Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek
 Może czas odejść
 |  Wersja do druku
Adrian Arkadiusz
 luty 24 2006 16:35   
Forum

Status: offline

Quote by Jakub: Na podobnej zasadzie ciężko mówić większości kościołów licząc drobnice protestancką...ale żeby było bez przekrętów wymienie Kościoły czczące w różny sposób Marię:

Niektórzy protestanci (podobno i sam fra Roger nie bał się całej modlitwy Ave Maria...)

- a to bardzo ciekawe stwierdzenie, bo nie spotkałem jeszcze protestanta , któryby czcił (nie mylic z szacunkiem bo np. ja ja szanuję) i modliłby się Marii. Co do br. Rogera to albo dał się tak "skatolicyzować" albo z uwagi na podeszły wiek coś mu sie tam pomieszało. Bo wydaje mi się aż nieprawdopodobne aby protestant mógł modlić się do Marii (moja żona , była katoliczka twierdzi że nigdy więcej jej by to przez usta nie przeszło).

Kult maryjny nie odbiera nikomu chwały.

- jak to nikomu, a samemu Bogu ? Przeciez Maria jak każdy z ans jest tylko stworzeniem , została wybrana do zaszczytnego celu jakim było urodzenie Pana Jezusa, ale nic ponadto. Bóg jest zazdrosny i wielokrotnie mówi w Biblii że chwała nalezna jest TYLKO JEMU a nie żadnemu stworzeniu ! Np. ": Ja, któremu na imię Jahwe, chwały mojej nie odstąpię nikomu innemu ani czci mojej bożkom." Izajasza 42,8

Ponadto Pius nie miesza, tylko bardzo słusznie zauważa, że Marcin W wybiera sobie co mu wygodne z pierwotnych chrzescijan...

- to nie tak, pierwsi chrześcijanie nie znali tez święceń kapłańskich (wszyscy mogli byc kapłanami, o czym pisze sam apostoł Piotr w swoim 1 liście, 2 roz.), nie znali spowiedzi usznej, mszy z liturgią, transubstancjacji, różańca, modlitwy za zmarłych. To sa wszystko wymysły póxniejsze, wprowadzone przez człowieka, w Nowym Testamencie nie ma o nich ani słowa !

NMP jest królową Polski.

- jest może krółowa KK ale nie Polski ! Widzisz, ja np. ubolewam nad tym że w Polsce reformacja w XVI w. nie zwyciężyła (choć było naprawdę blisko, prawie połowa spoółeczeństwa podchwyciła w pewnym momencie idee reformacji). Bo uważam że to przez balwochwalstwo które jest praktykowane w Polsce i zawierzenie Polski Marii a nie Jezusowi jest przyczyną tych wszystkich nieszczęść które spotkały nasz kraj, z rozbiorami włącznie ! Moją Królową (a jestem Polakiem) Maria nie jest, jak mówiłem szanuję ją za jej pokorę i umiłowanie Boga, ale czci jako grzesznej i niedoskonałej istocie (bo nie ma ani jednego sprawiedliwego jak mówi Biblia) jej nie mam zamiaru oddawać. Popatrz co sam Jezus powiedział o swojej matce w ewangeli Łukasza, 11 rozd.z 27 i 28 wers. To chyba mówi samo za siebie !

Maria jest tylko człowiekiem, została obdarzona łaską , czyli czyms nienależnym , czyms co człowiek nie może sobie u Boga zasłużyć. Onabyła zatrwożona gdy Anioł przyszedł do niej zwiastowac iz porodzi syna i to wskazuje jednoznaczei że była tylko czlowiekiem, jak każdy grzesznym i niedoskonałym. Patrz 1 list Jana , 1 rozdz. 8-10 wers !

Jak się jest w mniejszości, to niektóre rzeczy trzeba przeboleć...

- no jakoś trzeba pewne rzeczy przeboleć, nic nie poradzę na "ducha religijności" który panuje w Polsce, na to że wielu ludzie praktykuje ale nic nie rozumie z chrześcijaństawa i wiary w tym nie ma. Tak jak nic nie poradze na to że ludzie modlą sie do figur, świętych i obrazów, popełniając często nieświadomie bałwochwalstwo, w tym kraju częściej bardziej czci się Marie niż Jeusa, gdzie chwałę oddaje się Papiezowi zamiast Bogu - moge się tylko modlic o ten Kraj aby łaskawy Bóg otworzył tym wszystkim ludziom oczy !

Bardzo trafny jest w tym przypadku cytat biblijny "Ten lud zbliża się do Mnie tylko w słowach i sławi Mnie tylko wargami, podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie; ponieważ jego cześć dla Mnie jest tylko wyuczonym przez ludzi zwyczajem".
księga Izajasza 29,13 - Biblia Tysiąclecia

ja nie twierdzę że katolicy są źli czy coś w tym stylu, po prostu ta Instytucja odeszła tak daleko od pierowozoru, że sama się w tym pogubiła ! Bo chyba nie powiesz mi że odpusty (przyczyna powstania reformacji) , zakaz czytania Biblii dla osób świeckich az do początku 20 wieku czy nauka o czyścu (nie mająca żadnego uzasadnienia biblijnego) to cos dobrego ?

Nie będziecie sobie czynili bożków, nie będziecie sobie stawiali posągów ani stel. Nie będziecie umieszczać w waszym kraju kamieni rzeźbionych, aby im oddawać pokłon, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
Kapłańska 26,1 Biblia Tysiąclecia

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
MacTavish
 luty 24 2006 16:38   
Forum

Quote by coso: To niestety ale liczy sie oficjalne stanowisko Kosciola.

1)Proszę o podanie oficjalnego dokumentu doktrynalnego Kościoła RK nakazującego mordowanie Indian.
2) Prosze o niezmienianie tresci swoich postów po odpowiedzeniu na nie.

===

papista

Profil   Email 
Mateusz Markiewicz
 luty 24 2006 16:39   
Forum

Quote by Wlodert:
Królowa Narodu Polskiego? Ten tytuł jest nieuprawniony! Ja też jestem Polakiem, i to pełnoprawnym - z urodzienia i patriotą polskim. Tysiące polskich protestantów - POLAKÓW! Ja jestem Polakiem, ale Maryja nie jest moją "królową", bo ja mam Króla - PANA NASZEGO, JEZUSA CHRYSTUSA. Używanie względem Maryi tytułu Królowej Narodu Polskiego jest obraźliwe, bowiem stawia protestantów poza narodem. Jest to więc takż NIEZGODNE Z PRAWDĄ. A więc PO PROSTU FAŁSZ!

Może by tak trochę poczytać książek od historii, albo chociaż tekst ślubów jasnogórskich Jana Kazimierza? Maryja jak najbardziej jest Królową Polski, bo Król Polski, a więc prawowita władza, nadał takowy tytuł. A to, że prostetantom się to nie podoba, to zażalenia do Jana Kazimierza.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
coso
 luty 24 2006 17:13   
Forum

[MacTavish]
"1)Proszę o podanie oficjalnego dokumentu doktrynalnego Kościoła RK nakazującego mordowanie Indian."

Nie wiem czy sa takie dokumenty. Na przyklad na
wymordowanie Zydow, Kosciol dal ciche przyzwolenie.
Dokumentow oficjalnych zapewne na to rowniez nie ma.

Kosciol w sluzbie Szatana. No coz, i tak bywalo.

===

Profil   Email 
Włodek
 luty 24 2006 17:35   
Forum

Re: Pius

Pierwszą kwestię pominę, bo nie ma sensu się licytować w liczbie Kościołów czczących Marię bądź nie.

"Skoro uważasz, że postępujesz jak pierwsi chrześcijanie to, dlaczego wybiórczo wracasz do ich praktyk? Normalne jest, że ktoś to nie może obalić argumentów daje taka ogólna krytykę (bez sensowną) myśląc, że ludzie nabiorą się na jego sztuczkę. W tej wypowiedzi nie ma żadnego argumentu, przesłania czegokolwiek".

Wybiórczo? Krwi nie spożywam, argument z kanonem jest chybiony, bo nie wiem czego miałby dowodzić (przecież Pism, które weszły do kanonu używano od początku), powoływanie się na modlitwę w katakumbach to sprowadzanie wiedzy o wczesnym chrzescijaństwie do zlepku stereotypów. Dlatego pozwoliłem sobie na taki komentarz Twojej wypowiedzi.

"Wypowiedz nielogiczna i nie na temat. Przeczytaj, jakie argumenty dawał Marcin w za tym, że nie można tak nazywać Matki Bożej. A nie logiczna, dlatego że PS potwierdza to, że Jesus jest królem a nie daje mu takie prawo".

Przeczytałem. I nie zgadzam się, że nie na temat. Twój argument był taki, że Jezusa mogą nie uznawać niechrześcijanie i to nie odbiera Mu prawa do bycia Królem. Wskazałeś więc na zasadę, że to, iż Polacy-niekatolicy jej nie uznają za królową nie uprawnia ich do takiej kontestacji. Nowięc ja wskazałem na nierównoważność legitymacji Jezusa i Marii do przypisywanychim tytułów. W pierwszym wypadku jest nim fakt bycia Królem królów - co Biblia potwierdza (masz rację formalną, uzyłem złego słowa, ale moja intencja przy odrobinie dobrej woli ze strony czytającego była zrozumiała), natomiast w drugim wypadku jest to tylko i wyłacznie polityczny akt króla, kóry akurat marnie zapisał się w naszej historii. Mamy więc rażącą niesymetrię praw: z jednej strony z woli Boga Ojca, z drugie - z woli człowieka, chwilowo pełniącego lokalnie eksponowany urząd.

Tym, co zadecydowało o przyjęciu przez mnie takiej a nie innej formy wypowiedzi, była chęć zamanifestowania niezgody na tak nonszalanckie i lekceważące potraktowanie przez Ciebie wypowiedzi Marcina.

===

Profil   Email 
Włodek
 luty 24 2006 17:53   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by Wlodert:
Królowa Narodu Polskiego? Ten tytuł jest nieuprawniony! Ja też jestem Polakiem, i to pełnoprawnym - z urodzienia i patriotą polskim. Tysiące polskich protestantów - POLAKÓW! Ja jestem Polakiem, ale Maryja nie jest moją "królową", bo ja mam Króla - PANA NASZEGO, JEZUSA CHRYSTUSA. Używanie względem Maryi tytułu Królowej Narodu Polskiego jest obraźliwe, bowiem stawia protestantów poza narodem. Jest to więc takż NIEZGODNE Z PRAWDĄ. A więc PO PROSTU FAŁSZ!

Może by tak trochę poczytać książek od historii, albo chociaż tekst ślubów jasnogórskich Jana Kazimierza? Maryja jak najbardziej jest Królową Polski, bo Król Polski, a więc prawowita władza, nadał takowy tytuł. A to, że prostetantom się to nie podoba, to zażalenia do Jana Kazimierza.

Mateuszu, nie bądź śmieszny (tak na marginesie:jako moja przytaczasz wypowiedź Marcina) - co niezgodnego z historią Polski na poziomie nawet podstawówki napisałem na ten temat? Twoja interpretacja historii jest porażająca. Może od razu zgłośmy pretensje do tronu szwedzkiego wzorem króla Jana Kazimierza - w końcu to prawowita władza, prawda?Teraz rozumiem dlaczego naprawdę abdykował - wszak królową Polski uczynił Maryję, tylko dlaczego inni tego nie uznali?

===

Profil   Email 
Włodek
 luty 24 2006 18:37   
Forum

Quote by Jakub: Na podobnej zasadzie ciężko mówić większości kościołów licząc drobnice protestancką...ale żeby było bez przekrętów wymienie Kościoły czczące w różny sposób Marię:

Kościół Katolicki
Kościół prawosławny
Niektóre monofizyckie (a może i wszysktie...)
Starokatolicy
Niektórzy protestanci (podobno i sam fra Roger nie bał się całej modlitwy Ave Maria...)

Kult maryjny nie odbiera nikomu chwały.

Ponadto Pius nie miesza, tylko bardzo słusznie zauważa, że Marcin W wybiera sobie co mu wygodne z pierwotnych chrzescijan...

NMP jest królową Polski. Obrażanie się MArcinka nic tu niepomoże inaczej geje moga się obrażać, że nie ma w Polsce rejestrowanych związków, muzułmanie, oraz wspólnota Pana Chojeckiego, że z oredziem w TVP wystepuje tylko prymas katolicki...etc...etc...
Jak się jest w mniejszości, to niektóre rzeczy trzeba przeboleć...

1. Jakubie, nie jestem obrażalski, ale chciałbym zauwazyć, ze pośród tej - jak to raczyłeś określić - "drobnicy protestanckiej" są Kościoły liczące po kilkadziesiąt milionów członków, jak również takie które rozwijają się w tempie kilku-kilkunastu procent rocznie (i to nie przez przyrost naturalny). Jest naprawdę wiele krajów świata, gdzie katolicyzm jest wyznaniem mniejszościowym pośród tamtejszych chrześcijan.

2. Kult maryjny bardzo wyraźnie odbiera chwałę Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Biblia na ten temat wypowiada się jednoznacznie: "I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen(Rzym. 1:23-25)".
O kim pisze Paweł? (nie chodzi mio to, że "tylko, wyłącznie", ale jaki typ zachowań ma na myśli?)

3. NMP nie jest Królową Polski. Nie widzę najmniejszego powodu, aby akurat ta decyzja z 1656 r. miała moc obowiązującą wszystkich i na zawsze. Jest to zwyczajna uzurpacja pod względem teologicznym i politycznym. Moge się zgodzić, że Maria jest królową polskich katolików, ale to wszystko. Podobnie jak papież w telewizji publicznej nie może być "ojcem świętym", bo jest to tytulatura wewnątrzkościelne, a Polska nie jest państwem wyznaniowym o konstytucyjnie gwarantowanym panowaniu rzymskiego katolicyzmu. I dopóki takich zmian w konstytucji nie będzie - używanie takich haseł jest niepotrzebnym nadymaniem się.

"Jak się jest w mniejszości, to niektóre rzeczy trzeba przeboleć..."

Na orędziu protestanckich przywódców w TVP zalezy mi najmniej. Bycie Kościołem dominującym, jak pokazuje historia nigdy żadnemu Kościołowi nie wychodziło na dobre. Dlatego nie jest wcale źle być w mniejszości, choć fakt: większość potrafi nieraz uprzykrzacz życie i dawać do zrozumienia, ale cóż, tak jest ten świat - ludzie są małostkowi...

===

Profil   Email 
Obcy
 luty 24 2006 18:54   
Forum

Quote by coso:Kosciol w sluzbie Szatana. No coz, i tak bywalo.

Ja bym się jednak upierał przy określeniu "ludzie Kościoła", z biskupami Rzymu włącznie, którzy wydawali bulle zezwalające na czynienie niewolników z pogan i Saracenów.
Papieże też są ludźmi i to, że czasami błądzą nikogo nie powinno dziwić...

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 01:38   
Forum

Ot, i tak to wygląda. Wróciłęm, choć nie definitywnie, i już się to nie podoba Jakubowi. Także Rafi F zrobił na mnie najazd. Bo zapomnaiłęm, że wolność poglądów i wypowiedzi jest, póki się nie tknie świętej krowy - Kr-k.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
Jakub
 marzec 27 2006 06:50   
Forum

Marcin, a może czas odejść DEFINITYWNIE?

Mało kto życzy sobie twojej obecności, aspołeczna jednostko!

===

Profil   Email 
Rafi F
 marzec 27 2006 09:15   
Forum Moderator
Moderator

Marcin, z pełnym szacunkiem.
Czy nie zauważyłeś pewnej prawidłowości ? Gdzie się nie pojawisz masz "zatarg" z katolikami. Tutaj "atakowali" Ciebie katolicy. Odzszedłeś i nagle stałeś się obiektem ciągłego "ataku" Odnowy w Duchu Świętym. Ledwo się zjawiłeś, następny konflikt. Wierzę w to, że masz coś do przekazania swoim (dawnym ?) współwyznawcom, ale może jednak forma nie ta, słowa źle dobrane ? Czyżbyś był jedynym sprawiedliwim, a reszta to celnicy ?
Jesteś inteligentnym człowiekiem - wyciągnij wnioski.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
Reguly
 marzec 27 2006 11:48   
Forum

Nie tylko z katolikami (choc przyznam, ze obaj z panem M. dawno juz nie zabieralismy glosu w tych samych dyskusjach - chyba kazdy z nas doszedl do wniosku, ze roznice miedzy nami sa zbyt wielkie, a porozumienie na tej samej plaszczyznie raczej niemozliwe)... Odnosnie jednak zdania:

Quote by Marcin W: Bo ekumenizm powienien polegać na uznaniu, że wszyscy jesteśmy równi.

...A pamietasz jeszcze wypowiedz: Ekumenizm = dialog między Kościołami. Dialog z pogańskimi religiami nie mieści się w pojęciu ekumenizmu.... Mysle, ze tez warto byloby ci przypomniec watek Ateizm a takze wywodzacy sie z niego Wyzszosci systemu wyznaniowego?...

PS. Ja jednak, mimo wszystko, namawial bym cie do pozostania. Od czasu do czasu potrafilo to niewatpliwie podgrzac atmosfere... a czasami nawet poprawic niektorym humor... tylko wez czasem wyluzuj i nie przenos ansow miedzy religijnych na stosunek personalny wzgledem swojego rozmowcy (oraz to co napisal przedmowca - nie sprawiaj wrazenia jakbys jedyny posiadal monopol na prawde).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 15:01   
Forum

Quote by Kuba: Marcin, a może czas odejść DEFINITYWNIE?

Mało kto życzy sobie twojej obecności, aspołeczna jednostko!

No, jak znajduję tu róznych takich, co zwą się chrześcijanami, a nie postępują odpowiednio do tego miana. Ot, np. wyganiają i nazywają "społeczną jednostką". Kim ty jesteś, aby mnie wypraszać? Do tonu, jakim się posługujesz ma tu prawo tylko Admin.

Quote by Rafi F: Marcin, z pełnym szacunkiem.
Czy nie zauważyłeś pewnej prawidłowości ? Gdzie się nie pojawisz masz "zatarg" z katolikami. Tutaj "atakowali" Ciebie katolicy. Odzszedłeś i nagle stałeś się obiektem ciągłego "ataku" Odnowy w Duchu Świętym. Ledwo się zjawiłeś, następny konflikt.

Wywołanu oczywiście natychmiast przez katolikó a nie przez mnie. Mam doś tego fałszu, jaki się za tym kryje, dość tego pola-katolicywa, jakie mnie otacza... Dość!

Ja potrzebuję chrześcijan, ludzi pełnych miłości, a nie nienawiści... I dlatego z wieloma ludźmi na tym forum, na tym serwisie się ŹLE CZUJĘ.

Nie przypominam sobie, żebym pisał tu coś o Odnowie.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 15:03   
Forum

Prawda jest taka, że takie osoby, jakie tu spotykam - np. Rafi F - sieją tylko zamet, duchową sestrukcję. A zamęt w duszy jest dziełam szatana. Ot co. Ile razy przyjaciele - chrześcijanie musieli mnie "odtruwać" po sytuacjach, do których tu dochodziło? A wiecie ilu chrześcijan omija ten serwis z daleka widząc co tu wyprawiają pewni katolicy?

===

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 15:07   
Forum

Quote by Rafi F: Jesteś inteligentnym człowiekiem - wyciągnij wnioski.

Jestem człowiekiem inteligentnym, dlatego wyciągnałęm wnioski i stwierdzam, że z katolikami rzadko da się duskutować, bo tylko albo czują się obrażeni jak panienka, albo atakują jak wściekłę kundelki. Dlatego wolę chrześcijan, którzy kieruję się ewangelią o nie naukami Kościoła. I może dlayego właśnie powinienem stąd odejść - za dużo pola-katolicyzmu.

===

Profil   Email 
Andrzej
 marzec 27 2006 15:32   
Forum

Quote by Marcin W:
Mam doś tego fałszu, jaki się za tym kryje, dość tego pola-katolicywa, jakie mnie otacza... Dość!

I dlatego z wieloma ludźmi na tym forum, na tym serwisie się ŹLE CZUJĘ.

a najwazniejsze jest oczywiście samopoczucie Marcina W.
Niedługo cale forum będzie zajmowało się uspokajaniem Marcina W, oczywiście, bo jakze chrześcijanin mógłby zachować się inaczej. Trzeba być słodkim i miłym.

A Marcin W zawsze musi być w centrum uwagi czy to prowokując, czy czy płacząc.

I w takiej atmosferze Marcin W. czuje się jak ryba w wodzie

raz zapyta: a może odejdę?
a potem: może nie odejdę?
a potem na rzeczowe pytania odpowie: to głupie
a potem znowu powie, że wszyscy be, a Marcin cacy

najważniejsze, żeby wokół Marcina W się dużo działo

tyle za komentarz

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 15:39   
Forum

Najważniejsze to, że niejaki Medieval czuje się doskonale wypisując jakieś brednie. A ja już nie wytrzymuję psychicznie. Ledwo wróciłę, a już wyzwoliło to niechęć względem mnie. Już niektórzy poczuli się, żeby szturchać i kopać. Przykre. Mam dosyć robienia za popuchadło i człowieka, którego zawsze można "po chrześcijańsku" skopać za to, ze śmie myśleć i wierzyć inaczej - bo do tego się to tutaj niestety sprowadza.

===

Profil   Email 
Andrzej
 marzec 27 2006 16:16   
Forum

ależ Marcinie, problem z tobą jest taki, że w tych literkach na twoim monitorze, które docierają do ciebie od innych uzytkowników via internet widzisz tylko negatywne w stosunku do siebie emocje. I sam zamiast pisac literki, układać je w słowa i zdania (czasami nawet sensowne) wypisujesz na twojej klawiaturze twoje emocje.
Tak się nie da.
Naprawdę nikt Ciebie nie atakuje, a że ktoś wyśmiewa się czasem z tego co napiszes... widocznie dajesz do tego powody.
recepta jest prosta: scribe sapienter a pisząc, emocje odłóż w kąt

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

MacTavish
 marzec 27 2006 16:17   
Forum

Dziwne: tyle na tym portalu nie-katolików, i jakoś nikt z nich poza Marcinem W nie skarży się na szturchanie ani kopanie za to że myśli i wierzy inaczej.
A może się ktoś zgłosi ?

===

papista

Profil   Email 
Bartek
 marzec 27 2006 16:20   
Forum

Ja też się skarże. Postanowiłem usunąć swój prfil. Dzikeuje serdecznie za współprace. EAI- to jest czego bede sie trzymał.

===

Profil   Email 
Maciek Janson
 marzec 27 2006 17:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by MacTavish: Dziwne: tyle na tym portalu nie-katolików, i jakoś nikt z nich poza Marcinem W nie skarży się na szturchanie ani kopanie za to że myśli i wierzy inaczej.
A może się ktoś zgłosi ?

Moge powiedziec, ze nie przypominam sobie specjalnych uszczypliwosci pod moim adresem ze strony jakiegokolwiek stalego uczestnika forum. Tak sobie mysle, ze wszelkie urazy jakich mozna doznac tu na forum sprowokowane sa przez samych pozniej atakowanych. I jak raz sie zacznie to juz takie uprzedzenie trwa ciagle...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 17:40   
Forum

Quote by MacTavish: Dziwne: tyle na tym portalu nie-katolików, i jakoś nikt z nich poza Marcinem W nie skarży się na szturchanie ani kopanie za to że myśli i wierzy inaczej.
A może się ktoś zgłosi ?

Zauważ, że np. odpadł Paweł Chojecki (a1a1a1) - fakt, że czasem przesadzał. Zauważ, jak rzadko niektórzy się odzywają. Inni zaś ewangeliczni mówią wprost, że wogóle nie warto. Tych ostatnich znam szczególnie wielu.
Ja mam szczerze i serdecznie dosyć - zwłaszcza, że po swoim powrocie nikogo nie obraziłem, a zostałem zaatakowany. Bo krytyka nie jest obrazą - chyba że dla głupców.

===

Profil   Email 
milka
 marzec 27 2006 18:13   
Forum

Quote by Marcin W:
Zauważ, że np. odpadł Paweł Chojecki (a1a1a1) - fakt, że czasem przesadzał. Zauważ, jak rzadko niektórzy się odzywają. Inni zaś ewangeliczni mówią wprost, że wogóle nie warto. Tych ostatnich znam szczególnie wielu.
Ja mam szczerze i serdecznie dosyć - zwłaszcza, że po swoim powrocie nikogo nie obraziłem, a zostałem zaatakowany. Bo krytyka nie jest obrazą - chyba że dla głupców.

chojecki powiedzial "odpadam" i rzeczywiscie odpadl. i nie ma problemu!

===

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 18:18   
Forum

Bo nie mógł już znieść tego, co tu się dzieje między innymi.

===

Profil   Email 
Bogumiła Grabowska
 marzec 27 2006 20:07   
Forum

Zobacz Marcinie, że w temacie o piusce od razu zacząłeś się gorączkować i z wielką pewnością siebie czynić zarzuty oraz generalizować...
Zmień ton, to i inaczej będą Ci odpowiadać.
Bo to Ty zacząłeś.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Marcin Winiarski
 marzec 27 2006 22:45   
Forum

niestety, ale zaczął Rafi robiąc bezczelne przytyki w moją sronę.

===

Profil   Email 
Paweł
 marzec 28 2006 00:44   
Forum

Marcinie, po pierwsze witam Ciebie ponownie. Po drugie, ja mam już dość twoich płaczów i utyskiwań nad sobą. Mnie to już bardzo denerwuje. Z łaski swojej zachowuj się jak prawdziwy mężczyzna. A po trzecie, cieszę się, że XXXXXXXXX a1a1a1 poszedł sobie XXXXXXXXXXXX Taki z niego XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX zakłada nowy odłam chrześcijaństwa i bezczelnie jeszcze pcha się na forum ekumeniczne. Tak, najpierw dzieli i w tym samym dniu chce łączyć. Jego działalność była tylko agitacją jego religii. Podłość.

Od Moderatora:
X oznacza wyciecie tresci obrazliwych - Pawvicu - raz
Pzdr
Maxurd

Poprawa:
Pierwsze XXX - można usunąć
Drugie XXX - "poszedł sobie tam, gdzie pieprze rośnie"
Trzecie XXX - "taki z niego wielki ekumenista, człowiek jeden"
Pzdr
Pawvic

===

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 28 2006 01:15   
Forum

Pawvic - to nie są płączki i utyskiwania, ale realne wkurzenie i dół. No niestety, na mnie takie rzeczy bardzo działają, zniechecają do życia i do wszystkiego, ale przede wszystkim jest to wyraz tego, że źle się dzieje, że z pewnymi zachowaniami należałoby zrobić porządek. Przez takich jak np. Rafi czy Jakub najchętniej wyprowadziłbym się do kraju, gdzie nie spotkałbym katolika (jakieś gdzieś chyba są).

===

Profil   Email 
Rafi F
 marzec 28 2006 01:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Marcin W: niestety, ale zaczął Rafi robiąc bezczelne przytyki w moją sronę.

Cóż. Zostałem wywołany do tablicy. Zostałem głównym winowajcą.
Tak, przyznaje się, że oburzyło mnie nie tylko jako katolika stwierdzenie Marcina, ze lepiej rozmawiać z CHRZEŚCIJANAMI (wytłuszczenie Marcina), bo z katolikami nie ma co. Oczywiście to tak w wielkim skrócie.
Wytknołem Marcinowi, ze łże, gdy się własnego stwierdzenia zaparł. Następnie nazwałem jego reakcje tchurzostwem. W zamian w wielkim skrócie zostałem obdarowany kilkoma epitetami. I tyle pyskówki. Próbowałem dyskutować poza tym nurtem, ale w zamian usłyszałem następne przycinki i epitety. To, że przy tym oberwało się wszyskim katolikom dodawać chyba nie muszę.

Osobiście uważam Marcina za osobę wysoko toksyczną, impertynencką i egocentryczną. Być może to nie jego wina i nie jest świadomy czynów, ale taką wymówkę można by zastosować w stosunku do np. dziecka, a nie do dojrzałego, zdrowego i wykształconego człowieka. W moich oczach stracił szacunek.

Od teraz zamierzam ignorować WSZELKIE wypowiedzi osoby pod nikiem Marcin W. Tyle z mojej strony na jego temat i ataków katolików na jego biedną zagubioną osobę. Jest to mój ostatni komentarz dotyczący powstałej sytuacji.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Paweł
 marzec 28 2006 03:02   
Forum

O proszę, proszę, Maxurd został moderatorem! Uh! To teraz mnie zbiło z nóg. No, no, no.
Hej, niech ktoś mi powie, a najlepiej ty Maxurdzie, czym są wolne kościoły chrześcijańskie. Bo ja też mógłbym takowy założyć i naginać Biblię do swoich interpretacji, jak to czynił A1a1a1.
Marcinie W, parafrazując temat forum, może czas zostać i przebaczyć ewentualnym winowajcom?

===

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,83 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty