Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?
 |  Wersja do druku
Andrzej
 wrzesień 28 2008 21:36   
Forum

Status: offline

Quote by eviva: medieval man

[wiesław 1gr]1 Kor 15:50 Biblia Tysiąclecia
Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.
1 Kor 15:51 Biblia Tysiąclecia
Oto ogłaszam wam tajemnicę: Nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.

To nie ja głoszę. To głosi Ewangelia. Wystarczy trochę uważniej czytać.

Jak Ty nie chcesz faktycznie trochę uważniej czytać co głosi Ewangelia i zrozumieć tak proste wyjaśnienia,to bardzo trudno będzie ci poznać prawdę,a jeszcze trudniej o niej dyskutować.

a może jakiś konkret? Czy będziesz chowała się za ogolnikami i fałszywymi pseudoobjawieniami?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 28 2008 21:42   
Forum

Quote by eviva: medieval man
Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (20)

jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni (22)

1.Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? (29)

Niedawno pisałeś w poście do matejanki,że Chrystus nie umarł,bo faktycznie jako Chrystus,Syn Boży wcielony w Jezusa nie mógł umrzeć.Umarł Jezus jako fizyczne ciało,w które wcielił się Chrystus.

Chyba coś źle zrozumiałaś z tego, co napisałem....
To nie Chrystus się wcielił.
Wcielił się Syn Boży stając się człowiekiem o imieniu Jezus, Chrystus to jego tytuł, godność znaczy tyle co Mesjasz.

Quote by eviva:
Ponownie czytasz nieuważnie!!!

Daruj sobie.
Ponownie chowasz się za frazesami i odczytujesz w tych tekstach to, czego w nich nie ma.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Łukasz
 wrzesień 28 2008 23:00   
Forum Moderator
Moderator

Pomimo różnych wypowiedzi, oczywistym jest że nasze ciało zmartwychwstanie mocą Boga. Jezus Chrystus zmartwychwstał jako Syn Boży i dał nam udział w tym dziele czyniąc z nas przybrane Dzieci Boże (zaraz pewnie ktoś stworzy miliardójce świętą), a skoro mamy udział i trwamy w Jego Ciele, karmiąc sie Nim to nie ulega wątpliwości, że celem tu jest stworzenie nowego człowieka(tak akt stwórczy jeszcze trwa) mogącego w pełni mieć udział w obcowaniu z Świętym Bogiem. Kościół nam to zapewnia ponieważ (mówiłem setki razy, ale powtórzę raz jeszcze: Jest Mistycznym Ciałem Chrystusa) jest łodzią pokoju, która przybyła by darować nam winy i dać nam udział w Uczcie Pańskiej (Kościół Katolicki dosłownie: wszechogarniający, nie jest z tego świata)

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
matejanka
 wrzesień 29 2008 13:46   
Forum

Kochani!
Ten post uwaząm ża bardzo ważny i z czystym sercem polecam go każdemu szukającemu Prawdy Ducha Świętego

Przemyślałam jeszcze raz, w pokornej modlitwie kwestię Zmartwychwstania i chciałabym jak najkrócej przedstawić wam owoce moich przemyśleń na podstawie Boskiego Słowa i Księgi Życia
To wszystko co napisałm dotychczas samej wydaje mi się zbyt zagmatwane i niejasno ujęte, więc spróbuję jeszcze raz jeżeli pozwolicie i okażecie cierpliwość.

Zmartwychwstanie pojawia się w Biblii w dwóch znAczeniach.

1. Zartwychwstanie ciała i ono jest reinkarnacją duszy i można powiedzieć, że zmarli zmartwychwstają codziennie(narodziny każdego dziecka).
Gdyż dusza wcielając się, ponownie czuje, że posiada ciało, które gdy jako człowiek umierała, czuła jak przestało oddychać, a krew krążyć.
Teraz natomiast odczuwa jak jej ciało zmartwychwstaje , gdyż dusza znowu czuje jego pulsowanie i oddech- czyli DUSZA WCIELAJĄC SIĘ PONOWNIE CZUJE JAK JEJ CIAŁO ŻYJE, ŻE ZMARTWYCHWSTAŁO!

2. ZMARTWYCHWSTANIE DUCHOWE

I to DUCHOWE ZMARTWYCHWSTANIE MA RÓWNIEŻ DWA ZNACZENIA.

a. Oznacza, że gdy umiera ciało dusza powstaje I PODNOSI SIĘ z martwego ciała do duchowego życia(zmartwychwstaje),
Jezus ukazując się ludziom po śmierci ciała na krzyżu jako Żyjący(pomijam żeby nie gmatwać sprawę Jego ciała)
UDOWODNIŁ WSZYSTKIM LUDZIOM ISTNIENIE ŻYCIA PO ŚMIERCI CIAŁA DAJĄC KAŻDEMU NADZIEJĘ, ŻE ZE ŚMIERCIĄ CIAŁA ŻYCIE SIĘ NIE KOŃCZY I DUCH ŻYJE DALEJ!

(tę tezę uwzględniając Ciało Pana rozwinę w następnym poście ale teraz nie chcę gmatwać)

PISMO MÓWI wyraźnie , ŻE BÓG JEST BOGIEM ŻYJĄCYCH I DLA NIEGO WSZYSCY ŻYJĄ i to już teraz i zawsze, a nie gdy nadejdzie jak oczekują katolicy powszechne ciał zmartwychwstanie.
I to jest pierwsze i powszechne zmartwychwstanie duchowe!

ALe ono jeszcze nie jest prawdziwmym zmartwychwstaniem do ŻYCIA WIECZNEGO takim jakiego nauczał Jezus!!!

PRAWDZIWE ZMARTWYCHWSTANIE, TAKIE, JAKIM JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ, JEST ZMARTWYCHWSTANIEM DO ŻYCIA PO PRAWICY OJCA I
ABY JE OSIĄGNĄĆ TRZEBA PÓJŚĆ TAKĄ DROGĄ JAKĄ DLA PRZYKŁADU, JAKO SYN CZŁOWIECZY PRZESZEDŁ JEZUS!

Na końcu chciałam dodać ż nie wyczerpałam tym postem tematu zmartwychwstania nawet w najmniejszym stopniu lecz tylko ujęłam w pewien schemat Biblijną Prawdę o ZMARTWYCHWSTANIU.

Wysnute tutaj wnioski w pełni potwierdzają się BIBLIJNYMI CYTATAMI
Przy czym należy wiedzieć, że ludzkość czasu ST bardzo niewiele wiedziała o życiu duszy, a odchodzące z tego świata dusze( W WIĘKSZOŚCI) posiadały mało światła i będąc mocno zmaterializowane ,nie wznosiły się ponad swoje martwe ciała i wpadały w rodzaj snu pozostając w martwycm ciele(w grobie w Szeolu) albo tuż obok niego i wiele z nich musiał Jezus gdy DUCHOWO ZMARTWYCHWSTAŁ BUDZIĆ DO NOWEGO ŻYCIA I POWODOWAĆ ABY PODNOSIŁY SIĘ Z MARTWYCH CIAŁ.(zmartwychwstawły na swoj sąd )
Dopiero Światło ofiary Chrystusa spowodowało, że dusze po Jego śmierci i odejściu do Domu Ojca
w większości wstają z martwych i budzą się w zaświatach do nowego Dnia ,
aby po sądzie, powrócić do materialnego życia,o ile nie zmartwychwstały do życia na zawsze w Domu Ojca w Chrystusie Panu

Ta wiedza którą tu wam przekazałam pochodzi od Ducha Prawdy , który obiecał ludziom wyjaśnić naukę Jezusa
i przekonać świat
o grzechu
o sprawiedliwości
i o sądzie.
ALe to już jest znowu dalszym rozwinęciem tematu zmartwychwstania.
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 29 2008 14:12   
Forum Moderator
Moderator

Reinkarnację też wzięłaś z TT?
I dziwisz się, że krzywo na TT patrzę?
Jedno życie - jedna śmierć - jedno zmartwychwstanie, tak wynika z NT. Jak TT może być spójny z NT, skoro w sprawach zasadniczych tak jest różny?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 29 2008 14:31   
Forum

Quote by matejanka: Kochani!
Ten post uwaząm ża bardzo ważny i z czystym sercem polecam go każdemu szukającemu Prawdy Ducha Świętego

Ja też polecam go kazdemu szukającemu Prawdy
Poczyta sobie takie brednie, że odechce mu się TT
Quote by matejanka:
Przemyślałam jeszcze raz, w pokornej modlitwie

nie ma to jak byc pokornym - jest się czym przynajmniej pochwalić

Quote by matejanka:
To wszystko co napisałm dotychczas samej wydaje mi się zbyt zagmatwane i niejasno ujęte, więc spróbuję jeszcze raz jeżeli pozwolicie i okażecie cierpliwość.

Próbowac każdy może, to tak jak ze spiewaniem
Quote by matejanka:

1. Zartwychwstanie ciała i ono jest reinkarnacją duszy i można powiedzieć, że zmarli zmartwychwstają codziennie(narodziny każdego dziecka).

Oczywista brednia.
Czy masz na mysli to samo zmartwychwstanie ciała, ktore miał na mysli cały judaizm gdy jego wyznawcy grzebali swych zmarłych w pozycji gotowej do powstania an dżwięk trąby sadu?
Gdzież tu Twoje "zmartwychwstanie" ktore polega na tym, ze dusza rodzi się wciele nowego dziecka?

Zmartwychwstanie - to powstanie z martwych osoby, ktora zmarła, przez jej powrót do nowego życia z jej własnym ciałem anie jakaś "reinkarnacja"
Quote by matejanka:

Gdyż dusza wcielając się, ponownie czuje, że posiada ciało, które gdy jako człowiek umierała, czuła jak przestało oddychać, a krew krążyć.
Teraz natomiast odczuwa jak jej ciało zmartwychwstaje , gdyż dusza znowu czuje jego pulsowanie i oddech- czyli DUSZA WCIELAJĄC SIĘ PONOWNIE CZUJE JAK JEJ CIAŁO ŻYJE, ŻE ZMARTWYCHWSTAŁO!

Nie wiem co bierzesz, ale nie odważę się nawet obok tego stanąc.....
Quote by matejanka:

2. ZMARTWYCHWSTANIE DUCHOWE

I to DUCHOWE ZMARTWYCHWSTANIE MA RÓWNIEŻ DWA ZNACZENIA.

a. Oznacza, że gdy umiera ciało dusza powstaje I PODNOSI SIĘ z martwego ciała do duchowego życia(zmartwychwstaje),
Jezus ukazując się ludziom po śmierci ciała na krzyżu jako Żyjący(pomijam żeby nie gmatwać sprawę Jego ciała)
UDOWODNIŁ WSZYSTKIM LUDZIOM ISTNIENIE ŻYCIA PO ŚMIERCI CIAŁA DAJĄC KAŻDEMU NADZIEJĘ, ŻE ZE ŚMIERCIĄ CIAŁA ŻYCIE SIĘ NIE KOŃCZY I DUCH ŻYJE DALEJ!

Kolejne kłamstwo - Jezus zmartwychwstal w ciele, to głosi św. Paweł
Quote by matejanka:

ALe ono jeszcze nie jest prawdziwmym zmartwychwstaniem do ŻYCIA WIECZNEGO takim jakiego nauczał Jezus!!!

PRAWDZIWE ZMARTWYCHWSTANIE, TAKIE, JAKIM JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ, JEST ZMARTWYCHWSTANIEM DO ŻYCIA PO PRAWICY OJCA I
ABY JE OSIĄGNĄĆ TRZEBA PÓJŚĆ TAKĄ DROGĄ JAKĄ DLA PRZYKŁADU, JAKO SYN CZŁOWIECZY PRZESZEDŁ JEZUS!

Kolejne puste frazesy i wymysły
Quote by matejanka:

Na końcu chciałam dodać ż nie wyczerpałam tym postem tematu zmartwychwstania nawet w najmniejszym stopniu lecz tylko ujęłam w pewien schemat Biblijną Prawdę o ZMARTWYCHWSTANIU.

Eeeeee....
Chciałas napisać Swoją własną "prawdę" o zmartwychwstaniu"?
Quote by matejanka:

Akurat...
Nie wystarczy powiedzić, żeby tak sie stało.
Zaklinanie rzeczywistości.
No chyba, że ktoś ma swoją własna biblię
Quote by matejanka:
Przy czym należy wiedzieć, że ludzkość czasu ST bardzo niewiele wiedziała o życiu duszy, a odchodzące z tego świata dusze( W WIĘKSZOŚCI) posiadały mało światła i będąc mocno zmaterializowane ,nie wznosiły się ponad swoje martwe ciała i wpadały w rodzaj snu pozostając w martwycm ciele(w grobie w Szeolu) albo tuż obok niego i wiele z nich musiał Jezus gdy DUCHOWO ZMARTWYCHWSTAŁ BUDZIĆ DO NOWEGO ŻYCIA I POWODOWAĆ ABY PODNOSIŁY SIĘ Z MARTWYCH CIAŁ.(zmartwychwstawły na swoj sąd )

No tak, zapomniałem, że dusze mogą być materialne albo niematerialne.
Bardziej, albo mniej materialne.

Calkowicie nowa, odkrywcza koncepcja.
Po jakich to prochach?
Quote by matejanka:

Ta wiedza którą tu wam przekazałam pochodzi od Ducha Prawdy , który obiecał ludziom wyjaśnić naukę Jezusa
i przekonać świat
o grzechu
o sprawiedliwości
i o sądzie.
ALe to już jest znowu dalszym rozwinęciem tematu zmartwychwstania.
pozdrawiam

Przykro mi, ale to, co nam przekazałaś w żadnym punkcie nie pokrywa się z nauczaniem biblijnym, z nauczaniem judaizmu, z nauczaniem CAŁEGO chrześcijaństwa.
Przekazałaś nam rojenia chorego umysłu omamionego OSZUSTWEM.
Ale masz prawo.
Zaówno do rojeń jak do przekazywania ich efektów.
Masz prawo kłamać, masz prawo podszywać się pod chrzescijaństwo, masz prawo przekręcać Biblię dowoli, masz prawo zwodzić ludzi, ktorzy czytają twoje wypociny.
W końcu Ty sama za to jestes odpowiedzialna (czy nie jesteś?

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 29 2008 16:12   
Forum

Oczywista brednia.
Czy masz na mysli to samo zmartwychwstanie ciała, ktore miał na mysli cały judaizm gdy jego wyznawcy grzebali swych zmarłych w pozycji gotowej do powstania an dżwięk trąby sadu?
Gdzież tu Twoje "zmartwychwstanie" ktore polega na tym, ze dusza rodzi się wciele nowego dziecka?

Judaizm o ile wiemy nie zrozumiał do końca dobrze przekazu Proroków czego najlepszym dowodem jest Ukrzyżowanie Mesjasza!

ALe jeżeli chodzi o interpretację pojęcia ciała zmartwychwstanie to Żydzi wiedzieli, że na końcu czasów powstaną zmarli, aby odbył się nad nimi Sąd Ostateczny, mylnie sądząc że to będą te same ciała w których te dusze zmartwychwstaną i dlatego w ten sposób grzebali swoich zmarłych.

I ta interpretacj jest częściowo prawdziwa.
Gdyż na końcu czasów powstaną do życia na ziemi wszystkie dusze(zmarli którzy nie osiągneli w zaswiatach zmartwychwstania ducha), aby otrzymać swoją ostatnią szansę na pójście w ciele DROGĄ BOSKIEGO PRAWA I UZYSKANIE ZBAWIENIA DUSZY!
W tym czasie będą sądzeni również ci, co pozostaną w zaświatach, GDZIE PRZECHODZĄ DROGĘ ROZWOJU I OCZYSZCZANIA, gdyż na końcu czasów czyli w naszych czasach, SĄ SĄDZENI ŻYWI I UMARLI(TO ZDANIE TEŻ MA PODWÓJNE ZNACZENIE
. Dusze przychodzące na Końcu Czasów są przede wszystkim tymi grzesznymi duszami , które nie odeszły ze świata w Chrystusie i powracają do życia w ciele, aby uwierzyć Chrystusowi i udowodnić swoje posłuszeństwo Boskiemu Prawu.

Czy nigdy nie zastanawiałś się nad pojęciem Sądu Ostatecznego, że jezeli ostateczny to przed nim musiały być inne Sądy?
Czy nigdy naszej teologii nie zastanowiło to, że Chrystus złożył ofiarę za nasze grzechy a ludzkość staje się coraz gorsza, zgodnie z PROROCTWAMI O CZASIE OSTATNIM.
Skąd Bog wiedział że na ziemi na końcu czasów bedzie przeważało zło i dlaczego ludzie mają stawać się coraz gorsi zamiast coraz lepsi w obliczu ofiary Pana?

Odpowiem Ci: Gdyż na Koncu Czasów zmartwychwstają dusze o wielkim obowiązku pokuty za uchybienia wobec Boskiego Prawa i te które przez liczne inkarnacje nie chiały poznać Zbawczej Nauki Chrystusa i przyjąc Jego Zbawienia, te które poszły własnymi drogami znajdując wciąz duchową śmierć zamiast Duchowe Życie
A przecież tylko Chrystus jest Drogą Zyciem, i Prawdą.

Po skończeniu Sądu Ostatecznego i wszysktich plag jakie dusze przeżyją w ciałach na ziemi
NASTANIE NOWA ERA POKOJU tkz TYSIĄCLETNIE PANOWANIE CHRYSTUSA i do życia w tym Królestwie zmartwychwstaną tylko te dusze , które posnęły w Chrystusie, ale jeszcze nie wypełniły na ziemi całej swojej misji.
Te dusze będą tak dlugo żyły na świecie aż Bóg odbuduje zniszczony przez siły zła RAJ NA ZIEMI!

Zmartwychwstanie - to powstanie z martwych osoby, ktora zmarła, przez jej powrót do nowego życia z jej własnym ciałem anie jakaś "reinkarnacja"

Co stanowi o tym , że ktoś jest osobą.
Czy sądzisz że jest to jego ciało?
To powiedz to człowiekowi o kompletnie zdegenerowanym ciele w którym nie ma niczego zdrowego , czy ucieszy się z takiej wizji zmartwychwstania i mówie tu o ciężkich defektach wypływających z genetyki.
Reperacja tych defektów uczyni z tego człowieka zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie kogoś innego a więc nie może być nazwana ciała zmartwychwstaniem, lecz reperacją ciała i wymuszoną przez tę reperację zmianą osobowosći.

no to popatrz co pisze sw Paweł o prawdziwym zmartwychwstaniu , a nie tylko o zmartwychwstaniu ciała

14. Ale skamieniały ich umysły; albowiem aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają stare przymierze ta sama zasłona zostaje nie odsłonięta, bo odsłania się ona w Chrystusie;

15. Ale aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Mojżesza, zasłona leży na ich sercu.

16. Lecz ilekroć nawróci się do Pana, zasłona jest zdjęta.

17. Ale Pan jest tym Duchem; a gdzie ten Duch Pański, tam wolność.

18. Lecz my wszyscy, którzy z odkrytym obliczem patrzymy na chwałę Pana jak w zwierciadle, w ten sam obraz jesteśmy przemieniani z chwały w chwałę, tak jak przez Pana, który jest Duchem.
Co oznacza z odkrytym obliczem?
Oznacza że nie ukrywając się przed Bogim z powodu grzechu a więc w pojednaniu z Bogiem(przeciwieństwo zachowania Adama po popełnieniu grzechu który nie śmiał stanąć z odkrytym obliczem przed Bogiem)
I przeglądając się w Boskim Duchu dusza oczyszczona z grzechu staje się znowu odbiciem Boskiego Ducha i zmartwychwstaje do życia Wiecznego nie musząc jużpowracać na ziemię aby odbywać pokutę. Taka dusza już przyniosła Bogu swoje wykonało się !

ale czytajmy dalej listy Apostolskie i to co z nich wynika

1 List Piotra 3:18-21
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa!

Co oznacza że w Nim też poszedł zwiastować duchom w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne?

Oznacza , że Chrystus po Ukrzyżowaniu ciała poszedł w Duchu do Szeolu do grobów budzić dusze i tym które nie potrafiły sie wznieś do Duchowego Zycia zwiastować Dobrą Nowinę o Boskim Przebaczeniu grzechów i o Wiecznym Życiu Ducha!

Akurat...

Na potwierdzenie Prawdy o Zmartwychwstaniu w Biblii wszystkim dostępnej znajduje się mnóstwo cytatów potweirdzających naukę Ducha Swiętego .
natomiast nie ma ani jedego
POTWIERDZAJĄCEGO ,ŻE CIAŁO MATERIALNE POSIADA ŻYCIE WIECZNE I ŻE PO TO ZMARTWYCHWSTAJE, ABY WIECZNIE ZYĆ.
Paweł owszem nauczał zmartwychstania również ciała i zastanawiał się w jakich ciałach powracają zmarli(dusze)o tym możemy roważyć osobno

ZMATERIALIZOWANIE DUSZY NIE OZNACZA ŻE JEST ONA Z MATERII LECZ , ŻE ŻYJE TYLKO DLA CIAŁA NIE POZWALAJĄC SIĘ PROWADZIĆ SWOJEMU DUCHOWI W SERCU KTÓREGO ŻYJE CHRYSTUS NASZ PAN.

jestem w pełni świadoma tego co piszę i pisze to własnie dla wiernych kościoła Chrystusa, ale oczywiście nie tylko, gdyż Duch Prawdy przyszedł do wszystkich
pozdrawiam

ps Zmartwychwstanie ciała ma jeszcze jeden aspekt i jest nim przemienienie ciała na dźwięk trąby, ale ten aspekt należy również rozpatrzeć osobno prosząc Ducha Świętego o Światło

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 29 2008 17:15   
Forum

Quote by matejanka:

Judaizm o ile wiemy nie zrozumiał do końca dobrze przekazu Proroków czego najlepszym dowodem jest Ukrzyżowanie Mesjasza!

a co to ma do rzeczy?
Rozmawiamy o rozumieniu zmartwychwstania w judaizmie a nie o niezrozumieniu przekazu Proroków.
Zawsze musisz próbować wprowadzić zamęt w rozmowie?
W judaizmie rozumiano zmartwychwstanie tak samo jak rozumie się je w chrzescijaństwie, a nie w TT
Quote by matejanka:
ALe jeżeli chodzi o interpretację pojęcia ciała zmartwychwstanie to Żydzi wiedzieli, że na końcu czasów powstaną zmarli, aby odbył się nad nimi Sąd Ostateczny, mylnie sądząc że to będą te same ciała w których te dusze zmartwychwstaną i dlatego w ten sposób grzebali swoich zmarłych.

Kto Ci powiedział, że mylnie sądzili?
Meksykańscy rolnicy?

Quote by matejanka:
Gdyż na końcu czasów powstaną do życia na ziemi wszystkie dusze

sorry
Chrześcijanstwo gosi, że zmartwychwstaną wszyscy ludzie wraz z ciałami
Quote by matejanka:
Czy nigdy nie zastanawiałś się nad pojęciem Sądu Ostatecznego, że jezeli ostateczny to przed nim musiały być inne Sądy?

Fałszywe myslenie.
Pojecie "ostateczny" nie zakłada niczego wcześniej
Quote by matejanka:
Czy nigdy naszej teologii nie zastanowiło to, że Chrystus złożył ofiarę za nasze grzechy a ludzkość staje się coraz gorsza, zgodnie z PROROCTWAMI O CZASIE OSTATNIM.

Powiedz mi w czym jesteś gorsza od przeciętnej kobiety z czasów przed Jezusem?
Bzdury acanka wypisujesz
Quote by matejanka:

Co stanowi o tym , że ktoś jest osobą.
Czy sądzisz że jest to jego ciało?

a kto ci takich bzdur do głowy nawkładał?
Quote by matejanka:
To powiedz to człowiekowi o kompletnie zdegenerowanym ciele w którym nie ma niczego zdrowego , czy ucieszy się z takiej wizji zmartwychwstania i mówie tu o ciężkich defektach wypływających z genetyki.

"Chromy jak jeleń podskoczy"
Taka jest Boża odpowiedx na brednie TT.
Nigdy chrzescijaństwo nie głosiło (i Ty wiesz o tym dobrze tylko znowu próbujesz ludziom mącic w głowach) takiej zdeformowanej wizji zmartywchwstania.
Wrecz przeciwnie, zawsze głosiło, że zmartwychwstaniemy w ciałach przemienionych jak zmartwychwstał Jezus Chrystus. Ale w ciałach.
Quote by matejanka:

no to popatrz co pisze sw Paweł o prawdziwym zmartwychwstaniu , a nie tylko o zmartwychwstaniu ciała

14. Ale skamieniały ich umysły; albowiem aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają stare przymierze ta sama zasłona zostaje nie odsłonięta, bo odsłania się ona w Chrystusie;

15. Ale aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Mojżesza, zasłona leży na ich sercu.

18. Lecz my wszyscy, którzy z odkrytym obliczem patrzymy na chwałę Pana jak w zwierciadle, w ten sam obraz jesteśmy przemieniani z chwały w chwałę, tak jak przez Pana, który jest Duchem.

Kolejny raz wprowadzasz zamęt w rozmowę.
Gdzie?
GDZIE? w podanym przez Ciebie fragmencie jest cokolwiek na temat zmartwychwstania jak obiecywałaś przed podaniem fragmentu?
Czy naprawde nie potrafisz dyskutować rzeczowo?
Tak juz TT rozmiękczył ci tkanki mózgowe?

Quote by matejanka:

ale czytajmy dalej listy Apostolskie i to co z nich wynika

Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa!

Co oznacza że w Nim też poszedł zwiastować duchom w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne?

Oznacza , że Chrystus po Ukrzyżowaniu ciała poszedł w Duchu do Szeolu do grobów budzić dusze i tym które nie potrafiły sie wznieś do Duchowego Zycia zwiastować Dobrą Nowinę o Boskim Przebaczeniu grzechów i o Wiecznym Życiu Ducha!

W Duchu został przywrócony oznacza po prostu w Duchu Świętym
Quote by matejanka:

Akurat...

Na potwierdzenie Prawdy o Zmartwychwstaniu w Biblii wszystkim dostępnej znajduje się mnóstwo cytatów potweirdzających naukę Ducha Swiętego .

znowu zaklinanie?
daj spokój...

Quote by matejanka:
POTWIERDZAJĄCEGO ,ŻE CIAŁO MATERIALNE POSIADA ŻYCIE WIECZNE I ŻE PO TO ZMARTWYCHWSTAJE, ABY WIECZNIE ZYĆ.
Paweł owszem nauczał zmartwychstania również ciała i zastanawiał się w jakich ciałach powracają zmarli(dusze)o tym możemy roważyć osobno

Quote by matejanka: oczywiscie: nie ma ani jednego cytatu potwierdzajacego zmartywchwstanie w ciele, ale Paweł pisał o zmartwychwstaniu w ciele.
Czytasz kiedykolwiek co napisałaś?

ZMATERIALIZOWANIE DUSZY NIE OZNACZA ŻE JEST ONA Z MATERII LECZ , ŻE ŻYJE TYLKO DLA CIAŁA NIE POZWALAJĄC SIĘ PROWADZIĆ SWOJEMU DUCHOWI W SERCU KTÓREGO ŻYJE CHRYSTUS NASZ PAN.

Nie wiem po co krzyczysz?
Nie rozumiem twojej antropologii:
Według niej dusza ma (swojego) ducha, ktory ją prowadzi.
Paradne: pewnie bez ducha dusza nie istnieje.
Bóg stworzył dusze składającą się z duszy i z ducha (!)
Duch ma serce (!) w ktorym zyje Chrystus
Quote by matejanka:

jestem w pełni świadoma tego co piszę i pisze to własnie dla wiernych kościoła Chrystusa, ale oczywiście nie tylko, gdyż Duch Prawdy przyszedł do wszystkich
pozdrawiam

tym gorzej dla Ciebie

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 29 2008 20:52   
Forum

a co to ma do rzeczy?
Rozmawiamy o rozumieniu zmartwychwstania w judaizmie a nie o niezrozumieniu przekazu Proroków.
W judaizmie rozumiano zmartwychwstanie tak samo jak rozumie się je w chrzescijaństwie, a nie w TT

I w tym miejscu zarówno judaizm jak i chrześciajństwo wykazuje się zmaterializowanym myśleniem , szczególnie jest to przykre ze strony chrześciajństwa , które poznało Zbawienie w Chrystusie, a jednak przez dwa tysiące lat źle je interpretując, stworzyło ludzką własną drogę, inną od tej której nauczał Jezus.

Meksykańscy rolnicy?

Zdrowy rozsądek i logiczne myślenie oparte na wypowiedziach Biblii(nie ukrywam że nie tylko, bo sama niczego bym nie wymyśliła)

Gdyż na końcu czasów powstaną do życia na ziemi wszystkie dusze

sorry
Chrześcijanstwo gosi, że zmartwychwstaną wszyscy ludzie wraz z ciałami

Jezeli nadal tak sądzisz, to jak sobie tłumaczysz, że będą sądzeni żywi i umarli.
To gdzie ten Sąd będzie się odbywał?
Na ziemni czy w zaświatach,
a ci umarli będą mieli ciało, czy nie i jeżeli nie to dlaczego?

Fałszywe myslenie.
Pojecie "ostateczny" nie zakłada niczego wcześniej

Dla mnie zakłada! Szczególnie jeżeli chodzi o osądzanie Boga! Wszyscy wiemy że Boskich Sądów było wiele na ziemi począwszy od potopu przez Sodomę i Gomorę do naszych czasów Ostatecznych gdzie sądzony nie jest jeden naród, lecz wszystkie narody!
Wystarczy poczytać o tym w ST i Apokalipsie.

Bzdury acanka wypisujesz

nie chodzi o to czy ja jestem gorsza, lecz o ogólny stan wiary u ludzi w stulecia po ofierze Jezusa na krzyżu.
Czyżbyś zaprzeczał proroctwom?
Czy nie rozpoznajesz znaków naszego czasu i Apokalipsy w pełnym toku?!

Wrecz przeciwnie, zawsze głosiło, że zmartwychwstaniemy w ciałach przemienionych jak zmartwychwstał Jezus Chrystus. Ale w ciałach.

Acha czyli rozumiem że grzesznicy też na wieczne potępienie otrzymają piękne przemienione i podobne do Jezusa ciała.
Wiem, że kiedyś lubowano się pośród niektórych chrześcijan w opisach jak to w tych ciałach będzie lepiej można znęcać się nad grzesznikiem w piekle, ale dzisiaj?
Może mnie oświecisz? Do czego potępionym na zawsze ciała????????

Gdzie?
GDZIE? w podanym przez Ciebie fragmencie jest cokolwiek na temat zmartwychwstania jak obiecywałaś przed podaniem fragmentu?

Medieval man! nie denerwuj się
Czy musi padać słowo zmartwychwstanie żeby zrozumieć o co chodzi ?
Ktoś, kto nawrócił się na wiarę w Pana i nie ukrywa się przed Nim oznacza, że nie musi, bo ma czyste sumienie, a gdy ma się czyste sumienie i wiarę w Chrystusa to jest się zmartwychwstałym duchowo stając się obrazem Boga!
Nasze zmartwychwstanie właśnie na tym polega, że mamy stać się znowu czystymi obrazami Boga. A inaczej mówiąc gdy oczyścimy się Krwią Pana z plam na duszy i nrodzimy się z Ducha. Narodzeniem z Ducha bynajmniej nie jest to chrzest wodą , lecz chrzest Duchem Swiętym!

I w Duchu Świętym poszedł zwiastować?
cyt W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu

Nie masz lepszego argumentu?

[ oczywiscie: nie ma ani jednego cytatu potwierdzajacego zmartywchwstanie w ciele, ale Paweł pisał o zmartwychwstaniu w ciele.

Tak czytam ! Natomiast mam Ci do zarzucenia(przykro mi)
że nie szanujesz rozmówcy i odpowiadasz nie przeczytawszy tego, co rozmówca ma do powiedzenia.
Prosiłam o cytat mówiący, że ciało ma zmartwychwstać do życia wiecznego.

Bo że ciała zmartwychwstają to przecież już napisałam, że Paweł o tym mówi, zastanawiając się jakie to następne ciało będzie.
Najpierw zacytuję ks Mądrości mówiącą o tym , że to jakie ciało się otrzyma zależy od stanu naszej duszy .
ks Mądrości

Mdr 8,
Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra,
a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego
.

A sw Paweł tak pisze
.1 list do Koryntian 15:35-41(35) Ale powie ktoś: Jak bywają wzbudzeni umarli? I w jakim ciele przychodzą? (36) Niemądry! To, co siejesz, nie ożywa, jeśli nie umrze. (37) A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem, które ma powstać
No właśnie!
Powstaje inne ciało niż to które było efektem naszego siewu z poprzedniego życia, czyli jasno i wyraźnie
ZMARTWYCHWSTAJE ZAWSZE INNE CIAŁO, A NIE TO SAMO!
najpierw umiera stare ciało, aby ożyło dla duszy nowe inne, nie to które pozostało w ziemi!
Swięty Paweł, jak widzą wszyscy, nie mówi tu o żadnym powszechnym zmartwychwstaniu ciał na końcu czasów, ale rozważa w jakim ciele POWRACAJĄ DUSZE DO PONOWNEGO ŻYCIA NA ZIEMI
Zwracam uwage na SŁOWA BYWAJĄ WZBUDZENI UMARLI, A NIE BĘDĄ WZBUDZENI ABY ŻYĆ WIECZNIE!!!
BYWAJĄ OZNACZA RAZ TAK A INNYM RAZEM INACZEJ I OKREŚLA PEWIEN CIĄGŁY PROCES WZBUDZANIA ZMARŁYCH!

Nie rozumiem twojej antropologii:
Według niej dusza ma (swojego) ducha, ktory ją prowadzi.
Paradne: pewnie bez ducha dusza nie istnieje.
Bóg stworzył dusze składającą się z duszy i z ducha (!)
Duch ma serce (!) w ktorym zyje Chrystus

Dusza bez ducha może istnieć, ale wtedy nie mieszka na ziemi w ludzkim ciele , tylko w zwierzęcym.
Gdyby zamieszkała w ludzkim ciele to człowiek taki nie posiadałby ,ani sumienia, ani nie potrafiłby rozumieć Boskich objawień, ani nie posiadałby wolnej woli. To są wszystko atrybuty ducha będącego Boskim dzieckiem.

pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 październik 01 2008 12:10   
Forum

Moi Drodzy!
Ponieważ zmartwychwstanie ciała jest jednym z podstawowch przedmiotów wiary chrześcijańskiej, należy moim zdaniem, tak długo na ten temat dyskutować, aż wątpliwości zostaną wyjaśnione i ustalone czym jest zmatwychwstanie ciała.

W poprzednich moich postach postawiłam tezę, że słowoZmartwychwstanie posiada w Biblii co najmniej dwa znaczenia

Najogólniej rzecz biorąc

Dotyczy zmartwychwstania duszy do życia w ciele-zmartwychwstanie ciała będące reinarnacją duszy
i
zmartwychwstanie duchowe duszy do życia w Duchowosci po śmierci ciała

Sprawę zmartwychwstania można ująć też tak:
Gdy dusza opuszcza świat Ducha to dla tego świata(w pewien sposób) umiera
gdy opuszcza świat materii również dla niego umiera i wyraza się to w sposób widoczny tym, że jej ziemska powłoka przestaje mieć życie.
Jeszcze inaczej mówiąc dusza opuszcza raz jeden, a raz drugi świat, to dla jednego odchodzi, a dla drugiego zmartwychwstaje .

Gdy dusza zmartwychwstaje do życia na ziemi wyraża się to życiem ciała(ale nowego)a więc ciała zmartwychwstaniem

W tym poście chciałabym dla przejrzystości mówić wyłącznie o śmierci i zmartwychwstaniu ciała w aspekcie Prawa Reinarnacji duszy

Najpierw chciałabym w ramach uzasadnienia tej tezy zastanowić się czym jest śmierć człowieka , gdyż aby zrozumieć zmartwychwstanie musi się zrozumieć śmierć
Co umiera, gdy umiera człowiek?

Religia naucza, że gdy umiera człowiek ciało wraca do ziemi, a dusza staje na sąd.

Czyli gdy umiera człowiek przestaje żyć i jest martwe tylko ciało.
list Jk2
26 Albowiem jako ciało bez duszy jest martwe...

Czyli ciało żyje wtedy, gdy w nim żyje dusza z duchem, czyli jeszcze inaczej ciało może zmartwychwstać tylo wtedy, gdy powróci do niego dusza z duchem.

Pominę tutaj powrót duszy do tego samego ciała, gdyż to Biblia nazwała wsrzeszeniem.

Zajmijmy się powrotem duszy do ciała na przebiegu życia duszy za każdym razem powracającej do innego ciała i dającej innemu ciału życie

W ks Rodzaju Bóg powiedział po ulepieniu Adama z gliny , prochem jesteś i do prochu powrócisz!

Nie dał żadnej obietnicy powrotu TEGO SAMEGO PROCHU DO ŻYCIA

W liście do Hebrajczyków sw Paweł podkreśla jednorazowe życie konkretnego ludzkiego bytu pisząc
Człowiek umiera tylko, raz a potem sąd!

To stwierdzenie WYKLUCZA ZMARTWYCHWSTANIE TEGO SAMEGO CZŁOWIEKA NA KOLEJNY SĄD NA KOŃCU CZASÓW, GDYŻ PAWEŁ NAPISAŁ JASNO CZŁOWIEK ŻYJE
TYLO RAZ A POTEM SĄD

W Apokalipsie natomiast jest mówione nie tylko o jednorazowej śmierci, ale jeszcze o śmierci drugiej i co najmniej dwukrotnym zmartwychwstaniu duszy do życia na ziemi!
Co z tego wynika i jaka jest Prawda, aby te wypowiedzi nie były ze sobą sprzeczne!??

Niestety bez Prawa Reinkarnacji duszy nie można tych dwóch wypowiedzi w żaden sposób pogodzić.

Natomiast jeżeli zrozumiemy że życie posiada tylko dusza z duchem, i one dają życie ciału, powracając do świata materii to zrozumiemy czym jest zmartwychwstanie ciała, a nie człowieka
gdyż
Ten sam człowiek nie może zmartwychwstać NIGDY zgodnie z tym co napisał sw Paweł
W liście do Hebrajczyków, ANI JEGO ŻYCIE NIE JEST DWA RAZY SĄDZONE.
Do życia na ziemi po sądzie w zaświatach powraca(zmartwychwstaje ciałem) tylko ludzka dusza, aby dać życie nowemu ciału.
Chociaż nowonarodzony człowiek ma tę SAMĄ DUSZĘ, Z POWODU INNEGO CIAŁA
NIE JEST TYM SAMYM CZŁOWIEKIEM!

Za każdym razem dusza jest sądzona za uczynki dokonane w ciele zgodnie z tym co napisal sw Paweł

Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe 2 list do Koryntian 5:10
Do czego służy Sąd nad duszą po życiu w ciele?

Na tym Sądzie sama dusza osądzając siebie w świetle swojego sumienia stwierdza czy jest godna i może pozostać w Domu Ojca , aby tam dalej żyć, czy też musi powrócić do świata żywych w materii zmartwychwstając do tego życia w nowym ciele.

To ilustruje cytat z ew Łk 20, 34
Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
(tutaj mamy mowę o innym zmartwychwstaniu o zmartwychwstaniu duchowym duszy, ale o tym w następnym poście)
chodzi mi tylko o słowa : godni udziału w świecie przyszłym, czyli tym które oczekuje każdą duszę w Domu Ojca, ale dopiero, gdy okaże się tego godna, CZYLI NIEGODNE DUSZE MUSZĄ POWRACAĆ NA ZIEMIĘ

Tak więc na Sąd Ostateczny w innych ciałach powrócą(zmartwychwstaną cieleśnie) wszystkie te dusze które nie pozostały w Domu Ojca z powodu niedokończonej pokuty lub misj, a nietóre nieinkarnowane będą sądzone w zaświatach!
.

Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego. Ew. Mateusza 16:27
.

Podaję na koniec tych rozważań parę cytatów z Biblii na potwierdzenie tego, że Prawo Powrotu duszy do życia w ciele znajduje się w sposób naturalny i jest sugerowane przez Pismo Święte w wielu miejscach.

Ps 90
3 W proch każesz powracać śmiertelnym, i mówisz: "Synowie ludzcy, wracajcie!" 4 Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak wczorajszy dzień, który minął, niby straż nocna. 5 Porywasz ich: stają się jak sen poranny, jak trawa, co rośnie: 6 rankiem kwitnie i jest zielona, wieczorem więdnie i usycha. 12

Co znaczy synowie ludzcy wracajcie?
Oznacza wezwanie dla duszy do powrotu do życia na ziemi i stania się ponownie istotą ludzką

A oto drugi cytat z psalmu 121
Niechaj nie da się potknąć twej nodze, niech nie drzemie stróż twój.
Oto nie drzemie ani nie zasypia stróż Izraela.
Pan stróżem twoim, Pan cieniem twoim po prawicy twojej.
Słońce nie będzie cię razić za dnia ani księżyc w nocy.
Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, strzec będzie duszy twojej.
Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, teraz i na wieki.

Co oznacza że Pan będzie strzec wyjścia i wejścia?
Oznacza że to Bóg zawiaduje inkarnacja i deznarnacją duszy czyli jej wejściem w życie ludzkie i wyjściem z tego życia a trwa to całe wieki czyli powtarza się wielokrotnie

A żeby nie było wątpliwości czym jest wejście i wyjście podaję następny cytat z s Md 6

Żaden bowiem z królów nie miał innego początku narodzin
Jedno dla wszystkich wejście w życie i
Wyjście to samo

A na potwierdzenie że dusza wielorotnie powraca na ziemię następny cytat

Mdr 8,
Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra,
a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego.
Tutaj mamy dwie prawdy.
1. Ze dusza wielorotnie powraca na ziemię i jej wejście jest wejściem w ciało
2. że są dwa punty widzenia siebie w zależności od perspektywy z której się patrzy
a. jako dusza-będąc dobry wszedłem do ciała
b. z punktu widzenia człowieka –dusza przypadła mi dobra

No i na koniec jeszcze jeden potwierdzający powrót dusz na ziemię za sprawą decyzji Ojca cyt z s Mądrości

12 Nie zioła ich uzdrowiły ani nie okłady,
lecz słowo Twe, Panie, co wszystko uzdrawia.
13 Bo Ty masz władzę nad życiem i śmiercią:
Ty wprowadzasz w bramy Otchłani i Ty wyprowadzasz [e].
14 A człowiek zabije wprawdzie w swojej złości,
lecz nie przywróci ducha, który uszedł,

No i całkiem na koniec z listu do Jauba 3
Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia. 7

W oryginalnym teście znajdują się Słowa trochos tes geneseos czyli KOŁO POWSTAWANIA.
INACZEJ MÓWIĄC GRZECHY JĘZYKA MOGĄ BYĆ POWODEM DO KOLEJNEGO POWSTANIA NA ZIEMI DUSZY W CIELE TAKIEJ KTÓRA NA SĄDZIE OKZAŁA SIĘ NIGODNa POZOSTANIA W ŚWIECIE PRZYSZŁYM CZYLI DOMU OJCA
cdn.

pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 październik 01 2008 14:35   
Forum

Religia naucza, że gdy umiera człowiek ciało wraca do ziemi, a dusza staje na sąd.

No dobrze, jest Śmierć i Zmartwychwstanie, piekło i niebo, a co z czyśćcem i życiem pozagrobowym?
Istnieje, czy nie ?
Wg KK jak i również wg wielu innych kultur, świat zmarłych istnieje i dusze kontaktują się z żywymi.

Czyli istnieje stan pośredni między piekłem i niebem i żywi mają wpływ na los dusz czyśćcowych?

Czytałam gdzieś że w Rzymie istnieje nawet muzeum Dusz czyśćcowych i namacalne dowody ich ukazywania się żywym ludziom.

A może religie to tylko mity odzwierciedlające ludzie oczekiwania i nadzieje?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 01 2008 14:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Wg KK jak i również wg wielu innych kultur, świat zmarłych istnieje i dusze kontaktują się z żywymi.

No właśnie, sam jestem ciekaw jak KK radzi sobie z "kontaktami z duszami". Założenie jest, że nas słyszą i że są po sądzie (przynajmniej niektórzy), a czy moga się z nami kontaktować i wpływać realnie na nasze życie (jak głoszą okultyści) ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
matejanka
 październik 01 2008 15:57   
Forum

Quote by kasandra_K80:

No dobrze, jest Śmierć i Zmartwychwstanie, piekło i niebo, a co z czyśćcem i życiem pozagrobowym?
Istnieje, czy nie ?

Czyli istnieje stan pośredni między piekłem i niebem i żywi mają wpływ na los dusz czyśćcowych?

Czytałam gdzieś że w Rzymie istnieje nawet muzeum Dusz czyśćcowych i namacalne dowody ich ukazywania się żywym ludziom.

A może religie to tylko mity odzwierciedlające ludzie oczekiwania i nadzieje?

Pozdrawiam

Halo Kasandro!
z śmierci tylko ciała, wcale nie wynika, że jest piekło i niebo i czyściec jako miejsca dla zdezinkarnowanej duszy.

Dusza po śmierci ciała zdaje rachunek ze swojego życia w ciele i w zależności od tego jak żyła takie są dalsze koleje jej losu.

To, co religia nazywa czyśćcem jest stanem oczyszczania się duszy poprzez wyrzuty sumienia i pragnienie odpokutowania za swoje winy i zdobycia prawdziwych zasług w oczach Boga.
Taka dusza najczęściej powraca na ziemię i to jest częścią jej pouty i kolejną szansą na zdobycie zasług

Powracają na ziemię również dusze, które miały na ziemi coś do zrobienia, a tego nie wykonały.
Różnych poszczególnych przypadków jet bardzo wiele
Nietóre dusze, te bardzo grzeszne pozostają w sferze przy ziemi w piekle , które same sobie stwarzają i wydaje im sie ono rzeczywiste.
Inne dusze te które prowadziły porządne życie i oczeiwały wiecznej nagrody żyją w wyimaginowanym niebie tak długo aż same stwierdzą że to tylko iluzja.

Inne tkwią przy swoich ciałach, albo te bardzo zmaterializowane wcale się nie budzą.

Inne dręczą wyrzuty sumienia i nie mają odwagi wznieśc się wyżej, a czasem takie dusze opętują żywych ludzi , aby delektować się tym co straciły, choć tak naprawdę poprzez cudze ciało nie jest to już możliwie.

Wiele dusz błąka się od domu do domu i szuka pomocy u żywych i prosi o światło modlitwy. A żywi najcześciej głusi i ślepi na otaczający duchowy świat nie udzielają potrzebującym duszom swojej uwagi i nie modlą się za nie,
niestety takich zagubionych dusz po śmierci ciała jest bardzo dużo i może im pomóc tylko, albo nasza modlitwa albo Duchy Światła.
Ta więc DUCHOWY ŚWIAT ma wiele pięter, ale nie jest on odległy, lecz żyje i pulsuje tuż obo nas.
Istnieje i zawsze istniało sporo ludzi uzdolnionych do odbierania tego świata tz mediów.
Lecz ten rodzaj kontaktu nie jest całkiem bezpieczny gdyż nigdy nie wie się jaka dusza zapragnie kontatku i się objawi. Tamten swiat ma też swoje złe i inteligentne duchy , które lubują się w czynieniu zła i wciąganiu w to ludzi.

Zauważyłam ze Dzienniczek Faustyny nie znalazł uznania w oczach uczestników tego forum.
A jednak jest w nim zawarte sporo prawdy, szczególnie w sprawach dusz proszących o pomoc i modlitwę.

Pomyście, że chociaż na nasz świat przychodzi bardzo wiele dusz to ogromna większośc z nich znajduje się i żyje w Zaświatach.
Zatraceniu dusz po smierci winny jest brak duchowego Światła jakie powinna była każda dusza zdobyć na ziemii BRAK PODSTAWOWEJ WIEDZY O DUCHOWYM ŻYCIU.
Popatrz człowiek, gdy wybiera się w daleką podróż zaopatrza się we wszysto co możliwe natomiast jak niewiele wie , gdy wybiera się w najważniejszą podróż w zaświaty.
Tam wchodzi dusza najczesciej zagubiona i nie wie dokąd się udać i komu zaufać.
A kto jest winien temu stanowi dusz?
Wydaje mi się że skąpe nauczanie naszych kosciołów o życiu duszy , nie przygotowujących ich do wyjścia z tego życia.
Ostatnie namaszczenie niestety nikomu do niczego się nie przydaje bo namaszczone ciało pozostaje na zawsze w grobie.
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 październik 01 2008 16:49   
Forum

Juz miałem nadzieję, że matejanka się zmęczyła.
Ale nie.
Musze więc pod jej wypowiedziami pozostawić komentarz

Quote by matejanka:

[QUOTERozmawiamy o rozumieniu zmartwychwstania w judaizmie a nie o niezrozumieniu przekazu Proroków.

I w tym miejscu zarówno judaizm jak i chrześciajństwo wykazuje się zmaterializowanym myśleniem ,
[/quote]
Matejanka wymyśliła sobie wygodne pojęcie "zmaterializowane myślenie" i sadzi, że wszystkich tym zaszantażuje.

Dla mnie jasne w tej wypowiedzi jest przede wszystkim to, że matejanka odcina się i od judaizmu i od chrześcijaństwa.

Ludzie: matejanka pisze wam, że uwaza chrzescijanstwo za bzdury i że je lekcewazy.
Co ona tu w ogóle robi?
Quote by matejanka:
szczególnie jest to przykre ze strony chrześciajństwa , które poznało Zbawienie w Chrystusie, a jednak przez dwa tysiące lat źle je interpretując, stworzyło ludzką własną drogę, inną od tej której nauczał Jezus.

Bez komentarza.
Jeszcze raz matejanka głosi, że chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z nauką Chrystusa.
I głosi to bez żadnych dowodów, tylko manipulując fragmentami z Biblii.

Quote by matejanka:

to Żydzi wiedzieli, że na końcu czasów powstaną zmarli, mylnie sądząc że to będą te same ciała w których te dusze zmartwychwstaną i dlatego w ten sposób grzebali swoich zmarłych.

Meksykańscy rolnicy?

Zdrowy rozsądek i logiczne myślenie oparte na wypowiedziach Biblii(nie ukrywam że nie tylko, bo sama niczego bym nie wymyśliła)

A ja uważam, że tylko ktoś matejance w glowie zamotał.
Jesli TT ma cokolwiek ze zdrowym rozsądkiem i logicznym mysleniem to chyba mamy inne definicje zdrowego rozsądku i logicznego myślenia
Quote by matejanka:

Chrześcijanstwo głosi, że zmartwychwstaną wszyscy ludzie wraz z ciałami

Jezeli nadal tak sądzisz, to jak sobie tłumaczysz, że będą sądzeni żywi i umarli.
To gdzie ten Sąd będzie się odbywał?
Na ziemni czy w zaświatach,
a ci umarli będą mieli ciało, czy nie i jeżeli nie to dlaczego?

Na wszystko odpowiedział św. Paweł w 1Kor 15.
Wystarczy żeby matejanka czytała

Quote by matejanka:

Bzdury acanka wypisujesz

nie chodzi o to czy ja jestem gorsza, lecz o ogólny stan wiary u ludzi w stulecia po ofierze Jezusa na krzyżu.

Rozumiem.
Cała ludzkość według matejanki jest gorsza, ale matejanka jest lepsza

Quote by matejanka:

Acha czyli rozumiem że grzesznicy też na wieczne potępienie otrzymają piękne przemienione i podobne do Jezusa ciała.

Dokladnie.
Czy jest w tym coś nielogicznego?
Albo sprzecznego z postanowieniami Boga?
Quote by matejanka:
Wiem, że kiedyś lubowano się pośród niektórych chrześcijan w opisach jak to w tych ciałach będzie lepiej można znęcać się nad grzesznikiem w piekle, ale dzisiaj?

Czy ktoś tutaj lubuje sie w takich opisach?
O czym ta matejanka pisze?

Quote by matejanka:
Może mnie oświecisz? Do czego potępionym na zawsze ciała????????

Takie jest postanowienie Boga.
Wystarczy ze matejanka skieruje to pytanie do Boga

Quote by matejanka:

Gdzie?

Medieval man! nie denerwuj się
Czy musi padać słowo zmartwychwstanie żeby zrozumieć o co chodzi ?

Rzucanie cytatami na oślep jest charakterystyczne dla oszustw
Quote by matejanka:
Ktoś, kto nawrócił się na wiarę w Pana i nie ukrywa się przed Nim oznacza, że nie musi, bo ma czyste sumienie, a gdy ma się czyste sumienie i wiarę w Chrystusa to jest się zmartwychwstałym duchowo stając się obrazem Boga!

Sorry, nie piszemy o zmartwychwstaniu duchowym, ale o ciała zmartwychwstaniu
Quote by matejanka:
Nasze zmartwychwstanie właśnie na tym polega, że mamy stać się znowu czystymi obrazami Boga.

To tylko jakaś fantasmagoria.
Kiedy Paweł pisze o zmartywchwstaniu ciał nie brzmi to jakbysmy mieli stac się czystymi przed Bogiem
Quote by matejanka:

Chrystus po Ukrzyżowaniu ciała poszedł w Duchu do Szeolu do grobów budzić dusze i tym które nie potrafiły sie wznieś do Duchowego Zycia zwiastować Dobrą Nowinę o Boskim Przebaczeniu grzechów i o Wiecznym Życiu Ducha!

I w Duchu Świętym poszedł zwiastować?
cyt W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu

Nie masz lepszego argumentu?

Już kiedyś tłumaczyłem matejance co znaczy okreslenie "w duchu".
Szkoda, ze zapomniała.
Jedynka.

Quote by matejanka:

oczywiscie: nie ma ani jednego cytatu potwierdzajacego zmartywchwstanie w ciele, ale Paweł pisał o zmartwychwstaniu w ciele.

Tak czytam ! Natomiast mam Ci do zarzucenia(przykro mi)
że nie szanujesz rozmówcy i odpowiadasz nie przeczytawszy tego, co rozmówca ma do powiedzenia.

Tutaj matejanka ma rację.
Nie szanuję kogoś kto:
- w co drugim zdaniu przeczy sam sobie
- jest ślepy na konkretne argumenty i udaje, że nie docierają do niego oczywiste fakty podparte konkretnymi miejscami (co najwazniejsze nie wyrwanymi z kontekstu lecz odczytywanymi krytycznie) w Pismie i w nauce pierwotnego Kościoła.

Quote by matejanka:

Najpierw zacytuję ks Mądrości mówiącą o tym , że to jakie ciało się otrzyma zależy od stanu naszej duszy .
ks Mądrości

Szkoda czasu na wykladnię i egzegeze Księgi Mądrości bez rozumienia jej kontekstu
Quote by matejanka:
A sw Paweł tak pisze
.1 list do Koryntian 15:35-41(35) Ale powie ktoś: Jak bywają wzbudzeni umarli? I w jakim ciele przychodzą? (36) Niemądry! To, co siejesz, nie ożywa, jeśli nie umrze. (37) A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem, które ma powstać
No właśnie!
Powstaje inne ciało niż to które było efektem naszego siewu z poprzedniego życia, czyli jasno i wyraźnie
ZMARTWYCHWSTAJE ZAWSZE INNE CIAŁO, A NIE TO SAMO!
najpierw umiera stare ciało, aby ożyło dla duszy nowe inne, nie to które pozostało w ziemi!

W pewnym sensie zgoda na takie sformułowanie.
To, że zmartwychwstaniemy w ciele nie oznacza, że nasze dotychczasowe ciała zostana reanimowane.
Nie oznacza to jednak wcale że zmartwychwstanie w ciele oznacza "zmartwychwstanie tej samej duszy w nowym ciele przychodzacego na swiat nowego dziecka". Wtedy bowiem matejanka przwczyłaby samej sobie, bo dopuszczałaby, że zmartwychwstanie (nie to powstanie z grzechu) dotyczy tylko duszy. A przecież sama matejanka wie, że jest ona nieśmiertelna.
Jednym słowem teoria zmartwychwstania jako reinkarnacji jest niespójna i posługuje się falszywym tokiem rozumowania kiedy jedno znaczenie wyrazu podkladane jest pod inne znaczenie tego samego wyrazu i wywodzi się z niego pseudo-dowodzenie logiczne
Quote by matejanka:
Swięty Paweł, jak widzą wszyscy, nie mówi tu o żadnym powszechnym zmartwychwstaniu ciał na końcu czasów,

Oj mówi, mowi.
Wystarczy żeby matejanka nauczyła się czytać.

Quote by matejanka:
ale rozważa w jakim ciele POWRACAJĄ DUSZE DO PONOWNEGO ŻYCIA NA ZIEMI

Tego akurat nie mówi

Quote by matejanka:
Dusza bez ducha może istnieć, ale wtedy nie mieszka na ziemi w ludzkim ciele , tylko w zwierzęcym.

Jakies objawienie?

===

Cytat 
Andrzej
 październik 01 2008 17:09   
Forum

Quote by matejanka:
Najogólniej rzecz biorąc

Dotyczy zmartwychwstania duszy do życia w ciele-zmartwychwstanie ciała będące reinarnacją duszy

To akurat jest tylko matejanki teza.
Zmartwychwstanie ciała to jednorazowe wydarzenie jakie odbędzie się w okolicznosciach sądu ostatecznego kiedy dusza na nowo połaczy się ze swoim własnym, aczkolwiek przemienionym ciałem.
Reinkarnacja nie ma z tym nie wspolnego i jest pojęciem pozachrześcijańskim
Quote by matejanka:
i
zmartwychwstanie duchowe duszy do życia w Duchowosci po śmierci ciała

Co jest także pozachrześcijańskim pojęciem, ponieważ dusza nie potrzebuje żadnego duchowego zmartwychwstania skoro nigdy nie umiera.
Natomiast sylogizmy typu, że dusza umiera popełniając grzech i dlatego musi zmartwychwstać w tej rozmowie sa zupełnie bez sensu
Quote by matejanka:

Sprawę zmartwychwstania można ująć też tak:
Gdy dusza opuszcza świat Ducha to dla tego świata(w pewien sposób) umiera

Niestety.
Matejanka musiałaby najpierw udowodnić, ze dusza opuszcza świat Ducha.

Quote by matejanka:
gdy opuszcza świat materii również dla niego umiera i wyraza się to w sposób widoczny tym, że jej ziemska powłoka przestaje mieć życie.

Ojoj. Znowu gadanie o oczywistościach. Truizmy.
Scholastycy sredniowieczni mieli to do siebie, że dawno o tym pisali i co wazniejsze pisali posługując się aparatem logiki i filozofii a nie pseudo-uduchowionych stwierdzeń.
Przez to unikneli pułapki popadnięcia w spirytualizm

Quote by matejanka:
Jeszcze inaczej mówiąc dusza opuszcza raz jeden, a raz drugi świat, to dla jednego odchodzi, a dla drugiego zmartwychwstaje .

Wow.
To oczywiście pozachrześcijanskie ujęcie.
Dusza przed złączeniem się z ciałem w jednej ludzkiej osobie nie istniała wczesniej w żadnym duchowym świecie.
Nie ma czegoś takiego jak preegzystencja sensu stricto
Quote by matejanka:
Gdy dusza zmartwychwstaje do życia na ziemi wyraża się to życiem ciała(ale nowego)a więc ciała zmartwychwstaniem

Jak wyżej.
Teza pozachrześcijanstwa.
Oszustwo
Quote by matejanka:
W tym poście chciałabym dla przejrzystości mówić wyłącznie o śmierci i zmartwychwstaniu ciała w aspekcie Prawa Reinarnacji duszy

Nie ma takiego prawa.
Ale zawsze można pofantazjować.
Dla uczciwości należy jednak wspomnieć, że jest to tylko fantazjowanie a nie nauka chrześcijańska.

Quote by matejanka:
Najpierw chciałabym w ramach uzasadnienia tej tezy zastanowić się czym jest śmierć człowieka , gdyż aby zrozumieć zmartwychwstanie musi się zrozumieć śmierć

Czyli ciało żyje wtedy, gdy w nim żyje dusza z duchem, czyli jeszcze inaczej ciało może zmartwychwstać tylo wtedy, gdy powróci do niego dusza z duchem.

Pominę tutaj powrót duszy do tego samego ciała, gdyż to Biblia nazwała wsrzeszeniem.

na razie można to wytrzymać
Quote by matejanka:
Zajmijmy się powrotem duszy do ciała na przebiegu życia duszy za każdym razem powracającej do innego ciała i dającej innemu ciału życie

A tego nie.
Oszustwo.
Kłamstwo.
Wymysł.
teza pozachrześcijańska

Quote by matejanka:
W ks Rodzaju Bóg powiedział po ulepieniu Adama z gliny , prochem jesteś i do prochu powrócisz!
Nie dał żadnej obietnicy powrotu TEGO SAMEGO PROCHU DO ŻYCIA

Nie rozumiem tylko jednego.
Dlaczego kłamczucha matejanka nie wspomniała, że słowa "prochem jesteś i w proch się obrócisz" padły dopiero po grzechu pierworodnym czyli odwróceniu sie człowieka od Boga.
Bóg nie powiedział ich po ulepieniu człowieka, czyli nie dotyczyły czlowieka w jego stanie pierwotnej szczęśliwości.
W raju (pojęcie łaczności z Bogiem) czlowiek był niesmiertelny.

Quote by matejanka:
W liście do Hebrajczyków sw Paweł podkreśla jednorazowe życie konkretnego ludzkiego bytu pisząc
Człowiek umiera tylko, raz a potem sąd!

Dokladnie.
To jest wlasnie argument przeciwko reinkarnacji
Quote by matejanka:
To stwierdzenie WYKLUCZA ZMARTWYCHWSTANIE TEGO SAMEGO CZŁOWIEKA NA KOLEJNY SĄD NA KOŃCU CZASÓW, GDYŻ PAWEŁ NAPISAŁ JASNO CZŁOWIEK ŻYJE
TYLO RAZ A POTEM SĄD

No cóż.
Tak jest jak się czyta bez umiejętności rozumienia tekstów.

Quote by matejanka:

W Apokalipsie natomiast jest mówione nie tylko o jednorazowej śmierci, ale jeszcze o śmierci drugiej i co najmniej dwukrotnym zmartwychwstaniu duszy do życia na ziemi!

Jak wyżej.
Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem
Quote by matejanka:
bla, bla, bla...

no ten cały fragment to bełkot
Quote by matejanka:

W oryginalnym teście znajdują się Słowa trochos tes geneseos czyli KOŁO POWSTAWANIA.
INACZEJ MÓWIĄC GRZECHY JĘZYKA MOGĄ BYĆ POWODEM DO KOLEJNEGO POWSTANIA NA ZIEMI DUSZY W CIELE TAKIEJ KTÓRA NA SĄDZIE OKZAŁA SIĘ NIGODNa POZOSTANIA W ŚWIECIE PRZYSZŁYM CZYLI DOMU OJCA
cdn.

pozdrawiam

Nawiasem mowiąc o pojeciu trochos tes geneseos pisano na tym portalu.(artykuł Romana Zająca)
Ale raczyłaś to zlekceważyć w imię urojeń chorego umysłu

===

Cytat 
Andrzej
 październik 01 2008 17:22   
Forum

Quote by matejanka:
Halo Kasandro!
z śmierci tylko ciała, wcale nie wynika, że jest piekło i niebo i czyściec jako miejsca dla zdezinkarnowanej duszy.

ale wynika z nauczania Kościoła
Quote by matejanka:
Dusza po śmierci ciała zdaje rachunek ze swojego życia w ciele i w zależności od tego jak żyła takie są dalsze koleje jej losu.

To, co religia nazywa czyśćcem jest stanem oczyszczania się duszy poprzez wyrzuty sumienia i pragnienie odpokutowania za swoje winy i zdobycia prawdziwych zasług w oczach Boga.

Czyściec to stan oczyszczania się poprzez miłość, ktorej żar udoskonala duszę.
Dusza w czyśćcu nie jest w stanie zdobywac żadnych zasług
Quote by matejanka:
Taka dusza najczęściej powraca na ziemię i to jest częścią jej pouty i kolejną szansą na zdobycie zasług

Taaaaaak.
Jak w "Autostradzie do nieba".
Matejanka głosi religię rodem z Hollywood

Quote by matejanka:
Powracają na ziemię również dusze, które miały na ziemi coś do zrobienia, a tego nie wykonały.

Jeszcze jeden zerial amerykańskie.
Macdonaldyzacja chrzescijanstwa w wykonaniu amtejanki
Załosne

Quote by matejanka:
Wiele dusz błąka się od domu do domu i szuka pomocy u żywych i prosi o światło modlitwy. A żywi najcześciej głusi i ślepi na otaczający duchowy świat nie udzielają potrzebującym duszom swojej uwagi i nie modlą się za nie,

halloween?

Quote by matejanka:
niestety takich zagubionych dusz po śmierci ciała jest bardzo dużo i może im pomóc tylko, albo nasza modlitwa albo Duchy Światła.

Duchy światła!!!
Matejanka wkracza w niebezpieczna sferę ezoteryzmu

Quote by matejanka:
Ta więc DUCHOWY ŚWIAT ma wiele pięter, ale nie jest on odległy, lecz żyje i pulsuje tuż obo nas.

O tak.
I raczej nie jest nam przychylny
Dlatego Kościół przestrzega przed okultyzmem

Quote by matejanka:
Istnieje i zawsze istniało sporo ludzi uzdolnionych do odbierania tego świata tz mediów.

Najczęsciej to ludzie opętani przez szatana lub sami otwierający się na zło.

Quote by matejanka:
Lecz ten rodzaj kontaktu nie jest całkiem bezpieczny gdyż nigdy nie wie się jaka dusza zapragnie kontatku i się objawi.

No proszę, a jednak

Quote by matejanka:
Tamten swiat ma też swoje złe i inteligentne duchy , które lubują się w czynieniu zła i wciąganiu w to ludzi.

Powiem więcej.
Takich jest zdecydowana większość
Quote by matejanka:
Zauważyłam ze Dzienniczek Faustyny nie znalazł uznania w oczach uczestników tego forum.
A jednak jest w nim zawarte sporo prawdy, szczególnie w sprawach dusz proszących o pomoc i modlitwę.

Żeby tylko nie prowadziło to niektorych do nieprzemyślanego otwierania się na swiat pozamaterialny
Quote by matejanka:
Pomyście, że chociaż na nasz świat przychodzi bardzo wiele dusz to ogromna większośc z nich znajduje się i żyje w Zaświatach.

I jak powiedział Jezus w przypowieści o bogaczu i nędzarzu: między nami a wami zionie olbrzymia otchłań".
Tak więc dusze raczej nie maja możliwości kontaktowania się z żywymi.
Mogą natomiast czynić to stworzenia duchowe (różne od dusz ludzkich)

Quote by matejanka:
Zatraceniu dusz po smierci winny jest brak duchowego Światła jakie powinna była każda dusza zdobyć na ziemii BRAK PODSTAWOWEJ WIEDZY O DUCHOWYM ŻYCIU.

Dusza na ziemi powinna dac się ogarnąć Jezusowej miłości (jaką okazał poprzez Wcielenie i pozostawienie na ziemi swojego Kościola). To wystarczy

Quote by matejanka:
Popatrz człowiek, gdy wybiera się w daleką podróż zaopatrza się we wszysto co możliwe natomiast jak niewiele wie , gdy wybiera się w najważniejszą podróż w zaświaty.
Tam wchodzi dusza najczesciej zagubiona i nie wie dokąd się udać i komu zaufać.
A kto jest winien temu stanowi dusz?
Wydaje mi się że skąpe nauczanie naszych kosciołów o życiu duszy , nie przygotowujących ich do wyjścia z tego życia.

Błąd.
Kościoly chrześcijańskie wystarczająco przygotowują dusze do zycia wiecznego.
Quote by matejanka:
Ostatnie namaszczenie niestety nikomu do niczego się nie przydaje bo namaszczone ciało pozostaje na zawsze w grobie.
pozdrawiam

zaprzeczasz sakramentowi (czyli znakowi łaski) jaki jest ostatnią szansą na pojednanie się człowieka z Bogiem

===

Cytat 
epablito
 październik 01 2008 18:12   
Forum

Quote by happybean:czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?... jak w temacie

Nie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 01 2008 19:46   
Forum

Quote by epablito:
Quote by happybean:czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?... jak w temacie

Nie.

wow.
Tak bez żadnego uzasadnienia?

===

Cytat 
med
 październik 01 2008 20:17   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by matejanka:
Quote by happybean: jak w temacie

Nie, nasze ciało, takie samo w jakim spędziliśmy ziemskie życie, nie zmartwychwstanie.

jak napisałem w pierwszej wypowiedzi, staowisko chrześcijańskie jest takie, że nasze ciało powstanie z martwych. KOnkretne fizyczne ciało będzie konkretnie rzeczywiście żyło.
Inne opinie, takie jak matejanki sa niechrześcjańskie
Quote by matejanka:

Medieval Man!
Prezentujesz dogmatyczne rozumienie tej kwestii i apodyktycznie uzurpujesz sobie tak jak dzisiejszy kościół wyłączne prawo do rozumienia tych kwestii. Jest w tym typowa arogancja zwolenników jedynego "słusznego" rozumienia, kiedy coś jest chrześcijańskie, a kiedy nie.

A sprawy przedstawiają się trochę inaczej niż myślisz...

Odsyłam Ciebie oraz wszystkich uczestników tej dyskusji do innej pasjonującej wymiany poglądów na tym samym portalu Kościół.pl między Romanem Zającem - biblistą i demonologiem z KUL a monsegur-em. Demonolog z KUL napisał artykuł "Reinkarnacja" mający w intencji rozprawić się z tą herezją. Wszystko by poszło gładko gdyby na drodze nie stanął mu wykazujący się niezwykłą erudycją montsegur no i dla demonologa zaczęły się schody...
Polecam!
Wystarczy użyć portalowej wyszukiwarki wpisując hasło reinkarnacja albo montsegur, aby znaleźć nie tylko tą pasjonującą polemikę, ale również znakomite artykuły Montsegura napisane później w tym właśnie temacie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 01 2008 21:12   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by matejanka:

Nie, nasze ciało, takie samo w jakim spędziliśmy ziemskie życie, nie zmartwychwstanie.

jak napisałem w pierwszej wypowiedzi, staowisko chrześcijańskie jest takie, że nasze ciało powstanie z martwych. KOnkretne fizyczne ciało będzie konkretnie rzeczywiście żyło.
Quote by matejanka:

Prezentujesz dogmatyczne rozumienie tej kwestii i apodyktycznie uzurpujesz sobie tak jak dzisiejszy kościół wyłączne prawo do rozumienia tych kwestii. Jest w tym typowa arogancja zwolenników jedynego "słusznego" rozumienia, kiedy coś jest chrześcijańskie a kiedy nie.

Odsyłam Ciebie oraz wszystkich uczestników tej dyskusji do innej pasjonującej dyskusji na tym samym portalu Kościół.pl między Romanem Zającem - biblistą i demonologiem z KUL a monsegur-em. Demonolog z KUL napisał artykuł "Reinkarnacja" mający w intencji rozprawić się z tą herezją. Wszystko by poszło gładko gdyby na drodze nie stanął mu wykazujacy się niezwykłą erudycją montsegur no i dla demonologa zaczęły się schody...
Polecam!
Wystarczy użyć portalowej wyszukiwarki wpisując hasło reinkarnacja albo montsegur aby znaleźć nie tylko tą pasjonującą polemikę ale znakomite artykuły Montsegura napisane później w tym właśnie temacie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 01 2008 21:19   
Forum

1234qwer12 widzę, że jesteś nowy. Posty twe nie są widocznie zapewne dlatego, że źle masz coś zrobione z QUOTE i /QUOTE. Jeden znaczek brakuje, lub jest źle wpisany i może cały post się nie pojawić.

PS. Czy ty nie wypowiadasz się na onecie pod nickiem qwer?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
potwor
 październik 01 2008 21:27   
Forum

Quote by 1234qwer12:
Quote by medieval_man:
Quote by matejanka:

Quote by matejanka:

Prezentujesz dogmatyczne rozumienie tej kwestii i apodyktycznie uzurpujesz sobie tak jak dzisiejszy kościół wyłączne prawo do rozumienia tych kwestii. Jest w tym typowa arogancja zwolenników jedynego "słusznego" rozumienia, kiedy coś jest chrześcijańskie a kiedy nie.

Odsyłam Ciebie oraz wszystkich uczestników tej dyskusji do innej pasjonującej dyskusji na tym samym portalu Kościół.pl między Romanem Zającem - biblistą i demonologiem z KUL a monsegur-em. Demonolog z KUL napisał artykuł "Reinkarnacja" mający w intencji rozprawić się z tą herezją. Wszystko by poszło gładko gdyby na drodze nie stanął mu wykazujacy się niezwykłą erudycją montsegur no i dla demonologa zaczęły się schody...
Polecam!
Wystarczy użyć portalowej wyszukiwarki wpisując hasło reinkarnacja albo montsegur aby znaleźć nie tylko tą pasjonującą polemikę ale znakomite artykuły Montsegura napisane później w tym właśnie temacie.

wyciągniete z postu qwer

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 01 2008 21:49   
Forum

Cytat za: epablito]
[Cytat za: happybean]czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?... jak w temacie

Nie.

medieval man:"Tak bez żadnego uzasadnienia?

Zostaliśmy stworzeni w Niebie jako istoty duchowe(Fil.3.20)na podobieństwo Boże.A ponieważ w Niebie nikt nie ma i nigdy nie miał ciała fizycznego,to i nie będzie żadnego zmartwychwstania ciała fizycznego.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 01 2008 23:31   
Forum

Quote by eviva:
Zostaliśmy stworzeni w Niebie jako istoty duchowe(Fil.3.20)na podobieństwo Boże.A ponieważ w Niebie nikt nie ma i nigdy nie miał ciała fizycznego,to i nie będzie żadnego zmartwychwstania ciała fizycznego.

Z wersu "nasza ojczyzna jest w niebie" tylko niedokształceni i analfabeci biblijni badź świadomie fałszujący sens Biblii mogą wnioskować, że człowiek został stworzony w niebie jako istota duchowa.

Co do biblijnych wskazówek na temat stworzenia człowieka jasno wypowiada się Księga Rodzaju, jasno wypowiadają sie Psalmy i inne księgi.

Szukanie na siłę czegos innego jest domeną oszustów

===

Cytat 
matejanka
 październik 02 2008 09:15   
Forum

Oczywista brednia.

Moi mili!

Zanim przejdziemy do rozważań o duchowym zmartwychwstaniu duszy w oparciu o wypowiedzi Biblii, pragnę najpierw wykazać, cytując post Medieval mana, że jego poglądy , jakoby cały judaizm wierzył w ciała zmartwychwstanie są wynikiem nieznajomości judaizmu i zamieszczam fragment artykułu z netu poświęcony tej tematyce.
Z całego artykułu wynika, że Żydzi mieli na temat zmartwychwstania bardzo zróżnicowane poglądy, a pośród nich Esseńczycy, których nauczanie było najbliższe temu czego nauczał Jezus(sam Medeieval man się na to powoływał) wierzyli wyłącznie w duchowe zmartwychwstanie .
A oto ten fragment z artykułu
here

W czasach współczesnych Jezusowi istniał wśród Żydów jeszcze jeden odłam, który żydowski historyk, będący świadkiem wydarzeń z roku 70 i wzięty do rzymskiej niewoli określa mianem esseńczyków. Opis ich koncepcji na życie pozagrobowe w „Wojnie żydowskiej” został przedstawiony w ten sposób: „Mają oni niezłomną wiarę, że ciała są zniszczalne, a tworząca je materia przemijająca, lecz dusze nieśmiertelne trwają wiecznie. Bujając swobodnie, jako że pochodzą z delikatnego eteru, zostały związane z ciałem i jakby zamknięte w więzieniu, przyciągnięte jakimś naturalnym czarem, lecz kiedy uwalnia się z więzów cielesnych, jakby wyzwolone z długiej niewoli, radują się i ulatują w górę. Podzielając pogląd synów Hellady utrzymują, że na dobre dusze czeka mieszkanie za oceanem i miejsce, którego nie tropią ulewy, śnieżyce lub skwar, lecz orzeźwia je zawsze łagodny zefir, wiejący od oceanu. Złym duszom przeznaczają ciemną i nawiedzaną burzami otchłań, gdzie są tylko nie kończące się kary”. Flawiusz uważa, że te poglądy zostały zaczerpnięte z wyobrażeń greckich w których to dusze dzielnych dobrych ludzi umieszczane są na Wyspach Szczęśliwych, a dusze złych w Hadesie i pisze dalej o esseńczykach: „Więc najpierw głoszą, że dusze trwają wiecznie, a przez to chcą następnie skłonić ludzi do cnoty i od występku odstraszyć. Dobrzy bowiem stają się w życiu lepszymi mając nadzieje, że także po śmierci otrzymają nagrodę, zaś żądze złych hamuje obawa, ponieważ mogą spodziewać się, że jeśli cokolwiek zdołali ukryć za życia, nie unikną kary wiecznej po śmierci.”
W związku z poglądami esseńczyków na dusze należy przypomnieć naukę o niej rabinów. Otóż dusza jest rozpatrywana w pięciu kategoriach: nefesz, ruach, neszama, jechida i chajja. Nefesz to krew, gdyż powiedziano „krew jest duszą” (Pwt 12, 23). W tym kontekście oznacza żywotność i odnosi się zarówno do zwierząt jak i do ludzi. Każde stworzenie obdarzone żywotnością, oddaje ją osobie, która je spożywa, podnosząc z kolei jej żywotność. W rezultacie nefesz ginie wraz ze śmiercią osobnika. Ruach jest tym, co wznosi się i opada, gdyż napisano w Księdze Koheleta: „Któż wie, czy duch unosi się do góry?” (3,21). Neszama to usposobienie. Ruach i neszama są używane zamiennie na oznaczenie ludzkiej psyche i odnoszą się wyłącznie do człowieka. Stanowią nieśmiertelną część jego osoby, „dech”, który tchnął weń Bóg.
W Midraszu do Psalmu 41 zapisano takie wyobrażenie rabinów na temat neszama i co się z nią dzieje po śmierci. Otóż gdy nadchodzi kres i człowiek ma opuścić świat pojawia się Anioł Śmierci, by zabrać jego duszę (neszama). Neszama przypomina żyłę pełną krwi, z której małe żyłki rozchodzą się po całym ciele. Anioł śmierci chwyta górny kraniec żyły i wyjmuje ją z ciała. Po jej wyjęciu człowiek umiera, jego duch wylatuje i osiada na nosie do czasu, gdy ciało ulegnie rozkładowi. Kiedy to nastąpi, płacze i woła „Panie Wszechświata! Dokąd mnie wiodą?” Zabiera go natychmiast anioł Duma i prowadzi przed trybunał śmierci między duchy. Jeśli wiódł prawe życie, ogłaszając przed nim: „Przygotujcie miejsce dla takiego a takiego sprawiedliwego”; tak sunie on krok po kroku, aż znajdzie się w obecności szechiny (Boskiej Obecności).

Myślę że warto nadal konstruktywnie dyskutować, gdyż ustalenie tej, jakże ważnej prawdy o ZMARTWYCHWSTANIU,
ma wielkie znaczenie dla naszej tożsamości, a więc wiary w to skąd przychodzimy, kim jesteśmy,i dokąd idziemy a w efekcie jaki jest cel naszego życia na ziemi.
Kpinami i nieprzemyślanym zaprzeczaniem oczywistej wymowie Pisma Świętego, tylko dlatego, ze to zagraża raz ustalonym przed setkami lat prawdom, nigdy tej prawdy nie ustalimy a przecież chodzi o Prawdę Drogę i Życie a nie o to kto ma rację.
Już raz historia ludzkości wykazała, że ślepa wiara w naukę uczonych w Piśmie może nas sprowadzić na manowce wiary
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 październik 02 2008 11:22   
Forum

Quote by matejanka:
Moi mili!

Zanim przejdziemy do rozważań o duchowym zmartwychwstaniu duszy w oparciu o wypowiedzi Biblii, pragnę najpierw wykazać, cytując post Medieval mana, że jego poglądy , jakoby cały judaizm wierzył w ciała zmartwychwstanie są wynikiem nieznajomości judaizmu i zamieszczam fragment artykułu z netu poświęcony tej tematyce.
Z całego artykułu wynika, że Żydzi mieli na temat zmartwychwstania bardzo zróżnicowane poglądy, a pośród nich Esseńczycy, których nauczanie było najbliższe temu czego nauczał Jezus(sam Medeieval man się na to powoływał) wierzyli wyłącznie w duchowe zmartwychwstanie .
A oto ten fragment z artykułu
here

biedna matejanka

z całego artykułu, który potwierdza tezę, że judaizm w ogóle jako prawdę wiary głosił zmartwychwstanie ciała, matejanka wybrała tylko to, co ją interesowało, a mianowicie, że na obrzeżach judaizmu były pewne prądy, które stawiały w tym zakresie siebie samych poza judaizmem i nauczaniem Biblii, skoro poglądy esseńczyków zostały zaczerpnięte z wyobrażeń greckich

W ten sposób matejanka jedynie jeszcze raz potwierdza, że stawia siebie samą poza nauczaniem Biblii, niezaleznie od wielości wygibasów myślowych jakich by nie dokonała.

Podziękujmy matejance, że wskazała nam artykuł, ktory rozprawia się z jej poglądami będacymi wprowadzaniem na manowce błędu poprzez uwierzenie oszukańczemu pseudo-objawieniu.

Czasem matejanko potrafisz wykonać świetną robotę.

===

Cytat 
Andrzej
 październik 02 2008 15:40   
Forum

Polecam!

Nie wiem za bardzo kto w końcu napisał powyższe, ale czuje się upoważniony do udzielenia odpowiedzi.

Oczywiście, że uzurpuję sobie, na podstawie dziejów Kościoła (nie tylko Krk, ale wszystkich Kosciołów chrześcijańskich), prawo do "słusznego" rozumienia kiedy coś jest chrześcijańskie, a kiedy jest niechrześcijańskie.
To, bowiem, że ktoś stosuje wobec siebie okreslenie "chrześcijański" nie znaczy, że okreslenie to odpowiada prawdzie.
To, ze ktos powołuje się na Chrystusa nie oznacza, że mieście się w kregu chrześcijaństwa rozumianego jako pewien system religijny.

Natomiast nigdy nie zgodzę się na "rozmywanie" pojęcia chrześcijaństwa poprzez wkładanie weń jak do wora bez granic wszystkiego co tylko ktoś wymysli.

Co do dyskusji pomiędzy montsegurem a Romanem Zającem to rzeczywistość jest inna niż przedstawiasz.

Sprawa zaczęła się od tego, że Montsegur faktycznie opublikował swoje przemyślenia na temat możliwości przyjęcia teorii reinkarnajci przez chrześcijaństwo. Niestety, jak wykazał to p. Zając, oraz inni uczestnicy dyskusji, argumenty Montsegura były bardziej emocjonalne niz merytoryczne.
Tak że schody istotnie się zaczęły, ale nie dla p. Zająca ale dla Montsegura.

Oczywiście, możesz sobie uważać, że Montsegur wszystko pięknie udowodnił. Wolę jednak, aby ocena argumentow dwóch stron sporu została pozostawiona czytelnikom portalu.
Zaklinanie rzeczywistości niczemu nie służy

===

Cytat 
eviva
 październik 02 2008 16:11   
Forum

matejanka:"Wydaje mi się że skąpe nauczanie naszych kosciołów o życiu duszy , nie przygotowujących ich do wyjścia z tego życia.

medieval man:"Błąd.
Kościoly chrześcijańskie wystarczająco przygotowują dusze do zycia wiecznego".

To "wystarczająco",to wynosi coś około 1000zł za pogrzeb,a ksiądz i tak okłamuje duszę mówiąc:"Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz,ale Pan wskrzesi cię w dniu ostatecznym".Dlatego jest bardzo dużo zagubionych dusz,które po śmierci fizycznego ciała nie wiedzą,co mają dalej robić.Są osoby,które w stanie OOBE zajmują się "odzyskiwaniem" takich zagubionych dusz i przeprowadzają je ku Światłu.Można o tym przeczytać na forach poświęconych temu zagadnieniu.

Pan Zając pisze nieprawdę i świadomieudaje,że nie widzi wielu przykładów reinkarnacji podanych w Biblii,które przytaczała też np.matejanka.

Natomiast nigdy nie zgodzę się na "rozmywanie" pojęcia chrześcijaństwa poprzez wkładanie weń jak do wora bez granic wszystkiego co tylko ktoś wymysli.

Powinno się wreszcie ustalić,że:

Chrzescijaninem jest tylko ten,kto wykonuje wolę Bożą

i nie rozmywać tego pojęcia,jak słusznie zauważyłeś.Powinieneś coś zadziałać w tej sprawie.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 02 2008 16:40   
Forum

Quote by eviva:
matejanka:"Wydaje mi się że skąpe nauczanie naszych kosciołów o życiu duszy , nie przygotowujących ich do wyjścia z tego życia.

medieval man:"Błąd.
Kościoly chrześcijańskie wystarczająco przygotowują dusze do zycia wiecznego".

To "wystarczająco",to wynosi coś około 1000zł za pogrzeb,

to bardzo żałosny argument (?)
Jesli masz tylko taki kontakt z Kościołami chrześcijańskimi, to współczuję
Quote by eviva:
a ksiądz i tak okłamuje duszę mówiąc:"Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz,ale Pan wskrzesi cię w dniu ostatecznym".

Zdanie "z prochu powtsałeś i w proch się obrócisz" pochodzi z Biblii.
Zdanie "Pan wskrzesi cie w dniu ostatecznym" jet powtórzeinem zdania Marty, siostry Łazarza: "Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym" i nastepującego po nim zdania wypowiedzinego przez Pana: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie".

Wiec czy naprawdę ksiądz tu kogokolwiek okłamuje?
Quote by eviva:
Dlatego jest bardzo dużo zagubionych dusz,które po śmierci fizycznego ciała nie wiedzą,co mają dalej robić.Są osoby,które w stanie OOBE zajmują się "odzyskiwaniem" takich zagubionych dusz i przeprowadzają je ku Światłu.Można o tym przeczytać na forach poświęconych temu zagadnieniu.

Co nie znaczy, że to jest prawdą.
Podobnie można przeczytac wiele Twoich wypowiedzi, z ktorych większość jest bzdurą.
Quote by eviva:
Pan Zając pisze nieprawdę i świadomieudaje,że nie widzi wielu przykładów reinkarnacji podanych w Biblii,które przytaczała też np.matejanka.

Niestety, nie masz na to żadnego dowodu.
Ba, nawet nie masz krzty wykształcenia, ani 1% wykształcenia, ktore ma p. Zając, żeby w ogóle na ten temat się wypowiadać
Quote by eviva:

Powinno się wreszcie ustalić,że:

Chrzescijaninem jest tylko ten,kto wykonuje wolę Bożą

Bo to Twoja definicja?
Quote by eviva:
i nie rozmywać tego pojęcia,jak słusznie zauważyłeś.Powinieneś coś zadziałać w tej sprawie.

Własnie cały czas to robię wysmiewając takie bzdury jakie głosisz Ty na przykład

===

Cytat 
med
 październik 02 2008 21:26   
Forum

Quote by medieval_man:

Oczywiście, że uzurpuję sobie, na podstawie dziejów Kościoła (nie tylko Krk, ale wszystkich Kosciołów chrześcijańskich), prawo do "słusznego" rozumienia kiedy coś jest chrześcijańskie, a kiedy jest niechrześcijańskie.

No cóż, duch chrześcijaństwa inkwizycyjnego jest niezniszczalny...

To, bowiem, że ktoś stosuje wobec siebie okreslenie "chrześcijański" nie znaczy, że okreslenie to odpowiada prawdzie.

Nie myśl, że jesteś wyłączony z powyższego twierdzenia.

To, ze ktos powołuje się na Chrystusa nie oznacza, że mieście się w kregu chrześcijaństwa rozumianego jako pewien system religijny.

Tutaj się zgadzam całkowicie. Na szczęście Chrystus nie nauczał o żadnym systemie. Tak więc podążanie w ślady Chrystusa a bycie w kręgu systemu to dwie osobne kwestie, niekoniecznie na siebie zachodzące.

Co do dyskusji pomiędzy montsegurem a Romanem Zającem to rzeczywistość jest inna niż przedstawiasz.

Sprawa zaczęła się od tego, że Montsegur faktycznie opublikował swoje przemyślenia na temat możliwości przyjęcia teorii reinkarnajci przez chrześcijaństwo. Niestety, jak wykazał to p. Zając, oraz inni uczestnicy dyskusji, argumenty Montsegura były bardziej emocjonalne niz merytoryczne.

Oczywiście, możesz sobie uważać, że Montsegur wszystko pięknie udowodnił. Wolę jednak, aby ocena argumentow dwóch stron sporu została pozostawiona czytelnikom portalu.

Zdumiewające jest to co piszesz. Przecież sam brałeś udział w tej polemice! No, ale niektórzy nigdy nie potrafią przyznać się do porażki. Na szczęście inni mogą przeczytać jego artykuły, komentarze oraz odpowiedzi i zobaczyć, że są one zawsze wyczerpujące, logiczne, erudycyjne. Ostatnie słowo zawsze należało do niego mimo zacietrzewienia niektórych jego oponentów. Godne uznania było również to, że cały czas potrafił zachować spokój i wysoki poziom swoich wypowiedzi.
Montsegur nie udowadniał wszystkiego bo sam stwierdził, że kwestia reinkarnacji i zmartwychstania ciał ostatecznie są kwestią wiary. Ale wiara nie bierze się z niczego. Wspiera ją m.in. intelekt i dla niego(intelektu) logika reinkarnacji jest bardziej przekonująca.
Tak więc to nie ja zaklinam rzeczywistość...

med

Zaklinanie rzeczywistości niczemu nie służy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,79 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty