Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Ekumenizm wg protestantow
 |  Wersja do druku
Adrian Arkadiusz
 wrzesień 08 2006 16:20   
Forum

Status: offline

Quote by medieval_man:
Quote by maxurd:Wycinamy to... Pewien ksiadz mi kiedys powiuedzial, ze protestantyzm to jest taki katolicyzm tylko w okrojonej wersji

Jakiś strasznie płytki musiał byc ten "ksiądz". A te jego rozterki! Jak on skończył seminarium? Skoro nie potrafił sobie odpowiedziec na pytania na jakie musi znac odpowiedż chocby kandydat do stanu kapłańskiego.

czemu od razu płytki, czy to że ksiądz zaczął miec wątpliwości doktrynalne, zaczał dostargać że dogamtyka KK rozmija się w pewnych miejscach z Biblią sprawia że ksiądz jest płytki ? Czyż Ksiądz nie ma prawa mieć własnego rozumu, analizowac fakty i wyciągać z nich wnioski ?

Quote by medieval_man: Alberto, dawaj więcej takich kawałków - przedstawiają doktrynę protestancką w tak spłycony sposób, że moga one zaszkodzic tylko protestantom a nie katolikom

Alberto jest radykałem, ale czyc wspomniane Bractwo Piusa X albo LeFebryści tez nimi nie są ? Czy swą postawą, zacietrzewieniem i pychą nie dają podstaw do mocnych reakcji jak to czyni Alberto ? Ja sam uwazam że powinniśmy byc ponad to, ale faktycznie rzeczy złe trzeba piętnować, a osobiście uważam że sporo jest kąkolu w KK (w Kościołach protestanckich niestety też, żby nie było) który należałoby wyrwać.

P.S. Nie doceniasz siły oddziaływania Alberto, ja znam parę osób którym ta strona (szczególnie filmy i kazania tam zamieszczone) "otworzyła oczy".

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 08 2006 17:40   
Forum

Status: offline

Quote by GAIGER: [
czemu od razu płytki, czy to że ksiądz zaczął miec wątpliwości doktrynalne, zaczał dostargać że dogamtyka KK rozmija się w pewnych miejscach z Biblią sprawia że ksiądz jest płytki ? Czyż Ksiądz nie ma prawa mieć własnego rozumu, analizowac fakty i wyciągać z nich wnioski ?

Widzisz, sadzę, że ten facet nie mógł zostac księdzem, bo z takim sposobem myślenia o wierze, nawet do seminarium by go nie przyjęto.
Sadzę nawet, że ten ksiądz nie istnieje, a jego "wypowiedzi" są dlatego tak płytkie, bo pisane przez jakiegos protestanta, który nie zna toku myślenia katolickiego kapłana.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty