Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Tylko cham myśli inaczej
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 czerwiec 25 2005 16:29   
Forum

Status: offline

Quote by miramaxBig Grinlaczego nie podniesiesz przyłbicy i jawnie nie powiesz co myślisz o kosciele? Boisz się, że ktoś doniesie "gdzie trzeba" stracisz współpracę z katolickim pismem i inne tego typu profity? A może w tym piśmie katolickim piszesz tak samo jak tutaj o błędach KRK? Jeśli tak, to czemu nie publikujesz pod własnym nazwiskiem tutaj?

Chciałem określić Twoje postępowanie ostrymi słowami. Nie zrobię jednak tego, choćby dlatego, że nie znam pobudek jakie tobą kierują. Powiem tylko, że jest mi smutno, gdyż sądząc z twoich tekstów miałem Cię za człowieka odważniejszego...

Mirek

Występuję pod pseudonimem bo mam do tego prawo. I nie jestem zobowiązany się z niczego tłumaczyć. I - dla twojej informacji - nie jestem człowiekiem chciwym na zyski, który by je odiągnąć zachowuje się jak lis. Nie jestem człowiekiem fałszywym i wypraszam sobie tekie sugestie! Nie jestem także tchórzem, co śmiesz sugerować. Gdybyś znał trochę realia prasowe wiedziałbyś co powoduje, że się pisze pod pseudonimami. Ten post jest dla mnie obraźliwy i żądam jego usunięcia.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 25 2005 16:31   
Forum

Quote by Jakub: Zigonorowałeś moją wypowiedź Marcinie - tak dyskusji sie nie prowadzi...

Nie zignorowałem. Przyjrzyj się jeszcze raz - odpowiedziałem naprostowując to, co nieopatrznie przekręciłeś, źle zrozumiałeś.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Mirosław Miarczyński
 czerwiec 25 2005 16:45   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by miramaxBig Grinlaczego nie podniesiesz przyłbicy i jawnie nie powiesz co myślisz o kosciele? Boisz się, że ktoś doniesie "gdzie trzeba" stracisz współpracę z katolickim pismem i inne tego typu profity? A może w tym piśmie katolickim piszesz tak samo jak tutaj o błędach KRK? Jeśli tak, to czemu nie publikujesz pod własnym nazwiskiem tutaj?

Chciałem określić Twoje postępowanie ostrymi słowami. Nie zrobię jednak tego, choćby dlatego, że nie znam pobudek jakie tobą kierują. Powiem tylko, że jest mi smutno, gdyż sądząc z twoich tekstów miałem Cię za człowieka odważniejszego...

Mirek

Występuję pod pseudonimem bo mam do tego prawo. I nie jestem zobowiązany się z niczego tłumaczyć. I - dla twojej informacji - nie jestem człowiekiem chciwym na zyski, który by je odiągnąć zachowuje się jak lis. Nie jestem człowiekiem fałszywym i wypraszam sobie tekie sugestie! Ten post jest dla mnie obraźliwy i żądam jego usunięcia.

Nie napisałem ani słowa o zyskach (pisząc o profitach użyłem "tego typu" za profit uznając samą współpracę z pismem a nie zyski z niej płynące), ani o tym że jesteś fałszywy (te słowa pojawiły się dopiero w Twojej emocjonalnej odpowiedzi). Wręcz przeciwnie, stwierdziłem że nie będę używał ostrych słów, bo nie znam Twoich pobudek... co w tym jest obraźliwego? Owszem, nie musisz się tłumaczyć, ale rzucając taką informacje dajesz prawo innym w tym mnie do zastanawiania się co kieruje osobą, która:
1. współpracuje z pismem katolickim (mniemam, że pod własnym nazwiskiem)
2. pod pseudonimem "jeździ" po katolicyźmie ile wlezie
3. twierdzi, że punkt1 i 2. razem wzięte świadcż o tym, iż nie jest źle nastawiona do Kościoła
teraz doszedł pkt 4. - zapytana o to dlaczego tak robi, obraża się i żąda usunięcia postu za wymyślone przez samego siebie zarzuty (jeśli nie proszę wskaż mi gdzie użyłem wobec Ciebie słowa "chciwy na zyski" i "fałszywy". )

Przychodzi mi do głowy przysłowie o stole i nożycach... (MSPANC)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 czerwiec 25 2005 16:48   
Forum Moderator
Moderator

Pozwole sobie zaapelować o spokój i nieobrzucanie oskarżeniami. Zwłaszcza apel do jednej osoby... To jest juz bardzo dalekiej od jakiejkolwiek (o chrześcijańskiej nie wspomne) uczciwosci i szczerości...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 25 2005 16:49   
Forum

Sugerujesz - nie napisałeś, ale sugerujesz. Wyraźnie to napisałem, prawda? Proszę o usunięcie całej tej części dyskusji.

A wogóle co ma niby znaczyć MSPANC? Szukałem nawet w odpowiednim słowniku i nie znalazłem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mirosław Miarczyński
 czerwiec 25 2005 17:01   
Forum

Quote by Marcin W: Sugerujesz - nie napisałeś, ale sugerujesz. Wyraźnie to napisałem, prawda? Proszę o usunięcie całej tej części dyskusji.

No cóż - nie pozostaje mi nic innego jak poprosić Administratorów o wycięcie
- niniejszego wątku w którym Marcin W sugeruje, że wszyscy katolicy na tym forum go obrażają (chyba samą obecnością)
- komentarza z głupawką, który już nie sugeruje ale wprost obraża pogrążonych w załobie ludzi
- jakiś 20% postów i komentarzy w/w użytkownika, które sugerują że katolicy są bałwochwalcami i tym podobne

a najlepiej w ogóle wykasować wszystkie komentarze i posty na forum, bo każdy może coś każdemu sugerować

Kolejny cytat dla Ciebie "Jaką miarą mierzysz...".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mirosław Miarczyński
 czerwiec 25 2005 17:02   
Forum

Quote by Marcin W: Sugerujesz - nie napisałeś, ale sugerujesz. Wyraźnie to napisałem, prawda? Proszę o usunięcie całej tej części dyskusji.

A wogóle co ma niby znaczyć MSPANC? Szukałem nawet w odpowiednim słowniku i nie znalazłem!

MSPANC - Mogłem Się Powstrzymać Ale Nie Chciałem. Use Google Luke

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mirosław Miarczyński
 czerwiec 25 2005 17:06   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by miramax:Jak to szło? "Dla Żydów Żydem dla Greków Grekiem..." - nie wiesz czasem kto to powiedział?

Mirek

Ale nie dla katolików katolikiem...

No cóż, jakbyś się nieco zagębił w egzegezę biblijną, spostrzegłbyś, że paweł nie o narodowościach tu mówi, a o religijności właśnie.

Quote by Marcin W:A moje argumenty jakoś od innych nie odbiagają. Tyle tylko, że Maciek czy Dawid są spokojniejsi, a ja mam tendencje wybuchowe...

I tu trafiłeś w sedno. Nikt Cię nie nazywa tak czy owak za poglądy a za styl ich wypowiadania. A to chyba różnica, nie?

Mirek

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 25 2005 17:12   
Forum

Quote by miramax:
Quote by Marcin W:
Quote by miramax:Jak to szło? "Dla Żydów Żydem dla Greków Grekiem..." - nie wiesz czasem kto to powiedział?

Mirek

Ale nie dla katolików katolikiem...

No cóż, jakbyś się nieco zagębił w egzegezę biblijną, spostrzegłbyś, że paweł nie o narodowościach tu mówi, a o religijności właśnie.

Czyli Twoim zdaniem, powinienem we wszystkim przytakiwać Krk, udawać dobrego katolika, itp. BZDURA! Apostoł też nie oddawał pokłonów bożkom. Może więc był schizofrenikiem, który pisał jedno, a czynił co innego?

Quote by miramax:
Quote by Marcin W:A moje argumenty jakoś od innych nie odbiagają. Tyle tylko, że Maciek czy Dawid są spokojniejsi, a ja mam tendencje wybuchowe...

I tu trafiłeś w sedno. Nikt Cię nie nazywa tak czy owak za poglądy a za styl ich wypowiadania. A to chyba różnica, nie?

Mirek

Ja w opisie podałem, że jestem wybuchowy, lojalnie więc ostrzegłem, że bywam nerwowy, i jestem względem ludzi w porządku. Dałem też wyraźnie do zrozumienia, że mam ostry, zdecydowany sposób wypowiadania się. Tak jest po prostu uczciwiej. ZAWSZE należy brać pod uwagę charakter danego człowieka i wykazać się wyrozumiałością. Niestety, ta pozytywna cecha nie u wszystkich jest jednym z priorytetów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 25 2005 17:14   
Forum

Quote by miramax:

MSPANC - Mogłem Się Powstrzymać Ale Nie Chciałem. Use Google Luke

Jest to najlepszy dowód na to, że lepiej nie nadużywać skrótów, które nie dla wszystkich są czytelne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 czerwiec 25 2005 17:20   
Forum Moderator
Moderator

Od innych to lubisz wymagac - na przyklad wyrozumiałości czy cierpliwości ale od siebie kultury nie bardzo....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 25 2005 21:25   
Forum

Wybuchowość nie równa się brakowi kultury. To po pierwsze. A po drugie - kiedy wreszcie doczekam się wykasowania postu obraźliwego dla mnie???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 26 2005 05:30   
Forum

Drogi Marcinie,
Przeczytałam dyskusję i jestem zdumiona jej bezsensem. Po pierwsze, kultura i chamstwo ewidentnie nie zależą od "orientacji chrześcijańskiej" na tym forum (co widać po urzytkownikach). Żaden Kościół kultury nie nauczy - wynosi się ją z domu.
Po drugie: na określenie "cham" pracuje forma wypowiedzi, a nie jej treść. Zatem znowu: "orientacja chcraścijańska" nie ma tu nic do rzeczy.
Po trzecie, bardzo Cię lubię człowieku, ale śledzę kolejną dyskusję z Twoim udziałem i widzę dwa wyraźne problemy (i błagam, nie bierz tego za "katolicki atak"):
1. jesteś zbyt subiektywny i emocjonalny, aby śledzić i podążać za logiką dyskusji: często obrażasz się lub wypaczasz treść wypowiedzi rozmówców
2. Zbyt szybko dobywasz szabli, sarmato , mimo że nikt Cię nie atakuje

Po czwarte, nie wiem ile masz lat, ale myślę, że zbyt przeżywasz fakt, że ludzie mają odmienne zdanie niż Ty
. No to co z tego? Ktoś uważa, że zbawienie daje tylko KRK, no to co? Tak myśli i na tym sprawa się kończy. Możesz się z tym nie zgadzać i to napisać i koniec. Ale Ty traktujesz wypowiedzi typu zbawienie daje tylko KRK jak wyrocznię, ktora zamknie Ci drogę do zbawienia, jeśli nie zmusisz tego kogoś do odczarowania fatalnego zaklęcia.
Ludzie nie chcą ani rzucić na Ciebie klątwy, ani też nie są wyroczniami. Miej swoje zdanie i nie przejmuj się tak bardzo, że ktoś ma inne.
Poza tym zobacz, jak wiele osób napisało Ci uwagi typu "przyganiał kocioł garnkowi..." Przypomina mi się taka anegdotka: jak jedna osoba mówi Ci, ze jesteś koniem, nie przejmuj się. Jeśli dwie osoby to mówią, również nie przejmuj się. ale jeśli mówi to 10 osób, kup siodło
Więc po co kruszyć kopie? Zwłaszcza, że nad wszystkimi dyskusjami wisi widmo fikcyjności: cóż to za wirtualny świat? Coż to za prawdy, wygłaszane anonimowo...

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 czerwiec 26 2005 12:04   
Forum Moderator
Moderator

Marcin - napisz adminowi - lecz ja bym na to nie liczył. Sam zacząłeś tę obłąkaną dyskusję. Tak szczerze, to sam siebie obraziłeś, siebie i swoją inteligencję...

Człowiek, który nie panuje nad emocjamia albo jest niedorosły albo nie chce tego czyli jest niekulturalny.

===

Cytat 
milka
 czerwiec 26 2005 15:11   
Forum

ho-ho-ho
i kto to mowi o kulturze?! tyz dokladnie taki sam jak marcin!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 26 2005 20:01   
Forum

Quote by Marcin W:

Mirek

Ale nie dla katolików katolikiem... A moje argumenty jakoś od innych nie odbiagają. Tyle tylko, że Maciek czy Dawid są spokojniejsi, a ja mam tendencje wybuchowe...

A katolik jest gorszy od Żyda lub Greka?
A jakbyś nie zauważył, to ja wykazują katolicki rodowód protestantyzmu pokazuję to, co nas łączy i właśnie jestem katolikiem dla katolików. Podobnie broniąc krucjat, inkwizycji itp.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 26 2005 23:22   
Forum Moderator
Moderator

Pani Natalio, co Pani sarmaci zawinili ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Wieslaw1gr
 czerwiec 27 2005 02:58   
Forum

O tej porze zapewne nie ma już nikago na tym forum, ale może rano ktoś mnie przeczyta.
Prześledziłem całą dyskusję, bo mnie wciągnęła. Jestem pierwszy raz na tym forum, dlatego też mogę pokusić się o obiektywizm.
Jestem katolikiem, jak to się mówi - praktykującym, mimo to w wielu kwestiach zgadzam się z Marcinem W. Do jednego mam tylko zastrzeżenie: słowo głupi, czy głupawka, również dla mnie jest obraźliwe, tym bardziej jeśli odnosi się do ludzkich uczuć.
Mi również nie podoba się kult papieża, nigdy nie byłem jego zwolennikiem (według mnie kult człowieka jest grzechem przeciw Bogu, bo tylko Jemu należy się nasza cześć). Również nie podobały mi się godzinne transmisje z pogrzebu, ale staram się zrozumoieć ludzi, którzy to przeżywali. Większość z pewnością czyniła to ze szczerej miłości - a tego głupotą nazwać nie można. Inni, ich również było nie mało, postępowali z czystego wyrachowania, widząc w tym swoją kożyść (czy to polityczną, czy czysto finansową) i tego również głupotą bym nie nazwał...
Padło już na tym forum sformułowanie " nie będziemy się obrażać, jeśli będziemy się miłować". Ja bym do tego dodał jeszcze - jeśli będziemy starali się nawzajem rozumieć. Bo wszelkie konflikty biorą się przede wszystkim z braku zrozumienia drugiej strony...
Jeszcze jeden temat tu poruszany mnie nurtuje - Krytyka.
Żadna krytyka nie będzie mile widziana i odrzucana, jeśli będzie tylko krytyką, jak ja to okresłam, negatywną. W rozdaju : "są dziury w waszym murze obronnym" - to nie jest krytyka, to jest stwierdzenie faktu, z którego obrońcy zapewne zdają sobie sprawę, nie wiedzą jednak jak temu zaradzić i wkurza ich, gdy ktoś obcy im to wytyka.
Jest jednak krytyka pozytywna typu: tam jest gruz, który można wykożystać do wzmocnienia waszych murów obronnych.
Nie mówię, że każdy krytykę pozytywną od razu przyjmie, ale z pewnością lepiej brzmi i wielu się z nią zgodzi, a na pewno nie obrazi...

===

Nawet diabeł wierzy, że Bóg istnie. Czy więc wystarczy to do zbawienia?!

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 27 2005 09:24   
Forum

Quote by Rafi F:

Pani Natalio, co Pani sarmaci zawinili ?

Jeden taki porwał moją praprapra...babcię i zmusił do małżeństwa. Był dorodnym kawalerem więc praprapra...babcia nie mogła odmówić...
A na serio, szeroki gest i emocjonalność to niewątpliwie urok naszego narodu (tak na moje dyletanckie oko, bo nie jestem socjologiem), jednak przydałoby się też nieco zimnej krwi i czystego rozumu zamiast czystej...

A w ogóle to można do mnie na Ty aż taka stara nie jestem

A KIEDY WYPOWIE SIĘ TEN
GDZIE JESTEŚ MARCINIE W ???

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 02 2005 01:12   
Forum

Quote by Black Anal Teror: Az IT osztályvezetök 23 százaléka úgy véli, hogy az internet vagy az intranet fejlesztöi tudás a leggyorsabban fejlödö szakterület, amit a hálózatépítési ismeret követ 21 százalékkal.

ja chcę tylko zaznaczyć, że nie mam nic wspólnego z tym bełkotem, choć częściowo jest po węgiersku.

nie dałoby się usunąć tego gigantycznego śmiecia? i może ustawić jakieś ograniczenie co do długości wpisów...

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 październik 02 2005 09:56   
Forum Moderator
Moderator

Próbowałem, ale mi się nawet ten bełkot nie wczxytuje

===

Cytat 
Paweł Chojecki
 październik 02 2005 15:14   
Forum

A co myślicie o takim wpisie?

"Radio Maryja przez pryzmat Biblii
Autor: mateuszwroc dnia nie 05 cze 2005 22:37:04 CEST
Do Pana Chojeckiego trzeba w Jego języku więc napiszę:

Heretyku, sekciarzu Ty! Nie myśl, że jak należysz do bożnicy szatańskiej, to możesz pluć na Świętą Matkę Naszą Kościół! Będziesz płonąć w jednym kotle w piekle z tymi heretyckimi bękartami L..., K..., H... i resztą odszczepieńców. Wiara cię nie uratuje, bo bez uczynków jest martwa. Nie powiedzie sie hasełko: Grzesz ile chcesz, ale wierz.

I co? Odpowiada Panu ten język. Raczej nie. Komentarz pewnie zostanie usunięty (czemu się nie zdziwię, bo narusza zasady, jak artykuł), ale chodziło mi o to, żeby ukazać jak by brzmiało coś skierowanego przeciwko Panu, w Pana języku, tyle, że bez woalki. Może da to Panu coś do myślenia i "zaskoczy" trybik w mózgu, że Pana tekst nas obraża?

Tylko czy o to chodzi we wzajemnych relacjach pomiędzy chrześcijanami? Żeby wyzywać się i kalumniami obrzucać? Czy tego Chrystus uczył?

---
Św. Piusie V módl się za mną!"

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 02 2005 15:39   
Forum

Wprost proporcjonalny do katolickości autora!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 październik 03 2005 20:08   
Forum

Mówiąc szczerze jestem nieco zawiedziony mizerną aktywnością Szanownych Forumowiczów po moim wpisie. O określeniach cham, czy głupawka była dość ożywiona dyskusja, a na takie smaczki jak powyżej nie ma zbytniego odzewu...

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 03 2005 21:44   
Forum

Bo to nie w nich uderza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 03 2005 23:51   
Forum Moderator
Moderator

Spokojnie. Jak się doczytałem, Mateusz dostał reprymendę, chociaż dość łagodną. Szkoda, że aż tak łagodną. wywlekać teraz tego po 3 miesiacach nie ma sensu.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 październik 04 2005 00:30   
Forum Moderator
Moderator

CO po niektórym jest wygodniej wywlekać stare zaszłości niz umiec odpowiedziec (lub wziac odpowiedzialnosc) za swoje słowa....

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 04 2005 00:33   
Forum

Ja myślę, że nie o to Pawłowi chodziło, żeby coś wywlekać, ale raczej o sam fakt zaistnienia takiej a nie innej sytuacji, w której tak a nie inaczej ktoś się "wykazał" kulturą i chrześcijańskim duchem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 październik 04 2005 00:49   
Forum

Widać, że w zależności od nastawienia, można człowiekowi przypisać różne intencje.
Abstrachując od moich myślę, że temat dotyczył obelg zamiast argumentów i rzeczowej krytyki. Choć wpis jest dawny, to jednak zaistniał i
po pierwsze:
jego Autor nie zmienił poglądów, ani swego nastawienia;
po drugie: nie było żadnej negatywnej reakcji ze str Adm i uczestników. Raczej przestrzeżono tylko Autora, by nie dał się sprowokować, bo mogę wykorzystać to przeciwko niemu.
O czymś to chyba świadczy???

===

Cytat 
Rafi F
 październik 04 2005 08:39   
Forum Moderator
Moderator

Reakcja była, aczkolwiek delikatka.
Brak innej reakcji może pan przypisać brakowi akceptacji dla pana sposobu przedstawiania własnych pogladów. Widocznie wszyscy byli tak oburzeni, że po części usprawiedliwili taką reakcję dziecka. Wywlekając to po takim czasie postępuje pan sam jak dziecko.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,30 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty