Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Krk posiada monopol na zbawienie?
 |  Wersja do druku
kobieta
 marzec 22 2007 22:54   
Forum

Status: offline

Rekabita - skoro proroctwa o Mesjaszu odczytywane były/są literalnie - nie rozumiem dlaczego proroctwa o Antychryście miałyby być odczytywane inaczej, skoro jest on przeciwnikiem Chrystusa. Ma być o s o b ą !
Ma się za Chrystusa podać i wprowadzić w błąd, tych którzy dadzą się zwieść.

"W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5"
II Tes.

Proszę o wyjaśnienie jak system może podać się za człowieka?
Ewentualnie, który to z papieży jest Antychrystem, a może wszyscy??

ANTY-, ANTI- (przed samogł. często: ANT-) w złożeniach: przeciw (fizycznie a. moralnie); opozycyjny, wrogi, rywalizujący; nie-; przeciwległy, odwrotny; (o lekach itp.) przeciw(chorobowy), leczący, usuwający (objawy).

Etym. - gr. anti '(na)przeciw'.

W nauczaniu biblijnym często stosowana była gra słów - tak samo postąpił Aostoł Jan ( I Jana 2:18). Przedrostek "anti-" oznacza albo "opozycyjny, przeciwny" albo "odwrotny, przeciwległy":

Ktoś wprowadził Cię w błąd, można powiedzieć, że kpi albo o drogę pyta.
Tacy nauczyciele nie dość, że sami są w błędzie, to w dodatku wprowadzają w błąd innych - ślepi przewodnicy biada wam!
Przed takimi przestrzegają Ewangelie, mówiąc o fałszywych prorokach.

Takich duchowych, symbolicznych i sensacyjnych interpretacji są tysiące, a jedna zaprzecza drugiej.

Kto ma oczy niech patrzy, kto ma uszy niech słucha, a kto ma rozum niech myśli!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 22 2007 23:36   
Forum

Rekabita

Twoja pyszałkowatość i emocjonalne paplanie zaczyna mnie przerażać.
Pochwal się z jakiej wspólnoty jesteś, a napiszę kilka słów o niej. Zobaczymy jaka ona czysta i nieskalana.
Mógłbym tu napisać wiele niepochlebnych rzeczy o Lutrze, Millerze, Ruthefordzie i innych, ale po co?
Zważ na fakt, na jakim forum się znajdujesz.
Twoja postawa nie ma nic z ekumenizmu.
Jest szereg innych for, na których możesz siać nienawiść.
Dla mnie jesteś kolejnym sfrustrowanym krzykaczem, który potrafi tylko powtarzać nudne do bólu "zarzuty" wobec Kościoła katolickiego. Kościoła, któremu wbrew pozorom wiele zawdzięczasz.
Uspokój się, poczytaj trochę literatury, poznaj fakty całościowo a nie wyrywkowo a potem się wypowiadaj.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 22 2007 23:51   
Forum

Pogląd który przedstawiam nie jest nowy. Dla dawnych chrześcijan (jka Luter) Papiestwo było antychrystem.
Pewne rzeczy uważam, ze należy nazywać wprost dlatego chlubię sie tym, ze wyznanie do którego należę nie należy do rady ekumenicznej, a takze innych tego typu organizacji.

Słowo anti ma w języku greckim dwa znaczenia: "w miejsce" lub "przeciwko".
To rozumienie jest także uznane przez samych katolików
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pww/js-pww_52.htm
Tak wiec Antychryst jest kimś kto stawia siebie w miejsce Chrystusa

Nie można brać tylko jednego z tłumaczeń.
Ukrywać nie muszę należę do zborów braterskich (bracia otwarci, pierwochrześcijanie zwij jak chcesz, od dawna w Polsce są- już przed I WŚ na terenach polskojęzycznych), powstanie tego koscioła było zwiastunem przebudzenia XIX wiecznego w Europie.
W fundamentalnych naukach Biblijnych są bez zarzutu/

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 marzec 23 2007 00:02   
Forum

Jeśli zbór ten charakteryzuje się taką postawą jaką reprezentujesz, to powinniście się wsytdzić, że w swojej nazwie macie słowo "braterstwo". A może bratem jest dla Was tylko członek Waszych zborów? Tedy gratuluję.
Co do ekumenizmu - nikt was nie zmusza. Nie musicie w tym partycypować. Nie chcesz zrozumienia i budowania mostów? - to idź sobie gdzieś indziej, gdzie je będziesz mógł burzyć do woli.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 23 2007 00:08   
Forum Moderator
Moderator

Rekabita wielu tu było takich jak Ty. I nikt z nich nie powiedział nic konstruktywnego. I nic się nie zmieniło, i nic dobrego z tego nie wyszło, i w ogóle nic z tego nie wyszło. Jest jeden owoc - zrażasz katolików do protestantów. Daj sobie spokój i zacznij się zachowywać jak chrześcijanin a nie jak krytyk historii. Zastanów sie czy więcej mówisz o miłości Jezusa która Cię (może - nie wiem) dotknęła czy o błędach KRK. Jeśli to drugie przewyższa pierwsze to coś jest nie tak!!! Popatrz na owoce. Proszę zastanów się nad tym!!!! Proszę Cię.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 23 2007 00:23   
Forum

Ze swojej strony dodam jeszcze, że jak Rekabita nazwie Krk antychrystem raz jeszcze, wystosuję oficjalne pismo do p. Joanny Gackiej (Site Admina) z prośbą o natychmiastową interwencję, bo opinia, którą tu wyraża wynika tylko i wyłącznie z jego wewnętrznego uprzedzena oraz wrogości i obraża nie tylko mnie, ale i kilku innych katolików tu zarejestrowanych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 marzec 23 2007 03:16   
Forum

Quote by piotr.: Ze swojej strony dodam jeszcze, że jak Rekabita nazwie Krk antychrystem raz jeszcze, wystosuję oficjalne pismo do p. Joanny Gackiej (Site Admina) z prośbą o natychmiastową interwencję, bo opinia, którą tu wyraża wynika tylko i wyłącznie z jego wewnętrznego uprzedzena oraz wrogości i obraża nie tylko mnie, ale i kilku innych katolików tu zarejestrowanych.

Po prostu przedstawia szczerze swoje poglady. Jestem przeciwnikiem wszelkich (no prawie) interwencji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 08:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by robaczek2:
Quote by piotr.: Ze swojej strony dodam jeszcze, że jak Rekabita nazwie Krk antychrystem raz jeszcze, wystosuję oficjalne pismo do p. Joanny Gackiej (Site Admina) z prośbą o natychmiastową interwencję, bo opinia, którą tu wyraża wynika tylko i wyłącznie z jego wewnętrznego uprzedzena oraz wrogości i obraża nie tylko mnie, ale i kilku innych katolików tu zarejestrowanych.

Po prostu przedstawia szczerze swoje poglady. Jestem przeciwnikiem wszelkich (no prawie) interwencji.

Zasady publikacji
"
- Zabrania się umieszczania na forum:
...
* personalnych odniesień do innych dyskutantów oraz argumentów ad personam (w rodzaju jesteś głupi, bezczelny, idź się leczyć, cham etc.) a także wulgaryzmów oraz słów i zwrotów użytych w celu obrażenia lub poniżenia innego kościoła lub jego członków
..."

Proszę więc o zastosowanie zasad publikacji.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rekabita
 marzec 23 2007 11:01   
Forum

O pewnych rzeczach należy mówić, fakt braku przynależności do ekumenizmu nie przeszkadza nam utrzymywać kontaktów i współdziałać z innymi wyznami.
Dodam, że także i niektórzy papieże twierdzili, że inni w Rzymie (też papieże) byli heretykami, zaś znane są średniowieczne malowidła przedstawiajace papieża w ogniu piekielnym. Miało to na celu uświadomić ludziom jedno- urząd nie zbawia.
Te same poglądy, że zbawienia nie ma takze w zborach braterskich (do których przynalżę) nie są mi obce, sami katolicy (sedekwantyści) nazywają obecnych papieży antychrystami. Skoro więc sami katolicy tak są rozbici, to czegoś oczekiwać poza nimi? A jakoś nie doczekałem sie oskarżeń pod adresem zborów wolnych.
Ale chrześcijaństwo nie polega na tym, polega na czymś zupełnie innym, przedstawiłem to zdanie jako odpowiedź na ataki wobec protestantów (że katolicy wcale nie są święci i chrześcijaństwo to coś zupełnie innego- można być chrześcijaninem tak samo w kościele katolickim, jka i protestanckim. Podobnie też to, ze "wolni" są poza ekumenizmem wcale nie czyni ich przeciwnikami tego, po prosu inaczej do tego podchodzą. Ekumenia jako jedność chrześcijan ufających Biblii w Jezusie Chrystusie, to według mnie tworzy Jego kościół.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
matejanka
 marzec 23 2007 11:14   
Forum

Ekumenia jako jedność chrześcijan ufających Biblii w Jezusie Chrystusie, to według mnie tworzy Jego kościół.

Też tak uważam.
Serdecznie pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 11:16   
Forum Moderator
Moderator

Proszę pana, nic nie usprawiedliwia pokazywaniem palcem innych wyznań i krzyczenie "antychryst". Zdaje sobie sprawę, tak jak wielu tutaj, że są przeróżne wspólnoty opierające swą tożsamość na nienawiści do innych.
Rejestrując się tutaj zobowiązał się pan do przestrzegania zasad publikacji. Istnieje pewien margines, pewna tolerancja, ale jeżeli nie raz panu powiedziano, że granice te już pan przekroczył, to proszę to przyjąć do wiadomości i się zastosować.
Usprawiedliwienie typu : "inni tak robią to i ja mogę" jest dalekie od postawy chrześcijanina.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
skans
 marzec 23 2007 11:40   
Forum

Czy nie zauwazyliscie,ze rozmawiamy innymi jezykami?Czy nie przypomina to "Wiezy Babel"? Bog,ktory stworzyl swiat i wszystkie stworzenia na ziemi, oddal swoje zycie za zbawienie wszystkich.Jezeli bedziemy czerpac od Niego Wode Zycia bedziemy zbawieni.Dal nam czastke Siebie,ktora jest w kazdym z nas / Swego Ducha /,po to bysmy mogli czerpac z Niego.Pragnie bysmy Mu zaufali i zyli w kontakcie z Nim."Kto we Mnie wierzy, zyc bedzie na wieki".

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 23 2007 11:47   
Forum

Ja nie potępiam wyznania, wskazuję raczej na pewne poważne problemy. Zgodnie z futurystyczną wykładnia eschatologi, podobnie jak i historyczną działania wymierzone w chrześcijan wymierzone będą ze strony przyszłego katolicyzmu.
Apostoł Paweł też pisał o pewnych rzeczach w swoich listach, które były rażace. A dopiero Jan apostoł jasno potępiajacy Nikolaitów, czy więc w imię fałszywie pojetego ekumenizmu powinniśmy milczeć o tym co faktycznie ma miejsce?
Do XIX wieku w Hiszpanii działała inkwizycja, jeszcze obecnie są znane przypadki rozbijania zborów protestanckich przez Jezuitów (zakon ten powstał jako główne narzędzie kontrreformacji) Ciekawe świadectwa składa również otruty w 1996 Alberto Rivera (komiks biograficzny o nim jest na www.alberto.pl) Podobnie też fakty te są potwierdzone niektóre z rzeczy majacymi związek właśnie z tym są na www.jezus.ir.pl

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 11:58   
Forum Moderator
Moderator

Proszę moderatorów o zareagowanie i usunięcie powyższego postu i w przyszłości im podobnych.
Nie powinny byc tolerowane tego typu ataki na żadne wyznanie. Od tego typu "sensacji" sa inne fora.
Dla mnie największym wewnętrznym zagrożeniem dla chrześcijanstwa sa zaslepione wypowiedzi i sądy, takie jak powyższe.

===

Cytat 
robaczek2
 marzec 23 2007 12:22   
Forum

Quote by Rafi F: Proszę moderatorów o zareagowanie i usunięcie powyższego postu i w przyszłości im podobnych.

Alez to jest swietny przyklad dzialania propagandy w niektorych grupach - ktore z kolei sa legitymizowane przez inne grupy - co wskazuje na koniecznosc istnienia jednej grupy, ktora MA monopol na zbawienie i nalezy sie jej posluszenstwo. Jezeli ta jedna grupa odchodzi za daleko zajmuje sie tym Zalozyciel np wysylajac sw. Franciszka.
Nie mozna usuwac takich postow bo jak inaczej mozna sie dowiedziec czegos o skali pogladow naszych braci i siostr?

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 marzec 23 2007 12:26   
Forum

Quote by skans: Czy nie zauwazyliscie,ze rozmawiamy innymi jezykami?Czy nie przypomina to "Wiezy Babel"?

Swietne odniesienie. Podobno nad niektorymi pojawily sie juz jezyki ognia i tez ich nie moge zrozumiec.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 12:35   
Forum Moderator
Moderator

Jak juz powiedziałem, tego typu bzdury szkalujące inne kościoły nie powinny tu miec miejsca. Sa fora otwarte, czy wręcz protestanckie (na katolickich bym nie radził takich bzdur pisac - to byłby otwarty atak).
Postawa Rekabita to nic nowego, ale tutaj poklasku nie znajdzie. Zewnętrzny wróg to stara i sprawdzona metoda ale działa tylko wtedy, gdy jest do zaoferowania co innego.
To wręcz gołosłowne oskarzenia pełne nienawiści, skad np. źródło informacji o 1250 polskich ksiezach katolickich siedzących w więzieniach polskich za pedofilię ? z jakiegos jadowitego portalu ?
Dziwie sie tolerancji moderatorów.

===

Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 23 2007 12:45   
Forum Moderator
Moderator

Spoko Rafi bez nerwów , moderator wie co ma robić. Nie mam daru bilokacji

Rekabita zółta kartka, albo dyskutujesz bez połajanek, albo będę zmuszony usuwać Twoje posty. Jesteś w łatwiejszym położeniu bo pewnie Twoja denominacja istnieje kilkadziesiąt lat, ale jakby trochę dłużej podziałała to też kto wie co byśmy znaleźli. Poza tym nie odpowiedziałes na moje dwa pytania - czekam!

- sam do tego doszedłeś czy uświadomili Cię starsi "bracia w wierze" z Twojego zboru?

- Zastanów sie czy więcej mówisz o miłości Jezusa która Cię (może - nie wiem) dotknęła czy o błędach KRK. Jeśli to drugie przewyższa pierwsze to coś jest nie tak!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 23 2007 13:02   
Forum

Co do zborów braterskich istnieją od 1826, a więc to nie jest tylko kilkadziesiat lat.
Takie postacie jak George Muelerr, Hudson Taylor, Józef Prower również do anonimów się nie zaliczają.
Rafi te informacje były oficjalnie podane w polskiej telewizji.
Oczywiscie mówię o miłości bozej, ale mówię też i o innych rzeczach, mam podobne stanowisko w tej kwestii do Moriel Ministers- czyli nazywać rzeczy po imieniu, tak samo jak i w czasach pierwszego kościoła chrześcijanie również nie uchodzili za poprawnych politycznie, tylko jasno wyrażali swoje zdanie. Z kolei letni kościół laocydei próbował pogodzić jedno z drugim, stał się letnim, co bynajmniej nie podobało się Panu.
Mówię też o miłości Jezusa i to uważam za priorytet.

===

Cytat 
Maciek Janson
 marzec 23 2007 13:02   
Forum Moderator
Moderator

Rekabita. Jak juz ktos tu napisal widzielismy na naszym forum takie chrzescijanstwo jak Twoje. Moglismy doswiadczyc przejmujacej laski, ktora wprost sie wylewa. Slowa Twoje sa jak miecz obosieczny. Cudowna jest prawda, ktora nam tu zapodajesz...

W ogole to my wszyscy jak tu jestesmy chcemy dolaczyc do Twojego braterskiego kosciola, ktory istnieje w Polsce (wow) juz od przedwojnia...

Sluchaj no pierwochrzescijaninie Jezus przewidzial przyszlosc tych co sa bez zarzutu w fundamentalnych zasadach pisma. Jestes pyszalkowatym gburem, ktory krzywdzi i obraza ludzi. Poczytaj o tym co Twoja zapewne ulubiona ksiazeczka (protestancki podrecznik inkwizytora) mowi o ludziach pysznych... Twoja teologia to protestancki wyrzut sumienia.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 23 2007 14:00   
Forum

Quote by robaczek2Razzo prostu przedstawia szczerze swoje poglady. Jestem przeciwnikiem wszelkich (no prawie) interwencji.

Mi chodzi o jego chamskie nazywnictwo. Reszty nie zamierzam czytać, bo nie uważam go za osobę, z którą miałbym przyjemność wdawać się w jakiekolwiek dyskusje.
Ja nigdy nie nazwałem żadnej protestankiej denominacji w taki sposób jak on to zrobił i nie życzę sobie takich nazywnictw wobec mojego Kościoła i mnie.
Chce krytykować? To niech to robi inteligentnie i z większą pokorą, bo póki co jest to emocjonalny bełkot desperata.
Zanim ktoś nazwie kogoś antychrystem, niech się lepiej 3 razy zastanowi, ale najpierw niech się puknie mocno w głowę, coby oprzytomniał.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 23 2007 14:25   
Forum

W takim razie Moon który nazywa się mesjaszem ma być za niego uważany? Podobnie Sai Baba i wielu innych nazywających sie mesjaszami?
Słusznie powiedział apostoł:
"Bo nadejdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swych pragnień zgromadzą sobie nauczycieli" (2 Tym 4, 3)

kim są bracia?

===

Cytat 
piotr.
 marzec 23 2007 14:53   
Forum

Oczywiscie, ze tak.
Co dzien modle sie do sai baby.
Uwazam go za prawdziwego mesjasza, ktory przybyl powtornie na ziemie, aby dac nam swiatlo zycia, a dowodem tego jest trzeci testamen, ktory nas o tym poucza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 16:22   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.: Oczywiscie, ze tak.
Co dzien modle sie do sai baby.
Uwazam go za prawdziwego mesjasza, ktory przybyl powtornie na ziemie, aby dac nam swiatlo zycia, a dowodem tego jest trzeci testamen, ktory nas o tym poucza.

Zapomniałeś o V ewangelii i ewangelii Piłata

===

Cytat 
Rekabita
 marzec 23 2007 17:46   
Forum

Nikogo nie wolno poniżać. Tylko że tego wymaga szacunek dla drugiej osoby, a nie tolerancja. Tolerancja oznacza bowiem akceptację. Akceptować można i należy różnice płci, wzrostu, koloru oczu czy pochodzenia społecznego, bo są one naturalne lub niezależne od woli. Trudno jednak akceptować cudze poglądy czy wierzenia, skoro mamy własne. Można jedynie odnosić się z szacunkiem do osób, które głoszą odmienne poglądy. Czy możemy akceptować oddawanie czci szatanowi i tego praktyczne konsekwencje? Czy możemy tolerować kłamstwo, złodziejstwo, a nawet zabijanie, sekciarstwo? Z pewnością nie.

===

Cytat 
Ziom Ziomisław
 marzec 23 2007 19:00   
Forum

Quote by Rekabita:Tolerancja oznacza bowiem akceptację.

Śmiem się nie zgodzić. Tolerancja to nie to samo co akceptacja. Zresztą sprawdz np. w wiki --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja_(socjologia)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 23 2007 20:02   
Forum

Tolerancja
Tak oto definiuje ją "Mały słownik terminów i pojęć filozoficznych" (Warszawa 1983): "Postawa wyrażająca się w przyznawaniu innym prawa dowypowiadania własnych poglądów i do zgodnych z nimi zachowań, chociaż są odmienne od tego, co samemu się uważa za prawdziwe i słuszne".

Jest to świetna definicja. Wystarczy chwilę nad nią podumać, by dojść do wniosku, że doktryna tolerancji jest niekonsekwentna, wewnętrznie sprzeczna, wręcz absurdalna i niebezpieczna.

Jeżeli bowiem będziemy przyznawać dosłownie wszystkim ludziom prawo do "wypowiadania własnych pogląlądów i do zgodnych z nimi zachowań", to tym samym automatycznie będziemy zgadzać się na każde ewidentne, nawet największe zło. Nawet najzagorzalsi zwolennicy tolerancji zgadzają się w praktyce na to, że tolerancja ma jednak pewne granice.

Polecam też bardzo ciekawy materiał filmowy:
http://info.dekalog.pl/art/halloween/halloween.wmv
ciekawe czy można głosić tolerancje czegoś takiego, dzięki Bogu to jest chrześcijański punkt widzenia pewnych rzeczy.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 20:13   
Forum Moderator
Moderator

Ja się w takim razie nie zgadzam na zło, jakim jest czarna propaganda w twoim wykonaniu (sprawdź w słowniku co to jest czarna propaganda w odróżnieniu od szarej i białej).
Podałeś liczbę 1250 i powiedziałeś, że tyle jest księży pedofilów osadzonych w polskich więzieniach. Źródło niby "telewizja". Jakim cudem nie jest o tym głośno, skoro mamy około 86tys więźniów (na około 40 mln obywateli), czyli na każdą cele przypadałby 1 do 2 księży i w dodatku pedofilów.
Pytam o źródło KŁAMCO !
Myślę, że nie powinno się tu tolerować takich oszczerców i kłamców !

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 20:15   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rekabita:
Jest to świetna definicja. Wystarczy chwilę nad nią podumać, by dojść do wniosku, że doktryna tolerancji jest niekonsekwentna, wewnętrznie sprzeczna, wręcz absurdalna i niebezpieczna.

Z tego samego założenia wychodzi każdy dyktator, a kończy sie to masowymi mordami tych, którzy myslą inaczej.
Poszukaj innej piaskownicy.

===

Cytat 
robaczek2
 marzec 23 2007 23:03   
Forum

Quote by piotr.:
Quote by robaczek2Razzo prostu przedstawia szczerze swoje poglady. Jestem przeciwnikiem wszelkich (no prawie) interwencji.

Mi chodzi o jego chamskie nazywnictwo. Reszty nie zamierzam czytać,

Ja tez nie ale dobrze wiedziec ze tacy ludzie oraz grupy istnieja.
W dodatku powoluja sie na: "W fundamentalnych naukach Biblijnych są bez zarzutu"
co odbiera jakakolwiek wiarygodnosc zasadzie ss.
Dla mnie istnienie tego typu grup stanowi rowniez swietny dowod na istnienie czysca jako, ze po setkach lat nauka Lutra lub takich postaci jak George Muelerr, Hudson Taylor, Józef Prower ciagle wydaje owoce. Jakie - to widac.
Wspolczuje liderom tego typu grup.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,49 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty