Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Spowiedź
 |  Wersja do druku
Marianna
 sierpień 22 2008 12:40   
Forum

Status: offline

Wiesz Eviva, jak do tej pory piszesz bardzo niekonsekwentnie. Jesli w Tobie jest Chrystus, to dlaczego z takim fanatyzmem atakujesz innych? Czy ta Twoja agresja do KRK to swiadectwo Boga? I Ty mowisz o jakiejs Milosci Bozej?

P.S. A Milosc Boska jest tak naprawde Wielka i Piekna.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 23 2008 16:40   
Forum

E V I V A

nie wiem czy nie rozmawiasz ze mna?, ja juz raz pytalam Cie ale nie ptrzymalam od Ciebie odpowiedzi:mianowicie co jest wedlug Ciebie swietoscia?.
Bo ja w Twoich wypowiedziach nie widze tego wzoru czystosci, bezgrzesznosci i pojednania sie -nie.
Ty piszesz ze kazdy i w kazdym jest Jezus Pan i Duch Swiety.Ja bym sie co najwyzej zgodzila. ze kazdy ma wolna wole wyboru wiary i przynaleznosci.
Kazdy ma szanse,ale nie kazdy ja tez otrzymuje-a od Pana Boga juz od poczatku -dzieli nas grzech.Smierc Pana Jezusa obmyla z nas grzech i dalo to nam szanse znow przynalezec do Pana Boga-miec z nim spolecznosc.
Ale warunkiem tej spolecznosci-jest czystosc duszy drogi Evivo-a zatem nie kazdy ma te Laske posiadac w sobie te Milosc i pokoj o ktorym mowil Pan Jezus -"ze dam wam pokoj-nie ten ktory wam daje swiat".
Bede wdzieczna za odpowiedz.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 25 2008 00:20   
Forum

Marianna

Jesli w Tobie jest Chrystus, to dlaczego z takim fanatyzmem atakujesz innych? Czy ta Twoja agresja do KRK to swiadectwo Boga? I Ty mowisz o jakiejs Milosci Bozej?

P.S. A Milosc Boska jest tak naprawde Wielka i Piekna.

Ja piszę prawdę i stwierdzam bardzo smutne fakty,jeśli chodzi o KrK.To co podaję jest świadectwem Boga i Chrystusa.W zasadzie wymagałoby to osobnego tematu.W NT pisze,że:"Bóg chce,aby wszyscy zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy".Dlatego wysłał swojego Pierworodnego Syna Chrystusa na Ziemię dla naszego zbawienia.Dzięki temu jest On obecny w naszych sercach jako nasz Pan i Osobisty Zbawiciel.

Jan 6.40.A to jest wola Ojca mego,aby każdy kto widzi Syna i wierzy w niego,miał żywot wieczny...

Czy KrK stworzył symbol zmartwychwstałego i obecnego w naszych sercach Chrystusa? Zamiast takiego symbolu KrK ofiaruje swoim wiernym Jezusa "ukrzyżowanego" na krzyżu i Chrystusa "pieczonego"w Najświętszym Sakramencie.Uważasz,że Bóg i Chrystus powinni być z tego faktu zadowoleni i to powinno być przejawem Miłości Bożej? Nie mówiąc o innych zastrzeżeniach do KrK.Przeczytaj sobie dla przykładu,co mówi Bóg w objawieniu na str:here

corka
nie wiem czy nie rozmawiasz ze mna?, ja juz raz pytalam Cie ale nie ptrzymalam od Ciebie odpowiedzi:mianowicie co jest wedlug Ciebie swietoscia?.

Przepraszam,ale nie odpowiadam z braku czasu.Świętością jest Bóg,bo jest Duchem Świętym i te wszystkie istoty duchowe,które są bez grzechu.

Bo ja w Twoich wypowiedziach nie widze tego wzoru czystosci, bezgrzesznosci i pojednania sie -nie.
Tak jak każdy,mam siedem grzesznych ciał duszy.Na czym ma polegać to pojednanie,o którym piszesz?
Ty piszesz ze kazdy i w kazdym jest Jezus Pan i Duch Swiety.Ja bym sie co najwyzej zgodzila. ze kazdy ma wolna wole wyboru wiary i przynaleznosci.

Nie jesteś wyjątkiem.Mało kto widzi obecnego w nim Ojca,Syna i Ducha Świętego.
Smierc Pana Jezusa obmyla z nas grzech i dalo to nam szanse znow przynalezec do Pana Boga-miec z nim spolecznosc.

Chrystus nas odkupił,a nie uwolnił od naszych grzechów.Skąd się bierze te siedem grzesznych ciał naszej duszy(Rzym.7.23),które widać na zdjęciach wykonanych np.w BioFonie?
Ale warunkiem tej spolecznosci-jest czystosc duszy drogi Evivo-a zatem nie kazdy ma te Laske posiadac w sobie te Milosc i pokoj o ktorym mowil Pan Jezus -"ze dam wam pokoj-nie ten ktory wam daje swiat".

Czystość duszy będziemy mieli jak ją oczyścimy przy pomocy obecnego w nas Chrystusa i każdy ma w sobie tą Łaskę Bożą uświęcającą.Jezus umarł za wszystkich,dlatego:

Efez.4.7.A każdemu z nas dana została łaska,według miary daru Chrystusowego.
Tyt.2.11.Albowiem objawiła się Łaska Boża,zbawienna dla wszystkich ludzi.
Hebr.12.14.Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia (swojej duszy),bez którego nikt nie ujrzy Pana.
Hebr.12.15.Bacząc,żeby nikt nie pozostał z dala od (obecnej w nim)Łaski Bożej,żeby jakiś gorzki korzeń,rosnący w górę,niw wyrządził szkody i żeby przezeń nie pokalało(zgrzeszyło)się wielu.
Rzym.3.23.Gdyż wszyscy zgrzeszyli(i mają grzeszne dusze,które trzeba zbawić 1 Piotra 1.9)i brak im chwały Bożej.
Rzym.7.23.Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć,lecz darem Łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie(obecnym w każdym z nas)Panu(i Osobistym Zbawicielu}naszym.
Rzym.10.12.Nie bowiem różnicy między Żydem a Grekiem,gdyż jeden jest Pan wszystkich,bogaty dla wszystkich,którzy go wzywają.
Rzym.14.9.Na to bowiem Chrystus umarł i ożył(zmartwychwstał w naszych sercach),aby i nad umarłymi i nad żywymi panować.
Dz.10.36....On jest Panem wszystkich.
Jak.1.21.Przeto...przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo,które(jedynie)może zbawić dusze wasze.
Jan 15.5...bo beze Mnie,nic uczynić nie możecie.
1 Jana 5.10.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo w sobie.
2 Kor.13.5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was...
Jan 5.40.A mimo to do mnie przyjść nie chcecie,aby mieć żywot(wieczny i osiągnąć zbawienie).

Rzym.16.24.Łaska(Boża)Pana naszego,Jezusa Chrystusa,niech będzie z wami wszystkimi.Amen

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 25 2008 00:33   
Forum

Marianna

Przykładowe Objawienie jest na str:here

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 25 2008 01:31   
Forum

Quote by eviva: Marianna

Przykładowe Objawienie jest na str:here

To Twoje "objawienie" jest grubo naciagane i napewno nie upowaznia Ciebie do atakow. Poza tym, nie podajesz zrodla informacji.

Zastanow sie w co wierzysz? Czy Twoj "bog" jest tez taki agresywny jak Ty skoro jest w Tobie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 25 2008 10:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz: Rafi - ty wątpisz w moc Matki Bożej. Ona nie mówiła by pokładać ufność w szkaplerzu, tylko dała obietnicę. Szkaplerz sobie, a wiara i ufność w Bogu sobie. To się uzupełnia.

A na czym ma polegać owa "moc Matki Bożej" ? I proszę o uzasadnienie twojej odpowiedzi.

Szkaplerz sobie, a ufność w Bogu sobie ... taa, szkaplerz to taka polisa dodatkowa. Taaa, ładna mi ufność w Bogu. A powiedział Jezus, że jedynym jest pośrednikiem, a powiedział ze u niego znajdziemy wszystko co potrzebujemy.
Na co więc wierzącemu i ufającemu dodatkowa polisa??? Na co odrodzonemu "zapasowa" droga ????

Żeby nie było nieporozumień : nie mam nic przeciwko Matki Bożej, wręcz postępuje tak jak wskazała : słucham Jezusa i Jego nauk (staram się, każdy człowiek jest grzesznikiem), wręcz naśladuję Ją : modlę się do Pana i dziękuję Jemu za wszystko, wręcz idę Jej drogą : idę za Jezusem pod Krzyż i przebywam z Jego uczniami, staram się być tak ufny jak Ona była, gdy przyjęła zapowiedź poczęcia Jezusa ryzykując dla Boga swą czcią i życiem.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 25 2008 11:43   
Forum

Czyli wszystkie objawienia, wszystkie święta ku czci Matki Bożej, Wszystkie różańce i litanie nie mają sensu, bo to w Jezusie, a nie w niej mamy pokładać ufność?

Przypomnę ci ostatnią tajemnicę różańca - "Ukoronowanie Maryi na królową nieba i ziemi." Maryja na końcu czasów będzie rządziła niebem i ziemią i będzie miała potężną moc, a może już ma... Czemu więc nie pokładać w niej ufności. Skoro tak powiedziała to chyba tak jest - nie byłaby wzięta do nieba, gdyby była kłamczynią......

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 25 2008 12:29   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz:
Przypomnę ci ostatnią tajemnicę różańca - "Ukoronowanie Maryi na królową nieba i ziemi." Maryja na końcu czasów będzie rządziła niebem i ziemią i będzie miała potężną moc, a może już ma... Czemu więc nie pokładać w niej ufności. Skoro tak powiedziała to chyba tak jest - nie byłaby wzięta do nieba, gdyby była kłamczynią......

No widzisz, jest jeden problem - w żaden sposób owo ukoronowanie i władza MB nie ma zadnego poparcia w Słowie Bożym. (podobno, jak wielu mi wmawia, różaniec ma wskazywać na Jezusa, jak widac nie za bardzo tak jest)
A co do objawień, w konsekwencji można mieć dużo wątpliwości co do ich autorstwa. Nigdy bym nie przypuszczał, że MB moze tak zwodzić i pewnie obydwaj mamy rację - Ona nie może zwodzić, kłamać. Jak sam widzisz jest tu pewne znamie kłamstwa, wg mnie w wielu przypadkach inicjatorem/autorem tych objawień jest krętacz (lubię to określenie anglosaskie, trafia w sedno).
Zobacz na owoce : bronisz "objawień" pomimo tego, że nie są tobie do niczego potrzebne. Majac ufność w Panu co więcej potrzeba? Jego mozliwości, miłosierdzie, sprawiedliwość są nieskończone, a obietnice innych wobec Jego obietnic i planów prochem.
Ciekawe, rozmawiamy jakbyśmy byli wyznawcami innej religii, a obaj nazywamy siebie chrześcijanami/katolikami.

Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie:
"A na czym ma polegać owa "moc Matki Bożej" ? I proszę o uzasadnienie twojej odpowiedzi." inaczej niż tylko "jej" objawieniem? (jestem też ciekaw kto jest autorem owej obietnicy rózańcowej)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 sierpień 25 2008 13:40   
Forum

Marianna

A to objawienie bardziej Ci odpowiada?Nie możesz mówienia prawdy przez Boga lub Chrystusa nazywać jakimiś atakami.

ORĘDZIA DO VASSULI RYDEN-fragmenty.

25.09.88

– Jestem. Jestem Bogiem. Jestem Miłością. Ktokolwiek mówi, że Moje Orędzia są niegodziwe, potępia Mnie, a potępiając Mnie, potępia samego siebie. Człowiek pozbawiony ducha, nie jest zdolny pojąć Ducha przy pomocy rozumu ani nie potrafi wniknąć w Mądrość, by zrozumieć Ducha. Musi otworzyć serce i pozwolić Duchowi wejść w nie i spotkać jego ducha. Mój Duch będzie więc karmił jego ducha, a Mądrość oświeci go, by zobaczył, kim jest Duch, jak działa Duch i co Duch odczuwa. Ja jestem Bogiem. Jestem Źródłem Miłości, które stworzyło was wszystkich dzięki Nadobfitej Miłości, abyście Mnie kochali.

27.09.88

– Jezus?

– Jestem. Podążaj za wskazaniami, jakich ci udzieliłem, i pozwól Mi mówić...Jeszcze nie dokończyłem Moich Dzieł. Mój Dom leży dziś w ruinie, lecz najgorsze ma jeszcze nadejść. Kainowie żyjący w Moim Ciele – ciernie Mojej Głowy, pełni próżności – będą próbować zabić Moich Ablów, tych Ablów, którzy rozumieją Mojego Ducha i kochają Mnie szczerze. Zaprawdę jednak powiadam ci: ich próżność zamieni się w żałobę i Mój Ogień spali te niewierne sługi. Cóż bowiem mają Mi obecnie do zaofiarowania? Depczą Mego Ducha, kierowani własnymi pragnieniami i obłudą. Niewierność ich zgubiła i nie potrafią już widzieć jasno.

Gdy nikt nie będzie się Mnie spodziewał, nagle wejdę do Mojej Świątyni. Te dni są policzone. Zstąpię jak Błyskawica, aby oczyścić Jeruzalem. Rozsypie się ono w proch, pociągając za sobą wszystkich, którzy Mnie nie kochają.

Umiłowane stworzenia, przeżywacie koniec Czasów. Ostrzegłem was, że w tych czasach będą ludzie, którzy wyśmieją się z religii, gasząc Ducha proroctwa, wyśmiewając mających wizje, aby z powodu niegodziwości móc iść za własnymi zwodniczymi doktrynami.
Zostało powiedziane, że w waszych czasach jedynie garstka Moich sług pozostanie Mi wierna, głosząc Ewangelię tak, jak powinna być głoszona, że wielu wpadnie w racjonalizm i zdradzi Mnie przewrotnie. Ten racjonalizm uczynił z Mego Kościoła pustynię, doprowadzając Go do ruiny, w której głębokościach zagnieździły się żmije.

Proszę uroczyście Mój Kościół, aby sobie przypomniał, w jakich warunkach Ja i Moi uczniowie pracowaliśmy i na czym spoczywały nasze głowy. Nie mieliśmy żadnego pałacu! Żadnego! Nie dla Mnie ani nie dla Moich uczniów były pałace, lecz dla królów!

– Panie, ci, którzy rozpoznają, że do nich mówisz, nie będą chcieli tego słuchać i spowoduje to odrzucenie przez nich tego Orędzia.

– To prawda, niektórzy nie będą chcieli słuchać Moich Słów. Swą próżną chwałą stłumią Mnie oraz Mój Dom. Ja i Mój Dom dusimy się z powodu ich wiarołomstwa. Nie mam czym oddychać. Zamknęli wszystkie okna Mojego Domu i Moja Światłość nie może do Niego wniknąć ani Mój Duch nie może powiać w Jego wnętrzu, by oczyścić powietrze. Te dusze są jak sól, która utraciła smak, jak zabrudzone okno. Przeszkadzają Mojej Światłości w nie wejść, przeszkadzają Mojej Świętości je oczyścić.

Dziś mówię wam: «Nie przyjmujecie Mnie inaczej niż wtedy, kiedy byłem w Ciele między wami. Wielu z was potępiło Moje Orędzia, zanim jeszcze dowiedzieli się, o co w Nich chodzi!!»

Pozwólcie Memu Duchowi wzrastać w was.Nigdy was nie opuściłem.Czyż nie powiedziałem, że będę z wami zawsze aż do Końca Czasów? Wierzcie w Moją Świętą Obecność.

11.10.88

– Pokój z tobą.

– Chwała bądź Bogu!

– Od początku tego objawienia mówię ci, że Mój Kościół jest w ruinie i że w tych ruinach zagnieździły się żmije. Uczyniły sobie schronienie w Jego głębinach. . Chociaż wasi przodkowie buntowali się,ich wątpliwości nigdy nie były tak poważne, jak w waszym pokoleniu wątpiącym, że Ja mówię do Moich wybranych aniołów, by im powierzyć Moje Orędzia.

Dziś, Moje dziecko, mam w Moim Kościele, sługi utrzymujące, że we Mnie wierzą, lecz odrzucające wszystkie Boskie Dzieła, które wam ofiarowuję w tych dniach i które pochodzą od Ducha Świętego. Kto odrzuca Dzieła Mojego Ducha Świętego, ten Mnie odrzuca,

bo Duch Święty i Ja jesteśmy Jednym i Tym Samym!...

here

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 25 2008 14:31   
Forum

Ja mówię do Moich wybranych aniołów...

Czyli "aniołem" jest człowiek lub istota nieziemska, którą wybrał i posłał Bóg ??
A szatanem każdy kto sprzeciwia się temu posłannictwu?
Czyli anioł i szatan są to metafory dobra i zła?

Kto odrzuca Dzieła Mojego Ducha Świętego, ten Mnie odrzuca,
bo Duch Święty i Ja jesteśmy Jednym i Tym Samym!...

Czyli jak to zdanie należy rozumieć?
Nie odrzuca Boga ten kto żyje w zgodzie ze swoim sumieniem i intuicją?
Czyli w przyjaźni z Bogiem jest każdy człowiek niezależnie od wyznawnej religii, który żyje w zgodzie z sumieniem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 25 2008 15:14   
Forum

Eviva

Nie wiem skad bierzesz teksty objawien, bo wypadaloby podac jakies zrodlo. Nie wszystko, co ludzie mi podaja moge uznac z prostej przyczyny. Ja wiem w Kogo ja wierze.

Slowa Boga nie odrzucalam i nie odrzucam. W Jego slowach nie ma agresji. Nie mysle by, uzywanie Jego slow w formie ataku, bylo Mu mile.

Zauwaz ton tresci i znaczenia w tekscie. Nie ma tu ataku na nikogo i tekst ten nikogo nie upowaznia do takiego zachowania. Jesli z powodu nadgorliwosci ktos szuka na sile "wezy" i tworzy sobie wrogow, napewno jest na zlej drodze. Mowa jest ogolnie o Kosciele i nie ma tu wskazowek dotyczacych KRK. Jesli ktos domysla sie wiecej niz powiedziane popelnia blad, ktory w kosekwencji moze doprowadzic do rozpadu Kosciola jako calosci. Nie jest intencja, by ludzie wystepowali przeciw sobie. Tekst przestrzega przed "zmijami", a nie namawia do ich likwidacj.

P.S. Namawiam do zapoznania sie z historia Kosciola, by zauwazyc, co go tak naprawde laczy. NIe dzielmy go na sile.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 25 2008 17:48   
Forum

Rafi - Ukoronowanie jest dogmatem potwierdzonym przez Kościół (Sobór) i papieża, a ci są nieomylni głownie przez to, że są natchnienie Duchem Świętym. Przypomnę jeszcze słowa Mesjasza wypowiedziane do św. Piotra w momencie przekazania mu władzy nad ziemskim Kościołem:
"I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Ew. Mateusza 16,19

Na czym polega owa moc Maryi - nie wiem, bo teologiem nie jestem, ani księdzem, ani kimś obeznanym w Piśmie Świętym, ale skoro tak ona powiedziała - ufam Jej i w to wierzę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 25 2008 19:37   
Forum

Arek

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” (Mk 13,30-31). ...
.

Arek,czym sa dla Ciebie te slowa i jak je rozumiesz?.
Maly Link:here

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 25 2008 20:41   
Forum

Wiem o co ci chodzi i do czego dążysz, lecz moim zdaniem chodzi tu o to, że Kościół uchwalił ten dogmat, bo nic o nim nie ma w Piśmie Świętym. Kościół może podawać interpretacje Pisma Świętego lub "uzupełniać je" dogmatami. Nic jednak nie zmienia - taka jest moja opinia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 26 2008 00:05   
Forum

Arek,

kiedy ja przyszlam na to forum,to przyszlam bo myslalam sobie,ze wlasnie tu ktos mi wytlumaczy to co przezylam.
Ja to nazywalam "Bog w ciemnosci czy swiatlosci"-jest taki temat zalozony tu przeze mnie.
I Arek, ja przezylam spowiedz, nie taka jaka znasz Ty czy ja, nie chce bluznic przed Panem Bogiem -ale ja przypuszczam ze sam Pan mnie wysluchal,bylam napelniona pokojem o jakim mowil Pan Jezus i miloscia i radoscia.Nie bylo w tym nic chorego-mialam 21 lat i szukalam Pana Boga.
Nie wiedzialam wtedy nic o Zielonoswiatkowcach-bylam wychowana w rodzinie katolickiej jak wiekszosc rodzin w Polsce.
Na tym tu forum-tez mi nikt nie umial odpowiedziec-nie dziwie sie.
Przypadkiem-zupelnym przypadkiem trafilam na jakas strone internetowa Zielonoswiatkowcow i ze zwyklej ciekawosci chcialam posluchac ich kazan bo mozna bylo odsluchac na mp3, szukajac tematu trafilam tam na temat NOWOnarodzenie-i ja Ci mowie ze ja to przezylam:], ja to mialam, ja tak samo mialam-nie mowilam tylko "jezykami".
Ja bylam tak pod wrazeniem jakbym nowy kontynent odkryla! i powiedzialam sobie ze to musi byc znak od mojego Pana .Bo wtedy go szukalam i On odnalazl mnie i tu go szukalam i tez mnie odnalazl.
Nie chce grzeszyc przeciwko Kosciolowi i mowic ze glosi zla nauke, moze nie taka jaka miala byc.
I oczywiscie jak widzisz -to bardzo mam ten obowiazek sie podzielic tym co przezylam, i mam nadzieje ze jak moze ktos to uslyszy i przez sekund 5 sie zastanowi-to moze te mysli wroca do niego kiedys i beda owocowaly dla jego zbawienia.
Nic nie jest tak istotna w zyciu sprawa jak ta-ze jako dorosly ,swiadomy czlowiek-wyznasz przed Panem Bogiem ze przynalezysz do niego,ze tego pragniesz z wlasnej woli-po to dano nam wolna wole-i ze nie chrzesni-tylko Ty sam wybierasz Pana Boga-nie przyzekasz-bo Pan Bog nakazuje aby czlowiek nic nie przyzekal bo nie jest w stanie dotrzymac slowa-ale wybrac wlasna wolna wola Pana Boga-wiecej nic.
I jak widzisz to nie sa slowa abra-kadabra, tylko kazdy moze w modlitwie ,swiadomie wyznac Panu Bogu i zawierzyc sie jemu z wlasnej woli jako swiadomy,czlowiek.A otrzyma pancerz, jak napisane w liscie do Efezjan-caly rysztunek-aby wypelniac Slowo Boze-i byc dzieckiem Boga-z Laski,a nie z uczynkow-bo pamietasz......i ten co zabija-moze otrzymac Laske zbawienia-cytat"

"Albowiem łaską zbawieni jesteśmy przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił" (Ef 2,8-9) ...

Pozdrawiam i zycze Laski od Pana Boga.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 26 2008 07:15   
Forum

kasandra K80

Czyli "aniołem" jest człowiek lub istota nieziemska, którą wybrał i posłał Bóg ??
A szatanem każdy kto sprzeciwia się temu posłannictwu?
Czyli anioł i szatan są to metafory dobra i zła?[
Można to tak przyjąć jak piszesz.

Kto odrzuca Dzieła Mojego Ducha Świętego,ten Mnie odrzuca,bo Duch Święty i Ja jesteśmy Jednym i Tym Samym!...

Czyli jak to zdanie należy rozumieć?

Chrystus mówi o swoim Duchu Świętym Chrystusowym,którego otrzymał każdy człowiek i każda dusza bezpośrednio po śmierci Jezusa na krzyżu.
Nie odrzuca Boga ten kto żyje w zgodzie ze swoim sumieniem i intuicją?
Czyli w przyjaźni z Bogiem jest każdy człowiek niezależnie od wyznawnej religii, który żyje w zgodzie z sumieniem?

Tak,a wyznawana religia nie ma tu nic wspólnego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 26 2008 07:28   
Forum

Marianna

Skąd pochodzi tekst jest w ">here.To Orędzie ma pełniejszy tekst.

FRAGMENT ORĘDZIA DO VASSULI RYDEN

11.10.88

– Pokój z tobą.

– Chwała bądź Bogu!

– Od początku tego objawienia mówię ci, że Mój Kościół jest w ruinie i że w tych ruinach zagnieździły się żmije. Uczyniły sobie schronienie w Jego głębinach. Ach, Vassulo! Jak bardzo cierpię... Będę musiał przyjść przepędzić te żmije pełzające po Najświętszym z Moich Sakramentów i wyrzucić je z Mojego Kościoła. Potem będę musiał całkowicie odbudować Mój Kościół... Moje dziecko, trudne to i straszne żyć będąc otoczonym tą niszczycielską pustynią. Znajduję się jednak blisko wszystkich, którzy Mnie kochają i uwielbiają Moje Święte Imię z miłością. Chcę przypomnieć wszystkim, którzy depczą Moje Boskie Dzieła, że jestem Nieskończonym Bogactwem. Za każdym razem, gdy widziałem Moje stworzenie popadające w bunt, wysyłałem posłańców niosących Moje Słowo, bo Bunt przekształca w pustynię ziemię, na której żyjecie. Chociaż wasi przodkowie buntowali się, ich wątpliwości nigdy nie były tak poważne, jak w waszym pokoleniu wątpiącym, że Ja mówię do Moich wybranych aniołów, by im powierzyć Moje Orędzia.

Dziś, Moje dziecko, mam w Moim Kościele, sługi utrzymujące, że we Mnie wierzą, lecz odrzucające wszystkie Boskie Dzieła, które wam ofiarowuję w tych dniach i które pochodzą od Ducha Świętego. Potępia ich własna jałowość i w Dniu Sądu osądzę ich surowo! Ci ludzie powinni powrócić do Pism i czytać, jak działa Mój Duch i jak Ja błogosławię dary, których udzielam wybranym przeze Mnie. One wszystkie pochodzą ode Mnie. Moje dziecko, ty i Ja, Ja i ty, przemierzamy tę pustynię, tę śmiertelną pustynię utworzoną przez racjonalizm, brak wiary, brak miłości, zamieszanie, upodobanie w samym sobie, próżność, niechęć do wszystkiego, co pochodzi od Ducha Świętego. Ich opór wobec słuchania potępia ich.

Kto odrzuca Dzieła Mojego Ducha Świętego, ten Mnie odrzuca, bo Duch Święty i Ja jesteśmy Jednym i Tym Samym!..

. Ci ludzie popierają tę pustynię i upewniają się, że nic na niej nie wyrośnie. Kiedy widzą kwiat, wtedy albo depczą go i rozgniatają, albo specjalnie go omijają i nigdy nie podlewają, by zwiędnął, i w ten sposób pozbywają się go... Mój Kielich Sprawiedliwości przelewa się i oni zaczynają już odczuwać na sobie pierwsze krople Mojej Sprawiedliwości. Wszystko, o co ich proszę – szczególnie zaś te osoby, które Mi służą, a zupełnie odrzucają Dzieła Ducha Świętego – to modlitwa, modlitwa, modlitwa, aby doznać Mojego Oświecenia i umocnienia wiary. Pójdź, Moje dziecko, ciesz się zawsze, przypominając sobie o Mojej Świętej Obecności.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2008 08:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz: Rafi - Ukoronowanie jest dogmatem potwierdzonym przez Kościół (Sobór) i papieża, a ci są nieomylni głownie przez to, że są natchnienie Duchem Świętym. Przypomnę jeszcze słowa Mesjasza wypowiedziane do św. Piotra w momencie przekazania mu władzy nad ziemskim Kościołem:
"I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Ew. Mateusza 16,19

Na czym polega owa moc Maryi - nie wiem, bo teologiem nie jestem, ani księdzem, ani kimś obeznanym w Piśmie Świętym, ale skoro tak ona powiedziała - ufam Jej i w to wierzę.

No i tymi kluczami się posługiwali. Głosili Ewangelię, tym samym kluczem posługujesz się i Ty "i odpuść mi moje winy tak jak i ja odpuszczam swoim winowajcom".
Klucze mieli też i faryzeusze : "Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli."
A natchnieni Duchem Świętym jesteśmy wszyscy, choć nie kazdy z tego korzysta - nie tylko duchowni.
Ja ufam Jezusowi, on powiedział inaczej niz owa "Maria". Ciekawe, prawda?
Zauważ też, że biskupi na żadnym soborze, ani papież w żadnym piśmie nie kazał wszystkim wierzyć w owe "objawienia", nie są one depozytem wiary i do zbawienia zbędne.
Jeden KRK, a jakbyśmy dwie religie wyznawali .

Co do czytania Pisma Świętego - polecam, polecał także czytanie JP2, a poleca obecnie B16. Weź więc NT w rękę dziś i zacznij czytać. Kilka minut dziennie chociaż - tyle co myjesz zęby.

===

Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 26 2008 09:19   
Forum

Ja ufam Jezusowi, on powiedział inaczej niz owa "Maria". Ciekawe, prawda?
Zauważ też, że biskupi na żadnym soborze, ani papież w żadnym piśmie nie kazał wszystkim wierzyć w owe "objawienia", nie są one depozytem wiary i do zbawienia zbędne.

Z reguły współczesne objawienia mają rangę prywatnych, czyli komu ich wymowa jest potrzebna żeby wierzyć, niechaj sobie wierzy.
Nikt też nie przeczy, że Drogą jest Jezus.

Ale dlaczego wciąż atakuje się tych ludzi, którzy wierzą dzięki tym objawieniom?
Przecież to ich prywatna sprawa !!!!
Dlaczego natychmiast ich wiarę się neguje, a objawienia obrzuca stwierdzeniem, że są szatańskie?
Czyżby szatan aż tak zgłupiał i szkodził sobie, że nawołuje do modlitwy, nawracania i wiary?

JPII akceptował kult maryjny, koronki, różańce, koronował figurki maryjne i obrazy religijne.
Szanował tę formę religijności.

Dlaczego więc my mówimy o ekumenizmie, a nie szanujemy odmiennej od naszej religijności?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2008 10:07   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Nikt też nie przeczy, że Drogą jest Jezus.

A co to dla CIEBIE oznacza ?
Quote by kasandra_K80:
Ale dlaczego wciąż atakuje się tych ludzi, którzy wierzą dzięki tym objawieniom?
Przecież to ich prywatna sprawa !!!!
Dlaczego natychmiast ich wiarę się neguje, a objawienia obrzuca stwierdzeniem, że są szatańskie?
Czyżby szatan aż tak zgłupiał i szkodził sobie, że nawołuje do modlitwy, nawracania i wiary?

Mam pełne prawo tak uważać. Taki sam pełnoprawny poglad jak przeciwny.
Szatan wcale nie zwariował : on zwodzi. W tym przypadku wg mnie przysłania Jezusa kultem maryjnym. To trzeba przeżyć : Jezus zmienia życie, odpowiada, wychodzi wręcz na przeciw, przynosi spokój i spełnienie. Kult maryjny u swych potrzeb przynosi niepewność i niepokój (lepiej do Marii, ona nas zrozumie i sie wstawi u tego srogiego ).
Gdyby ci ludzie wierzyli dzięki objawieniom maryjnym, to byłby zaiste cud. Wierzą w objawienia, bo wierzą w Boga, a trudno im uznać Jezusa za osobistego zbawiciela (po prostu chyba im sie to w głowie nie mieści).
A treści objawień bywają przedziwne. W niektórych nawet nie ma odniesienia do MB, a mimo to uważa się za maryjne.
Czytajcie NT, bardzo proszę. Czytajcie a nie wyszukujcie jakis "lapsusów" czy potwierdzeń dla obcych teorii. Zobaczycie świat głęboko wierzących ludzi mających wielka relacje z Panem, ludzi nieznających kultów świętych i ich nie potrzebujących, a jednak robiących wielkie rzeczy w imię Pana.

===

Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 11:01   
Forum

Rafi - nie musisz mi tego radzić, boi dla mnie dzień, w którym nie sięgnąłem po Pismo Święte nie jest dniem udanym.

corka - ja też przeżyłem coś podobnego. Było to na oazie, przeżyłem spowiedź z całego życia - normalnie rozmawiałem sobie z księdzem (który był tylko pośrednikiem i to czułem) o moich trudnościach i słabościach. Może nie miało to związku z tą spowiedzią, ale mówiłem językami. Jest to bardzo prosta modlitwa - taka dla każdego.
Nie uważam, że zielonoświątkowcy są lepsi, czy gorsi, bo to Chrystus nas przemienia, a my powinniśmy sie trzymac tego Kościoła, który on ustanowił...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2008 11:35   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz: Rafi - Ukoronowanie jest dogmatem...

Przepraszam, wcześniej nie doczytałem. Czy możesz przybliżyć mi dogmat o ukoronowaniu MB?

Cieszę się, że czytasz Biblię.

===

Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 26 2008 11:41   
Forum

Arek

Może nie miało to związku z tą spowiedzią, ale mówiłem językami.

Dla wielu jest to objaw opętania, dla Ciebie przekonanie, że działa przez Ciebie Bóg...
Kto ma rację?

Rafi F
Szatan wcale nie zwariował : on zwodzi. W tym przypadku wg mnie przysłania Jezusa kultem maryjnym.

Czyżby Bóg bał się tej formy kultu?
Kultu maryjnego, aniołów, świętych?
Jeśli tak jest, to powinien przemawiać bez jakichkolwiek pośredników: bez pośrednictwa proroków, aniołów, świętych...
Jeśli tego nie czyni to z jakiego powodu?

Szatan to synonim zła, bezprawia, grzechu, niepokoju, wojny...
Anioł jest synonimem dobra, prawa, czystości, pokoju, miłości ....
Czyli aniołem/szatanem może być człowiek, jeśli daje_życie/morduje, kocha/nienawidzi, jest_prawdomówny/krzywo_przysięga itd.

Jezus do Piotra też mówił "precz szatanie", jeśli jego zachowanie było niewłaściwe.

Dlaczego więc jeśli ktoś/coś jest źródłem dobra i pokoju, to jest wg Ciebie szatańskie?
Bo nie pasuje do twoich wyobrażeń?
Wyobrażenia i "szufladkowanie" kogoś/czegoś o tym decyduje?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 12:05   
Forum

Kasandra - zależy w jakim przypadku. Na pewno nie jest to wynikiem opętania, jeżeli jak poprze to chwaliłem Boga i byłem naprawdę szczęśliwy czując jego miłość - podobnie jak 90 innych osób będących ze mną na oazie i modlących sie z ten sposób...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2008 12:06   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:

Rafi F
Szatan wcale nie zwariował : on zwodzi. W tym przypadku wg mnie przysłania Jezusa kultem maryjnym.

Czyżby Bóg bał się tej formy kultu?
Kultu maryjnego, aniołów, świętych?
Jeśli tak jest, to powinien przemawiać bez jakichkolwiek pośredników: bez pośrednictwa proroków, aniołów, świętych...
Jeśli tego nie czyni to z jakiego powodu?

Czynił i samodzielnie i poprzez proroków. Tyle że prorocy wskazywali na Pana i wystrzegali się kultu proroków. Moze pamiętali, że :
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
albo o
"Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
9Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,
a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań."
Quote by kasandra_K80:
Szatan to synonim zła, bezprawia, grzechu, niepokoju, wojny...
Anioł jest synonimem dobra, prawa, czystości, pokoju, miłości ....
Czyli aniołem/szatanem może być człowiek, jeśli daje_życie/morduje, kocha/nienawidzi, jest_prawdomówny/krzywo_przysięga itd.

Jezus do Piotra też mówił "precz szatanie", jeśli jego zachowanie było niewłaściwe.

Dlaczego więc jeśli ktoś/coś jest źródłem dobra i pokoju, to jest wg Ciebie szatańskie?
Bo nie pasuje do twoich wyobrażeń?
Wyobrażenia i "szufladkowanie" kogoś/czegoś o tym decyduje?

"Precz szatanie", bo taką "wspaniałą" myśl Piotrowi szatan podpowiedział. Szatan zwany jest też celnie zwodzicielem i krętaczem.
Jak oddzielić plewa od ziarna? Porównując z ziarnem. Dla mnie ziarnem jest Słowo Boże, jeżeli ktoś/coś mówi inaczej, to sie strzegę.
Nie musze przyjmowac czegoś na słowo tylko dlatego, ze wielu to zwiodło.

"Dlaczego więc jeśli ktoś/coś jest źródłem dobra i pokoju, to jest wg Ciebie szatańskie?"
Nie wiem, co jest dobrego w "objawieniach". Odciągaja od Jezusa, wprowadzaja dodatkowych pośredników, powodują rozbudowany obcy kult, budowanie złotych świątyń jakich sie w kraju Jezusowi nawet nie buduje. Powodują, że się dziękuje i cześć oddaje człowiekowi. Co dobrego powodują?

===

Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 26 2008 12:32   
Forum

Nie wiem, co jest dobrego w "objawieniach". Odciągaja od Jezusa, wprowadzaja dodatkowych pośredników

Tak samo można powiedzieć o osobach które na jakimś spotkaniu "mówią obcymi językami" i zapytać jaki to język?
Dlaczego te osoby skupiają uwagę i popularność na swojej osobie itd.

Wszystko zależy od przekonań i mody ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 12:41   
Forum

One nie wiedzą co to za język, ani go nie rozumieją, ale zdarzają sie charyzmaty u ludzi, którzy rozumieją co ta osoba mówi w tym momencie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 26 2008 16:37   
Forum

Quote by eviva: Marianna

Skąd pochodzi tekst jest w ">here.To Orędzie ma pełniejszy tekst.

FRAGMENT ORĘDZIA DO VASSULI RYDEN

11.10.88

– Pokój z tobą.

– Chwała bądź Bogu!

– Od początku tego objawienia mówię ci, że Mój Kościół jest w ruinie i że w tych ruinach zagnieździły się żmije. Uczyniły sobie schronienie w Jego głębinach. Ach, Vassulo! Jak bardzo cierpię... Będę musiał przyjść przepędzić te żmije pełzające po Najświętszym z Moich Sakramentów i wyrzucić je z Mojego Kościoła. Potem będę musiał całkowicie odbudować Mój Kościół... Moje dziecko, trudne to i straszne żyć będąc otoczonym tą niszczycielską pustynią. Znajduję się jednak blisko wszystkich, którzy Mnie kochają i uwielbiają Moje Święte Imię z miłością. Chcę przypomnieć wszystkim, którzy depczą Moje Boskie Dzieła, że jestem Nieskończonym Bogactwem. Za każdym razem, gdy widziałem Moje stworzenie popadające w bunt, wysyłałem posłańców niosących Moje Słowo, bo Bunt przekształca w pustynię ziemię, na której żyjecie. Chociaż wasi przodkowie buntowali się, ich wątpliwości nigdy nie były tak poważne, jak w waszym pokoleniu wątpiącym, że Ja mówię do Moich wybranych aniołów, by im powierzyć Moje Orędzia.

Eviva.
Dziekuje za podanie linku.
Objawienia Vassuli sa znane i KRK zezwala na ich publikacje (Benedykt XVI). Problem w tym, by slowa objawienia nie interpretowac na wlasny uzytek. W powyzszym tekscie zwroce Ci znow uwage na pojawiajace sie w nim weze. Najswietszy z Sakramentow to bezsprzecznie Komunia Sw. Nie jest to sprawa podzialu chlebka i jego rozdania, bo to tylko chlebek (oplatek), ktory ktos polknie i zapomni. Komunia Sw jest aktem duchowym, jest wiec forma laczenia sie z Bogiem. Sam oplatek ma pomoc, zblizyc czlowieka do Komunii Duchowej. To ta wlasnie Komunia Duchowa jest pojednaniem z Bogiem i jednoczeniem sie z Kosciolem. Jesli ktos nie zazna Laski oczyszczenia, przelknie tylko chlebek. Jesli chcemy prawdziwego pojednania, musimy dojsc do Komunii Duchowej.(Komunia to jednosc- sprawdz pochodzenie slowa). Nie ma nic wazniejszego niz akt pojednania z Bogiem, do ktorego niezaleznie od religiii zmierzamy. Komunia duchowa jest najwyzszym stanem Laski jaki mozemy osiagnac.
Co do przepowiedni. Istnieja dzialania zaburzajace, lub uniemozliwiajace czlowiekowi dochodzenie do stanu Najwyzszaj Laski. To jest niebezpieczenstwo naszych czasow. Wlasciwie, to chyba wszyscy juz to wiedza. Dlatego dbajmy o siebie nawzajem i nie utrudniajmy innym, tego do czego kazdy z nas dazy.

P.S. Moglabys chodzic po bardziej wiarygodnych stronach. Autor strony to chyba sekciarz, ani kosmolog, ani kosmonauta, wiec chyba ten kosmita od "braci kosmitow", bo zna przeslanie od nich. Powiedzenie: "zadna wiadomosc, dobra wiadomosc" duzo mi mowi, wiec z checia mu powiem: "wlasny blad, wielki guz" panie Antku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 26 2008 22:48   
Forum

E V I V A

ZA EVIVA Świętością jest Bóg,bo jest Duchem Świętym i te wszystkie istoty duchowe,które są bez grzechu.

Tak jak każdy,mam siedem grzesznych ciał duszy.Na czym ma polegać to pojednanie,o którym piszesz?

pISZE o tym, ze czlowiek powolany jest do swietosci przez Nauke Pana Jezusa.Czlowiek wierzacy w Boga jest powolany do swietosci.
Pan Jezus mowil" Jazmo moje jest lekkie" a inny cytat mowi:"«Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty» (1P 1,15–16)."
Mamy oczyszczac nasze dusze poprzez modlitwe i uczynki,powiedziane jest bowiem"z obfitosci serca,mowia twoje usta".
Swietosc dana jest czlowiekowi, to my mamy wolna wole-ktora odrzucamy grzech, to grzech oddala nas od swietosci,od Pana Boga-ktory jest Najwieksza Swietoscia.
Czlowiek posiada dusze-ktora musi byc czysta, aby byc w spolecznosci z Panem Bogiem.
Ja widze wlasnie Eviva u Ciebie i u Matejanki to zauwazylam,ze wy mowicie "we wszystkich jest Duch Swiety i Jezus Chrystus....."-Eviva, glosisz nieprawde i co gorsza w to wierzysz.Jak moze byc w zabojcy -swietosc?, jak moze byc w tobie swietosc jak jestes grzeszny?.Jak moze byc swietosc w czlowieku,ktory jest grzeszny.Co mowil Pan jezus?....idz i nie czyn tego wiecej.........
I co jest twoim usprawiedliwieniem? ze posiadasz jakies grzeszne dusze?.
Grzeszne dusze...i to jest twoim usprawiedliwieniem na twoj grzech?, tzn ze mozesz grzeszyc na prawo i lewo no bo ty masz az 7 grzesznych dusz to o 6 wiecej ode mnie to masz wiecej chyba miejsca na grzechy...tak?,a jak sam napisales twoim zdaniem-czlowiek nie moze miec swietosci w sobie-co tu duzo mowic.....przy 6 grzesznych duszach to i egzorcysta malo co moze pomoc.

Czy widzisz ten nielad?

A POJEDNIANIE o ktorym pisze, polega wlasnie na tym,ze taki oczyszczajacy sie od grzechu modlitwa i uczynkiem-niegrzeszny czlowiek stara sie pojednac z Panem Bogiem i byc obdarzonym jego miloscia, bo jego milosc jest dla nas zyciem.Dlatego aby sie pojednac z NIM modlimy sie aby byc blisko Niego i wyslawiamy Go.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 sierpień 27 2008 10:50   
Forum

angelo

Ja widze wlasnie Eviva u Ciebie i u Matejanki to zauwazylam,ze wy mowicie "we wszystkich jest Duch Swiety i Jezus Chrystus....."-Eviva, glosisz nieprawde i co gorsza w to wierzysz.

To,że Ty nie chcesz widzieć obecnego w Tobie Ducha Świętego i Jezusa Chrystusa nie świadczy,że ich nie masz.Nie zadałaś sobie trudu przeanalizowania przykładu obecności w nas Chrystusa podanych w jej poście z 25 sierpnia 2008r,a już piszesz,że to jest nieprawda.O tej obecności w nas Chrystusa nie powiedzą ci Zielonoświątkowcy,tak jak i mnie nie powiedzieli.Do tego trzeba dojść samemu,tak jak widocznie doszły do tego Eviva i Matejanka.Na pewno trzeba prosić obecnego w nas Ducha Świętego o prowadzenie nas w tej drodze do prawdy.Ja znalazłem takie fragmenty z NT:

Jan.8.12.A Jezus znowu przemówił przemówił do nich tymi słowami:"Ja Jestem światłością świata;kto idzie za mną nie będzie chodził w ciemności,ale będzie miał,światłość żywota.
Jan 12.46.ja jako światłość przyszedłem na świat,aby nie pozostał w ciemności nikt,kto wierzy we mnie.
Łuk.2.32.Światłość,która oświeci pogan i chwałę ludu twego izraelskiego.
1 Jana 5.10.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo w sobie.Kto nie wierzy w Boga,uczynił go kłamca,gdyż nie uwierzył świadectwu,które Bóg złożył o Synu swoim.
Rzym.8.15.Wszak nie dostaliście ducha niewoli,by znowu ulegać bojaźni,lecz dostaliście Ducha synostwa,w którym wołamy:Abba,Ojcze.
II Kor.4.6.Bo Bóg,który rzekł;Z ciemności niech światłość zaświeci,rozświecił serca nasze,aby zajaśniało poznanie chwały Bożej,która jest na obliczu Chrystusowym.
Efez.5.8.Byliście niegdyś ciemnością,a teraz jesteście światłością,dzięki obecnemu w was Panu.Postępujcie jak dzieci światłości.
Łuk.11.35.Bacz więc,by światło,które jest w tobie nie było ciemnością.
Mat.6.23...Jeśli tedy światło,które jest w tobie,jest ciemnością,sama ciemność jakaż będzie?

Tak więc pojednaj się z Bogiem i poproś Go o światłość Ducha Świętego,abyś nie pozostawała w ciemności,ale miała światłość żywota wiecznego.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,78 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty