Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Dlaczego mial ochote?
 |  Wersja do druku
tadeusz
 maj 03 2008 21:00  (Czytany 13617 razy)  
Forum

Status: offline

Jest takie slowo "zawsze". Bog istnieje zawsze. Miliony, miliardy lat w stecz pomnozone przez biliony , to nawet nie ulamek czasu istnienia Boga. Wyraz "zawsze" sprowadza matematyke do absurdu......
Wszechswiat wg. naukowcow istnieje okolo 15 miliardow lat,nasza ziemia 4,5 miliarda lat. Dlaczego- pomimo "zawsze" Bog zdecydowal sie stosunkowo nie tak dawno na eksperyment z zyciem na ziemi?

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 03 2008 21:09   
Forum

Quote by petroniusz100: Jest takie slowo "zawsze". Bog istnieje zawsze. Miliony, miliardy lat w stecz pomnozone przez biliony , to nawet nie ulamek czasu istnienia Boga. Wyraz "zawsze" sprowadza matematyke do absurdu......
Wszechswiat wg. naukowcow istnieje okolo 15 miliardow lat,nasza ziemia 4,5 miliarda lat. Dlaczego- pomimo "zawsze" Bog zdecydowal sie stosunkowo nie tak dawno na eksperyment z zyciem na ziemi?

Petroniuszu 100!
Zapytałam Boga. Odpowiedział mi, że ziemia nie jest ani pierwsza ani ostatnia......

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Pastor
 maj 03 2008 21:20   
Forum

Quote by matejanka:
Quote by petroniusz100: Jest takie slowo "zawsze". Bog istnieje zawsze. Miliony, miliardy lat w stecz pomnozone przez biliony , to nawet nie ulamek czasu istnienia Boga. Wyraz "zawsze" sprowadza matematyke do absurdu......

Petroniuszu 100!
Zapytałam Boga. Odpowiedział mi, że ziemia nie jest ani pierwsza ani ostatnia......

Troche dziwne pytanie.
Odpowiadam - to nie był experyment, tylko misterny plan już zrealizowany do końca. Stworzył Świat objawiając tym samym swoją moc, a człowieka stworzył żeby miał kto tą moc podziwiać. Czas nie istnieje gdy nie ma materii tzn. byty niecielesne nie znają pojęcia czasu. Dla Boga przeszłość, przyszłość i teraźniejszość są obecne w tym samym momencie. Dzieło stworzenia świata i człowieka odbyło sie w jednym momencie od początku do końca tylko my o tym nie wiemy bo znajdujemy się w pułapce czasu.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 maj 03 2008 21:35   
Forum

Quote by pijany pastor:
Quote by matejanka:

Petroniuszu 100!

Troche dziwne pytanie.
Odpowiadam - to nie był experyment, tylko misterny plan już zrealizowany do końca. Stworzył Świat objawiając tym samym swoją moc, a człowieka stworzył żeby miał kto tą moc podziwiać. Czas nie istnieje gdy nie ma materii tzn. byty niecielesne nie znają pojęcia czasu. Dla Boga przeszłość, przyszłość i teraźniejszość są obecne w tym samym momencie. Dzieło stworzenia świata i człowieka odbyło sie w jednym momencie od początku do końca tylko my o tym nie wiemy bo znajdujemy się w pułapce czasu.

Niestety - pojecie czasu jest jednym z podstawowych cech stworzen myslacych a mysmy stworzeni zostali na obraz i podobienstwo. Pisze tez o eksperymencie, bo dobrych rzeczy sie nie naprawia. Widocznie cos poszlo nie tak, ze trzeba bylo nas karac grzechem pierworodnym, nastepnie posylac syna aby on znow cos naprawil

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 03 2008 22:11   
Forum

Niestety - pojecie czasu jest jednym z podstawowych cech stworzen myslacych a mysmy stworzeni zostali na obraz i podobienstwo. Pisze tez o eksperymencie, bo dobrych rzeczy sie nie naprawia. Widocznie cos poszlo nie tak, ze trzeba bylo nas karac grzechem pierworodnym, nastepnie posylac syna aby on znow cos naprawil

Petroniuszu 100!
Słusznie zauważyleś że dobrych rzeczy się nie naprawia!
Jest na forum wątek
here
Moim zdaniem w tym wątku można znaleźć część odpowiedzi na Twoje pytania. Jak znajdziesz czas to zajrzyj!
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Pastor
 maj 03 2008 22:51   
Forum

Quote by petroniusz100: Widocznie cos poszlo nie tak, ze trzeba bylo nas karac grzechem pierworodnym, nastepnie posylac syna aby on znow cos naprawil

No właśnie coś poszło nie tak, pierwsi ludzie w raju mieli wybór - posłuszeństwo albo bunt. Wiedzieli co ich czeka jeśli będą posłuszni - raj na ziemi. Nie wiedzieli co sie stanie jeśli się zbuntują, tzn. wiedzieli bo Bóg im powiedział że umrą, ale to im nic nie wyjaśniło, nie wiedzieli co to upadek bo nigdy tego nie doświadczyli. Mieli ogólne, mgliste pojęcie że to nie będzie miłe, generalnie był zakaz i wszystko na ten temat. Szatan który wkradł się do raju postanowił troche namieszać. Przekonał Ewe że upadek jest super, że po upadku stanie się Bogiem że to stan lepszy niż ten którego teraz doświadcza. Okazało się że upadek taki fajny nie jest i trzeba się wynosić z raju. Jako że człowiek nie upadł sam z siebie tylko na skutek podstępu Szatana, Bóg dał ludziom jeszcze jedną szanse. Żeby jednak nie wyszło na to że Bóg tylko sprząta bałagan Szatana, dzieło zbawienia ludzkości przerasta po tysiąckroć występek Szatana. Do momentu grzechu pierworodnego Niebo i Ziemia były odseparowane, po końcu świata zostaną złączone w jedno a człowiek zyska stan o niebo lepszy od tego który miał przed upadkiem, stanie się rzeczywiście Bogiem.
Dobro, którego czekam, tak jest wielkie, że mi rozkoszą są męczarnie wszelkie.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 04 2008 08:24   
Forum

Quote by pijany pastor:
Quote by petroniusz100: Widocznie cos poszlo nie tak, ze trzeba bylo nas karac grzechem pierworodnym, nastepnie posylac syna aby on znow cos naprawil

No właśnie coś poszło nie tak, pierwsi ludzie w raju mieli wybór - posłuszeństwo albo bunt. Wiedzieli co ich czeka jeśli będą posłuszni - raj na ziemi. Nie wiedzieli co sie stanie jeśli się zbuntują, tzn. wiedzieli bo Bóg im powiedział że umrą, ale to im nic nie wyjaśniło, nie wiedzieli co to upadek bo nigdy tego nie doświadczyli. Mieli ogólne, mgliste pojęcie że to nie będzie miłe, generalnie był zakaz i wszystko na ten temat. Szatan który wkradł się do raju postanowił troche namieszać. Przekonał Ewe że upadek jest super, że po upadku stanie się Bogiem że to stan lepszy niż ten którego teraz doświadcza. Okazało się że upadek taki fajny nie jest i trzeba się wynosić z raju. Jako że człowiek nie upadł sam z siebie tylko na skutek podstępu Szatana, Bóg dał ludziom jeszcze jedną szanse. Żeby jednak nie wyszło na to że Bóg tylko sprząta bałagan Szatana, dzieło zbawienia ludzkości przerasta po tysiąckroć występek Szatana. Do momentu grzechu pierworodnego Niebo i Ziemia były odseparowane, po końcu świata zostaną złączone w jedno a człowiek zyska stan o niebo lepszy od tego który miał przed upadkiem, stanie się rzeczywiście Bogiem.

Pijany Pastorze!
Czy sam nie widzisz jaką lukę ma Twoja interpretacja?
Raj jeżeli miałby być Rajem nie mógłby nosić w sobie pokusy do zła. I skąd w raju szatan? Przecież Raj to absolutna niczym niezagrożona szczęsliwość!
Czy ludzie na ziemi czasem nie żyją jak w raju dopóki im dopisuje zdrowie i wszystko się świetnie układa?
Lecz świadomośc że to się w każdej chwili może zmienić niszczy ten Raj! Tak więc prawdziwy Raj to coś innego niż opisuje Księga Rodzaju. To właśnie niezagrożona szczęśliwość i brak szatana!!!!!!
Pozdrawiam

===

Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 12:08   
Forum

Quote by matejanka: I skąd w raju szatan?

Nie wiem, ja nigdy tam nie byłem. Troche na ten temat pisał John Milton to sobie poczytaj. Ten pan dużo wiedział jak na człowieka swojej epoki, nie mówie że wszystko do końca wyjaśnił ale rzucił nieco światła na pewne sprawy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 maj 04 2008 13:40   
Forum

Wiem ze temat troche dziwny , ale chcialbym przejsc po tym raczej wstepie do uasadniczego pytania. Zanim jednak do niego dojde kilka slow wyjasnienia wg. mojego odczucia.
Bog stwarzajac czlowieka , dajac mu wolna wole doprowadza z premedytacja do mozliwosci buntu. Po buncie aniolow ,co zachwialo panstwem niebieskim, Stworca dodaje sobie nastepny problem.Co prawda bunt aniolow nastapil po stworzeniu czlowieka i sam czlowiek byl jego powodem, co jednak nie umniejsza faktu ze samo stworzenie swiata i czlowieka nie bylo zbyt dobrze przemyslanym krokiem. Bog znalazl sie w trudnej sytuacji : zbuntowane anioly , zbuntowany czlowiek.Co prawda bunty zostaja szybko opanowane , ale cala sprawa doprowadzila do daleko idacych skutkow .
1. Po buncie aniolow MUSIALO powstac pieklo
2. Po buncie czlowieka MUSIAL zniknac eden (raj)
Bog Wszystkowiedzacy, Wszechmocny zostaje postawiony w sytuacji wymuszajacej okreslone dzialania.Na dodatek gniew spowodowal niezbyt przemyslana kare dotyczaca ludzi: grzech pierworodny obarcza kazdego z nas bez wyjatku czyli zbiorowa odpowiedzialnosc. Jak by tego bylo malo odpowiedzialnosc majaca dzialanie wieczne .
Kara niewspolmierna do przewinienia, wydana przez Milosiernego,kochajacego,ciagle gotowego do przebaczania Boga. Mozna powiedziec - jakiegos mnie stworzyl , takiego mnie masz.... No i teraz pytanie :
Dlaczego tyle blednych decyzji przy tak waznym kroku ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 14:22   
Forum

Quote by petroniusz100:
Bog stwarzajac czlowieka , dajac mu wolna wole doprowadza z premedytacja do mozliwosci buntu.

Nie krytykuj wolności która przecież jest darem i ma wielką wartość. Chyba że wolisz być niewolnikiem. Bóg chciał żeby człowiek z własnej woli był mu posłuszny.

Quote by petroniusz100:
Co prawda bunt aniolow nastapil po stworzeniu czlowieka i sam czlowiek byl jego powodem, co jednak nie umniejsza faktu ze samo stworzenie swiata i czlowieka nie bylo zbyt dobrze przemyslanym krokiem.

Czy bunt nastąpił po stworzeniu człowieka nie jest takie pewne, islam tak głosi, ja w to nie wierze. Szatan po prostu chciał przejąc rolę Boga bo uważał siebie za równego Bogu, uważał że nie przystoi mu posłuszeństwo tylko władza na równi z Bogiem.

Quote by petroniusz100:
Bog znalazl sie w trudnej sytuacji : zbuntowane anioly , zbuntowany czlowiek.Co prawda bunty zostaja szybko opanowane , ale cala sprawa doprowadzila do daleko idacych skutkow .
Bog Wszystkowiedzacy, Wszechmocny zostaje postawiony w sytuacji wymuszajacej okreslone dzialania.Na dodatek gniew spowodowal niezbyt przemyslana kare dotyczaca ludzi: grzech pierworodny obarcza kazdego z nas bez wyjatku czyli zbiorowa odpowiedzialnosc. Jak by tego bylo malo odpowiedzialnosc majaca dzialanie wieczne .
Kara niewspolmierna do przewinienia, wydana przez Milosiernego,kochajacego,ciagle gotowego do przebaczania Boga. Mozna powiedziec - jakiegos mnie stworzyl , takiego mnie masz.... No i teraz pytanie :

Błędnych decyzji? Powołanie człowieka do życia w raju, obdarzenie go wolną wolą i wszelkimi łaskami tylko pod warunkiem posłuszeństwa swojemu stworzycielowi było błędem? Nie sądze.
Zresztą kto dojdzie do prawdy? Mozemy się tylko wymieniać opiniami na ten temat, nikt zapewne do końca nie ma racji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 04 2008 14:34   
Forum

zacznę od próby zmierzenia się z pytaniem "wstępnym":

To, ze Bóg istnieje zawsze nie jest równoznaczne z pomnożeniem "milionów, miliardów lat przez biliony".

Zawsze oznacza pozaczasowość, brak czasu.
Zawsze tak jak i "nieskończoność" nie sprowadza matematyki do absurdu, ale poszerza nasze horyzonty poprzez przyjęcie teorii mnogości.

Stąd pytanie:
Dlaczego- pomimo "zawsze" Bog zdecydowal sie stosunkowo nie tak dawno na eksperyment z zyciem na ziemi? jest pytaniem wadliwie postawionym.

Wiek (czas) istnienia Wszechświata nie ma sie w żaden sposób do ponadczasowości, pozaczasowości, do "zawsze" Boga.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 maj 04 2008 14:44   
Forum

Rozumiem więc, że poniżej mamy do czynienia z pytaniem "zasadniczym"?

Quote by petroniusz100: Wiem ze temat troche dziwny , ale chcialbym przejsc po tym raczej wstepie do uasadniczego pytania. Zanim jednak do niego dojde kilka slow wyjasnienia wg. mojego odczucia.
Bog stwarzajac czlowieka , dajac mu wolna wole doprowadza z premedytacja do mozliwosci buntu.

Masz rację.
Bóg daje człowiekowi wolną wolę
Stwarza sobie bowiem "partnera" a nie mechaniczna zabawkę.
Czy można miec o to pretensję?
Czy można powiedzieć: sorry, wolę nie mieć woli? Wewnetrznie sprzeczne

Quote by petroniusz100:
Po buncie aniolow ,co zachwialo panstwem niebieskim, Stworca dodaje sobie nastepny problem.Co prawda bunt aniolow nastapil po stworzeniu czlowieka i sam czlowiek byl jego powodem, co jednak nie umniejsza faktu ze samo stworzenie swiata i czlowieka nie bylo zbyt dobrze przemyslanym krokiem. Bog znalazl sie w trudnej sytuacji : zbuntowane anioly , zbuntowany czlowiek.Co prawda bunty zostaja szybko opanowane , ale cala sprawa doprowadzila do daleko idacych skutkow .
Bog Wszystkowiedzacy, Wszechmocny zostaje postawiony w sytuacji wymuszajacej okreslone dzialania.

Nie: zostaje postawiony.
Sam "świadomie" w taki sposob stwarza świat, ktory jako całkowicie różny od Niego samego z konieczności jest jak to zgrabnie ująłeś: "problemem".
Tylko stworzenie świata róznego od Boga daje mozliwość okazania Bożej miłości na zewnatrz

Quote by petroniusz100:
Na dodatek gniew spowodowal niezbyt przemyslana kare dotyczaca ludzi: grzech pierworodny obarcza kazdego z nas bez wyjatku czyli zbiorowa odpowiedzialnosc.

Grzech pierworodny nie jest żadną karą, ale stanem utraty bliskości z Bogiem rozpatrywanym w kategoriach całej Ludzkości a nie pojedynczego człowieka

Quote by petroniusz100:Jak by tego bylo malo odpowiedzialnosc majaca dzialanie wieczne .

Na pewno zrobiłbys to lepiej?
Stworzyłbyś świat ślepo posłuszny? bezwolny?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 maj 04 2008 14:45   
Forum

Quote by matejanka:

Petroniuszu 100!

Ludy padajcie na kolana przed Panem i Jego Prorokiem

Nie osmieszaj się, matejanko

===

Cytat 
tadeusz
 maj 04 2008 15:17   
Forum

Jeszcze raz chcialbym PODKRESLIC iz nie jest moja intencja atakowanie Boga i wiary!!! Kilkakrotnie na innych forach probowalem nawiazac kontakt bardziej osobisty z duchownym - niestety : nie pomagaly wyjasnienia ze pytania moga byc woda na mlyn przeciwnikow wiary . Nastepnie po kilku pytaniach - blokada konta. Dlatego staram sie podkreslac - jestem katolikiem powracajacym powoli na droge wiary.Przez te kilkadziesiat lat nazbieralo sie argumentow przeciw Bogu - teraz staram sie je obalac . Samemu , trudno bo przeciez wiekszosc tych argumentow powstala z moja pomoca
Dlatego prosze nie przyjmowac agresji w pytaniach doslownie - to te drugie ja walczy!!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 maj 04 2008 15:40   
Forum

Wychodzi na to (odpowiadajac"medieval man") ze Bog mial dosc samotnosci . Aby byc Bogiem trzeba miec kogos kto uzna mnie za Boga. Mozna dojsc do wniosku iz BOG bez ludzi przestaje istniec. Wiec dla "samozadowolenia" i potrzeby uwielbienia powolal nas . Pachnie mi to dyktatura - mam wolna wole - ale cierpial bede jak Go nie uznam . Roznica: nie natychmiast , ale za to wiecznie!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 maj 04 2008 15:58   
Forum

Quote by matejanka:
Quote by pijany pastor:

Pijany Pastorze!
Czy sam nie widzisz jaką lukę ma Twoja interpretacja?
Raj jeżeli miałby być Rajem nie mógłby nosić w sobie pokusy do zła. I skąd w raju szatan? Przecież Raj to absolutna niczym niezagrożona szczęsliwość!
Czy ludzie na ziemi czasem nie żyją jak w raju dopóki im dopisuje zdrowie i wszystko się świetnie układa?
Lecz świadomośc że to się w każdej chwili może zmienić niszczy ten Raj! Tak więc prawdziwy Raj to coś innego niż opisuje Księga Rodzaju. To właśnie niezagrożona szczęśliwość i brak szatana!!!!!!
Pozdrawiam

Racja - coz to za raj i wieczna szczesliwosc kiedy za drzewem czaji sie zlo ? i jak by mialo wygladac zycie gdyby nie szatan - opalal bym sie dzisiaj a aniolowie by uslugiwali?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 04 2008 17:24   
Forum

Quote by petroniusz100: Wychodzi na to (odpowiadajac"medieval man") ze Bog mial dosc samotnosci . Aby byc Bogiem trzeba miec kogos kto uzna mnie za Boga. Mozna dojsc do wniosku iz BOG bez ludzi przestaje istniec. Wiec dla "samozadowolenia" i potrzeby uwielbienia powolal nas . Pachnie mi to dyktatura - mam wolna wole - ale cierpial bede jak Go nie uznam . Roznica: nie natychmiast , ale za to wiecznie!!

Rzeczywiście tak wygląda.
Ale to pozór.
Bóg nie był samotny.
Bóg jest co prawda Jeden ale w Trzech Osobach.
Relacje w Bogu gwarantują brak jakiejkolwiek samotności, co więcej stanowią pełnię nie-samotnosci, czyli Przyjaźni, Pokrewieństwa, Miłości.

Stworzenie innych istot (świata duchowego i materialnego) miało na celu tylko to, żeby pojawiły się inne istoty (duchowe i cielesne), które będą mogły wejść w sferę Bożej Miłości.

Jednym słowem: akt stworzenia jest aktem czystej życzliwości.
I ten akt czystej życzliwości trwa od Stworzenia po Odkupienie.
Nie kończy się.

Bóg bez ludzi może być Bogiem.
Nie On potrzebuje ludzi, by uznali go za Boga.
Nie powołał więc nas do istnienia dla swego "samozadowolenia", lecz dla naszego dobra, nie dla potrzeby "uwielbienia siebie" lecz dla podzielenia się Najwyższym Dobrem czyli sobą samym.

Czysta życzliwość.
Staromodnie: miłość

===

Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 17:26   
Forum

Quote by petroniusz100: Wychodzi na to (odpowiadajac"medieval man") ze Bog mial dosc samotnosci . Aby byc Bogiem trzeba miec kogos kto uzna mnie za Boga. Mozna dojsc do wniosku iz BOG bez ludzi przestaje istniec. Wiec dla "samozadowolenia" i potrzeby uwielbienia powolal nas . Pachnie mi to dyktatura - mam wolna wole - ale cierpial bede jak Go nie uznam . Roznica: nie natychmiast , ale za to wiecznie!!

Człowiek jest jedynym stworzeniem którego Bóg stworzył dla niego samego. Dał nam istnienie i umieścił w raju. Nie po to żeby sie samozadawalać, tylko z potrzeby czynienia dobra, dał nam szczęście a co dostaje w zamian - bunt człowieka oraz pretensje i zarzuty petroniusza100 o dyktature

Quote by petroniusz100:
Racja - coz to za raj i wieczna szczesliwosc kiedy za drzewem czaji sie zlo ? i jak by mialo wygladac zycie gdyby nie szatan - opalal bym sie dzisiaj a aniolowie by uslugiwali?

No niestety nie ma sensu pewnych rzeczy tłumaczyć jeśli ktoś nie jest na tyle bystry żeby to pojąć

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 04 2008 18:19   
Forum

No niestety nie ma sensu pewnych rzeczy tłumaczyć jeśli ktoś nie jest na tyle bystry żeby to pojąć

Taka odpowiedź jest unikiem, a nie odpowiedzią i w dodatku dość obraźliwa dla pytającego!
No to ja postawię następne pytanie i ciekawa jestem jaką na nie dostanę odpowiedź.
Dlaczego Bóg zamiast zlikwidować tylko Adama i Ewę czekał aż ludzkośc się rozmnoży i dopiero wtedy zaczął od początku, czyli od Noego i jego rodziny. Czyżby Bóg nie znał przyszłości lub potrzebował zapełnić puste piekło i dlatego tyle ludzi musiało zginąć zalanych wodami potopu. A co z niemowlętami i małymi dziećmi? Czyżby i one do niczego się nie nadawały?
Pozdrawiam
Jedno zastrzeżenie do Medieval mana! To nie są pytania do Ciebie, gdyż znam już Twoją odpowiedź, a zadaję je w konkretnym celu, więc proszę wstrzymaj się ze swoim komentarzem, z góry dziękuję!

===

Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 18:58   
Forum

Quote by matejanka:

Taka odpowiedź jest unikiem, a nie odpowiedzią i w dodatku dość obraźliwa dla pytającego!
No to ja postawię następne pytanie i ciekawa jestem jaką na nie dostanę odpowiedź.
Dlaczego Bóg zamiast zlikwidować tylko Adama i Ewę czekał aż ludzkośc się rozmnoży i dopiero wtedy zaczął od początku, czyli od Noego i jego rodziny. Czyżby Bóg nie znał przyszłości lub potrzebował zapełnić puste piekło i dlatego tyle ludzi musiało zginąć zalanych wodami potopu. A co z niemowlętami i małymi dziećmi? Czyżby i one do niczego się nie nadawały?
Pozdrawiam
Jedno zastrzeżenie do Medieval mana! To nie są pytania do Ciebie, gdyż znam już Twoją odpowiedź, a zadaję je w konkretnym celu, więc proszę wstrzymaj się ze swoim komentarzem, z góry dziękuję!

Jak już napisałem mówimy tu o rzeczach o których nikt prawdy powiedzieć nie może bo jej nie zna. Możemy się tylko wymieniać opiniami na ten temat. Dla mnie raj to coś więcej niż opalanie się i aniołowie przynoszący drinki. Mamy inne wyobrażenie o tych sprawach co utrudnia dialog. Twojego pytania nie rozumiem, wydaje mi sie że żyjesz w innym świecie, albo po prostu masz zbyt mgliste pojęcie o tym co zaszło nie widzisz w tym sensu i zamiast próbować go znaleźć pytasz dlaczego nie było inaczej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 04 2008 19:15   
Forum

Jak już napisałem mówimy tu o rzeczach o których nikt prawdy powiedzieć nie może bo jej nie zna. Możemy się tylko wymieniać opiniami na ten temat. Dla mnie raj to coś więcej niż opalanie się i aniołowie przynoszący drinki. Mamy inne wyobrażenie o tych sprawach co utrudnia dialog. Twojego pytania nie rozumiem, wydaje mi sie że żyjesz w innym świecie, albo po prostu masz zbyt mgliste pojęcie o tym co zaszło nie widzisz w tym sensu i zamiast próbować go znaleźć pytasz dlaczego nie było inaczej.

Pijany Pastorze!
Wydaje mi sie, że moje pytanie było doć proste. Dlaczego Bóg nie stworzył nowej pary zamiast obarczać całą ludzkość. Przecież potopem zniszczył wszystkich oprócz jednego sprawiedliwego i jego rodziny. Czy Bóg musiał w ten sposób dokonać selekcji? I co ona dała jeżeli ludzkość potem po Noem znowu upadła? A co z tymi z potopu? Co z tymi z Sodomy i Gomory?
Przecież Bóg poprzez Jezusa powiedział, że gdy Mu się tylko jedna owieczka zgubi i 99 pozostanie w owczarni, to pozostawi te 99, za nią pójdzie i ją odnajdzie. A przecież potop był czynnością odwrotną, aby "jedną owieczkę" z przyległościami zachować Bóg polecił Noemu wybudować Arkę, a reszta się po prostu potopiła. Czyżby tamci to nie byli takimi samymi grzesznikami dla których potem Jezus przyszedł na świat i za nich oddał życie?
Wydaje mi się, że Prawda o stworzeniu człowieka i celu jego stworzenia przez Boga, w świetle takich pytań, musi inaczej wyglądać!

Pozdrawiam

===

Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 19:51   
Forum

Quote by matejanka:
Wydaje mi sie, że moje pytanie było doć proste. Dlaczego Bóg nie stworzył nowej pary zamiast obarczać całą ludzkość.

Chyba dlatego że dusza jest nieśmiertelna to znaczy że nigdy nie przestaje istnieć.
To ja tobie zadam pytanie: dlaczego Bóg nie zlikwidował Szatana wraz z całą jego chołotą? Byłoby po problemach.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 04 2008 20:00   
Forum

Quote by pijany pastor:
Quote by matejanka:
Wydaje mi sie, że moje pytanie było doć proste. Dlaczego Bóg nie stworzył nowej pary zamiast obarczać całą ludzkość.

Chyba dlatego że dusza jest nieśmiertelna to znaczy że nigdy nie przestaje istnieć.
To ja tobie zadam pytanie: dlaczego Bóg nie zlikwidował Szatana wraz z całą jego chołotą? Byłoby po problemach.

Bo Bóg jest miłością, która stwarza i nigdy nie niszczy niczego co jest trwałe i samo z siebie nie jest skazane-z powodu sobie właściwej, celowej przemijalności i nietrwałości-na zniszczenie, a szatan jako duch jest trwały, a inaczej mówiąc posiada niesmiertelnośc tak jak wszystko co duchowe!!!
Pozdrawiam

===

Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 20:12   
Forum

Quote by matejanka:

Quote by matejanka:
Bo Bóg jest miłością, która stwarza i nigdy nie niszczy niczego co posiada niesmiertelnośc

Znasz odpowiedzi na wszystkie pytania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 maj 04 2008 20:15   
Forum

Matejanka zadala bardzo istotne pytanie, oraz poruszyla problem potopu - ciekawy bylem odpowiedzi "pijanego pastora" niestety, odpowiedzial pytaniem na pytanie co jest poprostu ucieczka

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 maj 04 2008 20:28   
Forum

Ale mam wrazenie ze "zagladamy Bogu do garnka" i mozemy dostac po lapkach . . Jednak "matejanka" ma racje odnosnie owieczek - doswiadczam to na wlasnej skorze Kosciol zostawia pojedynczych ludzi - tylko jako ilosc maja oni jakas wartosc. Mysle ze jeden z najwiekszych powodow istnienia kosciola on sam zaprzepascil Polityka , pieniadze , wladza a owieczki........szkoda gadac

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 04 2008 20:28   
Forum

Ja niestety nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania w przeciwienstwie do matejanki która już sama sobie odpowiada na pytania więc może rozwikła zagadke potopu, bo dlaczego Bóg nie zlikwidował Adama i Ewy już wiemy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 04 2008 20:36   
Forum

Quote by pijany pastor: Ja niestety nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania w przeciwienstwie do matejanki która już sama sobie odpowiada na pytania więc może rozwikła zagadke potopu, bo dlaczego Bóg nie zlikwidował Adama i Ewy już wiemy.

Nikt, oprócz Boga nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania.
Ani Ty, ani ja.

Jedną taką osobą jest rzeczywiście matejanka.
Ale zapomniałam, że ona Bogu zadaje pytanie o każdy problem i szybko dostaje odpowiedź.
Takie sms-y.

btw
pytanie o to dlaczego Bóg nie zlikwidował tylko Adama i Ewy oszczędzając w ten sposób grzechu pierworodnego nam wszystkim, czy po co niszczył ludzkość potopem jest z rzędu tych, czy Bóg może stworzyć kamień tak cięzki, że go sam nie udźwignie.

Rzeczywiście, prawda o stworzeniu człowieka i celu jego stworzenia przez Boga, w świetle takich pytań, musi inaczej wyglądać!

Ponieważ jednak prosiłaś mnie, matejanko, bym nie udzielał Ci odpowiedzi, to ja też prosżę Cię, abyś sama też jej nie udzielała.
Już ją znam i jest ona pozachrześcijańska

===

Cytat 
eviva
 maj 05 2008 10:26   
Forum

petroniusz100

Bóg stworzył nas w Niebie na swoje podobieństwo,jako duchy ludzkie.Ponieważ nastąpił w Niebie bunt Satany,a my wzięliśmy w nim udział,z części naszego boskiego ducha,powstała grzeszna dusza.To z buntu upadłych aniołów powstała Ziemia i świat materialny.Bóg jako nasz dobry Ojciec dał nam szansę życia na Ziemi i przemiany naszej grzesznej duszy w ducha.Ponieważ sami nie mogliśmy tej przemiany dokonać,Bóg zesłał na Ziemię Chrystusa,swojego Pierworodnego Syna Bożego,który się wcielił w fizyczne ciało Jezusa.Przez zbawczą śmierć Jezusa,każdy człowiek otrzymał od Chrystusa Ducha Świętego Chrystusowego.Dzięki temu

Chrystus jest obecny w każdym człowieku jako nasz Pan i Osobisty Zbawiciel.

To jest tą dobrą nowiną i ewangelią Chrystusową,którą głosił Paweł,Piotr,Maria Magdalena i pozostali apostołowie.Obecnie KRK nie uznaje w nas tej obecności Chrystusa i Jego zbawczej roli głosząc inną ewangelię,o zbawieniu przez udział w KRK i jego zbawczych sakramentach.Tak więc Chrystus obecny w nas i ten "obecny" w KRK,to nie jest jedna i ta sama osoba.Nie muszę zapewne tłumaczyć,który z nich jest prawdziwy.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 05 2008 10:46   
Forum

Quote by eviva: petroniusz100

Bóg stworzył nas w Niebie na swoje podobieństwo,jako duchy ludzkie.

Natomiats Pismo swięte mówi:

wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.
A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił
.

Tak więc pisanina o tym, że Bóg stworzył człowieka jako ducha ludzkiego są:
- albo bredniami chorego człowieka
- albo kłamstwem bajkopisarza

wybierz evivo czy wolisz byc chorym człowiekiem czy kłamliwym bajkopisarzem?
bez pozdrowień

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,51 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty