Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek
  Jak przeżywać seksualność w małżeństwie?
 |  Wersja do druku
wiesniak1510
 sierpień 13 2006 13:07   
Forum

Status: offline

Quote by Rafi F:
Quote by wiesniak1510:
Wy plemię żmijowe!
Co za argument, zwalił mnie znóg

Jeżeli nie rozróżniasz argumentu od stwierdzenia podkreślającego ekspresję wypowiedzi to z powrotem do szkoły; nie dziwiłbym się, gdybyś był absolwentem/”poprawionym maturzystą” Romana ponurego, ale szkoły ukończył Waść jakiś czas temu, czyżby moja teoria o demencji starczej była trafna?! Celowo zacytowałem Stary Testament, bo co na katolickim Forum mógłbym napisać? Chyba nie k…a, bo to byłaby znowu prowokacja.

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 13 2006 13:13   
Forum

Quote by Rafi F:Guma jest gwałtem na ludzkim ciele, jest gwałtem na płodności.

Znowu się mylisz – gwałt z definicji jest to poddanie się czynnościom seksualnym WBREW WOLI osoby, której to dotyczy. Ja zakładam gumkę z pełną świadomością, bo mam pełną zdolność do czynności prawnych (nie jestem UBEZWŁASNOWOLNIONY nawet przez Boga). Przy okazji odniosę się do bzdurnego określenia KK „samogwałt”. Jest to rozdwojenie jaźni, bo ja przecież zajmuję się moim „kapucynem” za moją zgodą i zgodnie z moją wolą (już z tego wyrosłem!). KK sugeruje mi jakobym był w dwóch osobach : moje „dobre” ego zabrania mi seksu z samym sobą (widzicie, że to lepsze określenie), moja „zła” jaźń „zezwala” mi na samozaspokojenie. No to psychuszka murowana!

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 13 2006 13:19   
Forum

Quote by Rafi F: Z tego punktu widzenia człowiek używając gumy stawia siebie na miejscu Boga - poprawia Jego dzieło.

Niczego nie poprawiam – po prostu korzystam z wynalazków człowieka tak, jak Ty z tego też korzystasz – termometr, szkło powiększające do śluzu. Tylko ja nie dorabiam do tego MĘTNEJ I POKRĘTNEJ IDEOLOGII, po prostu wykorzystuję zdobycze ludzkiej myśli (nawiasem dodam, że Bóg dał nam również ROZUM!).

===

Profil   Email 
wiesniak1510
 sierpień 13 2006 17:08   
Forum

Quote by Rafi F: Jeżeli rozwala się małżeństwo "z powodu" seksu, to guma nic tu nie zmieni. Problemy łóżkowe w małżeństwie to pierwszy syndrom, że małżeństwo nawala.

No proszę, widzę, że mamy nie tylko „świeckiego” instruktora, ale i psychologa amatora, który zna się na wszystkim, ale niestety na wszystko ma jedną odpowiedź – to guma winna – ów wynalazek szatana. Mylisz syndrom z symptomem, och jakie to zabawne, jeśli chcesz się popisać sprawdź przedtem znaczenie słów, których używasz, bo inaczej będzie jak w tym dowcipie z blondynką!
Symptom – objaw, oznaka; syndrom obraz choroby.
Mówiąc obrazowo – masz Przyjacielu SYNDROM alergii na antykoncepcję, ale nie martw się, to nie jest śmiertelne, powiem więcej – nawet ULECZALNE!
Wg mnie pierwszym SYMPTOMEM, że coś w małżeństwie nawala jest niechęć do szczerego dialogu między małżonkami, a dopiero POTEM łóżko.
Pisałem Ci o dosyć szerokiej bazie moich znajomych (ten krąg się niestety rozszerza od kiedy mam dobrze prosperujące gospodarstwo z warzywami gruntowymi i truskawkami; każdy liczy na jakieś naturalia); chętnie sprzedaję za symboliczną złotówkę (moja zasada – „za darmo boli gardło&#8221, ale przedtem szczegółowo wypytam, założę teczkę; imałem się w moim życiu różnych zawodów m. in. odnosiłem sukcesy w sprzedaży bezpośredniej i po intensywnym praniu mózgu (szkolenia z psychologii i dochodząc do „tak&#8221 potrafię każdego w 30-45 min. rozłożyć na czynniki pierwsze i czytać w jak otwartej książce. A jeszcze mam taki dar, że ludzie się przede mną otwierają i WSPÓLNIE szukamy rozwiązań.
Tak się składa, że w większości małżeństw, które mają ponad planowe dzieciątka są kłótnie, powód jest zawsze ten sam – pieniądze a raczej ich BRAK.
Skoro jesteś tak dobrym psychologiem to dlaczego popełniasz szkolne błędy w krucjacie, aby mnie przeciągnąć na Twoją stronę? Jakie? A dowiesz się dopiero, gdy mnie przekonasz; widzisz tak Ci się wykładam, że nawet pokazuję Ci cel do jakiego powinieneś zdążać!
Nie będę uczył przeciwnika po drugiej stronie barykady, o taki masochizm to już mnie nie posądzaj.

===

Profil   Email 
Rafi F
 sierpień 13 2006 20:31   
Forum Moderator
Moderator

- Zabrania się umieszczania na forum:

* wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem, naruszających cudze prawa autorskie,
* linków do jakichkolwiek stron nie związanych z tematyką forum,
* bardzo długich tekstów (należy przesyłać je bądź do części redakcyjnej Kosciol.pl i po zamieszczeniu linkowac na forum, bądź zamieścić fragment podając linka do reszty tekstu)
* personalnych odniesień do innych dyskutantów oraz argumentów ad personam (w rodzaju jesteś głupi, bezczelny, idź się leczyć, cham etc.) a także wulgaryzmów oraz słów i zwrotów użytych w celu obrażenia lub poniżenia innego kościoła lub jego członków
* treści "werbujących" do jakichkowliek związków religijnych
* wypowiedzi o charakterze trollingu (definicja http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling oraz http://www.dziecineostrady.prv.pl/)

Egzekwuj maxurd, ja nie mam juz do wiesniaka cierpliwości.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
Rafi F
 sierpień 13 2006 20:59   
Forum Moderator
Moderator

Słowo gwałt ma wiele przeróżnych znaczeń. Jako przykład ogłoszenie typu : "Pomoc kuchenną na gwałt zatrudnię" Ale jako człowiek wykształcony, w każdym razie piśmienny, o tym wiesz. Nie rozumiem więc tej próby autokompromitacji.

Co do korzystania z wynalazków w NPR, to nie sa one potrzebne. Fakt że pomagaja takie wynalazki jak termometr, czy kalendarz (po co ci u licha lupa ???). A i bez nich NPR nadal istnieje i ma się dobrze (prosze zapoznać się z badaniami nt. wykorzystania "tylko" obserwacji szyjki i śluzu).
Natomiast użycie np. gumy, maści czy miedzianego drutu do czasowego ubezpłodnienia pary jest jak najbardziej działaniem wbrew .. Bogu, czy też naturze (jak wolisz). A argumentacja typu: " to jest tylko wykorzystanie wynalazku" można spuścić w sedesie - tak argumentowac można i zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.
Przewidziałem, ze będzie ci to trudno zrozumień

Owszem pomyliłem syndrom z symptomem.
Skoro tak wspaniale korzystasz ze swojego daru i wiesz, że powodem kłótni są głównie pieniądze, to co zwalasz na NPR? Skąd wiesz, jak by stosowali gumy, to czy by nie mieli więcej dzieci (prawdopodobnie tak).

Dodatek:
Nie jest to forum katolickie, a ekumeniczne. Wsród moderatorów i administratorów katolicy to chyba mniejszość. Wśród aktywnych użytkowników prawdopodobnie też.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
Maciek Janson
 sierpień 14 2006 12:15   
Forum Moderator
Moderator

Temat do niczego nie prowaz. Zamykamy wiec...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,24 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości