Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek
 Może czas odejść
 |  Wersja do druku
Maciek Janson
 marzec 28 2006 09:22   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by pawvic: O proszę, proszę, Maxurd został moderatorem! Uh! To teraz mnie zbiło z nóg. No, no, no.
Hej, niech ktoś mi powie, a najlepiej ty Maxurdzie, czym są wolne kościoły chrześcijańskie. Bo ja też mógłbym takowy założyć i naginać Biblię do swoich interpretacji, jak to czynił A1a1a1.
Marcinie W, parafrazując temat forum, może czas zostać i przebaczyć ewentualnym winowajcom?

1. Wolne koscioly chrzescijanskie to koscioly niezalezne od konkretnych denominacji. Wolni chrzescijanie nie naleza, do konkretnie nazwanego i zarejestrowanego kosciola tylko zyja z Bogiem we wspolnotach, ktore staja sie kosciolami. Zakladane przez apostolow, umacniane przez prorokow, prowadzone przez pasterzy, z nauczycielami i ewangelistami w swoim lonie. O tym czy sa to chrzescijanie czy nie, decyduje kilka rzeczy. Po pierwsze to co mowia o sobie, po drugie w co wierza, po trzecie co mowi o nich kosiol. Rozumiesz?? Czyli jezeli ja jestem wolnym chrzescijaninem to moje chrzescijansto moze potwierdzic ktos kto mnie poznal. Wtedy on moze przed innymi powiedziec. "Ja znam tego goscia i to jest facet, ktory pozwolil Bogu polozyc na sobie reke..." i to jest swiadectwo czlowieka... Nie znam osobiscie Pana a1a1a1, nie zgadzam sie z nim w wielu sprawach, ale wiem, ze zyje z Bogiem i to co robi jest kosciolem. To sie Tobie nie podoba oczywiscie, bo nie jest sformalizowane i schierarchizowane, ale nie musi... Nie musi sie podobac Tobie. Musi sie podobac Bogu. Zaakceptuj, ze takie koscioly tez sa i jest to dzialanie Boga. To bedzie bardzo dobre dla Twojego zdrowia

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
milka
 marzec 28 2006 10:10   
Forum

Quote by pawvic: O proszę, proszę, Maxurd został moderatorem! Uh! To teraz mnie zbiło z nóg. No, no, no.

to raczej mnie zbilo z nog gdy ty zostales moderem! czasem sie zastanawiam czym sie kieruja admini gdy wybieraja takich moderow jak kuba lub pawvic.
maxurd byl powinien zostac moderem juz dawno temu. maxurd jest zrownowazony w porownaniu do niektorych pseudo moderow! to jest dobra i trafna decyzja! ciesze sie!
a pawla chojeckiego zostaw w spokoju! jemu do piet nie dorastasz!

===

Profil   Email 
milka
 marzec 28 2006 10:14   
Forum

marcin w, odejdz w koncu! zdecyduj sie! osobiscie uwazam ze twoje uczestnictwo na kosciol.pl jest zbyt toksyczne dla ciebie. po co pchac sie tam gdzie dla ciebie jest zle?

===

Profil   Email 
Jakub Piotr Sowiński
 marzec 28 2006 11:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Marcin W: Pawvic - to nie są płączki i utyskiwania, ale realne wkurzenie i dół. No niestety, na mnie takie rzeczy bardzo działają, zniechecają do życia i do wszystkiego, ale przede wszystkim jest to wyraz tego, że źle się dzieje, że z pewnymi zachowaniami należałoby zrobić porządek. Przez takich jak np. Rafi czy Jakub najchętniej wyprowadziłbym się do kraju, gdzie nie spotkałbym katolika (jakieś gdzieś chyba są).

Generalnie strzeliłeś jak łysy warkoczami o kant kuli...bo mnie w tym kraju generalnie nie ma...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
Joanna Gacka
 marzec 28 2006 11:21   
Forum Admin
Admin

Quote by milka:
to raczej mnie zbilo z nog gdy ty zostales moderem! czasem sie zastanawiam czym sie kieruja admini gdy wybieraja takich moderow jak kuba lub pawvic.

Gwoli ścisłości pawvic nigdy moderatorem nie był - wrzucił sobie tylko taką ikonkę, która zresztą dość szybko została wyrzucona. Uprawnień moderatorskich nie miał nawet przez chwilę.

===

Maciek Janson
 marzec 28 2006 11:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Marcin W: Pawvic - to nie są płączki i utyskiwania, ale realne wkurzenie i dół. No niestety, na mnie takie rzeczy bardzo działają, zniechecają do życia i do wszystkiego, ale przede wszystkim jest to wyraz tego, że źle się dzieje, że z pewnymi zachowaniami należałoby zrobić porządek. Przez takich jak np. Rafi czy Jakub najchętniej wyprowadziłbym się do kraju, gdzie nie spotkałbym katolika (jakieś gdzieś chyba są).

Marcinie. Nie mozesz mnie posadzic o nieprzychylnosc. Nie mozesz tez powiedziec, ze zlosliwie Cie kiedykolwiek atakowalem. Chce jednak zauwzyc, ze z jakichs przyczyn nie potrafisz prowadzic spokojnej rozmowy tu na forum. Ja jakos szczesliwie potrafilem do tej pory unikac wiekszych spiec, moglem sensownie rozmawiac np z Rafim... Cos wiec jest nie tak, ze sposobem prowadzenia dyskusji. Musisz teraz wybrac. Albo pokornie postanowisz prerywac dyskusje, ktore zmierzaja do nikad, albo odejdz. Zachecam Cie osobiscie do tego pierwszego. Uznaj w koncu, ze juz nigdy wiecej nie musisz miec rcji. Juz nigdy wiecej twoje ne musi byc na wierzchu. Zacznij kochac Leonow, Piusow, MateuszoWrocow... I zacznij od dobrego slowa. Zacznij od pokornej milosci. Tej samej, ktora zaprowadzila pewnego czlowieka 2000 lat temu na pewna gore... Modl sie o to i zacznij to okazywac. Badz swiadectwem.

Czy Ci sie podoba czy nie wielu katolikow, to Twoi bracia w Bogu. A Bog powiedzial, ze bedzie nas latwo poznac po milosci jaka beda sie dazyli. Nie mowie Ci, ze wszyscy katolicy to chrzescijanie. Mowie, ze wielu katolikow to autentyczni chrzescijanie. Tak samo jak wielu protestantow to poprostu protestanci a nie chrzescijanie... Naleza do pewnej organizacji, trzymaja standardy moralne, spotykaja sie w niedziele i koniec. Ich zycie nie jest przemienione. Zrozum, ze to nie jest sprawa kosciola, ale osobistego zwiazku z Bogiem, ktory nie jest zarezerowwany dla Baptystow. Zrozum to i zacznij okazywac na forum milosc. Goraco Cie do tego zachecam i trzymam kciuki

===

Profil   Email 
MacTavish
 marzec 28 2006 11:24   
Forum

Maxurd -> owszem, wypowiedź Pavwica dotycząca p. Chojeckiego była mocno nie tego, jeżeli chodzi o formę i sposób wyrazu. Trudno jednak zaprzeczyć że głownym powodem obecności tutaj a1a1a1 było propagowanie swoich idei oraz, jak sam to gdzieś napisał, choć może nieco innymi słowami - "chęć ratowania członków KRK oraz ochrony protestantów przed jego (KRK) zgubnym wpływem". Bardzo ekumeniczne.

===

papista

Profil   Email 
milka
 marzec 28 2006 11:33   
Forum

Quote by Admin:
Quote by milka:

Gwoli ścisłości pawvic nigdy moderatorem nie był - wrzucił sobie tylko taką ikonkę, która zresztą dość szybko została wyrzucona. Uprawnień moderatorskich nie miał nawet przez chwilę.

a dlaczego nas, biednych zuczkow o tym nie poinformowano ze uzytkownik pawvic nie jest moderem? takie pozwolanie wprowadza ludzi w blad. mogliscie napisac takie ostrzegajace info. bo nie jest dobrze jak kazdy sie tak bawi ikonkami. ufff!

===

Profil   Email 
Maciek Janson
 marzec 28 2006 11:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by MacTavish: Maxurd -> owszem, wypowiedź Pavwica dotycząca p. Chojeckiego była mocno nie tego, jeżeli chodzi o formę i sposób wyrazu.

I to wystarczy.

A co do reszty no coz... Nie zastanawiasz sie po co na forum sa takie osoby jak Leon, Pius, mateuszwroc?? Gloszenie swoich pogladow nie jest zle. Zle nie jest tez twierdzenie, ze cos tam w jakims kosciele tez jest zle. Moje osobiste zdanie na temat KK jest takie, ze poszedlem z tamtad kiedys precz... Zle jest kiedy robi sie to w sposob taki jak wspomniany tu delikwent. Mozemy toczyc spory i sie niezgadzac, ale robmy to pieknie i z szacunkiem do czlowieka.

===

Profil   Email 
MacTavish
 marzec 28 2006 11:42   
Forum

Prawda - co do sposobu spierania się. Natomiast co do wymienionych osób: eufemistycznie określiłbym je "kontrowersyjnymi" . Mimo tego jest jakaś różnica (przynajmniej takie mam wrażenie): nie sposób ich traktować poważnie.

===

papista

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 28 2006 14:31   
Forum

Quote by Rafi F: Tak, przyznaje się, że oburzyło mnie nie tylko jako katolika stwierdzenie Marcina, ze lepiej rozmawiać z CHRZEŚCIJANAMI (wytłuszczenie Marcina), bo z katolikami nie ma co. Oczywiście to tak w wielkim skrócie.

Niekt cie do tablicy nie wywoływał - znacznie lepiej by było, gdybyś zmilczał. To po pierwsze. Po drugie jak widzę wciąż nie rozumiesz o co chodziło - szkoda, bo podstaw logicznego myślenia uczą juz w szkole podstawowej.

Quote by Rafi F:
Wytknołem Marcinowi, ze łże, gdy się własnego stwierdzenia zaparł. Następnie nazwałem jego reakcje tchurzostwem. W zamian w wielkim skrócie zostałem obdarowany kilkoma epitetami. I tyle pyskówki.

Określenie, że "łżę" i jestem tchórzem (na marginesie - radzę się poduczyć polskiej ortografii!) są obraźliwe. A stwierdzenie, że ja użyłem epitetów jest KŁAMSTWEM. W przeciwieństwie do niejakiego Rafiego starałem się zachowywać i odpowiadać na odpowiednim poziomie, choć - przyznam - że nerwy mi puszczały.

Quote by Rafi F:
Próbowałem dyskutować poza tym nurtem, ale w zamian usłyszałem następne przycinki i epitety. To, że przy tym oberwało się wszyskim katolikom dodawać chyba nie muszę.

Jest to kolejne kłamstwo. Nie było bowiem żadnej próby dyskusji poza tym nurtem. I nie oberwało się wszystkim katolikom - to kolejne kłamstwo. Stwierdziłem tylko, że takie zachowania zniechęcają mnie do katolicyzmu. Widać więc wyraźnie kto z nas dwóch łże.

Quote by Rafi F:
Osobiście uważam Marcina za osobę wysoko toksyczną, impertynencką i egocentryczną.

Osobiście uważam Rafiego F za XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Zwracam też uwagę, że po raz kolejny jestem tutaj obrażany.

Quote by Rafi F:
Być może to nie jego wina i nie jest świadomy czynów, ale taką wymówkę można by zastosować w stosunku do np. dziecka, a nie do dojrzałego, zdrowego i wykształconego człowieka. W moich oczach stracił szacunek.

A to doprawdy dziwne, bo zdaje się że Jezus uczył szanować każdego człowieka. Czyżby jednak Rafi F z chrześcijaństwem się nie identyfikował! Sam jest XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Od Moderatora - Marcinie W. - raz

Pozdrawiam/Maxurd
Quote by Rafi F:
Od teraz zamierzam ignorować WSZELKIE wypowiedzi osoby pod nikiem Marcin W. Tyle z mojej strony na jego temat i ataków katolików na jego biedną zagubioną osobę. Jest to mój ostatni komentarz dotyczący powstałej sytuacji.

I bardzoi dobrze! Nie będę musiał się denerwować tym, co się z ciebie wylewa. Oczep się ode mnie, bo ja tobie nic złego nue uczyniłem!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
Reguly
 marzec 28 2006 14:41   
Forum

Quote by MacTavish: Dziwne: tyle na tym portalu nie-katolików, i jakoś nikt z nich poza Marcinem W nie skarży się na szturchanie ani kopanie za to że myśli i wierzy inaczej.
A może się ktoś zgłosi ?

Ja bylem szturchany (szczegolnie prubowali Marcina W i Maciek P, a ostatnio kilka razy Siloam) ale sie nie skarze, bo nie bylo to nic, z czym bym sobie nie poradzil (do czego szczegolnie przyczynia sie obiektywizm tutejszych moderatorow, mogacy posluzyc za przyklad dla innych for chr-janskich - moze wiec czas by zamknac ten watek i ci co maja odejsc niech odejda, a ci co maja zostac niech zostana... zamiast niepotrzebnie bic piane?).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Maciek Janson
 marzec 28 2006 14:42   
Forum Moderator
Moderator

Pora chyba konczyc dyskusje osobiste. Macie cos do powiedzenia to priv. Nie trzeba bluzgac po forum - wszelkie osobiste dyskusje na forum beda kasowane

Wszelkie osobiste wycieczki tak Marcina jak i do Marcina beda natychmiast kasowane. Ludzie - odrobine przyzwoitosci.

===

Profil   Email 
Andrzej
 marzec 28 2006 14:49   
Forum

Quote by maxurd: Pora chyba konczyc dyskusje osobiste. Macie cos do powiedzenia to priv. Nie trzeba bluzgac po forum - wszelkie osobiste dyskusje na forum beda kasowane

Wszelkie osobiste wycieczki tak Marcina jak i do Marcina beda natychmiast kasowane. Ludzie - odrobine przyzwoitosci.

maxurd - odrobinę przyzwoitości.
Widzisz tytuł tego wątku i kto go założył?
Marcin sam zaprosił wszystkich do ososbistej oceny jego obecności na tym forum. I ludzie mu na to odpowiadają.
Dla mnie ten watek nie ma sensu od początku bo tylko Marcin sam utwierdza się w swoim przekonaniu (fałszywym zresztą) że jest atakowany przez katolików.
Ale to nie on, tylko poglądy jako wypowiada i przede wszystkim to jego ataki sa atakowane.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Maciek Janson
 marzec 28 2006 14:54   
Forum Moderator
Moderator

A ja wszystkich zapraszam do toczenia dyskusji z Marcinem na priv...

PS
Wszelkie kolejne wypowiedzi w tym temacie. Pouczenia moderatorow, wyrazenie poparcia dla ich dzialan, lub krytyka beda kasowane...
PS2
Wszelkie uwagi i pytania dlaczego moj post zostal skasowany takze na priv

===

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 28 2006 16:26   
Forum

Maxurd działa - konsekwentnie kasuje kolejne moje posty dotyczące niesprawiedliwego, STRONNICZEGO traktowania. CENZURA jak za PRL! Użyłem dokładnie takich samych sformułowań jak Rafi. Mój post został ocenzurowany, Rafiego nie. Jednemu wolno, drugiemu nie. Jak za komuny dokładnie!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
Maciek Janson
 marzec 28 2006 16:42   
Forum Moderator
Moderator

Marcinie W - Lojalnie uprzedzam, ze kolejny wpis w tym temacie zakonczy sie BANEM - i tyle bedzie Twojej tu obecnosci. Wez sobie do serca co napisalem, Ci na poprzedniej stronie. Wpisy Rafiego tak jak wielu innych nie zostaly przeze mnie cenzurowane, bo modem jestem od wczoraj i nie mam zamiaru grzebac w starych wiadomosciach. Ja nie jestem pracownikiem tego forum.

I powtarzam jeszcze raz. Wszelkie posty w tym temacie beda kasowane. Tyle z mojej strony

===

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 28 2006 16:51   
Forum

Przy takim podejściu to zastanawiam się, czy powinieneś nim być - nic to sprawa Admina. Ale z grożeniem mi banem za to, że po prostu domagam się SPRAWIEDLIWOŚCI, jest zwykłym przegięciem. I jakbyś miał wątpliwości ten wpis, który właśnie teraz zamieszam jest w temacie, bo przez twoją cenurę poczułęm się tu jeszcze gorzej. A o grożeniu zbanowaniem pozwoliłem sobie napisać do Joanny, bo moim zdaniem jest to skandal.

===

Profil   Email 
Marcin Winiarski
 marzec 28 2006 18:38   
Forum

Uprzejmie proszę, zeby pozwolono mi ten temat zakończyć kominikatem o odejściu (post, w którym ogłosiłem swoją decyzję został z nieznanych mi powodów usunięty, na co usprawiedliwienia nie ma!).

Ze względu na zachowanie niektóry użutkowników i moderatorów podjałem decyzję o ostetecznym opuszczeniu ESI Kościół.pl i proszę o usunięcie mojego konta.

Ponieważ temat włąśnie się wyczerpał sugeruję pozostawienie tego posta i zamknięcie tematu. Koniec mojej udręki. Pewnie niejeden sie ucieszy, a najbardziej Chrystus, bo zyskam wiele spokoju i nie będzie już tyle przeszkód w duchowym wzroście.

===

Profil   Email 
Rafał
 kwiecień 20 2006 21:56   
Forum

Marcin W skoro chciałeś odejść to nie musiałeś sie z tym dzielić ze wszystkimi Powstała długa dyskusja i naczytałeś się, powiedzmy, nieciekawych rzeczy... no i po co to było? Słuchaj, nikt nie obwieszczał tu Twojego przyjścia, dlatego też wystarczyło zwykłe 'papa' i było by dobrze...
pozdrawiam Cię

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
Asia
 kwiecień 20 2006 23:48   
Forum

Boze....

===

Profil   Email 
Paweł
 kwiecień 21 2006 00:03   
Forum

Gargamel, powinieneś pracować jako dziennikarz dla gazety "Fakt", czy "Superekspress" i napisać artykuł pt. "Marcin W., człowiek w ludzkiej skórze chciał pożegnać się z nami".

===

Profil   Email 
matejanka
 kwiecień 21 2006 13:58   
Forum

Wydaje mi się, że prowadząc tego typu dyskusje zawsze trzeba brać pod uwagę realną obecność Chrystusa, który jej się przysłuchuje, gdyż "gdzie dwaj albo trzej zgromadzą się w Moim Imieniu..." Pamiętajcie że z każdego słowa będziemy się tłumaczyli i z tego jaką miarą mierzyliśmy i nie chodzi tu o grożenie wiecznym ogniem, a o przykre konsekwencje jakie pociąga za sobą obrażanie swojego brata, więc pytam się was, co dla was oznacza wypowiedziany przez Jezusa werset "A Ja wam powiadam, ze każdy, kto się gniewa na brata swego pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed radą najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny." matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Maciek Janson
 kwiecień 21 2006 15:36   
Forum Moderator
Moderator

Ze tak powiem

koniec

===

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,71 sekund