Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Dlaczego mial ochote?
 |  Wersja do druku
eviva
 maj 05 2008 14:10   
Forum

Status: offline

medieval man

wybierz evivo czy wolisz byc chorym człowiekiem czy kłamliwym bajkopisarzem?
bez pozdrowień

Jak w Twojej widocznie sfałszowanej Biblii nie pisze kim jest człowiek,to poczytaj sobie na ten temat w protestanckiej Biblii Warszawskiej,ze zwróceniem uwagi na Nowy Testament.Choroba polega na niewidzeniu prawdy.Jak poczytasz o jasności,która oświeca każdego człowieka co na świat przychodzi,to może przejrzysz na oczy i wyzdrowiejesz duchowo.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 05 2008 15:32   
Forum

Quote by eviva:
Jak w Twojej widocznie sfałszowanej Biblii nie pisze kim jest człowiek,to poczytaj sobie na ten temat w protestanckiej Biblii Warszawskiej,ze zwróceniem uwagi na Nowy Testament.Choroba polega na niewidzeniu prawdy.Jak poczytasz o jasności,która oświeca każdego człowieka co na świat przychodzi,to może przejrzysz na oczy i wyzdrowiejesz duchowo.

I pomyśleć że to ty jesteś zdrowa a my wszyscy jesteśmy nosicielami, co za żenada

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 05 2008 15:38   
Forum

o widzę, że w końcu udało mi się ruszyć z posad bryłę... evivy
Nie wiem czy zauważyłaś moja droga oponentko, ze nie odpowiadasz merytorycznie na argument, ale pozwalasz dochodzic do głosu swoim emocjom.

Po prostu nie jesteś w stanie przyjąć mojej diagnozy:
- jesteś albo chora powołując się na Biblię, ktora głosi coś zupełnie sprzecznego z Twoimi poglądami
- albo jesteś kłamcą swiadomie przeinaczając sens Biblii, na którą sie powołujesz

Zamiast wybierać, wolisz gmatwać się w bezsensownych oskarżeniach

Nie przeszkadza mi to żywić wobec Ciebie wiele współczucia.

Biblię warszawską (i nie tylko) znam wystarczająco dobrze, na tyle, żeby móc za każdym razem udowodnić jak bardzo kłamiesz, albo jak bardzo cierpisz na złudzenia i halucynacje.

Skąd wzięłaś o wielka, nieomylna evivo przekonanie o tym, że:
- Bóg stworzył nas w Niebie
- Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, jako duchy ludzkie

????

Bo na pewno nie z Biblii.
nawet nie z warszawskiej, nie z protestanckiej, nie z żadnej innej.

Nie jesteś w stanie wykazać, że Biblia przedstawia taką wizję człowieka.

Więc powtarzam: albo błądzisz, albo
kłamiesz.

Po co Ci to?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 maj 05 2008 19:37   
Forum

pijany pastor

I pomyśleć że to ty jesteś zdrowa a my wszyscy jesteśmy nosicielami, co za żenada

Na temat choroby napisał medieval man,więc to do niego powinna być ta uwaga.Jeśli temu Panu manu można pisać,że ktoś jest chory,bo nie wierzy w Jego kłamstwa,to w ramach równouprawnienia mnie też wolno.Podaje kłamstwa,które się nie zgadzają z prawdą biblijną.To dlaczego mam w nie wierzyć? Ja nie muszę być niewolnikiem fałszywych dogmatów KRK,ani z tym Panem dyskutować.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 05 2008 20:09   
Forum

Quote by eviva: Podaje kłamstwa,które się nie zgadzają z prawdą biblijną.To dlaczego mam w nie wierzyć? Ja nie muszę być niewolnikiem fałszywych dogmatów KRK,ani z tym Panem dyskutować.

Nic takiego nie zauważyłem.

Zresztą jak już pisałem w tej kwestii każdy ma swoje zdanie i nikt nie może być do końca pewnym jak bliskie jest ono prawdy, ale to co ty głosisz to jest herezja. Głosisz swoją własną prawde, nawet można powiedzieć że jesteś niewolnikiem swojej własnej fałszywej prawdy która z prawdą nie ma nic wspólnego.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 maj 05 2008 20:48   
Forum

pijany pastor

Głosisz swoją własną prawde, nawet można powiedzieć że jesteś niewolnikiem swojej własnej fałszywej prawdy która z prawdą nie ma nic wspólnego.

To zapytaj się w tej kwestii prawdy,obecnego w Tobie Ducha Prawdy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 05 2008 21:50   
Forum

Quote by eviva: pijany pastor
Głosisz swoją własną prawde, nawet można powiedzieć że jesteś niewolnikiem swojej własnej fałszywej prawdy która z prawdą nie ma nic wspólnego.

Co rozumiesz przez Ducha Prawdy?

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 05 2008 23:04   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:
Quote by eviva: pijany pastor

Odpowiem za evivę:

przez obecnego w niej Ducha Prawdy, którego można zapytać w tej czy innej kwestii, eviva uważa swoją własną, wyobraźnię, złudzenia, halucynacje, fantazję.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
tadeusz
 maj 05 2008 23:54   
Forum

Mysle ze kazdy ma prawo do interpretacji. Tak jak patrzac na obraz KAZDY widzi go w swoj indywidualny sposob tak patrzac na Boga kazdy widzi Go z innej perspektywy. Oczywiscie KK usilnie stara sie ustawic nas (jego zdaniem) w miejscu gdzie widac najlepiej.Pytanie czy ma racje? Bog jest ta przestrzenia ktorej odgadnac nie sposob do czasu gdy w ta przestrzen nie wkroczymy osobiscie.Bledy popelnione przez KK na przestrzeni wiekow, interpretacje Pisma Sw "naciagane" do ustalonych przez kosciol dogmatow, arogancja i PYCHA kaplanow(oczywiscie ze nie wszystkich!)pozwalaja sadzic ze KK skrecil w niebezpiecznym kierunku. Czesc wierzacych pozostawionych samym sobie , albo nie zgadzajacych sie z tym kierunkiem zaczyna szukac wlasnych drog dojscia do Boga. Bo co bedzie (teoretycznie) jesli kosciol zbladzil i poprowadzi wiernych falszywym torem?

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 06 2008 01:11   
Forum

Quote by petroniusz100: Mysle ze kazdy ma prawo do interpretacji.

Też tak myślę.
Zastanawiam się tylko gdzie kończy się interpretacja a zaczyna radosna tówrczość?

Quote by petroniusz100:
Tak jak patrzac na obraz KAZDY widzi go w swoj indywidualny sposob tak patrzac na Boga kazdy widzi Go z innej perspektywy. Oczywiscie KK usilnie stara sie ustawic nas (jego zdaniem) w miejscu gdzie widac najlepiej.Pytanie czy ma racje? Bog jest ta przestrzenia ktorej odgadnac nie sposob do czasu gdy w ta przestrzen nie wkroczymy osobiscie.

Na szczęście Bóg chrześcijański nie jest Bogiem subiektywizmu.
Historia zbawienia dokonała się obiektywnie w historii, poprzez obiektywny fakt Wcielenia.
Wydarzenie "Jezus" nie jest osobistym naszym wkroczeniem w przestrzeń Boga, lecz obiektywnym wejściem Boga w nasze dzieje.
Co za tym idzie obiektywna jest ewangelia i obiektywny jest fakt Kościoła (jako bytu, kóry swym Wcieleniem powołał do zycia Jezus).

Quote by petroniusz100:
Bledy popelnione przez KK na przestrzeni wiekow, interpretacje Pisma Sw "naciagane" do ustalonych przez kosciol dogmatow, arogancja i PYCHA kaplanow(oczywiscie ze nie wszystkich!)pozwalaja sadzic ze KK skrecil w niebezpiecznym kierunku.

Tak można sądzić, jesli zapomni się o obietnicy: "A bramy piekielne go nie przemogą".

Wystarczy o niej pamiętać, by spać spokojnie w przeświadczeniu, że choćby Kościół nie wiem jak "niebezpiecznie" skręcał, ma wsparcie w Tym, który jest jego Głową i zawsze będzie na dobrej drodze.

Quote by petroniusz100:
Czesc wierzacych pozostawionych samym sobie , albo nie zgadzajacych sie z tym kierunkiem zaczyna szukac wlasnych drog dojscia do Boga.

To ci, kórzy nie uwierzyli w tę obietnicę.
Albo nie zwrócili na nią uwagi.

Quote by petroniusz100:
Bo co bedzie (teoretycznie) jesli kosciol zbladzil i poprowadzi wiernych falszywym torem?

W swietle powyższego nie ma takiej możliwości.
No chyba, że nie wierzymy Bogu.

===

Cytat 
Robert
 maj 06 2008 01:18   
Forum

Dlaczego- pomimo "zawsze" Bog zdecydowal sie stosunkowo nie tak dawno na eksperyment z zyciem na ziemi?
Tak przy okazji, bo miałem już iść spać
To nie eksperyment -ON nie jest naukowcem i nie musi niczego odkrywać. Eksperymentować to może, a nawet powinno(tylko moralnie/etycznie) stworzenie. BóG jest bardzo odpowiedzialny i wie co czyni -wiedział jakie "ryzyko" podejmuje i wie jak sobie z tym radzić. Dobrze wie co rozpoczął i jak to doprowadzić do końca -gdzie wszyscy (którzy wytrwają) będą żyli dłu... wiecznie i szcześliwie bardzo . Oj tak bardzo, że drogą żadnych i nawet wszystkich eksperymentów naraz nasze ludzkie główki by tego nie wymyśliły . A świat dla nas i nas stworzył z Miłości. Tak jak z Miłości nas zbawił. A wiemy, że z Miłości , bo wiemy co uczynił dla nas JezuS. A skoro zbawienie z Miłości jest "nowym stworzeniem", to z tego wiemy, że "pierwsze stworzenie" też było z Miłości.
A pojęcie "zawsze" nie utożsamiałbym z pojęciem "nieskończoność", a raczej z "wiecznie". Zdecydowanie BóG jest wiecznie, a nie nieskończenie. My owszem możemy powiedzić, że jesteśmy/będziemy nieskończenie.
"Nie tak dawno", ale rozumiem, że znasej perspektywy, bo u NiegO nie ma dawno, stare, nowy itd. Nie możemy GO umieszczać w czasie "chronos", to nasz czas. ON raczej jest w "kairos" (o ile dobrze pojmuję te rozróżnienie).
Oj dobra, starczy... kładę się iśpię hę, hę
BożE choć CiĘ nie pojmuję, jednak nad wszystko miłuję. Nad wszystko co jest stworzone, boś TY dobro nieskoń... wieczne.Amen

===

Aby wszyscy stanowili jedno,jak TY, OjczE, we MniE, a JA w TobiE, aby i oni stanowili w NaS jedno, by swiat uwierzył, że TY MniE posłałeś!!!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 06 2008 09:24   
Forum

Petroniuszu100!

Pozwolisz , że w ramach postu Medieval mana napiszę kilka słów na temat Kościoła Miłości którego budowanie w ludzkich sercach zapoczątkował Jezus na przykładzie wiary i wyznania Piotra!

Bledy popelnione przez KK na przestrzeni wiekow, interpretacje Pisma Sw "naciagane" do ustalonych przez kosciol dogmatow, arogancja i PYCHA kaplanow(oczywiscie ze nie wszystkich!)pozwalaja sadzic ze KK skrecil w niebezpiecznym kierunku.

Tak można sądzić, jesli zapomni się o obietnicy: "A bramy piekielne go nie przemogą".

Wydaje mi się , że wielokrotnie zostało ustalone przez dyskutantów tego forum fakt , że Kościołem są wierni,a nie jakaś konkretna instytucja.
Że jest to wspólnota wiernych składająca się choćby nawet z dwóch osób, zgodnie-z często zapominaną przez wyznawców którejś z denominacji-obietnicą Jezusa
Mateusz 18,20
Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

Natomiast nie jest to hierarchia i obowiązujące na zawsze i bezdyskusyjnie ustalenia teologii wynikające z tej hierarchii.

Eklezja(Wywołani) czyli Kościól oznacza tych których Bóg wywołał i przywiódł do wiary takiej jak Piotra: cyt ew Mat,

Wyznanie Piotra
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?
A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jeremiasza, albo za jednego z proroków. Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz Syn Boga Żywego.
Na to Jezus mu odrzekł, Błogosławiony jesteś, Szymonie synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew , lecz Ojciec mój , który jest w niebie.
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."

Czy Jezus tymi słowami zakłada kosciól hierarchiczny taki jaki przez wieki rządził duszami ludzkimi?
Jest to oczywiście kwestią interpretacji, ale trudno jest uwierzyć, że każdy kto nazwie siebie następcą Piotra nim automatycznie się staje.
Natomiast samego Piotra do takiej wiary ,że Jezus jest Synem Boga na ziemi i Mesjaszem doprowadził sam Bóg i każdy kogo Bóg w ten sposób wywoła staje się kolejnym kamieniem w budowli Kościoła założonego i nadzorowanego przez Jezusa-kościoła składającego się z prawdziwych naśladowców Pana.

Słowo Piotr można również tłumaczyć jako kamyk, gdyż Skałą zgodnie z Pismem Świętym jest zawsze sam Bóg, a Pismo nie może składać się ze sprzecznych ze sobą wypowiedzi.

Cyt z Pisma Świętego

Niech woła, niech to ogłosi i niech Mi udowodni! (...) Wy jesteście Moimi świadkami: czy jest jaki Bóg oprócz Mnie? Albo inna SKAŁA? - Ja nie znam takiego!" ...

Tak więc warunkiem należenia do Kościoła czyli stanie się tym "wywołanym" jest zgodnie ze słowami Jezusa wiara taka jak Piotra i konsekwencje wynikające z tej wiary. A konsekwencją jest nie hierarchia i wywyższanie kogokolwiek pośród braci lecz służba na rzecz maluczkich.

Kto się wywyższa będzie poniżony a kto się poniża będzie wywyższony!!!

Te słowa Jezusa są jednoznaczne i Jezusa nie interesowały nasze ziemskie organizacje i hierarchie (nawet jezeli przejściowo zostały one dopuszczone przez Apostoła Pawła
), gdyż Eklezja czyli Wywołani przez Boga to nie organizajcja lecz wierzący w Jezusa i w Jego naukę i oni mogą się zrzeszać w organizajce, ale jak już na początku zaznaczyłam, może to być dwóch lub trzech modlących się z wiarą do Pana i dzielących się chlebem i winem!!!
Bóg zawsze zsyłał na ziemię swoich Posłańców, których zadaniem było przypominanie wiernym na czym polega prawdziwa posługa i kapłaństwo i był nim chociażby sw Franciszek. Było ich wielu, a że byli przysyłani w ramach ludzkiej intytucji, to wynikało z tego, że w innym przypadku w ogóle nie mieliby szans na wysłuchanie, na zmienienie czegokolwiek i przyczynienie się do rozwoju prawdziwej duchowosci wsród wiernych, bo tylko o tę chodzi.
Przepowiednie Boga i Proroków przez Niego wysyłanyh na ziemię muszą się spełnić i Babilon wybudowany w każdym z ziemskich kościołów musi runąć i o to toczy się w tej chwili walka pomiędzy Światłem i ciemnością pomiędzy kłamstwem będącym kajdanami dla ducha, a Prawdą, która uwalnia i ocala!
Wmawianie ludziom, że występowanie przeciwko skostaniałym nieprawdziwym poglądom , straszenie ich jest właśnie elemnentem tej walki.
Duch wieje gdzie chce i dokąd chce, i nikt nie zamknie Ducha Prawdy w zadnej ziemskiej instytucji, gdyż
cyt Apokalipsa
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa” (19, 10). ...
A jak wszyscy wiemy nikt nie śmie zmienić ani jednego słowa Proroctwa tej Księgi, gdyż Duch Pana przekazał ją Janowi Apostołowi !!!!!
Lud Boga to, ani nie jeden naród, ani żadna ziemska organizacja (gdyz każdą przemogły bramy piekła)

Prawdziwy Izrael, który w końcu będzie liczny jak piasek morski to wszyscy ci, którzy starają się swoim życiem naśladować Pana idąc Jego śladem, kochają swoich bliźnich i są głosicielami Dobrej Nowiny, że Bóg z miłości do swoich dzieci zszedł na ziemię i udowodnił to oddając za nie życie w Synu Jezusie, że Bóg jest absolutnie sprawiedliwy, ale i nieskończenie Miłosierny i Przebaczający i kochając każdego człowieka jednakowo każdą duszę doprowadzi do Zbawienia gdyż jest Bogiem Wszechmogącym a nie bezsilnym wobec naszej grzeszności!
Oczywicie można trwać w którymś z ziemskich kościołów

(szczególnie, gdy jego nauka w większości pokrywa się z nauką Pana) gdyż Duch Prawdy wszystkich w końcu doprowadzi do całej Prawdy.
Lecz może się zdarzyć, ze instytucja nie nadąży ze swoimi naukami za Głosem Boga i Nauką Ducha Świętego i zapatrzona w swoje ludzkie nauki odrzuci to co Duch Prawdy ma światu aktualnie do powiedzenia!

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 maj 06 2008 10:28   
Forum

Quote by matejanka:
Wydaje mi się , że wielokrotnie zostało ustalone przez dyskutantów tego forum fakt , że Kościołem są wierni,a nie jakaś konkretna instytucja.

Z bólem sercem muszeprzyznać Ci matejanko rację:
- wydaje Ci się

Quote by matejanka:
Że jest to wspólnota wiernych składająca się choćby nawet z dwóch osób, zgodnie-z często zapominaną przez wyznawców którejś z denominacji-obietnicą Jezusa
Mateusz 18,20
Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

Ta obietnica Jezusa nie dotyczy założenia czy istnienia Kościoła, ale zwykłej obecności Jezusa posród swoich wiernych.
Kosciół to cos więcej niż towarzyskie spotkanie w imię Jezusa.
To typowo protestanckie myslenie ocierajace się o spirytualizm.
Oczywiście, nie neguję, że Kościół jest tam gdzie wierni.
Jednak Twoja definicja jest nazbyt uproszczona.

Quote by matejanka:
Natomiast nie jest to hierarchia i obowiązujące na zawsze i bezdyskusyjnie ustalenia teologii wynikające z tej hierarchii.

Bo?
Jakiś argument?
Czy tak jak zwykle: bo tak Ci sie wydaje?

Quote by matejanka:
Eklezja(Wywołani) czyli Kościól oznacza tych których Bóg wywołał i przywiódł do wiary takiej jak Piotra: cyt ew Mat,

ekklesia - zgromadzenie
Nie kombinuj.
Nie twórz fantazji
Ekklesia to ludzkość zgromadzona w nowym Adamie

Quote by matejanka:
Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."

Czy Jezus tymi słowami zakłada kosciól hierarchiczny taki jaki przez wieki rządził duszami ludzkimi?
Jest to oczywiście kwestią interpretacji, ale trudno jest uwierzyć, że każdy kto nazwie siebie następcą Piotra nim automatycznie się staje.

Zwlaszcza jeśli tym kims jest na przykład matejanka
A co jesli ten ktoś jest nastepcą Piotra? Obiektywnie i historycznie?

Quote by matejanka:
Natomiast samego Piotra do takiej wiary ,że Jezus jest Synem Boga na ziemi i Mesjaszem doprowadził sam Bóg i każdy kogo Bóg w ten sposób wywoła staje się kolejnym kamieniem w budowli Kościoła założonego i nadzorowanego przez Jezusa-kościoła składającego się z prawdziwych naśladowców Pana.

Bardzo wygodna interpretacja

Quote by matejanka:
Słowo Piotr można również tłumaczyć jako kamyk, gdyż Skałą zgodnie z Pismem Świętym jest zawsze sam Bóg, a Pismo nie może składać się ze sprzecznych ze sobą wypowiedzi.

Można?
Można pewnie tłumaczyć jako trawa, drzewo, zebra, czy drugie śniadanie.
W zależności od tego, co jest nam akurat potrzebne?

Quote by matejanka:

Tak więc warunkiem należenia do Kościoła czyli stanie się tym "wywołanym" jest zgodnie ze słowami Jezusa wiara taka jak Piotra i konsekwencje wynikające z tej wiary.

Piekne.
Tylko nieprawdziwe

Quote by matejanka: A konsekwencją jest nie hierarchia i wywyższanie kogokolwiek pośród braci lecz służba na rzecz maluczkich.

Kto się wywyższa będzie poniżony a kto się poniża będzie wywyższony!!!

Nie strasz
Niestety lubisz używać takie kaznodziejskie chwyty w nadziei, że ktos po drugiej stronie sieci i za drugim monitorem zapłacze jak wojak Szwejk na kazaniu

Quote by matejanka:
Te słowa Jezusa są jednoznaczne i Jezusa nie interesowały nasze ziemskie organizacje i hierarchie (nawet jezeli przejściowo zostały one dopuszczone przez Apostoła Pawła), gdyż Eklezja czyli Wywołani przez Boga to nie organizajcja lecz wierzący w Jezusa i w Jego naukę i oni mogą się zrzeszać w organizajce,

W ten sposób Ty redukujesz Kościół do organizacji, do klubu, związku, zrzeszenia tych, którzy wierzą i chcą razem spotkac sie przy piwie, lub partyjce golfa.

Tymczasem Kościół, jako Ciało Chrystusa (nowa ludzkość odkupiona w Adamie) jest rzeczywistością schodzącą z wysoka, jest rzeczywistością duchowo-cielesną poprzez duchowość i cielesność Jezusa. A skoro cielesna to i podległą cielesnym zasadom funkcjonowania jak to ładnie opisał św. Paweł w 1 Kor 12, 12-31
Quote by matejanka:
ale jak już na początku zaznaczyłam, może to być dwóch lub trzech modlących się z wiarą do Pana i dzielących się chlebem i winem!!!

A jak na początku zwróciłem ci uwagę nie fakt spotkania dwojga czy nawet tysiąca ludzi tworzy Kościół, ale sam Bóg w swym Synu Jezusie

Quote by matejanka:
Bóg zawsze zsyłał na ziemię swoich Posłańców, których zadaniem było przypominanie wiernym na czym polega prawdziwa posługa i kapłaństwo i był nim chociażby sw Franciszek. Było ich wielu, a że byli przysyłani w ramach ludzkiej intytucji, to wynikało z tego, że w innym przypadku w ogóle nie mieliby szans na wysłuchanie, na zmienienie czegokolwiek i przyczynienie się do rozwoju prawdziwej duchowosci wsród wiernych, bo tylko o tę chodzi.
Przepowiednie Boga i Proroków przez Niego wysyłanyh na ziemię muszą się spełnić i Babilon wybudowany w każdym z ziemskich kościołów musi runąć i o to toczy się w tej chwili walka pomiędzy Światłem i ciemnością pomiędzy kłamstwem będącym kajdanami dla ducha, a Prawdą, która uwalnia i ocala!

Wybacz
Łzy cisną mi sie do oczu
Tak pięknie o tym piszesz...

Quote by matejanka:
Wmawianie ludziom, że występowanie przeciwko skostaniałym nieprawdziwym poglądom , straszenie ich jest właśnie elemnentem tej walki.
Duch wieje gdzie chce i dokąd chce, i nikt nie zamknie Ducha Prawdy w zadnej ziemskiej instytucji, gdyż
cyt Apokalipsa
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa” (19, 10). ...
A jak wszyscy wiemy nikt nie śmie zmienić ani jednego słowa Proroctwa tej Księgi, gdyż Duch Pana przekazał ją Janowi Apostołowi !!!!!

Teraz chyba pójdę leżeć krzyżem
Wzruszasz mnie martejanko

Quote by matejanka:
Lud Boga to, ani nie jeden naród, ani żadna ziemska organizacja (gdyz każdą przemogły bramy piekła)

Prawdziwy Izrael, który w końcu będzie liczny jak piasek morski to wszyscy ci, którzy starają się swoim życiem naśladować Pana idąc Jego śladem, kochają swoich bliźnich i są głosicielami Dobrej Nowiny, że Bóg z miłości do swoich dzieci zszedł na ziemię i udowodnił to oddając za nie życie w Synu Jezusie, że Bóg jest absolutnie sprawiedliwy, ale i nieskończenie Miłosierny i Przebaczający i kochając każdego człowieka jednakowo każdą duszę doprowadzi do Zbawienia gdyż jest Bogiem Wszechmogącym a nie bezsilnym wobec naszej grzeszności!
Oczywicie można trwać w którymś z ziemskich kościołów

(szczególnie, gdy jego nauka w większości pokrywa się z nauką Pana) gdyż Duch Prawdy wszystkich w końcu doprowadzi do całej Prawdy.
Lecz może się zdarzyć, ze instytucja nie nadąży ze swoimi naukami za Głosem Boga i Nauką Ducha Świętego i zapatrzona w swoje ludzkie nauki odrzuci to co Duch Prawdy ma światu aktualnie do powiedzenia!

Pozdrawiam

Kabaret

===

Cytat 
eviva
 maj 06 2008 13:53   
Forum

Tanczący Kruk

Jest to obecny w naszych sercach duchowych Chrystus,jako Duch Święty Chrystusowy.
------
medieval man
A co jesli ten ktoś jest nastepcą Piotra? Obiektywnie i historycznie?
Każdy może siebie określać jako następca piotra,tylko Chrystus nie ustanowił go żadnym następcą,a jeśli masz na myśli tych uzurpatorów z KRK,to są wg NT"złodzieje i zbójcy",bo nie uznają obecności w nas wszystkich Chrystusa.
Ta obietnica Jezusa nie dotyczy założenia czy istnienia Kościoła, ale zwykłej obecności Jezusa posród swoich wiernych.

Prawdziwym Kościołem Chrystusowym jesteśmy wszyscy od chwili,kiedy Chrystus zamieszkał w naszych sercach.
matejanka:"Kto się wywyższa będzie poniżony a kto się poniża będzie wywyższony!!!"

man:"Nie strasz"

Tak pisze w NT i są to słowa Jezusa.Ponieważ Ty nie uznajesz Jego nauk,to nie musisz w nie wierzyć,ale konsekwencje dotyczą wszystkich.
Tymczasem Kościół, jako Ciało Chrystusa (nowa ludzkość odkupiona w Adamie) jest rzeczywistością schodzącą z wysoka, jest rzeczywistością duchowo-cielesną poprzez duchowość i cielesność Jezusa. A skoro cielesna to i podległą cielesnym zasadom funkcjonowania jak to ładnie opisał św. Paweł w 1 Kor 12, 12-31

Jak ładnie i naukowo napisane.Tylko z tym twoim KRK,Bóg i Chrystus już od dawna nie mają nic wspólnego.
man do matejanki:"Łzy cisną mi sie do oczu
Tak pięknie o tym piszesz..."

Bo matejanka pisze od serca i nie kłamie tak jak Ty.
matejanka:"Oczywiście można trwać w którymś z ziemskich kościołów"

Tak jak Pan man i bronić tych wszystkich kłamstw związanych z KRK.Można też przejrzeć na oczy tak jak ks.T.Węcławski i przejść do Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego,gdzie Chrystus jest Panem i Osobistym Zbawicielem.
Co za tym idzie obiektywna jest ewangelia i obiektywny jest fakt Kościoła (jako bytu, kóry swym Wcieleniem powołał do zycia Jezus).

Wewnętrzny Kościół Chrystusowy powstał przez fakt obecności Chrystusa w sercu każdego człowieka.Dlatego w tym Kościele Chrystus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem i człowiekiem.To,ze KRk i Ty nie uznajecie obecności w każdym człowieku Chrystusa,dyskredytuje Was jako Kościół mający coś wspólnego z Bogiem i Chrystusem.

petroniusz100:"Bledy popelnione przez KK na przestrzeni wiekow, interpretacje Pisma Sw "naciagane" do ustalonych przez kosciol dogmatow, arogancja i PYCHA kaplanow(oczywiscie ze nie wszystkich!)pozwalaja sadzic ze KK skrecil w niebezpiecznym kierunku".

man:"Tak można sądzić, jesli zapomni się o obietnicy: "A bramy piekielne go nie przemogą".

Obietnica ta dotyczy Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego,a nie KRK,którego bramy piekielne dawno już przemogły.
Wystarczy o niej pamiętać, by spać spokojnie w przeświadczeniu, że choćby Kościół nie wiem jak "niebezpiecznie" skręcał, ma wsparcie w Tym, który jest jego Głową i zawsze będzie na dobrej drodze.

Ponieważ KRK nie uznaje Chrystusa jako jedynego pośrednika między Bogiem i człowiekiem i Jego obecności w każdym z nas,więc Chrystus nie ma nic wspólnego z KRK.

petroniusz100]
Bo co bedzie (teoretycznie) jesli kosciol zbladzil i poprowadzi wiernych falszywym torem?

man:"W swietle powyższego nie ma takiej możliwości.
No chyba, że nie wierzymy Bogu".

O upadku KRK pisze w Apokalipsie,bo Bóg przewidział odstępstwo tego kościoła od Boga i Chrystusa.Matejanka też o tym manowi przypomniała,jak zwykle On nie chce widzieć tej brutalnej prawdy.Woli wierzyć w papieskie Objawienia,a nie w to co pisze w Piśmie Świętym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 06 2008 16:22   
Forum

Ja tak króciótko:

Jest to obecny w naszych sercach duchowych Chrystus,jako Duch Święty Chrystusowy.

Owszem. Imię Jezus musi być wyryte na sercu każdego, kto chce znalezc sie w Królestwie Bożym, ale nie wszyscy (jeszcze) mają to 'zrobione'.

Nie ma Ducha Świętego Chrystusowego. DUCH ŚWIĘTY OD OJCA I SYNA POCHODZI, o czym już tu wspominano.

Evivo. Podziwiam Twoja zatwardzialosc (i pewnosc) odnosnie tego co glosisz. Ale mam watpliwosci, czy ta zatwardzialosc w Twoim przypadku pochodzi od Dobrego (to nie jest zlosliwosc).

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 maj 06 2008 17:54   
Forum

kazama

Owszem. Imię Jezus musi być wyryte na sercu każdego, kto chce znalezc sie w Królestwie Bożym, ale nie wszyscy (jeszcze) mają to 'zrobione'.

Nie wiem co masz na myśli z tym wyryciem?

Nie ma Ducha Świętego Chrystusowego. DUCH ŚWIĘTY OD OJCA I SYNA POCHODZI, o czym już tu wspominano.
Wiesz dlaczego Chrystus jest też Synem Bogiem? Bo jako Pierworodny Syn Boży dostał od Boga Ojca na własność część Ducha Świętego.Dlatego Chrystus jest obecny w każdym człowieku,przez swojego Ducha Świętego Chrystusowego.Bóg Ojciec ma do dyspozycji swojego Ducha Świętego,dlatego też jest obecny w każdym człowieku przez swojego Ducha Świętego Bożego.

O Duchu Świętym Chrystusowym pisze w NT wiele razy:

Jana4.14.Ale kto napije się wody,którą ja mu dam,nie będzie pragnął na wieki,lecz woda,którą Ja mu dam stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.

Chrystus dotrzymał danego nam słowa i każdy po śmierci Jezusa otrzymał Jego Ducha Świętego,przez którego jest w nas obecny.

Gal.4.6.A ponieważ jesteście synami,przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych...

Benedykt XVI też potwierdza w swojej Homilii,że Duch Święty jest Duchem Chrystusa:

..."Duch Święty jest Duchem Jezusa Chrystusa, Duchem, który jednoczy Ojca z Synem w miłości, którą jeden Bóg daje i przyjmuje. Jednoczy On nas do tego stopnia, że święty Paweł mógł kiedyś powiedzieć: "Wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie" (Ga 3, 28). Duch Święty swoim tchnieniem popycha nas do Chrystusa"...
here

Evivo. Podziwiam Twoja zatwardzialosc (i pewnosc) odnosnie tego co glosisz. Ale mam watpliwosci, czy ta zatwardzialosc w Twoim przypadku pochodzi od Dobrego (to nie jest zlosliwosc)

Trudno nazwac zatwardziałością i pewnością fakt wielokrotnego przytaczania z Biblii Warszawskiej fragmentów o obecnym w nas Chrystusie jak np.:

Kol.1.25-29.Paweł głosicielem ewangelii Chrystusowej

(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże, (26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego. (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. (28) Jego to zwiastujemy...,

Zobacz jaki jest zatwardziały KRK,że nie chce głosić ewangelii Chrystusowej,tak jak to czynili apostołowie.Ewangelia ta jest głównym przesłaniem NT.W związku z tym KRK nie chce też widzieć Chrystusa,jako naszego Pana i Osobistego Zbawiciela oraz jedynego pośrednika między Bogiem a człowiekiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 06 2008 18:35   
Forum

kazama
[Cytat Owszem. Imię Jezus musi być wyryte na sercu każdego, kto chce znalezc sie w Królestwie Bożym, ale nie wszyscy (jeszcze) mają to 'zrobione'.

To jest przenośnia. Chodziło mi o to, że nasza wiara musi być oparta na skale. Ta skala jest Chrystus. Tylko z taka wiara uda nam sie wejsc do Krolestwa Bozego.

Pozdrawiam Cie i jesli wiara w to, ze kazdy ma w sobie juz Ducha Swietego Ci pomaga, nie ma w tym (chyba ) nic negatywnego. Tylko pojecie 'ezoteryka'( nazywasz sie Eziteryczka) mnie przeraza. To nie jest dobra droga. Przepraszam, ale niestety bladzisz.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 06 2008 18:36   
Forum

Zapewne kazema miała na myśli, że swoim życiem powinniśmy świadczyć o Ewangelii.

Wiesz dlaczego Chrystus jest też Synem Bogiem? Bo jako Pierworodny Syn Boży dostał od Boga Ojca na własność część Ducha Świętego.Dlatego Chrystus jest obecny w każdym człowieku,przez swojego Ducha Świętego Chrystusowego.Bóg Ojciec ma do dyspozycji swojego Ducha Świętego,dlatego też jest obecny w każdym człowieku przez swojego Ducha Świętego Bożego.

Gdzie tak uczą? z chęcią sie zapiszę do takiej szkoły...

Reszta evivo także straszne bzdury są
Wybierasz co pasuje do Twojej ideologi czy co to w ogóle jest...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 maj 07 2008 12:17   
Forum

kazema

To jest przenośnia. Chodziło mi o to, że nasza wiara musi być oparta na skale. Ta skala jest Chrystus. Tylko z taka wiara uda nam sie wejsc do Krolestwa Bozego.
Wyjaśnij jak to jest w Twoim przypadku.
Tylko pojecie 'ezoteryka'( nazywasz sie Eziteryczka) mnie przeraza.To nie jest dobra droga. Przepraszam, ale niestety bladzisz.

Na czym polega moje błądzenie,bo nie bardzo to rozumiem?
------
Tanczacy Kruk
Gdzie tak uczą? z chęcią sie zapiszę do takiej szkoły...

Najlepszą szkołą jest obecny w nas Chrystus.On każdego prowadzi właściwą drogą.Dlatego w kwestiach prawdy trzeba na nim polegać,a nie na tym co ktoś pisze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 07 2008 15:06   
Forum

Quote by eviva: Najlepszą szkołą jest obecny w nas Chrystus.On każdego prowadzi właściwą drogą.Dlatego w kwestiach prawdy trzeba na nim polegać,a nie na tym co ktoś pisze.

A w jaki sposób odróżniasz obecnego w Tobie Chrystusa od swojej własnej wyobraźni?
W jaki sposób odróżniasz Jego głos od tego, co ci podpowiada wyobraźnia?

Nie wystarczy wiedzieć, że Chrystus jest w nas obecny.
Nie znaczy to przecież automatycznie, że wszystko, co jest w nas (mysli, obrazy, wyobrażenia, chęci, pragnienia, popędy, itd) są Chrystusem, lub, że każda myśl jaka przebiegnie nam przez głowę jest słowem Chrystusa.

Chyba, że Ty tak uważasz.
Wcale bym się nie zdziwił.

Pytania poważne

===

Cytat 
matejanka
 maj 07 2008 23:27   
Forum

Petroniuszu 100

pytanie o to dlaczego Bóg nie zlikwidował tylko Adama i Ewy oszczędzając w ten sposób grzechu pierworodnego nam wszystkim, czy po co niszczył ludzkość potopem jest z rzędu tych, czy Bóg może stworzyć kamień tak cięzki, że go sam nie udźwignie.

Nie tak brzmiało pytanie! Pomijam fakt, że stworzenie kamienia cięższego niż Bóg może podnieść jest logicznym błędem , natomiast w pytaniu o zlikwidowanie pierwszej pary i stworzenia nowej nie ma żadnego logicznego błędu!!!
Więc przypomnę. Ono brzmiało: Dlaczego jeżeli Bóg zdecydował sie z powodu zepsucia zniszczyć całą ludzkość potopem, nie uczynił tego z jedną tylko parą ludzi i nie stworzył nowej pary, znowu nie poddał próbie itd aż do skutku, aż para okazałaby się doskonała i wygrałaby z szatańską pokusą dając początek doskonałej nieskazonej pierworodnym grzechem ludzkości!?

Wniosek narzuca się sam.
Nie człowiek jako taki jest celem Stworzenia, ani też nie posiada on życia wiecznego!
Wieczne jest tylko to co jest ze swojej substsancji nieprzemijające, a takie jest tylko Duchowe. Materia jest nietrwała i przemijająca i jest tylko formą energii.
Dziecko Boga, czyli ludzki duch został wygnany z Raju Ducha, co zostało symbolicznie nazwane w Genesis odzieniem przez Boga pierwszej pary w odzienie ze skór!
Bóg odział w skórę a raczej w ziemskie ciało te duchy(stworzone w Duchowości) które musiały dla swojego rozwoju zmierzyć się z życiem w materii, odbyć w niej pokutę lub spełnić jakąś misję.
Jeżeli Bóg decyduje się skrócić czas przebywania na ziemi niektorych dusz(katastrofy , potop, ) to ma to na celu dobro tych dusz, a nie ich ukaranie.
Lecz nigdy śmierć ciała nie jest śmiercią dla duszy, która jeżeli zawiodła w jednym życiu dostanie kolejną szansę. Ludzka dusza po pouczeniu w duchowości powróci na ziemię aby znowu stanąć wobec materialnych pokus, aby w końcu po którymś z ziemskich żywotów, w tym będącym jej ostatnim ( słowa Jezusa: "a Ja go wskrzeszę w dniu ostatnim") po powrocie do Domu Ojca mogła powiedzieć Mu : wszystko spełniłam!
W takim świetle staje się jasne dlaczego Bóg zlikwidował ciała ludzi, które były obciążone grzechem.
Było to konieczne, gdyż kolejne dusze, które przychodziły na świat rodziły się w grzesznym środowisku nie mając szans na spełnienie swoich misji poprzez pojście drogą Boskiego Prawa.
Bóg wodami potopu oczyścił ziemię ze złego nasienia pozostawiając Noego i jego rodzinę jako kolejnych rodziców nowej ludzkości. I tę nową ludzkośc min będą tworzyły te same dusze, które pozostawiły swoje ciała w wodach potopu , aż się te dusze na ziemi oczyszczą, zmartwychwstaną do duchowego życia i okażą się godne pozostania w Duchowym Raju.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 maj 08 2008 09:05   
Forum

Halo Petroniuszu 1001
W suplemencie do mojego wczorajszego postu chciałabym dopisać jeszcze jedno pytanie które każdy powinien sobie zadać i na nie odpowiedzieć słuchając Ducha Prawdy!(Na poważne pytanie Medieval mana też postaram sięze swojej strony odpowiedzieć)
Skąd przychodzę i dokąd idę ? Jaki jest cel ludzkiej egzystencji na ziemi?
Zwróć uwagę że na tym forum ukształtowały się jakby trzy rodzaje poglądów usiłujących odpowiedzieć na te pytania.
Materialistyczny reprezentowany przez Apologetę, nie uznający istnienia ducha w człowieku jako samodzielnej żyjącej w nim Istoty
Następnie połowicznie uduchowiony, bo uznający ducha w człowieku, lecz uważający że to człowiek jako jedność duszy i ciała posiada życie wieczne reprezentowany przez Medieval mana
I spirytualny o reprezentantach nie będę się wypowiadać uważający, że tylko duch w człowieku , będący Iskrą z Boskiego Łona, Boskie dziecko-tylko on posiada życie wieczne i o niego chodzi. Ciało jest przemijajace jak trawa i jest tylko przejściowym ubraniem duszy.
Zbawienie dotyczy duszy
co też potwierdza Pismo Święte i Jezus mówiąc min w ew Jana "duch daje życie ciało nic nie pomaga" lub
"Jeśli zaś ręka twoja, albo noga twoja gorszy cię, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej ci jest ułomnym albo chromym wejść do życia, aniżeli mając dwie ręce albo dwie nogi, być wrzuconym w ogień wieczny. A jeśli oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej ci jest z jednym okiem wejść do życia, aniżeli mając dwoje oczu, być wrzuconym do piekła ognistego." Mt 18, 8"

Oczywiście gdy dusza zmartwychwstaje
(trzeba wiedzieć czym jest zmnartwychwstanie duszy) to i ciało jest zbawione, od konsekwecji cierpienia spowodowanego przez grzechy duszy a przez to staje się odnowione.
To takw wielkim przybliżeniu wygląda i mogę tylko powiedieć, że Spirytualizm bez uciekania się do tajemnic odpowiada na najważniejsze i podstawowe pytania o ludzką egzystencję, jej cel i jej przyszłość, czym jest piekło, niebo lub czyściec i dodatkowo nie jest sprzeczny z Pismem Świętym, lecz w każdym miejscu przez nie potwierdzany, bez nadinterpretacji takich jak piekło na zawsze ,lub puste piekło(ostatnia moda w chrześcijaństwie) lub anihilacja nieużytecznych bytów tak jakby ich nigdy nie było
(niech się Apologeta zastanowi nad tym, ze każde dziecko ma rodziców i niech ich się zapyta, czy kochaliby Boga przez całą wieczność, gdyby anihilował ich złe, ale i tak kochane dziecko. No i pomyśl czy Bóg Wszechmogący jako Ojciec jest bezsilny wobec niektórych swoich dzieci, że musi uciekać się do ich anihilacji )
Odpowiedz też sobie na pytanie , czy kochający rodzic stawia swojemu dziecku nieodwołalny termin i czas na poprawę, po którym uzna że dziecko już do niczego się nie nadaje! A czy w ogóle jest to możliwe w przypadku Wszechmogącego i Wszystkowiedzącego!
Pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 maj 09 2008 17:00   
Forum

Quote by matejanka: Petroniuszu 100

pytanie o to dlaczego Bóg nie zlikwidował tylko Adama i Ewy oszczędzając w ten sposób grzechu pierworodnego nam wszystkim, czy po co niszczył ludzkość potopem jest z rzędu tych, czy Bóg może stworzyć kamień tak cięzki, że go sam nie udźwignie.

Nie tak brzmiało pytanie! Pomijam fakt, że stworzenie kamienia cięższego niż Bóg może podnieść jest logicznym błędem , natomiast w pytaniu o zlikwidowanie pierwszej pary i stworzenia nowej nie ma żadnego logicznego błędu!!!

Doprawdy?
uważasz więc za leżące w Bożej logice niszczenie tego, co powołał do zycia?
Dlatego napisałem, że to równie głupie pytanie, co to o kamieniu

Quote by matejanka:
Więc przypomnę. Ono brzmiało: Dlaczego jeżeli Bóg zdecydował sie z powodu zepsucia zniszczyć całą ludzkość potopem, nie uczynił tego z jedną tylko parą ludzi i nie stworzył nowej pary, znowu nie poddał próbie itd aż do skutku, aż para okazałaby się doskonała i wygrałaby z szatańską pokusą dając początek doskonałej nieskazonej pierworodnym grzechem ludzkości!?

Wiesz dobrze, że opowieść o potopie musi byc odczytywana duchowo.
(I ciebie mam tego uczyć?
Ze nie bylo takiego faktu historycznego jak zniszczenie całej ziemi i ocalenie jednej łodki?
Ze początkowe rozdziały Księgi Rodzaju są przypowieścią teologiczną?
Że opowieść o potopie mowi, iż Bóg zapowiada obmycie całej ludzkości wodami chrztu? I zniszczenie przez to grzechu (pierworodnego)?
Quote by matejanka:
Wniosek narzuca się sam.

Jesli odczytujemy Biblię fundamentalistycznie taki wniosek, rzeczywiście jest jeden. Bardzo fundamentalistyczny
Quote by matejanka:
Nie człowiek jako taki jest celem Stworzenia, ani też nie posiada on życia wiecznego!
Wieczne jest tylko to co jest ze swojej substsancji nieprzemijające, a takie jest tylko Duchowe. Materia jest nietrwała i przemijająca i jest tylko formą energii.
Dziecko Boga, czyli ludzki duch został wygnany z Raju Ducha, co zostało symbolicznie nazwane w Genesis odzieniem przez Boga pierwszej pary w odzienie ze skór!
Bóg odział w skórę a raczej w ziemskie ciało te duchy(stworzone w Duchowości) które musiały dla swojego rozwoju zmierzyć się z życiem w materii, odbyć w niej pokutę lub spełnić jakąś misję.

Ładna teoria ale niezgodna z Pismem.
Nigdzie w Pismie nie podano, że człowiek został stworzony w duchowości.
Wręcz przeciwnie - od poczatku został ulepiony z gliny
Adam=glina

===

Cytat 
matejanka
 maj 09 2008 18:15   
Forum

Doprawdy?
uważasz więc za leżące w Bożej logice niszczenie tego, co powołał do zycia?
Dlatego napisałem, że to równie głupie pytanie, co to o kamieniu

Bóg nigdy nie zniszczyl ani nie zniszczy tego , co powołał do życia!!!!
Ciało ludzkie nie daje życia i nie jest życiem samo w sobie więc zniszczenia ciała ludzkiego jest tylko zmianą poziomu życia dla ludzkiego ducha! Ciało zmartwychwstanie i będzie żywe wtedy,ale tylko z powodu obecności w nim ducha, gdy znowu otrzyma życie od ludzkiej duszy!
"Duch daje życie ciało, nic nie pomaga" Są to niezaprzeczalne słowa Mistrza spisane w ew sw Jana!!!

Wiesz dobrze, że opowieść o potopie musi byc odczytywana duchowo.
(I ciebie mam tego uczyć?
Ze nie bylo takiego faktu historycznego jak zniszczenie całej ziemi i ocalenie jednej łodki?
Ze początkowe rozdziały Księgi Rodzaju są przypowieścią teologiczną?
Że opowieść o potopie mowi, iż Bóg zapowiada obmycie całej ludzkości wodami chrztu? I zniszczenie przez to grzechu (pierworodnego)?

Hmm! Nie bardzo!

Ślady historii potopu odnajdujemy w większości przekazów innych religii, więc akurat to zdarzenie zaszło tak samo jak realne było zniszczenie Sodomy i Gomory. Inna sprawą jest wymowa duchowa Księgi Rodzaju. Tyle razy już pisałam że Bóg posługuje się znanymi nam realnymi wydarzeniami i pojęciami, aby uzmysłowić nam sprawy ducha. Bóg posługuje się materialnymi symbolami tak długo, az nauczymy się z ich pomocą koniecznej duchowej lekcji i gdy lekja dotrze do naszej świadomości to i symbole jako już niepotrzebne znikają.
Tak było np. z symbolem krwi ofiarnej, czy Arką Przymierza lub Światynią Boga z kamienia. To są tylko materialne symbole Duchowego nie mniej jednak one istniały realnie, tak jak potop był realnym wydarzeniem i Noe istniał naprawdę. Mojżesz też istniał i tablice z Dziesięcioma Przykazaniami również. Jednak to nie Tablice mamy czcić i przed nimi się kłaniać, lecz mamy być posłuszni Boskiemu Prawu na nich wyrytemu.

Ładna teoria ale niezgodna z Pismem.
Nigdzie w Pismie nie podano, że człowiek został stworzony w duchowości.
Wręcz przeciwnie - od poczatku został ulepiony z gliny
Adam=glina

Nigdy nie twierdziłam, że człowiek został stworzony w Duchowości ani też, że człowiek będzie żył w Duchowości.
Ludzki duch nie jest człowiekiem i tylko dlatego mówimy o nim ludzki, że obecnie znajdujemy się w ludzkiej powłoce
i ludzką powłokę ten duch ożywia. Równie dobrze w innych światach nasz duch może ożywiać całkiem inną powłokę, taką która w tej chwili jest dla nas kompletnie niewyobrażalna, tak samo niewyobrażalna, jak te nieznane nam światy, których w Domu Ojca jest bardzo wiele!
Ojcem naszego ducha jest Bóg i nasz duch żyje już niewyobrażalnie długo i zanim przyszedł na świat jako człowiek żył już w innych światach i nikt z nas nie wie w jakich, ani też ile razy jako człowiek. Ta amnezja jest Boskim Miłosierdziem i konieczna dla duszy.
Pierwszy Adam był oczywiście stworzony na ziemi z "gliny" lecz jego duch pochodził z Duchowości będąc Tchnieniem wychodzącym prosto od Boga.
Pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 maj 09 2008 22:03   
Forum Moderator
Moderator

Matejanko, odpływasz. Odpływasz zarówno w swojej "duchowości", jak również daaaaleko od chrześcijaństwa.

Wracając do tematu z przed roku : czy wierzysz, ze Jezus zmartwychwstał w ciele ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
matejanka
 maj 09 2008 23:38   
Forum

Quote by Rafi F: Matejanko, odpływasz. Odpływasz zarówno w swojej "duchowości", jak również daaaaleko od chrześcijaństwa.

Wracając do tematu z przed roku : czy wierzysz, ze Jezus zmartwychwstał w ciele ?

Jezus przyszedł na świat w ciele.
Jezus ofiarował swoje cielesne życie za grzechy świata!
Boga nie można zabić, ani fizycznie ani duchowo!
ALe jeżeli Chrystus złożył swoje ciało w ofierze to ta ofiara została dokonana raz i na zawsze.
Bóg przecież nigdy nie wycofał swojej ofiary!
Manifestacja Chrystusa po ofierze krzyza była wyłącznie duchowa i poprzez ukazanie się uczniom Jezus udowodnił im że żyje i że czeka na nich w Domu Ojca.
Aby ich przekonać o tym, że nie jest zjawą lecz tym samym Mistrzem przybierał na chwilę ciało takie samo jak to w którym chodził po ziemi!
Lecz błogosławieni ci, którzy nie żądają dowodów i wierzą, choć nie widzieli i nie włożyli palca w Jego bok a dzisiaj czują sercem Jego Duchową obecność!
Pozdrawiam

===

Cytat 
olinka
 maj 10 2008 13:57   
Forum

?[/QUOTE]
ALe jeżeli Chrystus złożył swoje ciało w ofierze to ta ofiara została dokonana raz i na zawsze.

Aby ich przekonać o tym, że nie jest zjawą lecz tym samym Mistrzem przybierał na chwilę ciało takie samo jak to w którym chodził po ziemi!
Pozdrawiam
[/QUOTE]

A mnie się wydaje, że jednak po zmartwychwstaniu Jezus otrzymał nowe ciało. To dlatego uczniowie i Maria Magdalena Go nie rozpoznawali.
Ale pewnie medieval man to lepiej wyjaśni

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 10 2008 14:41   
Forum

Quote by olinka: ?

Pozdrawiam

A mnie się wydaje, że jednak po zmartwychwstaniu Jezus otrzymał nowe ciało. To dlatego uczniowie i Maria Magdalena Go nie rozpoznawali.
Ale pewnie medieval man to lepiej wyjaśni

Pismo święte i nauka wszystkich Kościołów chrześcijańskich jasno twierdzi, że Chrystus zmartwychwstał w ciele.
Znaczy to, że Jego ciało zmartwychwstało.
Nie oznacza to zwykłego powrotu do życia (jak na przykład w wyniku resuscytacji czy reanimacji).
Zmartwychwstanie wiąże się z otrzymaniem ciała uwielbionego.
Patrz chocny na artykuł na wikipedii Ciało uwielbione

Oczywiście, można to nazwywać "nowym ciałem", zalezy co sie przez to rozumie. Nie chodzi o zwykłą zamianę jak w promocji nowych komórek - idziesz do plusa, orange czy coś tam jeszcze i na ten sam numer telefonu (abonament) otrzymujesz nowy, calkiem inny telefon

Dotychczasowe ciało zostaje przemienione a nie wymienione na inne

===

Cytat 
matejanka
 maj 10 2008 15:07   
Forum

Przemienione w co? Konkretnie, czym się różni od zwykłego ciała?
Pozdrawiam

===

Cytat 
Łukasz
 maj 10 2008 16:32   
Forum

Quote by matejanka:

Przemienione w co? Konkretnie, czym się różni od zwykłego ciała?
Pozdrawiam

Tym że nie jest ciałem materialnym... jest zupełnie wolnym i nieskrępowanym ciałem mogącym żyć w Bogu w pełni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,61 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty