Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Celibat, a homoseksualizm
 |  Wersja do druku
Mogrim
 czerwiec 01 2007 20:19   
Forum

Status: offline

Quote by corka: I ty Mogrim jestes przekonany, ze to funkcjonuje? taki celibat homosexualisty ze wzgledu na wiare?, zdrowy czlowiek?, ktory ma pociag sexualny??. Znasz taki jeden przyklad, ze to funkcjonuje-bo ja nie znam i nie slyszalam.

Są tacy ludzie, są też tacy, którzy wyleczyli się z homoseksualizmu. Życie w celibacie JEST możliwe - jak żyją księża i zakonnicy? Uważasz, że jeśli coś jest trudne to powinno tego nie być? Tego oczekuje BÓG który ZAKAZAŁ stosunków homoseksualnych. Widzę, że u ciebie rządzi dyktatura relatywizmu.

Dla mnie jest wazne ze taki ktos wierzy bo to sie liczy i to jest najwazniejsze.

A to że popełnia grzech śmiertelny zakazany przez Boga to już dla ciebie nie jest ważne? Dlaczego cały czas unikasz odpowiedzi o Sodomę i Pismo Święte? Poza kościołem NIE MA zbawienia. Nie ma zbawienia ten, kto trwa do śmierci w grzechu śmiertelnym.

Kto moglby przytoczyf fragmenty Pisma, ktore mowia o ludziach z homoseksualnymi sklonnosciami?i co mowi o tym Pismo.

Sodomę Bóg pokarał deszczem siarki. Co więcej:
"Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." (Rz 1,26)

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą" (1 Kor 6,9)

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! (Kpł 18,22)

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. (Kpł 20,13)

Pismo Święte określa homoseksualne stosunki jako przeciwne naturze, więc nie porównuj ich do koloru włosów. Co z ciebie za chrześcijanka, skoro odrzucasz słowa BOGA, kierując się pseudo-miłością próbując usprawiedliwić to, co jest złe w oczach Boga? Wyjaśnij mi: kto się myli, Bóg czy ty? Bóg w Trójcy jedyny, który pokarał Sodomę, czy ty? Ktoś musi. Ty natomiast twierdzisz, że zarówno stosunki homoseksualne, jak i odrzucenie Kościoła są dopuszczalne.

Rzekł znowu do swoich uczniów: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie. Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu.”
Ty natomiast pochwalasz czyny zabronione przez Boga i nie widzisz nic złego w odrzucaniu Kościoła Chrystusa.

===

"Nie argumenty, ale codzienny harmider pomoże ci najlepiej, aby utrzymać twojego pacjenta z dala od Kościoła" - Listy starego diabła do młodego; C.S. Lewis

Profil   Email 
 Cytat 
Bni
 czerwiec 01 2007 20:58   
Forum

Wciągajcie się w bezpodstawne dyskusje oparte na legendach, książkach fantasy, a do niczego nie dojdziecie... Może według "Biblii" i kościołów celibat jest lepszy od homoseksualizmu, ale to nie znaczy, że on jest lepszy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 01 2007 21:08   
Forum

Quote by Bni: Wciągajcie się w bezpodstawne dyskusje oparte na legendach, książkach fantasy, a do niczego nie dojdziecie... Może według "Biblii" i kościołów celibat jest lepszy od homoseksualizmu, ale to nie znaczy, że on jest lepszy...

Hehe;]

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 czerwiec 01 2007 21:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bni: Wciągajcie się w bezpodstawne dyskusje oparte na legendach, książkach fantasy, a do niczego nie dojdziecie... Może według "Biblii" i kościołów celibat jest dobry, ale to nie znaczy, że on jest dobry...

Spokojnie mistrzu - po co od razu sie wzburzać. Nie widziałem zeby ktoś cytował legendy i ksiązki fantasy. Co do Biblii (która z nieznanych mi przyczyn umieszczasz w cudzysłowiu) to nie mieszaj pojęć - to że pisze w niej że celibat jest dobry ze względu na to, że pozwala w pełni poświęcić się służbie dla Pana nie oznacza że pisze że jest dobry w ogóle. Pocztaj troche. Ta sama Biblia np nakazuje małzonkom nie powstrzymywać się od współżycia i zażywać wspólnej rozkoszy. Myslę że kościoły, przynajmniej mi znane mają podobne zdania. Inna sprawa to przymusowy celibat duchownych, ale jest on tu wyborem dobrowolnym - myslę o kościele katolickim. W starozytności nie było to wymogiem, ale o tym juz kiedys dyskutowalismy na forum.

Mogrim - zmień ton wyrażania się wobec adwersarza. Jesli nie umiesz opanować emocji nie dyskutuj w ogóle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 01 2007 22:27   
Forum

Quote by karol_dabrowski:
Mogrim - zmień ton wyrażania się wobec adwersarza. Jesli nie umiesz opanować emocji nie dyskutuj w ogóle.

Proszę więc o wskazanie miejsca, w którym "nie umiem opanować emocji" bądź wyrażam się w nieodpowiednim tonie, bo zaprawdę, nie widzę nic takiego.

===

"Nie argumenty, ale codzienny harmider pomoże ci najlepiej, aby utrzymać twojego pacjenta z dala od Kościoła" - Listy starego diabła do młodego; C.S. Lewis

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 01 2007 23:55   
Forum

MOgrim,

ja nie wiem czy ja wystarczajaco przedstawilam moje stanowisko. Ja nawet nie rozumiem slow ktore do mnie napisales:piszesz, ze mna rzadzi dyktatura relatywizmu.
Nie rozumiem tego w doslownym znaczeniu.
Wstydze sie do tego przyznac, ale tak jest!-"nie bede udawac, ze pracuje w banku".

Kiedy czytam te slowa, ktore zacytowales z P.S. widze jedynie jak bardzo jestes oddanym Katolikiem i wyznawca i jak bardzo gorliwie wypelniasz to co zostalo zapisane.
Jak bardzo musisz byc szczesliwy, ze nie masz watpliwosci, ze tam moze byc jakis blad, jakies zle tlumaczenie-blad ludzki.Jestes chyba bardzo oddanym Sluga Bozym i musze wyznac , ze ja nie moge sie rownac z Toba.
Ja mowiac o homoseksualizmie mam przed oczyma tych realnych ludzi, z ktorymi jadlam, pracowalam, ktorych szanuje, o ktorych z ciekawosci obczytywalam sie -by o nich wiecej wiedziec,to sa rowniez moi pacjenci.
Ja nie znam tych cytatow na pamiec, i kiedy je czytalam to az plakac mi sie chce.
Tu widze i odczuwam jakas dysfunkcje w zrozumieniu i zaakceptowaniu-w zasadzie czego?
"Kochaj blizniego swego jak siebie samego"- to jest tez mysla przewodnia w mojej pracy.
Piszesz Mogrim: ze" poza Kosciolem nie ma zbawienia"ja czasem myslac o ciemnych punktach w historii Kosciola -mam taka nadzieje, ze jest zbawienie poza Kosciolem, i to moze Cie ostro rozsmieszyc-ale jak ma byc nie zbawiona dziewczynka na wyspie bezludnej?Wink. No jak?

Nie wiem jaka jestem Chrzescijanka, ale ja jestem Chrzescijanka Mogrim.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 02 2007 14:27   
Forum

Quote by corka:
"Kochaj blizniego swego jak siebie samego"- to jest tez mysla przewodnia w mojej pracy.

I bardzo pięknie, ale to nie stoi w sprzeczności z brakiem akceptacji dla grzechu potępionego przez Boga. Jak można być chrześcijaninem nie uznając Pisma Świętego?

ale jak ma byc nie zbawiona dziewczynka na wyspie bezludnej?. No jak?

Eh, odchodząc od tematu: to jest akurat proste i wyjaśnione; osoba, która nie miała okazji poznać Ewangelii i Kościoła może być zbawiona.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2007 16:46   
Forum

Mogrim, chcialabym zebys to przeczytal i przemyslal. jestem ciekawa co Ty o tym sadzisz:

Przez cały okres trwania Średniowiecza homoseksualizm NIE BYŁ ani potepiony, ani krytykowany w sposób, w jaki się to dzisiaj opisuje. Za czasów renesansu epoki karolingów, dzięki rozwojowi miast, rozwojowi kultury chrześcijańskiej, homoseksualizm cieszył się w XI i XII wieku wolnością jakiej nie miał do dzisiaj.

Karol Wielki, gdy dowiedział się ku swemu olbrzymiemu zaskoczeniu, że istnieja w społeczeństwie zachowania homoseksualne, wydał jedynie edykt zalecający osobom ze stanu duchownego, (przypominam, że duchowny to w Średniowieczu - nie koniecznie osoba posiadająca nizsze czy wyższe święcenia, to także mnich, student, uczony) aby z racji swej pozycji powstrzymali się od takiego zachowania.

W tym samym czasie na półwyspie Iberyjskim kwitnie poezja kręgów arabsko-hiszpańskich opisujaca wręcz akty homoseksualne. I nikt nie skazuje na banicję takich poetów.

Zainteresowanych odsyłam do poezji Ibn Suhayda.

Mimo tego, że w 1051 roku Piotr Damani opisuje zachowania homoseksualne i na podstawie ich listy domaga się od papieża Leona IX wykluczenia z Kościoła osób okazujących taką orientację, ten odrzuca jego wniosek.

Kiedy natomiast w Anglii, w 1102 roku miejscowy synod biskup wpisał aktywny homoseksualizm na listę grzechów, ówczesny arcybiskup Canterbury, święty Anzelm (którego ohomoseksualizm nie sposób nawet podejrzewać) wniósł o niepublikowanie tej listy z tej prostej przyczyny, że zachowania gejowskie tak były popualrne i obecne w lokalnej społeczności, że ich potępienie mogło wywołać zdziwienie "biednych owieczek, które nawet nie zdawały sobie sprawy z tego, że popełniają grzech i to jaki ciężki."

Gdy nadeszła reforma gregoriańska współcześni odnotowują, że pośród wyświęconych kapłanów największą żarliwością o zbawienie dusz wykazują się "sodomici" jak okreslano wtedy gejów. Więcej: to oni bardziej przestrzegają zasad celibatu wprowadzonych własnie przez tę reformę. Jednym z autorów tych twierdzeń jest między innymi John Boswell.

Mogrimm,Co dla ciebie znaczy uznawac Pismo Swiete na przykladzie opisanego tematu jak powyrzej?. Ja chce Ci powiedziec, ze gdybys zyl w sredniowieczu, to twoimi znajomymi byli by homoseksualni ludzie i nie widzialbys nic w tym zlego.
Wielu ludzi umarlo i nic nie slyszalo o homoseksualizmie czy innych ..orientacjach.Wiele ludzi nie wie co jest napisana w Pismie Swietym,wielu modli sie z ksiazeczek modlitewnikow.

Mogrim,
najwazniejsze ze Ci wszyscy ludzie wierza i tylko jeden Bog wie, czy oni sa winni w swojej naturze czy tez nie.
Bo jak widzisz , wszystko sie zmienia w czasie ...nawet uznanie za grzech czegos co bylo bardzo powszechne.

Mogrim,
z ta dziewczynka to nie jest odejscie od tematu.To jest fakt realny.Mogrim, ja powiem Ci wiecej-pamietasz jak Pan Jezus powiedzial tez:"Gdzie sie spotyka dwoch i wiecej w moim imieniu-tam ja jestem posrod nich"-nie wiem tylko czy dokladnie to podalam. Co myslisz o tym Mogrim, bo to jest zapisane jako slowa Pana Jezusa.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 02 2007 19:07   
Forum

Corka: mydlisz, mydlisz.. .Zacytowałaś kogoś - nawet nie wiadomo, kto to napisał. Prosimy o źródło, informację o autorze.
Koledzy wyżej cytują Biblię, wiadomo kto w niej mówi, kogo słowa zostały spisane. Jak uczniowie Jezusa wypowiadają się o homoseksualiźmie. Posługujesz się tutaj manipulacją (tak jak świadkowie Jehowy), cytujesz jakiś wyrwany tekst z Biblii (bez konktekstu), który w żaden sposób nie pochwala homoseksualizmu ani też się do niego odnosi i przeprowadzasz niby-dowód na swoje tezy..eh. Tak wyprowadzasz wszystkie twierdzenia? Potem cytujesz jakiś inny tekst (niewiadomo skad) i "udowadniasz tym", ze Jezus dzis zmienilby zdanie. To jest postawa chrzescijanki?

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 02 2007 19:54   
Forum

Quote by corka:
Mogrimm,Co dla ciebie znaczy uznawac Pismo Swiete na przykladzie opisanego tematu jak powyrzej?. Ja chce Ci powiedziec, ze gdybys zyl w sredniowieczu, to twoimi znajomymi byli by homoseksualni ludzie i nie widzialbys nic w tym zlego.

Dlaczego twierdzisz, że gdybym żył w średniowieczu nie czytałbym Pisma Świętego?

Wiele ludzi nie wie co jest napisana w Pismie Swietym,wielu modli sie z ksiazeczek modlitewnikow.

I co z tego? Czy to w jakikolwiek sposób zmienia fakt, że Bóg przez Pismo Święte potępia stosunki homoseksualne? Nie.

najwazniejsze ze Ci wszyscy ludzie wierza i tylko jeden Bog wie, czy oni sa winni w swojej naturze czy tez nie.

Powtarzam: nie obwiniam nikogo za orientację - Bóg też nie. Natomiast stosunki homoseksualne są grzechem śmiertelnym - co powiedział sam Bóg.

nawet uznanie za grzech czegos co bylo bardzo powszechne.

Mnie nie interesuje co ktoś twierdził 1000 lat temu. Mnie interesuje niezmienna nauka Boga przekazana przez Pismo Święte.

Gdzie sie spotyka dwoch i wiecej w moim imieniu-tam ja jestem posrod nich"-nie wiem tylko czy dokladnie to podalam. Co myslisz o tym Mogrim, bo to jest zapisane jako slowa Pana Jezusa.

Cóż mam myśleć? To prawda, tak samo jak prawdą jest to, że mężczyźni współżyjący ze sobą nie wejdą do królestwa niebieskiego, oraz że kto nie uwierzy w Jezusa będzie potępiony. Wszystko to jest w Piśmie.
Jak można bronić grzechu? Niepojęte.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2007 21:04   
Forum

Mogrim,

pan mnie nie rozumie.
Ja nie bronie grzechow! ja nie pisze ze sodomia nie jest grzechem!.
Sumujac:
Ja pisze, ze Czlowiek homoseksualny to taki jak ja i jak pan, tylko ze homoseksualny jest.Ja pisze ze trzeba kochac blizniego-i traktowac jak siebie samego-a piszac o nich ze sa chorzy-obrazamy ich godnosc Mogrim o ile pan to rozumie-bo dla pana to zdaje sie ze to nie sa ludzie.Ja pisze i jestem zdania, ze Kosciol wyrzadza tym ludziom krzywde bo to co sie czyta brzmi antyhomoseksualnie-z ponizeniem-ktos kto jest choryyyyy ale "inaczej"?? to jak??.
Kosciol na szczescie sklada sie z madrych ludzi i to mnie cieszy panie Mogrim, bo istnieja tacy w Kosciele, ktorzy widza problematyke -bo homoseksualni tez wierza w Boga i to w tym samym momencie w ktorym pan cytuje Pismo Swiete-to jest problem.
Inni homoseksualni odwracaja sie od Kosciola, czuja sie szykanowani, im ubliza powiedzenie ze sa heretykohomoseksualni.Ale pan tego nie widzi. Dla pana maja sie nawrocic a pozniej mozna o tym a przede wszystkim z panem porozmawiac.Pan bagatelizuje sobie fakt bycia homoseksualnym w hetero swiecie a do tego w Polsce.
Ja jestem zdania, ze homoseksualni ludzie nie maja wyboru.Beda odchodzic od Kosciola i beda tworzyc wlasna wspolnote,tak to sa domiemania a moze juz tak jest.
Tam wsrod nich jest wielu wierzacych w Boga-pan Panie Mogrim nie moze tego zrozumiec.
Ja zaliczam sie do tych szczesliwcow hetero, nikt mi nie mowi ze jestem hora, ja mam posluch w spoleczenstwie i uznanie.Jakie ja mam szczescie, ze urodzilam sie hetero a nie lesbijka.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 czerwiec 02 2007 21:48   
Forum

Quote by corka: Mogrim,

pan mnie nie rozumie.
Sumujac:
Ja pisze, ze Czlowiek homoseksualny to taki jak ja i jak pan, tylko ze homoseksualny jest.Ja pisze ze trzeba kochac blizniego-i traktowac jak siebie samego-a piszac o nich ze sa chorzy-obrazamy ich godnosc Mogrim o ile pan to rozumie-bo dla pana to zdaje sie ze to nie sa ludzie.Ja pisze i jestem zdania, ze Kosciol wyrzadza tym ludziom krzywde bo to co sie czyta brzmi antyhomoseksualnie-z ponizeniem-ktos kto jest choryyyyy ale "inaczej"?? to jak??.
Kosciol na szczescie sklada sie z madrych ludzi i to mnie cieszy panie Mogrim, bo istnieja tacy w Kosciele, ktorzy widza problematyke -bo homoseksualni tez wierza w Boga i to w tym samym momencie w ktorym pan cytuje Pismo Swiete-to jest problem.
Inni homoseksualni odwracaja sie od Kosciola, czuja sie szykanowani, im ubliza powiedzenie ze sa heretykohomoseksualni.Ale pan tego nie widzi. Dla pana maja sie nawrocic a pozniej mozna o tym a przede wszystkim z panem porozmawiac.Pan bagatelizuje sobie fakt bycia homoseksualnym w hetero swiecie a do tego w Polsce.
Ja jestem zdania, ze homoseksualni ludzie nie maja wyboru.Beda odchodzic od Kosciola i beda tworzyc wlasna wspolnote,tak to sa domiemania a moze juz tak jest.
Tam wsrod nich jest wielu wierzacych w Boga-pan Panie Mogrim nie moze tego zrozumiec.
Ja zaliczam sie do tych szczesliwcow hetero, nikt mi nie mowi ze jestem hora, ja mam posluch w spoleczenstwie i uznanie.Jakie ja mam szczescie, ze urodzilam sie hetero a nie lesbijka.

a jakby sie pani urodzila Bi albo nekro ?

przepraszam ze pisze takie rzeczy ale chyba nie da sie wytlumaczyc obrzydliwosci sodami skoro nawet PS pani lekceważy.

Jezli jest Pani chrześcijanka uznaje pani PS a w PS jest sodomia wyrazie potepiona wiec nie widze sensu w dyskusji dalszej. chyba ze chce Pani dyskotowac o tym czy PS glosi zdorowa nauke czy nie ale to nie ze mna bo to jest jakbym mial przekonywac kogos ze kwadrat nie jest kolem.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 02 2007 22:01   
Forum

Quote by corka:
a piszac o nich ze sa chorzy-obrazamy ich godnosc

Przykro mi, ale homoseksualizm można leczyć. Holandia w tym przoduje. To jest fakt.

Ja pisze i jestem zdania, ze Kosciol wyrzadza tym ludziom krzywde bo to co sie czyta brzmi antyhomoseksualnie

Gdzie Kościół wyrządza im krzywdę? W KKK, gdzie pisze, że należy się im szacunek? Proszę o konkretny cytat.

Ja jestem zdania, ze homoseksualni ludzie nie maja wyboru.

Ależ mają. Jak nie chce pani przyjąć do wiadomości, że mogą to leczyć, to proszę chociaż przyznać, że mogą - jak nakazuje im Bóg - zachować czystość.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2007 23:59   
Forum

Pius :

Sumujac:

To ja napisalam.I prosze,ja z panem tu najmniej dyskutowalam.

Mogrim,

panu jest przykro? panu nie jest przykro, pan juz tak ma jak pan pisze-zebym pekla, zebym sobie zyly wyprula-pan przez chwile i sekunde nie zastanowi sie nad tym o czym ja pisze. Pan ma swoj "film"-i obojetnie co ja panu napisze-pan rozumie i wie jedno i to samo.

Ja tez ogolnie podziekuje, widze, ze tu nikt nie widzi problemu.
Nie potrafie w to uwierzyc!
Podziwiam homoseksualistow, ktorzy maja te odwage oddac sie Panu i wstepuja w szeregi zakonow(gdzie sa sami mezczyzni)-wydaje mi sie , ze wybieraja najokrutniejsza droge z uwagi na pokuse z uwagi na ich orientacje seksualna.Bo jest to zbiorowisko tej samej plci, mam nadzieje, ze Pan Bog ma litosc nad tymi ludzmi i ze Pan Bog ma litosc nad wszystkimi, ktorzy walcza ze swoimi pokusami na tej ziemi.Amen.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 03 2007 01:07   
Forum

Corka:
Reasumując:
-twierdzisz, że to my mamy zamknięte oczy.
-uważasz, ze masz racje
-uważasz, że homoseksualizm jest po prostu inną orientacją i nie ma to żadnego związku z wyznawaniem Boga
Jeśli, gdzieś się pomyliłem popraw mnie.
Zadam proste pytania:
-na jakiej podstawie twierdzisz, że homoseksualizm to coś, z czym człowiek się rodzi (genetyka)
-na jakiej podstawie twierdzisz, że Bóg nie ma nic przeciwko homoseksualizmowi
-na jakiej podstawie twierdzisz, że nie dostrzegamy problemu
Czym wg Ciebie jest tolerancja.

Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 czerwiec 24 2007 04:01   
Forum

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. (Kpł 20,13)

Pismo Święte określa homoseksualne stosunki jako przeciwne naturze, więc nie porównuj ich do koloru włosów. Co z ciebie za chrześcijanka, skoro odrzucasz słowa BOGA, kierując się pseudo-miłością próbując usprawiedliwić to, co jest złe w oczach Boga? Wyjaśnij mi: kto się myli, Bóg czy ty? Bóg w Trójcy jedyny, który pokarał Sodomę, czy ty? Ktoś musi. Ty natomiast twierdzisz, że zarówno stosunki homoseksualne, jak i odrzucenie Kościoła są dopuszczalne.

Moqrim ja Ci wyjaśnię kto się myli. Bóg się myli, on chce tylko rozlewu krwi i oddawania czci, a od siebie nic nie daje, prócz rzekomego zbawienia, którego efektów jakoś nie widać. Skoro Bóg jest dla Ciebie tak nieomylny to idź zabijać gejów! Przecież to nakazuje Pan. Dlaczego nie zabiłeś żadnego geja jak dotąd. Czy prawo które ustanowili ludzie stawiasz ponad prawo Boże? Bóg nie dał zakazu zabijania gejów, wręcz odwrotnie On nakazał zabijać. Zatem wytłumacz mi w swej łaskawości Moqrim na co czekasz? Nie wiesz jak się zabija? Wystarczy dobrze naostrzony nóż kuchenny, który należy wbić w oklicach klatki piersiowej bądź brzucha jak najgłębiej. Można również wziąść cegłówkę zawinąć w jakąś szmatkę dla niepoznaki i przywalić z całej siły w głowę kilkaroktnie. Nie wiesz jak znaleźć geja? Wejdź na czat dla gejów choćby na wp.pl i tam umów się z jednym, zaprość go do domu, a potem go zarżnij na śmierć!!! Jeśli brzydzisz się krwi, to możesz takiego geja np. udusić, albo otuć, zakładasz worek, reklamówkę na głowę obwiązujesz szyję sznurkiem trzymasz mocno przez chwilę i wolą Pańska spełniona! Jednak kiedy zatłuczesz go cegłówką albo wbijesz nóż w głowę to pójdzie Ci o wiele szybciej. A właściwie to nie musi być cegłówka, wygodniejszy jest młotek! Jego czaszka rozłupie się jak skorupka od jajek.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 24 2007 11:18   
Forum

Quote by Bruce Willis:
Moqrim ja Ci wyjaśnię kto się myli. Bóg się myli

Dobrze spotkać człowieka mądrzejszego od Boga.

Skoro Bóg jest dla Ciebie tak nieomylny to idź zabijać gejów!

Akurat tego Bóg mi nigdzie nie nakazuje. Czytaj PŚ ze zrozumieniem do skutku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 czerwiec 26 2007 16:04   
Forum

Dobrze spotkać człowieka mądrzejszego od Boga.

Miło pogadać z człowiekiem który propaguje wiarę w tyrana, a sam nawet o tym nie wie.
Akurat tego Bóg mi nigdzie nie nakazuje. Czytaj PŚ ze zrozumieniem do skutku.

Tobie również radziłbym czytać ze zrozumieniem. Jeszcze raz Kpł 20, 13 i 14 (jako bonus):
13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 14 Jeżeli kto bierze za żonę kobietę i jej matkę, dopuszcza się rozpusty: on i ona będą spaleni w ogniu, aby nie było rozpusty wśród was.

Umiesz czytać? Zatem musisz rozmieć co Twój rzekomo nieskończenie dobry Pan nakazuje robić – zabijać i palić w ogniu. Podobnie jest dalej Kpł 20,
15 Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie. 16 Jeśli kobieta zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby z nim się złączyć, zabijesz i kobietę, i zwierzę.

Tym razem musiałeś zrozumieć Moqrim, zatem ponownie Cię zachęcam zgodnie z Pismem Świętym idź zabijać gejów! Kup sobie wiatrówkę, albo porządny wojskowy nóż i wypełniaj wolę Pana, skoro w Niego wierzysz. Co z Ciebie za chrześcijanin, który nie słucha nakazów Pana!? Wmawiając sobie i wszystkim, że w Biblii nigdzie nie jest napisane, że trzeba zabijać gejów i zoofilów nie uchylisz się od nakazu Pana. Dlaczego nie zabijasz zoofilów? Czyżbyś miał problem z dotarciem, również do nich? Jeśli chcesz mogę Ci wyszukać linki na fora internetowe zoofilów itp. Umówisz się z takim i zarżniesz go na śmierć. Przecież chyba nie powiesz nakazowi Pana „nie”? Jak możesz tolerować to co jest złe w oczach Boga, do tego stopnia, że nakazuje (nie prosi - nakazuje) zabijać??? Sądzisz, że Ciebie słowa Pana nie obowiązują? Wyjaśnij mi: kto tu jest Bogiem Ty czy Bóg?

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 czerwiec 26 2007 18:16   
Forum

Bruce,

łaskawie zachowaj dla siebie swoją wizję Boga. Jakoś teologie naszych konfesji radzą sobie z tymi fragmentami i to, że Ty widzisz w Bogu tyrana i krwiopijcę, nie znaczy, że

1) my go takim widzimy,
2) On taki jest,

jakkolwiek bardzo byś nienawidził Tego, w którego nawet nie wierzysz.

Pozdrawiam,
Marek

PS. Może byłoby dla nas wszystkich zdrowiej, gdybyś - miast epatować swoją nienawiścią - konsekwentnie przestał zajmować się tym, co i tak - wg Ciebie - nie istnieje?...

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 czerwiec 26 2007 23:43   
Forum

łaskawie zachowaj dla siebie swoją wizję Boga.

Dobrze pod warunkiem, że Wy zachowacie dla siebie swoją nietolerancję. Im więcej nietolerancji z Waszej strony tym więcej nienawiści w Bogu którego jesteście świadkami.
A jeśli chodzi o moją nienawiść do Boga, to jest tak, że tak naprawdę ja nienawidzę tego świata, nienawidzę głodu na świecie, nienawidzę raka, aids, kataklizmów, suszy, krwi która leje się bez przerwy w łańcuchu pokarmowym i jeśli mam założyć, że istnieje wszechmogący stwórca tego świata, to nienawidzę również stwórcy.
to, że Ty widzisz w Bogu tyrana i krwiopijcę, nie znaczy, że

1) my go takim widzimy,
2) On taki jest,

W wątku Bóg wszechmoący a zło udowodniłem jaki On jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 czerwiec 27 2007 01:22   
Forum

Tak, zabijam gejów. Hackuję strony homoseksualistów. Bojkotuję prawodawstwo polskie i światowe jako proaborcyjne. Nawet w domu posługuję się anty-żydo-komuno-masońskim hate speechem. Doprawy, moja nietolerancja woła o pomstę do pustych Niebios.

Tak, im więcej nienawiści w ludziach, którzy - wbrew Boskiemu prawu - nazywają się chrześcijanami, tym bardziej obniża się pasek Jego alightmentu.

Tak, wszystkiemu winien jest Bóg i w ogóle to świat jest zły i mroczny.

Tak, udowodniłeś nam wszystkim, że Bóg - którego logika, jak sam przyznajesz, nie opisuje wystarczająco - nie może istnieć, bo zaprzecza temu logika.

Tak, jak złapiesz za linie trakcyjne lub tory, to pojedziesz jak pociąg.

Nie myślałeś-li o manichejczykach?...

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 27 2007 12:02   
Forum

Quote by Bruce Willis:
Miło pogadać z człowiekiem który propaguje wiarę w tyrana, a sam nawet o tym nie wie.

Nieprawda.

Tobie również radziłbym czytać ze zrozumieniem.

Dziecko, sam ten fragment przytoczyłem. Primo: stare prawo mnie nie obowiązuje. Secundo: nigdzie nie napisano, kto ma karę wymierzyć.

Tym razem musiałeś zrozumieć Moqrim, zatem ponownie Cię zachęcam zgodnie z Pismem Świętym idź zabijać gejów!

Dziecko drogie, śmierć jaką na siebie ściągneli to piekło. Nie będe zabijał żadnych gejów, bo ani PŚ ani Biskup Rzymski do tego nie zobowiązują.

(nie prosi - nakazuje) zabijać???

Nigdzie nie nakazuje. Naucz się czytać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 czerwiec 27 2007 13:37   
Forum

W takim razie o czym mówią te słowa?
Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 27 2007 21:38   
Forum

W takim razie o czym mówią te słowa?

Primo: Stare Prawo nie obowiązuje.
Secundo: z tego fragmentu nie wynika, że ktokolwiek ma obowiązek ukarania ich.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 czerwiec 28 2007 17:47   
Forum

Primo: Stare Prawo nie obowiązuje.

Bo było błędne.
Secundo: z tego fragmentu nie wynika, że ktokolwiek ma obowiązek ukarania ich.

Kompromitujesz się. Naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo nie znasz całego fragmentu. Skoro fragment nie mówi o obowiązku karania, to skąd wiesz, że fragment potępia homoseksualizm, co w tym fragmencie jest takiego co ten homosekslualizm potępia skoro to nie są słowa zacytowane przeze mnie? A może za chwilę przyznasz, że fragment nie potęia homoseksualizmu? Co wegług Ciebie znaczą słowa "obaj będą ukarani śmiercią" Czy chodzi o to, że Bóg ich ukaże (bo ludzi wykluczasz jak rozumiem)?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 29 2007 13:34   
Forum

Quote by Bruce Willis:
Kompromitujesz się. Naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem

Dziecinko, pokaż mi więc, w którym miejscu napisano, że to obojętnie jaki wierny ma wykonać karę (secundo: po cholere o to mnie pytasz, skoro Stare Prawo nieobowiązuje?). I kto tu się kompromituje?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Kamil Czupski
 czerwiec 29 2007 16:27   
Forum

Celibat jest bardzo dobry.Ponieważ dzięki niemu księża są przykładami czystości.Celibat podwyższa autorytet księży.
Natomiast moim zdaniem twierdze ze homoseksualizm jest zły i demoralizujący, dlatego nie możemy dopuścić do tego aby homoseksualizm był tolerowany.Homoseksualizm moze jedynie zapewnic biologiczne wymarcie. Jak zaakceptujemy homoseksualizm w imie tolerancji to niedługo bedą dozwolone małżeństwa dorosłych z dziecmi.Nie możemy do tego dopuścić

===

Bracia, póki mamy czas, czyńmy dobrze.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 29 2007 18:32   
Forum

Ja patrzac na to co sie dzieje na swiecie, powoli nawet staje sie zwolenniczka tych slubow.
A malzenstwa starych z dziecmi -ojjjjj juz to raz bylo...i pozniej wszyscy sie pobierali tylko z milosciii...Kamilu.Na szczescie Kamilu zyjemy w swiecie, w ktorym kazdy czlowiek ma prawo do zycia. To prawo do zycia nieogranicza sie tylko do jedzenia i spania, masz wolna wole,mozesz wierzyc w co chcesz,mozesz nietolerowac alkoholikow i scigac homoseksualistow za ich milosc do plci przeciwnej....jezeli tylko to uczyni cie leprzym czlowiekiem? prosze...zyjemy w swiecei w ktorym mozna wszystko-to fakt!. "Tak dlugo jak sa gorsi od nas-my jestesmy lepsi"(to jest moj cytat). Wlasnie Kamilu moze tego potrzebujesz, takiego wyroznienia.Jak sie czujesz w towarzystwie homoseksualnego czlowieka?, Platon uhu ten to byl dopiero prekursor! Kamilu, musisz tak zyc, abys to co zyjesz potrafil udowodnic tym co mowisz-(moj cytat)-wtedy bedziesz ok.Ja jestem innego zdania Kamilu, ale ty masz prawo i kazdy inny czlowiek tez ma prawo do wlasnego zdania.Tak dlugo jak pozostaje ono czlowiecze.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 29 2007 18:51   
Forum

A do Bruce Willis

Hej Bratnia Duszo!,jak to jest mile spotkac kogos kto ma podobne lub takie same poglady- ale dlaczego tak nie wierzysz i obwinniasz za wszystko Stworce?.
Zarzucasz mu to, ze on nie widzi tego cierpienia na ziemi.........
wielu tak mysli....inni twierdza, ze zawarli z nim pakt! tak, nie smiej sie ..na zasadzie ja mu przyzeklam to a ja dotrzymalam ale on nie......
Willis,

myslisz ze dla Stworcy naszego czas jest tym samym wymiarem czasu w ktorym my zyjemy?.To jest tak: byla wiecznosc przed nami........MY....i po naszej smierci jest wiecznosc.Te lata tu spedzone to jest jak godzina w przestrzeni.Nic nie mozemy porownac z tym tu swiatem i dlatego cierpienie nie ma chyba takiego znaczenia. To jest bardziej symbol zycia, cierpienie.Ale to tez jest moje tzn moje slowa.Dlatego nie obwinniaj go, gdyby wszyscy zachowywali Jego Przykazania bylibysmy w Raju.Masz inne zdanie?bo droga analizy bylibysmy w Raju.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 lipiec 03 2007 22:07   
Forum

Homoseksualizm moze jedynie zapewnic biologiczne wymarcie.

Chyba powieszę sobie tą złotą myśl w pokoju na ścianie nad biurkiem.
Dziecinko, pokaż mi więc, w którym miejscu napisano, że to obojętnie jaki wierny ma wykonać karę

Kpł 20, 13 (BT):

Ponieważ ciężko Ci przychodzi czytanie ze zrozumieniem przytoczę, również inne tłumaczenia.
Bg:
obrzydliwość uczynili obaj śmiercią umrą, krew ich będzie na nich.

Br:
obaj dopuszczają się rzeczy obrzydliwej i obaj zostaną ukarani śmiercią: sami ściągnęli na siebie własną krew .

Bw:
obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich

NS:
obaj dopuszczają się obrzydliwości. Mają bezwarunkowo być uśmierceni. Spadnie na nich ich własna krew.

Ponieważ masz ogromne problemy ze zwrotem „będą ukarani śmiercią” dla porównania przytoczę następny werset Kpł 20, 15:
15) Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie.

„będzie ukarany śmiercią”, „będą ukarani śmiercią” to polecenie, nakaz – stąd ten ton tak bardzo dla Ciebie niezrozumiały.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty