Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Powtórne przyjście Jezusa
 |  Wersja do druku
matejanka
 czerwiec 06 2006 20:35   
Forum

Status: offline

Powiem wam coś cieszcie się że Jego powrót był duchowy, gdyż gdyby pokazał wam się cieleśnie to zobaczylibyście ile nowych ran zadaliście Mu swoimi szyderstwami.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 czerwiec 06 2006 20:38   
Forum

Nie wierzcie im! Nie chodźcie za nimi!.

No przykro mi, Aniu, ale nie pójdę za TT.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 06 2006 23:20   
Forum

Piotrze wystarczy że pójdziesz drogą prawdziwego Chrystusa, tego który nakazał kochać swoich braci i to wystarczy. Ja natomiast nie zaprzestanę mówić o Trzecim Testamencie gdyż wiem że któregoś dnia podniosą sie ludzie wielkiej wiary, aby zaświadczyć, że Pan był powtórnie pośród nas i wtedy człowiek za człowiekiem wszyscy odkryją, że tym co w nas najpiękniejsze najszlachetniejsze i najwartościowsze jest nasz Duch-Dziecko Boga. Serdecznie Cię pozdrawiam anka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
piotr.
 czerwiec 06 2006 23:50   
Forum

Prawdziwy Chrystus objawia sie nam kazdego dnia w Ewangelii. W tego wierze. Nie w tego z TT. Ten z Ewangelii juz poslal Pocieszyciela. Ten z TT dopiero posle. Itd.
Nie ma innego Chrystusa niz ten, ktorego przedstawia Pismo
Poszukiwanie rzeczy najszlechetniejszych, duchowych itp. to zadna nowosc. Biblia wyraznie o tym mowi.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 czerwiec 07 2006 00:40   
Forum

My, niżej podpisani, prosimy o odesłanie użytownika forum KOSCIOL.PL, pani MATEJANKI, na przymusowe wakacje z powodu siania fałszywych objawień Bożych będących w SPRZECZNOŚCI ze słowami znajdującymi się na kartach Biblii Nowego i Starego Testamentu.
    Posługuje się ona tzw. Trzecim Testamentem, będącym zapisem "objawień" na terenie Meksyku w latach 1866-1950. W każdą niedzielę zbierali się owi zwolennicy tego spirytualistycznego ruchu, aby poprzez wpadających w rodzaj ekstazy "przekazicieli" słuchać pouczeń mówiącego przez nich Boskiego Ducha. Zdarzenie to było według jego wyznawców Powtórnym Przyjściem Chrystusa na ziemię. Tenże Testament ma zostać uznany jako trzecia część Biblii, na którym to fundamencie ma oprzeć się wszelki porządek po zapowiedzianym oczyszczeniu ludzkości.
    Będąc świadomym, że nie ma i nigdy nic nie będzie dodane do słów zawartych w Biblii oraz uwzględniając charakter ekumeniczny tego forum, żądamy zaprzestania działalności propagandowej MATEJANKI jako, że próbuje ona nam na wzór domokrążcy sprzedać buble, którym tutaj jest Trzeci Testament. Nie uznajemy jej pism i nie mają one dla nas żadnej wartości.

Podpisane:
1. PAWVIC (Paweł)
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
......

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 07 2006 08:02   
Forum Moderator
Moderator

Pomimo, że Matejanka wciska nam trzeci testament, nie majacy zadnej wartości dla chrześcijan i będący w sprzeczności z Pismem Świętym, szanujemy jej prawo do własnych poglądów.
Uwzględniając ekumeniczny profil portalu proszę, aby traktowac użytkownika Matejanka na tych samych prawach, co innych uzytkowników portalu w ramach regulaminu i nie blokować ani jej, ani żadnemu innemu użytkownikowi konta ze wzgl na przekonania religijne, o ile nie nawołują do nienawiści na jakimkolwiek tle.

1. Rafi F (Rafał F.)
2.
3.
4.
.
.
.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 07 2006 08:18   
Forum Moderator
Moderator

Ja nizej podpisany sugeruje, ze sprawa nalezy do administratorow i moderatorow... Latwo Pawvicu sie kasuje ludzi... Czulbys sie dobrze jakby Ci nikt nie burzyl swiatopogladu?? Bron go!!

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 czerwiec 07 2006 10:09   
Forum

Pomimo, że Matejanka wciska nam trzeci testament, nie majacy zadnej wartości dla chrześcijan i będący w sprzeczności z Pismem Świętym, szanujemy jej prawo do własnych poglądów.
Uwzględniając ekumeniczny profil portalu proszę, aby traktowac użytkownika Matejanka na tych samych prawach, co innych uzytkowników portalu w ramach regulaminu i nie blokować ani jej, ani żadnemu innemu użytkownikowi konta ze wzgl na przekonania religijne, o ile nie nawołują do nienawiści na jakimkolwiek tle.

1. Rafi F (Rafał F.)
2. dawid1976 (Dawid B.)
3.
4.
.
.
.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 10:45   
Forum

No cóż bardzo wam dziękuję, zawsze to lepsze niż spłonąć na stosie nietolerancji. Jednak z tym wciskaniem to bardzo mi przykro, że tak to odbieracie. Nie wolno mi nikomu niczego wciskać, gdyz Prawda sama sie broni, być może jestem kiepskim uczniem Chrystusa, jezeli tak to odbieracie.Bardzo bym chciała żebyście traktowali to co piszę jako zaproszenie do dyskusji, ale nie jako wciskanie, bo przeciez wiara powinna zawsze być aktem woli, a nie jakiejkolwiek przemocy. Ja tylko przekazuję to czego nauczyłam sie u Mistrza. Sama z siebie nigdy nie odwazyłabym sie na podważanie tego z czym wyrosłam i co jest religią całej mojej rodziny. Jeszcze raz wam dziękuję i serdecznie pozdrawiam anka

===

Cytat 
Paweł
 czerwiec 07 2006 12:29   
Forum

Matejanka, wrzucasz tu coraz większy bełkot. Większość osób na tym forum nie traktuje poważnie tego, co piszesz. Głosisz wyższość TT nad Biblią.

Kiedyś, gdy ilość wpisów u mnie nie przekraczała kilkunastu, ktoś mi powiedział, że aby kogoś przekonać, należy użyć Biblii. Matejanka stosuje "Trzeci Testament".

Twierdzisz, że prawda sama się obroni? Więc po co wciąż piszesz?

Tolerancja dla użytkowników - TAK
Wyrażenie własnych poglądów popartych słowami Biblii - TAK
Trzeci Testament - PRECZ!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 13:13   
Forum

Oczywiście ze Prawda sama sie obroni ale trzeba ją głosić. Ta Prawda w konfrontacji z fałszem musi zwyciężyć. Lecz człowiek często woli fałsz który sam sobie wymyślił niż najbardziej przekonywującą Prawdę. Dlatego zawsze to trochę trwa zanim Prawda zabłyśnie. Czy nie pamiętacie ilu było pierwszych uczniów Jezusa i ilu szło za nim? A przecież On był samą Prawdą i dawał życie. A jednak tylko niewielu Mu wierzyło i wolało prawdę kapłanów i faryzeuszy, bo ta ich prawda miała Tradycję i czas w którym zdąrzyła się ugruntować w umysłach ludzi, a nauka Jezusa wydawała im się sprzeczna z ich Tradycją i Prawem budząc powszechne oburzenie i sprzeciw ludzi pewnych że wydając Jezusa na śmierć bronią swojej Wiary. Czy napewno ludzkość się zmieniała ? Jezus tyle razy ostrzegał ze przyjdzie jak złodziej.cyt Apokalipsa " Oto przychodzę jak złodziej;błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego." Wszyscy oczekujecie przyjścia Jezusa i razem z Jego Przyjściem widocznego końca świata. To oczekiwanie jest sprzeczne z zapowiedzią Jezusa o swoim powrocie jak i z Apokalipsą. Od dawna bowiem wszystkie znaki spełniły się i musielibyśmy powiedzieć że Chrystus nie dotrzymał słowa, jak również zapytać Boga za Papierzem "dlaczego milczałeś?" Oba te zarzuty są nieusprawiedliwione i wynikają z naszej ślepoty a nie z winy Boga. On wcale nie milczał gdy miliony ludzi było bestialsko mordowanych, jak równiez dotrzymał słowa, że gdy na ziemi nastąpi chaos, grzech, wstrząsy w naturze, że gdy niebo da znaki i nadejdą najbardziej krwawe wojny to powróci, jako Duch Prawdy i Pocieszyciel i ten kto otworzy drzwi... pozdrawiam anka

===

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 07 2006 13:23   
Forum

moderatorzy na forum www.chsi.pl chrześcijanski serwis integracyjny
byli bardziej zdecydowani:

Autor: Moderator2
Data: 06-03-06 16:45

Tej Pani już dziękujemy. Trzecich testamentów, piątych ewangelii i aniołów z nieba niosących nowe objawienia na tym forum nie będzie. BAN

--
Moderator2

oczywiście, jestem jak najdalszy od kneblowania komuś ust. Uważam tylko, że na forum chrześcijanskim nalezy Matejance odpowiadać, bo jesli nawet ona będzie trwała przy swoich przekonaniach, to przynajmniej nowi użytkownicy będa mieli jasność

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 07 2006 13:32   
Forum Moderator
Moderator

Alez Medievalu odpowiadaj. Niech Ci Bog da madrosc do kazdej odpowiedzi jakiej jej udzielisz... Taka mamy obietnice
Ja osobiscie nie czuje sie na silach do prowadzenia dyskusji z Matejanka... Albo raczej do czytania tego co produkuje... Juz dawno przestalem mowiac szczerze przy calej sympatii jaka staram sie okazywac innym pewne rzeczy sa dla mnie nie do przeskoczenia.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 czerwiec 07 2006 13:37   
Forum

Matejanka, gratuluję... Zrobili z tobą porządek na tamtym forum. Teraz tylko czekać aż tutaj cię sprzątną. Ja jestem za kneblowaniem - "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą".

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 13:58   
Forum

Quote by pawvic: Matejanka, gratuluję... Zrobili z tobą porządek na tamtym forum. Teraz tylko czekać aż tutaj cię sprzątną. Ja jestem za kneblowaniem - "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą".

Pawvic a skąd wytrzasnąłeś taką mądrość. A co do kneblowania to oczywiście na krótką metę daje rezultaty ale historia uczy że obraca sie przeciwko kneblującym. A tego nikomu nie życzę. pozdrawiam anka

===

Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 14:00   
Forum

Quote by medieval_man: moderatorzy na forum www.chsi.pl chrześcijanski serwis integracyjny
byli bardziej zdecydowani:

Autor: Moderator2
Data: 06-03-06 16:45

Tej Pani już dziękujemy. Trzecich testamentów, piątych ewangelii i aniołów z nieba niosących nowe objawienia na tym forum nie będzie. BAN

--
Moderator2

oczywiście, jestem jak najdalszy od kneblowania komuś ust. Uważam tylko, że na forum chrześcijanskim nalezy Matejance odpowiadać, bo jesli nawet ona będzie trwała przy swoich przekonaniach, to przynajmniej nowi użytkownicy będa mieli jasność

Medieval Man też tak uważam. anka

===

Cytat 
Paweł
 czerwiec 07 2006 14:03   
Forum

Więc co? Zostaje nam siedzieć i czytać twoje nieszczęsne BREDNIE?!!

Ja przyszedłem tu, by rozwijać swoją wiedzę, czego skutkiem ma być wzrost wiary, a ty każdy temat skażasz "Trzecim Testamentem"!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 15:20   
Forum

Quote by pawvic: Więc co? Zostaje nam siedzieć i czytać twoje nieszczęsne BREDNIE?!!

Ja przyszedłem tu, by rozwijać swoją wiedzę, czego skutkiem ma być wzrost wiary, a ty każdy temat skażasz "Trzecim Testamentem"!

Pawvic przecież w odpowiedzi na to "skażenie" wypowiada sie wielu ludzi i w ten sposób tez rozszerzasz swoją wiedzę mając konfrontację różnych poglądów. Gdyby tutaj przychodziło tylko towarzystwo "wzajemnej adoracji" nie byłoby dyskusji. Zamiast się martwić patrz na to pozytywnie Mogę Ci jedno obiecać jezeli otworzysz jakiś nowy własny temat powstrzymam się od głosu. Co Ty na to? pozdrawiam Cię anka

===

Cytat 
dawid1976
 czerwiec 07 2006 16:37   
Forum

no to masz okazje obejżeć jak powoli mądrość Matejanki się będzie kończyć, bo jej źródło czerpi z inspiracji ludzkiej a nie Boskiej

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 18:26   
Forum

Quote by dawid1976:

no to masz okazje obejżeć jak powoli mądrość Matejanki się będzie kończyć, bo jej źródło czerpi z inspiracji ludzkiej a nie Boskiej

Wiesz co na to powiedziałby mój mąż? Że nie może kończyć się coś czego nie ma

===

Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 22:05   
Forum

Medieval Man czekam na Twoją odpowiedź, jak Ty wyobrażasz sobie Powrót Chrystusa na ziemię.

===

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 08 2006 10:06   
Forum

Quote by matejanka: Medieval Man czekam na Twoją odpowiedź, jak Ty wyobrażasz sobie Powrót Chrystusa na ziemię.

Odpowiem, ale trochę później, choć jak się zdaje fragmentarycznie już o tym pisałem.
Ok?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 czerwiec 08 2006 13:26   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by matejanka: Medieval Man czekam na Twoją odpowiedź, jak Ty wyobrażasz sobie Powrót Chrystusa na ziemię.

Odpowiem, ale trochę później, choć jak się zdaje fragmentarycznie już o tym pisałem.
Ok?

Alles klar anka

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,45 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty