Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 JAK WY TAK MOŻECIE ?!
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 czerwiec 12 2005 02:21  (Czytany 9460 razy)  

Nazywacie sie dziecmi Bożymi ?? Wy ?? Nazywacie sie katolikami ?? Jak tak mozecie... Kazdy z was jest Chrześcijaninem jesli go sie spyta o Boga a kiedy aproponuje grzech - grzeszy Zal mi was - wierze w Boga ale nawet nie smialbym sie nazwac wierzacym bo mam mnostwo watpilwosci, pytan, niepewnosci... KOSCIELE !!!!! co sie z Toba satło ?? !! Dlaczego Zabijasz słowo Boże w swoich pustych złotych od bogactwa ale mimo wszystko szarych scianach !! Zmieniasz Prawo Boze - Za To Spotka Cię KARA... Chcecie drodzy księża BOGA ?? Czerpiecie ze swiątyni Bożej tylko korzysci materialne, dlaczego wprowadziliscie sluby KTO WAM NA TO ZEZWOLIŁ ?? czy to nie w oczach Bozych kochankowie stają sie małżeństwem po tym jak oddadzą sie sobie ?? - KTO WAM POZWOLIŁ na pobieranie opłat za śluby, pogrzeby, wszystko ?? KTO ?? CZY TO BYŁ BÓG ?? Wy najbardziej niewierni z wiernych zamykacie ludziom drzwi do BOGA JEDYNEGO - próbujecie manipulować społeczeństwem... BÓG HONOR OJCZYZNA ?? ON NAJWSPANIALSZA ISTOTA, STWORZYCIEL, ŚWIATA CZY ON JEST WASZYM PREZYDENTEM ?? TO JEGO MACIE SIE BAC I JEGO BAC SIE BEDZIECIE !! TO CZEGO NIE MA W BOZYCH SLOWACH NIE MOGA USTALAC LUDZIE... TO CO ZOSTALO ZWIAZANE NA ZIEMI ALE W ZGODZIE Z NAUKA BOGA NIE ZOSTANIE ROZERWANE W NIEBIE WSZYSTKO INNE ZGINIE... JAK ŚMIECIE !!??
A Czy Bóg Pozwolił Wam Zaglądać W Sumienia Ludzkie Przy Spowiedzi, Czy To Prawo Tez Mu Skradliście ?? TO BÓG JEST WASZYM SUMIENIEM _ ROZUM OSZUKACIE ALE JEGO NIE !! JAK SMIECIE ORGANIZOWAC ZJAZDY NA CZESC BOŻA BY WYKORZYSTYWAC JE DO WLASNYCH CELOW ?? BOG W NIEBIE PLACZE GORZKIMI LZAMI BO WYKORZYSTUJECIE JE DLA SIEBIE !! WSZYSCY UMRZECIE ZGINIECIE I BÓG WAM TO OBIECUJE !!

===

Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 czerwiec 12 2005 11:01   
Forum

Status: offline

Quote by gosc: Nazywacie sie dziecmi Bożymi ?? Wy ?? Nazywacie sie katolikami ?? Jak tak mozecie... Kazdy z was jest Chrześcijaninem jesli go sie spyta o Boga a kiedy aproponuje grzech - grzeszy Zal mi was - wierze w Boga ale nawet nie smialbym sie nazwac wierzacym bo mam mnostwo watpilwosci, pytan, niepewnosci... KOSCIELE !!!!! co sie z Toba satło ?? !! Dlaczego Zabijasz słowo Boże w swoich pustych złotych od bogactwa ale mimo wszystko szarych scianach !! Zmieniasz Prawo Boze - Za To Spotka Cię KARA... Chcecie drodzy księża BOGA ?? Czerpiecie ze swiątyni Bożej tylko korzysci materialne, dlaczego wprowadziliscie sluby KTO WAM NA TO ZEZWOLIŁ ?? czy to nie w oczach Bozych kochankowie stają sie małżeństwem po tym jak oddadzą sie sobie ?? - KTO WAM POZWOLIŁ na pobieranie opłat za śluby, pogrzeby, wszystko ?? KTO ?? CZY TO BYŁ BÓG ?? Wy najbardziej niewierni z wiernych zamykacie ludziom drzwi do BOGA JEDYNEGO - próbujecie manipulować społeczeństwem... BÓG HONOR OJCZYZNA ?? ON NAJWSPANIALSZA ISTOTA, STWORZYCIEL, ŚWIATA CZY ON JEST WASZYM PREZYDENTEM ?? TO JEGO MACIE SIE BAC I JEGO BAC SIE BEDZIECIE !! TO CZEGO NIE MA W BOZYCH SLOWACH NIE MOGA USTALAC LUDZIE... TO CO ZOSTALO ZWIAZANE NA ZIEMI ALE W ZGODZIE Z NAUKA BOGA NIE ZOSTANIE ROZERWANE W NIEBIE WSZYSTKO INNE ZGINIE... JAK ŚMIECIE !!??
A Czy Bóg Pozwolił Wam Zaglądać W Sumienia Ludzkie Przy Spowiedzi, Czy To Prawo Tez Mu Skradliście ?? TO BÓG JEST WASZYM SUMIENIEM _ ROZUM OSZUKACIE ALE JEGO NIE !! JAK SMIECIE ORGANIZOWAC ZJAZDY NA CZESC BOŻA BY WYKORZYSTYWAC JE DO WLASNYCH CELOW ?? BOG W NIEBIE PLACZE GORZKIMI LZAMI BO WYKORZYSTUJECIE JE DLA SIEBIE !! WSZYSCY UMRZECIE ZGINIECIE I BÓG WAM TO OBIECUJE !!

kim jesteś i czemu ukrywasz imię?

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej
 czerwiec 12 2005 17:22   
Forum

Nie wiem co tobie napisać. O odpowiedzi na dręczące Ciebie pytania poproś jakiegoś ksiedza lub poczytaj KKK oraz PK to może rozjaśni tobie umysł, moge sie mylic, ale widzę, że masz "staszny mętlk w głowie' możliwe że jest to spowodowane jakimiś problemaimi w życiu lub niepowodzeniami- poukładaj sobie wszystko i szukaj odpowiedzi (czsami są one bliżej niż nam się wydaje) Pozdrawiam

===

A nadzieja zawieść nie może!!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 12 2005 17:26   
Forum

Quote by gosc: BOG W NIEBIE PLACZE GORZKIMI LZAMI BO WYKORZYSTUJECIE JE DLA SIEBIE !! WSZYSCY UMRZECIE ZGINIECIE I BÓG WAM TO OBIECUJE !!

Drogi gościu, dlaczego, JAKIM PRAWEM skazujesz nas (tzn. kogo???) na śmierć? JAKIM PRAWEM z kolei Ty przemawiasz w imieniu Boga? Potępiasz innych za to, co sam właśnie czynisz. Pozdrawiam Cię serdecznie... Natalia

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 czerwiec 12 2005 23:07   
Forum Moderator
Moderator

Nie powinnaś szafować oskarżeniami. Jak się wypowiadasz, to nie ogolnie, tylko konkrety.

I Tobie, i księdzom polecam czytanie Biblii.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 12 2005 23:52   
Forum

Quote by gosc:WSZYSCY UMRZECIE ZGINIECIE I BÓG WAM TO OBIECUJE !!

Od kiedy to jesteś Bogiem? Bo widzę, że to raczej TY to obiecujesz!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 czerwiec 13 2005 00:08   
Forum

Gościu, z 95 % twojej treści się zgadzam. Moge jedynie Ci powiedzieć że Bóg Ciebie kocha taki jaki jesteś bezwzględnie na to co doświadczyłeś w kościele, bezwzględnie jak bardzo zostałeś pokrzywdzony. Myśle że doszłeś do momentu gdzie masz cały kościół dość, bo wnioskujesz że hyporkyzja jej członków świadczy o samemu Bogu. Jak już Izrael powiedział, szukaj Boga przez osobiste czytanie Ewangelii, i modlitwe, zacznij wołać do Boga z zobaczysz że o Tobie miłym głosem odpowie (Jeremiasza 33:3), ja będziesz kiedyś znów gotów na spotkanie z innymi Chrześijanami, daj znać a my Cię zkierujemu do ludzi którym można zaufać i którzy akceptują Ciebie takiego jaki/jaka jesteś.

Pozdrawiam
Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej
 czerwiec 13 2005 00:25   
Forum

Przesadziłeś trochę z tymi 95% wypowiedzi. Przyznaje rację są księża i duszpastarze, lecz Nie można uogólniać ponieważ tak jak i wiekszość uogólnień jest krzywdząca. To jes podobnie jak bym powiedział że każdy Polak to pijak! Dawid jesteś pijakiem? Myślę że nie!!! Gość który to pisał jest w wielkim błędzie - jego spojrzenie na świat jest spaczone i potrzebuje on pomocy w postaci informacji i kontaktu z duszpasterzami "dobrymi".

===

A nadzieja zawieść nie może!!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 14 2005 12:27   
Forum

Czyżby tutaj działała jakaś cenzura?
Ostatnio były tutaj dwie wypowiedzi więcej (w tym moja)

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: emjot
 październik 14 2005 13:06   

===

Cytat 
Reguly
 październik 14 2005 14:58   
Forum

Quote by gosc: Nazywacie sie dziecmi Bożymi ?? Wy ?? Nazywacie sie katolikami ?? Jak tak mozecie...

Ja sobie wypraszam - ja sie nie nazywam...
Jestem Rodzimowierca (lub jesli wolisz - bardziej brutalnie choc mniej precyzujnie - poganinem).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Matija
 październik 14 2005 16:35   
Forum

Ano, nic na to nie poradzisz.
Ksiądz, nie jest wolny od grzechu, jak każdy inny człowiek, tylko u niego bardziej to widać, ze względu na charakter i publiczność tej profesji.
Bardziej starajmy sie brać przykład i skupiać na ludziach którzy emanowali siłą, wolą i nieugięli się wobec złego ( Jan Pawel II, br. Roger czy Gandhi..) a ludziom którzy zwątpili ,upadli, pomóc wstać, a nie wytykać im to. Czy kopie sie leżącego? Czy podaje sie mu ręke aby miał sie na czym oprzeć?

zdravim

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Pietrucha
 październik 14 2005 22:07   

Quote by gosc:!! WSZYSCY UMRZECIE ZGINIECIE I BÓG WAM TO OBIECUJE !!

Bóg niczego takiego mi nie obiecał..
Kierujesz swoje pytania, żale do katolików?
w każdym razie widzę, że masz wiele wątpliwości i zapewne sprawia Ci to ból. nie uogólniaj jednak, ponieważ są katolicy, którzy nie niszczą Kościoła i nie czynią ciągle zła...
wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale każdy ma prawo do "resocjalizacji"
życzę Ci, żebyś wyjaśnił swoje wszystkie watpliwości. Życzę, żeby Bóg sam objawił Ci odpowiedzi lub by uspokoił Twoje serce poprzez mądrych ludzi.
i pozdrawiam serdecznie !
Pietrucha

===

Cytat 
Rafał
 styczeń 02 2006 20:12   
Forum

Nazywacie sie dziecmi Bożymi ?? Wy ?? Nazywacie sie katolikami ?? Jak tak mozecie...

Dziećmi bożymi są wszyscy. Czyż nie mówi tak Biblia??? Więc nazwą może posługiwać się każdy. Bez wyjątku.
Bo Bóg tak umiłował świat, że zesłał nam swego syna...

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 03 2006 22:39   
Forum

Niechaj poganie i "rodzimowiercy" nie wypowiadają się tak ostro na temat wiary Chrześcijan bowiem sami stają się tym co w swoim mniemaniu atakują (nie Chrzescijanami ale ludźmi nietolerancyjnymi) a czego nie znają ponieważ z góry to odrzucają.

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 05 2006 17:18   
Forum

Niechaj poganie i "rodzimowiercy" nie wypowiadają się tak ostro na temat wiary Chrześcijan bowiem sami stają się tym co w swoim mniemaniu atakują (nie Chrzescijanami ale ludźmi nietolerancyjnymi) a czego nie znają ponieważ z góry to odrzucają.

Ja byłem człowiekiem wierzącym (w pewnym okresie nawet bardzo wierzącym) i wypowiadanie się krytycznie (nie krytykanctwo) o pewnych zjawiskach i patologiach nie jest bezzasadne, w przeciwieństwie do np: wierzących w stos. do innowierców. Zastanów się nad tym, gdyż większość np: ateistów była kiedyś katolikami, więc Twoja opinia jest ultra subiektywna i nie stanowi żadnego dowodu przemawiającego za jej słusznością.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 05 2006 20:35   
Forum

Quote by dawid1976: Gościu, z 95 % twojej treści się zgadzam. Moge jedynie Ci powiedzieć że Bóg Ciebie kocha taki jaki jesteś bezwzględnie na to co doświadczyłeś w kościele, bezwzględnie jak bardzo zostałeś pokrzywdzony. Myśle że doszłeś do momentu gdzie masz cały kościół dość, bo wnioskujesz że hyporkyzja jej członków świadczy o samemu Bogu. Jak już Izrael powiedział, szukaj Boga przez osobiste czytanie Ewangelii, i modlitwe, zacznij wołać do Boga z zobaczysz że o Tobie miłym głosem odpowie (Jeremiasza 33:3), ja będziesz kiedyś znów gotów na spotkanie z innymi Chrześijanami, daj znać a my Cię zkierujemu do ludzi którym można zaufać i którzy akceptują Ciebie takiego jaki/jaka jesteś.

Pozdrawiam
Dawid

dawidku, dziekuje ci bardzo, ze wsparles tego zrozpaczonego goscia, zapewniles go miloscia Bozym. dziekuje ze pamietasz o tym ze Bog jest miloscia przede wszystkim. nie pouczyles ani wykpiles goscia.
widze ow czlowiek jest bardzo zdesperowany i wola z rozpaczy w tonie gniewu.
dziekuje dawidku, ze nie rzuciles w niego kamieniem lecz podniosles go w duchu i a mnie wraz nim. i ukazales mu kierunek gdzie ma patrzec i u Kogo szukac ukojenia dla glebokich ran. niech Jezus bedzie z nami biednymi i zgorszknialymi istotami i czuwa nad nami!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 luty 06 2006 19:01   
Forum

niech Jezus bedzie z nami biednymi i zgorszknialymi istotami i czuwa nad nami!

hehe i właśnie to mnie śmieszy w tej "boskiej" religii Wszystko jest bee, my jesteśmy słabi, głupi, skruszeni itp itd. Tylko Bóg, Jezus, Maryja, święci są tymi super. Od nich mamy brać przykład, na nich mamy patrzeć, ich mamy wielbić, ich mamy ubóstwiać. Gdyby ludzie na pierwszym planie mieli drugiego człowieka, nie było by tych waśni religijnych, sporów pomiędzy wyznaniami itp. Problem tkwi w tym, że ludzie są zapatrzeni w "wyższy byt" i starają się dojść do pewnej doskonałości duchowej, czasami kosztem innych.

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
dobry_dziekan
 październik 09 2006 15:31   
Forum

Chodzi o to że wiara, jakakolwiek, jest potrzebna do istnienia ładu na świecie. Wiadomość o tym, iż nic po śmierci nie ma, wstrząsnęłaby ludzkością i mogła doprowadzić do chaosu. A tak to sobie takie ludki wierzą w jakiegoś niewiadomo kogo i jest git. Człowiek wierzy, bo nie chce dopuścić do myśli fakt, że kiedyś umrze i nic na końcu nie będzie.

===

Zmartwychwstanie? Bóg? Nie wierzę w bajki ; -)

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof
 październik 09 2006 17:24   
Forum

A Czy Bóg Pozwolił Wam Zaglądać W Sumienia Ludzkie Przy Spowiedzi, Czy To Prawo Tez Mu Skradliście ?? TO BÓG JEST WASZYM SUMIENIEM _ ROZUM OSZUKACIE ALE JEGO NIE !!

www.spowiedz.pl - tutaj jest dużo argumentów, dlaczego spowiedź jest konieczna.
Ksiądz przy spowiedzi nie tylko odpuszcza grzechy, ale ma obowiązek każdemu pomóc, doradzić, POKAZAĆ jak usunąć korzeń grzechu oraz obowiązek wytłumaczyć to, czego nie rozumiemy. Treść swojego postu powinnaś przedstawić spowiednikowi - on wszystko wytłumaczy

===

Jestem katolikiem!

Cytat 
piotr.
 październik 09 2006 17:44   
Forum

Waszmość niezarejestrowany głodne kawałki odgrzewasz i serwujesz. Oprócz krzyku i chaosu nic nie wnosisz do dyskusji. A gdzie argumenty? I ja cie zapytam (chociaz na pewno nie odpowiesz, bo juz cie tu nie ma): Kto dal ci prawo do osądu tych ludzi?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 16 2006 11:29   
Forum

Młody , zbuntowani i z pasją!
Jemu przynajmniej o COŚ chodzi , przeciwko czemuś sie buntuje! - coraz mniej takich.
Bezimienny - tak trzymaj!
Tylko nie poprzestaj na tym. Bierz się za studiowanie Biblii, udowadniaj błędy i odstępstwa, szukaj PRAWDY - tak jak my wszyscy! Nikt tu na tym forum nie twierdzi, że zna PRAWDĘ APSOLUTNĄ. Zarejestruj się i podyskutujemy a towarzystwo zacne:
chyba wszystkie odłamy chrześcijańskie, w tym wolni strzelcy i poszukiwacze, agnostycy, buddyści, spirytyści, spirytoaliści (Trzeci Testament), judeochrześcijanie, ateiści itd itp.
Zostań z nami - naprawdę warto!
tylko nie rzucaj już proszę gromów z jasnego nieba na nasze głowy bo Zeusem nie jesteś.

Ps
matejanko - no co TY? - brak czasu i natchnienia. ( no może troche bo zabrałaś mi m.m. i ne mam z kim dyskutować

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
matejanka
 październik 16 2006 11:35   
Forum

Dezerter zapomniałes o spirytualistach
ps. czy gniewasz się na mnie?

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
eviva
 październik 17 2006 10:16   
Forum

Bezimienny
Zgadzam się z tym co pisze Dezerter.Nie wycofuj się.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 17 2006 10:25   
Forum

Dezerter

Bezimienny - tak trzymaj!
Tylko nie poprzestaj na tym. Bierz się za studiowanie Biblii, udowadniaj błędy i odstępstwa, szukaj PRAWDY - tak jak my wszyscy! Nikt tu na tym forum nie twierdzi, że zna PRAWDĘ APSOLUTNĄ. Zarejestruj się i podyskutujemy a towarzystwo zacne:

Ja się pytałam:
-ile razy był na ziemii Eliasz,
-z czego składa się człowiek.
Nie dostałam jasnej odpowiedzi.Może Piotr odpowiadał na ten temat,ale nie mogę znaleźć Jego postu.

Jak się wstawia kilka cytatów,bo ja umię wstawić tylko jeden.Jak można wstwić na stałe cytat,żeby był na dole komentarza,tak jak jest u większości piszących osób?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 17 2006 12:07   
Forum

Nie dostałam jasnych odpowiedzi za wyjątkiem matejanki.Byłam jednak ciekawa,co o tym sądzą Uczeni w Piśmie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 17 2006 12:33   
Forum

Quote by eviva:
Ja się pytałam:
-ile razy był na ziemii Eliasz,
-z czego składa się człowiek.

- Eliasz? 1 raz (słownie: Jeden raz, einmal, une fois) jak kazdy czlowiek
- z czego? Człowiek w 70% składa się z wody

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 październik 17 2006 13:40   
Forum

medieval man

Eliasz? 1 raz (słownie: Jeden raz, einmal, une fois) jak kazdy czlowiek Smile
- z czego? Człowiek w 70% składa się z wody Wink

1.Z Biblii wynika,że był trzy razy.Może Ty masz inne Pismo Święte,albo słuchasz w chaleningu jakiegoś ducha,co Ci to mówi do ucha?
2.Jeśli Ty uważasz,że masz tylko 70% wody,to ja już wiem dlaczego pisała matejanka,"żebyś nie robił ludziom wody z mózgu".Mnie chodziło,żebyscie łaskawie napisali,dlaczeg wg Biblii uważacie,że człowiek składa się tylko z duszy i ciała,a pomijacie ducha?-Nie widzicie prawa karmy i reinkarnacji,a wprowadziliście nowe prawo:"Jak się dobrze leje,to się dobrze dzieje".

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 17 2006 13:49   
Forum

Quote by gosc: Nazywacie sie dziecmi Bożymi ??
Tak. Bo tak nam powiedził Syn Boży

Quote by gosc:Wy ?? Nazywacie sie katolikami ??
Jak tak mozecie...
To proste greckie Katholikos oznacza powszechny. Katolik czyli członek Kościoła Powszechnego

Quote by gosc:Kazdy z was jest Chrześcijaninem jesli go sie spyta o Boga a kiedy aproponuje grzech - grzeszy
A kiedyż to aprobujemy grzech? Jakiż grzech?
Quote by gosc:Zal mi was - wierze w Boga ale nawet nie smialbym sie nazwac wierzacym bo mam mnostwo watpilwosci, pytan, niepewnosci...
Ja też. Dlatego wiara jest zasługą wobec Boga.

Quote by gosc:KOSCIELE !!!!! co sie z Toba satło ?? !!
Nic. Trwa i rozwija się

Quote by goscBig Grinlaczego Zabijasz słowo Boże w swoich pustych złotych od bogactwa ale mimo wszystko szarych scianach !!

Zmieniasz Prawo Boze - Za To Spotka Cię KARA...

jakiś konkret?

Quote by gosc:Chcecie drodzy księża BOGA ??
Zapytaj ksiedza. na tym forum takiego nie spotkalem

Quote by gosc:Czerpiecie ze swiątyni Bożej tylko korzysci materialne,

Jakiś konkret?
Quote by gosc:dlaczego wprowadziliscie sluby KTO WAM NA TO ZEZWOLIŁ ?? czy to nie w oczach Bozych kochankowie stają sie małżeństwem po tym jak oddadzą sie sobie ?? -
Zezwolił na to Bóg. Ponieważ zdażały sie nadużycia Kosciół wprowadził pewne reguły uniemożliwiajace nadużycia.

Quote by gosc:KTO WAM POZWOLIŁ na pobieranie opłat za śluby, pogrzeby, wszystko ?? KTO ??

Nie pobiera się opłat za ślub, chrzest, komunie, sakrament pojednania, bierzmowania, chorych czy kapłaństwa. Oplata za pogrzeb wiąże się z wynająciem na 20lat kawałka ziemi. Za "wszystko" sie nie płaci. Jeśli z racji wyżej wymienionych czynności Kosciół dostaje jakieś pieniądze, jest to akt dobrej woli, nic więcej. ja z racji swojego ślubu w Warszawie dałem aż 50zł...

Quote by gosc:Wy najbardziej niewierni z wiernych zamykacie ludziom drzwi do BOGA JEDYNEGO - próbujecie manipulować społeczeństwem...
jakiś konkret?

Quote by gosc:BÓG HONOR OJCZYZNA ??
Czemu nie?

Quote by gosc:ON NAJWSPANIALSZA ISTOTA, STWORZYCIEL, ŚWIATA CZY ON JEST WASZYM PREZYDENTEM ??
Nie, Bogiem.

Quote by gosc:TO JEGO MACIE SIE BAC I JEGO BAC SIE BEDZIECIE !! TO CZEGO NIE MA W BOZYCH SLOWACH NIE MOGA USTALAC LUDZIE...
Nie wiem jak Ty, ale ja bardziej Boga kocham, niż się Go boje...

Quote by gosc:TO CO ZOSTALO ZWIAZANE NA ZIEMI ALE W ZGODZIE Z NAUKA BOGA NIE ZOSTANIE ROZERWANE W NIEBIE WSZYSTKO INNE ZGINIE... JAK ŚMIECIE !!??

Czyli wszystko co mówi Kościół będzie zawiązane w niebie?

Quote by gosc:A Czy Bóg Pozwolił Wam Zaglądać W Sumienia Ludzkie Przy Spowiedzi,
Tak.

Quote by gosc:Czy To Prawo Tez Mu Skradliście ??

Skąd słowo "też"?

Quote by gosc:TO BÓG JEST WASZYM SUMIENIEM _ ROZUM OSZUKACIE ALE JEGO NIE !!
Niezupełnie. Bóg dał nam sumienia, a nie On jest naszym sumieniem.

Quote by gosc:JAK SMIECIE ORGANIZOWAC ZJAZDY NA CZESC BOŻA BY WYKORZYSTYWAC JE DO WLASNYCH CELOW ??

BOG W NIEBIE PLACZE GORZKIMI LZAMI BO WYKORZYSTUJECIE JE DLA SIEBIE !!

jakieś konkrety?

Quote by gosc:WSZYSCY UMRZECIE ZGINIECIE I BÓG WAM TO OBIECUJE !!
Mam nadzieje że nie wszyscy

Wydaje mi się że powinno sie potraktować ten post jako trolling. Chyba że "gość" odpisze. Pozdrawiam wszystkich

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
Andrzej
 październik 17 2006 14:36   
Forum

Quote by eviva: 1.Z Biblii wynika,że był trzy razy.Może Ty masz inne Pismo Święte,albo słuchasz w chaleningu jakiegoś ducha,co Ci to mówi do ucha?

Z Biblii wynika, że był raz.
- Jan Chrzciciel był Janem Chrzcicielem przemawiajacym w duchu Eliasza a nie Eliaszem.
- Na Górze Tabor, Eliasz był widziany przez apostołow w chwale Chrystusa, a nie jako realny, żyjący wtedy na ziemi człowiek.
"Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu" (Łk 9,31) a więc nie fizycznie.
jak myslisz, po co Łukasz napisał: Ukazali się oni w chwale ?
Własnie po to, zeby nikt nie myślał, ze było jakies powtórne przyjście, czy nowe zycie Mojżesza i Eliasza.
Jak widać niepotrzebnie się starał, jego praca poszła na marne...
Quote by eviva:
2.Jeśli Ty uważasz,że masz tylko 70% wody,to ja już wiem dlaczego pisała matejanka,"żebyś nie robił ludziom wody z mózgu".Mnie chodziło,żebyscie łaskawie napisali,dlaczeg wg Biblii uważacie,że człowiek składa się tylko z duszy i ciała,a pomijacie ducha?-Nie widzicie prawa karmy i reinkarnacji,a wprowadziliście nowe prawo:"Jak się dobrze leje,to się dobrze dzieje".

To może napisz najpierw co znaczy, że "człowiek się składa"

Jesli zaś chodzi o stwierdzenie z Listu do Hebrajczyków o "ciele, duszy i duchu", czy z 1 Listu do Tesaloniczan 5,23 "nienaruszony duch wasz, dusza i caiło" to autor nie ma na mysli jakiegos podziału, nie twierdzi, że dusza i duch sa oddzielnymi elementami, czy składnikami człowieka.
Inaczej zmuszeni bylibysmy do wprowadzenia jeszcze innego podziału na podstawie Mk 12, 30: "Bedziesz milował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą"
Czy to oznacza, że człowiek sklada się z ciała (tu nie wymienionego), serca, duszy, umysłu i mocy?
Biblia używa słowa dusza i duch zamiennie, a Paweł po prostu chce powiedzieć, ze każdy aspekt człowieka winien być oddany Bogu.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,36 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty