Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Spowiedź
 |  Wersja do druku
Arek_Sz
 sierpień 27 2008 11:29   
Forum

Status: offline

Duch Święty jest cały czas w tobie, tylko od ciebie zależy, czy chcesz, żeby on działał i dawał ci swoje dary...
Grzesząc zamykasz się na jego działanie, a będąc czystym, wierząc w niego i oczekując jego łaski - otwierasz się na nią...
W Piśmie Świętym pisze, że bez pomocy Ducha nie powiemy "Jezus jest Panem" To jak myślisz, czy bez jego pomocy najwięksi grzesznicy nawróciliby się zaraz przed śmiercią?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 27 2008 13:08   
Forum

Ja koncze te dyskusje,ja juz sie naczytalam co Matejanka i Eviva a teraz Angelo-maja do powiedzenia .

6 dusz grzesznych posiadaja,w kazdym z nich jest to co jest,ja juz tego nie moge czytac.Sekta.Przeginacie.A jezeli tak wierzycie jak powiadacie...to jest napisane,ze ten kto zwiedzie wierzacego w Pana Boga zaplaci dwukrotnie!
Mam nadzieje,ze niko zwiesc sie wam nie uda.
Straszne to rzeczy o ktorych piszecie i nie wiem czy wynikaja one z niewiedzy i nieznajomosci Pisma?-chyba tak! bo jestescie tak zajeci jakims 3T! zamist poczytac Slowo Boze.W ludzi wierzycie i podpieracie sie Stworca!.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 27 2008 13:58   
Forum

Quote by angelo: angelo

Rzym.8.15.Wszak nie dostaliście ducha niewoli,by znowu ulegać bojaźni,lecz dostaliście Ducha synostwa,w którym wołamy:Abba,Ojcze.

Tak więc pojednaj się z Bogiem i poproś Go o światłość Ducha Świętego,abyś nie pozostawała w ciemności,ale miała światłość żywota wiecznego.

NIe bardzo rozumiem jak moze sie ktos pojednac z Bogiem, bez udzialu Ducha Swietego. Widocznie nie rozumiesz czym jest pojednanie z Bogiem i bagatelizujesz jego znaczenie. Jesli ktos sie zwrocil do Boga, to nie znaczy, ze sie z nim pojednal.

Nastepna sprawa, to ciecie slow biblii i formowanie nowego tekstu. Co to za metody!!!! Nie zawracajcie glowy ludziom szukajacym prawdy. Wprowadzacie tylko ferment!!!!!!

Podaje pelny tekst, do porownania.
Rz.8.14-8.16
"Albowiem wszyscy ci, ktorych prowadzi Duch Bozy, sa synami Bozymi.
Nie otrzymaliscie przeciez ducha niewoli, by sie znowu pograzyc w bojazni, ale otrzymaliscie ducha przybrania za synow, w ktorym mozemy wolac ' Abba, Ojcze!'
Sam Duch wspiera swym swiadectwem naszego ducha, ze jestesmy dziecmi Bozymi."

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 sierpień 27 2008 17:16   
Forum

Marianna

NIe bardzo rozumiem jak moze sie ktos pojednac z Bogiem, bez udzialu Ducha Swietego.
A gdzie ja piszę,że trzeba pojednać się z Bogiem bez udziału Ducha Świętego?
Widocznie nie rozumiesz czym jest pojednanie z Bogiem i bagatelizujesz jego znaczenie.
A jak wg Ciebie ma wyglądać pojednanie z Bogiem?
Nastepna sprawa, to ciecie slow biblii i formowanie nowego tekstu. Co to za metody!!!! Nie zawracajcie glowy ludziom szukajacym prawdy.
Te fragmenty dotyczą jednego tematu,wzajemnie się uzupełniają i tworzą bardzo logiczną całość.Jak ktoś szuka prawdy i ruszy trochę samodzielnie głową,to ją znajdzie.
Wprowadzacie tylko ferment!!!!!!
Bo jest to fermentacyjne forum dyskusyjne!!!
Podaje pelny tekst, do porownania.
Rz.8.14-8.16
"Albowiem wszyscy ci, ktorych prowadzi Duch Bozy, sa synami Bozymi.
Nie otrzymaliscie przeciez ducha niewoli, by sie znowu pograzyc w bojazni, ale otrzymaliscie ducha przybrania za synow, w ktorym mozemy wolac ' Abba, Ojcze!'
Sam Duch wspiera swym swiadectwem naszego ducha, ze jestesmy dziecmi Bozymi."
Rzym.8.16.Sam Duch wspiera swym świadectwem(swoją obecnością w nas)naszego ducha,że dziećmi Bożymi jesteśmy.
1 Jana 5.10.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo w sobie...

Jak widać z powyższych dwóch fragmentów,można dzielić tekst Biblii z pożytkiem dla prawdy.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 27 2008 17:53   
Forum

Sam sobie wlasnie wystawiles swiadectwo.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 03 2008 12:19   
Forum

A R E K

cytat za Arek Bielicka - co do daru mówienia językami - jest to najprostszy, że się tak wyrażę dar Ducha Świętego i sam go na sobie doświadczyłem. Językami modlić może się nawet dziecko... Pierwszy raz modliłem się językami wraz z całą wspólnotą na OAZIE, a teraz niekiedy też mi się zdarza modlić, bo jest to najprostsza modlitwa...

No to ja Ci powiem Arku,ze o tym mowi Hymn o milosci:

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący

Odpowiedz sobie sam.....jak sie czules mowiac jezykami a nie czujac milosci Bozej?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 03 2008 16:37   
Forum

Quote by corka:
Odpowiedz sobie sam.....jak sie czules mowiac jezykami a nie czujac milosci Bozej?.

Nie było takiego momentu. Wtedy szczególnie czułem tą miłość obustronna zresztą, bo moja była wtedy tak wielka, że po prostu nie można tego wyrazić słowami i stąd mowa językami... Nie można się tez modlić gdziekolwiek i kiedykolwiek (przynajmniej ja nie potrafię). Potrzeba do tego ogromnego skupienia i myślenia tylko o Bogu. Wtedy czas mija bardzo szybko, a mi nie chce się tego kończyć...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 03 2008 22:05   
Forum

To chyba sprostowac by nalezalo,ze przeciez taki dar nie jest darem,ktory spotyka co drugiego wierzacego-jest czyms wyjatkowym.I nie jest czyms zwyczajnym.

To jest wielki DAR.Zyjesz w Lasce.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 03 2008 22:58   
Forum

W każdym człowieku..w KAŻDYM, od chwili chrztu świetego są złożone dary i charyzmaty. W każdym.
Nie ma pośród ludzi tego forum, Polski czy świata takiego człowieka, który będąc ochrzczonym nie byłby tak obdarowany.
Tylko trzeba otwarcia się na Ducha Świetego.
Trzeba prosić o rozpalenie tych darów i charyzmatów.
One są dane do służby we wspólnocie.
Charyzmaty nie są czymś wyjątkowym.
Ale niestety tak niewielu ludzi otwiera się na Ducha Świętego, i pozwala w sobie działać.
Trzymają w sobie nierozpakowane prezenty. I tak może być przez całe życie kogos, kto nazywa siebie chrześcijaninem!
Zbudźcie się i proscie Ducha Swietego, o rozeznanie i rozpalenie w Was tych darów!
Otwórzcie szeroko drzwi Chrystusowi! Otwórzcie szeroko drzwi Duchowi Chrystusowemu!
Nie bądź więcej niedowiarkiem!
Idź zamknij się w swojej izdebce, stań w obecnosci Boga, i proś o Ducha Świętego!
Ty masz w sobie te dary!
Nie zmarnuj tego, co dał Ci Bóg!

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 03 2008 23:35   
Forum

Kiedy moja babcia byla ciezko chora-chciala sie wyspowiadac z calego zycia.I tak spowiadala sie chyba przez tydzien jeden,drugi...Ksiadz widzial w tym juz chorobe.
Babcia nadal miala potrzebe oczyszczenia sie,spowiedzi,nadal czula ten ciezar i nie czula ulgi.
Zmarla.
Ja teraz wiem czego ona tak na prawde pragnela, ona pragnela tego odpuszczenia i pokoju jaki otrzymuje sie poprzez Laske.

Drogi Matija,

Chrzest woda a Chrzest Duchem Swietym -to sa dwa rozne Chrzty.
Woda-to w KRK Chrzesni zapowierzaja dziecko Panu Bogu i przysiegaja za to dziecko.
Chrzest w Duchu Swietym-Biezmowanie.Tu otrzymuje sie poprzez te Dar Laski -Dar i "Owoc" Ducha Swietego.Ta obecnosc jest tak silna i nieziemska -ze sie wie ze to sie to otrzymalo.
To prowadzenie w Duchu pozwala zwalczyc kazda przeszkode-jestes tak napelniony miloscia-ze nie ma przeszkod i nie ma grzechu.Oki juz nie czaruje-przeciez nie pisze nieprawdy.
trzeba sie przeciez oczyscic-aby to wszystko moglo sie stac-post i modlitwa.
Nie- nie kazdy ma te Dary i nie kazdy ma tego Ducha -czy tez jest wypelniony Duchem-po owocach poznacie go.
Takiego Kogos mozna poznac po owocach.
Jak.4-6

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 04 2008 17:42   
Forum

Mówienie językami (glosolalia) wcale nie jest czymś nadzwyczajnym. Nie na darmo św. Paweł wymienia ją dopiero pod koniec. Jest najbardziej "dostępnym" darem. Językami niejednokrotnie modlą się małe dzieci... Bo jest to modlitwa dziecka. Młe dziecko nie umiejąc jeszcze mówić wydaje niezrozumiałe dla nas dźwięki, a mama po tym pozna, że jest ono np. głodne. Tak samo z Bogiem. Choć inni tego nie rozumieją i mogą się krzywo na nas patrzeć (choć mi się najlepiej tak modli w samotności) Bóg i tak nas rozumie. Dodatkowym jeszcze większym charyzmatem jest mówienie np. po hiszpańsku, którego się nigdy nie uczyło...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 04 2008 20:40   
Forum

hmm...jeszcze nigdy nie słyszałem, aby małe dzieci miały dar glosolalii. Ciekawe.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 04 2008 21:06   
Forum

Na spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym się to zdarza, bo tam wiele osób mówi językami. Ja bym tego nawet nie nazwał jako tako darem, ale nawet umiejętnością...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 06 2008 09:01   
Forum

Arus

nie czaruj

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 06 2008 11:08   
Forum

córka - nie czaruję, bo sam jestem tego świadkiem, gdy cała wspólnota oazowa (90 osób) mówiła językami. Sam ten dźwięk, który nikt nie wie w jaki sposób zlewa się w niesamowitą harmonię, choć każdy mówi (śpiewa) co innego, jest wprost niesamowity i przepiękny. Co do tych dzieci - pewni nie robią tego w pełni świadomie, ale to jest też jakiś znak działalności Ducha Świętego w nich, skoro nie wiedząc co to jest modlą się językami...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 06 2008 20:14   
Forum

Quote by Arek_Sz: Na spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym się to zdarza, bo tam wiele osób mówi językami. Ja bym tego nawet nie nazwał jako tako darem, ale nawet umiejętnością...

Arek, nawet corka mowi, ze czarujesz...
Wybacz, ale z zasady w takie rzeczy sie nie wierzy latwo.
A czy tez mowiles jakims nieznanym sobie jezykiem?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 06 2008 22:54   
Forum

Quote by Arek_Sz: Na spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym się to zdarza, bo tam wiele osób mówi językami. Ja bym tego nawet nie nazwał jako tako darem, ale nawet umiejętnością...

Arku uważaj, uważaj
To zawsze jest dar. Jednego dnia Pan da Ci taką możliwość, a od nastepnego rana przez 10 lat nigdy wiecej sie tak modlic nie będziesz...To nie umiejętność, bo tego posiąść się nie da. Albo Duch Święty modli się w Tobie w taki sposób - "uzewnętrzniajacy" albo nie...On działa.

Też byłbym ostrożny mówiąc, że CAŁA wspolnota 90 osób tak sie modliła. Tutaj łatwo się pomylić. Łatwo pomylić dar języków ze zwyczajną modlitwą uwielbienia.
Ale to nie są ważne kwestie, jeno gwoli jasności.
KAŻDA modlitwa jest dziełem Ducha Świętego w nas.
Za każdą modlitwę trzeba dziękować, bo przychodzi czas taki kiedy najprostsza modlitwa nam nie "wychodzi". Ta świadomość jest ważna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wieslaw1gr
 wrzesień 07 2008 08:58   
Forum

"Nic nie przynieśliśmy na ten świat, nic z niego nie zabierzemy, co zatem jest niezniszczalne, o co warto sie starać? O przyjaźń z Bogiem. Na czym ona polega? Na unikaniu grzechów."

Nic bardziej mylnego. Przynosimy na ten świat MIŁOŚĆ i winniśmy ją przez całe swe życie pomnażać. I z MIŁOŚCIĄ z tego świata odchodzimy.
Przyjaźń z Bogiem w żadnym razie nie polega na unikaniu grzechów. Przyjaźń z Bogiem, to MIŁOŚĆ bliźniego. Kto kocha, nie pomyśli nawet, że mógłby zgrzeszyć, bo grzech, to zaprzeczenie miłości.

Niestety jednak, jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma chwile słabości, zwątpienia... I wtedy spowiedź jest potrzebą serca, a nie obowiązku.
Bardzo dobrze, że księża nie zmuszają do spowiedzi, bo taka spowiedź, tylko z obowiązku, jest nic nie warta. Człowiek, który idzie do spowiedzi z obowiązku, czuje się często rozczarowany, bo miał się poczuć lepiej, a czuje tylko obojętność.
Rozczarowanie - to jest podstawowy powód, że tak wielu katolików przestaje chodzić do spowiedzi.
Bo nie zrozumieli jej sensu!

===

Nawet diabeł wierzy, że Bóg istnie. Czy więc wystarczy to do zbawienia?!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 07 2008 09:29   
Forum

"Nic nie przynieśliśmy na ten świat, nic z niego nie zabierzemy, co zatem jest niezniszczalne, o co warto sie starać? O przyjaźń z Bogiem. Na czym ona polega? Na unikaniu grzechów."

Nic bardziej mylnego. Przynosimy na ten świat MIŁOŚĆ i winniśmy ją przez całe swe życie pomnażać. I z MIŁOŚCIĄ z tego świata odchodzimy.
Przyjaźń z Bogiem w żadnym razie nie polega na unikaniu grzechów. Przyjaźń z Bogiem, to MIŁOŚĆ bliźniego. Kto kocha, nie pomyśli nawet, że mógłby zgrzeszyć, bo grzech, to zaprzeczenie miłości.

Niestety jednak, jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma chwile słabości, zwątpienia... I wtedy spowiedź jest potrzebą serca, a nie obowiązku.
Bardzo dobrze, że księża nie zmuszają do spowiedzi, bo taka spowiedź, tylko z obowiązku, jest nic nie warta. Człowiek, który idzie do spowiedzi z obowiązku, czuje się często rozczarowany, bo miał się poczuć lepiej, a czuje tylko obojętność.
Rozczarowanie - to jest podstawowy powód, że tak wielu katolików przestaje chodzić do spowiedzi.

amen, amen, amen

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 10 2008 22:11   
Forum

Quote by wieslaw1gr: "Nic nie przynieśliśmy na ten świat, nic z niego nie zabierzemy, co zatem jest niezniszczalne, o co warto sie starać? O przyjaźń z Bogiem. Na czym ona polega? Na unikaniu grzechów."

No nie calkiem-i spokojnie .
Owoce Ducha Swietego nie umieraja nie gina-tylko charyzmaty ...albo? pozdr.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty