Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Spowiedź
 |  Wersja do druku
Grzegorz
 maj 26 2008 20:07  (Czytany 21522 razy)  
Forum

Status: offline

Jak sądzicie czy chrześcijanin powinien być wyspowiadany zawsze czy tylko od święta? Jak często powinien spowiadać się katolik? Od czego zależy chęć wyspowiadania się? Chętnie przeczytam opinie i komentarze.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 26 2008 20:19   
Forum

Cześć Grigori!

Wydaje mi się że Katolik powinien być wyspowiadany zawsze, a od święta to pić wódkę

Z Bogiem!

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 26 2008 20:30   
Forum Moderator
Moderator

Grigori, wybacz, ale odwrócę pytanie : jak ty sądzisz? Jakie masz wątpliwości?

p.s. Ja piję od swięta ale między świętami, a w święta wole byc trzeźwy - tyle pijanych na drogach.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
potwor
 maj 26 2008 20:35   
Forum

dzięki spowiedzi człowiek sie czuje lepiej. nawet ja ateista to zauważyłem. dzięki rozmowie, dzięki wyjawieniu tajemnicy o jakikolwiek swoim błędzie człowiekowi od razu lżej.

nie tylko z księdzem musisz rozmawiać. warto też wypróbować porozmawiać ze swoim rodzeństwem, z rodzicami którzy doskonale rozumią problemy swoich dzieci (ale nie zawsze) bądz z psychologiem czy ze swoim najlepszym przyjacielem/przyjaciółką.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 26 2008 20:39   
Forum

Rafi F

p.s. Ja piję od swięta ale między świętami, a w święta wole byc trzeźwy - tyle pijanych na drogach. Wink

no o takie picie od święta mi chodziło

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 26 2008 20:50   
Forum Moderator
Moderator

Na poważnie:
- najlepiej spowiadać się Bogu codziennie (mi się to nie udaje), zrobiwszy "rachunek sumienia" przynajmniej siebie nie oszukujemy
- spowiadasz się na początku kazdej mszy
- jeżeli chodzi o konfesjonał, to na pewno wtedy gdy zgrzeszyłeś w pełni świadomie wiedząc doskonale co robisz (taka radę z katechezy wyniosłem)

A w sedno trafił Tańczący_Kruk : należy dążyć, aby zawsze być w zgodzie z naukami Jezusa. Dążyć, bo to się w całości nikomu nie udało i nigdy nie uda (na pewno nie człowiekowi).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Grzegorz
 maj 26 2008 21:07   
Forum

Osobiście uważam, że katolik powinien być zawsze wyspowiadany i sam staram się to praktykować. Zastanawia mnie jednak, dlaczego większość katolików spowiada się nie często, bądź prawie wogóle i dlaczego Kościół tak rzadko to piętnuje. Chciałem również poznać odmienne poglądy od moich a tu niestety wszyscy myślą tak jak ja

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 26 2008 21:16   
Forum

Quote by Grigori: Osobiście uważam, że katolik powinien być zawsze wyspowiadany i sam staram się to praktykować. Zastanawia mnie jednak, dlaczego większość katolików spowiada się nie często, bądź prawie wogóle i dlaczego Kościół tak rzadko to piętnuje. Chciałem również poznać odmienne poglądy od moich a tu niestety wszyscy myślą tak jak ja

katolicy sie rzardziej spowiadają, niestety, z powodu niechęci, co niektórzy wstydzą sie opowiedzieć os woim grzechu. wiekszość ludzi pracuje też zeby zarobić na chleb od rana do wieczora to kolejny przykład, o nazwie brak czasu. wiekszość pracujących od pn do sob woli w niedziele wyjechać gdzieś nad morze lub do znajomych na piwo.
ateizm sie szerzy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 26 2008 21:17   
Forum Moderator
Moderator

A jak ma piętnowac? Przymuszać do spowiedzi wielkanocnej pod kara więzienia? z resztą to juz było za Leona XII.

Ot po prostu przy całym skupieniu na szafowaniu sakramentami bardzo szwankuje głoszenie Ewangelii - Miłości Bożej nie mozna nauczyc w ławkach szkolnych, a relacji z Panem ocenić na świadectwie.

===

Cytat 
Grzegorz
 maj 26 2008 21:23   
Forum

Nie chodziło mi o coś w tym stylu jak pan napisał. Miałem raczej na myśli to, że jak długo żyje nigdy nie słyszałem, żeby ksiądz podczas kazania powiedział, że praktykujący katolik powinien być zawsze wyspowiadany, a przynajmniej według swych możliwości.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 26 2008 21:32   
Forum

Mathias777

katolicy sie rzardziej spowiadają, niestety, z powodu niechęci, co niektórzy wstydzą sie opowiedzieć os woim grzechu. wiekszość ludzi pracuje też zeby zarobić na chleb od rana do wieczora to kolejny przykład, o nazwie brak czasu. wiekszość pracujących od pn do sob woli w niedziele wyjechać gdzieś nad morze lub do znajomych na piwo.
ateizm sie szerzy.

W sumie się zgadzam... Wielu katolików bywa ateistami ( sam też nim bywam ) ponieważ swoim postępowaniem przeczą temu co wyznają automatycznie przeczą Bogu, bo jeżeli Bóg mówi: Nie pożądaj, a Katolik pożąda to staje się ateistą... Taki ateizm się szerzy i tu muszę przyznać Panu rację...

Grigori
Osobiście uważam, że katolik powinien być zawsze wyspowiadany i sam staram się to praktykować. Zastanawia mnie jednak, dlaczego większość katolików spowiada się nie często, bądź prawie wogóle i dlaczego Kościół tak rzadko to piętnuje. Chciałem również poznać odmienne poglądy od moich a tu niestety wszyscy myślą tak jak ja Laughing Out Loud

Myślę że Kościół napiętnuje tą kwestie tylko niestety my sami coraz bardziej zaślepieni i ogłuszeni nie potrafimy widzieć i słuchać

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 26 2008 21:34   
Forum

Sliczny temat, bardzo aktualny.
Spowiedz ktora jest "siostra" pokuty jest przyczyna dlaczego stajemy sie inni dlaczego w sekund "piec" widzimy wszystko inaczej i jestesmy tak przekonani o wielkosci tego Jedynego, ktorego byc moze jeszcze pol roku temu sie wypieralismy.
Ale jak pomysle, ze tych sumien z natchnienia z Ducha Swietego jest tylko trzy: sumienie nieskazone, sumienie czyste i sumienie dobre to zastanawiam sie ile tej pokuty trzeba.
I chociaz za oknem tego nie widac to jednak sa ludzie na tej ziemi obdarzeni Duchem Swietym, ludzie zwykli ktorzy sa tacy wielcy, ktorzy prowadzeni przez Ducha Swietego nauczaja i prowadza nas.
I to jest wlasnie niesamowite ze tam gdzies w tym swiecie zdaje sie pelnym zamknietych furtek reklamami, daleko sa tacy Swieci, ktorzy sluza swoim zyciem nam i nauczaja nas jak my mamy zyc i daja swiadectwo tego czego nauczaja-to jest dla mnie niesamowite.
Malo wiem o pokucie.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 maj 26 2008 21:47   
Forum

Szkoda tylko, że tych świeckich jest ich tak mało.

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 maj 26 2008 21:50   
Forum

Quote by Grigori: Nie chodziło mi o coś w tym stylu jak pan napisał. Miałem raczej na myśli to, że jak długo żyje nigdy nie słyszałem, żeby ksiądz podczas kazania powiedział, że praktykujący katolik powinien być zawsze wyspowiadany, a przynajmniej według swych możliwości.

Tu raczej nie chodzi o stan "wyspowiadania", lecz o życie w stanie łaski uświęcającej.
Człowiek, gdy jest brudny, to się pragnie umyć, bo źle mu z tym brudem, prawda?
A gdy mu brak miłości, to chce się do kogoś przytulić, zgadzasz się?
To wszystko otrzymujemy w konfesjonale. Tam Bóg oczyszcza nas z grzechów i doświadczamy Jego miłości.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 maj 26 2008 21:52   
Forum

Oczywiście miałem na myśli życie w stanie łaski uświęcającej. Przepraszam, że się niejasno wyraziłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 26 2008 22:07   
Forum

Quote by olinka:

Tu raczej nie chodzi o stan "wyspowiadania", lecz o życie w stanie łaski uświęcającej.
Człowiek, gdy jest brudny, to się pragnie umyć, bo źle mu z tym brudem, prawda?
A gdy mu brak miłości, to chce się do kogoś przytulić, zgadzasz się?
To wszystko otrzymujemy w konfesjonale. Tam Bóg oczyszcza nas z grzechów i doświadczamy Jego miłości.

człowiek potrzebuje miłości drugiej osoby. tej prawdziwiej osoby (mowa o człowieku a nie os stworku z bajki)
to nie bóg powodyuje ze człowiek czuje sie lepiej. to rozmowa z księdzem powoduje lepsze samopoczucie. bo ksiądz to taki psycholog, zawsze cierpliwie wysłucha problem człowieka. samo to "pouczenie" jest dla człowieka najważniejsze. (jak już mówiłem, nie tylko z księdzem można rozmawiać o swoim "brudzie").

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 maj 26 2008 22:17   
Forum

Mathias777 chce pan sprowadzić akt pójścia do spowiedzi do potrzeb psychicznych człowieka. Wątpie, aby ludzie chodzili do konfesjonału tylko i wyłącznie po porady psychologiczne i moralne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 26 2008 22:33   
Forum

Quote by Grigori: Jak sądzicie czy chrześcijanin powinien być wyspowiadany zawsze czy tylko od święta?

Powinien żyć zawsze w łasce żeby podobać się Bogu - na tym powinno zależeć każdemu najbardziej.

Quote by Grigori:Jak często powinien spowiadać się katolik?

Niby powinien raz w miesiącu. Według mnie tak jest optymalnie.

Quote by Grigori:Od czego zależy chęć wyspowiadania się? Chętnie przeczytam opinie i komentarze.

Ludzie chodzą do spowiedzi raczej niechętnie, bo jakieś święto jest i wypada. Mija kilka chwil i już po całym nawróceniu aż do następnego święta. Takich jest najwięcej.
Są też ludzie którzy na poważnie biorą swoją wiare. Mają w tej materii większe pojęcie, rozumieją że tak naprawde życie tu na ziemi nie jest najważniejsze, nikt im tego nie wytłumaczył po prostu to trzeba samemu pojąć. Memento mori i medytacja własnej śmierci bardzo pomaga. Nic nie przynieśliśmy na ten świat, nic z niego nie zabierzemy, co zatem jest niezniszczalne, o co warto sie starać? O przyjaźń z Bogiem. Na czym ona polega? Na unikaniu grzechów.
Tylko że proste to nie jest. Ci pierwsi wymiękają bardzo szybko a ci drudzy jakoś znajdują więcej sił w sobie.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 26 2008 23:24   
Forum

Grigori

ja mialam tak, ze spowiedz moja tzn sluchaczem tej spowiedzi byla moja kolezanka i to byla najszczersza moja spowiedz w calym zyciu.
Ale w tej spowiedzi w tym momencie kiedy tak bardzo zalujemy i wyznajemy to dlaczego tak a nie inaczej robilismy-ten akt wiary,to padniecie wobec Boga na kolana,wypowiedzenie tego wszystkiego, ze za to wszystko zalujemy-szczerze z serca -tak jak to by mial byc ten nasz ostatni raz!ta ostatnia spowiedz!
To taka spowiedz jest spowiedzia, to taka spowiedz nie ma nic wspolnego z ta w Konfensjonale bo Ty czy ja spowiadamy nasze przewinnienia z wyboru poprawy z wyboru zmiany , powrotu na droge tego normalnego zycia -bo to jest zycie. Po takiej spowiedzi Bracia moze sie zdarzyc, ze Bog was moze wybrac i zajzec w wasze serce-zeslac Cos dobrego do tego uleprzonego smutkiem za winy serca.
I ja nie pisze tu ze spowiedz w Konfesjonale jest zla droga spowiedzi.Ja chce tylko powiedziec,
ze taka spowiedz nie ma nic wspolnego ze spowiedzia gdzie ktos tak jak pisal Kochanowski w tej fraszce " Powiedz ma mila jesli nie grzeszysz jako mi powiadasz czemu sie ma mila tak czesto spowiadasz".
Spowiedz jest czyms szczegolnym, oczyszcza nas.
Trzeba zdac sobie sprawe z powagi spowiedzi, zobaczcie w jakim momencie niewierzacy otrzymuja wiare-co staje sie w tym momencie kiedy ktos zaczyna wierzyc?co sie dzieje z takim kims?co poprzedza to wielkie doznanie wiary?.
Na spowiedz trzeba miec czas, to jest taka sumienna randka z samym soba-do tego trzeba wiedziec ze aby doszlo do spowiedzi to musimy miec sumienie i to na tyle nieskalane aby ono wskazalo nam nasze przewinnienia-zareagowalo.
A i tak, ale strzezcie sie bracia strzezcie tego co Pan Bog wklada w serca po takiej spowiedzi.
I chyba nalezy dodac, ze trzeba chyba pomodlic sie zeby nasze sumienie "ruszyc".
Ja gleboko wierze i slyszalam i sa tego dowody ze istnieja ludzie ktorzy maja zony! mezow! dzieci! i zyja jak Pan Bog przykazal.To jest mozliwe.
To takie proste! wyznajemy Boga zywego! a jak mozna mowiec ze takie sumienne zycie nie moze sie udac czy ktos probowal tak zyc? i sie nie udalo?

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 27 2008 06:09   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Grigori: Szkoda tylko, że tych świeckich jest ich tak mało.

Mało? Właśnie Oni tworzą Kościół ! Czasem w pośpiechu przystaną, a czasem wychamują na stałe, a jeszcze innym razem pospiech tego świata wcale im nie przeszkadza chwalić Pana. Upadają i podnoszą się. Nie koloratka robi Świętym, koloratka może wręcz przeszkodzić.

Quote by Bielicka: To takie proste! wyznajemy Boga zywego! a jak mozna mowiec ze takie sumienne zycie nie moze sie udac czy ktos probowal tak zyc? i sie nie udalo?

Ano nikomu się nie udało. Dlatego przez prawo nie jesteśmy usprawiedliwiani, ale przez wiarę uznaje nas Bóg za czystych (choć kapiemy od brudu, ale chcemy się z niego w miłości Pana otrząsnąć). Gdyby tak można było, samemu, to po co śmierć i zmartwychwstanie Jezusa?

Zaraz od pokuty dojdziemy do kazania na górze

===

Cytat 
Grzegorz
 maj 27 2008 20:43   
Forum

Jednak takich ludzi nie spotyka się na każdym kroku. I jeszcze jedno w jaki sposób koloratka może przeszkadzać w dążeniu do świętości. Przecież to niedorzeczne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 27 2008 20:48   
Forum

Wydaje mi się że Katolik powinien być wyspowiadany zawsze, a od święta to pić wódkę

Ha ha! Dobre! Choć w Polsce pewno model: spowiedz od święta i regularne picie jest normą .

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 27 2008 21:21   
Forum

Quote by Grigori: I jeszcze jedno w jaki sposób koloratka może przeszkadzać w dążeniu do świętości. Przecież to niedorzeczne.

Księży Szatan nie lubi najbardziej Zdeprawować typka który ślubował Bogu uroczyście posłuszeństwo to jest dopiero sukces. Zrobić takiego pedofilem, albo nadawcą społecznym, ośmieszyć przez to samego Boga któremu nie byli wierni ci którzy wierni być powinni najbardziej to jest sztuka, albo inaczej - wyzwanie.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 27 2008 21:28   
Forum Moderator
Moderator

I tu bardzo trzeźwo pijany pastor trafił w sedno. Słabych szatan ledwo zauważa, takich to inni szturchną. To własnie ci silni i ci na widoku sa dobrym kęskiem - zrzucic takiego to za nim inni pozlatują.

===

Cytat 
kazema
 maj 27 2008 21:45   
Forum

Księży Szatan nie lubi najbardziej Zdeprawować typka który ślubował Bogu uroczyście posłuszeństwo to jest dopiero sukces. Zrobić takiego pedofilem, albo nadawcą społecznym, ośmieszyć przez to samego Boga któremu nie byli wierni ci którzy wierni być powinni najbardziej to jest sztuka, albo inaczej - wyzwanie.

I tu bardzo trzeĽwo pijany pastor trafił w sedno. Słabych szatan ledwo zauważa, takich to inni szturchn±. To własnie ci silni i ci na widoku sa dobrym kęskiem - zrzucic takiego to za nim inni pozlatuj±.

Czyli wraca (jak bumerang) stwierdzenie, które raz usłyszałam: tam gdzie jest najwięcej świętości, tam jest i najwięcej zła.Tym złem najgorszym jest Szatan we własnej osobie.Szatan uwilebia 'denerwować' oddanych Bogu. O tym pisała też św. Faustyna. Ale Faustynie Szatan w końcu dał spokój, bo nie było na nią sily. Ona oblekła się w Jezusa!

ps ja też już zdążyłam zauważyć, że pijany pastor trzezwo myśli

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 27 2008 23:03   
Forum

Quote by kazema:ps ja też już zdążyłam zauważyć, że pijany pastor trzezwo myśli

hmmm... a ja mysle, ze jest calkowicie pijany, choc moze wymyslil nawet i ciekawe zdanie. To moze w takim razie nie kazmy ksiezy pedofili, bo przeciez sa bardziej narazeni na dzialanie szatana od takich na przyklad znanych psychologow. Nie mozna karac kogos, kto sluzy Bogu, a dal sie zlamac poteznemu wrogowi. Alleluja i ... do tylu chyba.

PS. Nie sadzicie, ze w Konstytucji oprocz odwolania do Boga, powinno byc jakas wzmianka o Szatanie, ze np. ciezko mu sie oprzec, szczegolnie ksiezom?

...Wytrzezwiejcie...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 27 2008 23:25   
Forum

opętanych przez szatana powinno sie wysyłać na stos!! i bóg bedzie wiedział co z takimi robić

tgylko jest jeden problem... jak rozpoznać opętanego?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 28 2008 00:01   
Forum

Quote by suration:
hmmm... a ja mysle, ze jest calkowicie pijany, choc moze wymyslil nawet i ciekawe zdanie. To moze w takim razie nie kazmy ksiezy pedofili, bo przeciez sa bardziej narazeni na dzialanie szatana od takich na przyklad znanych psychologow. Nie mozna karac kogos, kto sluzy Bogu, a dal sie zlamac poteznemu wrogowi. Alleluja i ... do tylu chyba.

PS. Nie sadzicie, ze w Konstytucji oprocz odwolania do Boga, powinno byc jakas wzmianka o Szatanie, ze np. ciezko mu sie oprzec, szczegolnie ksiezom?

...Wytrzezwiejcie...

Nie wiem kto tu jest pijany? Ja na pewno bo nie zrozumiałem nic z tej błyskotliwej wstafki. Jeszcze raz - czemu nie należy karać księży???
Jak pamiętam pan suration(oh przepraszam za ten infantylny zwrot) wcale nie grzeszy, nie chodzi do spowiedzi czyli szatana też nie ma, jakiś tam głupawy przesąd którym babcie straszą niegrzeczne wnuczęta. Hura świętujmy bedzie jeszcze jedna okazja dla katolików żeby napić sie wódki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 28 2008 07:39   
Forum

Quote by pijany pastor:Jeszcze raz - czemu nie należy karać księży???
Jak pamiętam pan suration(oh przepraszam za ten infantylny zwrot) wcale nie grzeszy, nie chodzi do spowiedzi czyli szatana też nie ma, jakiś tam głupawy przesąd którym babcie straszą niegrzeczne wnuczęta. Hura świętujmy bedzie jeszcze jedna okazja dla katolików żeby napić sie wódki.

Jesli nie zrozumiales, to napisze to jeszcze raz, czytelniej dla ciebie. Swoim poprzednim postem usprawiedliwiasz ksiezy, ktorzy popelnili zle rzeczy. I to z powodu swojego mniemania, ze szatan traktuje ich jak wyzwanie i chetniej im dokucza. Dla mnie takie rozumowanie jest niedopuszczalne. Karac ich trzeba, moze nawet bardziej, dla przykladu, bo zawiedli najbardziej.
Tak, dla mnie istnienie szatana, a przynajmniej jego dzialalnosc na Ziemi, to bajka dla malych dzieci i pijanych pastorow. Mi ksieza do spowiedzi potrzebni nie sa. Wiem, ze innym tak, i szanuje to.
Ktos stworzyl kiedys historie o walce dobra ze zlem, gdzies pomiedzy niebem a pieklem i w to wierzy niestety masa ludzi. Swiat z aniolami strozami, diablami czekajacymi w piekle, poczekalnia w czysccu... - takie absurdy zawsze bede wysmiewal.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 28 2008 07:41   
Forum Moderator
Moderator

Quote by pijany pastor: Hura świętujmy bedzie jeszcze jedna okazja dla katolików żeby napić sie wódki.
Proszę, weź katolików w cudzysłów.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,95 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty