Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Niebo, Raj (miejsce czy świadomość)
 |  Wersja do druku
Zbigniew Szalast
 maj 20 2009 01:08   
Forum

Status: offline

Z pewnego punktu widzenia Pastorze masz rację ale odwołując się do Bibli a szczególnie do Apokalipsy (Objawienia) Jana widzimy obraz miejscowego Nieba a ten raj też tam jest i czeka na zbawionych ludzi (nie piszę chrześcijan bo Ktoś mógłby uzurpować sobie prawo do wyłączności) ! Pozwolę sobie w tym temacie napisać anegdotę : Umiera Katolik (dobrze mógłby być to ktoś inny) i Piotr mu otwiera bramę a ten człowiek pyta się czy mógłby zajżeć do Piekła by zobaczyć piekielne kaźnie i to co go omineło ? Więc Piotr zabiera delikwenta do piekła a ten pyta się czy są tu Katolicy ? Piotr na to że nie ! a ten a jednak wiedziałem że nie będzie tu ich ! A czy są tu Te przechrzty Protestańci ? Piotr : nie ! Zaraz zaraz przecież zdradzili Matkę Kościół ! i ich nie ma? A kto tu jest ? Piotr już zniecierpliwiony, mówi mu że, tu są sami Grzesznicy ! No i wracają potej wycieczce do nieba i ten człowiek na nowo zaczyna się pytać o Katolików, Protestantów i dostaje odpowiedzi podobne jak w piekle ! Jak to Św. Piotrze w niebie nie ma ani tych ani tych to kto jest, a Piotr: tu są sami zbawieni ! (mam nadzieję że nikogo nie obraziłem tą anegdotą ale jest tyle wyznań Chrześcijańskich i słyszałem że każde z tych wyznań uzurpuje sobie prawo do nieba) że postanowiłem w tym wątku umieścić tą anegdotę bo jest w tym temacie. pozdrawiam

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty