Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Protestant o papieżu
 |  Wersja do druku
Łukasz Gawryś
 kwiecień 06 2005 10:48   
Forum Admin
Admin

Status: offline

A wogule mysle ze Bog to wielka szownistyczna swinia - powinnien zostac poddany natralizacji!

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 06 2005 11:49   
Forum

Quote by hermes: Ja wam powiem tyle
"Lepjej jest mieszkac katem na poddaszu niz z kobieta swarliwa we wspolnym domu" (Przyp 21,9)
"Lepjej mieszkac na pustyni niz z kobieta swarliwa i zrzedna"(Przyp 21,19)
i moj ulubiony :
"Stale cieknaca rynna na dachu w dzien sloty i kobieta klotliwa sa jednakowe" (Przyp 27,15)

hermesie,
jak to jest, dla ciebie kobieta=swarliwa i zrzedna?
wlasciwie, z mojej wlasnej obserwacji wynika ze dla wielu mezczyzn idealna kobieta to ta ktora milczy w stylu "niechaj milczy kobieta". taka kobieta to madra kobieta, jest poddana swemu mezowi, nie ma wlasnego zdania, ladnie sie usmiecha. tylko ze po co takiej kobiecie jezyk? do przezuwania pokarmu?
Pan Bog jest sprawiedliwy i dlatego mam gdzies co mysla szowinisci!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 06 2005 11:50   
Forum

oj znow jestesmy offtop!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 06 2005 11:52   
Forum

Quote by hermes: A wogule mysle ze Bog to wielka szownistyczna swinia - powinnien zostac poddany natralizacji!

oj hermesie, hermesie, lubisz mnie draznic, co? a ja durna poddaje sie twym irgaszkam! oj, glupia ja, glupia ja!

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 kwiecień 06 2005 11:56   
Forum

Quote by hermes: A wogule mysle ze Bog to wielka szownistyczna swinia - powinnien zostac poddany natralizacji!

Hermes, czy Tobie troche odbiło do głowy?

Maciek, jak narazie miałeś fajne posty, ale kaurat te ostatnie odbierają Twoją wiarygodność,

Isia od początku siałaś kłutnie i widać teraz twoje owoce,

Milka, jako członek kościoła gdzie kobiety mają te same prawa jak mężczyźni mówie Tobie: dałaś się nieźle wrobić przez Isie, a pozatem naprawde bywasz nie mniej agresywna niż ci którym zarzucasz agreesywność wobec tobie.

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 06 2005 13:12   
Forum

Quote by dawid1976:

Hermes, czy Tobie troche odbiło do głowy?

Maciek, jak narazie miałeś fajne posty, ale kaurat te ostatnie odbierają Twoją wiarygodność,

Isia od początku siałaś kłutnie i widać teraz twoje owoce,

Milka, jako członek kościoła gdzie kobiety mają te same prawa jak mężczyźni mówie Tobie: dałaś się nieźle wrobić przez Isie, a pozatem naprawde bywasz nie mniej agresywna niż ci którym zarzucasz agreesywność wobec tobie.

Pozdrawiam

Dawid

ale nas ustawiles, dawidzie!
dalej uwazam ze isia nie siala klotnie, tylko wypowiedziala sie, nie bylo w jej wypowiedzi agresji. widocznie niektorzy ludzie nie potrafia oklamywac siebie, widocznie nie caly swiat jest w zalobie tak jak propaguja media. w sobote bylam we wroclawskim ikea, w tv nadawali ze cala polska poszla na mszy, modli sie za papieza, ze hipermarketach jest pusto, a ja ledwie znalazlam miejsce na parking. taka jest wlasnie cala zaklamana polska prasa czy media.
byc moze masz racje, byc moze rzeczywiscie sieje agresje, ale niby durna ja robie to w przekonaniu ze bronie niektorych atakowanych, zupelnie tak jak bronie jednego chlopczyka bitego przez reszte czasem na terenie szkoly ktoredy przechodze czesto.
moze czasami mozna to nazwac usluga niedzwiedzia. moze wcale nie potrzebuja poparcia, sa twardzielami dadza sobie rade.
pozdro

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 06 2005 13:16   
Forum

Quote by dawid1976:

Które, jeśli mogę wiedzieć? Pytam szczerze.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 06 2005 13:27   
Forum

Quote by milka:
oj znow jestesmy offtop!

poki adminy i mody nie krzycza to co sie martwisz ?

czyli moge sobie przeginac poki adminy nie zauwaza? wlasnie przed chwile dostalam nagane za to ze offtopuje!

panie adminowie, donosze wam, ze hermes mi propopnuje offtopowanie! skladam skarge na hermesa!
zrobcie z nim porzadny porzadek! :-)

No i jak to, Dawidzie, ocenisz? Ty swoje, milka swoje. Jej nie przegadasz i tyle.

Uprzedzając twoje, milko, sugestie co do mojego stosunku do kobiet powiem ci, że moje kobiety (narzeczona, kumpleki, przyjaciółki) cenią mnie za to, że je wysoko cenię i zawsze mówią więcej, niż ja. Dodam, ze mówią z sensem.

A tak przy okazji, to równe prawa nie muszą oznaczać robienia tego samego. Wręcz przeciwnie. Ściśle równe prawa prowadzą często do dyskyminacji. Gdyby w swoim oddziale stosował te same wymagania fizyczne wobec mężczyzn i kobiet, kobiety nie byłyby w stanie się zakwalifikować. To pierwszy z brzegu przykład. Jesteśmy różni, bo różnymi nas Bóg uczynił. Naukowcy już dawno udowodnili, że mózg kobiety i mężczyzny się różnią. Inny nie znaczy, że gorszy. jest po prostu inny. Są rzeczy, których ja nigdy nie zrobię tak dobrze jak kobieta. I wcale nie mam na myśli rodzenia i wychowywania dzieci. Przykładowo kobiety są najlepszymi zarządcami.
Ale też kobiety częściej mówią, żeby mówić bez zastanowienia się nad sensem tego, co mówią i nad skutkami jakie ich mówienie może wywołać.
Jak powiedziała Margareth Tatcher (kobieta): "Jeśli chcesz wiedzieć, jak coś ma być zrobione (nauczanie - przyp. mój), idź spytaj mężczyzny. Jeśli chcesz, żeby było zrobione (diakonat, zarządzanie itp), poproś kobietę."

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 06 2005 14:12   
Forum

Nosz-kurde! O co wam właściwie chodzi? Przeczytałem teraz powyższe posty i się za głowę łapię... Każdy po kolei teraz takie głupoty wali, że szok. Gdy wpisywałem poprzedniego posta nie widziałem, niestety, tych wszystkich kretyńskich komentarzt na tej stronie. Weźcie się uspokujcie, co? Bo, szczerze mówiąc, niektórzy zachowują się w tej chwili jak banda dzieciaków w piaskownicy okładających się łopatkami ki czort wie za co!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 07 2005 00:33   
Forum

Quote by Isia: font color=yellow>Witajcie.Jestem tu pierwszy raz
i pozwole sobie wyrazic opinie o papiezu.Naturalnie
jest mi przykro,ze umarl Czlowiek.Stary, bardzo chory i cierpiacy.Modlilam sie o Jego upamietanie i skrocenie
cierpien do naszego Jedynego Ojca Swietego -Boga Ojca
i Syna Jego Jednorodzonego. Wybaczcie, ale od kilku dni mam wrazenie, ze teraz niebem i ziemia rzadzi Maryja i
Jan Pawel II. Czy nie dostrzegacie bluznierstw jakie dopuszczaja sie bombardujace na na okraglo media?!
Gdzie jest Bog i Jego wola, gdzie Chrystus? Czy od teraz
zbawicielem jest papiez!???
Wstydze sie takiego podejscia i to ludzi, ktorzy zawierzyli cale swe zycie Jezusowi.
Po co Golgota i Zmartwychwstanie!
Przeciez papiez zyje !!!!! A co z katolickim czysccem?
Wszyscy zgrzeszyli i brak in chwaly Bozej.
Wszyscy.

Przeczytałem uważnie wpis ISI i mam kilka wniosków.
1. Starałaś się być współczująca we wstępie.
2. Opisałaś swój stosunek do JP II. Nie widzę w nim nic nagannego, wręcz przeciwnie.
3. Wyraziłaś szczerze swoje zgorszenie reakcją mediów
(po cichu wielu tak myśli - np. "Ojcze nasz" kierowane do JP II - cytat za p. Kraśko TVP 1 niedziela rano)
4. Liczyłaś na zrozumienie u ludzi deklarujących się jako chrześcijanie. I tu popełniłaś błąd. Niestety nasze środowisko protestanckie żyje w kompleksie kk i nie jest duchowo ani psychicznie gotowe do konfrontacji w imię Prawdy...
Jeśli nawet ktoś myśli podobnie jak Ty, woli siedzieć cicho, by się nie narażać. W Twojej obronie staneła tylko Milka - i chwała Ci Milka za to ( ale oczywieście, jak wiesz, nie zgadzam się z wieloma Twoimi poglądami).
Choć późno, powiem więc i ja, że zgadzam się z Tobą, z Twoimi odczuciami w obecnej sytuacji. Jeśli ktoś powie, że król jest nagi, niech nie liczy na względy klakierów...

Paweł Chojecki

Ps.
Poziom ataków na ISIĘ i Milkę diametralnie odbiega od deklarowanej zadumy i żałoby!!!

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 07 2005 00:58   
Forum

Jeśli wejdziesz do domu żałobników i zaczniesz opowiadać o zmarłym, że był taki, siaki i owaki, to po prostu wykażesz się brakiem kultury (której tak się domagasz), czyli po prostu chamstwem. Żeby nie być chamem nie wystarczy na siłę wszystkim "panować". Trzeba też umieć zachować milczenie, gdy jest na to pora. Tego wy, niestety, nie umiecie.
Kiedyś w kulturalnych środowiskach obowiązywała zasada: "o zmarłym dobrze, albo wcale".
To, że ty nie widzisz niczego nagannego, niczego nie zmienia, bo (na szczęście) nie jesteś miarą kultury (ja też nie).

I nie ma to nic wspólnego z klakierstwem (znowu inwektywa, w dodatku w ustach człowieka uważającego się za super kulturalnego), tylko z dobrym wychowaniem. Czego mimo wzniosłego i napuszonego tonu bardzo ci brakuje.
Dopóki stosujesz ataki ad personam (wszyscy troje stosujecie) nie mów o poziomie, bo właśnie one świadczą, że nie masz pojęcia o kulturalnej dyskusji i jej zasadach.

Przy okazji, rozszyfruję twój nick:
a - pierwsza lietra alfabetu,
1 - pierwsza cyfra,
a1 - podwójnie pierwszy (pierwszy z pierwszych?)
a1a1a1 - potrójnie pierwszy z pierwszych, bluźnierstwo?

Za kogo siebie masz?

===

Cytat 
milka
 kwiecień 07 2005 08:17   
Forum

Quote by Maciek: Jeśli wejdziesz do domu żałobników i zaczniesz opowiadać o zmarłym, że był taki, siaki i owaki, to po prostu wykażesz się brakiem kultury (której tak się domagasz), czyli po prostu chamstwem. Żeby nie być chamem nie wystarczy na siłę wszystkim "panować". Trzeba też umieć zachować milczenie, gdy jest na to pora. Tego wy, niestety, nie umiecie.
Kiedyś w kulturalnych środowiskach obowiązywała zasada: "o zmarłym dobrze, albo wcale".
To, że ty nie widzisz niczego nagannego, niczego nie zmienia, bo (na szczęście) nie jesteś miarą kultury (ja też nie).

I nie ma to nic wspólnego z klakierstwem (znowu inwektywa, w dodatku w ustach człowieka uważającego się za super kulturalnego), tylko z dobrym wychowaniem. Czego mimo wzniosłego i napuszonego tonu bardzo ci brakuje.
Dopóki stosujesz ataki ad personam (wszyscy troje stosujecie) nie mów o poziomie, bo właśnie one świadczą, że nie masz pojęcia o kulturalnej dyskusji i jej zasadach.

Przy okazji, rozszyfruję twój nick:
a - pierwsza lietra alfabetu,
1 - pierwsza cyfra,
a1 - podwójnie pierwszy (pierwszy z pierwszych?)
a1a1a1 - potrójnie pierwszy z pierwszych, bluźnierstwo?

Za kogo siebie masz?

1. isia nie wjechala do domu zalobnikow tylko do strony ekum. nie jest to strona nalezaca tylko do katolikow.
2. zaatakowales w tej chwili pawla bardzo personalnie, slowami adminki to rozwaliles dyskusje.
3. masz szczescie ze oni cie polubili i poblazaja ci wiele twoich aroganckich slow.
4. za kogo sie masz?

do marcina w, klawiatura jest moja!

pozdro maral

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 kwiecień 07 2005 08:43   
Forum

tak na marginesie, kilka dni temu dzwonili do mnię do drzwi 2 ludzi twierdząc że znają całą prawde bo znają całą Biblie. Zainteresowało mnię i zaprosiłem. Lecz jak się okazało wcale tej Bibli tak dobrze nie znali lecz posługiwali się różnymi zeszycikami i obrazkami i systematycznie zapisanymi wierszykami...więc im musiałem nawet pomagać z tą Biblią :-) Zaprosiłem na dalsze rozmowy ale coś sie nie pojawiają,

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 07 2005 11:53   
Forum

Proszę się nie obawiać, jeśli zagwarantuje Pan rzeczowy poziom dyskusji zawsze stanę na wezwanie do obrony swoich biblijnych przekonań. Jakie chciłaby Pan
zakwestionować???

Paweł Chojecki

===

Cytat 
zgryzolec
 kwiecień 07 2005 12:07   
Forum

Hheh... Dajcie sobie po razie i uspokojcie sie juz z tymi wyzwiskami i najazdami na siebie nawzajem. Emocje sa dobre ale na meczu a nie w kulturalnej dyskusji jaka powinna sie tu znalezc.
A propos bluznierstw: jak ktos pisze "ecce homo - homo pater" to tez moze sie liczyc z ekskomunika?

===

Debil nie wie że jest debil a mądry to wie

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: KS
 kwiecień 07 2005 12:28   

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy.
Mam pytanie.
Dzisiaj rano jadąc samochodem usłyszałem jak pewien redaktor w Radio Zet ogłosił, iż Papież zasiadł Po Prawicy Boga Ojca. szybko przejrzałem elektroniczną wersję Biblii Tysiąclecia - każdy z wersetów który zawiera słowa "Po prawicy" mówi jedoznacznie o Panu Jezusie.
Jak potraktować taką wypowiedź - z pożałowaniem dla Pana redaktora, czy to ja po prostu czegoś tu nie rozumiem ?

Uwaga: mój mail nie jest agresywny, nikogo nie atakuję i nie porowokuję. Szanuję osobę Jana Pawła II. Proszę tylko o Wasze opinie.

===

Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 07 2005 12:35   
Forum Admin
Admin

Quote by KS: Jak potraktować taką wypowiedź - z pożałowaniem dla Pana redaktora, czy to ja po prostu czegoś tu nie rozumiem ?

Wie Pan, redaktorzy piszą i mówią różne bzdury nie tylko w tak wyjątkowej sytuacji. Słyszałam już "Ojcze Nasz, który jesteś w niebie" kierowane do Papieża. Wszelcy dziennikarze, którzy nie mają pojęcia o teologii, Biblii czy nawet podstawach religii, gorączkowo przypominają sobie to co usłyszeli na lekcjach religii w podstawówce i wygłaszają pompatycznym tonem wiązanki z urywków wspomnień...

Osobiście głęboko wierzę, że ogląda on Oblicze tego, którego Miłość głosił. I to wystarczy...

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 07 2005 13:01   
Forum

No, nie bardzo to ostatnie w temacie, ale przynajmniej nie okładasz nikogo łopatką. Wydaje mi się, że pewne sformułowania są używne dość nieszczęśliwie. Można stwierdzić tak jak Asia i ja się z tym zgadzam. Jeśli redaktorzy takiej np. "Angory" dają na pierwszej stronie tytuł:
"Ojcze nasz, któryś jest w niebie."
to można wziąć to za zwykła głupotę i niewiedzę piszącego. Ale jeśli tak ultrakatolickie pismo, jak "Nasz Dziennik" na pierwszej stronie wypisuje:
"Dokonało się!"
to już po prostu RĘCE OPADAJĄ!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 kwiecień 07 2005 13:08   
Forum Admin
Admin

ech, ja od soboty wieczorem telewizor radio i prasem omijam jak najwiekszym lukiem... sztuczne emocje jakie wywoluje nie sa mi specjalnie potrzebne do szczescia

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 07 2005 15:59   
Forum

""w Radio Zet ogłosił, iż Papież zasiadł Po Prawicy Boga Ojca. szybko przejrzałem elektroniczną wersję Biblii Tysiąclecia - każdy z wersetów który zawiera słowa "Po prawicy" mówi jedoznacznie o Panu Jezusie.
Jak potraktować taką wypowiedź - z pożałowaniem dla Pana redaktora, czy to ja po prostu czegoś tu nie rozumiem ?""

Osobiście widzę ten problem szerzej. To, co mówią dziennikarze nie jest przypadkiem. Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa. Dalej zadziwia brak słów sprzeciwu ze strony hierarchii. I trzecia rzecz, najważniejsza, spotyka się to z gorącą aprobatą ludu. Nawet na tym forum, gromadzącym przecież osoby dość "oczytane", wyrażenie zgorszenia z powodu deifikacji JP II spotkało się z potępieniem.

Wnioski:

Ludzkość dojrzewa coraz szybciej do kultu jednostki, która obwoła się Bogiem. (I proszę nie wmawiać mi, że uważam JP II za antychrysta.)

2 Tes. 2:9-12
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
12. Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.

Obj. 13:15-16
15. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,

Smutne, że ci, którzy powinni głośno protestować siędzą cicho, albo czynnie wspomagają to zatrważajace zjawisko.
Takie jednak czasy...

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 07 2005 16:10   
Forum Admin
Admin

Panie Pawle, przykro że to mówię akurat Panu, ale proszę swoje spiskowe teorie dziejów snuć gdzie indziej. Dziennikarze rozliczani z każdego słowa hahahahahaahaha (to śmiech... dziennikarki i żony dziennikarza)
Niezłych mielibyśmy aktorów wśród dziennikarzy, którzy "kontrolując każde słowo" jąkają się, pocą, mają łzy w oczach i wykazuja wszelkie możliwe emocjonalne zachowania. Ja bym się w takim razie bardziej zdziwiła milczeniem szkół teatralnych, które powinny zabiegać o to, żeby hurtem zawód zmieili.

Aco do milczenia hierarchii to albo Pan w ogóle nie ogląda TV albo Pan zwyczajnie kłamie. Sama słyszałam jak o tym, że cześć należy się Bogu bo i papież Bogu cześć oddawał mówili:
kard. Grocholewski
kard. Macharski
ks. Sowa
i jeszcze paru innych kapłanów/ biskupów których nazwiska mi umknęły. Acha - mówili też, żeby nie martwić się o to co będzie z Polską i Kościołem, bo "Bóg na pewno nas samych nie zostawi"... takie zdanie padło zresztą podczas homilii w którejś z centralnych mszy...

BTW - to co poniżej usłyszało 300 tysięcy osób podczas mszy narodowej w W-wie i (tego samego dnia) kilka milionów osób w kościołach katolickich w całej Polsce... Zamiast snuć spiskowe teorie niech się Pan modli żeby to zapamiętali...

Jn 3:1-15
1. Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski.
2. Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim.
3. W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
4. Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
5. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
6. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
7. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
8. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.
9. W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: Jakżeż to się może stać?
10. Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
11. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
14. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego,
15. aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.
(BT)

===

Cytat 
Gość forum: Dyonizy
 kwiecień 07 2005 16:21   

Quote by a1a1a1: ... Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa.

Paranoja?

D.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 07 2005 16:54   
Forum

Quote by a1a1a1: Osobiście widzę ten problem szerzej. To, co mówią dziennikarze nie jest przypadkiem. Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa. Dalej zadziwia brak słów sprzeciwu ze strony hierarchii. I trzecia rzecz, najważniejsza, spotyka się to z gorącą aprobatą ludu.

Pierwszą tezę, jako dziennikarz (wyuczyłem się wprawdzie innego zawodu, ale w tym fachu robię już z 10 lat) mogę jedynie wyśmiać. Druga wydaje mi sie natomiast uzasadniona. Trzecia - powiedział bym, że nie tyle z aprobatą, ale raczej z obojętnością. Ludzie po prostu nie dostrzegają w tym problemu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 07 2005 16:55   
Forum

Quote by Dyonizy:
Quote by a1a1a1: ... Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa.

Paranoja?

D.

Nie wiem, czy to paranija, ale w każdym razie dopatrywanie się spisku katolickiego tam, gdzie go wcale nie ma!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Quo
 kwiecień 07 2005 17:05   

Rozmawiałem kiedyś z moją babcią o protestantach.
Babcia stwierdziła, ze oczywiście jest za ekumenizmem i zastanawiała się kiedy wreszcie protestanci powrócą na łono kościoła katolickiego. sic!

Jak to jest, że na portalu 'ekumenicznym' można mieć tylko katolickie poglądy?

===

Cytat 
Łukasz Gawryś
 kwiecień 07 2005 17:30   
Forum Admin
Admin

a kto panu zabranie miec niekatolickie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 08 2005 02:03   
Forum

""Panie Pawle, przykro że to mówię akurat Panu, ale proszę swoje spiskowe teorie dziejów snuć gdzie indziej. Dziennikarze rozliczani z każdego słowa hahahahahaahaha (to śmiech... dziennikarki i żony dziennikarza)""

Czy zna Pani przypadek np. Barbary Rogalskiej?

Co do "spiskowej teorii dziejów" to nieśmiało przypominam, że zawarta jest ona w Piśmie. Spiskowcem jest diabeł (nie kk) i już od dłuższego czasu ten spisek realizuje. My widzimy kolejne jego odsłony (ci, ktorzy czuwają).
Czy nadal podtrzymuje Pani swoje życzenie, bym się wyniósł z tego forum?

Efez. 6:12
12. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

2 Tes. 2:3-11
3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6. A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
""Aco do milczenia hierarchii to albo Pan w ogóle nie ogląda TV albo Pan zwyczajnie kłamie. Sama słyszałam jak o tym, że cześć należy się Bogu bo i papież Bogu cześć oddawał mówili:""

Zakładam, że Pani nie żartuje. Więc stwierdzę tylko, że takie grzeczne przypominanie truizmów wszystkim znanych podczas, gdy w okół mamy masę przykładów bluźnierstw przeciw Bogu Ojcu, Bogu Synowi i Pismu świętemu, jest wręcz pochwalaniem tego zjawiska...

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 08 2005 10:01   
Forum Admin
Admin

Quote by a1a1a1:
Co do "spiskowej teorii dziejów" to nieśmiało przypominam, że zawarta jest ona w Piśmie. Spiskowcem jest diabeł (nie kk) i już od dłuższego czasu ten spisek realizuje. My widzimy kolejne jego odsłony (ci, ktorzy czuwają).

Najlepiej zawsze wszystko na diabła zwalić. Akurat "diabelskiemu spiskowi" (choć wolę to nazwać po prostu działaniem) nie przeczę, tylko proszę mi powiedzieć, przez kogóż dziennikarze mówący o papieżu są "b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa." - bo zdaje się zmienił Pan temat. Zarzut jaki Pan uczynił w poperzednim poście nie dotyczy diabelskiego spisku tylko kontroli, która zmusza dziennikarzy do wygadywania głupot o papieżu. No to ja się pytam kto ich kontroluje i rozlicza z tego? I jak to rozliczenie wygląda? Bo ja na ten przykład piszę o papieżu na kilku świeckich serwisach i jakoś nikt mnie nie rozlicza z nieobecności tam słów typu "zasiadł po prawicy Ojca" czy nawet "Ojciec Święty".

Quote by a1a1a1:Czy nadal podtrzymuje Pani swoje życzenie, bym się wyniósł z tego forum?

A gdzie ja napisałam, żeby się Pan wyniósł. Poprosiłam tylko żeby snuł Pan gdzie indziej teorie spiskowe - oparte na wątpliwych, naciąganych a czasem nieprawdziwych załozeniach. Nie mieszajmy diabła do działań powodowanych przez zwykłą ludzką głupotę. Tak sobie jakoś myślę, że jeśli już mówimy o jego mieszaniu i spiskach to właśnie odnosi sukces, patrząc jak ludzie skaczą sobie do oczu.

Quote by a1a1a1:Zakładam, że Pani nie żartuje. Więc stwierdzę tylko, że takie grzeczne przypominanie truizmów wszystkim znanych podczas, gdy w okół mamy masę przykładów bluźnierstw przeciw Bogu Ojcu, Bogu Synowi i Pismu świętemu, jest wręcz pochwalaniem tego zjawiska...

NO tak, nie mówią - źle, mówią - jeszcze gorzej. To może niech Pan będzie uprzejmy wystosować list do Episkopatu, pouczający w jaki sposób powinni postępować w takiej sytuacji o o czym mają mówić. Może być nawet list otwarty, jeśli będzie spełniał warunki zasad publikacji tekstów nawet go tu opublikuję.

===

Cytat 
Gość forum: Protestant o papieżu
 kwiecień 08 2005 10:08   

Tak sobie czytam i dwie myśli przyszły mi do głowy :
1. Isia i milka - " jest to cnota nad cnotami trzymać język za zębami ". Nie wystarczy mieć racji ( nie mówię, że macie ) ale jeszcze trzeba umieć dać temu świadectwo
2.Proszę miec do 3 razy A1 więcej wyrozumiałości - no chłop jak nie " zje " co jakiś czas jakiegoś katolika to się źle czuje

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 08 2005 15:57   
Forum

Quote by a1a1a1: ""w Radio Zet ogłosił, iż Papież zasiadł Po Prawicy Boga Ojca. szybko przejrzałem elektroniczną wersję Biblii Tysiąclecia - każdy z wersetów który zawiera słowa "Po prawicy" mówi jedoznacznie o Panu Jezusie.

Poprawka: po prawicy Ojca. Oczywiście, Szczepan w Dziejach mówi o prawicy Bożej, ale znowu chodzi o Boga Ojca. Tymczasem Jezus o w przypowieści o owcach i kozłach mówi, że owce zasiądą po Jego prawicy. Także matce Jana i Jakuba, gdy ta prosi, by jej synowie zasiedli w Królestwie po Jego prawicy i lewicy odpowiada wymijająco, że to nie od Niego zależy, ale nie wyklucza takiej opcji.
Wniosek1: zbawiony zasiada po prawicy Jezusa.
Wniosek2: pojęcie "po prawicy" nie oznacza jednego miejsca (bo gdyby tak było nie zmieściłyby się tam wszystkie owce), tylko ogólnie stronę, którą zajmuje człowiek uznany za sprawiedliwego.

I teraz dwie uwagi:
1. jeśli Jezus zasiada po prawicy Ojca (prawicy Bożej), to KAŻDY zasiadający po prawicy Jezusa zasiada jednocześnie także po prawicy Bożej. Wynika to z logicznej zasady przechodniości,
2. jeśli wierzymy, że Jezus jest samym Bogiem, to każdy zasiadający po Jego prawicy zasiada po prawicy Boga.

W inkryminowanym zdaniu nie ma więc żadnego bluźnierstwa i jest ono na wskroś biblijne. Jeśli jest inaczej proszę mi wykazać błąd w rozumowaniu.
Czytanie Pisma jest wielkim błogosławieństwem, ale większą łaską jest dar myślenia podczas czytania.

Osobiście widzę ten problem szerzej. To, co mówią dziennikarze nie jest przypadkiem. Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa.

Podpisuję się pod zdaniem kolegów (studia dziennikarskie plus 10 lat w czynnym zawodzie). Nie miałem żadnych problemów, gdy odmówiłem pisania o papieskich kremówkach.

Dalej zadziwia brak słów sprzeciwu ze strony hierarchii.

Kłamstwo, słyszałem słowa abp. Nycza, który wyraźnie to powiedział. Podobnie abp. Macharski.

Nawet na tym forum, gromadzącym przecież osoby dość "oczytane", wyrażenie zgorszenia z powodu deifikacji JP II spotkało się z potępieniem.

Z potępieniem spotkał się MOMENT podnoszenia tej kwestii. Szczególnie, że i ja i Marcin już wcześniej o tym pisaliśmy i poproszono nas, żebyśmy wstrzymali się do soboty z takimi komentarzami.
Zresztą, proszę zobaczyć moją odpowiedź na topik o internetowym pomniku JPII.

Wnioski:

Ludzkość dojrzewa coraz szybciej do kultu jednostki, która obwoła się Bogiem. (I proszę nie wmawiać mi, że uważam JP II za antychrysta.)

Dojrzała już dawno, pała z historii.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,62 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty