Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Protestant o papieżu
 |  Wersja do druku
dawid1976
 kwiecień 08 2005 17:25   
Forum

Status: offline

Maciek,

super! Bardzo ładnie przedstawiłeś sprawe prawicy Boga

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 08 2005 21:19   
Forum

Quote by a1a1a1:Zakładam, że Pani nie żartuje. Więc stwierdzę tylko, że takie grzeczne przypominanie truizmów wszystkim znanych podczas, gdy w okół mamy masę przykładów bluźnierstw przeciw Bogu Ojcu, Bogu Synowi i Pismu świętemu, jest wręcz pochwalaniem tego zjawiska...

Paweł Chojecki

A w czym niby są te bluźnierstwa? Ja jakoś, choć - co wiedzą chyba wszyscy na tym forum krytycznie jestem nastawiony do wielu spraw w Krk - bluźnierstw nigdzie wogół nie wiedzę, tylko załobę i łzy.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 kwiecień 09 2005 01:33   
Forum

Quote by a1a1a1:

Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa.

poniekąd mogę zrozumieć to zdanie. zastanawiam się, czy ktos z was śledził uważnie transmisje w tv miedzy 2130 a 2230 sobotniego wieczoru. konkretnie, mam na mysli specjalne wydanie polsatowskich "wydarzeń"(czy to były "wydarzenia"? nie wiem, ale napewno na polsacie), prowadzone przez pana lisa i panią(mą ulubioną)smoktunowicz.
ach! co to za cierpienie było! jaki żal i smutek wylewał z siebie pan lis! ...
wybaczcie, ale oglądać w takiej chwili, tak osobistą reakcję, tak perfekcyjnie zagraną, że aż obłudną reakcję na śmierć JPII...
myślałem-co ze mną? czemu nie wierzę p.lisowi?
usprawidliwili mnie znajomi w pracy-mieli dokładnie to samo uczucie gry i manipulacji...

przez ostatnie dni, począwszy od pogorszenia się stanu zdrowia papieża, wyłączyłem radio, tv i internet. skala "bombardowania" faktami, danymi i informacjami była olbrzymia.
z całym szacunkiem, lecz nie mogłem już znieść tych wszystkich komentarzy, rozmów, telewizyjnej rozpaczy...

mój stosunek do urzędu papieża oraz jego postrzegania w kraju, wyraziłem w topiku "JPII bożek, bałwan, ojciec swięty"
ale, tego czasu oglądając CNN i słysząc "john paul the second has died" poczułem to, co większośc jak mniemam: odszedł ktoś, kto był ucieleśnieniem tego, czego sami nie mamy-skrywany ideał byc może każdego. odszedł człowiek wiary, miłości i nadziei, dobroci i przebaczenia. ale także człowiek wiedzy, inteligencji, odwagi i siły...
człowiek, który głosił rzeczy, z którymi wielu, również ja, się nie zgadzało.
pytam sam siebie: potrafiłbyś tak odejść? potrafiłbyś zachować się tak w obliczu smierci? w obliczu ostatecznej chwili?
a wy? wy, wszyscy za i przeciw, zgorszeni telewizyjnym show i pełni przesadnego uwielbienia dla papieża, szanujący go i ignorujący go? potrafilibyście?
jak wielką wiarę trzeba mieć, aby bez strachu przekroczyć próg, którego boi się każda istota...

wielkim przeciwnikiem byłem tego telewizyjnego wyścigu o każdą najmniejszą i najmniej prawdopodobną informację o zdrowiu papieża, wyścigu o to, kto pierwszy poda najbardziej wstrząsającą i przerażającą wiadomość!

ale też dzięki temu co widziałem, otworzyłem się na słowa i czyny papieża..

dedykuję ten post milce, isi, maćkowi i innym pozostającym w okopach kłótni

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 kwiecień 09 2005 21:18   
Forum Moderator
Moderator

Posprzątałem w tym temacie. Mam dość waszych kłótni. Od tej pory będę konsekwentnie uzywać nożyczek wg mojego subiektywnego widzimisię.

Dawid - Twoje posty mają coraz mniej zawartości merytorycznej. Zamias siać ferment, popracuj nad tym.

milka - j.w.

Zamiast się kłócić i rzucać wzajem klątwy, dajcie przykład Bozej milosci tym, ktorzy tu zaglądają.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 09 2005 23:53   
Forum

A można wiedzieć co Ci przeszladzał mój pos, w którym się chichrałem z dowcipu Hermesa?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 10 2005 13:52   
Forum

Quote by strk:

Dzięki serdeczne za dedykację. Czytałeś mój artykuł po śmierci papieża? To tak odnośnie okopów.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
strk
 kwiecień 10 2005 14:01   
Forum

Quote by Maciek:
Quote by strk:

Dzięki serdeczne za dedykację. Czytałeś mój artykuł po śmierci papieża? To tak odnośnie okopów.

dedykacja odnosiła się do niepoważnych kłotni w tym topiku.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 10 2005 15:35   
Forum

Quote by strk: dedykacja odnosiła się do niepoważnych kłotni w tym topiku.

Aha, OK, postaram się poprawić

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
strk
 kwiecień 10 2005 15:41   
Forum

ok, ok. ja tu nikogo nie będę umoralniał-wyrażam swoją opinię tylko. szczęsciem są jeszcze mody obowiązane dbać o merytorycznośc dyskusji.

imho lekko spamujesz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 10 2005 22:35   
Forum

""...są "b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa." - bo zdaje się zmienił Pan temat. Zarzut jaki Pan uczynił w poperzednim poście nie dotyczy diabelskiego spisku tylko kontroli, która zmusza dziennikarzy do wygadywania głupot o papieżu. No to ja się pytam kto ich kontroluje i rozlicza z tego?...""

Na kilka dni wyjechałem (nie do Rzymu...) i po przerwie wracam do tematu.
Pisząc o kontroli dziennikarzy nie miałem na myśli nikomu nie znanych, lokalnych autorów (ci - i ja - możemy na razie wypisywać sobie, co chcemy). Chodziło mi oczywiście o czołowych komentatorów Telewizji Publiczjej i kilku innych, znanych, czy gazet typu GW, Rzp. Jakoś nie nawiązała Pani do wątku Barbary Rogalskiej. Czyżby nie znała Pani sprawy?
Co do związku pomiędzy spiskiem diabelskim, a politycznym odsyłam do Biblii. Oczywiście można nie wierzyć w pojawienie się antychrysta w postaci człowieka, który obejmie polityczna władzę nad świwatem, ale nie można negować tkiej MOŻLIWOŚCI interpretacyjnej. Ja akurat taką przyjmuję. Spisek diabelski jest realizowany przez konkretnych ludzi we władzach tego świata (od razu wyjaśnię, że nie znam nazwisk).
Antyboży kierunek wspólczesnego świata jest dla mnie czymś oczywistym. Odpowiedzialne są za niego głównie "Autorytety" (rządzący, ludzie kultury, środków masowego przekazu itp, nie wszyscy-dodam).

Quote by a1a1a1:Czy nadal podtrzymuje Pani swoje życzenie, bym się wyniósł z tego forum?

A gdzie ja napisałam, żeby się Pan wyniósł. Poprosiłam tylko żeby snuł Pan gdzie indziej teorie spiskowe - oparte na wątpliwych, naciąganych a czasem nieprawdziwych załozeniach. Nie mieszajmy diabła do działań powodowanych przez zwykłą ludzką głupotę.

Ja mam inne poglądy i jeśli ich Pani nie akceptuje i prosi o ich niepublikowanie tutaj, to oznacza poproszenie mnie o "emigrację". Inna możliwość interpretacji Pani słów byłaby taka: "może Pan sobie mieć spiskowe poglądy, z którymi się nie zgadzam, ale niech Pan o nich milczy na tym forum i pisze tylko to, co zgadza się z moją wizją świata." Prosiłbym o interpretację.

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 10 2005 22:56   
Forum Admin
Admin

Ja mam inne poglądy i jeśli ich Pani nie akceptuje i prosi o ich niepublikowanie tutaj, to oznacza poproszenie mnie o "emigrację". Inna możliwość interpretacji Pani słów byłaby taka: "może Pan sobie mieć spiskowe poglądy, z którymi się nie zgadzam, ale niech Pan o nich milczy na tym forum i pisze tylko to, co zgadza się z moją wizją świata." Prosiłbym o interpretację.

Nie proszę Pana. Jeśli chce Pan uchodzić za prześladowanego meczennika - proszę uprzejmie, skoro to Pana bawi. To nie jest kwestia poglądów i osoby tu przebywające dłuzej niż Pan mogą Panu powiedzieć że za poglądy nie wyleciała stąd ani nawet nie była proszona o wyniesienie się żadna osoba.

Pan w zasadzie od samego początku łamie obowiązujące tutaj zasady co do FORMY wyrażania owych poglądów, prezentując swoje w sposób absolutnie nie do przyjęcia ani ze względu na obowiązujący w serwisie regulamin ani niekiedy nawet na zwykłą kulturę - innymi słowy na forum ekumenicznym, na którym zajmujemy się między innymi dialogiem i poznawaniem naszych braci z innych kościołów Pan polemizuje w gruncie rzeczy ze swoimi wyobrażeniami na temat owych braci, tego w co wierzą i czy wierzą w ogóle. Na przykład - na Pana oskarżenia dotyczące spisku odpowiedziało już kilka osób, w tym dziennikarze (i to niekatoliccy), Pan natomiast nadal upiera się przy swoim, nawet nie zaszczycając oponentów stwierdzeniem że bierze Pan pod uwagę inne niż własne opinie. Innymi słowy, przychodząc tu nie ma zamiaru Pan ani prowadzić dialogu ani nawet poznać tego w co i jak wierzą inni uczestnicy tego forum. Nie chcę wnikać w to, po co Pan tutaj jest ale skoro Pan jest musi Pan trzymać się zasad tu obowiązujacych. Tak samo jak na ewentualnie prowadzonym przez Pana forum użytkownicy też będą musieli trzymać się zasad przez Pana ustalonych i charakteru owego forum.

Dlatego poprosiłam Pana o darowanie sobie "teorii spiskowych", tak samo jak poprosiłabym Pana o niepisanie tu na temat wędkarstwa dalekomorskiego, gdyż to forum nie służy skłócaniu chrześcijan i rzucaniu wkoło podejrzeń podobnie jak nie służy opisywaniu wędkarskich wyczynów. Wręcz przeciwnie - forum służy lepszemu poznaniu się chrześcijan i wzajemnym budowaniu się. Dlaczego nie pisze Pan o swojej wspólnocie, o tym co Państwo robicie dla rozprzestrzeniania się Dobrej Nowiny i jakie błogosławieństwa zsyła Wam Bóg? Myślę, że z przyjemnością większość z nas przeczyta takie swiadectwo - podobnie jak z przyjemnością czytamy o owocach nauczania JPII czy innych dobrych owocach w naszych kościołach. Może się Pan pochwalić działalnością KNP? Może zamiast grzebać w cudzych śmieciach warto pochwalić się własnymi kwiatami...

===

Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 11 2005 00:23   
Forum

Pani reakcja wydaje mi się mocno przesadzona i nie zamierzam jej komentować - uznaję ją z Pani prywatną opinie na mój temat, do czego oczywiście ma Pani niezbywalne prawo.

W kwestii merytorycznej nie zyskałem odpowiedzi na pytanie: jeśli ja na podstwie Biblii (abstrahując od tego czy słusznie, czy nie) wyciągam wnioski o "teorii spiskowej antychrysta", to czy mogę prezentować swoje poglądy na tym forum, czy nie????
Przypominam, że powyższe pogłady przedstawiłem w opowiedzi na pytanie innego uczestnika forum i w zwiazku z głównym tematem.

Prosiłbym, jeśli to możliwe, o krótką i jasną odpowiedź.

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 11 2005 09:08   
Forum Admin
Admin

W kwestii merytorycznej nie zyskałem odpowiedzi na pytanie: jeśli ja na podstwie Biblii (abstrahując od tego czy słusznie, czy nie) wyciągam wnioski o "teorii spiskowej antychrysta", to czy mogę prezentować swoje poglądy na tym forum, czy nie????

Ależ proszę przedstawiać. Tylko się proszę nie dziwić, że jeśli pisze Pan bzdury w rodzaju "To, co mówią dziennikarze nie jest przypadkiem. Oni są b. mocno kontrolowani i rozliczni wręcz z każdego słowa." i upierać się przy nich wbrew zdrowemu rozsądkowi, to ja jako administrator tego forum będę Pana prosić żeby jednak nie obrażał Pan inteligencji użytkowników tego forum i robił to gdzie indziej. A jeśli Pan rzuca tego typu tekstami to będę prosiła o ich uzasadnienie, bo w innym wypadku uznam je za zwykłe oszczrstwo. I nie wykręci się Pan wiązką cytatów biblijnych. Proszę o przykład dziennikarza który po śmierci JPII mówił o nim różnego rodzaju głupoty, gdyż został do tego zmuszony. Konkretnie, nazwiskiem, co takiego mówił, kto go kontrolowoał i rozliczał i jaki konsekwencje by poniósł, gdyby na ten przykład zamiast 20 razy "Ojciec Święty" powiedział 5 razy podczas jednego wejścia. Albo nie podreślił 15 razy, że ze śmiercią JPII "wszystko się skończyło"?

A co do spisku antychrysta. Uważa Pan, że on musi spiskować? Jak widać udaje mu się działanie całkiem jawne i bez żadnych podstępów. Na przykład swobodnie i bez konieczności ukrywania się sieje nieporozumienia między chrześcijanami a oni zamiast głosić Chrystusa zajmują się dzieleniem włosa na czworo... To jak, opowie Pan o swoim kościele?

===

Cytat 
Damian Kowalski
 kwiecień 11 2005 09:19   
Forum

Czytając posty zastanawiam się czy tak daleko trzeba było i jak daleko jeszcze dojdziemy oddalając się od tekstu, który zaczyna całą tą dyskusję ?

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 11 2005 11:55   
Forum

Quote by Admin:
Ależ proszę przedstawiać.

Dziękuję za jasną odpowiedź. Oczywiście komentarze typu: "to bzdury, kłamstwa" itp z Pani czy z innej strony mi zbytnio nie przeszkadzają. Na tym, jak rozumiem, polega formuła forum... Nie zauważyłem, by Pani reagowała, gdy pod moim adresem inny uczestnik forum kierował obraźliwe uwagi. Czy domagała sie Pani wtedy od niego dowodów? Załatwiłem to z nim sam, po chrześcijańsku i nie potrzebuję tu pomocy. Nie jest tez konieczna, moim zdaniem, Pani ingerencja w przedstawianie moich przkonań zwanych "spiskowymi". Ale oczywiście to Pani decyduje...
Ja temat uważam za zamkniety.

Quote by Admin: I nie wykręci się Pan wiązką cytatów biblijnych. Proszę o przykład dziennikarza który po śmierci JPII mówił o nim różnego rodzaju głupoty, gdyż został do tego zmuszony. Konkretnie, nazwiskiem, co takiego mówił, kto go kontrolowoał i rozliczał i jaki konsekwencje by poniósł...

Po pierwsze, nie wykręcam się. O ile dobrze pamiętam, to już dwukrotnie podawałem przykład Barbary Rogalskiej, do którego to Pani jeszcze nie raczyła się ustosunkować.
Po drugie, wiedza, jakiej się Pani ode mnie domaga, jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic III RP. Mam nadzieję, że przynajmniej pobieżnie zna Pani tzw. aferę Rywina, gdzie jednym z punktów umowy miała być kontrola dzienikarzy GW, by źle nie pisali o Millerze. Sam Michnik zabraniał komukolwiek z innych mediów pisać o fakcie korupcji, dopóki on nie zacznie. Niby niezależna dziennika Janina Paradowska zmieniła swój tekst po interwencji. To nic, że są to fakty ogólnie znane, ja się nie dziwię ocenie tego, co napisałem - "wbrew zdrowemu rozsądkowi", "oszczrstwo" itp. Taka wizja rzeczywistości jest bardzo niewygodna dla ludzi chcących widzieć rzeczywistość "bardziej różowo".

Quote by Admin: A co do spisku antychrysta. Uważa Pan, że on musi spiskować?

Nie jest zbyt ważne, co ja uważam, ale co mówi Bóg:
2 Tes. 2:7-10
7. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

Proszę zwrócić uwagę na słowa: TAJEMNA, JUŻ DZIAŁA, WSZELKICH PODSTĘPNYCH OSZUSTW" i łaskawie zweryfikować swoje poglądy.

O swoim kościele nie widzę sensu opowiadać,bo
po pierwsze:
nie ukrywam jego strony www (jest przy moim nazwisku jako tzw. strona domowa) i każdy może sobie sam zobaczyć
po drugie, jeśli ktoś ma jakieś pytania, zawsze chętnie odpowiem. W innym przypadku nie chcę się narzucać.

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 11 2005 13:08   
Forum Admin
Admin

Quote by a1a1a1: Po pierwsze, nie wykręcam się. O ile dobrze pamiętam, to już dwukrotnie podawałem przykład Barbary Rogalskiej, do którego to Pani jeszcze nie raczyła się ustosunkować.
Po drugie, wiedza, jakiej się Pani ode mnie domaga, jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic III RP. Mam nadzieję, że przynajmniej pobieżnie zna Pani tzw. aferę Rywina, gdzie jednym z punktów umowy miała być kontrola dzienikarzy GW, by źle nie pisali o Millerze. Sam Michnik zabraniał komukolwiek z innych mediów pisać o fakcie korupcji, dopóki on nie zacznie. Niby niezależna dziennika Janina Paradowska zmieniła swój tekst po interwencji. To nic, że są to fakty ogólnie znane, ja się nie dziwię ocenie tego, co napisałem - "wbrew zdrowemu rozsądkowi", "oszczrstwo" itp. Taka wizja rzeczywistości jest bardzo niewygodna dla ludzi chcących widzieć rzeczywistość "bardziej różowo".

Rzeczywiście, o pewnych sprawach nie ma co dyskutować, zajmujemy bowiem tak rozbieżne stanowiska, że nie ma to najmniejszego sensu.

Jednak jednego Panu nie odpuszczę. Proszę mi odpowiedzieć, co przypadek p. Rogalskiej czy afery Rywina (abstrahując od Pana opinii na ich temat) ma wspólnego z "rozliczaniem z każdego słowa" dziennikarzy i korespondentów mówiących o papieżu, jego ostatnich dniach i śmierci. Bo ja związku nie widzę i dopóki Pan go nie przedstawi mam pełne prawo, podobnie jak inne osoby uważać ze pisze pan bzdury, konfabuluje albo zwyczajnie w jakimś celu kłamie. Jeszcze raz zadam pytanie: "Proszę o przykład dziennikarza który po śmierci JPII mówił o nim różnego rodzaju głupoty, gdyż został do tego zmuszony. Konkretnie, nazwiskiem, co takiego mówił, kto go kontrolowoał i rozliczał i jaki konsekwencje by poniósł, gdyby na ten przykład zamiast 20 razy "Ojciec Święty" powiedział 5 razy podczas jednego wejścia. Albo nie podreślił 15 razy, że ze śmiercią JPII "wszystko się skończyło"?". Bo o kontrolowaniu dziennikarzy pisał Pan w tym konkretnym kontekście a nie ogólnie proszę Pana...

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 11 2005 15:12   
Forum

To już się robi niestrawne... A wiecie, jakie bywają efekty niestrawności?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Paweł Chojecki
 kwiecień 11 2005 23:50   

Quote by Admin:
Jednak jednego Panu nie odpuszczę. Proszę mi odpowiedzieć, co przypadek p. Rogalskiej czy afery Rywina (abstrahując od Pana opinii na ich temat) ma wspólnego z "rozliczaniem z każdego słowa" dziennikarzy i korespondentów mówiących o papieżu, jego ostatnich dniach i śmierci. Bo ja związku nie widzę i dopóki Pan go nie przedstawi mam pełne prawo, podobnie jak inne osoby uważać ze pisze pan bzdury, konfabuluje albo zwyczajnie w jakimś celu kłamie. Jeszcze raz zadam pytanie: "Proszę o przykład dziennikarza który po śmierci JPII mówił o nim różnego rodzaju głupoty, gdyż został do tego zmuszony.

Służę odpowiedzią. Po pierwsze, nie napisałem, że został zmuszony, tylko, że jest rozliczany z tego, co mówi. To różnica. Prowadzi do autocenzury i nawet nie trzeba mu mówić, kogo i czego nie może lansować, a co powinien. Po prostu instynkt samozachowawczy...
Dalej sprawa jest dość oczywista, jeśli czołowi dziennikarze mediów państwowych (i nie tylko) są rozliczani i kontrolowani w sprawie tego, co mówią o bombardowaniu Sebii, o premierze Millerze, Michniku, prezesie Modrzejewskim, to silną wiarę trzeba mieć, by utrzymywać, że w sprawie Jana Pawła II mogli sobie "mówić bezmyślnie różne głupoty".
Ja po prostu jestem realistą...

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 11 2005 23:57   
Forum

Czy mogę zasugerować EOT? Joanno... zwalczasz "oftopiki", a sama co robisz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 12 2005 09:45   
Forum Admin
Admin

Wiesz, do końca takie offtopiczne to nie jest. W sumie wyglada na to że i ja i mój rozmówca jesteśmy protestantami, mówimy o Papieżu i tym co się dzieje z jego śmiercią. Ale może masz i rację.

Rzucę tylko, że p. Chojecki może i jest realistą ale nie ma bladego pojęcia o metodach pracy w mediach i tym jak przez to wydarzenie stanely one na glowie. W "normalnych" warunkach korespondent ma kilka godzin zeby przygotować swoj materiał, uzgodnic zarowno materiał jak i tezę w nim przekazywaną - innymi słowy wszystko co powie w swoim max minutowym wejściu. Tu sytuacja była zupełnie inna - dziennkarze otrzymywali info "wchodzisz za 10 minut na 15 minut, gadaj coś". To się rzucało wręcz w oczy jak po 30 sekundach przekazywania wiadomości zaczynali grzebać we wspomnieniach żeby znaleźć coś z zapomnianych lekcji religii, co pasowałoby do sytuacji. Ktos już tu pisał, ze im dalej ktoś jest "normalnie" od kościoła tym większe głupoty wygadywał, podając przykład Pałasińskiego i Rymanowskiego. IMHO przykład doskonały - może pan Chojecki zna jakieś konsekwencje jakie Rymanowskiego spotkały za niepowtarzanie co drugie zdanie "Ojciec Święty", nie emocjonowanie się do łez każdym komunikatem i tonowanie kolegi - dziennikarza?

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 12 2005 12:54   
Forum

Też racja, że... wili się jak piskorze!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Gonet
 kwiecień 14 2005 19:43   
Forum

Odnośnie stylu dyskusji na temat śmierci Papieża, które na wielu forach przyjmują - wydaje się - niezbyt chrześcijańskie formy - zachęcam do przeczytania ostatniego wpisu w Blogu na stronie Trans World Radio (http://www.twr.osw.pl -> Blog) pt. "Dar nienawiści".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Karolina
 kwiecień 28 2005 22:20   
Forum

Piękne!!! Nic więcej nie trzeba dodawać!!!

===

Karolina

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 03 2006 23:03   
Forum

Dzięki za miłe słowo o Papieżu - są jeszcze dobrzy ludzie na Ziemi pośród nas a niekoniecznie są Katolikami.

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty