Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy tytuł domeny jest mylacy ?
 |  Wersja do druku
Łukasz
 październik 18 2008 09:00   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by suration:
Quote by Kruk: Suration
Nie mnie, ale ogolnie wyraziles sie o ateistach z pogarda mowiac, ze sa dziecmi Tatusia Dawkinsa.

Gdzie ja napisałem o ateistach?
Nie wpychaj w moje teksty nie moich myśli.

To wyjasnij wszystkim o kim pisales, zeby nie bylo nieporozumien.

Pisałem o ludziach, którzy po przeczytaniu Dawkinsa, twierdzą że poznali prawdę objawioną, a w ich tekstach można wyczuć ten sam styl co ww autor - szydera, brak szacunku..dużo by wymieniać.

Nie mam zamiaru prowadzić żadnej wojny, tak tylko dodałem swoje trzy grosze, a teraz robie odpoczynek od forum, na jakiś czas. Pozdrawiam wszystkich. Z Panem!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 18 2008 12:55   
Forum

Maxurd

Trzeci Testament - byla zasada, odeszlismy od niej, ale wracamy do niej wlasnie - Fani trzeciego testamentu maja od dzis do odwolania ograniczenie do jednego tematu. Moze to byc watek o trzecim testamencie, moze to byc cos innego. Obojetne. Wszystkie trzeciotestamentowe watki poza tym jednym beda kasowane. A to dlatego, ze jak ktos ma zbyt wiele czasu do pisania to zaczyna pisac wszedzie i strach otworzyc lodowke bo i tam bedzie testament trzeci... Nieprzestrzeganie zasady bedzie najpierw karane usunieciem postow, potem bedzie odpoczynek od forum. Mi zrobil on bardzo dobrze

Jestem za, ale na Boga, stary wątek TT zarchiwizujecie, bo otwiera mi się w ślimaczym tempie, a utwórzcie nowy wątke dla TT i nazwijcie go np. Trzeci Testament 2 ....

Pleeeseee..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 październik 18 2008 19:21   
Forum

Esteban-82 chciałem Ci przypomnieć kilka twoich postów:

I jak można uważać katolików za normalnych skoro podporządkowują swoje życie fikcji literackiej z gatunku fantasy, wyznają swoje urojenia. To tak jak by uznać pacjentów szpitala psychiatrycznego podających się za Napoleona za wiarygodnych- przecież oni w to głęboko wierzą i są przekonani o słuszności swoich wierzeń (co za trafna analogia)

Porównujesz wierzących do chorych psychicznie, ładnie to tak? I jeszcze obrażasz Biblie, nie kulturalniej byłoby po prostu napisać, że nie wierzysz, że opisuje prawdę i tyle?

Historia wskazuje jasno religie (wszystkie) jako źródło wszelkiego zła.

Tutaj zaś określasz wszystkich wierzących jako złych ludzi. Raczej trudno mówić, że ten tekst nie jest obraźliwy.

Oczywiście o religii powinno uczyć się w szkołach (o jej osiągnięciach jak i zbrodniczym barbarzyństwie).

Tu również wypowiadasz się w podobny sposób.

Możesz wziąć jednostronny, tj. twoja tam katoliczka odwala całą szopkę ty natomiast z grubsza jesteś tylko figurantem.

Tu nazywasz katolicki ślub szopką obrażając wielu ludzi którzy taki ślub wzięli lub zamerzają wziąć.

Zakładając taki absurd za prawdziwy że bóg istnieje to masz całkowitą rację twierdząc że takim cię stworzył.

Tu zaś piszesz że wiara w Boga to absurd nawet nie zastanawiając się że to może kogoś obrazić.

Miej troche więcej szacunku dla cudzych poglądów. Tyle piszesz o tolerancji i szacunku, a sam wielokrotnie wypowiadasz się złośliwie i lekceważąco o wierzący, aż kipisz nienawiścią do religii. Tych cytatów mógłbym jeszcze wiele przytoczyć, więc raczej się zastanów czy aby sam się nie przyczyniłeś do tego, że jesteś tak a nie inaczej traktowany.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 18 2008 20:53   
Forum

Fakt, mój język czasem jest cięty jak mineta- nie ukrywam tego.
Moja wypowiedź wcześniej miała jedynie obnażyć jedynie hipokryzję. Nawoływanie do restrykcji i zmian mimo tego ze sami nie jesteście w porządku.
Zgadzam się ze zmianami i szczerze będę je wspierał ale zacznijcie od siebie zanim siądziecie na mnie, surationa, BLyy i innych. Już to wcześniej napisałem "Nieuczciwym jest szukanie drzazgi w cudzym oku nie widząc belki we własnym."

A teraz do meritum:

Wypowiedź pierwsza to reakcja/ odpowiedź na bezpardonowy atak- wypowiedź utrzymana w takim samym tonie jak słowa na które była odpowiedź

Wypowiedź druga to zwykły fakt, przykro mi że obraża was historia waszego wyznania ale to naprawdę nie moja wina. A o czym mówiłem- wystarczy klasyczny podręcznik historii: Inkwizycja, konkwistadorzy, pomoc nazistom i przymykanie oka na pogromy żydów, zamachy terrorystyczne w Nowym Jorku, Londynie i Madrycie (tutaj odpowiedzialność ponosi islam- ale to przecież też religia), czystki w Afryce czy byłej Jugosławii. Ponadto nie określam wierzących ale religie jako źródło zła.

Wypowiedź trzecia jest niczym innym jak obiektywnym stwierdzeniem- religie mają zarówno swoje blaski jak i cienie (cienie wymieniam wyżej) i o nich (religiach całościowo) powinno się uczyć. Nie ma tu nic obraźliwego chyba że ponownie obraża was historia waszej własnej religii.

Wypowiedź czwarta była kierowana personalnie do konkretnej osoby a nie rozstrzygałem zagadnienia ogólnie. W związku z powyższym nic mi nie wiadomo by adresat poczuł się urażony- ba spotkało mnie podziękowanie za wyjaśnienie.

Wypowiedź piąta, hmmm- widzisz dla mnie jest to absurd, jeżeli kogoś to obraża to przykro mi. Mnie obraża a zwłaszcza moją inteligencje wasze zawzięte twierdzenie że bóg faktycznie jest- nie zastanowiliście się nad tym?

Moje wypowiedzi, powtarzam to, są dość ostre ale nie mam w zamierzeniu nikogo obrażać (no może lekko wstrząsnąć by wreszcie przejrzeć na oczy), znacznie bardziej cenię sobie nawet dość burzliwą ale zawsze dyskusję.
I wracając do początku- chętnie będę wspierał pomysły zmian ale oczekuję w zamian obiektywizmu i szacunku także z przeciwnej strony- niestety tam gdzie większość różnie z tym bywa. A parafrazując stare przysłowie, najpierw pozbądźcie się belki z własnych oczu zanim zaczniecie upatrywać drzazgi w moim Wink

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 18 2008 20:59   
Forum

Quote by esteban-82: Fakt, mój język czasem jest cięty jak mineta- nie ukrywam tego.

Hej
Czy Ty wiesz, co napisałeś?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
esteban-82
 październik 18 2008 21:11   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by esteban-82: Fakt, mój język czasem jest cięty jak mineta- nie ukrywam tego.

Hej
Czy Ty wiesz, co napisałeś?
Laughing Out Loud

Tak- doskonale wiem.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 18 2008 22:33   
Forum Moderator
Moderator

Mam nadzieje, ze kolega mial na mysli poprostu to, ze w swoim charakterze wypowiedzi jego podobne sa do tych, z ktorych znany jest Norman Mineta

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_Mineta

Bo inaczej nie wiem co mam sobie pomyslec...

A co do zmian na forum to jeszcze raz... Goscie nie sa od dyktowania jakie obrazy maja wisiec w jadalni. Gosc obrazany nie idzie wiecej w gosci i najwyzej innym mowi zeby nie chodzili do tego domu. Nikt Cie tu na forum nie trzyma. I ten watek nie jest o tym, ze to co napisales jest obrazliwe czy nie jest, ale o tym, ze gdzies traci sie jego chrzescijanski charakter. Mimo to, musisz nawet tutaj wpadac...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 18 2008 23:14   
Forum

Quote by maxurd:A co do zmian na forum to jeszcze raz... Goscie nie sa od dyktowania jakie obrazy maja wisiec w jadalni.

Mądre słowa ale zwróć je do Rafi F to przecież on założył ten temat z "dyktowaniem" zmian.

Quote by maxurd: Nikt Cie tu na forum nie trzyma. I ten watek nie jest o tym, ze to co napisales jest obrazliwe czy nie jest...

Cały watek nie jest ale przeczytaj wypowiedź Grigori a przekonasz sie że po części takim się stał.

Quote by maxurd: ...ale o tym, ze gdzies traci sie jego chrzescijanski charakter. Mimo to, musisz nawet tutaj wpadac...

Czyżby, ja odnoszę zgoła przeciwne wrażenie. Serwis ten jest przesiąknięty chrześcijaństwem, wręcz nim ocieka- i to chyba dobrze, w założeniu, wydaje mi się, taki miał być.
Natomiast obecność osób mających odmienne zdanie sprawia że forum spełnia swoją rolę i można prowadzić tutaj zdrową dyskusję. Chyba że serwis ten miał być grupką kolesi poklepujących się po ramionach- ale gdzie wówczas zdrowa wymiana zdań? Powtarzali byście jedynie jeden za drugim te same słowa.

Quote by maxurd:Mimo to, musisz nawet tutaj wpadac...

Naturalnie, dlaczego by nie- jestem zarejestrowanym członkiem tego serwisu i zgadzam się z założycielem wątku że brak tu w wielu przypadkach kultury ale także tolerancji, szacunku. Nie muszę być wyznawcą chrześcijaństwa by uczestniczyć w dyskusjach tego serwisu podobnie jak profesor i zarazem wykładowca arabistyki na uniwersytecie nie musi być arabem, amerykanista Amerykaninem czy rusycysta Rosjaninem a polityk absolwentem politologii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 październik 19 2008 01:44   
Forum

Esteban.
Odnosisz sie do wypowiedzi Grigoriego, ale chyba cos zapomniales. Byla to odpowiedz na Twoj post z dnia 17.10.2008, dokladnie w tym samym stylu. Nazwisko napisales mala litara, wiec znowu sie zapomniales. To nie jest dobrze, bo co bedzie jak wchodzac do gospodarza zapomnisz wytrzec buty.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 19 2008 01:58   
Forum

Quote by kasandra_K80:
nazwijcie go np. Trzeci Testament 2 ....

a może od razu "Czwarty Testament"?

a co do tematu wątku: czy nazwa "Kościół.pl" jest myląca?

sądzę, że w pewnej mierze tak - większość nowych użytkowników, zadających pytania na forum, zakłada jako oczywistość, że ma do czynienia z serwisem rzymskokatolickim. to zrozumiałe - przecież taka jest polska rzeczywistość, że właściwie tylko jeden Kościół się liczy, i ja nie chcę z tym walczyć, bo to zresztą bez sensu... nie każdy doczyta się określenia "ekumenizm", poza tym nie każdy musi to pojęcie w sposób ogólnie przyjęty rozumieć [zresztą niektórzy wcale nie głupi internauci za idealny przykład ekumenizmu uznają unię brzeską, więc jakiej niby orientacji wymagać od ludzi, dla których zainteresowanie religią sprowadza się do zdefiniowania i wykucia rejestru grzechów...]

jednak mimo tego jest to miejsce dla ludzi różnych wyznań, różnych światopoglądów. i każdy może odpowiadać, zgodnie ze swoim sumieniem, na pojawiające się ze strony nowych użytkowników pytania czy też do nich nawiązywać. zwłaszcza w przypadku, kiedy pytający nie uściśla, o odpowiedź przedstawiciela jakiego wyznania mu chodzi.

no i oczywiście wszyscy mogą uczestniczyć w dyskusjach stałych użytkowników. dopóty, dopóki nie obrażają się tu wzajemnie. się, a nie swoje światopoglądy.

i dopóki nie jest łamane prawo, czyli nie są stosowane jakieś groźby itp. ale to oczywiste.

w innych przypadkach nie widzę uzasadnienia dla wycinania...

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Marianna
 październik 19 2008 02:40   
Forum

Varpho.
Nie popieram zdania, ze tylko KRK sie liczy. Tak sie sklada, ze przynaleznosc do KRK jest w Polsce najwieksza, dlatego padaja smiale pytania w tym kierunku. Na forum zawsze ktos z KRK sie znajdzie.
Ani Ty, ani ja nie poradze jesli ktos nie zna slowa "kosciol", czy "ekumenia". Ale tym sie nie przejmuj

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 październik 19 2008 17:44   
Forum

Esteban chciałem Ci tylko coś wyjaśnić.

Fakt, mój język czasem jest cięty jak mineta- nie ukrywam tego.

Raczej po prosyu chamski. Cięty to jest język MM jak odpowiada Matejance, albo Surationa (choć czasem troche przegina tak samo jeden jak i drugi).

Co do twoich wyjaśnień do cytatów to były tylko przykłady można by wiele jeszcze dopisać jak np. nazywałeś księży błaznami w sukienkach czy pajacami nie pamiętam dokładnie i nie chce mi się szukać bo mam ciekawsze zajęcia.

Obrażasz ludzi wierzących i religię jako taką. Nazywanie religii źródłem wszelkiego zła to jest obelga a nie fakt, jakbym napisał, że ateizm jest źródłem wszelkiego zła i podałbym zbrodnie stalinowskie jako przykład (choć nie twierdze, że tak jest) to byś zaraz zasypał forum postami w których byś mnie obraził.

Trzeci cytat kładzie nacisk na zagadnienie zbrodni religijnych, równie dobrze mógłbym tak pisać o ateiźmie i zbrodniach stalinowskich i od razu byś się obrażał.

Wyjaśnienie czwartego cytatu jest chyba nie na miejscu, że adresat był zadowolony z twojej odpowiedzi bo nie piszesz mu na priva tylko publicznie na forum.

Wypowiedź piąta być może dla Ciebie to jest absurd, dla mnie absurdem jest noszenie bluzy z kapturem, ale nie wychodzę na balkon i nie wrzeszczę, że wszyscy co je noszą to debile.

Mnie obraża a zwłaszcza moją inteligencje wasze zawzięte twierdzenie że bóg faktycznie jest- nie zastanowiliście się nad tym?

A nie zastanowiłeś się, że chyba każdy na tym forum zastanawiał się nad tym czy Bóg faktycznie jest w jakimś etapie swojego życia.

A parafrazując stare przysłowie, najpierw pozbądźcie się belki z własnych oczu zanim zaczniecie upatrywać drzazgi w moim

Ten cytat pozostawie bez komentarza.

I proszę nie roztrząsaj tematu nie mam zamiaru się kłócić na forum. Chce Ci tylko uświadomić, że zachowujesz się chamsko i żądasz szacunku.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 19 2008 22:02   
Forum

Jakos tak niezbyt przyjemnie zrobilo sie na forum...
Az stracilem ochote na czytanie nowych watkow. Wlasciwie od wczoraj nie zagladalem tu, co wczesniej bylo niedopomyslenia. A bez moich komentarzy wszyscy na tym straca...
Z drugiej strony, nowe watki sa do bani - czy trzeba calowac stule, bo katecheta powiedzial, ze nie trzeba? Rany boskie... Czy danie do sciagniecia cala prace to grzech? No kurcze, przeciez byl prawie identyczny temat chyba 2 tygodnie temu...
Zamiast rozpetywac burze, kto jest bardziej chamski - chrzescijanie, czy ateisci (nie do rozstrzygniecia), lepiej gdyby moderator slownie czasem skarcil kogos, ale obiektywnie, a nie tylko nie-chrzescijan. Pewnie sam bym stonowal po takiej reprymendzie. Wszystko wtedy byloby lepiej poukladane.

Jesli nie bedzie zmian na lepsze, tytul portalu powinien zostac podmieniony na EKUMENIZM, CHRZESCIJANSTWO, RELIGIA, HIPOKRYZJA...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 19 2008 22:12   
Forum

Nie zamierzam się tutaj licytować kto komu więcej nawrzucał. Nie to jest moim celem. Odpowiadałem na wątek że bardzo chętnie wesprę inicjatywę poprawy relacji i poziomu dyskusji.
Wiem doskonale jak się wypowiadam- nie musisz mnie cytować. Samo zaś zacytowanie waszych wypowiedzi miało jedynie unaocznić hipokryzję- żądacie szacunku od ateistów czy innowierców, sami jednak będąc nie w porządku.
Sądzę że aby coś postulować należało by być jak żona cezara. Jak widać macie z tym problem- ja go nie mam, jasno określiłem się że mam (czy raczej potrafię mieć) ostry język.
Ponadto zazwyczaj gdy wyrażam krytyczne uwagi staram się robić je ogólnie by właśnie nikogo nie obrażać (za nadwrażliwych winy ponosić nie mogę), personalnie zwracam się zazwyczaj w odpowiedziach.
Mnie natomiast często spotykają bezpardonowe ataki na moją osobę i to ze strony osób tak bardzo oczekujących poprawy kultury wypowiedzi- coś jest tu nie tak.

I na koniec co do Stalina- no nie lubię dziada, pamiętam jednak pewien fakt z jego życiorysu, mianowicie to że był absolwentem seminarium...

Nic to jednak. Nadal, pomimo natrętnych ataków na moją osobę wciąż będę wspierał uczciwa propozycję zmian z poszanowaniem także krytyki i odmiennego zdania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 19 2008 23:21   
Forum Moderator
Moderator

Zeby wszystkich pogodzic... To moderator decyduje ostatecznie czy dane zachowanie jest obrazliwe czy nie. Jezeli mod. stwierdza, ze tak jest to jak dlugo jest moderatorem to to bedize obrazliwe... Dlatego konczymy dyskusje kto kogo obrazil a kto bardziej. I tak nie mozecie nic z tym zrobic poza powtarzaniem sie... Watek zamkniety. Jezeli ktos chce rozmawiac o tym kto kogo obrazil to na priv. Here no more

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 19 2008 23:47   
Forum

Suration
Z drugiej strony, nowe watki sa do bani

Może mam jutro bądź pojutrze założyć jakiś kontrowersyjny poważny temat? I znowu ruch się zacznie.

Co to tych zmian, kiedy będą wprowadzone? I czy na pewno w ogóle zostaną?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Maciek Janson
 październik 24 2008 10:36   
Forum Moderator
Moderator

No i mam nadzieje, ze wszyscy sa zadowoleni Jakos znow ciekawie zrobilo sie na forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
AtimereS
 październik 24 2008 11:14   
Forum

Quote by kasandra_K80: A ja jestem przeciwna eliminowaniu osób o odmiennych poglądach. Niestety żyjemy w świecie, gdzie na trudne pytania musimy odpowiadać w realu, a nie ma gdzie o tym porozmawiać....
Mam jednak wrażenie, że problem z tymi "odmieńcami" tkwi w tym, że przeżywając bardzo emocjonalnie swoją odmienność, są niezmiernie aktywni na forach i ogromnie wyostrzają dyskusje. Dyskusje staję się przepełnione agresywnością i brutalnieja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 październik 24 2008 13:09   
Forum

Quote by AtimereSBig Grinyskusje staję się przepełnione agresywnością i brutalnieja.

...Jak pod tym wzgledem ocenilbys wlasna wypowiedz?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
bodyw
 październik 25 2008 17:10   
Forum

Witam Siostry i Bracia a całe szczęscie że jest "mylące "-forum KOSCIOL PL.-to tylo tu można poczytać ,popisać do woli...
A powaznie prosba do moderacji czy "Krecących "-forum
nie dajcie sie wprowadzić w maliny ...jak zechcecie "ugłaskać"i upiekszyć do forum stanie sie jak inne np."Katolik"-pro Rydzykowskie -nadęte "jedyna prawdą"
Mówicie o brutalności -hamstwie -a zapytam czy to odbiega od tego co nas otacza ;tv-radio itp.
Jak cos jest autentyczne jak mówi mój kolega -może :'smierdzieć" i brzydko wyglada ale nie jest oderwane od rzeczywistości która nas otacza !
Dyskusja -tak ; pokażcie mi forum -katolickie czy chrzescijańskie -gdzie mozna dotknąc wszystkich problemów nurtujacych Kościół-albo "ban" albo "ciach.."
tak wyglada dyskusja.
Czy zauważyliście jak ekumeniczne jest to co tu jest nie raz poruszane -bywa ostro -ale własnie tu należy toczyc bitwy {bezkrwawe}-bo chowanie głowy w piasek lub nabieranie wody w usta ...nie tedy droga.

Pozdrawiam serdecznie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,58 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty