Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Aborcja
 |  Wersja do druku
Obcy
 październik 04 2007 19:15   
Forum

Status: offline

Quote by kazema:wyglada na to, ze panowie obwiniaja kobiety za istnienie tego problemu

Nie zauważyłem. Kto konkretnie? Proszę o cytat.

Quote by kazema:aborcja jako widzimisie to rzeczywiscie jest zabojstwem

Zabójstwo jest zabójstwem niezależnie od motywów. Można się jedynie spierać, czy motywy są wystarczająco ważne, by je uzasadnić.

Quote by kazema:ja tez jestem przeciw aborcji

Zapewne dlatego, że uważasz ją za zabójstwo.

Quote by kazema:, ale uwzgledniam wyjatki (jak gwalt).

W tym wypadku motywem pozbawienia życia niewinnego człowieka jest chęć uniknięcia dziewięciomiesięcznego cierpienia psychicznego i fizycznego. Można to zrozumieć, lecz trudno uznać tę motywację wystarczającą. Nie różni się to niczym od motywacji syna mordującego niedołężną, starą, chorą psychicznie matkę, którą musi się bez przerwy opiekować. Mój znajomy ma taką matkę - uwierz mi, cierpi.

Quote by kazema:...noszac dziecko jakiegos zwyrodnialca, ktory pewno tez stalby w pierwszej lini krzyczac: NIE ABORCJI!

Poglądy gwałciciela na tę sprawę są zupełnie nieistotne. Marny chwyt erystyczny. Trzecia liga...

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 04 2007 19:37   
Forum

Obcy. Porownanie cierpienia kobiety zgwalconej do syna opiekujacego sie niedolezna, chora matka jest zadne.
Opiekowanie sie matka/ojcem/babcia/dziadkiem jest naszym obowiazkiem i mimo, ze czasem sie cierpi to jest forma rekompenstay za te wszytskie lata, ktore matka poswiecila nam.

A co do reszty Twoich odpowiedzi..nie chce mi sie nawet komentowac.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 październik 04 2007 19:47   
Forum

Quote by kazema:Opiekowanie sie matka/ojcem/babcia/dziadkiem jest naszym obowiazkiem

Podobnie jak opieka nad dzieckiem.

Quote by kazema:to jest forma rekompenstay za te wszytskie lata, ktore matka poswiecila nam.

Nie sądzę.
Czy jeśli dodam, że matka jest chora psychicznie (z różnym nasileniem) od wielu lat, i to ojciec przez wiele lat (wspólnie z resztą rodziny) opiekował się nią i dziećmi, to zmienisz zdanie? Teraz już matka nie zasługuje na dalsze życie? Jeśli jednak zasługuje, to znaczy, że nie o wdzięczność tu chodzi.

Quote by kazema:A co do reszty Twoich odpowiedzi..nie chce mi sie nawet komentowac.

Uciekasz przed dyskusją, bo sama dostrzegasz słabość swoich argumentów. Nie będę Cię ścigał...

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 04 2007 20:35   
Forum

Obcy. Porownywanie cierpienia osoby (juz nawet nie musi byc to kobieta)bedacej ofiara jakiegos przestepstwa,wypadku do cierpienia osoby opiekujacej sie dobrowolnie osoba chora(gdzie to juz wtedy mozna rozumiec jako poswiecenie, ofiara)jest dla mnie po prostu bledne.

Podales przyklad:syn-matka odpowiedzialam uwzgledniajac ten przypadek a jest to przypadek szczegolny i nie wymaga dyskusji.

Argumenty slabe czy nie slabe...ja bym inaczej podzielila argumentacje:argumentacja z punktu widzenia kobiety i argumentacja ze strony mezczyzny.
Teoretycznie fakt aborcji powinien byc postrzegany tylko przez pryzmat czlowieczenstwa, ale jak widac tak sie nie da. Mimo wszystko kobiety zawsze beda patrzyly na ten problem troche inaczej niz mezczyzni.

Pozdrawiam Cie Obcy

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 04 2007 20:50   
Forum

Quote by ploosk:
Juz od dawna jest wiadome, ze ten film jest spreparowany zeby wywrzec na widzu mocniejsze wrazenie.
Czytalam kiedys na ten temat artykul.
A poza tym takie filmy nie robia na mnie wiekszego wrazenia. Obejrzyj sobie "Piłę" - ten film to robi wrazenie!

A po co? Na terytorium wroga zawsze sie jest atakowanym, wiec obojetnie co ja napisze to i tak nie przyznacie mi racji, chociaz ja mam.

tak tak filmy spreparowane ....jak Ruski pływac nie umiał to powiedział że woda do d*py...

Napisz coś sensownego to może ktoś Ci ją przyzna.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 październik 05 2007 08:36   
Forum

Tak sledze sobie ten temat aborcji i co zauwazylam? Wszyscy panowie jednoglosnie mowia NIE ABORCJI! Inaczej jest z paniami.

Też mnie to zastanawia. Czyżby kobiety były jednak mniej wrażliwe na ludzkie nieszczęście?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 05 2007 10:25   
Forum

[Cytat Tak sledze sobie ten temat aborcji i co zauwazylam? Wszyscy panowie jednoglosnie mowia NIE ABORCJI! Inaczej jest z paniami.

Też mnie to zastanawia. Czyżby kobiety były jednak mniej wrażliwe na ludzkie nieszczęście?

ja rzadko tu zaglądam , ale powiem ci LuTom jak wrażliwy wrażliwemu
- mimo że to zdanie pytające, to i tak nie zmienia to faktu, że głupszego daaaawno nie czytałem!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
LuTom
 październik 05 2007 12:07   
Forum

Eeeeeee,,,,tam,,,,,,kilka chociażby w tym wątku by się znalazło

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 05 2007 18:24   
Forum

Pius,
generalnie jestem przeciwko:
- aborcji;
- podtrzymywaniu ludzi sztucznie przy zyciu;

Pod tym wzgledem, juz nie tylko z punktu widzenia i odczucia jako Chrzescijanka-ale i czysto zwyczajnie-uwazam, ze natura w tym akurat wzgledzie-jest dobrym "lekarzem" na wszystko.
Przetrwa tylko to co silne jest.
W tym wzgledzie nasuwa mi sie ta opowiesc jak Pan Jezus postapil z drzewkiem oliwnym chyba bo nie rodzilo dobrego owocu-to cale uschlo z woli Pana Jezusa-nie pamietam tych szczegolow-ale cos takiego bylo-(szkoda, ze Kazemy tu nie ma-ona by wiedziala).Podobnie z ta natura,ktora sama robi selekcje wszystkiego-przetrwa tylko to co jest najsilniejsze, co rodzi zdrowy owoc i najbardziej do natury dostosowane.

Do Lutom,
Co jest w tej poruszanej kwestii ludzkim nieszczesciem dla Ciebie Lutom?-to , ze kobieta zostala zgwalcona?czy to, ze z tego gwaltu musi(nawet jak nie potrafi psychicznie tego przerobic! ) to musi urodzic to dziecko i donosic je cale 9 miesiecy przypominajac sobie ten brutalny GWALT?.Czy to, ze ten plod zostanie usuniety w tym extremalnym przypadku?.

Co jest dla Ciebie gorsze? Co nazywasz brakiem wrazliwosci nad ludzkim nieszczesciem?-akceptacja-podjecie decyzji o aborcji? czy ciaza po gwalcie?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 05 2007 19:00   
Forum

A kiedy wczesnym rankiem wszedl do miasta, poczol glod.I widzac obok drogi drzewo figowe,zblizyl sie don, ale nie znalazl na nim nic procz lisci. Powiedzial tedy:Nigdy juz nie bedziesz rodzic owocow.I natychmiast uschlo drzewo figowe.

To dla Corki

[QUOTEcytat za:Córka]Pod tym wzgledem, juz nie tylko z punktu widzenia i odczucia jako Chrzescijanka-ale i czysto zwyczajnie-uwazam, ze natura w tym akurat wzgledzie-jest dobrym "lekarzem" na wszystko.
Przetrwa tylko to co silne jest.[/QUOTE]

I ja tez sie zgadzam, ze ludzie powinni bardziej pojsc do natury. Kiedys byla naturalna selekcja. WIecej dzieci sie rodzilo, wiecej tez umieralo, ale te co przetrwaly byly silne.

To samo tyczy sie sztucznego podtrzymywania przy zyciu...natura swoje a czlowiek(lekarz)swoje.

Corka!jakie ladne kwiatki, biale kwiatki na tle lazurowego nieba

Też mnie to zastanawia. Czyżby kobiety były jednak mniej wrażliwe na ludzkie nieszczę¶cie?

Lutom. Moze to Ty powinienes sprawic sobie taki obrazek z bialymi kwiatkami(biel to delikatnosc, niewinnosc a co za tym idzie...wrazliwosc).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 05 2007 21:21   
Forum

Droga Kazemo
Twoja wiedza uzupelnia moja bezladna (bo gdzie figowcowi do oliwek?)wiedze i mysli. Pozostaje Twoja dluzniczka Dziekuje.Pozdrawiam.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty