Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Spowiedź
 |  Wersja do druku
Rafi F
 czerwiec 02 2008 21:04   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Włącz się do dyskusji, polemizuj, naprowadzaj, prostuj, przedstaw swoje zdanie - słowem uczestnicz aktywnie. Pijany pastor ma rację : to nie quiz ani odpytywanie w szkole.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 02 2008 21:14   
Forum

Quote by Rafi F: Włącz się do dyskusji, polemizuj, naprowadzaj, prostuj, przedstaw swoje zdanie - słowem uczestnicz aktywnie... to nie quiz ani odpytywanie w szkole.

Dokładnie.
Grigori - ode mnie te same rady.
Chyba że wolisz być tylko założycielem-dyscyplinatorem

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 czerwiec 03 2008 19:10   
Forum

Nie każdy ma czas codziennie siedzieć przed komputerem dlatego tak rzadko piszę.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 czerwiec 03 2008 19:34   
Forum

Skoro tak chcecie, abym włączył się do dyskusji to napiszę co myślę o spowiedzi. Gdy czytam Ewangelię Jana, a dokładniej 20,22-23"Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" nie mam wątpliwości co do wagi sakramentu pojednania. Każdy kto przychodzi do spowiedzi powinien przyjść pojednać się z Ojcem, a nie prosić o rozgrzeszenie bo np. zbliża się Boże Narodzenie i nie wypada nie przyjąć komunii.Według mnie spowiedź powinna być pojmowana jako przeproszenie Boga za grzechy, anie sposób żeby nie robić sobie wstydu przed sąsiadami czy rodziną. Jeszcze uważam, że katolik powinien być zawsze w stanie łaski uświęcającej(jako ten który zachowuje naukę Chrystusa), a każdą spowiedź traktować jako ostatnią w życiu, obiecując poprawę i starać się, aby po niej nie stracić łaski uświęcającej. Jednak bardzo żałuję, że niewiele katolików stara się to praktykować.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 03 2008 20:31   
Forum

Quote by Grigori: Skoro tak chcecie, abym włączył się do dyskusji to napiszę co myślę o spowiedzi
Gdy czytam Ewangelię Jana, a dokładniej 20,22-23"Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" nie mam wątpliwości co do wagi sakramentu pojednania. Każdy kto przychodzi do spowiedzi powinien przyjść pojednać się z Ojcem, a nie prosić o rozgrzeszenie bo np. zbliża się Boże Narodzenie i nie wypada nie przyjąć komunii.Według mnie spowiedź powinna być pojmowana jako przeproszenie Boga za grzechy, anie sposób żeby nie robić sobie wstydu przed sąsiadami czy rodziną. Jeszcze uważam, że katolik powinien być zawsze w stanie łaski uświęcającej(jako ten który zachowuje naukę Chrystusa), a każdą spowiedź traktować jako ostatnią w życiu, obiecując poprawę i starać się, aby po niej nie stracić łaski uświęcającej. Jednak bardzo żałuję, że niewiele katolików stara się to praktykować.

Bo bardziej zajmują nas sprawy tego świata.
Nikt nie myśli o chwili śmierci odkładając poprawe w nieskończoność.
Ludzie szukają szczęścia a Chrystus żąda poświęcenia, cierpienia, obiecując prawdziwe szczęście po śmierci.
Ludzie szukają sensu tutaj na ziemi, chcą coś osiągnąć, nie da sie łatwo piąć się po szczeblach życiowej kariery kochając wszystkich ludzi, traktuje się ich raczej jako konkurencje, kasa zawsze na pierwszym miejscu.
Nikt nie pamięta że "ziemia i dzieła na niej spłoną", niczego nie bedzie.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 03 2008 21:20   
Forum Moderator
Moderator

Quote by pijany pastor:
Ludzie szukają szczęścia a Chrystus żąda poświęcenia, cierpienia

I tu się nie zgadzam. Gdzie ktokolwiek w NT mówił takie rzeczy ? Z czego to ma wynikać? Jezus chce miłości, w miłości "brzemię" nie ciąży, wręcz jest chciane. w miłości nie przeszkadza "nie kradnij", "nie zabijaj", "nie cudzołóż", w miłości nie ciąży "kochaj... swojego bliźniego jak siebie samego". W miłości nie idzie się do Wieczerzy, bo sąsiedzi patrzą, bo na chrzcie/ślubie/komunii wypada.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Pastor
 czerwiec 03 2008 22:13   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by pijany pastor:
Ludzie szukają szczęścia a Chrystus żąda poświęcenia, cierpienia

I tu się nie zgadzam. Gdzie ktokolwiek w NT mówił takie rzeczy ? Z czego to ma wynikać?

"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich." (J 15, 13)
"Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?" (Mt 20,22)
„Z Chrystusem jestem przybity do krzyża” (Ga 2, 19)
"Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za jego ciało, którym jest Kościół" (Kol 1,24)
"Bo, jak liczne są cierpienia Chrystusowe wśród nas, tak też i przez Chrystusa obficie spływa na nas pociecha. Jeśli tedy utrapienie nas spotyka, jest to dla waszego pocieszenia i zbawienia; jeśli zaś pocieszenie, jest to ku waszemu pocieszeniu, którego doświadczacie, gdy w cierpliwości znosicie te same cierpienia, które i my znosimy; A nadzieja nasza co do was jest mocna, gdyż wiemy, iż jako w cierpieniach udział macie, tak i w pociesze." 2 Kor 1,3-7
"Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat" (J 16,33)
"Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego".(Łk 9,62)
"Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was nienawidzić będą i gdy was wyłączą, i lżyć was będą"(Łk 6,22)

Chciałem tylko zaznaczyć, we fragmencie który zacytowałeś, że ludzie szukają szczęścia na ziemi, bo trudniej jest zrezygnować z przyjemności jakie świat oferuje i żyć nadzieją szczęścia w niebie.
W NT podkreśla się znaczenie cierpienia. W obecnych czasach traktuje się je jako zło.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 04 2008 07:14   
Forum Moderator
Moderator

ŻADEN z tych wyciętych z kontekstu fragmentów nie mówi, ze Jezus OCZEKUJE czy wręcz ŻĄDA poświęcenia i cierpienia !!
Prawdopodobnie przepisałeś z jakies listy, bo inaczej nie byłoby tu np. Mt 20,22, a tym bardziej J15.13:
"(12)To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. (13) Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. (14) Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. "
Gdzie Jezus przepowiada swą śmierć jako największy wyraz swej miłości.
Jeżeli chcesz, możemy prześledzić wszystkie fragmenty.
Moja rada : nie przytaczaj zanim sam nie przeczytasz - nadużycia są nawet w KKK. Oczywiście zrobisz z tą radą co zechcesz.

===

Cytat 
Grzegorz
 czerwiec 04 2008 17:29   
Forum

Jednak pijany pastor ma rację. Chrystus wymaga od nas poświęcenia i znoszenia cierpień. Najlepiej według mnie świadczy o tym ten fragment: Mt10,38 "Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien".

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 czerwiec 04 2008 18:21   
Forum

Quote by Grigori: Jednak pijany pastor ma rację. Chrystus wymaga od nas poświęcenia i znoszenia cierpień. Najlepiej według mnie świadczy o tym ten fragment: Mt10,38 "Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien".

Bardzo ważny i aktualny jest podobny fragment:

Mat.16.24..:Jeśli kto chce pójść ze mną,niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój,i niech idzie ze mną.

Ludzie cierpią za popełnione grzechy.Swoje cierpienia,kłopoty,choroby itd.,możemy przekazać obecnemu w każdym z nas Chrystusowi i on nam pomaga się od nich uwolnić.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 04 2008 22:30   
Forum

Quote by Rafi F:
Prawdopodobnie przepisałeś z jakies listy.
Moja rada : nie przytaczaj zanim sam nie przeczytasz .

Szybko mnie rozgryzłeś, tylko całkiem błędnie. Moja rada nie upominaj tak nonszalancko bo nabaiwe sie kompleksu niższości

Quote by Rafi F: ŻADEN z tych wyciętych z kontekstu fragmentów nie mówi, ze Jezus OCZEKUJE czy wręcz ŻĄDA poświęcenia i cierpienia !!

To twoja opinia, ja mam prawo do własnej, skoro cie nie przekonałem to...nie przepraszam, może nie masz wogule zamiaru zmieniac zdania, to nic co napisze cie nie przekona.
Może nie ŻĄDA od każdego cierpienia. Ale wydaje mi sie iż w tych fragmentach Jezus w sposób oczywisty sugeruje iż jeśli chcemy iść za nim musimy być przygotowani na cierpienie, dać dowód swojej miłości jak On dał dowód swojej.
Daje On anm do zrozumienia iż droga miłości wymaga od nas poświęcenia, trudu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 04 2008 23:17   
Forum

Grigori

za Grigori Jednak pijany pastor ma rację. Chrystus wymaga od nas poświęcenia i znoszenia cierpień. Najlepiej według mnie świadczy o tym ten fragment: Mt10,38 "Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien".

np. wedlug Kosciola Zielonoswiatkowego to Pijany Pastor ani Gregori sa w mylnym punkcie.

Dlaczego?

W Biblii obok tego fragmentu jest zapisane:Mt10,37
" Kto kocha ojca lub matke bardziej niz Mnie, nie jest mnie godzien.I kto kocha syna lub corkebardziej niz Mnie, nie jest Mnie godzien.Kto nie birze swego krzyza a idzie za mna , nie jest Mnie godzien

Kto chce znalezc swe zycie,straci je
a,
kto straci swe zycie z mego powodu, znajdzie je.

Podczas Nowonarodzenia zostaje sie "dotknietym" przez Ducha Swietego-ja nie wiem-tak mowia w Zborze Pastorzy i ja np tak mnialam ze wszyscy byli takjakby rodzina, nie tesknilam za nikim-tylko za tym aby szybko do domu i czytac Biblie bo czulam sie poprzez czytanie blizej Boga.
W Nowonarodzeniu-ja mialam dokonac wyboru-ten mur!-nie wiem czy ktos pamieta-Chrzescijanie po Nowonarodzeniu dopiero przystepuja do Chrztu woda! i to jest dla nich akt wyznania swiadomie wiary-takie Slowo Dane przed Bogiem a pozniej "oblewani" sa Duchem Swietym poprzez modlitwy i sam ten akt czystosci.

I uwierzcie mi ze podczas tego Nowonarodzenia to wszyscy sa bracmi i siostrami-wszystkich sie jednakowo kocha.
A krzyz -to ja rozumiem tu jako "wziac ten krzyz" czyli isc z pokora.
I jeszcze jedno!
To nie oznacza mylnie rozumianego cierpieniaSmile -ze czlowiek cierpi bo sie wyzeka tego ludzkiego zycia-nie!,

jest sie napelnionym innym rodzajem milosci a i ja mialam tak ze i madrosci-zdalam wszystko tak dobrze-nie uczac sie.
Bog nie wymaga od nas cierpienia-tylko zawierzenia sie Panu Bogu.
To brzmi dla was smiesznie,ale taki Pastor opowiadal(Zielonoswiatkowy), ze wszyscy mowia : Bog jest zywy! ale jak ktos zachoruje to na ostry dyzur leca-jakby nie mieli swego zywego Boga.

I o tak wyglada ta wiara, nie tylko wierzyc.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 czerwiec 05 2008 09:50   
Forum

Bielicka

Bog nie wymaga od nas cierpienia-tylko zawierzenia sie Panu Bogu.

Tak też pisze w NT:

I Piotra.4.2. Aby pozostały czas doczesnego życia poświęcić już nie ludzkim pożądliwościom,lecz woli Bożej.

Ten fragment jest niebezpieczny dla KrK,ponieważ okazuje się,że można się obyć bez takiego kościoła i jego zbawczych sakramentów.Kościół powinien prowadzić ludzi do Boga,a nie Boga zastępować przez swoje wymyślone ludzkie dogmaty wiary i sakramenty,obrzędy,ceremonie,rytuały,procesje itd.,które nie przynoszą dla duszy żadnego pożytku.

To brzmi dla was smiesznie,ale taki Pastor opowiadal(Zielonoswiatkowy), ze wszyscy mowia : Bog jest zywy! ale jak ktos zachoruje to na ostry dyzur leca-jakby nie mieli swego zywego Boga.

Dla mnie nie jest to śmieszne,bo to jest prawda.KK mówi o Bogu,ale do niego nie prowadzi.Nie mówi,że Bóg i Chrystus przez Ducha Świętego jest obecny w każdym człowieku i jakie dobrodziejstwa dla nas z tego faktu wynikają.Chrystus nie bez powodu nauczał:

"Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane" i "..oto bowiem Królestwo Boże jest w was".

Królestwo Boże jest w nas,a nie w KK.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 05 2008 10:22   
Forum Moderator
Moderator

Quote by pijany pastor:
Quote by Rafi F:
Prawdopodobnie przepisałeś z jakies listy.
Moja rada : nie przytaczaj zanim sam nie przeczytasz .

Szybko mnie rozgryzłeś, tylko całkiem błędnie. Moja rada nie upominaj tak nonszalancko bo nabaiwe sie kompleksu niższości

Jeżeli ciebie uraziłem, przepraszam. Przepraszam równiez, że sie co do powyższego pomyliłem.
Quote by pijany pastor:
Quote by Rafi F: ŻADEN z tych wyciętych z kontekstu fragmentów nie mówi, ze Jezus OCZEKUJE czy wręcz ŻĄDA poświęcenia i cierpienia !!

To twoja opinia, ja mam prawo do własnej, skoro cie nie przekonałem to...nie przepraszam, może nie masz wogule zamiaru zmieniac zdania, to nic co napisze cie nie przekona.
Może nie ŻĄDA od każdego cierpienia. Ale wydaje mi sie iż w tych fragmentach Jezus w sposób oczywisty sugeruje iż jeśli chcemy iść za nim musimy być przygotowani na cierpienie, dać dowód swojej miłości jak On dał dowód swojej.
Daje On anm do zrozumienia iż droga miłości wymaga od nas poświęcenia, trudu.

Daje nam na pewno do zrozumienia, że pójście za Jezusem w wielu dziedzinach niekoniecznie ułatwi nam życie doczesne, tu zgoda. Ale nie musimy Bogu niczego udowadniać, On wie Jeżeli chrześcijanie sa uciskani z Jego powodu, z powodu wiary i miłości, to nic nie znaczą owe cierpienia, a wartością są właśnie wiara i miłość.

===

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 05 2008 10:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bielicka:
A krzyz -to ja rozumiem tu jako "wziac ten krzyz" czyli isc z pokora.

Rozumiem podobnie, a dokładniej przyjąc los jaki przanaczył dla nas Ojciec, tak jak Jezus spełnił wolę Ojca i wziął na bary swój krzyż. A przeznaczył dla nas zbawienie i życie wieczne.
Quote by Bielicka:

I o tak wyglada ta wiara, nie tylko wierzyc.

A ja uwazam, że rozum, nauka, a tu medycyna sa darem od Boga. Inna sprawa, że róznie wykorzystywanym.

===

Cytat 
Pastor
 czerwiec 05 2008 16:33   
Forum

Quote by Rafi F:
Jeżeli ciebie uraziłem, przepraszam.

Nie ma za co.

Quote by Rafi F:
Daje nam na pewno do zrozumienia, że pójście za Jezusem w wielu dziedzinach niekoniecznie ułatwi nam życie doczesne, tu zgoda. Ale nie musimy Bogu niczego udowadniać, On wie Jeżeli chrześcijanie sa uciskani z Jego powodu, z powodu wiary i miłości, to nic nie znaczą owe cierpienia, a wartością są właśnie wiara i miłość.

"...my sami chlubimy się wami w Kościołach Bożych z powodu waszej cierpliwości i wiary we wszystkich waszych prześladowaniach i uciskach, które znosicie. Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, dla którego też cierpicie." 2 Tes 1, 4-6
Ja nie próbuje nikogo przekonać, prezentuje swoją opinie w tej sprawie, ja tak to rozumiem. Nie twierdze że mam racje, napewno na moje zdanie w tym temacie(pójście za Chrystusem) mają wpływ osobiste doświadczenia życiowe. Zawsze decyzja poprawy, powrotu do stanu łaski uświęcającej, chęć unikania grzechów, dbanie o przyjaźń z Bogiem wiązała się, w moim przypadku, z radykalnym odrzuceniem przyjemności jakie daje świat. Stwierdziłem że nie moge czcic Boga i uprzyjemniać sobie życia; "Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust(...) Radzę ci nabyć u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił i białe szaty abyś się przyodział(...) Ja wszystkich których kocham karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się." Ap 3, 15-19
Złudne szczęście za którym goniłem jak szalony nie zaspakajało mnie wcale, ciągle było mało. Zmiana życia wiązała sie z jednej strony z wewnętrznym spokojem ducha, ale z drugiej z wewnętrzną depresją nie do zniesienia, nie był to niepokój czy obawa ale jakiś niewytłumaczalny smutek że (w mojej opini) musze spalić mosty, zapomnieć o radościch świata - "...co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec się w człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości" Ef 4, 22-24
Bardzo trudna jest to droga i jak dla mnie poświęcenie i wysiłek jaki trzeba włożyć są dużo większe niż radości których doznaje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 05 2008 18:56   
Forum

Pijany Pastor,

przemawia do mnie ten watek ktory tu przedstawiles.

A moze to jest ta wlasnie pokuta, ten smutek ktorym sie czlowiek napelnia bo milosc od Pana Boga to nie wyrzeczenie sie milosci-tylko bycie obdarowanym do "syta".
Jasne, jak ktos moze nie jest powolany do bycia pastorem, czy ksiedzem(chociaz dla mnie to nie ma roznicy)to musi wybrac.
Wybrac musi kazdy czlowiek.

Eviva,

ja sobie zdalam sprawe, ze tak dlugo palasz zniecheceniem do KrK , ze moze nawet nie wiesz ze tam.... "grasuje" teraz cos wspanialego:

Odnowa w Duchu Swietym.

I dzieki Najwyzszemu Panu, ze cos takiego jest mozliwe, to nic , ze modlacy musza schodzic do podziemi, to nic! bo ich laczy wlasnie ten Duch Odnowy.
tu podaje Link w ktorym jest cos na temat Odnowy w Duchu Swietym w Kosciolach Chrzescijanskich:

http://www.zwiastowanie.alleluja.pl/tekst.php?numer=24863

Ten artykul wiele rzeczy tlumaczy,az sie dziwie ze zostal wydrukowany,
lub <a href="http://www.zwiastowanie.alleluja.pl/tekst.php?numer=24863">here</a>

Rafi,

Pan Bog nasz uzdrawia i to jest tak pewne jak pewne jest to ze istnieje Bog-bez medycyny.Podczas gdzie medycyna "rozklada rece" tam nadal jest Bog i dziala Bog.Inaczej niebylby to Bog Wszechmogacy no i wogole by Bogiem nie byl.O czym ja tu pisze!.Sila Ducha Swietego uzdrawia!a medycyna oslabia jedynie symptomy-chyba ze o wyrostek chodzi-ten medycyna usuwa jak wiele innych rzeczy-ale przyczyna pozostaje nieleczona.

A u mnie w domu rodzinnym i znajomi zalamuja rece! Oni wierza ze Zbor Zielonoswiatkowy to sa Jehowas i ze ja zmienilam do JehowasFrown.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 05 2008 19:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bielicka:
Pan Bog nasz uzdrawia i to jest tak pewne jak pewne jest to ze istnieje Bog-bez medycyny.Podczas gdzie medycyna "rozklada rece" tam nadal jest Bog i dziala Bog.Inaczej niebylby to Bog Wszechmogacy no i wogole by Bogiem nie byl.O czym ja tu pisze!.Sila Ducha Swietego uzdrawia!a medycyna oslabia jedynie symptomy-chyba ze o wyrostek chodzi-ten medycyna usuwa jak wiele innych rzeczy-ale przyczyna pozostaje nieleczona.

Bardzo surowo oceniasz medycynę, często pomaga organizmowi zlikwidowac przyczynę jak i zajmuje się profilaktyką. Dla mnie jest w wielu przypadkach narzędziem Pana. Choc nie jedynym.
Nie neguję, że Pan moze ingerowac bezpośrednio: sam byłem takiej ingerencji mimowolnym swiadkiem.

Quote by Bielicka:
A u mnie w domu rodzinnym i znajomi zalamuja rece! Oni wierza ze Zbor Zielonoswiatkowy to sa Jehowas i ze ja zmienilam do Jehowas.

No to się zawiodą Chcą ŚJ, a tu chrzescijanka

===

Cytat 
Pastor
 czerwiec 06 2008 16:25   
Forum

Kończąc jeszcze moją ostatnią wypowiedź; to pierwszy list św Piotra zawiera dużo tego typu napomnień:
"Skoro więc Chrystus cierpiał w ciele, wy również w tę samą myśl się uzbrójcie, że kto poniósł męke na ciele, zerwał z grzechem" 1P 4,1
"To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie" 1P 2,19
"Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa" 1P 1,6

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 czerwiec 06 2008 18:31   
Forum

Zgadzam się w pełni z pijanym pastorem (to moja opinia). Jezus wzywa nas do przeżywania cierpień dla naszego zbawienia, a nie jak to robią ludzie w dzisiejszym świecie tylko przyjemności, sex i ucieczka od wszelakich smutków i cierpień. Niewiedzą, że ta ucieczka do prowadzi do nikąd. Według mnie cieprienia uszlachetnia charakter człowieka. Nie chodzi mi o to żeby np. biczować się w domu, ale raczej żeby nie uciekać od wszystkiego co może się wiązać z wyrzeczeniami, cierpieniem i smutkiem. Te przeminą a zostanie nam radość i wieczne szczęście w przyszłym świecie na wieki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 10 2008 11:01   
Forum

Grigori,
z calym szacunkiem
ale napisales:

za Grigori Gdy czytam Ewangelię Jana, a dokładniej 20,22-23"Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" nie mam wątpliwości co do wagi sakramentu pojednania.

nie rozumiesz tych slow?
1.tchnal w nich Ducha Swietego

co to znaczy?

Taki czlowiek, moze odroznic grzech,grzech go razi.
Taki czlowiek nie pali Papierosow no bo niby jak jak on jest czysty, uswiecony duchowo? bo kiedy mozemy zyc bez grzechu-?kiedy jestesmy napelnieni Duchem Swietym.

I kto jest napelniony Duchem swietym moze go przekazywac dalej i grzechy wybaczac,a kto nie ma w sobie Ducha Swietego? to co moze przekazac?

Co moze przekazac ktos od kogo pachna papierosy?, alkohol? kto sie oddaje rozpustowi jedzenia?.
Taki ktos to juz wiadomo, nie ma w sobie Ducha Swietego, taki czlowiek oddany jest cialu.

A z tymi cierpieniami-to powiedz, Ci ktorzy dostapili Ducha Swietego-jakie cierpienia oni przezywaja? Pan Bog zapewnia nas o drodze i wodzie zywota.
Mowa jest, ze lekka jest droga Panska, to o jakich cierpieniach mowimy?.
Gdy nam sie cos wydarzy przykrego w zyciu, czy to ze mamy zal do Kosciola, czy do blizniego-to Pismo Upomina nas zebysmy uklekli i sie pomodlili czy za ten Kosciol-zeby sie poprawil, czy za tego blizniego zeby mu przebaczono-nic nie wiarze sie z wyrzeczeniem i smutkiem.
Jedyny smutek o ktorym wspomina Pismo Swiete jest przy pokucie ale to za nasze a nie za cudze grzechy.
Pokuta i modlitwa a czesto post.
Slyszalam, ze post 21 dniowy przynosi wielki skutek.
Nie mozna jesc, pic mozna do syta, a po 21 dniach-stalej modlitwy i snie-bo nie mozna pracowac-oczyszcza sie nasz duch i cialo podporzadkowuje sie duchowi.Zwalczyc mozna przez to glod i inne porzadliwosci ciala.
Jezus wzywa nas do przeżywania cierpień dla naszego zbawienia
, tak -dla zbawienia tego ktory cierpi za swoje grzechy.
Według mnie cieprienia uszlachetnia charakter człowieka

niech Ci sie nie wydam pyskata, ale ja slyszalam ze praca uszlachetnia.
Nie chodzi mi o to żeby np. biczować się w domu, ale raczej żeby nie uciekać od wszystkiego co może się wiązać z wyrzeczeniami, cierpieniem i smutkiem. Te przeminą a zostanie nam radość i wieczne szczęście w przyszłym świecie na wieki.

o czym Ty zapewniasz?
ze jak przeminie zycie czlowieka to zostanie nam zbawienie? ot tak
Grigori ot tak?
To wytlumacz mi prosze dlaczego w Pismie Swietym jest napisane ze na calym swiecie bedzie tylu zbawionych ile osob sie zmiesci pod jednym drzewem?.
Nie zgadzam sie z taka nauka, jak mozna kogos obdarowac Duchem Swietym nie majac go?
jak mozna zapewniac o odpuszczeniu grzechow-nie majac Ducha Swietego-ktory napelnia wierne serce?
No ja tego zrozumiec nie potrafie.
A ile razy jest tak, ze ktos pragnie a nie jest mu dane i potrzebuje modlitwy i pokuty-ile razy jest tak?
Z Laski,a nie z czynkow -drogi Grigori.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 czerwiec 11 2008 14:36   
Forum

Quote by Bielicka:I kto jest napelniony Duchem swietym moze go przekazywac dalej i grzechy wybaczac,a kto nie ma w sobie Ducha Swietego? to co moze przekazac?

Bóg jest przez Ducha Świętego w każdym z nas, a więc i Duch Boży jest w każdym z nas.
Quote by Bielicka:A z tymi cierpieniami-to powiedz, Ci ktorzy dostapili Ducha Swietego-jakie cierpienia oni przezywaja? Pan Bog zapewnia nas o drodze i wodzie zywota.
Gdy nam sie cos wydarzy przykrego w zyciu, czy to ze mamy zal do Kosciola, czy do blizniego-to Pismo Upomina nas zebysmy uklekli i sie pomodlili czy za ten Kosciol-zeby sie poprawil, czy za tego blizniego zeby mu przebaczono-nic nie wiarze sie z wyrzeczeniem i smutkiem.

Ci którzy dostali Ducha to np. Apostołowie. Piotr zginął na krzyżu głową w dół, a wcześniej w Jerozolimie był nie raz więziony i biczowany, inni apostołowie przecież też byli prześladowani. Wątpie, aby im było lekko w tych chwilach, mieli raczej satysfakcje, że ich smutek i ból ofiarują Panu. A to, że droga pańska jest lekka nie wiąże się z tym, że tu na Ziemi nie będziemy cierpieć przez wiarę z Chrystusa, ale że to cierpienia jest niczym wobec ognia piekielnego.
[QUOTE BY = Bielicka][Cytat Jezus wzywa nas do przeżywania cierpień dla naszego zbawienia
, tak -dla zbawienia tego ktory cierpi za swoje grzechy.[/QUOTE]
Nie każdy cierpi z powodu swoich grzechów. Tak przecież było np. ze starotestamentowym Hiobem.
Quote by Bielicka:niech Ci sie nie wydam pyskata, ale ja slyszalam ze praca uszlachetnia.

Nie uważam, że jesteś pyskata, nawet Cię podziwiam, że tak zaciekle umiesz bronić swoich racji i robisz mi nie lada problem z wymyśleniem czegoś żeby Ci odpowiedzieć.
Quote by BielickaSurprised! czym Ty zapewniasz?
Grigori ot tak?
To wytlumacz mi prosze dlaczego w Pismie Swietym jest napisane ze na calym swiecie bedzie tylu zbawionych ile osob sie zmiesci pod jednym drzewem?.

Skoro bierzesz to dosłownie to myślę, że to oznaczałoby, że prawdopodobieństwo zbawienia się jest tak małe, że nieopłaca się o nie starać, a Bóg jest okrótnikiem jakich mało. Na szczęście się z tym nie zgadzam, jak i chyba większość ludzi na tym świecie.
Quote by Bielicka:A ile razy jest tak, ze ktos pragnie a nie jest mu dane i potrzebuje modlitwy i pokuty-ile razy jest tak?

Ja się opowiem jak większość katolików: Wiara bez uczynków jest martwa. Laska jest również potrzebna, ale każdy nasz czyn jest świadectwem naszej wiary, a Bóg obdarza łaską każdego z nas.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 lipiec 13 2008 17:29   
Forum Moderator
Moderator

Córko dlaczego umieszczasz tematy dyskusyjne w dziale Ogłoszenia ??? Tematy podobne już istniały i apeluję o używanie wyszukiwarki forumowej Posty przenoszę tutaj:

Córka:
"Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuście grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane." (J.20:22-23)
Czy kazdy Ksiadz napelniony jest Duchem Swietym podczas spowiedzi i ma te moc przekazania Ducha Swietego spowiadajacemu sie?.Czy istnieje ktos na tym forum, kto moglby udzielic odpowiedzizgodnej z jego wiara?.

petroniusz100:
Mogę pokusić się na odpowiedź zgodną z moim przekonaniem ale czy wiarą? Kosciól mówi jednoznacznie i nie daje podstaw do dyskusji. Mysle jednak ze kapłan dla którego kapłanstwo jest zawodem a nie powołaniem traci wiele w oczach wiernych . Czy tez Boga? Kabel miedziany o wiele lepiej przewodzi prąd elektryczny od aluminiowego ale żarówka swieci tak samo. Jesli kapłan jest tylko pośrednikiem w dostarczaniu energii , koszty jej przesyłania ponosi pośrednio Bóg , ale w końcowym efekcie rachunek otrzyma spowiednik. Spowiadający się bowiem nie jest w stanie ocenic jakim kosztem dostarczono mu Ducha Sw

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 18 2008 09:14   
Forum

Petroniusz dał bardzo ciekawą odpowiedź- warto na nią zwrócić uwagę , bo odpowiada i tłumaczy w odkrywczy (dla mnie) sposób wiele wontpliwości.
Córko - a czy ksiądz czy ogólniej wierzący i praktykujący (modlitwa) chrześcijanin - może nie być "napelniony Duchem Swietym" - w sensie obecności Ducha w nim
i skąd rozumienie spowiedzi a raczej odpuszczenia grzechów jako "przekazania Ducha Swietego spowiadajacemu sie"

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
eviva
 sierpień 18 2008 10:40   
Forum

Dezerter

W NT pisze,że "wolą Bożą jest uświęcenie wasze".Znaczy to,że dokonujemy przemiany naszej grzesznej duszy przy pomocy obecnego w nas Ducha Chrystusowego.Jemu przekazujemy nasze grzechy,a On je przemienia przy pomocy Ducha Świętego,rozumianego jako Boża energia nas oczyszczająca.To Duch Święty,którego otrzymujemy od obecnego w nas Ducha Chrystusowego uświęca,a więc przemienia naszą duszę w boskiego(tzn.bez grzechu)ducha.

Nikt z hierarchii kościelnej nie jest w stanie uczynić tego samego,co może jedynie dokonać Duch Chrystusowy.To,że KrK nie uznaje obecności w nas Ducha Chrystusowego,nie usprawiedliwia go w tej kwestii spowiedzi.

Jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi Petroniusza,na którą sie powołujesz.Wyparowała,czy została usunięta?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 18 2008 11:27   
Forum

Dezerter

Tyle, że Ducha Świętego mamy w sobie od momentu chrztu. Tego Ducha mamy i jest On w nas nawet, gdy tego nie chcemy.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 18 2008 12:45   
Forum

Quote by Arek_Sz: Dezerter

Tyle, że Ducha Świętego mamy w sobie od momentu chrztu. Tego Ducha mamy i jest On w nas nawet, gdy tego nie chcemy.

Tego Ducha Świętego,o którym piszesz nie mamy już od momentu chrztu.Jego minimalne stężenie,które było w wodzie święconej,już dawno nas opuściło.Na stałe mamy;

Ducha Świętego Bożego-w naszym niebie duchowym,
Ducha Świętego Chrystusowego-w naszym sercu duchowym.

Mamy też Ducha Świętego,który ożywia naszego ducha-duszę,bo w nią wpływa,przez nas przepływa i z nas wypływa.

O którym z Duchów Świętych dyskutujecie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 sierpień 18 2008 16:12   
Forum

Quote by Grigori:
Quote by Bielicka:I kto jest napelniony Duchem swietym moze go przekazywac dalej i grzechy wybaczac,a kto nie ma w sobie Ducha Swietego? to co moze przekazac?

Bóg jest przez Ducha Świętego w każdym z nas, a więc i Duch Boży jest w każdym z nas.

--------Grigori-------to matematycznie patrzac-mozesz mi udzielic ..i odpuscic grzechy.......a pojde do nieba???

Quote by Bielicka:A z tymi cierpieniami-to powiedz, Ci ktorzy dostapili Ducha Swietego-jakie cierpienia oni przezywaja? Pan Bog zapewnia nas o drodze i wodzie zywota.

Ci którzy dostali Ducha to np. Apostołowie. Piotr zginął na krzyżu głową w dół, a wcześniej w Jerozolimie był nie raz więziony i biczowany, inni apostołowie przecież też byli prześladowani. Wątpie, aby im było lekko w tych chwilach, mieli raczej satysfakcje, że ich smutek i ból ofiarują Panu. A to, że droga pańska jest lekka nie wiąże się z tym, że tu na Ziemi nie będziemy cierpieć przez wiarę z Chrystusa, ale że to cierpienia jest niczym wobec ognia piekielnego.

---------Grigori-----"Droga Panska" jest lekka, bo jezeli nawet wybierasz smierc za wiare-jezeli juz chcesz tak drastycznie-to masz te Laske dana ,ze dopuszczone Ci jest zniesc ta smierc.Ale ja mialam tu glownie na mysli,ze zycie na tej "drodze Panskiej" czlowieka jest lekkie,czlowiek jest szczesliwy i zdrowy gdy postepuje tak-jak naucza nas tego Pan Jezus.
[QUOTE BY = Bielicka][Cytat Jezus wzywa nas do przeżywania cierpień dla naszego zbawienia

Nie każdy cierpi z powodu swoich grzechów. Tak przecież było np. ze starotestamentowym Hiobem.

-------Griegorii,ale i Hiob byl wystawiony na probe,jego cierpienie mialo sens dla Pana Boga a dla nas ma byc NAUKA jak trzeba postrzegac Stworce i to co jest nam od niego dane...o ile to pochodzi od niego-a nie z naszego wyboru-bo prosze jednego z drugim nie mylic.

Grigori ot tak?

Quote by Bielicka:A ile razy jest tak, ze ktos pragnie a nie jest mu dane i potrzebuje modlitwy i pokuty-ile razy jest tak?

Ja się opowiem jak większość katolików: Wiara bez uczynków jest martwa.

--------------a ja Ci powiem Drogti Gregorii ,ze wiary bez Laski -nie ma-ale to z Laski jest sie obdarzonym wiara.

Laska jest również potrzebna, ale każdy nasz czyn jest świadectwem naszej wiary, a Bóg obdarza łaską każdego z nas.

-------Pan Bog nie obdarza Laska kazdego-bo gdyby tak bylo to nie byloby grzechu wsrod ludzi tj. Duch Swiety zasiany w nas nie dopuscil by zadnej mysli i uczynku grzesznego-bo taki czlowiek -to nie ma takich pragnien czynic zle.
Pan Bog obdarza Laska tego kogo obdarza Laska, tego kto moze byc ta Laska obdarzony, ktos z czystym sumieniem-bo tak sie zazwyczaj dzieje.

Grigorii,
nie kazdy czlowiek jest obdarzony Duchem Swietym, nie kazdy czlowiek jest wierzacy i nie kazdemu jest dane wierzyc,ale wiem jedno....kazdy a przynajmniej wielu ludzi...poszukuje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 sierpień 18 2008 16:14   
Forum

Quote by Grigori:

--------Grigori-------to matematycznie patrzac-mozesz mi udzielic ..i odpuscic grzechy.......a pojde do nieba???

---------Grigori-----"Droga Panska" jest lekka, bo jezeli nawet wybierasz smierc za wiare-jezeli juz chcesz tak drastycznie-to masz te Laske dana ,ze dopuszczone Ci jest zniesc ta smierc.Ale ja mialam tu glownie na mysli,ze zycie na tej "drodze Panskiej" czlowieka jest lekkie,czlowiek jest szczesliwy i zdrowy gdy postepuje tak-jak naucza nas tego Pan Jezus.

-------Griegorii,ale i Hiob byl wystawiony na probe,jego cierpienie mialo sens dla Pana Boga a dla nas ma byc NAUKA jak trzeba postrzegac Stworce i to co jest nam od niego dane...o ile to pochodzi od niego-a nie z naszego wyboru-bo prosze jednego z drugim nie mylic.

Grigori ot tak?

Ja się opowiem jak większość katolików: Wiara bez uczynków jest martwa.

--------------a ja Ci powiem Drogti Gregorii ,ze wiary bez Laski -nie ma-ale to z Laski jest sie obdarzonym wiara.

Laska jest również potrzebna, ale każdy nasz czyn jest świadectwem naszej wiary, a Bóg obdarza łaską każdego z nas.

-------Pan Bog nie obdarza Laska kazdego-bo gdyby tak bylo to nie byloby grzechu wsrod ludzi tj. Duch Swiety zasiany w nas nie dopuscil by zadnej mysli i uczynku grzesznego-bo taki czlowiek -to nie ma takich pragnien czynic zle.
Pan Bog obdarza Laska tego kogo obdarza Laska, tego kto moze byc ta Laska obdarzony, ktos z czystym sumieniem-bo tak sie zazwyczaj dzieje.

Grigorii,
nie kazdy czlowiek jest obdarzony Duchem Swietym, nie kazdy czlowiek jest wierzacy i nie kazdemu jest dane wierzyc,ale wiem jedno....kazdy a przynajmniej wielu ludzi...poszukuje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 sierpień 18 2008 16:15   
Forum

dlaczego nie moge wyslac odpowiedzi?????

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,76 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty