Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Cialo i krew Pana Jezusa.
 |  Wersja do druku
MacTavish
 lipiec 11 2008 16:56   
Forum

Status: offline

Aha, adwentysta (Apologeta) udziela rzetelnych informacji nt. wiary Kościoła Katolickiego ? Boki zrywać

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 11 2008 17:11   
Forum

Co w tym smiesznego?? no a co Ty wiesz na ten temat przemiany Eucharystii w Kosciele Katolickim?
A moze z Katolikow ktos czuje sie doinformowany na tyle aby udzielic odpowiedzi i opisac to z punktu widzenia Katolickiego?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 lipiec 11 2008 21:23   
Forum

corka

Apologeta do corki:"Kult opłatka jest bałwochwalstwem (Wj.20:4-6). Słowo Boże mówi, że Jezus nie mieszka ani w opłatku ani w kościołach, lecz w sercach tych, którzy poddają swe życie Jego prowadzeniu (1Kor.6:19; Mt.18:20). Pismo Święte mówi, że „Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, NIE mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował” (Dz.17:24-25).

Kult opłatka jest bałwochwalstwem i oszukiwaniem wiernych na wielka skalę.KK karze wierzyć wiernym w urojonego Chrystusa,którego nie ma w opłatku,a nie widzi rzeczywistej obecności Chrystusa w duchowym sercu każdego człowieka.Chrystus obiecał dać wszystkim swojego Ducha,Pocieszyciela,Syna,Słowo,Słowo Boże,łaska Boża itd.Po śmierci Jezusa,wszyscy otrzymaliśmy jego Ducha Świętego jako naszego Pana i Osobistego Zbawiciela.

KK nie jest tym Kościołem Apostolskim,który tworzyli pierwsi apostołowie:

I Jana 1.3.Co widzieliśmy i słyszeliśmy,to i wam zwiastujemy,abyście i wy społeczność z nami mieli.A społeczność(Kościół)nasza jest społecznością z Ojcem i Synem jego,Jezusem Chrystusem.

Ojciec (Królestwo Boże)-jest to obecny w naszym niebie duchowym Bóg Ojciec,
Syn-jest to obecny w naszym sercu duchowym Chrystus.

Dobra Nowina głoszona przez apostołów mówiła o

obecności w każdym człowieku Królestwa Bożego (Ojca) i Chrystusa.

Od kiedy papież zaczął się uważać za kogoś większego od Boga,jako nieomylny "Ojciec Święty",kościół którym kieruje przestał widzieć obecnego w nas Ojca i Syna.Papież zastąpił Ojca,a "opłatkowy Chrystus" zastąpił obecnego w nas Chrystusa jako Syna.Dlatego w Apokalipsie pisze o upadku tego kościoła.

Każdy może korzystać z Duchowej Komunii Świętej,której udziela nam obecny w nas Chrystus.To tylko hierarchia kościelna uzurpuje sobie bezpodstawnie prawo i pośrednictwo do reprezentowania Chrystusa.Zamiast głosić prawdziwą Dobrą Nowinę,głosi"papieskie"dogmaty wiary sprzeczne z prawdą i Pismem Świętym.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Apologeta
 lipiec 11 2008 22:47   
Forum

Zanim się stałem adwentystą byłem katolikiem .

===

Nie ma niczego bardziej rozumnego niż wiara w Boga, ani bardziej nierozumnego niż ślepa wiara w rozum.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 lipiec 11 2008 23:05   
Forum

A ja byłem katolikiem, potem kilkakrotnie zmieniały mi się opcje, potem znów byłem katolikiem, potem plwałem na Boga, potem znów byłem katolikiem, tak sobie latałem, i teraz znów jestem katolikiem - i po tych wszystkich podróżach, skądinąd na forum rejestrowanych, dochodzę do wniosku, jak mało o Kościele wiedziałem, jak mało wiem i jak mało będę jeszcze dluuugo wiedział. Konkludując - to, że kiedyś byłeś katolikiem, nie znaczy, że wiesz cokolwiek sensownego na temat katolickiej doktryny.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty