Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek
  Jak przeżywać seksualność w małżeństwie?
 |  Wersja do druku
Maciek Janson
 sierpień 09 2006 16:22   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by wiesniak1510:
Quote by maxurd:
Ostatnie posty wiesniaka zostaly wyciete za to, ze znajdowaly sie jeden pod drugim.

Zacytuję Ci powiedzenie ludowe : "jak się chce psa uderzyć, to ZAWSZE się kij znajdzie".
Utwierdza to mnie jeszcze raz w przekonaniu, jak wygląda "katolicka miłość bliźniego" w praktyce.
Wprawdzie nie ma już cenzury w W-wie na Mysiej za to przeniosła się do rezydencji na Miodowej.

Chlopie!! Ja nie jestem zadnym katolikiem... To raz. Nie mozesz wiec na podstawie mojego zachowania wnioskowac co to jest milosc katolicka. Po drugie ja nawet nie czytam Twoich postow. Kasuje za naruszenie zasad prowadzenia dyskusji tu na forum... Zrozum, ze nalezy pisac w sposob umiarkowany. Toczyc dyskusje przechodzac od jednego tematu do drugiego. Nie natomiast wypluwac z siebie wszystkie argumenty w sposob nieczytelny i bezsensowny przez to. Pisz i spokojnie argumentuj - skoro Rafi ma ochote z toba rozmawiac widac z Toba rozmawiac warto...Dostosuj sie jednak do zasad panujacych na forum. Wbrem pozorom barzo latwo jest je przyswoic

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 10 2006 00:06   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510: Ad. 1
Nie dostrzegam różnicy między „naturalnymi” metodami (cóż jest naturalnego w metodzie, zalecającej współżycie, gdy organizm kobiety jest do tego fizjologicznie najmniej przystosowany ?!), a sztucznymi. Niemoralne jest założenie prezerwatywy, moralnie słuszne za to jest włożenie w odpowiednie miejsce termometru i studiowanie ciągłości śluzu?!
Cel jest ten sam: uniknięcie poczęcia.
Ja dostrzegam różnicę. Metody naturalne w niczym nie zmieniają płodności, nie ingerują w organizm, nie są sprzeczne z żadną filozofia, czy wiarą, polegają aż i tylko na obserwacji. Wymagają akceptacji płodności i niepłodności jako coś naturalnego (tak jak np. praca oka, wątroby, czy jelit, a śluz jest tak samo naturalny jak ślina, łzy czy pot) i odpowiedzialnego z niej korzystania. Z punktu widzenia wiary wymagają akceptacji, ze TYLKO Bóg jest dawcą życia. Stawiają więc Boga na należnym mu miejscu.
Używając gumy albo ciebie nie obchodzi płodność, nie musisz jej akceptować, wręcz nie akceptujesz, masz gdzieś wynikającą z tego odpowiedzialność i stawiasz siebie na miejscu Boga - bo ty chcesz decydować wbrew temu, jak nas Bóg stworzył.
Quote by wiesniak1510: We fragmentach Katechizmu czytam, że „naturalne” metody są zawsze otwarte na przekazywanie życia. Po co w takim razie zapewnienia o ich wysokiej ponad 98% skuteczności?!
Bo tak na Bóg stworzył, że są tak skuteczne przy unikaniu poczęcia. Czy to zarzut? A co bys powiedział, gdyby były "skuteczne" w 50%?
Quote by wiesniak1510:
Jeśli ksiądz w konfesjonale próbuje mi tłumaczyć, że prezerwatywa poniża moją żonę bądź osłabia więź między nami, wzruszamy z żoną ramionami i przez wrodzoną delikatność TAKTOWNIE milczymy na tak porażającą głupotę.
Nie szanujesz płodności kobiety, traktujesz ją więc jak lalkę z sexshopu.
Quote by wiesniak1510:
Ksiądz przecież nie może wiedzieć, że nic tak nie osłabia więzi między małżonkami jak nieregularne i podszyte strachem współżycie.
Czym podszyte? STRACHEM ?? JA MIAŁBYM STRACHA UŻYWAĆ GUMY !!! Taki strach wynika chyba tylko z niewiedzy - jak już sugerowałem poznaj lepiej metody NPR.
Quote by wiesniak1510:
Kolejny argument: „naturalne” metody uczą panowania nad popędem seksualnym, a wstrzemięźliwości trzeba się uczyć w wieku młodzieńczym i w narzeczeństwie. Jeśli ktoś dalej tego nie potrafi, to NPR tylko mu zaszkodzi.
W jaki sposób zaszkodzi? To ty od 13 roku życia hulasz z dziewczynami? Miałeś zawsze regularną partnerke, czy tez co noc inną?
Pierwszy przykład : Żydzi, przez 12 dni kobieta jest nieczysta. Jakoś naród przetrwał tysiace lat, a nie każdemu sie udało.
Drugi przykład: ja, jak poznałem swoją przyszłą żonę stałem się "prawiczkiem z odzysku", jakoś ani mnie, ani zonie nie zaszkodziło, a na brak temperamentu nie narzekam.
Trzeci przykład: zaprzyjaźniona para, między nimi zawsze cos takiego krąży, że atmosfera jest aż ciężka, dwoje gigantów temperamentu, NPR już jako małżeństwo i po 15 latach nadal są w zdrowiu.
Quote by wiesniak1510:W imię czego natomiast, pożądający siebie małżonkowie mają odłożyć zbliżenie na później?! Sytuacja, „żeby dwoje chciało naraz” we współczesnym świecie, wśród ludzi aktywnych zawodowo i rodzinnie, nie zdarza się często (czasy, kiedy na rodzinę pracował tylko mężczyzna minęły i już nie wrócą). Z takich momentów trzeba się cieszyć i wykorzystywać je, aby przez udany seks budować trwały związek, jak i umacniać go!
MĘŻCZYZNA potrafi zbudować atmosferę bardziej niż przychylną i z iskry ogień rozniecić. I nie jest to teoretyzowanie, ale trzeba wpierw się zainteresować odmiennością kobiet w strefie seksu, a nie być zapatrzonym w siebie. W małżeństwie sprawa jest uproszczona - jest to tylko jedna kobieta. Poznając jej potrzeby bardziej umocnisz związek, niz zakładając gumkę i hop - dla rozładowania.
Quote by wiesniak1510:
Metody „naturalne” mogą pomniejszyć radość współżycia i niszczą spontaniczność wzajemnej miłości (listy na stronie internetowej „Tygodnika Powszechnego” dowodzą, że są uciążliwe, stresujące i zawodne).
NPR jest zawodne, jak KAŻDA metoda. I nie wiem w czym mogą umniejszyć spontaniczność : nie musze sie o gumę martwić i biegac na CPN, można kochac sie w lesie, w stogu siana, w windzie (sory sąsiadów za przetrzymanie), w samochodzie, w basenie, w czasie pieczenia ciasta, na ogródku, na przyjeciu u przyjaciół (uf, nikt nie zauważył, że na chwilę zniknelismy), na jachcie, słowem wszędzie i kiedy tylko najdzie ochota bez sprawdzania, czy jest guma i uzupełniania zapasów.
Quote by wiesniak1510:
Natomiast ideałem małżeńskim propagowanym przez Krzysztofa Jankowiaka, autora tekstu „Takie jest życie”, są małżonkowie rozprawiający codziennie o dniach płodnych i niepłodnych z termometrem w ręce (ręce?!) i próbką śluzu w drugiej (to ma ponoć zbliżać małżonków do siebie).
A co mnie Jankowiak obchodzi. Jest to tak naturalne, ze o tym praktycznie nie rozmawiamy, nie musimy, znam swoja żonę, jej zachowania i cykl płodności.
Quote by wiesniak1510:
Dlaczego Kościół nie chwali odpowiedzialnych i mądrych rodziców, dbających o dobro dzieci już narodzonych i im podporządkowujących życie?!
KRK wychwala właśnie odpowiedzialnych i zapobiegliwych rodziców, którzy stosują najskuteczniejszą metodę z tych nie ingerujących w organizm (skuteczniejsza jest pigułka, spirala, sterylizacja i ... aborcja) .
Quote by wiesniak1510:
Dlaczego potężnych z powodu NPR stresów pozbawieni są nie tylko ewangelicy i prawosławni, ale nawet, jak zauważa Jan Turnau w „Gazecie Wyborczej „ z 5-6 lipca 2003r., katolicy z Francji i Niemiec, których biskupi orzekli, że są to sprawy indywidualnego sumienia?! Czy Polacy zawsze muszą się wlec w ogonie Europy?!
Nauka KRK w tym względzie jest spójna zarówno we Francji, w Niemczech, jak i w Polsce, czy ... Australi. GW nie jest tu wiarygodna, a już szczególnie jako źródło naukowe, czy teologiczne - jak każda codzienna gazeta.

MAXURD NIE TNIJ lapidarniej sie nie dało, a musiałem jakoś to uporządkować.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
Rafi F
 sierpień 10 2006 00:15   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
Gdzie ja napisałem, że guma dodaje mi męskości? (to Twoja nadinterpretacja);

Jeżeli rozwala się małżeństwo "z powodu" seksu, to guma nic tu nie zmieni. Problemy łóżkowe w małżeństwie to pierwszy syndrom, że małżeństwo nawala. W tej materi, guma męskości nie doda.
Quote by wiesniak1510:
....o. Knotz twierdzi, że prezerwatywa powoduje skrzywienie członka!, a dr Zięba z jedynie słusznego radia Bum Bum, że jest rakotwórcza!).

Proszę o źródło !
Quote by wiesniak1510:
No i nie chcę przez ponad 3 tygodnie pościć
Jakie 3 tygodnie ? Prosze o uzasadnienie w jaki sposób musisz przy zastosowaniu nowoczesnej metody NPR pościc 3 tygodnie. Dla mnie to wierutna bzdura. Namiawamy ciebie wieśniaku, abyś się chociaż zapoznał z podstawami NPR, chociaż z cyklem płodności kobiety, abyś wiedział o czym piszesz.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Rafi F
 sierpień 10 2006 00:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
Seks jest dodatkiem do małżeństwa i ma wg KK 4 funkcje:
a/prokreacyjną, b/uświęcającą małżonków, c/jednoczącą małżonków (stawania się jednym ciałem), d/przyjemnościową; zwróćcie uwagę na hierarchizację celów.

Nadal sie dopytuję, gdzie w KKK znalazłeś taką hierarchizację celów.

===

wiesniak1510
 sierpień 10 2006 07:16   
Forum

Quote by Rafi F:
4)To że dominowały takie, czy inne bzdury na temat kobiety i płodności 5 wieków temu, to co? Jak jestes wierzący, to czy w twoim wyznaniu nie panowały jakies bzdurne poglądy ? To już tutaj przerabialiśmy, argument do bani, każdy ma cos za uszami, także ateiści (np. bolszewizm, zeby sie za daleko nie cofać)

Zapamiętaj sobie – Kościół ma zawsze rację i jest NIEOMYLNY, bo nad KK czuwa Duch Święty ! A Ty to nazywasz bzdurami?! Podważasz prinzipia?!
A masz pewność, że za jakiś czas te „prawdy objawione”, które teraz słyszymy o NPR nie okażą się również „rewelacjami”, jakie przytoczyłem, a Ty nazwałeś bzdurami?!
Tak – jestem wierzący i moja wiara również ewoluowała w miarę jak zdobywałem tzw. doświadczenie życiowe (zacytuję Ci coś ze Źródła: ”gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko…&#8221. Argument, że każdy ma coś za uszami taktownie przemilczę, bo jest poniżej pasa wobec nieomylności KK.

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 10 2006 07:23   
Forum

Quote by Rafi F: 5)"zwróćcie uwagę na hierarchizację celów." A gdzie tą hierarchię wyczytałeś ? Bo takiego stopniowania w KKK nie znalazłem. Sięgaj po KKK, a jak nie masz to dreptaj do kogos, kto ma i przytocz (w necie tez dostepny)

Nie przekonasz mnie – seks wg KK jest ZAWSZE naznaczony jakimś cierpiętnictwem, umartwianiem się, martyrologią.
Zamiast po dniu ciężkiej pracy odstresować się i wyluzować w łóżku ja tam dostaję dodatkową porcję połajanek, bo to grzech ciężki, a tam znowu śmiertelny, tu onanizm małżeński itd., itp.
Mam wielki ŻAL do KK, że nie postawił sprawy jasno – jak najszybciej dary boże, później wąska furtka w postaci NPR, a na koniec wysoka ściana z napisem ASCEZA.
Po co to inteligenckie kluczenie teoretyków a właściwie geriatryków, którym grzechy młodości (jeżeli takowe mieli) zatarł upływ czasu i demencja starcza? Ja postępuję wg Pisma: „niech wasza mowa będzie prosta tak-tak, nie-nie” i tego samego wymagam od innych.

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 10 2006 07:28   
Forum

Quote by Rafi F: 6)mówimy tutaj i teraz. co masz "jeszcze" do zarzucenia nauce KRK na temat małżeństwa? jak dotychczas nie masz żadnych argumentów. Tylko prosze, nie wyskakuj z rewelacjami, ze ktos sie hiv zaraził, bo poszedł z sąsiadką do łóżka i nie miał gumy.

Jeżeli Ty masz sąsiadki zarażone HIV to już Twój problem, u nas na landzie tego nie bywa. A prywatnie to zacytuję Ci urywek z "Sekrety seksu" B. Chichestera i K. Robinsona str. 59 "prezerwatywy lateksowe, najlepiej te pokryte środkami plemnikobójczymi jak nonoksynol-9, który jak stwierdzono podczas badań laboratoryjnych zabija również HIV".

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 10 2006 07:31   
Forum

Odnośnie dokładniejszych danych nt. choroby żony to jest tajemnica lekarska i nie zamierzam się wywnętrzać publicznie (czy Ty publicznie chwalisz się chorobami?), powiem tylko, że należy to do grupy nowotworów (na szczęście nie złośliwych), trauma pozostała w nas; resztę możesz sobie doczytać na www.forumginekologiczne.
Odnośnie tych 10% katolików stosujących NPR to jest to dłuższy wywód i muszę mieć pewność, że Moderator mi go nie wytnie, bo ja staram się pracować efektywnie, a nie będę poświęcał czasu na pisanie do szuflady, bom nie hrabia A. Fredro. Jeżeli chcecie nadal żyć w błogiej nieświadomości i niewiedzy to róbcie jak poprzednio, ale po to jest Forum, aby nie kneblować ludziom ust – przy okazji można się czegoś dowiedzieć i nauczyć, ja nie twierdzę, że posiadłem wszystkie rozumy i mam monopol na nieomylność, odwrotnie – obcowanie z przyrodą i powtarzalność czynności na przestrzeni lat nauczyło mnie POKORY, bo jak pycha u mnie podnosi łeb, to dostaję sygnał z góry i zaraz sprowadza mnie to na ziemię.

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 10 2006 07:35   
Forum

Quote by maxurd:
Ostatnie posty wiesniaka zostaly wyciete za to, ze znajdowaly sie jeden pod drugim.

Napisałem Wam przecież, że MAM OGRANICZONY DOSTĘP DO SIECI. Jak już skończą przebudowę to i dyskusja potoczy się płynniej. Tylko Rafi potrenuj trochę gramatykę języka ojczystego, bo przynosisz wstyd ziemi wielkopolskiej - kalendażyk, żadkość;

===

Profil   Email 
Jakub
 sierpień 10 2006 08:55   
Forum

Quote by wiesniak1510:
Napisałem Wam przecież, że MAM OGRANICZONY DOSTĘP DO SIECI. Jak już skończą przebudowę to i dyskusja potoczy się płynniej. Tylko Rafi potrenuj trochę gramatykę języka ojczystego, bo przynosisz wstyd ziemi wielkopolskiej - kalendażyk, żadkość;

Wieśniak, wyluzuj troszke i dowiedz się czym jest gramatyka, a czym ortografia.

===

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 10 2006 09:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
Quote by Rafi F:
4)To że dominowały takie, czy inne bzdury na temat kobiety i płodności 5 wieków temu, to co? Jak jestes wierzący, to czy w twoim wyznaniu nie panowały jakies bzdurne poglądy ? To już tutaj przerabialiśmy, argument do bani, każdy ma cos za uszami, także ateiści (np. bolszewizm, zeby sie za daleko nie cofać)

Zapamiętaj sobie – Kościół ma zawsze rację i jest NIEOMYLNY, bo nad KK czuwa Duch Święty ! A Ty to nazywasz bzdurami?! Podważasz prinzipia?!
A masz pewność, że za jakiś czas te „prawdy objawione”, które teraz słyszymy o NPR nie okażą się również „rewelacjami”, jakie przytoczyłem, a Ty nazwałeś bzdurami?!
Tak – jestem wierzący i moja wiara również ewoluowała w miarę jak zdobywałem tzw. doświadczenie życiowe (zacytuję Ci coś ze Źródła: ”gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko…&#8221. Argument, że każdy ma coś za uszami taktownie przemilczę, bo jest poniżej pasa wobec nieomylności KK.
A i owszem, dla mnie mają znaczenie Sobory, one przedstawiają zdanie Kościóła dla katolików. A o współczesnym nauczaniu KRK poczytaj w KKK. Sam zobaczysz jakie dyrdymały piszesz.

===

Rafi F
 sierpień 10 2006 09:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
Quote by Rafi F: 5)"zwróćcie uwagę na hierarchizację celów." A gdzie tą hierarchię wyczytałeś ? Bo takiego stopniowania w KKK nie znalazłem. Sięgaj po KKK, a jak nie masz to dreptaj do kogos, kto ma i przytocz (w necie tez dostepny)

Nie przekonasz mnie – seks wg KK jest ZAWSZE naznaczony jakimś cierpiętnictwem, umartwianiem się, martyrologią.
Zamiast po dniu ciężkiej pracy odstresować się i wyluzować w łóżku ja tam dostaję dodatkową porcję połajanek, bo to grzech ciężki, a tam znowu śmiertelny, tu onanizm małżeński itd., itp.
Mam wielki ŻAL do KK, że nie postawił sprawy jasno – jak najszybciej dary boże, później wąska furtka w postaci NPR, a na koniec wysoka ściana z napisem ASCEZA.
Po co to inteligenckie kluczenie teoretyków a właściwie geriatryków, którym grzechy młodości (jeżeli takowe mieli) zatarł upływ czasu i demencja starcza? Ja postępuję wg Pisma: „niech wasza mowa będzie prosta tak-tak, nie-nie” i tego samego wymagam od innych.
Moje słowa są proste tak-tak, nie-nie. Nie teoretyzuję, mam za sobą 11 lat udanego małżeństwa z seksem opartym o NPR, więc wiem co mówię. Obserwuję też swoich przyjaciół, a i kilka par w NPR wprowadziłem.
Proszę więc o te tak-tak, nie-nie : gdzie wyczytałeś,że w KRK seks jest naznaczony jakimś cierpiętnictwem, umartwianiem się, martyrologią. ??? Ja wyczytałem w KKK, że radością. Pomóc poszukać ?
NPR wcale nie jest wąską furta - może w nią wejść każdy. Przeciwskazań nie ma, a metod jest co najmniej kilkanaście, propagowanych w Polsce kilka. Przy czym NPR nie jest jakąś tajemną wiedzą, wielką trudnością i ogromnym materiałem. Zamiast pisać takie dyrdymały już byś jakąś nowoczesną metodę opanował.

===

Rafi F
 sierpień 10 2006 10:00   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak11510:
Quote by Rafi F: 6)mówimy tutaj i teraz. co masz "jeszcze" do zarzucenia nauce KRK na temat małżeństwa? jak dotychczas nie masz żadnych argumentów. Tylko proszę, nie wyskakuj z rewelacjami, ze ktoś sie hiv zaraził, bo poszedł z sąsiadką do łóżka i nie miał gumy.

Jeżeli Ty masz sąsiadki zarażone HIV to już Twój problem, u nas na landzie tego nie bywa. A prywatnie to zacytuję Ci urywek z "Sekrety seksu" B. Chichestera i K. Robinsona str. 59 "prezerwatywy lateksowe, najlepiej te pokryte środkami plemnikobójczymi jak nonoksynol-9, który jak stwierdzono podczas badań laboratoryjnych zabija również HIV".

Żaden szanujący się naukowiec nie powie, ze guma zapobiega HIV. Owszem, przyjmuje się, że obniża prawdopodobieństwo zarażenia się HIV, choć żadnych bezpośrednich badań na ten temat nie widziałem.
Wiem natomiast, co w 100% zapobiega zarażeniu się HIV drogą płciową : trzymanie się nauki KRK, czyli wstrzemięźliwość przedmałżeńska i wierność małżeńska.

===

Rafi F
 sierpień 10 2006 10:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510: Odnośnie dokładniejszych danych nt. choroby żony to jest tajemnica lekarska i nie zamierzam się wywnętrzać publicznie (czy Ty publicznie chwalisz się chorobami?), powiem tylko, że należy to do grupy nowotworów (na szczęście nie złośliwych), trauma pozostała w nas; resztę możesz sobie doczytać na www.forumginekologiczne.
Odnośnie tych 10% katolików stosujących NPR to jest to dłuższy wywód i muszę mieć pewność, że Moderator mi go nie wytnie, bo ja staram się pracować efektywnie, a nie będę poświęcał czasu na pisanie do szuflady, bom nie hrabia A. Fredro. Jeżeli chcecie nadal żyć w błogiej nieświadomości i niewiedzy to róbcie jak poprzednio, ale po to jest Forum, aby nie kneblować ludziom ust – przy okazji można się czegoś dowiedzieć i nauczyć, ja nie twierdzę, że posiadłem wszystkie rozumy i mam monopol na nieomylność, odwrotnie – obcowanie z przyrodą i powtarzalność czynności na przestrzeni lat nauczyło mnie POKORY, bo jak pycha u mnie podnosi łeb, to dostaję sygnał z góry i zaraz sprowadza mnie to na ziemię.
To idź przytul żonę, bo potrzebuje ciebie, a nie dyskutuj na forum wklejając dyrdymały i zwalająć wine na KRK, że nie możesz rozładować się wracając z pracy.

===

Rafi F
 sierpień 10 2006 10:05   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Kuba:
Quote by wiesniak1510:

Wieśniak, wyluzuj troszke i dowiedz się czym jest gramatyka, a czym ortografia.

Ja się Kuba nie przejmuję, wiesniakowi po prostu argumentów nie starcza

===

Maciek Janson
 sierpień 10 2006 10:42   
Forum Moderator
Moderator

Rafi- Nie wklejaj postu jednego pod drugim. Polacz je w jedno. Czy wyscie wszyscy w tym temacie jakiegos amoku dostali??

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 10 2006 13:05   
Forum Moderator
Moderator

Widać temat dotyka spraw ważnych. Mogę te XXXXX (autocenzura) zbagatelizować, ale mam nadzieję, że być może zainspiruję wieśniaka do samodzielnego studiowania tematu. Może to i na nic, ale warto spróbować - innej drogi nie widzę. Przecież mu wykładu nie zrobię - takich jest w necie wiele.
Mocno podejżewam, że problem jest gdzie indziej, a NPR i KRK to tylko temat zastępczy. Jak się wiesniak troszkę odsłoni i będzie tego chciał, to może wreszcie porozmawiamy na poważnie

===

wiesniak1510
 sierpień 12 2006 10:27   
Forum

Quote by Rafi F: Ja dostrzegam różnicę. Metody naturalne w niczym nie zmieniają płodności, nie ingerują w organizm, nie są sprzeczne z żadną filozofia, czy wiarą, polegają aż i tylko na obserwacji. Wymagają akceptacji płodności i niepłodności jako coś naturalnego (tak jak np. praca oka, wątroby, czy jelit, a śluz jest tak samo naturalny jak ślina, łzy czy pot) i odpowiedzialnego z niej korzystania. Z punktu widzenia wiary wymagają akceptacji, ze TYLKO Bóg jest dawcą życia. Stawiają więc Boga na należnym mu miejscu.

A czemuż to wola Boga przejawia się tylko w cyklu płodności kobiety, a nie np. w rośnięciu zarostu u mężczyzn, włosów i paznokci? Nie przekonuje mnie takie jednostronne widzenie.
Skoro Bóg jest dawcą życia, a nie mąż to pytam : po co ta cała zabawa w termometry i obserwacje śluzu i szyjki? Idźcie na całość – kochajcie się na chybił-trafił i puśćcie się na żywioł ! Aha, miny Wam zrzedły, boicie się zaufać Ojcu, że nie obdarzy Was kolejnym darem bożym, Wy plemię żmijowe! NPR i antykoncepcja jedzie na jednym wózku, obydwie metody to ucieczka przed ciążą, „kiwanie Pana Boga”. A czas zaoszczędzony na pomiary i obserwacje wykorzystajcie na inny pożyteczny cel np. na podjęcie dodatkowej pracy albo na lepszy kontakt z posiadanymi już dziećmi.
A co z osobami, które są zwolennikami teorii ewolucji Darwina ?, zapomniałeś o nich?
Że Hierarchii się coś uroiło, to jest już Jej problem, nie mam obowiązku Jej słuchać – dla mnie drogowskazem jest Pismo!!!
A Boga do tego nie mieszaj, bo bluźnisz! Gdzie masz w Biblii zakaz antykoncepcji?!

===

Profil   Email 
Paweł
 sierpień 12 2006 11:04   
Forum

1. Wola Boga przejawia się przecież w funkcjonowaniu organizmu, przecież nas tak stworzył - rośnie zarost, paznokcie, jesteśmy płodni... O co chodzi?
2. Jak to, mąż, ojciec nie jest dawcą życia?
3. NPR i antykoncepcja nie są sobie równe. Wałkowane było to po milion razy.
4. A o co ci chodzi z tym Darwinem??
5. A gdzie masz w Biblii nakazane, abyś udzielał się w sposób grzeczny na forum internetowym?

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 12 2006 11:31   
Forum

Quote by Rafi F:Bo tak na Bóg stworzył, że są tak skuteczne przy unikaniu poczęcia. Czy to zarzut? A co bys powiedział, gdyby były "skuteczne" w 50%.

Podałeś skuteczność metody NPR PRZED OWULACJĄ wsk. Pearla 1 i link www.dorodzin.fora.pl, bardzo jednostronne i mało obiektywne źródło; tu uwaga do mateno JEDNOSTRONNE NACHYLENIE = BRAK OBIEKTYWIZMU = NIEMOŻNOŚĆ DĄŻENIA DO PRAWDY OBIEKTYWNEJ = DYSKWALIFIKACJA CZŁOWIEKA JAKO NAUKOWCA.
Jak odzyskam dostęp do netu to zestawię wsk. Pearla z RÓŻNYCH źródeł; a tak nawiasem w wątku A/k czy aborcja uparcie dowodziłeś Rafi Ty „świecki” instruktorze, że w Kolumbii NPR ma skuteczność 80%, już zapomniałeś? W Twoim wieku demencja starcza?!
Tworzysz nową matematykę Przyjacielu 100 – 80 = 1? Tylko pogratulować!
Maleńkie deja vu z tego wątku :
ty Megan piszesz raptem o dwutygodniowej abstynencji seksualnej, ale to tylko w przypadku gdy współżyjesz w okresie przed owulacyjnym co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem i nie jest to już żadne 99% metody Rotzera.
podaj mi Megan choćby jedna stronę o NPR gdzie jest napisane uczciwie, że okres wstrzemięźliwości wynosi tak naprawdę 20 dni jeżeli chcesz mieć największą pewność, wykluczając współżycie w okresie niepłodności względnej
jesteś w stanie wskazać choćby jedną taką publikację ?
powtarzam piszmy uczciwie! a nie, że jak ktoś przebrnie przez 3 strony tekstu, kurs NPR, i wszystko sobie poskłada do kupy policzy to w końcu mu wyjdzie te 20 dni
!
Tak, a propos Twoich 13-14 dni „niepłodnych” dla stawania się jednym ciałem.

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 12 2006 11:36   
Forum

Quote by Rafi F:To idź przytul żonę, bo potrzebuje ciebie, a nie dyskutuj na forum wklejając dyrdymały i zwalająć wine na KRK, że nie możesz rozładować się wracając z pracy.

Niekatolicki Moderatorze, jak mam zareagować na takie chamstwo mojego Brata?! Czy ja mu robię przepisy, jak ma się zachowywać w rodzinie, NIE TAKTOWNIE MILCZĘ.
Nie wcinaj się między wódkę a zakąskę Rafi, bo jako chłop mam naprawdę silną łapę i po co Ci to było!

===

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 12 2006 11:38   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
A czemuż to wola Boga przejawia się tylko w cyklu płodności kobiety, a nie np. w rośnięciu zarostu u mężczyzn, włosów i paznokci? Nie przekonuje mnie takie jednostronne widzenie.
Jednostronne? Albo Bóg jest Stwórcą, albo nie. A i objawia się tez i w paznokciach, a i w tym, ze nie masz pazurów ani cetek ,a i w tym, ze nie mamy ogona z pedzelkiem, a i w tym, ze nie trawimy trawy, A i w tym, ze ludzie nie mają sezonu godowego, a i w tym, ze produkujesz sperme cały rok, a nie tylko na wiosnę.
Quote by wiesniak1510:
Skoro Bóg jest dawcą życia, a nie mąż to pytam : po co ta cała zabawa w termometry i obserwacje śluzu i szyjki? Idźcie na całość – kochajcie się na chybił-trafił i puśćcie się na żywioł ! Aha, miny Wam zrzedły, boicie się zaufać Ojcu, że nie obdarzy Was kolejnym darem bożym,
Owszem, dzieci sa wielkim darem. Potrafimy dzis poznawszy własne ciała zadbać, aby nie umierały tak często jak dawniej, jak również dzięki tej samej wiedzy potrafimy unikać zbyt wielu potomków, aby zapewnic wychowanie i start tym, których juz mamy. Ufamy Bogu, że stworzył nas tak, a nie inaczej, że możliwość jaką w nas nam stworzył jest wystarczająca i nie poprawiamy Jego dzieła.
Quote by wiesniak1510:
Wy plemię żmijowe!
Co za argument, zwalił mnie znóg
Quote by wiesniak1510:
NPR i antykoncepcja jedzie na jednym wózku, obydwie metody to ucieczka przed ciążą, „kiwanie Pana Boga”.
Cóż, NPR wykorzystuje naturalne własciwości naszych ciał. Dziewczęta ucząc się obserwacji własnego ciała ucza się zarazem pełnej akceptacji swojej seksualności i płodności danej od Boga. Są też przez to szybko i skutecznie uświadomione co do odpowiedzialności z płodności wynikającej. Z twoich słów wnioskuję, ze takie spojrzenie na człowieka jest tobie obce. Szukasz usprawiedliwienia dla gumy, zamiast szukać prawdy. Guma jest gwałtem na ludzkim ciele, jest gwałtem na płodności. NPR wykorzystuje tylko ciało dane nam od Boga, wraz z jego płodnością i wszelkimi innymi cechami.
Z tego punktu widzenia człowiek używając gumy stawia siebie na miejscu Boga - poprawia Jego dzieło.
Quote by wiesniak1510:
A czas zaoszczędzony na pomiary i obserwacje wykorzystajcie na inny pożyteczny cel np. na podjęcie dodatkowej pracy albo na lepszy kontakt z posiadanymi już dziećmi.
No wiesz wieśniak, nie ty pomiarów dokonujesz. Ale podsumujmy maksymalnie skomplikowany schemat w najbardziej gorącym okresie: nastawienie budzika 10 minut wcześniej, siegniecie po termometr, przytulenie sie do męza na czas pomiaru, odczyt pomiaru, zapisanie, umycie termometru i przygotowanie na nastepny dzień, przy każdej wizycie w ubikacji sprawdzenie, czy jest śluz i jego interpretacja, przy czym jeżeli choc raz sie pojawi(lub ma jakąś cechę płodne), to dalej juz nie trzeba sprawdzać (czyli najczęściej raz), sprawdzenie wieczorem szyjki, zapisanie całości spostrzeżeń i interpretacja płodności. Całość nie zabiera więcej czasu niż umycie zebów, a już na pewno mniej, niż zabiegi kosmetyczne służące urodzie.
Stosujac gumę masz 3, 4 razy większą szansę na potomstwo, czasu bedziesz więc musiał poświęcić sporo.
Quote by wiesniak1510:A co z osobami, które są zwolennikami teorii ewolucji Darwina ?, zapomniałeś o nich?

Była tutaj (i nie tylko) ożywiona dyskusja na ten temat, odsyłam. Choć chyba jeszcze nikomu nie przyszło do głowy , aby Darwin zaprzeczał NPR
Quote by wiesniak1510:Że Hierarchii się coś uroiło, to jest już Jej problem, nie mam obowiązku Jej słuchać – dla mnie drogowskazem jest Pismo!!!
To wczytaj się w Pismo, sporo przeczytasz na temat miłości i szacunku. Przeczytasz też Nie będziesz miał bogów innych przede mną
Quote by wiesniak1510:
A Boga do tego nie mieszaj, bo bluźnisz! Gdzie masz w Biblii zakaz antykoncepcji?!
Bluźnię? W którym miejscu? Wykaż mi to !!
W którym miejscu masz zakaz kopania puchy w nocy pod blokiem?
A teraz się zdecyduj, czy jesteś katolikiem, czy protestantem. Jeżeli to pierwsze, to nauka KRK jest wiążąca, jeżeli to drugie, to chocby z szacunku do żony, jeżeli Biblia ciebie nie przekonuje (wątpliwy wtedy z ciebie protestant), nie powinieneś prowokowac u Niej wyrzutów sumienia, czy zwątpienia podwazając sens stosowania przez nią NPR i słuchania w tej materii nauki KRK, aby nie osłabic jej wiary (przykładów w NT sporo, zachecam szególnie do czytania Listów)

===

wiesniak1510
 sierpień 12 2006 11:41   
Forum

Quote by Rafi F:Nie szanujesz płodności kobiety, traktujesz ją więc jak lalkę z sexshopu.

Co ma piernik do wiatraka?! Dostrzegasz związek między tym co napisałeś, a moją wypowiedzią? Równie dobrze mogłeś napisać o wpływie zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinic. Jak się nie ma argumentów, to się pisze, co przyniesie ślina na język (objawiony!!!).

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 12 2006 12:05   
Forum

Quote by Rafi F:Czym podszyte? STRACHEM ?? JA MIAŁBYM STRACHA UŻYWAĆ GUMY !!! Taki strach wynika chyba tylko z niewiedzy - jak już sugerowałem poznaj lepiej metody NPR.

Jeżeli Ty masz strach(a) używać gumki – to już Twój problem, ja nie ma takich oporów.
Jakoś tak się dziwnie składa, że pary zaliczające wpadki to te z metod naturalnych, o wpadkach z a/k słyszy się sporadycznie. Jak to wytłumaczysz? A przecież skuteczność jest porównywalna …
Jako chłop jestem z natury nieufny i WSZYSTKIE informacje sprawdzam, prześwietlam i oglądam ze wszystkich stron. Po co miałem wyciągać gorące kasztany z ognia jak to zrobili za mnie inni. I popatrz - na 60 znajomych stos. NPR tylko 2 mają tyle dzieci, ile zaplanowali, wszyscy inni więcej, a mój b. dobry znajomy to przesadził, bo zawierzył sloganowi: Bóg dał dzieci, da i na dzieci i wyrzeźbił 5. Chcę mu pomóc, ale jak drugi kartofel IV RP stwierdził, że najpilniejszą inwestycją wymagającą dofinansowania z budżetu jest budowa świątyni Opatrzności Bożej w centrum ateizmu (Wilanów)to ja wysiadam. Proponowałem, aby jego 2 najstarszych dzieci popracowało przy truskawkach to nie było entuzjazmu. Ten człowiek na NPR pomstuje mówiąc, gdyby mu wpadł w łapy instruktor to "mokra plama", zatem Rafi uważaj, świat jest mały i może być to Twój "wychowanek" i ani się obejrzysz jak Twoja nietykalność cielesna zostanie naruszona.
I nie trafia do niego żaden z moich argumentów nt. NPR, że to fajna, nieinwazyjna i ekologiczna metoda, teraz stał się ZACIEKŁYM WROGIEM tej jak to nazywa "watykańskiej ruletki" i ZWALCZA ją na każdym kroku.

===

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 12 2006 12:22   
Forum Moderator
Moderator

Krótko, bo reszte czasu chce dziś poswięcić rodzinie

Quote by wiesniak1510:w Kolumbii NPR ma skuteczność 80%, już zapomniałeś? W Twoim wieku demencja starcza?!

Cóż, stary się nie czuję, ani na ciele, ani na umyśle. Dlatego pamietam, ze w Kolumbi żadna antykoncepcja nie osiągneła sukcesów. Nie manipuluj informacjami, podaj całą.:
A czasen nie wiadomo dlaczego wszystko zawodzi - przykładem jest Kolumbia, gdzie uzyskanie skuteczności powyżej 80% jest marzeniem ( NPR w 2 niezależnych badaniach 80%, pigułka 81% ).
To prawda, przedziwna ta Kolumbia, są tam przedziwnie płodne pary, wszystko zawodzi.
Co do Rotzera, to wskaźnik Pearla poniżej 1 został zaobserwowany w Austrii u grupy par stosujacych pełną metoda, takze więc baraszkujących w okresie przedowulacyjnym.
Quote by wiesniak1510:
...
Tak, a propos Twoich 13-14 dni „niepłodnych” dla stawania się jednym ciałem.[

Proszę bardzo. Cykl 28 dniowy : 8-my dzień ostatni niepłodny, 9-ty pierwszy płodny, 15-tego skok temperatury, 18-sty pierwszy niepłodny, miesiaczka 29-tego dnia. 18 - 9 daje 9 dni płodnych + 4/5 dni miesiączki = 13/14 dni bez seksu, przy czym obstynencja jednym ciurkiem to 9 dni.
Oczywiście, może być krótszy okres, wtedy ubywa dni łóżkowych przed owulacją, jak i dłuższy, wtedy przybywa - długość okresu jest indywidualna dla każdej z kobiet. "Wzorcowo" w ginekologii przyjmuje sie 4 tygodnie.
Powyzszego prosze nie traktować jako omówienia metody NPR, ale specjalnie dla ciebie mogę poszukać nauczyciela ateistę.

===

Rafi F
 sierpień 12 2006 12:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
Quote by Rafi F:Nie szanujesz płodności kobiety, traktujesz ją więc jak lalkę z sexshopu.

Co ma piernik do wiatraka?! Dostrzegasz związek między tym co napisałeś, a moją wypowiedzią? Równie dobrze mogłeś napisać o wpływie zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinic. Jak się nie ma argumentów, to się pisze, co przyniesie ślina na język (objawiony!!!).

Mam inne spojrzenie na dzieło Boga, jaki jest ciało ludzkie i albo się akceptuje żonę razem z płodnościa i jej cyklicznością oraz odmiennymi potrzebami, albo równie dobrze może to być dziura w płocie, czy dmuchana sexlala. Wiem, że tobie to trudno pojąć.

===

wiesniak1510
 sierpień 12 2006 13:26   
Forum

Quote by Rafi F: W jaki sposób zaszkodzi? To ty od 13 roku życia hulasz z dziewczynami? Miałeś zawsze regularną partnerke, czy tez co noc inną?
Pierwszy przykład : Żydzi, przez 12 dni kobieta jest nieczysta. Jakoś naród przetrwał tysiace lat, a nie każdemu sie udało.

Zdaje mi się, że włączyłeś program „obrażanie adwersarza”, typowe dla katolika, gdy brakuje mu już argumentów.
A co - Ty jesteś z Opus Dei, czy może katolicka służba moralności? Swoją inicjację seksualną przeżyłem w wieku 12 lat i do małżeństwa miałem ponad 140 kobiet (więcej niż Casanova), zadowolony? A może zazdrościsz?!
Jesteś niekonsekwentny Amigo – raz stawiasz Żydów za wzór (naród wybrany), a znowu pod koniec Gazeta Wyborcza (Koszerna) nie jest dla Ciebie autorytetem; zdecyduj się wreszcie na coś, bo rozdwojenie jaźni masz jak w banku. Na razie póki co, miotasz się jak Żyd po pustym sklepie!
Pytasz w jaki sposób NPR zaszkodzi – słyszałeś o zaburzeniach erekcji i zespole wdowca?
Przykład poniżej – rozterki pacjenta - Po tych kłótniach zawsze było tak, że przez jakiś czas, jak już się pogodziliśmy, miałem za krótki stosunek. Po jakimś czasie to się normowało i było dobrze. Teraz też pogodziliśmy się po dziesięciu miesiącach nierozmawiania. Zaczęliśmy współżycie, ale ja nie mam wzwodu. Za pierwszym razem jakoś to wyszło, ale musiałem się namęczyć, następnego dnia było trochę lepiej, ale to też nie to. Teraz boję się spróbować po raz trzeci. Boję się, że mi nie stanie i będzie kompromitacja. Co robić panie doktorze?”
Odpowiada znany seksuolog dr W. Ślusarz

Dwadzieścia lat wychowania żony. Tylko pozazdrościć determinacji i systematyczności. Choć z drugiej strony wykazał się Pan wyjątkowym brakiem rozsądku. Jeżeli zorientował się Pan, że żona nie jest skora do zmiany zachowań zgodnie z sugestiami nauczyciela, trzeba było rozważyć możliwość zaakceptowania jej niezależności i twardego charakteru. Przecież to bardzo dobre cechy partnerki, a bycie z takim człowiekiem jest o wiele ciekawsze niż życie z posłusznym wykonawcą odgórnych poleceń.
Współżycie seksualne, jeżeli ma przynosić człowiekowi radość i satysfakcję, powinno być systematyczne i w miarę uregulowane. Podobnie jak z zaspokajaniem innych potrzeb. Jeżeli jest tak, że człowiek kilkadziesiąt godzin nic nie je, czy nie pije, to później, jak już może się najeść się do syta, to zje tyle, że rozboli go brzuch. W seksuologii klinicznej dość powszechne jest zaburzenie seksualne nazywane zespołem wdowca. Polega na tym, że mężczyzna ma zaburzenie wzwodu członka po dłuższej, kilku, czy kilkunastomiesięcznej przerwie we współżyciu. W tym kontekście kłopoty, które pojawiły się w Pana współżyciu po rocznej przerwie są jak najzupełniej naturalne i nie ma się czemu dziwić. Nie ma się też czego bać, bo strach jest w tym przypadku głównym czynnikiem zaburzającym sprawność seksualną.
To be continued

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 12 2006 13:36   
Forum

Quote by Rafi F:MĘŻCZYZNA potrafi zbudować atmosferę bardziej niż przychylną i z iskry ogień rozniecić. I nie jest to teoretyzowanie, ale trzeba wpierw się zainteresować odmiennością kobiet w strefie seksu, a nie być zapatrzonym w siebie. W małżeństwie sprawa jest uproszczona - jest to tylko jedna kobieta.

Skąd wiesz co ja czuję zakładając gumkę? Nie brałeś pod uwagę, że jest to jeden z elementów gry wstępnej/gry zmysłowej ? Znowu ta „katolicka empatia”…
A o mnie się Łaskawco nie martw – mam zawsze świeży zapas przy sobie, ot tak – na wszelki wypadek i nie muszę nigdzie biegać, niczego szukać. Również, gdy mamy uroczystość rodzinną lub czcimy jakiś sukces, zaczynamy się całować, atmosfera aż gęsta od „chuci”, a tu żona wylewa kubeł zimnej wody mówiąc: „Andrzej – termometr i śluz nam nie pozwala!”
I idziemy na piwo … Wyobrażasz sobie komizm tej sytuacji?!
Piszesz o spontaniczności seksu przy NPR oraz o gigantach temperamentu.
Buchachachacha, dawno już się tak dobrze nie ubawiłem; spontaniczność pomyliła Ci się z rytmicznością. A propos iskry i płomienia – jeden z polskich seksuologów porównał seks właśnie do ogniska, które łatwo może przygasnąć, ale później bardzo trudno je znowu rozpalić do wysokiego płomienia.
Na temat zaburzeń erekcji (ED) później, temat ważny, bo nieomal obydwaj się z nim zmierzymy, ja niestety szybciej - "40 latek".

===

Profil   Email 
Paweł
 sierpień 12 2006 18:55   
Forum

Wieśniak! Opanuj się! Albo zmienisz ton rozmowy na bardziej neutralny, albo dopadnie ciebie sprawiedliwość moderatora lub administratora! Strzeż się!

===

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 12 2006 21:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by wiesniak1510:
Quote by Rafi F:Czym podszyte? STRACHEM ?? JA MIAŁBYM STRACHA UŻYWAĆ GUMY !!! Taki strach wynika chyba tylko z niewiedzy - jak już sugerowałem poznaj lepiej metody NPR.

Jeżeli Ty masz strach(a) używać gumki – to już Twój problem, ja nie ma takich oporów.
Jakoś tak się dziwnie składa, że pary zaliczające wpadki to te z metod naturalnych, o wpadkach z a/k słyszy się sporadycznie. Jak to wytłumaczysz? A przecież skuteczność jest porównywalna …
Jako chłop jestem z natury nieufny i WSZYSTKIE informacje sprawdzam, prześwietlam i oglądam ze wszystkich stron. Po co miałem wyciągać gorące kasztany z ognia jak to zrobili za mnie inni. I popatrz - na 60 znajomych stos. NPR tylko 2 mają tyle dzieci, ile zaplanowali, wszyscy inni więcej, a mój b. dobry znajomy to przesadził, bo zawierzył sloganowi: Bóg dał dzieci, da i na dzieci i wyrzeźbił 5. Chcę mu pomóc, ale jak drugi kartofel IV RP stwierdził, że najpilniejszą inwestycją wymagającą dofinansowania z budżetu jest budowa świątyni Opatrzności Bożej w centrum ateizmu (Wilanów)to ja wysiadam. Proponowałem, aby jego 2 najstarszych dzieci popracowało przy truskawkach to nie było entuzjazmu. Ten człowiek na NPR pomstuje mówiąc, gdyby mu wpadł w łapy instruktor to "mokra plama", zatem Rafi uważaj, świat jest mały i może być to Twój "wychowanek" i ani się obejrzysz jak Twoja nietykalność cielesna zostanie naruszona.
I nie trafia do niego żaden z moich argumentów nt. NPR, że to fajna, nieinwazyjna i ekologiczna metoda, teraz stał się ZACIEKŁYM WROGIEM tej jak to nazywa "watykańskiej ruletki" i ZWALCZA ją na każdym kroku.

Krótko. Mam większe zaufanie do ośrodków naukowych, czy chociażby WHO, niż do twoich sąsiadów i co tam tobie mówia (a zaliczaja do NPR kalendarzyk i stosunek przerywany ? pytanie retoryczne)
Quote by wiesniak1510:
Quote by Rafi F: W jaki sposób zaszkodzi? To ty od 13 roku życia hulasz z dziewczynami? Miałeś zawsze regularną partnerke, czy tez co noc inną?

Zdaje mi się, że włączyłeś program „obrażanie adwersarza”, typowe dla katolika, gdy brakuje mu już argumentów.
A co - Ty jesteś z Opus Dei, czy może katolicka służba moralności? Swoją inicjację seksualną przeżyłem w wieku 12 lat i do małżeństwa miałem ponad 140 kobiet (więcej niż Casanova), zadowolony? A może zazdrościsz?!
...
To be continued

Dałeś argument, że wstrzemieżliwości trzeba się od małego uczyć, inaczej kicha - sam widzisz jaka to absurdalna teza.
I proszę, nie pisz o problemach ze wzwodem - to zupełnie inny temat i nie ma nic wspólnego z NPR. Kilkumiesieczna abstynencja nie grozi, no chyba, że żona wyprowadzi się na rok do sypialni obok. Całość tak nieczytelnie przez wieśniaka wklejonego tekstu mającego uratować jego argumentację można przeczytać tutaj
Niech wszyscy sami ocenią, czy to na temat. Wg mnie mogłaby kobieta być i wysterylizowana, a jednocześnie miała spiralę, naklejony plasterek, a facet założona gumę i przerwane nasieniowody, a efekt byłby ten sam
Co do spontaniczności po pijatyce, to wybacz, ale jeżeli seks ma być wyzwalany wódą, to ja wolę na trzeźwo - mamy z tego większą przyjemność. No chyba, że ci po wódzie hamulce puszczają i żona musi ci ryczką kołki na łepetynie nabijać - ale to już wasza prywatna sprawa.

===

Zawartość wygenerowana w: 0,93 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie