Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Pytanie o rozwod
 |  Wersja do druku
Belle Star
 marzec 08 2007 12:11   
Forum

Status: offline

Skoro nie jesteś katoliczką, to czego nos w nie swój talerz wkładasz ? Zajmij się swoim kościołem lub sama zacznij głosić Słowo Boże

To po co w ogóle to forum?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 12:14   
Forum

Quote by Rafi F: Ponieważ rzuciłaś tym, to podniosę : zobacz ile zła i problemów by nie było gdyby wszyscy do ślubu utrzymali czystość seksualną a później dochowali wierności - zgodnie z wola Boga.

Ile zła by nie było gdyby ludzie przed ślubem pomieszkali ze sobą...kupuj kota w worku jeśli chcesz ja wolę kota znać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 12:29   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star:
Uważasz że:

-nawet gdy małzonek posunąłby się do zabójstwa dziecka/rodzica itd miłość małżeńska jest wieczna i
w małżeństwie należy wybaczyć absolutnnie wszystko
- za niedotrzymanie przysięgi, zło jednej strony karę powinna ponosić też druga
-na drugą osobę zasługuje się przez wypowiedzenie słów "przysięgam" i cokolwiek byś potem nie czynił ta osoba należy ci się bo wypowiedziałeś słowa

Uważam że
-Wybaczyć trzeba wszystko, Bóg wybacza nam nieporównywalnie więcej. Znasz taka historie, jak jedne młodzieniec pomógł zgwałconej przez swojego brata kobiecie (wtedy zgwałcona kobieta nie miała szans na małżeństwo) i ożenił się z nią, do swego brata przez lata się nawet nie odzywał aż wreszcie go zabił ? I nie zaznał ulgi w swojej nienawiści, skierował ją na ojca, że za słabo zareagował i wielokrotnie chciał targnąć się na swego ojca. Wywołał konflikt zbrojny i pociągnął swą nienawiścią następne ofiary. wiesz o kim mówię ? To jest właśnie przykład owocu urazy, przykład z przed tysięcy lat, a jakże współczesny - wspaniały temat na ekranizacje, Oskar pewny.
- Niedotrzymanie przysięgi jednej ze stron jest skutkiem zaniedbania obojga, choć nie mówię że w takim samym stopniu. Jeżeli przyłożyłaś rękę do genezy zła, to jak możesz nie przebaczyć.
- Obie strony przysięgały, nikt nie robił tego pod przymusem, zdrada partnera nie upoważnia ciebie do zdrady, tak jak powszechne złodziejstwo nie upoważnia ciebie do kradzieży, a powszechny brak uszanowania życia nie upoważnia do morderstwa.

"i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom"

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 12:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star:
Quote by Rafi F: Ponieważ rzuciłaś tym, to podniosę : zobacz ile zła i problemów by nie było gdyby wszyscy do ślubu utrzymali czystość seksualną a później dochowali wierności - zgodnie z wola Boga.

Ile zła by nie było gdyby ludzie przed ślubem pomieszkali ze sobą...kupuj kota w worku jeśli chcesz ja wolę kota znać.

Dzisiaj mieszkają przed ślubem powszechnie. Czy zauważyłaś większą trwałość małżeństwa? Ja nie zauważyłem, za to zauważyłem więcej niechcianych dzieci, "ślubów" z brzuszkiem, masowe skrobanki ( USA : coraz więcej sprzedawanych środków antykoncepcyjnych i coraz więcej skrobanek ), szerzenie się AIDS i wiele innych zjawisk.
Takie są skutki gdy się przedkłada "mądrość" ludzką nad wolę Boga.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 13:07   
Forum

A kto odrazu gada o seksie? Nie jesteśmy zwierzątkami, mówiłam o mieszkaniu razem. No cóż rozmowy o seksie przed ślubem są jak najbardziej wskazane. Przygodny seks nie jest dobry, bo może doprowadzić do ciąży. Dlatego tylko i wyłącznie z osobą z którą chce się spędzić całe życie. Niekoniecznie po ślubie, bo jak widać po liczbie rozwodów, ten niczego nie gwarantuje. Gwaranją trwałego związku jestem ja i moja uczciwość a nie ślub, który ani nie przeszkadza ani nie pomaga. A trwałość małżeństwa Rafi to ostatnio woła o pomstę do nieba. Na razie zauważyłam jedynie wzrost liczby rozwodów, poczytaj statystyki na rok 2006, to się liczy w tysiącach.

A z tym seksem to różnie bywa, zwłaszcza tym po ślubie. Tak jak to w przypadku mojej znajomej, której się chyba nie spodobało i teraz jej mąż jest przymusowym abstynentem. No chyba że ona zacznie kłaść się do łóżka z przymusu. Ech... i tak żle i tak niedobrze

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 13:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star:

Quote by Belle Star: A kto odrazu gada o seksie?

Kontekst jest jednoznaczny, więc się nie wypieraj.
Koleżankę namów do wizyty u ginekologa i (jeżeli jeszcze trzeba będzie) do seksuologa, lepiej jej się tym przysłużysz niż używając ja jako "argumentu".
O mieszkaniu razem, zagrożeniach i zgorszeniu już dyskutowaliśmy z bezpośrednio zainteresowanymi. Nie będę więc o tym z tobą teoretyzował.

Statystyki - sama widzisz jakie są skutki ludzkiej "mądrości".

===

Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 13:37   
Forum

Nie odwracaj kota ogonem. Nie ślub gwarantuje miłość, nie ślub gwarantuje udany seks, nie on gwaratuje uczciwość i odpowiedzialność. To gwarantujemy sobie my sami a jeśli nie potrafimy powinniśmy ponosić tego konsekswencje. I nie ma tu miejsca na immunitet specjalny pod tytułem "jestem żoną", skoro po zachowaniu widać, że się nią nie jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 13:52   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Nie odwracaj kota ogonem. Nie ślub gwarantuje miłość, nie ślub gwarantuje udany seks, nie on gwaratuje uczciwość i odpowiedzialność. To gwarantujemy sobie my sami a jeśli nie potrafimy powinniśmy ponosić tego konsekswencje. I nie ma tu miejsca na immunitet specjalny pod tytułem "jestem żoną", skoro po zachowaniu widać, że się nią nie jest.

Nie odwracam kota ogonem. Na zaślubiny przed Bogiem trzeba iść świadomie. Z pełna odpowiedzialnością wyboru partnera i nierozerwalności małżeństwa przed Bogiem. I to my sami musimy to zagwarantować. I ponosimy pełna odpowiedzialność za swoje decyzje. Jak żona zachowuje się jak szmata, to widzisz skutek błędów małżeństwa.
Uważam, że jeżeli do małżeństwa podchodzi się uczciwie, to ma ogromna szanse trwać i rozwijać mimo burz. Jeżeli zawiera się ślub typu "na dobre i na złe, ale nie tak całkiem, bo w razie czego rozwód", to może już lepiej przed Bogiem sobie nie przysięgać.
Udany seks gwarantuje czuły partner, kochający partner. Jeżeli trzeba pomocy z zewnątrz, to i tak nic lepszego niż stały kochający partner nie może się trafić - popytaj choćby do bólu świeckiego Starowicza. Jaka masz alternatywę ? Wiele próbnych związków ?

===

Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 14:10   
Forum

Jakich próbnych związków? Czy Twoja żona to Twoja pierwsza dziewczyna (nie chodzi o sex)? Może i tak, ale to chyba nie reguła? Jeśli decyduję się na związek na całe życie to wtedy, gdy wiem co robię. I jestem uczciwa wobec drugiej osoby a nie wobec małżeństwa, co jedynie może wynikać z tego pierwszego. Rzecz w tym, że ty głównie mówisz o małżeństwie i je stawiasz przed człowiekiem, dobrem, bezpieczeństwem. Mogę oczywiście wybaczyć mężowi który jest zbrodniarzem, ale daruj, dlatego, że to jest małżeństwo nie zaproszę go spowrotem pod swój dach, żeby na przykład katował kolejne dzieci. I nie widzę powodu dla którego nie miałabym szukać kogoś kto będzie uczciwy w miłości do mnie a komu ja mogę podarować swoje uczucie. Bo człowiek z którym byłam, je zawiódł. Bo człowiek z którym byłam nie był odpowiedzialny. Bo chcę kochającego opiekuna dla dzieci a nie ojca sadystę. I uważam że to dobro jest wawżniejsze niż takie dziwnie pojęte małżeństwo. Takie małżeństwo to jedynie puste słowo...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 14:28   
Forum Moderator
Moderator

A kto ci każe wpuszczać z powrotem pod dach męża aby katował dzieci? NIKT tego nie mówi. Jest natomiast nadal twoim mężem i być może po waszych staraniach znów sobie zaufacie. I nigdy twoim mężem nie przestanie być, nawet gdyby tego sam chciał. Takie nauczanie Jezusa. Fakt, twarde.
Cały więc w tym szkopuł, aby z założenia oprzeć małżeństwo na Jezusie, kierować się w małżeństwie Jego nauczaniem i nauczaniem Apostołów i chuchać, dmuchać, pielęgnować aby drobne konflikty były jedynymi.
Powtarzają to wszystkie chrześcijańskie kościoły, jakby ktoś był głuchy, to w KRK jeszcze na naukach o tym trąbią, a ludzie ciągle błądzą, jak to ludzie.
Ślub przed Bogiem to nie czary mary, to ZOBOWIĄZANIE jakie bierzemy NA SIEBIE. I nawet gdy wybrałaś potwornie i druga osoba zobowiązania te ma gdzieś, to nadal ty masz swoje. Oczywiście możesz w obronie się odseparować, ale gdy małżonek się opamięta, a tak bywa, i się o tym przekonasz, to musisz pamiętać, ze zobowiązania przez ten czas nie zniknęły.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 14:30   
Forum Moderator
Moderator

A jeżeli nie widzisz powodu aby przebaczać ... czy znajdziesz powód aby przebaczył tobie Jezus ?

===

Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 15:02   
Forum

Wile kościołów dopuszcza ponowny ślub. Żyj według nauk swojego kościoła, nikt Ci się nie każde zmnieniać. A komu Jezus wybacza nie mnie ani Tobie oceniać. Jeśli jak mówisz wybaczy zabójcy i gwałcicielowi to dlaczego miałby nie mieć litości dla rozwodnika, który jak każdy człowiek ma potrzebę miłości.

Poza tym, jeśli uderzasz w Biblijne tony nie wiem czy pamiętasz fragment o Mojżeszu który cytowałeś. Wskazywałoby zatem że był strasznym grzesznikiem bo namawiał do rozwodu.

Wyobraź sobie, że zatrudniasz doradcę finansowego, który przysięga, że Ci pomoże a tymczasem z premedytacją puszcza cię z torbami. Od początku jego intencje były złe. Czy samą obietnicą zasłużył na to byś kolejny raz powierzył mu swój dobrobyt mimo że jej nie dotrzymał?

Zauważ że i w kościele intencje są ważne, nie tylko wypowiadane słowa. Jeśli ktoś się żeni dla pieniędzy, oszukuje, nie zasługuje by jego małżeństwo było uznane. Powodów na jego nieistnienie jest dużo w KRK. Nie każda przysięga jest świadoma i szczera, nie każdy kto ją złożył zasługuje na miano małżonka. To tak jakby wystarczyło powiedzieć "będę dobrym człowiekeim" i nawet jeżeli będziesz zły nie spotka cię kara bo przecież obiecałeś.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 08 2007 15:25   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Wile kościołów dopuszcza ponowny ślub.

Wyobraź sobie, że zatrudniasz doradcę finansowego, który przysięga, że Ci pomoże a tymczasem z premedytacją puszcza cię z torbami.

1. Nie czyni to ponownego slubu ani dobrym ani uzasadnionym.

2. Wyobraz sobie, ze ja doradcy finansowemu nic nie przysiegam i moge go kopnac w przyslowoiowe 4 litery

3. Twoje slowo powinno byc jak prawo grawitacji. Daje slowo oznacza, ze niezaleznie od tego co sie stanie dalem slowo. Jezeli nie chcesz dac slowa i nie chcesz przysiegac, ze do smierci i w ogole to nie rob tego!! Nikt nikomu nie karze brac slubu. Nikt nie mowi, ze trzeba przysiegac, ale od tych co przysiegaja mam prawo oczekiwac, ze obietnicy dotrzyma.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 15:42   
Forum Moderator
Moderator

O uważaniu za nieważne w KRK małżeństwo zawarte w wyniku świadomego wprowadzenia w błąd, czy przymusu już mówiliśmy.
Co do reszty : nie mam nic do dodania ponad to, co napisał maxurd.

===

Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 15:44   
Forum

Cóż z całej tej nauki wynoszę tyle:

1. Mogę wyjść za mąż dla pieniędzy, ponieważ wypowiedziałam określone słowa moja przysięga się liczy, moje cwaniactwo zostanie nagrodzone.
2. Jeśli złamię przysięgę i tak mąż będzie mi się należał jak psu zupa, czy będę go kochać czy traktować jak ścierkę.
3. Mogę nawet popełnić zbrodnię i powinnam otrzym,ać przebaczenie, a mój mąż ma na mnie czekać w miłości.

super

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 16:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Cóż z całej tej nauki wynoszę tyle:

1. Mogę wyjść za mąż dla pieniędzy, ponieważ wypowiedziałam określone słowa moja przysięga się liczy, moje cwaniactwo zostanie nagrodzone.
2. Jeśli złamię przysięgę i tak mąż będzie mi się należał jak psu zupa, czy będę go kochać czy traktować jak ścierkę.
3. Mogę nawet popełnić zbrodnię i powinnam otrzym,ać przebaczenie, a mój mąż ma na mnie czekać w miłości.

super

1) Nie ty pierwsza, dlatego nie zdziw się rozdzielności majątku małżeńskiego.
2) Ale może wygonić ciebie do domku ogrodnika, zabrać karty kredytowe i ogłosić separację, przy okazji ma na ciebie haka gdybyś wystąpiła o rozwód
3) Jak przyjdziesz ze skruchą, pomieszkasz w okolicy i powoli do ciebie nabierze trochę zaufania, to witaj w rodzinie, masz gdzie wracać

Super

===

Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 16:38   
Forum

Separacja, wygnanie z domu, ma na mnie haka...super określenia na rzekomo wiecznie kochających się ludzi. Wiesz dla mnie ta sytuacja niczym nie różni się od rozwodu... po prostu jak zwał tak zwał

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 08 2007 16:57   
Forum

-------------------------------------------------------------------------------
Jedna taka mieszkała już z czterema, ale za każdym razem okazywało się, że to nie ten.
Dziwi się, że piąty chciał ją tylko sprawdzić.
I że teraz już żaden nie chce z nią mieszkać, ale za to chętnych do wypróbowywania nie brakuje!

----------------------------------------------------------------------------------
Sąsiadka mówi do sąsiadki: a moja córka lata i jest stewardessą!
Na to ona: Tak ? A moja też lata, a inaczej na nią mówią.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 08 2007 17:02   
Forum

Najpierw przeleć stewardesso do końca wątku zanim odpowiesz na posta, bo piszesz nie na temat, albo wszystko ci się s seksem kojarzy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 17:20   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Separacja, wygnanie z domu, ma na mnie haka...super określenia na rzekomo wiecznie kochających się ludzi. Wiesz dla mnie ta sytuacja niczym nie różni się od rozwodu... po prostu jak zwał tak zwał

Jak juz mówiłem: granica jest samoobrona. Miłość nie oznacza naiwności i bezbronności. miłość za to jest skora do przebaczenia.
Ty wolisz rozwód i od nowa, ja uważam że to zakłamanie i ucieczka. Ba, to wręcz cudzołóstwo. Nawet gdy jest separacja (a to juz obrona przed rakiem), jest możliwość powrotu do bycia razem.

Miej pretensje do Boga: Jezus uważał, że jak dwoje bogobojnych ludzi się pobiera to na zawsze, a jak idzie się do łóżka nie z żoną/mężem, to się cudzołoży. Jak pokazuje rzeczywistość to najlepsze rozwiązanie dla grzesznych ludzi, a każde ustępstwo przynosi nowe zło.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 17:22   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Najpierw przeleć stewardesso do końca wątku zanim odpowiesz na posta, bo piszesz nie na temat, albo wszystko ci się s seksem kojarzy.

Woli rozmowę o seksie. Mi też bardziej leży za temat seks, niż forsa, czy jakieś SM (bicie, latanie z piłą łańcuchową itp)

===

Cytat 
kobieta
 marzec 08 2007 17:38   
Forum

Najpierw przeleć stewardesso do końca wątku zanim odpowiesz na posta, bo piszesz nie na temat, albo wszystko ci się s seksem kojarzy.

O to przepraszam, nie skojarzyłam, że masz na myśli wypróbowywanie na płaszczyźnie intelektualnej - taaaak, na pewno to mają na myśli młodzi ludzie mieszkający z sobą przed ślubem.

Na pewno wieczorami toczą z sobą rozwijające rozmowy o kulturze, sprawdzając czy dobrali się intelektualnie.
To o tym niedopasowaniu ciągle słyszę, to jest ten kot w worku!
Widać jestem bardziej zepsuta niż Ty, a może mam jakiś uraz, hmmm pomyślmy!!
Dlaczego to aż trzeba z sobą mieszkać, aby nie kupować kota w worku???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 08 2007 17:58   
Forum Moderator
Moderator

Kobieto nie wiesz ? A wypracowanie podziału ról ? Sprawdzenie jak to funkcjonuje ? Czy aby skarpetek nie rzuca na podłogę (trzeba coś w tej intercyzie spisać, co nie?), czy chrapie, czy ma zimne nogi o północy (czyste myśli - żadnego seksu, nawet bez buzi z języczkiem ) itp.
Tego inaczej nie sprawdzisz.
No i oczywiście, czy nie ma w zwyczaju gonić ciebie po ogrodzie z piłą łańcuchową jako gra wstepna

===

Cytat 
kobieta
 marzec 08 2007 18:33   
Forum

"Noooooo, tak, o ja głupia nimfomanka

- cytat z Killera 2 - proszę się niczego nie doszukiwać

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 08 2007 21:06   
Forum

Quote by Rafi F: Skoro nie jesteś katoliczką, to czego nos w nie swój talerz wkładasz ? Zajmij się swoim kościołem lub sama zacznij głosić Słowo Boże.

nie przesadzaj

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 08 2007 21:24   
Forum

Quote by kobieta:
-------------------------------------------------------------------------------
Jedna taka mieszkała już z czterema, ale za każdym razem okazywało się, że to nie ten.
Dziwi się, że piąty chciał ją tylko sprawdzić.
I że teraz już żaden nie chce z nią mieszkać, ale za to chętnych do wypróbowywania nie brakuje!

----------------------------------------------------------------------------------
Sąsiadka mówi do sąsiadki: a moja córka lata i jest stewardessą!
Na to ona: Tak ? A moja też lata, a inaczej na nią mówią.

primitywne zarty z dolnej szufladki.
z twego rozumowania wychodzi tylko ze dziewczyny "puszczaja sie" przed slubem. najczesciej to faceci, ale to normalka!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 08 2007 21:39   
Forum

Jestem prostą dziewczyną z ludu pracującego - zwanego popularnie proletariatem, to i żarty niewysublimowane

A ta jedna z przykładu, to moja znajoma !
Nic nie poradzę, że taka jest rzeczywistość, ja ją tylko opisałam.

Znam więcej przykładów, gdzie to dziewczyna proponuje chłopakowi wspólne zamieszkanie - nie odwrotnie - to dziewczyny przeważnie gadają o zamieszkaniu ze sobą na próbę - czy to moja wina, że tak jest?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 09 2007 00:40   
Forum Moderator
Moderator

A tak w obronie młodych kobiet i mężczyzn.
Okazuje się, że w dolnych przedziałach wiekowych znacznie więcej chłopców zaczyna współżycie niz dziewczęta. Z jednej strony super, dziewczyny są statystycznie cnotliwsze, ale z drugiej strony.... hmmm, z kim to ci chłopcy robią ? Czyżby mit puszczalskich miał potwierdzenie ?
Ciekawa ta statystyka.

===

Cytat 
Maciek Janson
 marzec 09 2007 09:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F: A tak w obronie młodych kobiet i mężczyzn.
Okazuje się, że w dolnych przedziałach wiekowych znacznie więcej chłopców zaczyna współżycie niz dziewczęta. Z jednej strony super, dziewczyny są statystycznie cnotliwsze, ale z drugiej strony.... hmmm, z kim to ci chłopcy robią ? Czyżby mit puszczalskich miał potwierdzenie ?
Ciekawa ta statystyka.

Ze starszymi Rafi, ze starszymi...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 09 2007 10:30   
Forum Moderator
Moderator

Ale ty maxurd idealista. Widziałem zainteresowanie młodszymi dziewczynami u chłopców, ale zainteresowania u dziewcząt "smarkaczami" jakoś nie zauważyłem.
Ale wiesz, ja w ogóle mało spostrzegawczy jestem.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty