Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Pytanie o biskupa
 |  Wersja do druku
Jakub Piotr Sowiński
 maj 31 2006 20:05   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zasadniczo można by reagowaćź podwójnie - po pierwsze usuwająć powyższy artykuł jak i matajenkę zupełnie. Jest to forum chrześcijańskie a ona z chrzescijnanstwem juz wiele wspolnego nie ma...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 maj 31 2006 20:18   
Forum

Quote by kacerz Marek:Wierzę w to, co Święty Kościół Katolicki naucza. Smile

Czyli że Twoja prośba, Marku, została wysłuchana?
Odczułeś to, o co prosiłeś?
No to powtórzę za Jakubem: Chwalmy Pana!
Pozdrawiam!

Quote by pawvic:
WON Z TRZECIM TESTAMENTEM!
RZYGAĆ MI SIĘ CHCE, JAK O NIM SŁYSZĘ! ZAŁÓŻ JEDEN TEMAT O NIM TRAKTUJĄCY I TAM SIĘ SPEŁNIAJ, ZAMIAST ZAŚMIECAĆ INNE WĄTKI TYM ŁAJDACTWEM, KTÓRE JEST SPRZECZNE Z NAUCZANIEM KOŚCIOŁA I BIBLIĄ!

Pawle, uspokój się. Wszak to Piotrzy są ponoć bardziej porywczy. Rykiem nic nie wskurasz. To dla matejanki żaden argument.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 31 2006 22:49   
Forum

Masz rację Piotrze.
Przemawia przeze mnie bezsilność.
Zresztą wydaje mi się, że Matejanka jest lepszą, szlachetniejszą osobą ode mnie.
Chciałbym jakoś strzec czystości doktrynalnej, na której tak na prawdę się nie znam. Ot tak, dopiero od kilku miesięcy przeglądam materiały i strony związane z religią, nie licząc dwumiesięcznika "Miłujcie się!", dalej mało wiem.
Acha, na drugie imię mam Piotr.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 31 2006 23:09   
Forum

Wierzę w wasze szlachetne intencje, tylko czy któremuś z was chociaż raz przysżło do głowy że historia lubi się powtarzać i jednak może tak na wszelki wypadek zastanowić się o co mi chodzi? Skąd w was taka pewność że to nie jest Prawdą o czym wam piszę? Pytam sie was, kto z Zakonu rozpoznał w Jezusie Mesjasza?
Czy dzisiejsze chrześcijaństwo nie jest czasem wiernym odbiciem Zakonu z jego pewnością siebie. Posłuchajcie jeszcze raz co Duch mówi do Zborów
" Radzę ci abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, aby namaścić oczy twoje abyś przejrzał." I dalej "Oto stoję u drzwi i kołaczę;jeśli ktoś usłyszy i otworzy drzwi wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną." pozdrowienia matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
piotr.
 czerwiec 01 2006 00:17   
Forum

Quote by matejanka:
Wierzę w wasze szlachetne intencje, tylko czy któremuś z was chociaż raz przysżło do głowy że historia lubi się powtarzać i jednak może tak na wszelki wypadek zastanowić się o co mi chodzi?

MAtejanka, myślę, że sporo osób rozumie (mniej czy więcej) Twoje poglądy.
Ale nie oczekuj od nas zwrotu.
Wiesz, jakby nie spojrzeć na historię, od zarania dziejów pojawiali się ludzie, ugrupowania - przepowiadali, wyliczali, głosili, ale jakoś nic z tego nie wyszło.
Matejanko, myślę, że mogę to powiedzieć w imieniu wszystkich protestantów, katolików, prawosławnych i wielu innych wyznań że

- wierzymy w widzialne przyjście Pana
- przyjście to nastanie w jednym czasie dla wszystkich
- wszyscy w jednym czasie Go poznająi zobaczą na własne oczy

opierając się między innymi na przestrogach Pana:

Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą
mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi.

-- Łk 21,08

"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko
Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie."

-- Mk 13,32

Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! Mt 24:26

Dla nas te słowa są jasne. Aż nadto.
Jezus nie przybędzie na ziemię odwiedzając każdy kontynent z osobna w jakichś odstępach czasu. Nie będzie ogłaszać pojedyńczym grupkom, że już przybył, że już czas.

Kto się z powyższym nie zgadza, proszę mnie upomnieć że wypowiedziałem się w imieniu wielu. Jeśli taka sytauacja zaistnieje, z góry przepraszam tego, kogo mogłem urazić!

Quote by matejanka:
Radzę ci abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, aby namaścić oczy twoje abyś przejrzał." I dalej "Oto stoję u drzwi i kołaczę;jeśli ktoś usłyszy i otworzy drzwi wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną

W tym wersecie nie ma nic nowego, matejanka! Przecież to jest nic innego jak zapewnienie Pana, które dał nam w NT, że jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata!
On cały czas z nami był, jest i będzie! Cały czas nas poucza, cały czas Duch Święty pośród nas działa, a wszystko to przez cały czas w Bogu Ojcu.
On cały czas puka do naszych serc, my mamy tylko Jemu nasze serca otworzyć! Tak jak powiedział JPII: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!" I to na oścież...

Quote by pawvic:
Acha, na drugie imię mam Piotr.

To wiele tłumaczy

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 01 2006 07:41   
Forum

Piotrze żeby nie było nieporozumień przenoszę odpowiedź na posty Powrót Chrystusa na ziemię Pozdrawiam Cię

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
weronkaka
 czerwiec 01 2006 10:52   
Forum

WRACAJĄC DO TEMATU

osobiście nie zwróciłam na biskupa większej uwagi, nie przyjrzałam mu się dokładnie z zapartym tchem, więc nie wiem, który zacz tam był i siał swe słowa.

ALE PRZY OKAZJI
dziękuję za roszyfrowanie symboliki płatków róży lutra
- bo jak widzę teraz od tego to się zaczęło- a skończyło nawet na krucjatach !

===

Wiara jest także, jeżeli ktoś zrani nogę kamieniem i wie, że kamienie są po to, żeby nogi nam raniły.

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 czerwiec 01 2006 10:59   
Forum Moderator
Moderator

Norma...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,28 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty