rajskich atrakcji będzie rozkoszowanie się widokiem dręczonych dniem i nocą nieprzebranych istnień ludzkich wrzuconych żywcem do jeziora ognistego gorejącego siarką

albo 72 dziewice

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 28 2008 06:26   
Forum

Quote by pijany pastor: Naprawde myślicie że Bóg stworzył świat, ludzi, potem wcielił się w człowieka i poniósł haniebną śmierć by go odkupići tylko po to żeby zapełnić piekło niewiernymi a zbawienie stanie się udziałem jedynie garstki wiernych członków Świętego Kościoła Rzymskiego
Rozumiem że wizja pustego piekła wzbudza u niektórych nienawiść, ale czy miłosierdzie nie zwyciężyło sprawiedliwości
Czy Bóg nie posługuje się złem żeby człowieka doskonalić, nauczyć bezwzględności wiary i miłości, by człowiek mógł głębiej i dokładniej poznać i oczyścić swą naturę
Czy jedną z rajskich atrakcji będzie rozkoszowanie się widokiem dręczonych dniem i nocą nieprzebranych istnień ludzkich wrzuconych żywcem do jeziora ognistego gorejącego siarką
To może lepiej było nie przychodzić na świat

Można też wnioskować, że jeżeli istnieje wieczne piekło w rozumieniu chrześcijańskim
to wg logiki oznacza to, że Jezus nikogo nie zbawił i daremna była Jego Ofiara.
Albo że był tylko Prorokiem i Jego przesłanie poniosło klęskę (został zabity).
Albo że tak naprawdę życie doczesne kończy się z chwilą śmierci cielesnej
a piekło to być może ciągła reinkarnacja (zmartwychwstanie) w nowe ciało i powrót do ziemskiego cierpienia???
A może ma troszkę racji Matejanka,że Jezus był posłany po to, żeby pokazać ludziom drogę, która prowadzi do wyjścia z naszego ziemskiego i wewnętrznego "piekła" ?
Albo może piekło i wieczne cierpienie jest obrazem Boga lubiącego cierpienie lub Boga który stworzył świat i dalej się nim już nie interesuje?

Hm...dla dużej części ludzi koncepcja piekła jest nie do pogodzenia z wizerunkiem Miłosiernego Boga i albo wierzą że życie kończy się z chwilą śmierci i tam nic nie ma, albo w Niego w ogóle nie wierzą, bo Jego istnienia i bierności nie da się wytłumaczyć patrząc na "piekło" ziemskie.
W całej historii nie istniał bowiem okres bez wojny i "piekła" w jakimś zakątku ziemi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 28 2008 11:06   
Forum

medieval man

Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk, co oznacza, że nieważne jakiego jesteś wyznania: obecność Kościoła Chrystusowego w świecie, trwającego w pełni w Krk zapewania zbawienie wszystkim.
Z jakiego Objawienia to pochodzi? Bo podobnie jak Ty, głoszą np.Świadkowie Jehowy,że zbawienie jest możliwe jedynie u nich.

Kościołem Chrystusa jest każdy człowiek,bo tylko obecny w nas Chrystus jako Duch Święty,jest naszą Głową,a więc Głową Kościoła,który my wszyscy tworzymy.Tak jak pisze w Biblii:

1.My wszyscy jesteśmy Kościołem Chrystusa,a On jako obecny w każdym z nas przez Ducha Świętego,jest naszą Głową:

I Kor.3,16.Czy nie wiecie,że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży{Święty} mieszka w was?
I Kor.3,17.Jeśli kto niszczy świątynię Bożą,tego zniszczy Bóg,

albowiem świątynia Boża jest święta,a wy nią jesteście.

I Kor.6.19.Albo czy nie wiecie,że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego,który jest w was i którego macie od Boga,i że nie należycie też do siebie samych.
II Kor.6,16.A co za zgoda kościoła Bożego z bałwanami?

Albowiem wy jesteście kościołem Boga żywego,

tak jako mówi Bóg: Będę mieszkał w nich i będę się przechadzał w nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim."

2.Duch Święty jest naszą Głową i naszym Osobistym Zbawicielem.

Efez.1.22.I wszystko Bóg poddał pod nogi Jego,a Jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła.
Efez.1.23.Który jest ciałem Jego,pełnią tego,który sam wszystko we wszystkim wypełnia.
Kol.1.18.On jest także Głową Ciała,Kościoła...
Efez.5.23.Bo mąż jest głową żony,jak Chrystus Głową Kościoła,ciała,którego jest Zbawicielem.
jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo,które może zbawić dusze wasze.

3.Kim są inni niż Chrystus pasterze,duszpasterze,guru itd.dla naszych dusz?

Jan.10.7...Ja jestem drzwiami dla owiec.
Jan.10.8.Wszyscy,ilu przede mną przyszło,

to złodzieje i zbójcy,..

I Piotra2.25.Byliście bowiem zbłąkani jak owce,lecz teraz nawróciliście się do

pasterza i stróża dusz waszych.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 28 2008 11:37   
Forum

Quote by eviva: medieval man

Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk, co oznacza, że nieważne jakiego jesteś wyznania: obecność Kościoła Chrystusowego w świecie, trwającego w pełni w Krk zapewania zbawienie wszystkim.
Z jakiego Objawienia to pochodzi?

Czy wszystko musi pochodzic z jakiegoś Obajwienia?
Jak nie z Lourdes to z La Salette, albo z Medjugorie, czy Fatimy, albo nie daj Boże tzw. V ewangelii czy TT?
Quote by eviva:

Bo podobnie jak Ty, głoszą np.Świadkowie Jehowy,że zbawienie jest możliwe jedynie u nich.

Więc ja nie głosze jak ŚJ, lecz, że zbawienie jest przez obecność Kościoła w świecie.
Quote by eviva:
Kościołem Chrystusa jest każdy człowiek,

Co jest nielogiczne.
Kościół to po polsku Zgeomadzenie.
Czy każdy jeden pojedynczy człowiek może byc Zgromadzeniem?
Quote by eviva:
bo tylko obecny w nas Chrystus jako Duch Święty,

Chrystus jest w nas obecny jako Chrystus
Duch Święty jako Duch Święty.
Naprawdę to takie trudne?
Quote by eviva:
jest naszą Głową,

Chrystus nie jest naszą Glową, (nie moja, ani nie Twoją,) ale Głową całego Kościoła, czyli Wspólnoty wierzacych
Quote by eviva:a więc Głową Kościoła,który my wszyscy tworzymy.

Nie wiem jak z błednych przesłanek przechodzisz do poprawnego wniosku.
Pociesz się, że ostatnie zdanie jest prawdziwe.
Chrystus jest Głową Ciała czyli Kościoła, czyli Wspólnoty bosko-ludzkiej, którą tworzymy
Quote by eviva:

Tak jak pisze w Biblii:

1.My wszyscy jesteśmy Kościołem Chrystusa,a On jako obecny w każdym z nas przez Ducha Świętego,jest naszą Głową:

Tak nie jest napisane w Biblii.

Quote by eviva:
I Kor.3,16.Czy nie wiecie,że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży{Święty} mieszka w was?

Oczywiście nie wiedziałaś, że słowa świątynia i Kościoł oznaczają co innego?
To, że cytat z 1Kor 3,16 głosi iz jestesmy świątynią, nie znaczy, że jesteśmy, każdy z nas pojedynczo Kościołem

Świątynia to miejsce kultu, to miejsce przebywania Boga
Kościół to Wspólnota wierzących. To Ciało (a więc nie jeden człowiek, lecz całe zgromadzenie) ktorego Głową jest Chrystus
Quote by eviva:
I Kor.3,17.Jeśli kto niszczy świątynię Bożą,tego zniszczy Bóg,

Jak wyżej
Quote by eviva:
albowiem świątynia Boża jest święta,a wy nią jesteście.

jak wyżej
Quote by eviva:
I Kor.6.19.Albo czy nie wiecie,że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego,który jest w was i którego macie od Boga,i że nie należycie też do siebie samych.
II Kor.6,16.A co za zgoda kościoła Bożego z bałwanami?

jak wyżej
Z tym, że teraz w 2 Kor Paweł pisze nie o światyni ciała jak w 1Kor ale o Kościele - wspólnocie
Quote by eviva:
Albowiem wy jesteście kościołem Boga żywego,

jak wyżej
Quote by eviva:
tak jako mówi Bóg: Będę mieszkał w nich i będę się przechadzał w nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim."

jak wyżej
Quote by eviva:

To nie Duch Święty jest naszym osobistym Zbawicielem ale Jezus Chrystus.
To dwie różne Osoby
Quote by eviva:
Efez.1.22.I wszystko Bóg poddał pod nogi Jego,a Jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła.
Efez.1.23.Który jest ciałem Jego,pełnią tego,który sam wszystko we wszystkim wypełnia.
Kol.1.18.On jest także Głową Ciała,Kościoła...
Efez.5.23.Bo mąż jest głową żony,jak Chrystus Głową Kościoła,ciała,którego jest Zbawicielem.

jak wyżej: te cytaty wyraxnie wskazują, że Jezus jest Głową, a nie Duch Święty
Quote by eviva:

jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo,które może zbawić dusze wasze.

przyjmijcie słowo, czyli naukę, czyli pouczenie
O przyjmowaniu Słowa nie pisze Jakub ale Jan. Tam poszukaj

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 styczeń 28 2008 11:43   
Forum

Quote by pijany pastor: Naprawde myślicie że Bóg stworzył świat, ludzi, potem wcielił się w człowieka i poniósł haniebną śmierć by go odkupići tylko po to żeby zapełnić piekło niewiernymi a zbawienie stanie się udziałem jedynie garstki wiernych członków Świętego Kościoła Rzymskiego

A kto tak myśli?
masz jakieś dane, których nie znam?
na drugi raz zanim wytoczysz jakiś zarzut upewnij się, że jest rzeczowy
Quote by pijany pastor:

Tak?
U kogo?
Znowu zarzut dla zarzutu?
Quote by pijany pastor:

Sugerujesz, ze Bóg jest sprawcą zła?

Quote by pijany pastor:

Tez nie wiem skąd to wziąłeś?
Tak uczy Twój Kościół?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 styczeń 28 2008 11:44   
Forum

Quote by mathias777:
Quote by pijany pastor:Czy jedną z rajskich atrakcji będzie rozkoszowanie się widokiem dręczonych dniem i nocą nieprzebranych istnień ludzkich wrzuconych żywcem do jeziora ognistego gorejącego siarką

albo 72 dziewice

bardzo merytoryczna odzywka

===

Cytat 
Pastor
 styczeń 28 2008 13:36   
Forum

Quote by medieval_man:

A kto tak myśli?
masz jakieś dane, których nie znam?
na drugi raz zanim wytoczysz jakiś zarzut upewnij się, że jest rzeczowy

Jan 3, 36 ...Kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.

Quote by pijany pastor:

Sugerujesz, ze Bóg jest sprawcą zła?

nie wiem jak to wydedukowałeś. Tak uczy Twój Kościół?

Quote by pijany pastor:

Tez nie wiem skąd to wziąłeś?
Tak uczy Twój Kościół?

pytanie retoryczne jak nie wiesz co to jest to sprawdź na wikipedii

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 28 2008 14:22   
Forum

pijany pastor

Jan 3, 36 ...Kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.

Jeszcze jedno potwierdzenie,że jest tylko jeden pasterz naszych dusz:

Jan.10.7....Ja Jestem drzwiami dla owiec.
Jan.10.8.Wszyscy,ilu przede mną przyszło{i po Chrystusie},to złodzieje i zbójcy.

Ilu się teraz namnożyło tych złodziei i zbójców,którzy chcą być pośrednikami między Bogiem a człowiekiem.A w NT pisze,że cały czas jest tylko jeden pośrednik.

Pius

Tak jak zawsze nie da sie wybronić Twoich teorii to o duszy zaczynasz pisać. Mylisz że nikt nie wie ze tak unikasz odpowiedzi na pytania i zmieniasz temat?

Może zamiast powtarzać ten sam urywek jednej z encyklik JP2 poczytaj inne jego encykliki np. o różańcu albo encykliki innych papieży. Nie rozumiem po co powołujesz sie na JP2 w tej sytuacji skoro on wierzył w wieczne piekło.

skąd to jest cytat?

Pan Jezus naucza o wiecznym ogniu piekieł. Ty nauczasz że piekła nie ma jak jehowi, wybacz ale jako chrześcijanin wierze Panu Jezusowi.

1.Wyjaśniam wątpliwości.
2.Różaniec jest bardzo dobry jeśli chodzi np.że,ktoś chce być "do tańca i do różańca".A na poważnie, kiedy widzę tak dużo ludzi do lekarzy psychiatrów i neurologów,to zawsze myślę o różańcu i wielka szkoda,że lekarze go nie przepisują.Wierzyć w Boże Miłosierdzie i wieczne piekło jednocześnie nie można.Więc raczej Jan Paweł II wierzył w Miłosierdzie.
3.Cytat pochodzi z Objawienia do siostry Gabi,ale podobnie jest w Objawieniu Marii,matki Jezusa i w innych.
4.To bardzo dobrze,że wierzysz w to,co wierzysz.Znacznie gorzej by było,gdybyś nie wierzył w to,co wierzysz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 29 2008 00:21   
Forum

Rozumiem że nie odpowiesz na pytanie czemu nie wierzysz Panu Jezusowi. Poczytaj może objawiania w które wierzył JP2 np. s.Faustyny czy w Fatimie. pisząc ze JP2 nie wierzył w piekło czynisz go schizofrenikiem. A Boże miłosierdzie nie stoi w sprzeczności z piekłem. Bóg dał ludziom wolną wole w miłosierdziu swoim nie zaciągnie nikogo do nieba bez jego woli. Jak mówi PS droga na zatracenie jest szeroka, Twój wybór jaką drogą chcesz iść. Nie rozumiem jak możesz tylko powoływać się na PS i na Pana Jezusa skoro twierdzisz że kłamał albo że PS jest fałszywe albo na Jp2 który głosił naukę katolicką z którą Twoje wierzenia mają wspólnego tyle co odważnik z odwagą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 29 2008 09:45   
Forum

Pius

Rozumiem że nie odpowiesz na pytanie czemu nie wierzysz Panu Jezusowi.

Ja wierzę w Chrystusa i że przez swoją obecność w każdym człowieku jest jako ,Słowo,Osobistym Zbawicielem każdego człowieka.Dlaczego Ty w to nie wierzysz? Może to Ty nie wierzysz Chrystusowi,a nie ja?

Nadal uważasz,że przez to co piszę:"Wszyscy wcześniej czy później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich",czynię:"Pana Jezusa kłamcą" jak napisałeś?
Poczytaj może objawiania w które wierzył JP2 np. s.Faustyny czy w Fatimie. pisząc ze JP2 nie wierzył w piekło czynisz go schizofrenikiem. A Boże miłosierdzie nie stoi w sprzeczności z piekłem. Bóg dał ludziom wolną wole w miłosierdziu swoim nie zaciągnie nikogo do nieba bez jego woli. Jak mówi PS droga na zatracenie jest szeroka, Twój wybór jaką drogą chcesz iść.
Gdzie ja piszę,że Jan Paweł II nie wierzył w piekło? Jak wg Ciebie się przedstawia ta wiara JPII w piekło? Czy JPII nie wierzył tak jak ja,że wszyscy będą zbawieni?.

Jaką drogą wg Ciebie trzeba iść do zbawienia?

Nie rozumiem jak możesz tylko powoływać się na PS i na Pana Jezusa skoro twierdzisz że kłamał albo że PS jest fałszywe albo na Jp2 który głosił naukę katolicką z którą Twoje wierzenia mają wspólnego tyle co odważnik z odwagą.
Nie wmawiaj mi,że ja piszę,że kłamał Pan Jezus.Jeśli PŚ zawiera sprzeczne wypowiedzi Jezusa,to dla mnie wynika,że to PŚ kłamie,bo Chrystus nigdy nie kłamał.Nie trzeba daleko szukać.W NT protestanckim, osobę obecnego w nas Słowa Bożego pisze się z dużej litery, jako "Słowo Boże".W katolickim i Świadków Jehowy NT, Słowo Boże pisze się obecnie z małej litery, jako "słowo Boże".Osobę obecnego w nas Chrystusa jako "Słowa Bożego",które jest Osobistym Zbawicielem każdego człowieka,zastąpiono "słowem Bożym",nauką głoszoną przez KK i ŚJ.Czy jest to świadome fałszowanie NT,czy nieświadomy błąd,którego nie popełnili jednak protestanci?

Nie rozumiem jak możesz tylko powoływać się na PS i na Pana Jezusa skoro twierdzisz że kłamał albo że PS jest fałszywe albo na Jp2 który głosił naukę katolicką z którą Twoje wierzenia mają wspólnego tyle co odważnik z odwagą.
Jeśli nauka katolicka kłamie,to jasne jest,że nie może mieć ona wiele wspólnego z moją wiarą,bo ja wierzę w prawdę.Moja wiara ma wiele wspólnego z nauką JPII,zdecydowanie więcej niż z Waszą.I nie pisz mi przy okazji,że czynię JPII kłamcą,tak jak niesłusznie wmawiasz mi to z Panem Jezusem,którego utożsamiasz z Biblią.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 29 2008 13:02   
Forum

Quote by eviva:
Ja wierzę w Chrystusa i że przez swoją obecność w każdym człowieku jest jako ,Słowo,Osobistym Zbawicielem każdego człowieka.Dlaczego Ty w to nie wierzysz? Może to Ty nie wierzysz Chrystusowi,a nie ja?

To czemu nie wierzysz w słowa Pana Jezusa?
Quote by eviva:
Nadal uważasz,że przez to co piszę:"Wszyscy wcześniej czy później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich",czynię:"Pana Jezusa kłamcą" jak napisałeś? Drogą do zbewienia jest Jezus jak mówi w PS czyli Jego Kosciol.

To że ktoś za kogoś opłacił okup nie znaczy ze ten 2 z niego skorzysta.
Quote by eviva:
Gdzie ja piszę,że Jan Paweł II nie wierzył w piekło? Jak wg Ciebie się przedstawia ta wiara JPII w piekło? Czy JPII nie wierzył tak jak ja,że wszyscy będą zbawieni?.

Jaką drogą wg Ciebie trzeba iść do zbawienia?

Napisałaś ze Ci sie tak wydaje. Tak się przestawia że w nie wierzył zobacz sobie do KKK zobacz kto i co pisze na pierwszych stronach. Drogą tą jest Jezus jak mówi w PS czyli jego Kościół.

Quote by eviva:
Nie wmawiaj mi,że ja piszę,że kłamał Pan Jezus.Jeśli PŚ zawiera sprzeczne wypowiedzi Jezusa,to dla mnie wynika,że to PŚ kłamie,bo Chrystus nigdy nie kłamał.Nie trzeba daleko szukać.W NT protestanckim, osobę obecnego w nas Słowa Bożego pisze się z dużej litery, jako "Słowo Boże".W katolickim i Świadków Jehowy NT, Słowo Boże pisze się obecnie z małej litery, jako "słowo Boże".Osobę obecnego w nas Chrystusa jako "Słowa Bożego",które jest Osobistym Zbawicielem każdego człowieka,zastąpiono "słowem Bożym",nauką głoszoną przez KK i ŚJ.Czy jest to świadome fałszowanie NT,czy nieświadomy błąd,którego nie popełnili jednak protestanci?

Nie wmawiam stwierdzam fakt. Zobacz sobie do oryginału z tymi mały literami zanim będziesz pisać brednie znów juz Ci to pisałem. A co to tego że PS kłamie bo tak stwierdziłaś, to JUŻ CAŁKIEM NIE ROZUMIEM JAK MOŻESZ SIE NA NIE POWOŁYWAĆ!!!!!!!! Nie wiem czy Ty w ogóle jesteś świadoma tego co piszesz, PS nie byłoby święte gdyby kłamało. Ale to świadczy o Twoim podejściu do ŚWIĘTEJ księgi chrześcijan!

Quote by eviva:
Jeśli nauka katolicka kłamie,to jasne jest,że nie może mieć ona wiele wspólnego z moją wiarą,bo ja wierzę w prawdę.Moja wiara ma wiele wspólnego z nauką JPII,zdecydowanie więcej niż z Waszą.I nie pisz mi przy okazji,że czynię JPII kłamcą,tak jak niesłusznie wmawiasz mi to z Panem Jezusem,którego utożsamiasz z Biblią.

Wiesz, to "NAUKA" Kościoła ustaliła kanon PS na który Ty sie teraz powołujesz jednocie twierdząc ze PS kalmie.

„Całe Pismo
przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do
poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości” 2 Tm 3,16).

Mam nadzieje ze przestaniesz być ślepa i nie słyszeć mając uszy. Nawróć się i uwierz w Ewangelię!

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 29 2008 18:14   
Forum

medieval man

Więc ja nie głosze jak ŚJ, lecz, że zbawienie jest przez obecność Kościoła w świecie.

W NT protestanckim pisze,że zbawia obecny w nas Chrystus jako Słowo wg.Jak.1.21.Co do tego ma Kościół,który my wszyscy tworzymy?

[Cytat za: eviva]

Co jest nielogiczne.

Przyjmijmy,że każdy człowiek jest świątynią Ducha Chrystusowego,a więc wszyscy tworzymy Kościół Chrystusowy.

Przyjmijmy zgodnie z NT,że Chrystus jest w nas obecny jako Duch Chrystusowy,Słowo Boże,Syn,Duch Prawdy Pocieszyciel itd.

Chrystus nie jest naszą Glową, (nie moja, ani nie Twoją,) ale Głową całego Kościoła, czyli Wspólnoty wierzacych

I Kor.11.3.A chcę,abyście wiedzieli,że

Głową każdego męża jest Chrystus...

Chrystus jest obecny w każdym z nas jako Duch Chrystusowy,który jest naszą Głową.Ty masz swojego Ducha Chrystusowego jako swoją Głowę,matejanka ma swoją Głowę i każdy też ma swoją Głowę,obecną w nas.

Tak jak pisze w Biblii:

Jednak tak w NT pisze.

To dwie różne Osoby

Duch Chrystusowy,Słowo,jest naszym Osobistym Zbawicielem.

O Słowie,jako obecnym w nas Zbawicielu pisze z dużej litery w protestanckim NT,którym się posługuję.

Zmiana w katolickim i ŚJ NT "Słowa" na "słowo", całkiem wypacza sens ofiary Jezusa na krzyżu i powoduje,że może być głoszona inna droga zbawienia naszej duszy,przez naukę danego kościoła,sekty,czy innych "złodziei i zbójców",niż ta,którą podaje protestancki NT.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 29 2008 18:41   
Forum

W NT protestanckim pisze,że zbawia obecny w nas Chrystus jako Słowo wg.Jak.1.21.Co do tego ma Kościół,który my wszyscy tworzymy?

Nic mnie nie obchodzą naciągane tłumaczenia
Quote by eviva:

Co jest nielogiczne.

Przyjmijmy,że każdy człowiek jest świątynią Ducha Chrystusowego,a więc wszyscy tworzymy Kościół Chrystusowy.

To wcale z tego nie wynika.
Nie dlatego jesteśmy w Kościele, że każdy z nas jest świątynią Ducha Świętego, ale każdy z nas jest świątynia Ducha dlatego, że znajduje się w Kościele.

Quote by eviva:

Przyjmijmy zgodnie z NT,że Chrystus jest w nas obecny jako Duch Chrystusowy,Słowo Boże,Syn,Duch Prawdy Pocieszyciel itd.

Tylko, ze to nie jest zgodne z Pismem świętym

Quote by eviva:

I Kor.11.3.A chcę,abyście wiedzieli,że

Głową każdego męża jest Chrystus...

he, he
ale nie kobiety wedlug tego samego Listu
Więc Twoją głową nie jest Chystus... tylko jakis facet?

Poważne: to zupełnie inne znaczenie słowa Głowa

Quote by eviva:

Chrystus jest obecny w każdym z nas jako Duch Chrystusowy,który jest naszą Głową.Ty masz swojego Ducha Chrystusowego jako swoją Głowę,matejanka ma swoją Głowę i każdy też ma swoją Głowę,obecną w nas.

Chystus jest obecny w każdym z nas
Duch Chrystusowy (inna nazwa Ducha Świętego) jest obecny w każdym z nas
Quote by eviva:
Tak jak pisze w Biblii:

Jednak tak w NT pisze.

jednak nie...
Quote by eviva:

To dwie różne Osoby

Nie.
Czytaj Pismo.
Zbawił nas Jezus a nie Duch.
Nie wiem dlaczego mieszasz Ducha Chrystusowego z Chrystusem?
Quote by eviva:

O Słowie,jako obecnym w nas Zbawicielu pisze z dużej litery w protestanckim NT,którym się posługuję.

Więc przestań się posługiwac złymi tłumaczenami.
Nie chodzi o to, że sa protestanckie, bo akurat wybrałas sobie zły przekład. Wiele przekladów protestanckich jest lepszych
Quote by eviva:

Zmiana w katolickim i ŚJ NT "Słowa" na "słowo",

Kiedy dotrze do Ciebie, że w porządnym tłumaczeniu NT nie ma "Słowa" w Liście Jakuba, ale jest "słowo"?
Zresztą u matejanki w niemieckim tlumaczeniu wszedzie jest "Słowo" bo w niemieckim wszystkie rzeczowniki pisze się z wielkie litery, co akurat o niczym nie swiadczy.

Quote by eviva:całkiem wypacza sens ofiary Jezusa na krzyżu i powoduje,że może być głoszona inna droga zbawienia naszej duszy,przez naukę danego kościoła,sekty,czy innych "złodziei i zbójców",niż ta,którą podaje protestancki NT.

aleś teraz przykozaczyła...
akurat to niczego nie wypacza, ale jak wolisz tkwić w swoich fantazjach, twoja sprawa

===

Cytat 
eviva
 styczeń 31 2008 15:18   
Forum

Pius

To czemu nie wierzysz w słowa Pana Jezusa?

NT każe wierzyć w obecnego w każdym człowieku Chrystusa jako Ducha Chrystusowego,Słowo Boże,Ducha Prawdy,Pocieszyciela,Ducha Świętego itd.Nie wiem co masz na myśli pisząc o słowach Pana Jezusa.

Napisałaś ze Ci sie tak wydaje. Tak się przestawia że w nie wierzył zobacz sobie do KKK zobacz kto i co pisze na pierwszych stronach. Drogą tą jest Jezus jak mówi w PS czyli jego Kościół.

Ja korzystam z protestanckiego NT ,a Ty z katolickiego.W tym NT pisze,że Drogą,Prawdą i Życiem nie jest jakiś tam Kościół,który ktoś tam sobie wymyśli,ale jedynie Chrystus i to ten obecny w nas.

On jest Panem naszej duszy i dlatego wszyscy tworzymy Jego Kościół.

Nie wmawiam stwierdzam fakt. Zobacz sobie do oryginału z tymi mały literami zanim będziesz pisać brednie znów juz Ci to pisałem. A co to tego że PS kłamie bo tak stwierdziłaś, to JUŻ CAŁKIEM NIE ROZUMIEM JAK MOŻESZ SIE NA NIE POWOŁYWAĆ!!!!!!!! Nie wiem czy Ty w ogóle jesteś świadoma tego co piszesz, PS nie byłoby święte gdyby kłamało. Ale to świadczy o Twoim podejściu do ŚWIĘTEJ księgi chrześcijan!

Ja się powołuję na protestancki NT,a nie na ten "zmieniony"{nieświadomie sfałszowany?}katolicki.To co piszę,to nie są brednie.Z treści NT wynika,że Duch Chrystusowy jest w nas obecny i dlatego ta obecność jako Słowa powinna być napisana z dużej litery,a nie tak jak w katolickim i Świadków Jehowy NT,z małej.Przez te "korekty" katolików i Świadków Jehowy Biblii,nie jest ona taka sama jak protestantów.Nie wiem z jakiego powodu mam wierzyć katolikom lub Świadkom Jehowy,a nie protestantom?

Wiesz, to "NAUKA" Kościoła ustaliła kanon PS na który Ty sie teraz powołujesz jednocie twierdząc ze PS kalmie.

„Całe Pismo
przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do
poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości” 2 Tm 3,16).

Mam nadzieje ze przestaniesz być ślepa i nie słyszeć mając uszy. Nawróć się i uwierz w Ewangelię!

Napisz mi czym wg Twojego NT jest ta Ewangelia,to ja ją porównam z protestanckim NT i zobaczymy,czy to jest to samo.Jak na razie to piszę tak,jak ja to widzę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 31 2008 16:19   
Forum

medieval man

m-m:"Więc ja nie głoszę jak ŚJ.lecz,że zbawienie jest przez obecność Kościoła w świecie".

eviva:"W NT protestanckim pisze,że zbawia obecny w nas Chrystus jako Słowo wg.Jak.1.21.Co do tego ma Kościół,który my wszyscy tworzymy"?

m-m:"Nic mnie nie obchodzą naciągane tłumaczenia"

To nie są naciągane tłumaczenia,bo kto zbawia pisze w NT.To nie jakiś wyimaginowany Kościół,ale jedynie Duch Chrystusowy jest "źródłem źródłem wody żywej,wytryskującej ku żywotowi wiecznemu".

eviva:"Przyjmijmy,że każdy człowiek jest świątynią Ducha Chrystusowego,a więc wszyscy tworzymy Kościół Chrystusowy".

To wcale z tego nie wynika.
Nie dlatego jesteśmy w Kościele, że każdy z nas jest świątynią Ducha Świętego, ale każdy z nas jest świątynia Ducha dlatego, że znajduje się w Kościele.

Ducha Świętego otrzymaliśmy wszyscy dzięki zbawczej śmierci Jezusa.Tak samo ma go każdy bez względu na to,czy się znajduje w jakimś tam Kościele,czy nie.To Chrystusowi zawdzięczamy obecność w każdym z nas Ducha Świętego,a nie Kościołowi.

m-m:"[Cytat Chrystus nie jest naszą Glową, (nie moja, ani nie Twoją,) ale Głową całego Kościoła, czyli Wspólnoty wierzacych".

eviva:"I Kor.11.3.A chcę,abyście wiedzieli,że

Głową każdego męża jest Chrystus..".

he, he

Chrystus jako obecny w nas Duch Chrystusowy jest Panem naszej duszy,jej Osobistym Zbawicielem.

To dwie różne Osoby

Nie.
Czytaj Pismo.
Zbawił nas Jezus a nie Duch.
Nie wiem dlaczego mieszasz Ducha Chrystusowego z Chrystusem?

Chrystus nasz wszystkich odkupił.To dzięki Chrystusowi każdy ma Ducha Chrystusowego,jako jego Osobistego Zbawiciela.Wszystko się zgadza zgodnie z NT protestanckim.

eviva:"O Słowie,jako obecnym w nas Zbawicielu pisze z dużej litery w protestanckim NT,którym się posługuję".

m-m:"Więc przestań się posługiwac złymi tłumaczenami.
Nie chodzi o to, że sa protestanckie, bo akurat wybrałas sobie zły przekład".

Protestancki NT jest znacznie lepszy od katolickiego i ŚJ NT.

Kiedy dotrze do Ciebie, że w porządnym tłumaczeniu NT nie ma "Słowa" w Liście Jakuba, ale jest "słowo"?
Zresztą u matejanki w niemieckim tlumaczeniu wszedzie jest "Słowo" bo w niemieckim wszystkie rzeczowniki pisze się z wielkie litery, co akurat o niczym nie swiadczy.

W każdym porządnym tłumaczeniu "Słowo" w Jak.1.21.jest napisane z dużej litery,bo oznacza to obecnego w nas Ducha Chrystusowego,Syna,Ducha,Prawdy,Pocieszyciela itd.

[Cytat za: eviva]całkiem wypacza sens ofiary Jezusa na krzyżu i powoduje,że może być głoszona inna droga zbawienia naszej duszy,przez naukę danego kościoła,sekty,czy innych "złodziei i zbójców",niż ta,którą podaje protestancki NT.

aleś teraz przykozaczyła... Smile
akurat to niczego nie wypacza, ale jak wolisz tkwić w swoich fantazjach, twoja sprawa

Z całej treści NT wynika,że nie zbawia nas żadem Kościół,
tylko obecny w nas Duch Chrystusowy,który jest dawcą "wody żywej,wytryskującej ku żywotowi wiecznemu".

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 31 2008 16:32   
Forum

Rozumiem ze nie jesteś w stanie odnieść sie do argumentów i zmieniasz temat. Przykro mi. Nie ma czegoś takiego jak protestanckie PS jest jedynie przekład przez nich preferowany. Co nie ma tu znaczenia bo normalni protestanci wierzą w wieczne piekło JAK NAUCZA PISMO ŚWIĘTE. Zresztą ja Cie odsyłałem do ORYGINAŁU wiec nie Twój wybieg jest .... beznadziejny. Co do słów Pana Jezusa czynisz je kłamstwem twierdza ze są nieprawdzie. Jak chcesz dyskutować o piekle to nie zmieniaj tematu albo przyznaj ze nie jesteś wstanie sie wybronić.

Z PS wynika ze zdbawienie jest w Jezusie, w tym samym PS jest napisane ze Jezus jest Kosciolem.

btw zastanawiałaś sie kim byłaś w poprzednim wcieleniu? Bo ja mam swoja teorie na temat TWOJEGO poprzedniego wcielenia. ((:

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 31 2008 17:20   
Forum

Pius!

btw zastanawiałaś sie kim byłaś w poprzednim wcieleniu? Bo ja mam swoja teorie na temat TWOJEGO poprzedniego wcielenia. ((:

właśnie z powodu ewentualności takich reakcji, Jezus powiedział do uczniów, że wiele jeszcze ma im do powiedzienia, ale jeszcze nie mogą wszystkiego znieść!
Dopiero, gdy przyjdzie Duch Prawdy, wprowadzi ich we wszelką Prawdę.
Niestety ludzie jeszcze dzisiaj nie są całkiem gotowi na przyjęcie tej Prawdy, tak jak nie byli całkiem gotowi za czasów Jezusa na przyjęcie Nauki Pana!
Ale Boska Prawda zawsze w końcu zwycięża!
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
xxx
 styczeń 31 2008 18:06   
Forum

Quote by matejanka: ...

tak tak .... a jeszcze dla zmyłki cale Pismo Święte przeczy reinkarnacji i szebernastym testamentom. Tak tak .. a ochnaste wcielenie sw. Jana siedzi i dopisuje papirusy... Wszyscy są w błędzie tylko wy 2 macie racje...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 31 2008 19:18   
Forum

tak tak .... a jeszcze dla zmyłki cale Pismo Święte przeczy reinkarnacji i szebernastym testamentom. Tak tak .. a ochnaste wcielenie sw. Jana siedzi i dopisuje papirusy... Wszyscy są w błędzie tylko wy 2 macie racje...

Nie bądź takim optymistą
ALe poważnie, chyba nie jesteś zorientowany jak myśli współczesny człowiek.
Przypominam poza tym, że Apostołow na początku było tylko dwunastu.
A Duch Prawdy zaczął od objawiania swojej Prawdy 144 tysiącom. I oni nauczają teraz następnych, a ci następni następnych itd!
Pozdrawiam

===

Cytat 
Piotr
 styczeń 31 2008 21:04   
Forum

...a na początku było ich 4400?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Andrzej
 styczeń 31 2008 21:48   
Forum

m-m:"Więc ja nie głoszę jak ŚJ.lecz,że zbawienie jest przez obecność Kościoła w świecie".

eviva:"W NT protestanckim pisze,że zbawia obecny w nas Chrystus jako Słowo wg.Jak.1.21.Co do tego ma Kościół,który my wszyscy tworzymy"?

m-m:"Nic mnie nie obchodzą naciągane tłumaczenia"

To nie są naciągane tłumaczenia, bo kto zbawia pisze w NT.

Owszem, evivo.
Nie jestes żadnym autorytetem co do tłumaczeń Biblii.
Piszesz o tym, co Ci się wydaje.
Tłumaczenia, w których w Liscie Jakuba ktoś tłumacząc pisze wyraz "słowo" z wielkiej litery, żeby zasugerowac, że chodzi o Osobę Bożą, są po prostu kłamliwe.
Niezaleznie od tego, czy sa one protestanckie, czy katolickie, czy prawoslawne, czy inne.

Quote by eviva:
To nie jakiś wyimaginowany Kościół,ale jedynie Duch Chrystusowy jest "źródłem źródłem wody żywej,wytryskującej ku żywotowi wiecznemu".

Po pierwsze nie Duch Chrystusowy tylko Syn Bozy
Po drugie nigdzie nie napisałem, że Kościół jest żródłem wody żywej, więc bądź łaskawa zwnowu nie manipulować (kłamać)

Quote by eviva:

Tak samo ma go każdy bez względu na to,czy się znajduje w jakimś tam Kościele,czy nie.To Chrystusowi zawdzięczamy obecność w każdym z nas Ducha Świętego,a nie Kościołowi.

Ale przecież nie o tym rozmawiamy.
Bądź łaskawa przeczytać, co Ci napisałem.
Masz klapki na oczach?

Quote by eviva:

m-m:"[Cytat Chrystus nie jest naszą Glową, (nie moja, ani nie Twoją,) ale Głową całego Kościoła, czyli Wspólnoty wierzacych".

eviva:"I Kor.11.3.A chcę,abyście wiedzieli,że

Głową każdego męża jest Chrystus..".

he, he

Chrystus jako obecny w nas Duch Chrystusowy jest Panem naszej duszy,jej Osobistym Zbawicielem.

Zgadzam się.
Chrystus obecny w nas (nie jako Duch Chrystusowy, ale po prostu jako Chrystus) jest naszym Panem i naszym Zbawicielem.
Powtarzasz w kółko tę samą mantrę nawet nie odpowiadając na to, co Ci napisałem.
Beznadzieja.

Quote by eviva:

Naucz się raz na zawsze, dobrze?
Duch Chrystusowy to w Pismie okreslenie Ducha Świetego - Trzeciej Osoby Bożej
Zbawieni jestesmy przez wcielenie Słowa - Drugiej Osoby Bożej.
Wszytkie inne podziały nie sa chrzescijańskie tylko sa produktem Twojej wybujałej wyobraźni

Quote by eviva:
Chrystus nasz wszystkich odkupił.To dzięki Chrystusowi każdy ma Ducha Chrystusowego,jako jego Osobistego Zbawiciela.Wszystko się zgadza zgodnie z NT protestanckim.

Nic sie nie zgadza.
Podejrzewam coraz bardziej, że masz kłopoty z myśleniem.
Rozmowa z Tobą jest bez sensu, bo wyznając poglądy pozachrześcijańskie próbujesz podpierać je autorytetem chrześcijaństwa wypisując stos bredni.

Quote by eviva:
eviva:"O Słowie,jako obecnym w nas Zbawicielu pisze z dużej litery w protestanckim NT,którym się posługuję".

m-m:"Więc przestań się posługiwac złymi tłumaczenami.
Nie chodzi o to, że sa protestanckie, bo akurat wybrałas sobie zły przekład".

Protestancki NT jest znacznie lepszy od katolickiego i ŚJ NT.

Bo tak uważa wielkam nieomylna, największa eviva?
Zejdź na ziemię

Quote by eviva:

W każdym porządnym tłumaczeniu "Słowo" w Jak.1.21.jest napisane z dużej litery,bo oznacza to obecnego w nas Ducha Chrystusowego,Syna,Ducha,Prawdy,Pocieszyciela itd.

Bo tak uważa wielka, wspaniała, nieomylna eviva?
Zejdź evivo na ziemię

Quote by eviva:

[Cytat za: eviva]całkiem wypacza sens ofiary Jezusa na krzyżu i powoduje,że może być głoszona inna droga zbawienia naszej duszy,przez naukę danego kościoła,sekty,czy innych "złodziei i zbójców",niż ta,którą podaje protestancki NT.

aleś teraz przykozaczyła... Smile

Z całej treści NT wynika,że nie zbawia nas żadem Kościół,
tylko obecny w nas Duch Chrystusowy,który jest dawcą "wody żywej,wytryskującej ku żywotowi wiecznemu".

Jak zwykle dyskutujesz nie z tym co Ci napisałem.
Nigdzie nie napisałem, że zbawia nas Kościół, bo zbawił nas Jezus (nie Duch Chrystusowy), ale to zbawienie jest dostepne w świecie dzięki Kościołowi.

Jesli masz trudności z rozumieniem teksów pisanych, zawsze możesz wrócic do szkoł.

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 31 2008 21:56   
Forum

Quote by matejanka: Pius!

właśnie z powodu ewentualności takich reakcji, Jezus powiedział do uczniów, że wiele jeszcze ma im do powiedzienia, ale jeszcze nie mogą wszystkiego znieść!

Matejanko, Twoja koleżanka eviva wypisuje brednie, ktore obrażają inteligencja pięciolatka.
Jesli uważasz, że Jezus zmierzał do tego, żebyśmy wierzyli w brednie chorego umysłu, to żal mi Ciebie.
Quote by matejanka:

Dopiero, gdy przyjdzie Duch Prawdy, wprowadzi ich we wszelką Prawdę.
Niestety ludzie jeszcze dzisiaj nie są całkiem gotowi na przyjęcie tej Prawdy, tak jak nie byli całkiem gotowi za czasów Jezusa na przyjęcie Nauki Pana!
Ale Boska Prawda zawsze w końcu zwycięża!
Pozdrawiam

jak zwykle: ble, ble, ble ktore nic, NIC, NIC nie wnosi do rozmowy oprócz postawy denerwowania kaznodziejską postawą matejanki

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 31 2008 22:01   
Forum

Quote by matejanka:
Nie bądź takim optymistą
ALe poważnie, chyba nie jesteś zorientowany jak myśli współczesny człowiek.

A co to w ogóle za argument?
Co kogo obchodzi jak mysli współczesny człowiek?
No chyba, że Twoje nauczanie ma na celu dostosowanie się do "myślenia świata".
Czyli: jak uwieść współczesnego człowika? Prawda, matejanko? Kłamstwem, ktore mu się spodoba...
Jestes w tym dobra

Quote by matejanka:
Przypominam poza tym, że Apostołow na początku było tylko dwunastu.
A Duch Prawdy zaczął od objawiania swojej Prawdy 144 tysiącom.

Badź łaskawa nie wciskać kitu o tzw. "Duchu Prawdy" ktory tak naprawdę jest wytworem chorej wyobraźni
Przynajmniej nie w kazdym temacie.
Juz ci proponowałem kiedyś:

Założ swoj własny portal poświęcony TT i "Duchowi Prawdy" i tam głoś brednie.
Nie chcesz?
Pewnie, ze tak.
Tu jest wygodnie, a tam NIKT by Cie nie czytał.

Quote by matejanka:
I oni nauczają teraz następnych, a ci następni następnych itd!
Pozdrawiam

Znowu kaznodziejski ton matejanki.
Daj spokój.
Jak można powiedzieć, że powtarzanie bredni jest nauczaniem?

===

Cytat 
karol_dabrowski
 luty 01 2008 08:17   
Forum Moderator
Moderator

Dobra - moderatorska cierpliwość sie skonczyła Temat brzmi "czy sedewakantysta dostapi zbawienia" - offtopy od teraz będą kasowane. Proszę założyć temat "o wszystkim i o niczym" albo przeniesc sie na temat "trzeci testament" który pełni funckcję takowego.
Zdrówka

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,51 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty