Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 A teraz czas na pedofilię...
 |  Wersja do druku
Mateusz Markiewicz
 maj 30 2006 20:06   
Forum

Status: offline

Odnośnie homoseksualizmu polecam raport medyczny:

http://www.piotrskarga.pl/k,11,06.php3

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 30 2006 20:21   
Forum

Obrzydliwi i wykrętni są obrońcy czynów homoseksualnych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 30 2006 20:33   
Forum

matejanka, cyz ten Twoj Trzeci Testament nic nie mowi o homoseksualizmie i pedofilii, ze jest zla?
Lutnij im jakims cytatem, bo tu zaraz argumenty sie co niektorym pokoncza

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 30 2006 20:37   
Forum

Co tu dodawać? Link Mateusza zawiera wiele odpowiedzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 maj 30 2006 20:42   
Forum

Co tu dodawać? Link Mateusza zawiera wiele odpowiedzi.

I jest napewno w pełni obiektywny a stowarzyszenie Piotra Skargi nie jest w żaden sposób związne z Katolicyzmem i tą ideologią. No tak ale ja już milkne bo przecież jestem
"Obrzydliwy i wykrętny" ale przynajmniej nie jestem antysemitą...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 maj 30 2006 20:46   
Forum

Quote by Thomas_Z:I jest napewno w pełni obiektywny a stowarzyszenie Piotra Skargi nie jest w żaden sposób związne z Katolicyzmem i tą ideologią. No tak ale ja już milkne bo przecież jestem
"Obrzydliwy i wykrętny" ale przynajmniej nie jestem antysemitą...

Obiektywne i rzetelne jest tylko to, co wypisują sprzyjajacy lobby homoseksualnemu "naukowcy".

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: j0sh
 maj 30 2006 21:04   

Przeczytajcie http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_consent lub http://www.ageofconsent.com/ageofconsent.htm Szczególnie interesujący jest przypadek Hiszpani (A new Criminal Code was introduced in 1995 which specified an age of consent of 12 under Article 181f for all sexual acts; and this was raised to 13 a few years later." i Malty "The age of consent in Malta is 12"

===

Cytat 
Bartek
 maj 30 2006 21:22   
Forum

"I jest napewno w pełni obiektywny a stowarzyszenie Piotra Skargi nie jest w żaden sposób związne z Katolicyzmem i tą ideologią. No tak ale ja już milkne bo przecież jestem"

Piotr Skaraga jest osobą niezykle interesującą. Czytajac na lekcji jego kazania bylismy niezwykle zbulwersowani, zdziwił nas też fakt jednomyślnosci w tej kwestii, co nigdy nie zdarzyło sie w mojej klasie.
Autorzy tej strony utorzsamiają się z ks.Skargą, co swiadczy o tym, ze mogliby sie podpisać pod jego postulatami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 maj 30 2006 21:29   
Forum

No tak homoseksualizm wg mnie też nie jest chorobą.Naukowcy nie zalizcają go w poczet chorób , bo nie potrafią go wyleczyć w żaden sposób, wiec stwierdzili, że człowiek jest homo lub nie.
Ale w swoich badaniach nie wzięl pod uwagę jednego ważnego czynnika, że jest ktoś taki jak Bóg, a dla Niego nie ma nic niemożliwego.Oglądałem w telewizji raz wystąpienie byłego homoseksualisty, który teraz ma żonę i dzieci, a w tej przemianie pomógł mu właśnie Bóg.Należy sobie zadać pytanie czy w Niego dostatecznie wierzymy, że dzięki Niemu homoseksualizm będzie postrzegany jako zachowania, a nie genetyczne uwarunkowania, bo to, że Bóg istnieje jest przecież niepodważalne nieprawdaż?

Pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 maj 30 2006 21:29   
Forum

A co tak bulwersowało?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 30 2006 21:47   
Forum

Ciekawe jakiego dalsyego pryebiegu nabierze ta dyskusja?
Na pewno nie mozna mowic, ze pelna legalizacja albo zakaz tego typu anomalii nic nie zmieni.
Jeśli chrzescijanin opowiada się za ich legalizacją, sam dopuszcza się grzechu godząc się na te zboczenia.
Nie wiem jak to inni odbierają, ale dla mnie chrzescijanin to czlowiek, ktory miedzy innymi powinien stawiac czola zlu. A pedofilia czy homoseksualizm juz ze samej swojej natury są złe.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 30 2006 22:42   
Forum

Quote by piotr.:
matejanka, cyz ten Twoj Trzeci Testament nic nie mowi o homoseksualizmie i pedofilii, ze jest zla?
Lutnij im jakims cytatem, bo tu zaraz argumenty sie co niektorym pokoncza

Piotrze Aniele! chętnie bym Ci lutnęła jakimś cytatem ale o ile wiem Prawo zostało raz na zawsze przez Boga dane w Dziesięciu Przykazaniach i to szóste świetnie pasuje do dyskusji. Wystarczy się tylko trochę nad nim zastanowić. Wszelkie działania seksualne wychodzące poza sypialnię dwojga ludzi płci przeciwnej połączonych duchowym zwiazkiem małżeńskim jest wykroczenioem przeciwko temu przykazaniu. serdecznie Cię pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kobieta
 maj 30 2006 22:52   
Forum

Ciekawe strony na temat podłoża i leczenia homoseksualizmu:

http://homoseksualizm.friko.pl/gej.php

http://apologetyka.com/etyka/homoseksualizm/ksiazki/

http://apologetyka.com/etyka/homoseksualizm/ksiazki/tlahaye/

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 30 2006 22:59   
Forum

Homoseksualiści są straszliwymi egoistami.

Co jest celem aktu płciowego?

1. przyjemność
2. podtrzymanie gatunku

Jeśli podtrzymanie gatunku, to homoseksualny akt płciowy jest z tym sprzeczny

Jeśli przyjemność, to homoseksualiści nastawieni są na siebie, na swoje przyjemne doznania.

A jeśli to i to??

To wtedy u osób normalnych poczęcie dziecka może być „skutkiem ubocznym” przyjemności.
U homoseksualistów wyklucza się, taki skutek uboczny. Więc zostaje tylko przyjemność i własne doznania. Są zatem nastawieni tylko na egoistyczne zaspokojenie własnych potrzeb.

Gdyby celem aktu płciowego była wyłącznie przyjemność, to w krótkim czasie, człowiek sam doprowadziłby się do zagłady. Dlatego Pan Bóg w trosce o człowieka, każdego, dał nam tory po których możemy się poruszać dla własnego dobra.

A jeśli uznamy, że to poczęcie jest celem, a przyjemność tylko ”skutkiem ubocznym”, to znowu homoseksualiści jawią nam się jako paskudni egoiści. Z egoistami nie da się żyć.
Dla własnej egoistycznej przyjemności odcięli „skutek uboczny” Pewnie, że można i tak, ale wtedy nas nie ma. Niektóre „skutki uboczne” są zgodne z naturą jak wolą niektórzy.
Czyli akt homoseksualny jest z nią sprzeczny. Dla wierzących niezgodne z naturą, znaczy niezgodne z wolą Boga.

Trzeba być idiotą bez wyobraźni, żeby walczyć z naturą i próbować zmieniać jej prawa, to się zawsze dla człowieka źle kończy.
Homoseksualiści są desperatami doprowadzającymi się do zagłady w imię egoistycznej, krótkotrwałej przyjemności.
Człowiek jak ćma leci do ognia i spala się w nim.
I ma do tego prawo, bo ma wolną wolę. Ale nie może do swojej desperacji przymuszać innych. My mamy prawo się bronić. Ci, którzy chcą przetrwać, muszą dbać aby ich dzieci nie ulegały tej toksycznej ideologii.
Dlatego nie można zostawić taki kwestii wyłącznie relatywnemu pojmowaniu świata, muszą być jasno zdefiniowane ramy, w trosce o nas samych.
I wtedy istniejemy my i oni. My nikomu nie odmawiamy prawa do bycia egoistami, ale w związku z tym my też możemy być nimi i w trosce o nasze cele musimy bronić się przed waszą ideologią. Dlaczego wasz egoizm, miałby być mniej ważny od naszego.

Nie macie innego wyjścia, jak zostać z waszym egoizmem, w waszych domach. Bo my przedstawiając się nie mówimy – Hej jestem ... – hetero, lubię dwa razy w tygodniu, w takiej to a takiej pozycji. Kogo to obchodzi, to chyba moja prywatna i intymna sprawa. Nie organizuję marszów, nie rozrzucam ulotek, nie domagam się jakichś praw w związku z tym.
I wy też powinniście się do tego dostosować, abyśmy mogli pokojowo współistnieć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 30 2006 23:16   
Forum

Kobieto bardzo mądrze to napisałaś. Ja jeszcze dodam że większość grzechów również tych na tle seksualnym wynika ze zmaterializowania człowieka, z tego że sądzi że cel jest tu na ziemi i że to życie które posiada należy maksymalnie wykorzystać i niczego sobie nie odmawiać. Nasz świat odczuwa pogardę wobec pragnienia życia w czystości i w zgodzie z Boskim Prawem, to nie jest in. Tu w Niemczech ogladałam kiedyś talk schow w którym jakiś chłopiec o skłonnościach homoseksualnych powiedział że nie ulega temu i modli się o uwolnienie od nich. W reakcji na swoje słowa został prawie wyśmiany i powiedziano mu że należy pozwalać aby wszystko to co mamy w sobie znalazło ujście, gdyż inaczej nie żyjemy pełnią życia!! pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
piotr.
 maj 30 2006 23:41   
Forum

Quote by matejanka:
to nie jest in

Wohlgemerkt, so ist es!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 maj 31 2006 01:06   
Forum

Nie macie innego wyjścia, jak zostać z waszym egoizmem, w waszych domach. Bo my przedstawiając się nie mówimy – Hej jestem ... – hetero, lubię dwa razy w tygodniu, w takiej to a takiej pozycji. Kogo to obchodzi, to chyba moja prywatna i intymna sprawa. Nie organizuję marszów, nie rozrzucam ulotek, nie domagam się jakichś praw w związku z tym.
I wy też powinniście się do tego dostosować, abyśmy mogli pokojowo współistnieć.

Homo to ja nie jestem tak a propos ale znam troche te środowiska.
Jeśli ktoś się chcę ożenić to czemu mu tego bronić, do Kościoła się przecież nie pcha. Chodzi o sprawy majątkowe i dziedziczenie. Były przypadki gdy rodzina która wcześniej taką osobę porzuciła z jasnych powodów, po jej śmierci zagarneła majątek i tej osoby partner stracił wspólny dorobek życia.

Drugą sprawą jest szczęście dwojga ludzi, bycie w zalegalizowanym związku. Związki tych ludzi to nie tylko sprawy seksu jak próbujesz zasugerować...

Problemu adopcji dzieci jeszcze nie chcę poruszać bo nie mam jeszcze przemyślanego stanowiska w tej sprawie, ale pozwolić na związek partnerski (nie rodzina) czemu nie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 31 2006 03:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:
Na pewno nie mozna mowic, ze pelna legalizacja albo zakaz tego typu anomalii nic nie zmieni.
Jeśli chrzescijanin opowiada się za ich legalizacją, sam dopuszcza się grzechu godząc się na te zboczenia.

Wyjasnijmy sobie wiec jedno. Homoseksualizm w Polsce jest legalny chlopie. Powiedzmy sobie dalej... Nic Ci do tego co robia inni ludzie. Nic. Nie Twoj to jest interes. Pilnuj i sadz siebie. A zamiast zakazywac i wyglaszac sady nad cudza grzesznoscia pomysl nad soba i zacznij sie o tych "obrzydliwcow" modlic. Pomysl i odpowiedz szczerze. Ile razy sie o nich pomodliles dzis?? Ile razy na Twoim miejscu modlilby sie za nich Jezus??

Wszystkim radze to samo. Przed kazdym wpisem w tym temacie o tym jak to jest cos obrzydliwe i podle proponuje spotkac sie w szczerej modlitwie z Ojcem i jego zapytac o zdanie proszac jednoczesnie by patrzec na wszystkich ludzi (takze pedofili, mordercow i innych dewiantow) jak patrzy na nich Bog Jezus, ktory oddal za nich życie...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 maj 31 2006 07:52   
Forum

Quote by Thomas_Z:Homo to ja nie jestem tak a propos ale znam troche te środowiska.
Jeśli ktoś się chcę ożenić to czemu mu tego bronić, do Kościoła się przecież nie pcha. Chodzi o sprawy majątkowe i dziedziczenie. Były przypadki gdy rodzina która wcześniej taką osobę porzuciła z jasnych powodów, po jej śmierci zagarneła majątek i tej osoby partner stracił wspólny dorobek życia.

Drugą sprawą jest szczęście dwojga ludzi, bycie w zalegalizowanym związku. Związki tych ludzi to nie tylko sprawy seksu jak próbujesz zasugerować...

Problemu adopcji dzieci jeszcze nie chcę poruszać bo nie mam jeszcze przemyślanego stanowiska w tej sprawie, ale pozwolić na związek partnerski (nie rodzina) czemu nie?

U episkopalian i szwedzkich luteran już się dopchali.

Istnieje na świecie takie coś, co się nazywa testament. Na zachodzie można nawet wszystko ulubionemu kotku zapisać, więc nie rozumiem po co legalizacja owych związków do dziedziczenia.

Piewcy "wolności" twierdzą, że papierki są niepotrzebna. Co więc da zwolennikom tej "wolności" posiadanie papierak? Będą dłużej ze sobą? Proszę poczytać wskazany wcześniej rpzezemnie raport.

A czemu pozwolić na związek partnerski?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 31 2006 08:28   
Forum

Quote by maxurd:
Wyjasnijmy sobie wiec jedno. Homoseksualizm w Polsce jest legalny chlopie. Powiedzmy sobie dalej... Nic Ci do tego co robia inni ludzie. Nic. Nie Twoj to jest interes. Pilnuj i sadz siebie. A zamiast zakazywac i wyglaszac sady nad cudza grzesznoscia pomysl nad soba i zacznij sie o tych "obrzydliwcow" modlic. Pomysl i odpowiedz szczerze. Ile razy sie o nich pomodliles dzis?? Ile razy na Twoim miejscu modlilby sie za nich Jezus??

Posluchaj, czlowieku.

jawnie bedze sie sprzeciwiac takiej postawie zycia, jawnie bede mowic ze to grzech i jawnie bede ich nawolywac do opamietania sie. Jawnie bede sie opowiadac przeciw legalizacja ich zwiazkow malzenskich i adoptowaniu dzieci. Modlitwy za nich z jednej strony, ale kazdy chrzescijanin ma obowiazek gloszenia ewangelii, a jak chcesz ją glosic przymykając jedno oko to juz twoje zmartwienie. Nie zostalem powolany tylko do modlenia sie za drugich. Chocby ze wzgledu na dobro drugiego czlowieka jestem do tego zobowiazany, aby upominać. Ja, Ty, wszyscy chrzescijanie sa do tego zobowiazani. Ciągle mówisz o nieustającej miłości Jezusa do innych. Tak, tylko że ten sam Jezus powiedział, że tacy nie będą mieć udziału w życiu wiecznym. Są oni obrzydliwością w oczach Pana. Mam obowiązek ich nawoływać do nawrócenia, bo ich kocham. Bo mi na nich zależy. Kapujesz? Czepiasz się prawnych terminów. A jak chcesz się czepiać to rób to troszkę bardziej taktownie. Bo zgodzić się z Tobą nie muszę i nawet nie mogę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 31 2006 11:14   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by piotr.:

Wszystkim radze to samo. Przed kazdym wpisem w tym temacie o tym jak to jest cos obrzydliwe i podle proponuje spotkac sie w szczerej modlitwie z Ojcem i jego zapytac o zdanie proszac jednoczesnie by patrzec na wszystkich ludzi (takze pedofili, mordercow i innych dewiantow) jak patrzy na nich Bog Jezus, ktory oddal za nich życie...

Maxurd chopciaż wiem że niechętnie podzielasz moje poglądy to w tym miejscu spotykasz się całkowicie ze zdaniem, które głosi Chrystus w Trzecim Testamencie. serdecznie pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
kobieta
 maj 31 2006 11:38   
Forum

Myślę, że za homoseksualistów, jak za każdego grzesznika należy sie modlić. Być może wśród naszych znajomych znajdą się ci, którzy naszej modlitwy potrzebują.
Rzecz w tym, że dopóki będzie im się propagandowo wpierało, że wszystko z nimi jest ok, a tylko my jesteśmy niepostępowi i obskuranccy, tak długo ci ludzie, nie będą mogli uświadomić sobie, tego, że jest coś złego w tym co robią. Wypierają ze swojej świadomości to przeczucie, bo są egoistami, a egoista jak wiadomo robi wszystko aby jemu było dobrze.
Usłyszenie i przyjęcie do wiadomości, ze jest się grzesznikiem, wprowadza dyskomfort psychiczny, poczucie winy. Dlatego lepiej zniszczyć pojęcie grzechu w stosunku do czynów pedofilskich czy homoseksualnych, bo jak nie ma definicji - znika grzeszność czynu.
Jest on jedynie jednym z alternatywnych sposobów na życie, który nikomu rzekomo nie przynosi szkody.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 31 2006 11:49   
Forum

Myśle że homoseksualizm należy traktować jak każde inne wykroczenie przeciwko Boskiemu Prawu, to znaczy nie wprowadzać akceptacji społecznej tego czynu i nic więcej. Wszystko co ponad to jest sądem nad naszym bliźnim i znowu wykroczeniem przeciwko nakazom Jezusa "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni". Czy publicznie rozpatrujemy że pan X zdradził żonę z sąsiadką? We wszystkich sprawach upominania bliźniego potrzeba czystości serca i wielkiego wyczucia, więc zanim wyjmiemy źdźbło z jego oka , wyjmijmy belkę z własnego. A co do modlitwy? To myślę, że to przede wszystkim, gdyż modlitwa ma ogromną moc, większą niz wszystkie sądy świata. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
milka
 maj 31 2006 13:29   
Forum

ja tylko do maxurda chcialam cos powiedziec: o toz tak ze my wszyscy (pokim jeszcze normalni) mamy obowiazek bronic i chronic dzieci, jestesmy za nie odpowiedzialni i dlatego ma byc roznica miedzy tym czy pedofilia jest legalna czy nie.
osobiscie macham reka na zoofilie i nekrofilie bo mnie zwierzeta i martwi nie interesuja. ale dzieci! na litosc boska mamy strzec jak oczka w glowie!
wyobrazam sobie ze dzieje sie krzywda mojemu dziecku, ide z tym na policje, a tam pan wladza powiada: no coz nie jest to zabronione, pedofil ma prawo uprawiac nierzad z twoim malym dzieckiem!" i takim momencie dla ciebie maxurdzie roznica powinna byc jak najbardziej jasna. w takim przypadku nie mozemy generalizowac grzechy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 31 2006 13:29   
Forum

Matejanka, lecz oprócz miłości wymagana jest także sprawiedliwość.
Maxurdzie... Ech. "Nic Ci do tego co robia inni ludzie. Nic. Nie Twoj to jest interes. Pilnuj i sadz siebie." Na pewno nie można być obojętnym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 maj 31 2006 13:32   
Forum

och, juz jest glosno o tym, od wczoraj wrzi od dyskusji na wielu forach. zaczyna sie! i to zawsze musi holandia zaczynac!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 31 2006 19:13   
Forum Moderator
Moderator

Milko - oczywiste jest, ze pedofilia winna byc karana i powinna byc zakazana. Ani razu sie nie wypoiwadam jako zwolennik legalizacji tego. Mowie tylko, ze brak nam dobrych postaw wobec takich ludzi jako grzesznikow. Panstwo ma miecz i panstwo osadzi. Co dalej? Co chrzescijanie poza potepieniem i wezwaniem do porzucenia obrzydlistwa maja do powiedzenia tym ludziom??

Milosc Boga przykrywa kazdy grzech i nie zgodze sie nigdy, ze mozemy relatywizowac cos co Bog traktuje z pelna powaga. Gloszenie ewangelii to nie jest nauczanie o grzechu ale zwiastowanie w centrum, ktorego jest krzyz. Kto tego nie rozumie, niech milcz, bo czyni krzywde Krolestwu...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 31 2006 19:33   
Forum

Czy mógłbyś bardziej rozwinąć swoją myśl zawartą w 2 ostatnich zdaniach?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 31 2006 19:34   
Forum

Maxurdzie, wytłumacz swój ostatni post, bo go nie rozumiem. Pisz jaśniej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 31 2006 19:36   
Forum

A czy ktoś wie kto wchodził w skład komisji WHO, która zadecydowała o skreśleniu homoseksualizmu z listy chorób ? I jakie pobudki kierowały tymi ludźmi, skoro są różne opinie na ten temat.

Ten argument w dyskusjach wydaje się być chybiony.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,81 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości