Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 KARA ZA HOMOFOBIĘ?
 |  Wersja do druku
Edith
 październik 20 2006 17:12   
Forum

Status: offline

Belle Star,
ja nie zakładam zmian na gorsze. To Pani założyła, że pewne regulacje (dot. pedofilii) będą niezmienne, a inne się zmienią. Prawo się zmienia, i to jest niezmienne Problem w tym jakie są relacje prawo/moralność, i dalej, jaka/czyja moralność?
Kim jestem z zawodu można sobie poczytać. Myli Pani brak zaufania z zachowywaniem dystansu .
Homoseksualiści są jedną z mniejszości, przyznawanie im uprawnień budzi słuszne obawy, że także inne mniejszości będą się o nie upominać, np. pedofile o depenalizację. Niestety, mamy teraz w demokracji dyktat mniejszości, zakaz dyskryminacji prowadzi do absurdu, ograniczania wolności słowa itd. Wystarczy wykazać się przynależnością do jakiejś mniejszości a ma się różnorakie przywileje i preferencje, ulgi podatkowe (nie indywidualne na szczęście), dotacje itp, i nie daj Bóg żeby ktoś to skrytykował - od razu jest "fobem". Mnie nie wolno głośno powiedzieć co myślę o sąsiedzie, który jest Mulatem, bo choćby jego pies np. dzień w dzień robił mi na wycieraczkę to i tak wyjdę na rasistkę. Natomiast gdyby mój pies (nie posiadam) robił to samo, to jemu wolno byłoby poruszyć niebo i ziemię. Podobnie jest z homoseksualistami - im wolno mówic, co im się podoba, a przeciwnikom nie wolno mówić, że im się coś nie podoba. To nie tylko pogwałcenie wolności słowa, ale i np. konstytucyjnego prawa do wychowania dzieci według swoich przekonań. Jeśli uważam że rudzi są wybrykiem natury wolność słowa powinna pozwolić mi to głośno mówić, pisać itd. I mam prawo tak mówić swoim dzieciom. TEORETYCZNIE. Bo mniejszość rudych od razu podniesie wrzawę.
Przyznanie uprawnienia nie jest karą. Karą byłoby wsadzanie ich do więzienia. Gdyby Pani chciała wziąć ślub z bliskim kuzynem i usłyszałaby Pani że nie może, to też byłaby kara?
pozdrawiam

PS. Maxurd, a jakie trendy w omawianej sprawie na UJ?

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 20 2006 18:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Ponieważ jak sam przyznajesz z powodu łatwego dostępu do dzieci takie rzeczy zdarzają się w rodzinach heteroseksualistów jest to dostatecznie mocny argument ażeby nie używać pedofilii jako argumentu przeciwko homoseksualizmowi.

Najbardziej jednak dziwi mnie że jakoś nie oburza pana moderatora wypowiedź autora tego wątku na innym forum gdzie porównuje on marsze gejów i lesbijek do plagi kormoranów do których trzeba "pif paf z pepeszy" jakoś nie widzę świętego oburzenia.

Ja nie mowie o pedofiolii i hopmoseksualizmie lacznie inaczej niz zauwazajac, ze w krajach gdzie uznano homoseksualizm za normalnosc wystepuje tendencja do uznawania za normalnosc pedofilie.

O tym czy homoseksualisci maja sklonnosci do pedofilii wypowiaqdac sie nie mam zamiaru, bo sie nie znam. Nie slyszalem tez o zadnych badaniach na ten temat.

Wypowiedzi uzytkownikow na innych forach moderatora ani nie obchodza, ani nie oburzaja, bo ich nie zna. Wypiowiedzi innych osob, sa wypowiedziami innych osob i swiadcza o innych osobach a nie o moderatorze...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 październik 20 2006 22:00   
Forum

A zalozycielowi tematu pisze:

Nie boj sie niczego, bo nic Ci nie zrobia Takie durne gadanie. Nic Ci nie grozi

Dla mnie to mówi samo za siebie. Trzymasz jego stronę mimo języka jakiego chrześcijanin nigdy nie powinien był użyć. Wydaje mi się że u ciebie stosunek do gejów to nie jest tylko sprawa przemyśleń ale jakiejś niechęci czy nienawiści, nie wiem. Nie potępianie kogoś kto chce strzelać do ludzi jak do kaczek o czymś świadczy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 październik 20 2006 22:14   
Forum

To Pani założyła, że pewne regulacje (dot. pedofilii) będą niezmienne, a inne się zmienią.

Napisałam przecież że nie wiem co będzie za 100 czy 1000 lat. Mam nadzieję że nie dopuszczą do legalizacji pedofilii. Co do prawa to po prostu zwracam na fakt że w przypadku pedofilów widzę jakąś podstawę kryminalizacji ich czynów, natomiast nie widzę jej w przypadku osób homoseksualnych. To tak jakby kogoś dyskryminować bo ma czarne włosy, albo krzywą rękę.

Homoseksualiści są jedną z mniejszości, przyznawanie im uprawnień budzi słuszne obawy, że także inne mniejszości będą się o nie upominać, np. pedofile o depenalizację.

To jest karanie jednej mniejszości za zło które wyrządza druga!

Niestety, mamy teraz w demokracji dyktat mniejszości,

To co lepsza jest dyktatura mas?

zakaz dyskryminacji prowadzi do absurdu, ograniczania wolności słowa itd.

To może pozwólmy na wszystko. Niech wszystkim będzie wolno bełkotać co im ślina na język przyniesie.

Wystarczy wykazać się przynależnością do jakiejś mniejszości a ma się różnorakie przywileje i preferencje, ulgi podatkowe (nie indywidualne na szczęście), dotacje itp, i nie daj Bóg żeby ktoś to skrytykował - od razu jest "fobem". Mnie nie wolno głośno powiedzieć co myślę o sąsiedzie, który jest Mulatem, bo choćby jego pies np. dzień w dzień robił mi na wycieraczkę to i tak wyjdę na rasistkę. Natomiast gdyby mój pies (nie posiadam) robił to samo, to jemu wolno byłoby poruszyć niebo i ziemię.

Cóż przyznam Pani rację, faktycznie jest to śmieszne. Ale niestety sami nadmuchaliśmy sobie w kaszę. Takie postawy nie biorą się znikąd. Gdyby nie niewolnictwo Czarnych żaden z nich by się dziś nie obrażał, kiedy nazywa się go Murzynem. A tak trzeba mówić Afroamerykanin.

Podobnie jest z homoseksualistami - im wolno mówic, co im się podoba, a przeciwnikom nie wolno mówić, że im się coś nie podoba.

Przeciwnicy oskarżają gejów, a oni się bronią. Wymiana poglądów to co innego niż zarzuty i obrona przed zarzutami. Homo nie mówią że hetero nie powinni mieć ślubów czy coś.

To nie tylko pogwałcenie wolności słowa, ale i np. konstytucyjnego prawa do wychowania dzieci według swoich przekonań. Jeśli uważam że rudzi są wybrykiem natury wolność słowa powinna pozwolić mi to głośno mówić, pisać itd. I mam prawo tak mówić swoim dzieciom. TEORETYCZNIE. Bo mniejszość rudych od razu podniesie wrzawę.

Swoim dzieciom może pani kłaść do głowy takie dyrdymały jakie tylko pani będzie chciała. Ale publicznie przykro mi ale nie. Może znieśmy zupełnie wszelkie zakazy, niech w telewizji ludzie obrzucają się przekleństwami, niech każdy może wszystko powiedzieć, niech każdy każdego obrazi. I wten sposób to wrócimy na drzewo.

Przyznanie uprawnienia nie jest karą. Karą byłoby wsadzanie ich do więzienia. Gdyby Pani chciała wziąć ślub z bliskim kuzynem i usłyszałaby Pani że nie może, to też byłaby kara?
pozdrawiam

Z kotem też ślubu nie wezmę. NIE TEN TEMAT!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 październik 20 2006 22:52   
Forum

Psychologist, mam dla Ciebie interesujące adresy,pod którymi znajdziesz informacje, które rozszerzą trochę zagadnienia wychodzenia z homoseksualizmu.

http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf

http://gloria24.pl/c_index.php?akcja=wypowiedzi&iWypId=47

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 21 2006 09:33   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star:
A zalozycielowi tematu pisze:

Nie boj sie niczego, bo nic Ci nie zrobia Takie durne gadanie. Nic Ci nie grozi

Dla mnie to mówi samo za siebie. Trzymasz jego stronę mimo języka jakiego chrześcijanin nigdy nie powinien był użyć. Wydaje mi się że u ciebie stosunek do gejów to nie jest tylko sprawa przemyśleń ale jakiejś niechęci czy nienawiści, nie wiem. Nie potępianie kogoś kto chce strzelać do ludzi jak do kaczek o czymś świadczy.

Wydaje mi sie... Wydaje mi sie, ze zupelnie nie zrozumialas mnie. Nie ma we mnie niecheci do gejow. Tym bardziej nie ma nienawisci - Z obu sie wyleczylem. Natomiast tu odpowiadalem jako karnista - ocenialem mozliwosc odpowiedzialnosci karnej. Dopisywanie na podstawie napisanego przeze mnie tekstu dot. odpowiedzialnosci karnej uwag o moim stosunku do gejow jest conajmniej nieuprawnione...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 październik 22 2006 23:13   
Forum

Quote by Belle Star:
Z kotem też ślubu nie wezmę. NIE TEN TEMAT!!

Temat ten, jak najbardziej. Pani nie wezmie, ja tez nie, ale jak tak dalej pójdzie, to jakiś zoofil bardzo sie oburzy ze nie może, a potem zrobi parade i UE mu na ten slub pozwoli Uważa Pani że to absurdalne? Owszem, tak jak 50 lat temu absurdalna wydawała się zgoda na sluby homoseksualne.

Z Pani wypowiedzi wynika, że ignoruje Pani prawidłowości prawnosocjologiczne, ufając, moim zdaniem bezpodstawnie, że "rozsądek" jest wystarczającym kryterium nadającym kierunek zmianom w prawie. Historia uczy, że jakkolwiek pojmowany rozsądek czy rozum jest kryterium mało ważnym No chyba że staje się "narzędziem" ideologii.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 25 2007 13:03   
Forum

Akcja odważnej uczennicy szkoły średniej przeciwko lobby homoseksualnemu (2007-03-25)

Heidi Zamicnik, uczennica szkoły średniej w Neuqua na przedmieściach Chicago, zwróciła się do sądu federalnego z wnioskiem o decyzję w sprawie prawa do noszenia w szkole koszulki z napisami sprzeciwiającymi się propagandzie homoseksualnej.
Zamicnik, już jako uczennica pierwszej i drugiej klasy wyrażała swoje niezadowolenie z propagowanego przez szkołę homoseksualizmu. Szkoła Neuqua Valley High School - tak jak wiele innych szkół w Ameryce - każdego roku obchodzi w kwietniu "Dzień Ciszy" (Day of Silence), w ciągu którego uczniowie "solidaryzują się z prześladowanymi, uciszanymi i prześladowanymi gejami", i zachęcani są do "zachowania ciszy w tym dniu, noszenia T-Shirtów, znaczków, nalepek i innych emblematów promujących zachownia homoseksualne".

Całość tutaj:
http://www.prawy.pl/?dz=nowosci&id=24290&subdz=

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 25 2007 14:51   
Forum

Jak dla mnie homoseksualizm jest obrzydliwoscią w oczach Boga

"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się!
Ani wszetecznicy, …ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy …Królestwa Bożego
nie odziedziczą." 1 Kor. 6:9.10

Są to bardzo zdecydowane słowa. Co gorsza ludzie tacy chetnie obnoszą sie ze swoja seksualnoscią.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 marzec 26 2007 12:02   
Forum

Jestem ciekawa czy jest wiecej takich uzdrowionych z homoseksualizmu jak Alan Medinger, czy tez jest on jedyny na swiecie?.

Na jakiej podstawie opiera sie Kosciol na domiemaniu, ze homoseksualizm mozna uleczyc? i ze jest to choroba.Jestem bardzo ciekawa.Dziekuje za odpowiedz.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 26 2007 12:35   
Forum

Czy w europie w ktorej chce sie aprobowac zwiazki homoseksualne,moze byc jaka kolwiek kara za homofobie?,mowimy tu wlasciwie w jakim aspekcie: problem polski? a stosunek prawny europy czy jak?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 26 2007 14:35   
Forum

Oczywiscie że jest to choroba, przeprowadzano na ten temat nawet wiele rozpraw. Ciekawym faktem jest, jak zostało to odwołane z listy chorób... przez głosowanie i to nie lekarzy, ale przez ludzi nie majacych zielonego pojecia o psychologii.
Jest to sprzeczne z naturą stworzenia i w ogóle z faktem seksualnosci. Inny przykład człowieka wyleczonego z homoseksualizmu jest na stronie Jonasz (htttp://jonasz2000.webpark.pl) Jest wiele takich ludzi, nie są to pojedyncze przypadki. Zresztą też inne takie są nadawane na radiu CCM.
Gdyby w tym nie było nic złego Biblia nie potępiałaby by tego. Zwolennicy homoseksualizmu jako normy za to uważaja to nawet za dar od Boga a przy okazji zazwyczj apostoła Pawła za odstępcę i ze jego pisma nie są częścia Biblii.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
milka
 marzec 26 2007 17:49   
Forum

proponuje postapic z gejami w sposob biblijny! czyli niech kazdy kto zobaczy geja wezmie kamien i rzuca w grzesznika spiewujac "we will, we will rock you!"
heh, pozatym czemu nie mozemy utworzyc dla nich jakies getta? to by nam czesciowo rozwiazal by sie problem, no nie? zamiast wyrzucac pieniedzy na wiatr wysylajac ich na leczenie to spokojnie moglibysmy rozwiazac te "kwestie gejowska" o wiele taniej i skuteczniej. co tu tak duzo gadac? chrzescjianie wszystkich krajow laczcie sie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 26 2007 20:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rekabita: Oczywiscie że jest to choroba, przeprowadzano na ten temat nawet wiele rozpraw. Ciekawym faktem jest, jak zostało to odwołane z listy chorób... przez głosowanie i to nie lekarzy, ale przez ludzi nie majacych zielonego pojecia o psychologii.
Jest to sprzeczne z naturą stworzenia i w ogóle z faktem seksualnosci. Inny przykład człowieka wyleczonego z homoseksualizmu jest na stronie Jonasz (htttp://jonasz2000.webpark.pl) Jest wiele takich ludzi, nie są to pojedyncze przypadki. Zresztą też inne takie są nadawane na radiu CCM.
Gdyby w tym nie było nic złego Biblia nie potępiałaby by tego. Zwolennicy homoseksualizmu jako normy za to uważaja to nawet za dar od Boga a przy okazji zazwyczj apostoła Pawła za odstępcę i ze jego pisma nie są częścia Biblii.

Czy jest choroba to nie wiem. Wiem natomiast, ze to jest grzech. Nie kazdy grzech jest choroba... I tak na przyklad choroba nie jest seks przedmalzenski. Choroba tez nie jest stosunek oralny, lub analny albo jakikolwiek inny sobie ktos pomysli. Wolalbym nazwe upodobanie. Czy jest normalny?? A czy wstrzymywanie sie z sexem do slubu jestdzis normalne?? Czy moze jest od urodzenia w czlowieku?? A kto powiedzial, ze wszystko co czlowiek w sobie ma od urodzenia jest dobre...

Z listy chorob zostal wykrslony przez jakies miedzynarodowe stowarzyszenie psychologow czyli ludzi cos wiedzacych. Tak naprawde jednak nie ma znaczenia dla mnie czy to jest choroba. Wazniejsze jest to, ze takie zachowanie jest grzechem

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 27 2007 12:45   
Forum

A kto powiedzial, ze wszystko co czlowiek w sobie ma od urodzenia jest dobre...

zeczywiscie nie wszystko jest dobre.
Ale nie bylam dyskryminowana za to ze mam zielone oczy!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 27 2007 14:55   
Forum Moderator
Moderator

Quote by corka:
A kto powiedzial, ze wszystko co czlowiek w sobie ma od urodzenia jest dobre...

zeczywiscie nie wszystko jest dobre.
Ale nie bylam dyskryminowana za to ze mam zielone oczy!

Kiedy nazywam cos grzechem to nie oznacza, ze dyskryminuje. Czy kiedy nazywam cukrzyce czyms zlym to czy dyskryminuje ludzi chorych na cukrzyce

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 28 2007 10:48   
Forum

Bioetyka, Tyt:"Nauczanie moralne"-Jana Pawla 2.
Cyt: Dla nauczania kosciola o homoseksualnosci stanowi biblia,nauczanie sw.Pawla Apostola:

Dlatego wydal ich Bog poprzez pozadania ich serc na lup nieczystosci,tak iz dopuszczali sie bezczeszczenia wlasnych cial. Prawde Boza przemienili oni w klamstwo i stworzeniu oddawali czesc, i sluzyli jemu, zamiast sluzyc Stworcy, ktory jest blogoslawiony na wieki. Amen.Dlatego to wydal ich Bog na pastwe bezecnych namietnosci: mianowicie kobiety przemienily pozycie zgodne z natura na przeciwne naturze.Podobnie tez i mezczyzni, pozuciwszy wspolzycie z kobieta,zapalali nawzajem zadza ku sobie. mezczyzni z mezczyznami uprawiajac bezwstyd i na samych sobie ponoszac zaplate nalezna za zboczenie(Rz 1,24-27; por. 1 Kor 6,9-10; 1 Tm 1,10)
Kosciol powstrzymuje sie od uznania popedowej anomalii Homoseksuologii za osobista wine. Uwaza homoseksualizm za trudne doswiadczenie dla tych, ktorzy go przezywaja.Wina natomist laczy sie z konkretnym zachowaniem homoseksualnym.Osoby H. sa wezwane do czystosci seksualnej i do doskonalosci chrzescijanskiej.Pomoca w tym zakresie jest praktyka cnot,modlitwa i zyczliwa pomocze strony innych ludzi..
Kosciol zaleca,by do osob homoseksualnych odnosic sie szacunkiem,wspolczuciem i delikatnoscia. Powinno sie unikac wobec nich jakichkolwiek OZNAK NIESLUSZNEJ DYSKRYMINACJI(KKK2358).
ALE: czytamy dalej ( wszystko opiera sie o legalizacje zwiazkow homoseksualnych-mozna to jednak dwojako odebrac)
Cyt:Obowiazek przeciwstawienia siehomoseksualizmowi,maja wszyscy i na wszystkich plaszczyznach;szczegolnie odnosi sie to do politykow katolicki.-koniec cytatu!

Od Maxurda:

Kiedy nazywam cos grzechem to nie oznacza, ze dyskryminuje. Czy kiedy nazywam cukrzyce czyms zlym to czy dyskryminuje ludzi chorych na cukrzyce

Maciek, jezeli Europejski Parlament zwraca sie "listem gonczym" do Polakow o przestrzeganie praw obywatelskich,bo istnieja i to glosno wypowiadane przez politykow polskich parolle typu:homoseksualista-nie moze byc nauczycielem! albo inne tym podobne-to ja rozumiem ze nasza dyskusja nie ma tu wiekszego znaczenia-Ci ludzie sa dyskryminowani-a tego nie mozna! to tak jakbys byl dyskryminowany za skore! za pochodzenie! za przynaleznosc do innej religii! za to ze jestes ZYDEM!albo ze chcesz byc maxurdem!. Jak taki czlowiek-podkreslam: czlowiek! ma sie rozwijac? ma zyc? ma pracowac? ma sie czuc istota wolna?. To jezeli homoseksualizm Twoim zdaniem -to jest grzech! to kazdy ma wolna wole i moze wybrac czy chce ten grzech popelniac czy nie!. Dlaczego pan minister nie powie ze potrojny rozwodnik nie moze byc nauczycielem?...bo homoseksualizm pojmowany jest nie w kategoriach choroby-tylko MORALNOSCI ale z moralnoscia 4 rozwodow i slubow-to ludziom jest lepiej to zaakceptowac-bo sami mowia jestem katolik ale nie praktykujacy! pytam jaki?? To taki czlowiek nie jestes katolikiem! gdyby tych pseudokatolikow w Polsce odliczyc-to by sie z tego zrobila w Polsce mniejszosc narodowa.Nie myslisz?. Ja mam pomysl, nie wiem jak go wyrazic-ale powinien byc wprowadzony rowniez zakaz stosunkow oralno-analnych.Przepraszam najmocniej za te forme wypowiedzi-jest ona dla mnie nieprzyjemna ale dokladnie wyraza to o czym ja tu pisze .Taka ukryta,falszywa i niebezpieczna dla spoleczenstwa moralnosc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 28 2007 10:58   
Forum

Pragne dodac ze pomimo mojego liberalnego mysle podejscia do sprawy,tez nie rozumiem legalizacji zwiazkow homoseksualnych.Szczegolnie takich w ktorych lacza sie w pare ludzie tej samej plci. Rozumiem ale zwiazki w ktorych mezczyzna czul sie od poczatku swojej swiadomosci kobieta w ciele mezczyzny i pragnie po przeprowadzonych operacjach nie tylko zmienic tozsamosc na kobiete-ale i rowniez zalegalizowac zwiazek z mezczyzna.
Natura czasem z nas kpi,ale to nadal nie jest powodem ku temu-zeby odbierac ludziom prawa do zycia w mieszanym hetero-spoleczenstwie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 28 2007 11:14   
Forum

Homoseksualizm istnieje od zawsze, pojawia się wśród ludzi i zwierząt, bardzo często jest on następstwem działania niewłaściwych hormonów w czasie ciąży na płód w wyniku czego zachodzą NIEODWRACALNE zmiany w mózgu. Nawet jeśli jest to choroba, czy jakieś upośledzenie, to jak można kogoś karać za to, że taki się urodził. Seks to potrzeba bliskości, naturalna dla ludzi, o czym maxurd zapewne wie, bo nie jest mnichem. Postaw się w sytuacji takiej osoby, bo łatwo Ci mówić, że to zło, kiedy sam zaraz po napisaniu posta "legalnie" możesz iść do łóżka z żoną. To tak jakbyś na przykład urodził się z przewodem pokarmowym który trawi tylko czekoladę, a ktoś Ci powie że czekolada to rozpusta i musisz być głodny całe życie.

Ja uważam że rozpustą jest zdrada, jeżeli jacyś homoseksualiści robią to na prawo i lewo, to jest to złe. Zresztą nie brak tego u heteroseksualistów w dzisiejszych czasach, sądząc chociażby po wieku inicjacji seksualnej nie są to mężowie i żony ani pary z długim stażem.

Jeżeli to Bóg stworzył homoseksualistów, tak jak innych ludzi np. chorych to jest dla mnie pewną logiczną sprzecznością karanie człowieka za coś na co nie miał on wpływu. Druga opcja to taka, że skoro Bóg nie stworzył homoseksualistów i nie on decyduje w takim razie o naszej orientacji, wyglądzie, i tak dalej to w takim razie są tworem szatana? Nie są ludźmi? Czy może siły zła też są zdolne do kreowania człowieka? To znowu dla mnie jakaś ślepa uliczka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2007 11:32   
Forum Moderator
Moderator

Homoseksualizm wśród zwierząt ? Proszę o przykłady.

Ludzie rodzą się z różnymi problemami. Ale to wcale nie znaczy, ze mają mieć specjalne prawa. Np. dlaczego ludzie z ADHD mieliby miec prawo do wtargnięcia na jednię, czy walnięcia kogoś w mordę lub innego znieważenia ?

To ze są homoseksualni nie oznacza, że mamy automatycznie stworzyć dla nich inne prawo. Tą samą argumentację można stosować np. do pedofilów. Czyn lubiezny na dziecku jest tak samo ohydny w oczach Pana jak stosunek homoseksualny. Nawet w dekalogu nie jest "czcij rodziców" ale "Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie". To jest pierwsze przykazanie po tych poświęconych Bogu.

Przeciwstawianie "kogoś" z czekolada słowu Boga jest nieporozumieniem. Wszelkie stawianie wyżej myśli ludzkiej nad Bożą do niczego dobrego jeszcze nie doprowadziło, a pierwszym efektem takiego postępowania był grzech Adama i Ewy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Belle Star
 marzec 28 2007 14:53   
Forum

Homoseksualizm wśród zwierząt ? Proszę o przykłady.

www.google.pl

Ludzie rodzą się z różnymi problemami. Ale to wcale nie znaczy, ze mają mieć specjalne prawa. Np. dlaczego ludzie z ADHD mieliby miec prawo do wtargnięcia na jednię, czy walnięcia kogoś w mordę lub innego znieważenia ?

Więc może zacznij kampanię na rzecz uczenia leworęcznych pisania praw ą ręką, ludzi bez nóg tańca a niewidomych oglądania filmów bez głosu...

To ze są homoseksualni nie oznacza, że mamy automatycznie stworzyć dla nich inne prawo.

Oznacza bo czy Ci się to podoba czy nie są obywatelami tego państwa, płacą podatki, żebyś mógł posyłać dzieciaki do szkoły, żeby remontowali ulice koło twojego domu i tysiąc innych rzeczy.

Tą samą argumentację można stosować np. do pedofilów.

Pedofile to statystycznie najczęściej mężczyźni heteroseksualni, a większość przypadków molestowania nieletnich ma miejsce W RODZINACH. Jeśli chcesz więc kogoś karać za pedofilię to wiinego znajdziesz przedewszystkim tam.

Czyn lubiezny na dziecku jest tak samo ohydny w oczach Pana jak stosunek homoseksualny.

Pedofilia jest czynem wobec nieletniego, nieświadomego dziecka, homoseksualizm to relacja dorosłych ludzi, co ma piernik do wiatraka?

Nawet w dekalogu nie jest "czcij rodziców" ale "Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie". To jest pierwsze przykazanie po tych poświęconych Bogu.

A co ma do tego czczenie matki i ojca???

Przeciwstawianie "kogoś" z czekolada słowu Boga jest nieporozumieniem. Wszelkie stawianie wyżej myśli ludzkiej nad Bożą do niczego dobrego jeszcze nie doprowadziło, a pierwszym efektem takiego postępowania był grzech Adama i Ewy.

To samo powie ci Muzułmanin, ubierz więc swoją żonę w burkę bo inaczej ona grzeszy. I może wprowadźmy jeszcze takie prawo w Polsce a wybawimy ją z grzechu kiedy będzie nosić czador, bo państwo ją do tego zmusi

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2007 15:53   
Forum Moderator
Moderator

Wygodna odpowiedź. "Znajdź sobie sam", "Pedofile to faceci", "pedofilia głównie w rodzinie".
A co, boylowsi nie płacą podatków ? Dlaczego nie zmniejszyć granicy wieku np do 12 lat? Zoofile tez nie płaca podatków ? A nekrofile ?
W ramach płacenia podatków maja taka sama ochrone jak inni i moga na tych samych warunkach funkcjonować.

Możesz polegac na ludzkiej "mądrości" albo na objawionej nam w Biblii. Sama wybierasz.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Belle Star
 marzec 28 2007 16:12   
Forum

Wygodna odpowiedź. "Znajdź sobie sam", "Pedofile to faceci", "pedofilia głównie w rodzinie".
A co, boylowsi nie płacą podatków ? Dlaczego nie zmniejszyć granicy wieku np do 12 lat? Zoofile tez nie płaca podatków ? A nekrofile ?

Dane statystyczne są niewygodne dla Ciebie, bo winą za nekrofilię i pedofilię nie możesz obciążać homoseksualistów, bo nie tylko oni to robią. A do zoofilii dodaj jeszcze gradobicia, susze, powodzie, morderstwa, kradzieże co chcesz

W ramach płacenia podatków maja taka sama ochrone jak inni i moga na tych samych warunkach funkcjonować.

Taaaak? Zezwolili im na wspólne opodatkowanie się?

Możesz polegac na ludzkiej "mądrości" albo na objawionej nam w Biblii. Sama wybierasz.

Homoseksualiści nie mogą wybierać, bo państwo nie daje im praw do legalizacji związku. Nie mogą wybrać czy chcą żyć w zgodzie z Biblią, sumieniem, itd. Twoja żona sprzeciwia się woli Allaha nie nosząc burki i czadoru, jawnie grzeszy. Cóż możemy jednak wyrwać ją z grzechu i uszczęśliwić na siłę wprowadzając w naszym państwie taki przymus dla kobiet.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 28 2007 16:33   
Forum

pierwsza strona po wpisaniu w google:

5. Nowe rezultaty w badaniach nad homobaranami

Amerykańscy naukowcy przedstawili jeszcze jeden dowód na poparcie teorii o genetycznym pochodzeniu homoseksualizmu. Jako corpus delicti posłużyły tym razem mózgi homoseksualnych...baranów.

Charles Roselli, profesor fizjologii i farmacji na uniwersytecie w stanie Oregon przedstawił wyniki swych badań podczas konferencji Towarzystwa Neurologicznego w Orlando na Florydzie. Jego grupa badawcza testowała stado 27 owiec - pośród nich 9 baranów, wykazujących w 100 procentach skłonności homoseksualne i 8 baranów heteroseksualnych. Roselli oświadczył, że homoseksualne barany w najmniejszym stopniu nie interesowały się owcami rodzaju żeńskiego. Pociągały je wyłącznie inne barany.

Po dłuższej obserwacji zachowań seksualnych w stadzie, zwierzęta zostały zabite, a ich mózgi poddane szczegółowym badaniom. Okazało się, że "homobarany" charakteryzowały się inną strukturą płatów mózgowych podwzgórza. Roselli zwraca uwagę, że także u homoseksualnych ludzi stwierdzono dokładnie te sama różnice: podwzgórze heteroseksualnych mężczyzn było wyraźnie większe niż u gejów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2007 20:12   
Forum Moderator
Moderator

Czyli wg najnowszych badan homoseksualiści mogą sie rodzic w wyniku skazy genetycznej, podobnie jak np. dzieci z zespołem Downa. Czyli bedzie mozna wg liberalnego prawa w wiekszości Europy w przyszłości wykrywac płody ze skaza genetyczną i usuwać je jako wadliwe/uszkodzone, podobnie jak płody z zespołem Downa.
Bardzo ciekawe. Bardzo.
Czy juz poznano jaka skaza genetyczna odpowiada za pedofilie i zoofilię ?

"Żeby pomost za nisko zrobić !?!"

===

Cytat 
kobieta
 marzec 28 2007 20:30   
Forum

Homoseksualizm istnieje od zawsze, pojawia się wśród ludzi i zwierząt, bardzo często jest on następstwem działania niewłaściwych hormonów w czasie ciąży na płód w wyniku czego zachodzą NIEODWRACALNE zmiany w mózgu. Nawet jeśli jest to choroba, czy jakieś upośledzenie, to jak można kogoś karać za to, że taki się urodził.

To na jakiej podstawie, został skreślony z listy chorób WHO - nieodwracalne zmiany w mózgu świadczą o jakiejś ułomności psychicznej.
Nic już nie rozumiem

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 29 2007 09:46   
Forum

No dlaczego kazdy pominol moj wpis,a tak sie staralam wlacznie z podaniem cytatow Jana Pawla 2 . To ja sie przypominam-tam wysoko sa po kolei 2 moje wpisy((.W zyciu o wszystko sie trzeba starac

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 29 2007 11:06   
Forum

homosexualität byl jeszcze tak niedawno w tej ICD- icd upod numerem zamieszczony 302.0 jako choroba. (ICD = international classification of diseases). To zostalo w tej kwalifikacji zmienione ICD 10 , tu podaje Link ktory zekomo obiegl swiat-to jest cos osobliwego prosze popatrzcie i posluchajcie:http://www.youtube.com/watch?v=zG2GzhtS6BE,
Hartmut Bosinski,prof.na Uni w Kiel/Niemcy. On twierdzi ze sexualne orientacja ma biologiczne przyczyny,ktore to oddzialywanie pomiedzy genami a sexualnymi hormonami-tego przyczyna jest.I ze czlowiek rodzi sie juz jako hetero czy homo.Dlatego wyjeto homoseksualizm z kartoteki chorob.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 29 2007 11:59   
Forum

Czyli wg najnowszych badan homoseksualiści mogą sie rodzic w wyniku skazy genetycznej, podobnie jak np. dzieci z zespołem Downa. Czyli bedzie mozna wg liberalnego prawa w wiekszości Europy w przyszłości wykrywac płody ze skaza genetyczną i usuwać je jako wadliwe/uszkodzone, podobnie jak płody z zespołem Downa.
Bardzo ciekawe. Bardzo.

No cóż, pewnie byś się ucieszył, gdyby takie prawo było, ja natomiast nie popieram aborcji z tych względów i jeśli się do niej nie będzie dopuszczać to przykro mi homoseksualiści nadal będą...

Czy juz poznano jaka skaza genetyczna odpowiada za pedofilie i zoofilię ?

O co ci chodzi z tą zoofilią i pedofilią?? Co to ma do tematu?? Chcesz karać homoseksualistów za czyny pedofili? Już Ci mówiłam gdzie najczęściej znajdziesz tych drugich! Może jeszcze ich ukaraj za gradobicia, morderstwa, kłamstwa, kradzieże, powodzie, pożary, trzęsienia ziemi....

"Żeby pomost za nisko zrobić !?!"

Nie wiem o co chodzi z tym pomostem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 29 2007 12:06   
Forum

To na jakiej podstawie, został skreślony z listy chorób WHO - nieodwracalne zmiany w mózgu świadczą o jakiejś ułomności psychicznej.
Nic już nie rozumiem

Nie jestem psychologiem ani lekarzem, ale uznaję ich autorytet. Nie wiem na jakiej podstawie uznaje się coś za chorobę, są pewne kryteria na podstawie których się to ocenia, nie pamiętam w tej chwili jakie to kryteria, w każdym razie nie spełniał ich homoseksualizm.

Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy jest to choroba czy nie, wiadomo, że jest to przyrodzone i nieuleczalne, poza tym nikogo nie krzywdzi, a więc uważam że takim osobom trzeba pomagać a nie je zaszczuwać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,63 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości