Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 JAK WY TAK MOŻECIE ?!
 |  Wersja do druku
eviva
 październik 17 2006 20:59   
Forum

Status: offline

Adeen

Ksiądz przy spowiedzi nie tylko odpuszcza grzechy, ale ma obowiązek każdemu pomóc, doradzić, POKAZAĆ jak usunąć korzeń grzechu oraz obowiązek wytłumaczyć to, czego nie rozumiemy

Prawda jest taka,że ksiądz przy spowiedzi nie odpuszcza żadnych grzechów,bo nie ma takiej możliwości.Zawsze obowiązuje prawo przyczyny i skutku"co zasiejesz,to żąć będziesz".

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 18 2006 11:04   
Forum

Quote by eviva: Prawda jest taka,że ksiądz przy spowiedzi nie odpuszcza żadnych grzechów,bo nie ma takiej możliwości.Zawsze obowiązuje prawo przyczyny i skutku"co zasiejesz,to żąć będziesz".

Ale przecież Jezus powiedział: "Komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczona, a komu zatrzymacie, są im zatrzymane". Ponieważ nie każdy ksiądz jest w stanie wejrzeć w sumienia grzeszników - potrzebne jest wyznanie grzechów. stąd spowiedź.

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 październik 18 2006 12:23   
Forum

Wszystkie te słowa które potem zostały użyte dla utrzymywania władzy i rządzenia nieświadomymi duszami, mają zupełnie inną wymowę. Przypomnijcie sobie jak kazał nam Jezus się modlić
"i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. " czy Jezus mógłby po takich słowach nakazywać nam inny sposób rozliczania się za nasze grzechy i dostępowania odpuszczenia. Przecież nakazał nam prosić Ojca o odpuszczenie grzechów i nie powiedział, ale to jeszcze za mało, musicie iść do księdza i dopiero on ma władze wam odpuścić. Jedynym warunkiem odpuszczenia nam naszych grzechów jaki nam Jezus postawił jest warunek przebaczenia(odpuszczenia) win tym którzy wobec nas zawinili. I to właśnie oznaczają słowa "idźcie i odpuszczajcie innym, aby wam było odpuszczone," gdyż jezeli tego nie uczynicie to nie będzie wam równiez odpuszczone w Niebie. Przypomnijcie sobie przypowieść o słudze dłużniku, któremu Pan przebaczył, lecz gdy ten nie przebaczył swojemu dłużnikowi, to wtracił pozbawionego serca sługę do więzienia. Zrozumcie że Jezus każdą przypowieścią przekazywał nam prawdy, które Jego Słowom- gdy będą one delikatnie mówiąc źle rozumiane i nadużywane, lub przekręcane-w świetle tych przypowieści-będzie mogło być przywrócone ich perwotne znaczenie. Tak wiec ksiadz na spowiedzi może pomóc cżłowiekowi, który tego potrzebuje zastanowić sie nad swoja grzesznoscią i nad sobą, lecz nigdy nie moze człowiekowi grzechów ani odpuszczac ani zatrzymywać. Sąd należy , nalezał i należec będzie tylko do Boga Ojca. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Adrian Arkadiusz
 październik 18 2006 15:50   
Forum

Quote by gargamel:
niech Jezus bedzie z nami biednymi i zgorszknialymi istotami i czuwa nad nami!

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 19 2006 10:11   
Forum

aqs

Ale przecież Jezus powiedział: "Komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczona, a komu zatrzymacie, są im zatrzymane". Ponieważ nie każdy ksiądz jest w stanie wejrzeć w sumienia grzeszników - potrzebne jest wyznanie grzechów. stąd spowiedź.
Jezus tak powiedział,ale dotyczyło to tylko Apostołów.Ksiądz to tylko człowiek,jak każdy inny.Tylko bardziej nieszczęśliwy,bo oficjalnie nie może mieć żony,chociaż Pismo Święte nakazuje,aby miał żonę,dom rodzinny i dzieci.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 19 2006 10:25   
Forum

GEIGER

Twoje rozumowanie jest niestety błędne, gdyby ludzie mieli "na pierwszym planie" własnie Boga, posłuszeństwo Bożym prawom a nie swój egoizm, pyche, chciwośc to ten świat wyglądałby na pewno inaczej...
Bardzo dobrze napisałeś.W waszej religii,pastor ma rodzinę zgodnie z Pismem Świętym.To go stawia w całkiem innym położeniu,niż katolickiego księdza,którego jeszcze Kościół upokarza przez noszenie czarnej sukienki.Jezus i Apostołowie chodzili ubrani na biało.Biel jest od zawsze symbolem czystości.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 19 2006 10:46   
Forum

Eviva jezeli chodzi o słowa Jezusa dotyczące odpuszczania win, to wyjaśniłam to w poście wyżej. To co powiedział Jezus wcale nie odnosiło sie tylko do Apostołów, lecz do wszystkich. Apostołowie też nie mieli mocy odpuszczania innym grzechów.CZy znajdziesz w listach Apostolskich chociaz jedną wzmianke o tym, że oni komuś odpuszczali grzechy. Takiej mocy nie ma żaden człowiek na ziemi, jest ona zarezerwowana wyłącznie dla Boga. To my przebaczajac innym ich przewinienia wobec nas, kończymy Prawo przyczyny i skutku.To jest to samo, co nastawianie drugiegop policzka, tez zatrzymujesz na sobie kiedyś wyrządzone zło. Cała Nauka Jezusa służyła temu, abyśmy przerywali łańcuch zła, gdyz "jeżeli mieczem wojujesz od miecza zginiesz" Nauka Jezusa była spójna i nie było w niej sprzeczności. Jezeli nauczył nas doskonałej modlitwy Ojcze Nasz, to nie mógł potem kazać nam zwracać się do innych ludzi o odpuszczanie win. Apostołowie mogli jedynie w Mocy ducha Świętego wypędzać demony, rozgłaszać Dobra Nowinę o zblizaniu się Kólestwa Niebieskiego i chrzcić poruszając ludzkie, sumienie, a przez to nawracać dusze na Boskie drogi. pozdrawiam Cie matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
ags
 październik 20 2006 13:43   
Forum

Quote by matejankaRazzrzypomnijcie sobie jak kazał nam Jezus się modlić
"i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. " czy Jezus mógłby po takich słowach nakazywać nam inny sposób rozliczania się za nasze grzechy i dostępowania odpuszczenia. Przecież nakazał nam prosić Ojca o odpuszczenie grzechów

Quote by matejanka:i nie powiedział, ale to jeszcze za mało, musicie iść do księdza i dopiero on ma władze wam odpuścić. Jedynym warunkiem odpuszczenia nam naszych grzechów jaki nam Jezus postawił jest warunek przebaczenia(odpuszczenia) win tym którzy wobec nas zawinili.
Nikt nie powiedział że tylko Ksiądz ma władże odpuścić grzech. Taką władze ma przede wszystkim Bóg.
W logice jest pojecie warunek konieczny niewystarczający. Jakbyś chciała wyjść za mąż, twój wybranek musi być człowiekiem;-) Nikt nikomu nie udzieli (na razie?) ślubu z ulubionym kotkiem. Jest to warunek konieczny. Ale nie jest wystarczajączy. W polsce wybranek musi byc też płci męskiej, ale także stanu wolnego (+pare mniejszych wymagań). Tak samo my, jeśli chcemy wogóle myśleć o darowaniu nam win przez Boga, musimy darować winy tym, którzy nam zawinili.

Quote by matejanka:I to właśnie oznaczają słowa "idźcie i odpuszczajcie innym, aby wam było odpuszczone," gdyż jezeli tego nie uczynicie to nie będzie wam równiez odpuszczone w Niebie.

Niestety (a może na szczęście), słowa były inne. Bóg dał apostołom moc odpuszczania grzechów. Bo jak rozumiesz słowa "Komu zatrzymacie, będą im zatrzymane"? Oczywiście chodzi o grzechy, czyli winy wobec Boga. Swoim winowajcą możesz odpuszczać kiedy chcesz...

Quote by matejanka: Przypomnijcie sobie przypowieść o słudze dłużniku, któremu Pan przebaczył, lecz gdy ten nie przebaczył swojemu dłużnikowi, to wtracił pozbawionego serca sługę do więzienia.

Świetny przykład na to co napisałem poprzednio. Jeśli nie darujesz win tym co tobie zawinili, Bóg też zatrzyma ci twoje winy. Ale nie - jeśli darujesz winy komuś, Bóg automatycznie daruje tobie

Quote by matejanka:Zrozumcie że Jezus każdą przypowieścią przekazywał nam prawdy, które Jego Słowom- gdy będą one delikatnie mówiąc źle rozumiane i nadużywane, lub przekręcane-w świetle tych przypowieści-będzie mogło być przywrócone ich perwotne znaczenie.
W tym przypadku nauczał uczniów wprost, bez obrazów, symboli, przenośni. Tego nie da się inaczej zrozumieć.

Quote by matejanka:Tak wiec ksiadz na spowiedzi może pomóc cżłowiekowi, który tego potrzebuje zastanowić sie nad swoja grzesznoscią i nad sobą,
Dlatego właśnie jest taka forma spowiedzi...

Quote by matejanka:lecz nigdy nie moze człowiekowi grzechów ani odpuszczac ani zatrzymywać. Sąd należy , nalezał i należec będzie tylko do Boga Ojca. pozdrawiam matejanka
Właśnie tłumaczę Ci, że Jezus powiedział że może. Księża to następcy apostołów...

Quote by matejanka:Jezus tak powiedział,ale dotyczyło to tylko Apostołów.
"... na tej skale zbuduje Mój Kościół". Sądzisz że kościół Boży miał trwać tylko 1 pokolenie ?!? To po co apostolowie mianowali biskupów, i innych apostołów. Bóg ustanowił Kościół w ten sposób że pewni ludzie poświęceni są niemal wyłącznie służbie Bożej. U Katolików tymi ludźmi są Księża, u protestantów Pastorzy. To właśnie im Bóg dał taką władze
Przy okazji, przejrzałem wszystkie dostępne online wersje bibli, po polsku, łacinie i angielsku. Wszędzie znaczenie tego fragmentu jest to samo: apostołowie mają władzę odpuszczać grzechy

Quote by matejanka:Ksiądz to tylko człowiek,jak każdy inny.Tylko bardziej nieszczęśliwy,bo oficjalnie nie może mieć żony,chociaż Pismo Święte nakazuje,aby miał żonę,dom rodzinny i dzieci.

To samo Pismo Święte zaleca też celibat (patrz listy Pawła), a opis kandydata na Biskupa, wynikał z takich an nie innych uwarunkowań. W tamtycz czasach, niewielu było ludzi, którzy wyrzekli się małżeństwa (wyjątki to m.in Jan Chrzciciel, Jan Apostoł, Paweł Apostoł i przede wszystkim Jezus Chrystus.)
Skoro apostołowie przynosili Dobrą Nowinę ludzią żyjącym w tej społeczności, pokazali po czym można poznać ludzi niegodnych funkcji Biskupa. ("jeśli nie potrafi rządzić domem...")

Poza tym Pan Jezus rzekł:
"Jeżeli chcesz mnie naśladować, to weź swój krzyż, i chodź za Mną". Naśladując Jezusa we wszystkim. Celibat jest zdaje mi się częścią tego krzyża. Piotr idąc za Jezusem zostawił swoją żone, i dzieci...

Quote by matejanka:...pastor ma rodzinę zgodnie z Pismem Świętym.To go stawia w całkiem innym położeniu,niż katolickiego księdza,którego jeszcze Kościół upokarza przez noszenie czarnej sukienki.Jezus i Apostołowie chodzili ubrani na biało.Biel jest od zawsze symbolem czystości.

1) To jest świadomy wybór tego Księdza. Zarówno celibat jak i strój
2) Jakby poszedł do wojska, policji, czy chociaż został listonoszem musiałby nosić mundur. To oznaka kim jest. Spytaj księży czy ich to upokarza? A nawet jeśli, pokora jest cnotą chrześcijańską.
3) Celibat też jest stanem zgodnym z Pismem Świętym.
4) Do tego jest doskonałym sposobem sprawdzenia, kto nadaje się na tą szczególną służbę Bogu, a kto nie. Jeśli ktoś nie potrafi zapanować nad popędami, to się raczej nie nadaje

I jeszcze Jk 1:16:"Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie."

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
eviva
 październik 21 2006 05:56   
Forum

aqs

To samo Pismo Święte zaleca też celibat (patrz listy Pawła), a opis kandydata na Biskupa, wynikał z takich an nie innych uwarunkowań. W tamtycz czasach, niewielu było ludzi, którzy wyrzekli się małżeństwa (wyjątki to m.in Jan Chrzciciel, Jan Apostoł, Paweł Apostoł i przede wszystkim Jezus Chrystus.)
Skoro apostołowie przynosili Dobrą Nowinę ludzią żyjącym w tej społeczności, pokazali po czym można poznać ludzi niegodnych funkcji Biskupa. ("jeśli nie potrafi rządzić domem...")
1.Każdy człowiek otrzymał wolną wolę od Boga.To jest takie Boże Prawo.Łamanie wolnej woli człowieka jest ciężkim grzechem.Wprowadzając celibat papież Grzegorz VII postąpił wbrew Prawu Bożemu.Do tej pory żaden papież tego błędu nie poprawił.
2.Dla mnie Jezus był żonaty.Pisze o tym np.w V Ewangelii.To,ze kościół nie chce tego widzieć,to jego sprawa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 21 2006 11:09   
Forum

Quote by eviva: 1.Każdy człowiek otrzymał wolną wolę od Boga.To jest takie Boże Prawo.Łamanie wolnej woli człowieka jest ciężkim grzechem.Wprowadzając celibat papież Grzegorz VII postąpił wbrew Prawu Bożemu.Do tej pory żaden papież tego błędu nie poprawił.
2.Dla mnie Jezus był żonaty.Pisze o tym np.w V Ewangelii.To,ze kościół nie chce tego widzieć,to jego sprawa.

1. Tak, Grzegorz VII zmusił niektórych facetów żeby wbrew własnej woli zostawali kapłanami

2. Piata ewangelia, Trzeci testament, Druga Apokalipsa, Trzeci List do Koryntian...
Możesz nas nie raczyć takimi głupstwami?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
ags
 październik 25 2006 13:59   
Forum

Quote by eviva:1.Każdy człowiek otrzymał wolną wolę od Boga.
Prawda!

Quote by eviva:To jest takie Boże Prawo.
Nie taka jest natura człowieka

Quote by eviva:Łamanie wolnej woli człowieka jest ciężkim grzechem.
To co tu napisałaś jest śmieszne. Powstrzymanie gościa który z wolnej woli chce sie wysadzić w centrum handlowym pełnym ludzi jest grzechem? Albo powstrzymanie kogoś komu w samolocie było zimno i zapragnął rozpaliić na fotelu obok ognisko?!? Albo zabronienie niewidomemu prowadzenia samochodu?

Człowiek ma wolną wolę. Wolna wola polega na tym, że może wybrac dobro lub zło. Tych co wybrali zło wręcz trzeba powstrzymywać, inaczej nasze wnuki na historii będą się znowu uczyły o nowym Hitlerze albo co. Przynależność do pewnej grupy jest obarczona pewnymi przywilejami ale też obowiązkami i zakazami. Np kucharz musi mieć aktualną książeczkę sanepidu, lekarz non stop gotowy do ratowania życia. Policjant nie może iść do innej pracy bez zgody przełożonych, a żołnierz nie może bez zgody przełożonych zawrzeć małżeństwa. Każdy z nich gdy wybiera taki zawód liczy się z jego dodatkowymi "dolegliwościami". A jak nie chce to wybiera inny zawód.

Quote by eviva:Wprowadzając celibat papież Grzegorz VII postąpił wbrew Prawu Bożemu.
A gdzie Bóg powiedział "nie można wprowadzić celibatu dla księży"?
Słowami zaś św Pawła powiedział:
"Jesteś związany z żoną? Nie usiłuj odłączać się od niej! Jesteś wolny? Nie szukaj żony! "
1Kor 2728

Quote by evivaBig Grino tej pory żaden papież tego błędu nie poprawił.

Bo to nie był błąd;-)

Quote by eviva:2.Dla mnie Jezus był żonaty.Pisze o tym np.w V Ewangelii.

1) Nie wiem co to jest "V ewangelia". Masz na myśli ewangelię Judasza, Jakuba, Marii Magdaleny, Tomasza? Wymieniłem tylko kilka. Jest ich naprawdę sporo, ale o wątpliwej wartości poznawczej.
2) Skoro był żonaty to dlaczego nie ma o tym mowy w 4 ewangeliach, co do prawdziwości których nie ma wątpliwości? Ani w listach? Ani w tradycji Kościoła? I dlaczego pozwolił uczniom nie mieć żon (św Jan, św Paweł)? Boje się o Ciebie...

Quote by eviva:To,ze kościół nie chce tego widzieć,to jego sprawa.
Znasz łacinę? Starożytną grekę? Hebrajski? Aramejski? Koptyjski? Znasz historie państw bliskiego wschodu? Kończyłaś teologię? Objawił Ci się Bóg? Bo przy całym szacunku do Twojej osoby, w Kościele tymi sprawami zajmują się ludzie specjalnie wykształceni w tych kierunkach. Twoje słowo przeciw ich słowu. Dla mnie to trochę za mało. Więcej pokory.

===

Cytat 
eviva
 październik 25 2006 14:48   
Forum

medival man
[/QUOTE]2. Piata ewangelia, Trzeci testament, Druga Apokalipsa, Trzeci List do Koryntian... Mr. Green
Możesz nas nie raczyć takimi głupstwami?

Ty jako " Wszystkowiedząca Uczona w Piśmie Święta Inkwizycja",nie musisz tego czytać,ani wypowiadać się za wszystkich.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 26 2006 08:52   
Forum

aqs

[Cytat za: eviva]To,ze kościół nie chce tego widzieć,to jego sprawa.
Znasz łacinę? Starożytną grekę? Hebrajski? Aramejski? Koptyjski? Znasz historie państw bliskiego wschodu? Kończyłaś teologię? Objawił Ci się Bóg? Bo przy całym szacunku do Twojej osoby, w Kościele tymi sprawami zajmują się ludzie specjalnie wykształceni w tych kierunkach. Twoje słowo przeciw ich słowu. Dla mnie to trochę za mało. Więcej pokory.
1.Boga się nie studiuje.Bóg nie musi się objawiać,bo jest obecny przez Swojego Ducha w sercu każdego człowieka.Problem jest w tym,że nie wszyscy chcą Go widzieć i uwierzyć w Jego obecność.Zwłaszcza,że "w Kościele tymi sprawami zajmują się ludzie specjalnie wykształceni w tych kierunkach",którzy powinni przybliżać tą Bożą obecność.

2.Ja nie mam problemu z celibatem,bo dotyczy on księży z KrK.Przeprowadziłam bardzo dużo rozmów z nimi na forum religijnym i nie sądziłam,że jest to taki wielki dla nich problem.A w skali całego Kościoła jest jeszcze większy.Moje słowo jest niczym wobec tego,co oni czują i co o tym sądzą.To nie chodzi o moje słowo,tylko ich słowo.I co tu mówić o pokorze?Jesteś księdzem KrK,że tak dobrze znasz ten ich problem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 26 2006 09:55   
Forum

Quote by eviva:
1.Boga się nie studiuje.Bóg nie musi się objawiać,bo jest obecny przez Swojego Ducha w sercu każdego człowieka.Problem jest w tym,że nie wszyscy chcą Go widzieć i uwierzyć w Jego obecność.Zwłaszcza,że "w Kościele tymi sprawami zajmują się ludzie specjalnie wykształceni w tych kierunkach",którzy powinni przybliżać tą Bożą obecność.

2.Ja nie mam problemu z celibatem,bo dotyczy on księży z KrK.Przeprowadziłam bardzo dużo rozmów z nimi na forum religijnym i nie sądziłam,że jest to taki wielki dla nich problem.A w skali całego Kościoła jest jeszcze większy.Moje słowo jest niczym wobec tego,co oni czują i co o tym sądzą.To nie chodzi o moje słowo,tylko ich słowo.I co tu mówić o pokorze?Jesteś księdzem KrK,że tak dobrze znasz ten ich problem?

Ad1. św Paweł mówi wystarczająco jasno? 1Tm 4:13
"Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki."
1 Tm 4:17:
"Prezbiterzy4, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem."
2 Tm 2:23 :
"Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie."

Oddaje Tobie pod rozwagę zwłaszcza ten ostatni fragment

Ad2. Nie jestem księdzem. Ale znam wielu z nich, osobiście a nie z internetu (masz gwarancję że to pisał księdz, a nie jakiś "dowcipny" nastolatek?). I (choć to nie jest argument) żaden z nich nie miał z tym problemów. Decydując się na kapłaństwo, człowiek w pewnym sensie ofiarowuje się Bogu. Jest to ofiara dobrowolna i świadoma. Albo powinna być taka.
Ja osobiście uważam, że nie można być dobrym księdzem i jednocześnie dobrym mężem. Tyle jest do zrobienia w "winnicy Pana", że cierpiała by przez to żona. Albo z powodu oddania żonie cierpiała by praca duszpasterska. Zresztą taka myśl jest dla mnie jasna w listach św. Pawła, które były już tu cytowane.
Pozdrawiam

===

Cytat 
eviva
 październik 26 2006 11:14   
Forum

aqs

"Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki."
1 Tm 4:17:
"Prezbiterzy4, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem."
2 Tm 2:23 :
"Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie."

Oddaje Tobie pod rozwagę zwłaszcza ten ostatni fragment
1.Czy te osoby,o których piszesz doprowadziły Cię do Boga,który jest w Tobie,tak żebyś miał z Nim bezpośredni kontakt,spełniał spełniał Jego wolę ,słyszał co do Ciebie mówi itd? Jeśli uważasz siebie,że jesteś mądrzejszy od pozostałych ,to po co dyskutujesz z głupszymi od siebie?Ja dzięki tym dyskusjom na forum dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.Choćby nawet od:matejanki,medieval mana,kobiety,Dezertera,karola dobrowskiego itd.Chyba po to jest forum dyskusyjne?

2.Bóg nie ma względu na osobę.Wszystkich nas traktuje równo.Ja uważam,że żonaty ksiądz byłby znacznie lepszym księdzem niż kawaler.Zresztą Paweł też o tym mówi.Tylko Ty jakoś nie przytaczasz tych cytatów,żeby Twoja była racja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 26 2006 12:47   
Forum

Quote by eviva: 1.Czy te osoby,o których piszesz doprowadziły Cię do Boga,który jest w Tobie,tak żebyś miał z Nim bezpośredni kontakt,spełniał spełniał Jego wolę ,słyszał co do Ciebie mówi itd?

Nie wierzę w Boga dla wielkich uniesień, tylko dla tego, że Go kocham, a On tego chce. Dlaczego miałby do mnie przemawiać bezpośrednio. Prawie wszystko co trzeba już kiedyś powiedział. Dlaczego ja marny proch mam coś od Niego wymagać? Jego Wolę poznałem - między innymi z Pisma Świętego. To mi wystarczy.

Quote by eviva:Jeśli uważasz siebie,że jesteś mądrzejszy od pozostałych ,to po co dyskutujesz z głupszymi od siebie?
Nie. Uważam tylko że powołujesz się na źródło wątpliwej wartości. Bo przez 2000 lat Kościół uznawał tylko 4 ewangelię, i nie widzę powodu dla którego miałoby się to zmienić.

Quote by eviva: 2.Bóg nie ma względu na osobę.Wszystkich nas traktuje równo.

A przypowieść o talentach? Bóg każdego z nas rozliczy z tego co otrzymaliśmy. A nie otrzymaliśmy po równo.

Quote by eviva:Ja uważam,że żonaty ksiądz byłby znacznie lepszym księdzem niż kawaler.Zresztą Paweł też o tym mówi.Tylko Ty jakoś nie przytaczasz tych cytatów,żeby Twoja była racja.

1) Nie uważasz że udowadnianie twierdzeń przeciwnych powinienem zostawić drugiej stronie, czyli Tobie.
2) Fragmenty o których mowa były już omówione Zajrzyj parę postów do góry.
3) W piśmie jest napisane, że Diakonami mają być ludzie wypróbowani. Potraktuj to jako jeszcze jedną próbę.
4) Ty starasz się zrobić to samo: udowodnić że Ty masz rację. Na tym chyba polega dyskusja
Pozdrawiam

===

Cytat 
eviva
 październik 26 2006 14:01   
Forum

aqs

śro 26 kwi 2006 22:30:42 CEST To jest cytat córki z tematu:Gdzie są chrzescijanie?
Bo wiesz! ja mam tyle wyzutow pod adresem ksiezy, ktorych na mojej drodze zycia spotkalam. Malo tego! wydaje mi sie wiele rzeczy w Kosciele "balwochwalczych",nieprawdziwych. Mam odczucie , ze czegos tu brakuje, jakiejs czastki.Szukam jej!Jestem dorosla a i zyjemy w czasach na szczescie, gdzie mozna o tym -moze nie tak pomowic, ale popisac.
Dużo ludzi,zwłaszcza kobiet, ma pretensje do księży.Ten fragment znalazłam przypadkowo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 26 2006 14:10   
Forum

aqs

3) W piśmie jest napisane, że Diakonami mają być ludzie wypróbowani. Potraktuj to jako jeszcze jedną próbę.
Nie napisałeś,ze w Pismie pisze,że biskupi i diakoni mają być ludźmi wypróbowanymi przez fakt zostania mężami.Sam widzisz,że Pismo zostało zmienione,a potem się temu dziwisz,kto je zmienił.

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 27 2006 15:30   
Forum

Quote by eviva: aqs
Nie napisałeś,ze w Pismie pisze,że biskupi i diakoni mają być ludźmi wypróbowanymi przez fakt zostania mężami.Sam widzisz,że Pismo zostało zmienione,a potem się temu dziwisz,kto je zmienił.
Bo Pismo nie zostało zmienione. Nawet po 2000 lat możesz przeczytać to samo co napisał apostoł!
Ksiąg nowego testamentu nie sposób czytać w oderwaniu od całegonowego testamentu. Jeśli Paweł przyszedł do jakiejś społeczności, to ludzie których zastał mieli już żony, mężów i dzieci. Dlatego spośród nich każe wybrać "męża jednej żony" - co pozwala odrzucić rozpustników i rozwodników. To nie jest nakaz: masz się ożenić. Dla mnie stoi tu liczba_żon=
Paweł przewiduje jednak, że będą ludzie, którzy poświęcą sie bez reszty służbie Bogu. W tej sytuacji nie ma miejsca na rodzinę.
Zobacz 1Kor 7:27-28 (popszednio zabrakło rozdziału)
"jesteś wolny nie szukaj żony
Ale jeżeli się ożenisz, nie grzeszysz. Podobnie i dziewica, jeśli wychodzi za mąż, nie grzeszy. Tacy jednak cierpieć będą udręki w ciele, a ja chciałbym ich wam oszczędzić"
Ja nie widze tu nic innego niż to co napisałem.

Co do cytatu z córki - nie znam kontekstu wypowiedzi, trudno mi się do niego jakkolwiek odnieść. Też spotkałem kilku księży, którzy moim zdaniem księżmi być nie powinni. Ale jest rzesza innych. Bóg posługuje się niedoskonałymi narzędziami.

===

Cytat 
eviva
 listopad 03 2006 10:04   
Forum

aqs

Paweł przewiduje jednak, że będą ludzie, którzy poświęcą sie bez reszty służbie Bogu. W tej sytuacji nie ma miejsca na rodzinę.
Zobacz 1Kor 7:27-28 (popszednio zabrakło rozdziału)
"jesteś wolny nie szukaj żony

Tylko w ciągu ćwierćwiecza od Soboru Watykańskiego II ok. stu tysięcy księży zrzuciło sutannę. W Polsce 47%, gdyby miało wybór, zrezygnowałoby z celibatu na rzecz rodziny. Nikt nie wie, ilu prowadzi podwójne życie.
Więcej na str. http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7702

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 03 2006 13:18   
Forum

Quote by eviva: Tylko w ciągu ćwierćwiecza od Soboru Watykańskiego II ok. stu tysięcy księży zrzuciło sutannę. W Polsce 47%, gdyby miało wybór, zrezygnowałoby z celibatu na rzecz rodziny. Nikt nie wie, ilu prowadzi podwójne życie.
Więcej na str. http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7702

Co to w ogóle za dane?
A ile chrześcijańskich małżeństw na swiecie rozwiodło się od czasów Soboru Watykańskiego?
Masz liczby?
A ile osób w Polsce po doświadczeniach małżeństwa zrezygnowałoby z niego na rzecz samotności?
A ilu małżonków prowadzi podwójne zycie?

A jakie masz argumenty za tym, ze gdyby wyświęcano żonatych facetów, ci byliby lepszymi kapłanami?
Albo nie zdradzali swoich żon?
Jak ktoś jest niedojrzały, to może być niedojrzały i w celibacie i w małżeństwie.

W ogóle to, że ktoś podejmuje niedojrzałe decyzje (raz decydujac się na celibat bez właściwego rozeznania, drugi raz rezygnując z tego celibatu czasami też pochopnie) ma być jakims argumentem?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 listopad 03 2006 14:04   
Forum

medieval man
Tu nie chodzi tylko o moje zdanie.Przytaczam kilka kolejnych wypowiedzi dyskutantów na temat celibatu .
TASO http://forum.o2.pl/temat.php?id_ p=4976339 On jest księdzem
Nic w tym dziwnego,że mężczyzna chce zaspokoić swoje hormony albowiem został stworzony jako "samiec" i dlatego prowadzą podwójne życie ukrywane przez purpuratów. Kasta ta dlatego jest tak hermetycznie zamknięta. Popieram zdjęcie celibatu, podobnie jak na Zachodzie. Pastorzy złożyli przysięgę Bogu ale mając oparcie w rodzinie poświęcają się bożej słuzbie. We dwoje Boga kocha się lepiej i nie należy tego zabraniać ludziom. Szczęść Boże.
kik
Celibat to jest właśnie jeden z problemów zbyt konserwatynwego kościoła katolickiego. Cóż złego by się stało gdyby księża mieli możliwość wyboru czy żyć w celibacie czy nie? Na pewno wielu z nich miałoby czyste sumienie, gdyby dano im takie prawa. Bez zniesienie celibatu Kościół sam się pogrąża, nie nadążając za rozwojem świata. A szczególnie polski Kościół, w którym ksiądz zwyczajnie nie może zrozumieć problemów rodziny, dziecka, jeżeli we własnym życiu osobistym tego nie doświadcza...
poważnie
kiedyś nie było celibatu w kościele katolickim... po co wprowadzili? nie wiadomo ...
EN
Oczywiście że wiadomo Żeby nie było problemu z dziedziczeniem majątków.
ein
Ja jestem za zniesieniem celibatu. Chociażby dlatego, ze ksiądz, który ma własną rodzinę miałby bogatsze doświadczenie życiowe, a co za tym idzie także większą wiedzę jak pomagać swoim duchowym podopiecznym w tych zwykłych codziennych sprawach. Ksiądz mający dziecko sam lepiej bedzie np. w stanie zrozumiec co czują rodzice po stracie pociechy i byc moze będzie umiał lepiej im pomóc.

Troska
poważnie (06.11.02 21:18):
kiedyś nie było celibatu w kościele katolickim... po co wprowadzili? nie wiadomo ...

Wiadomo.Chodzi o kasę. Paweł Apostoł wyrażnie powiedział,że miło
jest Panu by byli bezżenni.W przypadku gdy nie mogą żyć w celibacie,
niech biorą żony- by nie było zgorszenia.Był mądry i wiedział co się
dzieje gdy hormony dają znać o sobie.Przecież Pan Jezus powoływał i,żonatych do swej służby. Uważam że do Syminarium nie powinni brać
chłopców.Przecież te dzieci nic nie wiedzą o potrzebach ludzi dorosłych.
To wylęgarnia zboczeńców.To tak jest gdy się Pana poprawia a, Pan
powiedział;Trzymajcie się prostych słów .Bo inaczej zaprowadzi was na manowce.No i właśnie te manowce mamy.
Ludzie czytajcie Pismo Święte,które jest żródłem naszej wiary.
Nasz kościół dawno temu o Bogu zapomniał,pilnuje polityki i kasy.Przypominam,że pierwsi będą przez Pana sądzeni!!!
Pozdrawiam.
ikcemot
Zgadzam się! Chętnie zobaczył bym w roli papieża kobiete! Myśle że kościół stałby się wtedy bardziej ludzki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 listopad 03 2006 14:34   
Forum

A ramach równouprawnienia zamiast Chrystusa można ukrzyżować np. Marię Magdalenę - to dopiero by było!

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 listopad 03 2006 15:08   
Forum

kobieta
Ludzie mają różne poglądy,czy nam się to podoba czy nie.Niektóre mogą się wydawać śmieszne.Zamieściłam kilka kolejno występujących po sobie wypowiedzi.Bez żadnej selekcji,a jest ich znacznie więcej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 03 2006 17:27   
Forum

Quote by eviva: kobieta
Ludzie mają różne poglądy,czy nam się to podoba czy nie.Niektóre mogą się wydawać śmieszne.Zamieściłam kilka kolejno występujących po sobie wypowiedzi.Bez żadnej selekcji,a jest ich znacznie więcej.

jest ich jeszcze więcej?
I wszystkie piszą trzynastolatki?

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,75 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty