Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Transpłciowy pastor w kościele Metodystów
 |  Wersja do druku
Natan_84
 maj 29 2007 22:09  (Czytany 10358 razy)  
Forum

Status: offline

Pastor, Drew Phoenix (a wcześniej Ann Gordon), został przywrócony na stanowisko przywódcy metodystycznego kościoła w Baltimore (St. John’s United Methodist Church). Phoenix w ostatnim roku zmienił płeć z żeńskiej na męską i z powodu zabiegu nie mógł prowadzić kościoła. W 1989 wyświęcona na biskupa, prowadziła kościół przez prawie pięć lat.

W trakcie corocznej konferencji Phoenix powiedział, że ostatniej jesieni, po długich duchowych podróżach i po roku modlitw zdecydował się zmienić swoje imię z Ann Gordon na Drew Phoenix w celu podkreślenia swojej prawdziwej tożsamości płciowej i by uhonorować swoją “duchową przemianę i relację z Bogiem”. Phoenix ma nadzieję, że inni wierzący pójdą za jego przykładem i poprzez edukację na temat tożsamości płciowej otworzą się na transpłciowych wyznawców. - Każdy z nas jest dzieckiem Bożym i w tym miejscu nie ma żadnych wyjątków – dodaje Phoenix. Decyzja powrotu na piastowane wcześniej stanowisko jest bardzo kontrowersyjna. Denominacja odrzuca nauczanie osób uznających się za homoseksualistów. Brakuje jednak jednoznacznego odniesienia, co do osób transpłciowych (transgender). Biskup, John Schol (na zdjęciu), poinformował, że kongregacja składająca się z 50 członków w pełni poparła powrót Phoenixa jako lidera kościoła.

Całość artykułu tutaj.

Powoli dochodzę do przekonania, że zbyt wiele mnie w życiu nie zdziwi. Odrzucanie tego, kim jestem dzięki Bogu i zmiana na to, co uważam, za właściwe ma być ku chwale Boga... brzmi to dziwnie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 29 2007 23:05   
Forum

Aż sie prosi o pytanie w jakim ciele ten pastor zmartwychwstanie na Sąd Ostateczny? No i o ile zasłuży na niebo to czy będzie tam dziewczynką czy chłopczykiem? Jeżeli dziewczynką, to czy będzie szczęśliwy?
Czy nie uważacie że pora przemyśleć naukę o zmartwychwstaniu ciała?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Natan_84
 maj 29 2007 23:22   
Forum

Pomyślałem o podobnej kwestii... myślę jednak, że wtedy nie będzie to dla nas miało takiego znaczenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 29 2007 23:43   
Forum

Quote by matejanka: Aż sie prosi o pytanie w jakim ciele ten pastor zmartwychwstanie na Sąd Ostateczny? No i o ile zasłuży na niebo to czy będzie tam dziewczynką czy chłopczykiem? Jeżeli dziewczynką, to czy będzie szczęśliwy?
Czy nie uważacie że pora przemyśleć naukę o zmartwychwstaniu ciała?
Pozdrawiam

podobne pytania zadawali sadyceusze Panu Jezusowi.

Myślisz ze jak ktos urodzil sie kulawy/uposledzony to będzie kulawy/uposledzony w niebiesiach ?

w Katechizmie KK jest szczegółowo wyszystko wyjaśnione ze każdy odnajdzie swoja prawdziwą tożsamość i prawdziwe imie. Ze ciala beda wolne od niedoskonalosci-odmienione.

Moim zdaniem to powinien byc znak dla metodystów do nawrócenia. Niestety takie chore wspólnoty częściej prowadza do ateizmu niż do Jezusa czyli KK.(widzę po znajomych)

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 maj 30 2007 06:57   
Forum

Sprawa niezwykle trudna. NIegdyś odnosiłem się do tej kwesti z pewna pogardą, mniej wiecej, tak jak MAteusz do protestantów. Poczytałem, poogladałem i stwierdziłem, ze jezli ktoś jest "psychiczną" kobietą i stwierdza to szereg psychologów wtedy nalezy płec zmienic. Natura też się myli- mogły to być różne czynniki, które wpłynęła na taki, a nie inny rowój mózgu podczas zycia płodowego Sprawa tyczy się też kobiet w skórze mężczyny.
Księdzu metodystycznemu życze z całego serca, aby dalej bez zachamowań głosił Słowo Boże i aby społecznośc jego zboru tą decyzje zaakceptowała.
Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 30 2007 11:12   
Forum Moderator
Moderator

Psalmów 139:13 Bo Ty stworzyłeś nerki moje,Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej.
14 Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś.Cudowne są dzieła twojeI duszę moją znasz dokładnie.
15 Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą,Choć powstawałem w ukryciu,Utkany w głębiach ziemi.
16 Oczy twoje widziały czyny moje,W księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe,Gdy jeszcze żadnego z nich nie było.

Bog pomylal czlowieka jako calosc. Pomyslal tez jego plec ...

Polecam strone bardzo ciekawego czlowieka, ktory ma cos do powiedzenia na temat zmieniania plci...

http://www.syrogers.com/

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 maj 30 2007 12:08   
Forum

Quote by Bartek.D: Sprawa niezwykle trudna. NIegdyś odnosiłem się do tej kwesti z pewna pogardą, mniej wiecej, tak jak MAteusz do protestantów. Poczytałem, poogladałem i stwierdziłem, ze jezli ktoś jest "psychiczną" kobietą i stwierdza to szereg psychologów wtedy nalezy płec zmienic. Natura też się myli- mogły to być różne czynniki, które wpłynęła na taki, a nie inny rowój mózgu podczas zycia płodowego Sprawa tyczy się też kobiet w skórze mężczyny.
Księdzu metodystycznemu życze z całego serca, aby dalej bez zachamowań głosił Słowo Boże i aby społecznośc jego zboru tą decyzje zaakceptowała.
Pozdrawiam.

Garnituru chromosowego nikt sobie nie jest w stanie zmienić. Albo ma się XX albo XY (pomijam anomalie w postaci Zepołów Turnera czy Klinefeltera). Każde działanie na organizmie powodujące "zmianę płci" jest wbrew naturze i kłóci się po prostu z genotypem, który ma wpływ na fenotyp.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 30 2007 16:17   
Forum

Quote by Bartek.D: Sprawa niezwykle trudna. NIegdyś odnosiłem się do tej kwesti z pewna pogardą, mniej wiecej, tak jak MAteusz do protestantów. Poczytałem, poogladałem i stwierdziłem, ze jezli ktoś jest "psychiczną" kobietą i stwierdza to szereg psychologów wtedy nalezy płec zmienic. Natura też się myli- mogły to być różne czynniki, które wpłynęła na taki, a nie inny rowój mózgu podczas zycia płodowego Sprawa tyczy się też kobiet w skórze mężczyny.
Pozdrawiam.

a gdyby psycholodzy powiedzieli ze jesteś kura albo ze nie ma Boga tez bys im uwierzył?

u mnie w szkole na lekcja WDZ "seksuolog" wmawiał nam ze samogwałt to normalna rzecz i wiele mówił wiele innych "naukowych" rzeczy kłócących sie z chrześcijaństwem.

Bog decyduje czy jesteś kobieta czy mężczyzną jak to Pan
maxurd uzasadnij na podstawie PS. Współczuję "normalnym" protestantom i mam nadzieje ze wiele z nich zobaczy ze to znak do nawrócenia i porzucenia wspólnot ktore akceptują jawnie diabelskie nauki i zachowania.

Dewiacje seksualne i zboczenia sa typwe dla pogaństwa. Osoby chore na tego typu schorzenia zawsze przez Kosciol i wszystkie grupy chrześcijańskie były wzywane do nienawrócenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 30 2007 16:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Pius:
Dewiacje seksualne i zboczenia sa typwe dla pogaństwa. Osoby chore na tego typu schorzenia zawsze przez Kosciol i wszystkie grupy chrześcijańskie były wzywane do nienawrócenia.

Nie zgodze sie. Sa typowe do czlowieka. W tym sensie, ze dotycza wszystkich niezaleznie od pogladow. Jak sobie kto radzi z problemem to inna sprawa. Bycie chrzescijaninem to nie jest zwolnienie od problemow z seskualnoscia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 maj 30 2007 18:39   
Forum

"Dewiacje seksualne i zboczenia sa typwe dla pogaństwa. Osoby chore na tego typu schorzenia zawsze przez Kosciol i wszystkie grupy chrześcijańskie były wzywane do nienawrócenia."
no, no szczególnie, gdy sprawa dotyczy pedofili wsród amerykanskich księzy z KRK. Masz racje pogaństwo

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natan_84
 maj 30 2007 19:33   
Forum

Dewianci seksualni znajdują się wszędzie... nie ważne czy to kościół katolicki, czy zielonoświątkowy, czy metodystyczny, czy jakikolwiek inny chrześcijański kościół.

Problem pojawia się wtedy, gdy inni nam wmawiają, że to dobre lub normalne (w sensie - nie masz się, co martwić, bo wszyscy to robią) i dochodzą do przekonania, że powinno się to w pełni akceptować.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 30 2007 19:39   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by Pius:

Nie zgodze sie. Sa typowe do czlowieka. W tym sensie, ze dotycza wszystkich niezaleznie od pogladow. Jak sobie kto radzi z problemem to inna sprawa. Bycie chrzescijaninem to nie jest zwolnienie od problemow z seskualnoscia.

chodziło mi o akceptacje dla tego typu zboczeń.

Quote by Bartek.D: "Dewiacje seksualne i zboczenia sa typwe dla pogaństwa. Osoby chore na tego typu schorzenia zawsze przez Kosciol i wszystkie grupy chrześcijańskie były wzywane do nienawrócenia."
no, no szczególnie, gdy sprawa dotyczy pedofili wsród amerykanskich księzy z KRK. Masz racje pogaństwo

dyrygent słowików tez byl pedofilem czy to znaczy ze wsrod dyrygentów na całym świecie jest akceptacja dla pedofilii?

rozumiem ze tonący sie brzytwy chwyta ale w tym momencie powtarzać ta śpiewkę setny raz w kontekście oficjalnego promowania i akceptacji zboczeń kompromitujesz sie całkowicie.

Moge znaleźć w 5 sekund o pedofilach-protestantach jakis news ale nie jestem na tyle perfidny i zdegenerowany zeby wrzucac go to i twierdzić ze to jest taki sam problem jak oficjalnie akceptowany pastor-tranzystor.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 maj 30 2007 20:52   
Forum

Chętnie bym poznał tego pasotra i przyjał z jego rąk Komunię św(ciało i krew Jezusa pod postacią chleba i winia). NIe tobie go oceniac Piusie. Trochę rozwagi i kultury. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Od moda:
Glowa pod zimna wode!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 maj 30 2007 23:04   
Forum

z tego co wiem (z biblii) Jezus wygladal tak samo po zmartwychstaniu, nawet slady ran mial na ciele, inaczej po co mowil by do tomasza zeby sprawdzil Jego cialo.
do matejanki: jaka dziewczynka, jaki chlopczyk? to jest dorosla kobieta. pozatym, ponoc w niebie beda same siostry (i byc moze bracia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 30 2007 23:27   
Forum

Quote by Maxurd:
Psalmów 139:13 Bo Ty stworzyłeś nerki moje,Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej.
14 Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś.Cudowne są dzieła twojeI duszę moją znasz dokładnie.
15 Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą,Choć powstawałem w ukryciu,Utkany w głębiach ziemi.
16 Oczy twoje widziały czyny moje,W księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe,Gdy jeszcze żadnego z nich nie było.

Bog pomylal czlowieka jako calosc. Pomyslal tez jego plec ..

Dokładnie tak.
A skoro pomyślał, to znaczy że nie mamy co zmieniać. Kto się nie zgadza że jest facetem czy facetką, ten się nie zgadza z wolą Boga i Bożym Planem. A kto się nie zgadza z Bożym Planem czy Bożą Wolą, ten nie może się nazywać uczniem Jeszuy from Nazaret. Proste.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 maj 30 2007 23:55   
Forum

Pius,

to twoja choroba w twoim zyciu wynika na to ze w/g ciebie jest twoj stosunek do innosci czlowieka.Ale ty masz szczescie, ze nie ma takich co to skrzydla maja i fruwaja-tu mnialbys problem etniczny co=? Wink Wink

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 maj 30 2007 23:57   
Forum

I chcialam zaznaczyc, ze pedofil to pedofil.Nie ma tu roznic na katolickich i innych.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 31 2007 00:22   
Forum

Quote by Bartek.D: Chętnie bym poznał tego pasotra i przyjał z jego rąk Komunię św(ciało i krew Jezusa pod postacią chleba i winia). NIe tobie go oceniac Piusie. Trochę rozwagi i kultury. Nie będe wdawał się w dyskusję z lefebrystami. taką mam zasadę. Ni jesteś partnerem dla mnie do rozmów, nigdy nie byłes i nie będziesz lefebrystyczny fundamentalisto! Pozdrawiam

spoko wymówka na brak argumentów. Moja rozmowa jest ugruntowana na XX wiekow chrzescijanstwa ,na PS ,tradycji , mowica Ci wprost na Panu Jezusie.
Twoja pseudo-miłości dla bliźniego oparta co najwyżej na badaniach ateistycznych naukowców nie ma w sobie Ducha Prawdy bo daleka jest od nauki chrześcijańskiej.

trcohe rozwagi i kultury i co później piszesz ..... ((: hehe.

Napisze Ci tak zastanów sie nad swoim chrześcijaństwem i życiem zobacz co Ci pisza inni uzytkowicy rozych obediencji chrześcijańskich na tym forum.

pozdrawiam

Quote by corka: Pius,

to twoja choroba w twoim zyciu wynika na to ze w/g ciebie jest twoj stosunek do innosci czlowieka.Ale ty masz szczescie, ze nie ma takich co to skrzydla maja i fruwaja-tu mnialbys problem etniczny co=?

nie bardzo rozumiem?

Moim zdaniem jest nawracać do Jezusa zboczencow mordercow i wszystkich innych. Ale nie mogę ich okłamywać ze to co robią jest dobre. Od początku Kościoła takie praktyki były uważane za chorobę-ducha i zaden Bartek D i pastor X mnie nie przekona gdyz Pismo Swiete i Taradycja Swita w Kosciele Swieteym Matce Naszej mówi inaczej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 maj 31 2007 01:53   
Forum

Wedlug najnowszych osiagniec naukowych proby wyleczenia- zeby transplciowych ich psychosexuelle nature poprzez psychoterapie lub terapie hormonalna zmienic -zawiodly.Jedyna terapia okazalo sie pomoc w zmianie odczuwanej personalnie plci.Jednak calkowitym uznaniem w nowej roli plciowej jest dla nich zmiana personalnych danych.
Dla mnie nie ma to znaczenia czy urodzony czy tez nowo odrodzony Transplciowy?Pastor jest w kosciele.
Ja chyba nie jestem Chrzescijanka-mnie to bardzo martwii, ja widze jak ja jestem za ludzmi, jak ja walcze tu o jednostke jaka jest czlowiek, jak bardzo sie roznie od moich Chrzescijan.I ja mam tylko jedna nadzieje, nadzieje na to, ze to wlasnie Kosciol sie pomyli, bo Pan Bog powiedzial i " masz wolna wole".A moj Stworca w ktorego wierze jest doskonaly i wszystko co stworzyl jest doskonale.To i taka odmiennosc natury powinna byc respektowana.Ja nie moge sobie z tym poradzic duchowo.To jest dla mnie problem.
Ja pamietam, ze istnieje ten fragment ze z jabloni jablko itd i ze z gruszy jablka nie bedzie.Jest taki cytat.Ale co ja na to poradze jak ja sie wroslam juz w te spolecznosc niemiecka gdzie jest powiedziane"ze die würde des Menschen ist unantastbar"- i zgadzam sie z nia.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 maj 31 2007 02:09   
Forum

tlumacznenie: czlowiecze dostojenstwo jest nietykalne-ale ja nie potrafie az tak trafnie tego przetlumaczyc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 maj 31 2007 03:49   
Forum

Pius,
tak mnie to poruszylo! wie pan , ja kocham mojego blizniego.To nie jest pseudomilosc!.Pan jak widze nie zdaja sobie sprawyyyyy, ze istnieja homoseksualisci, ktorzy modla sie do Pana Boga i nie rozumieja tego kim sa.I mowia o sobie, ze sa nazywani: heretykoseksualni.
Ja mam wrazenie, ze pan pojecia nie ma, ale i nie dziwie sie.Takie rzeczy wyczuwa sie na odleglosc.Ta nie-"pseudo"milosc .Nie jest panu przykro?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 maj 31 2007 07:38   
Forum

Quote by Pius:
Quote by Bartek.D:
spoko wymówka na brak argumentów. Moja rozmowa jest ugruntowana na XX tys lat chrzescijanstwa ,na PS ,tradycji , mowica Ci wprost na Panu Jezusie.

20 tysięcy lat Chrześcijaństwa. Jak ten czas leci....

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 31 2007 12:20   
Forum

Quote by corka: Pius,
tak mnie to poruszylo! wie pan , ja kocham mojego blizniego.To nie jest pseudomilosc!.Pan jak widze nie zdaja sobie sprawyyyyy, ze istnieja homoseksualisci, ktorzy modla sie do Pana Boga i nie rozumieja tego kim sa.I mowia o sobie, ze sa nazywani: heretykoseksualni.
Ja mam wrazenie, ze pan pojecia nie ma, ale i nie dziwie sie.Takie rzeczy wyczuwa sie na odleglosc.Ta nie-"pseudo"milosc .Nie jest panu przykro?.

skoro Pani kocha swojego blizniego to dlaczego nie chce Pani dla niego zbawienia?

Dlaczego wierzy Pani w badania naukowców a nie w PS ?

Przykro mi jest ze ktos kto sie mieni chrześcijaniniem uważa dewiacje za rzeczy normalne... jest mi przykro.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 31 2007 14:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by corka: Wedlug najnowszych osiagniec naukowych proby wyleczenia- zeby transplciowych ich psychosexuelle nature poprzez psychoterapie lub terapie hormonalna zmienic -zawiodly.Jedyna terapia okazalo sie pomoc w zmianie odczuwanej personalnie plci..

Mijasz sie z prawda i to bardzo... Nie dosc, ze wcale tak nie jest to znane sa przypadki osob, ktore po nawroceniu pomimo zabiegow zmiany plci wracaly do swojej pierwotnej plci... Prawda jest taka, ze plec jest dana jedna na poczatku i nie do nas nalezy decyzja o niej. Ludzie nie sa nieszczesliwi przez swoja plec, ale przez brak Boga w zyciu, ktory zastepuja erzacem w postaci przyszycia lub odciecia kawalka skory. Ludzie sa nieszczesliwi, bo brakuje im w zyciu milosci, akceptacji i dobra ze strony innych. Wszystko inne to naukowy belkot. Byl kiedys sobie taki poglad, ze czlowieka mozna wychowac niezaleznie od wrodzonej plci na mezczyzne lub kobiete. Ze to jest uwarunkowanie kulturowe... Dawano za przyklad udanego ekserymentu czlowieka, ktory jako chlopiec w trakcie zabiegu nieszczesliwie zostal pozbawiony przyrodzenia (jezcze w wieku niemowlecym) postanowiono wiec wychowac go na dziewczynke... Przez lata podreczniki psychologii pisaly o udanym eksperymencie... Do czasu kiedy ten czlowiek odkryl zrodlo zyciowych problemow i frustracji (napisal o tym ksiazke, ale nie pamietam teraz jej tytulu) i w wieku dwudziestu kilku lat sie powiesil... Zabawy w Pana Boga przynosza smierc i cierpienie. Nic nie uzasadnia takich operacji.

PS

Piusie - nie wolno nam chowac naszej niecheci do np homoseksualistow za formulkami o ich zbawieniu. Do Boga ich Twoja postawa nie przyprowadzi nigdy. Zreszta to nie niebycie homoseksualista przynosi zbawienie. Bycie homoseksualista nawet aktywnym nie ma znaczenia dla Twojego zbawienia. Twoje zbawienie ma zrodlo zupelnie gdize indziej. Myslenie kategoriami: Nie moge byc homoseksualista abym zostal zbawiony jest obrazaniem Boga w jakis sposob.

Duzo madrzejsze jest przyjscie do Boga i powiedzenie:

Panie Boze oto jestem. Jestem homoseksualny i bardzo to lubie, ale bardziej zalezy mi na Tobie. Prosze Cie, zebys pomogl mi...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 01 2007 05:57   
Forum

Maxurd,
ja widze ze ty nie masz pojecia o roznicy miedzy homoseksualny a transplciowy.
Pozwol sobie powiedziec-ze to sa 2 rozne rzeczy.
Homoseksualny ma w swojej naturze ten "trik" i zakochuje sie-czy tez ma pociag sexualny wylacznie w swoim rodzaju tzn, meski w meskim -damski w damskim.
Transplciowy to taki ktos,kto ma pecha ! juz calkiem, poniewaz rodzi sie z narzadami mezczyzny w ciele fizycznym kobiety i fizycznie jest kobieta, a moze byc w ciele kobiety o naturze mezczyzny.Ci zakochuja sie i maja pociag plciowy do przeciwnej plci-tak jak my-ktorzy jestesmy hetero.
Ci ostatni, transeksualni maja w dzisiejszych czasach te mozliwosc i pomoc sobie poprzez terapie hormonalna oraz zmiane wygladu fizycznego(plastycznie).Otrzymuja rowniez terapie psychologiczna.Oczywiscie w ten sposob powstale ze tak powiem kobiety-nigdy nie moga spelnic sobie zyczenia na dziecko.To jest niemozliwe i czesto bardzo bolesny-tak jak u hetero.

Druga sprawa jest, ze to juz sa ludzie wierzacy-a nie jacys z buszu! oni wieerza Maxurd! i nie rozumieja swojej natury-to musi byc okropne.

Oni wierza!im nie potrzebny jest Kosciol do wiary-oni poprostu wierza, tak jak ich stworzono.Oni nie robia orgii sexualnych, oni dla siebie samych sa ok.
Bo czlowiek jest Imperfekt!
Jak masz pytania to chetnie Ci w tej medycznej dziedzinie pomoge,bo piszesz dziwne rzeczy.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 01 2007 11:37   
Forum Moderator
Moderator

1. Doskonale wiem jaka jest roznica miedzy homoseksualnym a transseksualnym.

2. Medycznie to sa bardzo okresleni jezeli chodzi o plec. Wszystko lezy w ich psychice

3. Nie ma wierzacych, ktorzy nie potrzebuja kosciola. Wierzacy zyje w kosciele. Nie ma innych kategorii wierzacych

4. Terapia psychologiczna, o ktorej mowisz to pranie mozgu, po ktorym ludzie sie wieszaja a nie pomoc i ratunek

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2007 00:25   
Forum

Maxurd,
znalam taka Patrycje, bo gdyby jej sie lepiej przyjzec to bylby PatrykWink i ona mogla godnie po operacji zyc.
Mniala lekki zarost-ktory golila i przykrywala makeupem-byla bardziej kobieca niz nie jedna kobieta-byla poprostu godna podziwu-to tak jak nowonarodzenie.

Piszesz, ze nie ma wierzacych, ktorzy nie potrzebuja Kosciola i ze wierzacy zyja w Kosciele i ze nie ma innych kategorii wierzacych.

Znasz taki cytat?:"Tam gdzie sie dwoch lub wiecej spotyka w imie moje -tam ja jestem posrod nich"

Maxurd,
czy to moze sie odbyc poza Kosciolem? jak Ty to widzisz?, to powiedzial Pan Jezus chodzac i nauczajac.
Jestem ciekawa rowniez co Pan Jezus mnial na mysli mowiac, ze on odbuduje Kosciol w 3 dni.Ale to moze na innym watku.
Pozdrawiam.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 02 2007 20:06   
Forum Moderator
Moderator

1. Widzisz czlowieka i myslisz, ze jest nieszczesliwy przez swoja plec... A moze jest nieszczesliwy, bo nie ma Boga w swoim zyciu??

2. Nie rozumiem kosciola instytucjonalnie. Rozumiem go jako wspolnote ludzi. Nie ma chrzescijanstwa poza wspolnota. Chyba ze na wyspie bezludnej. Tylko tam Robinson ma wspolnote z Pietaszkiem...

3.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2007 21:09   
Forum

Maxurd slyszales moze ze wsrod homoseksualistow sa tacy ktorzy wierza w Boga?;
napisales ze wiesz i umiesz rozrozniac, transplciowosc jest tez czyms zlym??? w zyciu z reszta nie slyszalam??? Eek! Eek! Eek! Eek! Eek! Eek! Eek! Eek! Eek! Eek! --bo oni tez wierza.
JA TU PISZE TYLKO I WYLACZNIE O TEJ MNIEJSZOSCI; KTORA WIERZY W BOGA I JEST INNA:

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 czerwiec 02 2007 21:44   
Forum

Quote by corka: Maxurd slyszales moze ze wsrod homoseksualistow sa tacy ktorzy wierza w Boga?;
napisales ze wiesz i umiesz rozrozniac, transplciowosc jest tez czyms zlym??? w zyciu z reszta nie slyszalam??? --bo oni tez wierza.
JA TU PISZE TYLKO I WYLACZNIE O TEJ MNIEJSZOSCI; KTORA WIERZY W BOGA I JEST INNA:

co z tego ze ktos wierzy "zle duchy tez wierza drżą"

Czy Pani zdaniem taki trans-chory człowiek moze miec pretesje do Boga ze nigdy nie urodzi/pocznie dziecka ?
Bo skoro urodzil sie kobieta w ciele mezczyzny jest to niesprawiedliwe ze nie może mieć dzieci.

i 2 pytanie jakie zdanie ma pani o "wierzacych" pedofilach, nekrofilach czy innych zboczencach chorych?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,61 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty