Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Celibat, a homoseksualizm
 |  Wersja do druku
xxx
 lipiec 03 2007 22:52   
Forum

Status: offline

Quote by corka:.Na szczescie Kamilu zyjemy w swiecie, w ktorym kazdy czlowiek ma prawo do zycia.

Tak KAZDY ma prawo do życia! Szkoda ze państwo pozbawia dzieci tego prawa np. w przypadku choroby lub tez innych przyczyn takich jak "widzi mi sie" matki.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 03 2007 22:59   
Forum

"Celibat, a homoseksualizm" - jak czytam jeszcze raz tresc pierwszego posta..to tak sobie mysle..co ma piernik do wiatraka?

Pozdrawiam.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 03 2007 23:55   
Forum

Pius,

w przypadku choroby?co ma pan na mysli np. Syndrom Dauna?, a w przypadku "widzi mi sie" matki, ma pan na mysli-ze to zastepuje wielu kobietom - srodek antykoncepcji tak?.
Ciekawa jestem czy taka kobieta jak idzie do spowiedzi to ona otrzymuje odpuszczenie grzechow?.
Tak ma pan racje, ze kazdy ma prawo do zycia-ale ja nie wiem czy ja bym chcial urodzic dziecko z Syndronem Dauna lub inna choroba genetyczna.Chociaz tak mam rozwiniete i niewypelnione uczucie macierzynstwa-to nie wiem, byc moze ze usunelabym. Dlaczego? to by bylo silniejsze odemnie.Nie wiem. Strach?. W Polsce slyszalam jak sie wypowiadaja matki takich dzieci, ze urodzila chociaz chciala usunac..a pozniej zadna instytucja -i ta koscielna tez nie byla w stani jej pomoc w opiekowaniu sie w finansowaniu tej opieki, nie miala warunkow mieszkalnych itd itp. Nie wiem, usuwaja bo nie widza innego wyjscia.Jest malo alternatyw. W Niemczech sa te specjalne Krypy dzieciece-ale nie kazdy wie pewnie gdzie one sa...dobrze by bylo gdyby Kosciol moze ogloszal, ze te dziewczyny, kobiety niech one zopstawiaja dzieci w jakichs Krypach przykoscielnych. Jest tyle Kosciolow,ale jest tak malo tych Kryp-moze to bardziej by trafilo do swiadomosci i sumienia tych dziewczat i kobiet. To jest problem i nalezy go cywilizowanie rozwiazac.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 04 2007 12:36   
Forum

http://aborcja.w8w.pl/

Czym jest aborcja..

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 lipiec 04 2007 15:19   
Forum

Quote by corka: ....

to albo wszyscy maja prawo do życia albo nie. dlaczego dzieci z downem maja byc pozbawione tego prawa ? Niech sie Pani zdecyduje.

dla mnie offtopa zamknął Pan Molier. Szkoda czasu na dysputy o tym czy można mordować bezbronne dzieci.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
aaa8
 sierpień 08 2007 02:04   
Forum

Każdy człowiek ma prawo do życia. Człowiek, a nie płód o inteligencji banana...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 sierpień 08 2007 08:14   
Forum

Quote by Ineptus: Każdy człowiek ma prawo do życia. Człowiek, a nie płód o inteligencji banana...

Inteligencja nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
aaa8
 sierpień 08 2007 18:02   
Forum

Quote by snafu:Inteligencja nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa.

A co?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 08 2007 19:13   
Forum

Haha, to mogę iść na miasto z kałachem mordować drechów? Mogę mogę mogę mogę?

A co?

A nic, tak tylko.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 sierpień 08 2007 20:23   
Forum Moderator
Moderator

Mysle, że tak, spora ich część oraz innych kiboli ma inteligencje pantofelka albo ameby pełzakowej....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marek
 sierpień 08 2007 21:19   
Forum

Hm... W sumie to przejdę się też po szpitalach i 'odwiedzę' nieprzytomnych i ludzi w śpiączce. Przejawiają inteligencję jeszcze mniejszą niż pantofelki i ameby.

Ineptus, gdzie masz najbliższy szpital? Bo wiesz, ktoś może pomyśleć jak ja albo zainspirować się moimi słowami i odwiedzić Ciebie nieprzytomnego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 08 2007 21:33   
Forum

Ineptus -SWIADOMOSC jest wyznacznikim spoleczenstwa.

Marek-
a skad Ty masz takie wiadomosci, ze" nieprzytomni i ludzie w spiaczce "nie przejawiaja wiekszej inteligencji od pantofelkow i ameb?. Jezeli chodzi Ci o funkcje zyciowe to to jest cos zupelnie innego-i nie ma to nic wspolnego z inteligencja. Dlatego na pewno slyszales, ze wlasnie z takimi chorymi nalezy duzo rozmawiac...chociaz to jest tylko monolog-a nie dialog. Natomist zebys nawet spiewal glosem Domingo Pawarotti i Careras do ameb i pantofelkow to nie uzyskasz ich leprzego rozwoju-chyba ze stanie sie cud!
Tak tak .

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 08 2007 21:42   
Forum

Córko,

to może - ku lepszemu, w ogóle jakiemukolwiek - zrozumieniu o co mi chodziło, to koan taki Ci zadam, co Ty na to: A skąd Ineptus ma takie wiadomości, że płód ma inteligencję banana?

(Na wypadek, gdybyś nie uzyskała satori sama z siebie, pomogę Ci słowami-kluczami: chwyt retoryczny, sarkazm, reductio ad absurdum. Miłej medytacji.)

===

Profil   Email 
 Cytat 
aaa8
 sierpień 08 2007 22:19   
Forum

Quote by Jakub: Mysle, że tak, spora ich część oraz innych kiboli ma inteligencje pantofelka albo ameby pełzakowej....

Ale wystarczającą żeby czuć ból i być w pełni tego świadom.

Hm... W sumie to przejdę się też po szpitalach i 'odwiedzę' nieprzytomnych i ludzi w śpiączce. Przejawiają inteligencję jeszcze mniejszą niż pantofelki i ameby.
Nawet jeżeli ich śmierć nie zrobiłaby im większej różnicy to mają też bliskich, którym już by zrobiła...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 08 2007 22:23   
Forum

Bliskich? Stary, daj spokój, przecież oni się ucieszą, że nie będą musieli łożyć na utrzymanie i leczenie kolejnego członka rodziny... Tak jak z tym cholernym balastem, tego, no... płodem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 sierpień 09 2007 00:07   
Forum

Quote by Ineptus:
Quote by snafu:Inteligencja nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa.

A co?

Myślałem, że to Ty wiesz co skoro już dzielisz istoty żywe należące do jednego gatunku zwanego jako Homo Sapiens na ludzi i nieludzi.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 styczeń 11 2008 14:49   
Forum

Oczywiście najwięcej o homoseksualiźmie, ale także i aborcji, rodzinie wiedzą osoby które żyją w celibacie. Przecież to logiczne, oni patrzą na to z boku więc mają obiektywne spojrzenie.

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Cytat 
Andrzej
 styczeń 11 2008 17:05   
Forum

to sarkazm czy twój pogląd? - czasami trudno wyczuć.

Żeby nie było: uważam, że często osoby niezaangażowane w jakieś zjawisko mają rzeczywiście nardziej obiektywny ogląd

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty