Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy tytuł domeny jest mylacy ?
 |  Wersja do druku
Rafi F
 październik 16 2008 09:08  (Czytany 7087 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Powiem szczerze : coraz częściej zastanawiam się, czy nie opuścic tego przybytku mieszaniny wierzeń ateistów, hindusów i rodzimowierców. Do dzis powstrzymują mnie tylko osoby, które zwracają się tu z wątpliwościami, rozterkami i problemami zwiedzione nazwa i tytułem portalu. Teraz wiem, dlaczego truciznę typu TT i podobną rugowali z innych forum i portali - mieli racje !
Szczególnie nie rozumiem ateistów z "misją" wyśmiewania wszystkich i wszystkiego w imię "wolności" słowa i przekonań, i domagających się w imię tego samego szacunku do siebie.
Bardzo irytują mnie osoby, które na siłę próbują usprawiedliwić siebie i wmawiają chrześcijanom, że Jezus był przysłowiowym kosmitą (głosił buddyzm lub cos innego).
Owszem, zaglądają tu osoby nowe i szybko wymykają sie ze skatowanymi przez opary ezoteryzmu płucami.

Spotkałem się z formą punktowania dodatniego i ujemnego poszczególnych uczestników i dochodzę do wniosku, ze tego własnie tu brakuje. Kilku osób juz dawno by nie było za zwykłe chamstwo lub fałszowanie Biblii.

Może dzis wstałem lewą nogą, może jestem zły, może rozgoryczony, ale nie widze sensu istnienia forum w obecnej formie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 październik 16 2008 09:56   
Forum

w pełni zgadzam się z Tobą.

Jestem na tym forum w 99% tylko z powodu nowych ludzi, którzy rejestrują się, lub czytają wątki bo mają jakieś problemy, a zamiast rzeczowej, przyjaznej odpowiedzi trafiają na BBBB (bzdury, brednie, babskie bajania) w wykonaniu zwolenników ezoteryzmu czy spirytualizmu, bądź szyderstwa niektórych ateistów.

Te nowe osoby gotowe są uwierzyć przez to, że jedyne czego mogą spodziewać się od Kościoła to albo ezoteryczno-spirytualistyczne brednie, albo ateistyczne szyderstwa.

Dlatego chociaż nie mam ochoty na prowadzenie niekończacych się dyskusji (a raczej prostowania) z ludźmi, ktorzy zatruwają innych swoimi chorymi poglądami bądź chorymi sposobami reakcji na najprostsze pytania, świadomie czynię to dalej.

Przyłączam się do apelu Rafiego (jeśli miał to być apel) do adminów:

Jeśli tytuł portalu i forum nie ma być mylący, pora zmienić formułę.
Inaczej wyrządzacie Kosciołowi (całemu Kosciołowi Chrystusa) więcej szkody niż pożytku

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Piotr
 październik 16 2008 12:22   
Forum

Zgadzam się z Wami w jakichś 99%.

Nagłówek mówi:
" Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny"

Pod linkiem "O nas" możemy przeczytać:
"Ekumeniczny Serwis Informacyjny Kosciol.pl jest miejscem, w którym przekazujemy informacje dotyczące kosciołów i wspólnot chrześcijańskich w Polsce i na całym świecie. Piszemy o wszystkim, co jest związane z chrześcijaństwem, nie unikając informowania o trudnych problemach zarówno w dialogu ekumenicznym jak i tych, z którymi borykaja się poszczególne wspólnoty."

A 1%? Nie wiem jak zdefiniować "kościoły i wspólnoty chrześcijańskie" - czy Matejanka do jakiejś wspólnoty należy? ...czy jest samodzielną "kapłanką bez wiernych" TT!?

Ekumenizm, Chrześijaństwo, religia - czy jest tu miejsce dla ateistów? Wg mnie dużo mniej niż dla w.w. Jak można mówić o ekumeniżmie, Chrześcijaństwie i religii z nimi skoro brakuje im podstawowego atrybutu: wiary lub chęci poznania. U nich jest tylko negacja - nie ma miejsca na dialog między nami. W konsekwencji wykraczamy poza tematykę dla której powstał ten portal.

A co z Dezerterem i innymi wyznawcami religii niechrześcijańskich? Niech sobie znajdą inny portal?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 12:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by skałosz:
A co z Dezerterem i innymi wyznawcami religii niechrześcijańskich? Niech sobie znajdą inny portal?

Dezerter jest katolikiem.
Faktycznie są rodzimowiercy, i poszukujący,i ateiści którzy mają szacunek choćby z powodu wzajemności.
System punktów i konsekwencji (czasowe i stałe zawieszenie) szybko wyeliminuje krzykaczy i fałszerzy.
Teraz mamy nastepnego, który zamiast rozmawiać używa sformułowań typu "katole" (chyba deista).
System punktowy nie eliminuje myślących inaczej. Eliminuje chamów i fałszerzy.
Moja wizja to CHRZEŚCIJAŃSKI portal chrześcijan, szukających i ateistów szanujących swe poglądy POMIMO niezgodności. Bez konsekwencji łamania reguł zawsze zmieni się w siedlisko nie wiadomo czego.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Pastor
 październik 16 2008 13:46   
Forum

Chyba jedyne wyjście to zmiana. Byle na lepsze. Ja osobiscie nie jestem tak rozemocjonowany jak Rafi ale rzeczywiscie irytujace sa wypowiedzi pewnych osob ktorych jedyne przeslanie powtarzane po stokroc brzmi: wiara w Boga jest śmieszna bo Bóg nie istnieje.
A BBBB już dawno przestalem czytac bo uwazam ze to strata czasu. Potrafie zrozumiec prezentacje swoich pogladow w odniesieniu do okreslonego tematu ale nie słowotok własnych prywatnych objawien ktore uwaza sie za jedyne prawdziwe.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 16 2008 13:51   
Forum

A ja jestem przeciwna eliminowaniu osób o odmiennych poglądach. Niestety żyjemy w świecie, gdzie na trudne pytania musimy odpowiadać w realu, a nie ma gdzie o tym porozmawiać.

Jak już wspomniałam, są inne portale, ale wszytkie zawsze naświetlają problem JEDNOSTRONNIE, ze swojego punktu widzenia i nie ma możliwości porówania wypowiedzi i wyrobienia sobie własnego zdania.

Też jestem z KK.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 13:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80: A ja jestem przeciwna eliminowaniu osób o odmiennych poglądach. Niestety żyjemy w świecie, gdzie na trudne pytania musimy odpowiadać w realu, a nie ma gdzie o tym porozmawiać.

Gdybyś PRZECZYTAŁA wątek, to byś zauważyła, że nikt nie chce eliminować inaczej myślących. Za to chcemy (w liczbie mnogiej, bo jak widzę znalazłem poparcie) wyeliminować choćby zwykłe chamstwo i sprowadzanie wszystkiego albo do TT albo do negacji innych kościołów.
Chcemy tez zachowac ogólny chrześcijański charakter portalu.

Na marginesie: nie uważasz, że w sytuacji gdy podwazasz podstawy chrześcijaństwa (o naukach KK nie wspomnę) podpieranie się twierdzeniem "Też jestem z KK." jest hipokryzją ?

Oczywiście twoje zdanie jest cenne.
Zapewniam jeszcze raz, ze nikt nie będzie eliminował "innych" tylko dlatego, że są inni. Chętnie za to pozbędę się dzieci neostrady.

===

Cytat 
jakub
 październik 16 2008 17:14   
Forum

popieram authora - szczególnie irytują mnie posty atheistów którzy chcą za wszelką siłe odciągnąć nas od Kościoła. co do innowierców to powinni udzielać się w sprawach swojej wiary a nie wiary katolików ponieważ nie mają o tym pojęcia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 16 2008 17:34   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by kasandra_K80: A ja jestem przeciwna eliminowaniu osób o odmiennych poglądach. Niestety żyjemy w świecie, gdzie na trudne pytania musimy odpowiadać w realu, a nie ma gdzie o tym porozmawiać.

Gdybyś PRZECZYTAŁA wątek, to byś zauważyła, że nikt nie chce eliminować inaczej myślących. Za to chcemy (w liczbie mnogiej, bo jak widzę znalazłem poparcie) wyeliminować choćby zwykłe chamstwo i sprowadzanie wszystkiego albo do TT albo do negacji innych kościołów.
Chcemy tez zachowac ogólny chrześcijański charakter portalu.

Na marginesie: nie uważasz, że w sytuacji gdy podwazasz podstawy chrześcijaństwa (o naukach KK nie wspomnę) podpieranie się twierdzeniem "Też jestem z KK." jest hipokryzją ?

Oczywiście twoje zdanie jest cenne.
Zapewniam jeszcze raz, ze nikt nie będzie eliminował "innych" tylko dlatego, że są inni. Chętnie za to pozbędę się dzieci neostrady.

Od kiedy to wymiana poglądów i wątpliwości jest hipokryzją?

Owszem, sympatyzuję z TT, jako lepszą alternatywą niż dotychczasowe znane mi koncepcje, ale nie w kategorii dogmatu, lecz rozważania tych punktów które mogą być słuszne.

W doktrynie chrześcijańskiej wiele mnie przekonuje, ale w jej praktyce o wiele więcej razi...
Gdyby nie takie postacie jak O.Pio, św. Franciszek, JPII to już dawno być może dałabym sobie z nią spokój...Ale wygląda na to, że są to tylko wyjątki ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 16 2008 18:16   
Forum

Ja powiem krótko, zgadzam się z autorem wątku.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Grzegorz
 październik 16 2008 18:34   
Forum

Jestem dość nowy kosciol.pl dopiero parę miesięcy śledzę te stronkę i cóż z początku bardzo mi się podobało, głównie ze względu na artykuły. Fakt czytałem wiele durnych i obraźliwych wypowiedzi na forach, ale uważałem to raczej za incydenty. Później zauważyłem, że chamstwo na forach szerzy się niemiłosiernie. Oczywiście każdy może prezentować swoje poglądy, ale to już przesada, żeby na chrześcijańskim forum zostać zjechanym za chrześcijańskie poglądy przez ateiste. Oczywiście nie wyrażam tu opini o wszystkich, ale niestety większość napotykanych ateistów na forum jest po prostu chamska. Popieram Twój pomysł Rafi.

Skałosz pro po tego co napisałeś o Matajence to muszę Ci przyznać, że większości postów Matejanki i Evivy (nie chcę ich obrażać)nie czytam chyba już od dwóch miesięcy , takie bzdety tam pociskają, że ja nie moge.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 16 2008 19:31   
Forum Moderator
Moderator

Rafi F

Chętnie za to pozbędę się dzieci neostrady.

I ja się pod powyższym podpisuje Niestety to zjawisko przybiera na sile, a i jeszcze dzieci Tatusia Dawkinsa dają nieźle po kościach Trzeba przedsięwziąć jakieś radykalne kroki by mu przeciwdziałać, bo inaczej chrześcijańskie portale zostaną zaszczekane

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Robert
 październik 17 2008 00:01   
Forum

Quote by Kruk: Niestety to zjawisko przybiera na sile, a i jeszcze dzieci Tatusia Dawkinsa dają nieźle po kościach

Oczywiscie wszyscy mamy nadzieje, ze tego typu niewybredne komentarze tez beda tepione. To, ze wyglasza je katolik, nie sprawia, ze traca cos ze swojej chamskosci.

Ciekawe, co byscie powiedzieli, gdyby ateista nazwal Was dziecmi Tatusia Wojtyly...

W jednej rzeczy sie z Wami solidaryzuje - tez nie czytam juz wypowiedzi Matejanki - za dlugie i nie lezace w obszarze moich zainteresowan. Co wiecej, przestalem tez czytac przydlugasne odpowiedzi Medivala na nie...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 17 2008 08:31   
Forum Moderator
Moderator

Mnie możesz nazwać dzieckiem Tatusia Boga Ojca, Jezusa czy Ducha Świętego. Będę zaszczycony.

Ale faktycznie, jeżeli to ciebie razi, to w imieniu kolegi przepraszam.

===

Cytat 
Pastor
 październik 17 2008 11:10   
Forum

Quote by suration:
Ciekawe, co byscie powiedzieli, gdyby ateista nazwal Was dziecmi Tatusia Wojtyly...

Ja bym powiedział...że niestety jestem sierotą od ponad 3 lat.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 17 2008 11:12   
Forum

Na czym niby mialaby polegac zmiana formuly tego forum?

Jak zostanie zmieniona ta formula,to moim zdaniem to forum stanie sie jedynie stronka internetowa,nudnymi parafrazami, nudnym forum gdzie kroluje forma a nie wolnosc slowa.
Wolnosc slowa ...czy to jest takie zle?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 17 2008 11:50   
Forum Moderator
Moderator

Quote by corka:
Wolnosc slowa ...czy to jest takie zle?.

Wszystko sprowadza się do tego, że wszystko mi wolno, ale nie wszystko powinienem.
Tu jest często wolność słowa nadużywana. Jeżeli ciebie zbluzgam z dołu do góry i z powrotem (a wiesz mi, że takich katolików spotkasz tak samo jak ateistów czy zwolenników każdej innej wiary/religii/idei), to czy jest to wolność słowa? A powód się znajdzie. Na tym forum np. z powodu płci, chrześcijaństwa, czy chociażby sympatii zielonoświątkowej.
Czy wolność słowa ma polegać na bluzgach ?
Czy wolność słowa ma polegać na braku szacunku wobec gospodarzy ?
Czy wolność słowa ma polegać na ustawicznych wklejkach?
Czy wolność słowa ma polegać na sprowadzania każdego tematu do tego samego?
"Wolność słowa" nie ma nic wspólnego ze zjawiskami na tym portalu. chyba, że inaczej to rozumiesz.

===

Cytat 
Reguly
 październik 17 2008 15:10   
Forum

Taaaa... A moze jednak jestescie tu, bo to forum jest wlasnie inne niz zdecydowana wiekszosc tzw. forum chrzescijasnkich? Bo wlasnie pozwala na polemike nie tylko w ramach wlasnego wyznania, ale pozwla takze poznac punktu widzenia z poza niego, co sprawia ze to forum naprawde zyje? No chyba, ze ktos zmierza do przeobrazenia tego forum w kolejne miejsce reprezentujace jedyne sluszne pole widzenia... Popadanie w skrajnasc (w ktorym kolwiek kierunku) nigdy nie wychodzi na dobre - i nie ma sie tu co zaslaniac checia eliminacji hamstwa, bo miejscowi admini odwalaja w tym wzgledzie naprawde kawal dobrej roboty, w wiekszosci przypadkow celnie potrafiac znalezc wywazony, przyslowiowy zloty srodek (jesli kogos cos szczegolnie razi zawsze tez moze zwrocic sie do tychze adminow na priv z prosba o interwencje). Jesli natomiast komus sie tu nie podoba (a jako powod mam tu na mysli konkretnie ich obecnosc w "przybytku mieszaniny wierzeń ateistów, hindusów i rodzimowierców") i pozostaje tu wylacznie nie dla dyskusji lecz dla swojej samoozwanczej misji ewangelizacyjnej "nowoprzybywajacych", to czemu sie nie przeniesie na jedno z tych for, ktore tak zachwala za zawczasu podjeta eliminacje "niepozadanego elementu"? Skoro sie tak zachwyca tymi innymi czemu nie przeniesie sie tam tylko niniejsze chce przerobic na ich modle? Bo to, dzieki swej roznorodnosci tematycznej i zywiolowym czesto dyskusja ma wieksza frekwencje i wieksze poszanowanie nie tylko w srod chrzescijan ale ogolnie internautow? Bo nowi moze wcale nie przychodza tu "wprowadzeni w blad" przez nazwe domeny ale wlasnie przez wielosc i roznorodnosc poruszanej tu tematyki? Czemu chca z tego miejsca uczynic kolejne towrzystwo w zajemnej adoracji? Moze faktycznie ktos tu ostatnio wstal lewa noga...

To forum zawsze dla mnie stanowilo wzor (jesli chodzi o fora prochrzescijanskie) jesli chodzi o rzeczywista wymiane mysli (i to nie tylko w ramach chrzescijasntwa) oraz obiektywizm oceny dyskutantow w sporach. Owszem - czasem zdarzaly sie ostrzejsze wymiany zdan ale gdzie sie nie zdarzaja? Innymi slowy - badzcie ostrozni w swych propozycjach zmian, bo moga sie ziscic i zamiast miejsca gdzie naprawde mozna podyskotowac, bedziecie mieli kolejne mdle forum samosobieprzytakiwaczy. I jeszcze jedno - do dyskusji (nawet najnizszych lotow) potrzeba przynajmniej dwoch stron... Jesli ktos dyskutuje z argumentami to roczej nie bedzie zwracal uwagi na hamstwo... Pozostawiam do przemyslenia...

PS. ...Na koniec - chyba najwazniejsze - jesli ta domena jest dla kogos mylaca, to chyba wylacznie tak, jak nie ma zgodnosci co do jednej wlasciwej definicji terminu "kosciol"... Ale o tym bylo juz wielokrotnie, w kilku innych watkach na tym forum...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Andrzej
 październik 17 2008 15:21   
Forum

reguly
bardzo cenię sobie argumenty, ktore przedstawiłeś i cenię sobie różnorodność możliwą na tym forum.

Jednak zauważ: chodzi tylko o to, że nazwa domeny kosciol.pl skłania do odwiedzin przede wszystkim osoby z kręgu Krk bo tych jest w Polsce najwięcej.
Ja sam znalazłem to forum w ten sposób i doznałem zaskoczenia, że spotkałem się z czymś innym niż się spodziewałem.
Przede wszystkim z niezrozumieniem tego, w co sam wierzę.
Kiedy jakiś katolik szuka rozwiązania dla swojego (z reguły katolickiego) problemu w odpowiedzi dostaje tu albo zupełnie pozachrześcijańskie rady, albo szyderstwa.
I z tym się nie zgadzam.

Jest trochę tak, jakbym udał się do psychologa po poradę a nakłaniano mnie tam na lobotomię albo wyśmiano moje problemy.
Tak, jakbym udał się do dentysty usunąć chorego zęba, a w gabinecie zastał sprzedawcę polis na życie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
kasandra_K80
 październik 17 2008 16:22   
Forum

Reguly, świetnie to wszystko ująłeś w słowa, właśnie dlatego tutaj jesteśmy, ale może niedługo będzie....że, dlatego tutaj byliśmy...

Tutaj była możliwa polemika...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 17 2008 16:22   
Forum

Quote by BLyy: Ja powiem krótko, zgadzam się z autorem wątku.

I przuyznam się szczerze, że znalazłem sobie inne forum do dyskusji, bo to zmierza po równi pochyłej w dól!
zaglądam tu z sympatii dla starych forumowiczów i w nadzieji że coś admini i moderatorzy wreszcie z tym bałaganem zrobią!
POBUDKA!!!
1. Za notoryczne off topy i wycieczki personalne połączone z brakiem kultury - bany

2. konieczność MODERACJI!, aby łączyć mnożące się jak grzyby po deszczy tematy ciągle o tym samym i zamykać durne i nierozwojowe tematy

Ps.
Kiedyś to było forum na, które zapraszałem znajomych i dumny byłem, że mogę tu pisać - niestety to już przeszłość

Skałoszu - "a za kogo mnie ludzie uważają"?
pyta cie katolik praktykujący i czynnie uczestniczący w życiu KRK

Reguly
Przecież nikt nie ma nic przeciwko takim osoba jak Ty (rodzimowierca), Gocek (ateista) czy Blyy, który sie z nami zgadza - bo trzymacie jakiś poziom i kulturę dyskusji - dopóki nie zalewacie forum postami w każdym wątku!.
Pierwszy zaprotestuje gdy będzie za mało wolności słowa
i zamordyzm moderatorów, ale na razie
apeluję
więcej moderacji i dyscyplinowania forumowiczów we wskazanym kierunku!
a jeśli nie będzie odzewu ze strony administracji forum proponuję wspólną akcję protestacyjna np czasowy bojkot forum

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Maciek Janson
 październik 17 2008 17:39   
Forum Moderator
Moderator

Kochani... Dawno tu nie zagladalem. Dawno, bo potrzebowalem odrobine przerwy. Wracam i co widze?? Taki temat. No wiec raduj sie Izraelu skonczy sie niedlugo Twoja niedola Zapewne niedlugo odbede rozmowe na temat forum z administracja i dojdziemy do czegos madrego

Dajmy sobie kilka dni na rozmyslanie o reformie

Bless Ya all

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 17 2008 19:20   
Forum

No wiec raduj sie Izraelu skonczy sie niedlugo Twoja niedola Smile

Trzymamy za słowo

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Ewa
 październik 17 2008 19:30   
Forum

Chcialabym przezyc to nowe "cudo" forumow )

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 17 2008 20:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Kruk: Niestety to zjawisko przybiera na sile, a i jeszcze dzieci Tatusia Dawkinsa dają nieźle po kościach

Oczywiscie wszyscy mamy nadzieje, ze tego typu niewybredne komentarze tez beda tepione. To, ze wyglasza je katolik, nie sprawia, ze traca cos ze swojej chamskosci.

W jednej rzeczy sie z Wami solidaryzuje - tez nie czytam juz wypowiedzi Matejanki - za dlugie i nie lezace w obszarze moich zainteresowan. Co wiecej, przestalem tez czytac przydlugasne odpowiedzi Medivala na nie...

Nie wiem czym Cię Suration uraziłem, przecież nie kierowałem swoich słów do Ciebie.

Z Wojtyłą to mi sie podoba

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Robert
 październik 17 2008 22:28   
Forum

Quote by Kruk:
Nie wiem czym Cię Suration uraziłem, przecież nie kierowałem swoich słów do Ciebie.

Z Wojtyłą to mi sie podoba

Nie mnie, ale ogolnie wyraziles sie o ateistach z pogarda mowiac, ze sa dziecmi Tatusia Dawkinsa.

Podoba Ci sie to z Wojtyla? Ciesze sie. Ale wypowiedziane z pogarda nie byloby mile pewnie. Co do mnie, ja Was wszystkich bardzo szanuje i chetnie spotkalbym sie z Wami na piwie, pogadal i posmial sie. Jesli czasem wysmiewam poglady, to wysmiewam tylko poglady, nie czlowieka. Lubie to forum, bo mozna porozmawiac na kazdy temat, czasem nawet dosc glosno.
Robcie z tym forum, co chcecie, byle na dobre...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 17 2008 22:30   
Forum Moderator
Moderator

Suration

Nie mnie, ale ogolnie wyraziles sie o ateistach z pogarda mowiac, ze sa dziecmi Tatusia Dawkinsa.

Gdzie ja napisałem o ateistach?
Nie wpychaj w moje teksty nie moich myśli.

===

Cytat 
Maciek Janson
 październik 17 2008 22:43   
Forum Moderator
Moderator

1. Trzeci Testament - byla zasada, odeszlismy od niej, ale wracamy do niej wlasnie - Fani trzeciego testamentu maja od dzis do odwolania ograniczenie do jednego tematu. Moze to byc watek o trzecim testamencie, moze to byc cos innego. Obojetne. Wszystkie trzeciotestamentowe watki poza tym jednym beda kasowane. A to dlatego, ze jak ktos ma zbyt wiele czasu do pisania to zaczyna pisac wszedzie i strach otworzyc lodowke bo i tam bedzie testament trzeci... Nieprzestrzeganie zasady bedzie najpierw karane usunieciem postow, potem bedzie odpoczynek od forum. Mi zrobil on bardzo dobrze

2. Jestem bardzo wrazliwy na osobiste wycieczki do innych osob. Szczegolnie wrazliwy na wycieczki ludzi wierzacych w kierunku niewierzacych dlatego tepic bede kazdy przejaw tego.

3. Niechrzescijanie sa na forum goscmi i nawet kiedy odwiedzja nas od dawna i na stale wpisali sie w forum to sa poprostu bardzo dobrymi goscmi. W zwiazku z tym bardzo prosimy gosci zachowywac sie jak goscie Gospodarzy natomiast prosze zachowywac sie jak gospodarz. Jak? Tak zeby gosciowi bylo milo

4. Nowi uczestnicy forum - zanim zaczniecie teamat zastanawiajcie sie dwa razy, bo straszna to rzecz wpasc w rece moderatora zywego Temat o calowaniu stuly juz polecial.

5. Oficer polityczny pyta jednego z szeregowych
Kim jest Twoja matka zolnierzu?
Moja matka to matka wszystkich Rosjan, Matka Rosja
Kim jest Twoj ojciec zolnierzu wiec?
Moim ojcem jest ojciec wszystkich Rosjan, Towarzysz Stalin

Bardzo zadowolony odpowiedziami oficer ciagnie watek...
Kim chcielibyscie zostac zolnierzu?
Sierota Panie oficerze

To tak apropo rodzicow

A apropo sytuacji miedzynarodowej i na rozluznienie atmosfery:
Szalejący kryzys ekonomiczny. Dzwoni bankier do bankiera:
- Cześć stary, jak sypiasz?
- Jak niemowlę.
- Żartujesz?
- Nie. Wczoraj cala noc płakalem i dwa razy sie zsikalem do lozka...

6. Milo do was wrocic

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 17 2008 23:09   
Forum

W wieeeeelki skrócie przyznać muszę że słuszna uwaga i dobry pomysł przedstawił autor wątku- zgadzam się z tobą.
Jedna, jedyna rzecz mnie nurtuje moi kochani forumowicze- gdzie w tym wszystkim obiektywizm i kto stać winien na straży owych reguł (może jakieś kolegium złożone z chrześcijanina, ateisty i innowiercy)???
Sugestia moja taka: zanim zacznie się kogoś przywoływać do porządku należało by najpierw samemu być w porządku- niestety z tym często bywa problem.
Dla przykładu wypowiedzi kierowane do mnie- ateisty, lub innych:

Quote by Rafi F: Po co się więc wcinasz ?
- idealny przykład wymuszania cenzury
Quote by maxurd: Jak pytasz powaznie to zmien tytul watku...
- próba narzucania źle pojętej poprawności (a jak się nie zmieni to odpowiedzi nie będzie?)
Quote by petroniusz100:Coz psy szczekaja , karawana jedzie dalej............
- poetyckie ale jednak porównanie do psów
Quote by Tanczacy_Kruk:Czy to nie jest chore, że wy wszystkie dzieci mediów i nędznej propagandy śpiewacie tak samo? Zauważ że jesteś już tak zmanipulowany że wystarczy zapodać byle szajs na talerz byś to łyknął.
- bez komentarza
Quote by Tanczacy_Kruk:Będziemy wchodzić, choćby za cenę śmierci!!!
- odpowiedź na zarzut że katolicy wchodzą w nie swoje życie nieproszeni.
Quote by Jacek2:Męskość to pańska pieta achillesowa, nie wie Pan jak się ona buduje i nie wie Pan czym jest. Dlatego ja Pan przedrzeźnia, ironizuje z niej i się jej… boi.
- komentarz dla mnie jako mężczyzny jest szczególnie obraźliwy czy wręcz poniżający
i jeszcze baaaardzo chrześcijański komentarz do artykułu:
Quote by murarz24: to już robi sie niedorzeczne- jak można akceptować związki homo w kraju katolickim?? wogle kto to wymyślił?? tym eurorządowcom w d... się poprzewracało kiedyś tego było bardzo mało ale oczywiście zaczęto to akceptować i teraz się poszerza - niedługo będziemy czytać że co 10. rodzina w Polsce to związek homo :/

to trzeba tępić a nie popierać - i jak można uważać że homo to normalni skoro mają chora psychikę - to tak samo jakbyśmy uznawali pedofilów za normalnych .

precz z homo!! w całej przyrodzie jak związki to tylko hetero nigdy nie słyszałem o ptakach gejach czy innych anomaliach.
- niestety nie mogłem pozostać obojętny i użyłem jako reakcji podobnej formy.
Quote by Kruk: Zachowujesz sie jak "gówniarz" za przeproszeniem...
- bez komentarza
Quote by Kruk:Tak jak Ty na tym portalu: linczem i szczekaniem...
- i znowu analogia do psa.

Można było by jeszcze tak wiele. Dziwnym trafem żadna z wypowiedzi nie spotkała się z interwencjom admina, wystarczy zaś niepochlebne zdanie na temat kościoła by narazić się poważnie adminowi.
Nieuczciwym jest szukanie drzazgi w cudzym oku nie widząc belki we własnym.
Tak wiec drudzy koledzy i koleżanki, najpierw sami zweryfikujcie swój język a obiecuje pełne poparcie dla zmian na forum jeżeli gwarancja uczciwego i obiektywnego traktowania zostanie zapewniona.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 17 2008 23:58   
Forum

Quote by Kruk: Suration

Gdzie ja napisałem o ateistach?
Nie wpychaj w moje teksty nie moich myśli.

To wyjasnij wszystkim o kim pisales, zeby nie bylo nieporozumien.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,88 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty