Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?
 |  Wersja do druku
Andrzej
 październik 05 2008 23:46   
Forum

Status: offline

Quote by matejanka: Sw Paweł powiedział mówiąc o zmartwychwstawaniu ciał na koncu swoich wywodów
że "ciało i krew nie odziedziczą królestwa!"
Dlaczego to dodał?
Gdy spekulował , że powstają z martwych rózne ciała( w procesie ponownego wcielania się dusz) to te ciała mogą być ciałami uduchowionymi, ale nawet takie uduchowione ciała, noszące w sobie obraz "człowieka niebieskiego" nie wejdą do Domu Ojca.

Nie rozumiem dlaczego upierasz się przy tej bezrozumnej egzegezie tego sformułowania?

To, co św. Paweł nazywa "duchem", można by nazwać dobrymi skłonnościami uformowanymi w nas przez Ducha Świętego.
Te dobre skłonności przynoszą dobre owoce w postaci dobrych czynów.
Natomiast "ciało" przeciwstawione "duchowi" to skażenie człowieka, jego pożądliwości, wady, nałogi, które pobudzają do popełniania złych czynów.

czyli jasne, że nie odziedziczą Królestwa ludzie poddający się swoim pożądliwościom , wadom i nałgom, a nie dotyczy to sformułowanie w ogóle ciała ludzkiego jako takiego

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 październik 05 2008 23:55   
Forum

Quote by medieval_man: No cóż, mamy inne wyobrażenia Boga.
Moj Bóg jest Bogiem ingerującym w świat nieustannie o tyle, o ile "zapomnienie" przez Boga o świecie byłoby jednoznaczne z unicestwieniem tego świata.

To moj bog ma wieksza moc od Twojego. Moj potrafi stworzyc swiat, by nie musiec w niego ingerowac. Twoj nie jest doskonaly i ciagle cos poprawia. Chyba zamowie sobie koszulke z napisem "Moj Bog jest lepszy od twojego"...

Mathias, jak to nie wiesz jak powstal Bog? Ludzie go stworzyli, nawet nadali mu imie...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 05 2008 23:56   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by 1234qwer12:
Natomiast jestem mile zaskoczony sugestią identyfikacji duszy z naszym "Ja" bo to dokładnie to pod czym ja się podpisuję. Nawet mnie pozytywnie zdumiało zdanie: "Kościół stwierdza dalsze istnienie i życie – po śmierci – elementu duchowego obdarzonego świadomością i wolą w taki sposób, że ‘ja’ ludzkie trwa nadal."
Tylko, że to przeczy Twoim poprzednim słowom. Cytuję je tutaj:

"Mylisz pojęcia.To nie jest "nasze" zjednoczenie się z "truposzczakami", ale ponowne zjednoczenie się duszy z ciałem. Nie sprawia to "ożywienia truposzczaka" czy zjednoczenia z nim, ale zmartwychwstanie - nowe życie całego człowieka."

Jeżeli dusza to "Ja", to wtedy tzw zmartwychwstanie to nic innego jak ponowne wcielenie się "Ja" w zgniłe szczątki naszego ciała, innymi słowy "nasze zjednoczenie się" z naszym rozłożonym trupem. Czyli dobrze pisałem.

Nie rozumiem dlaczego upierasz się przy jakichś gnijących szczątkach.
Zmartwychwstanie, czyli powstanie czlowieka na nowo do zycia poprzez ponowne zorganizowanie materii przez duszę (mocą Bożą) nie jest żadną reanimacją tego samego dokladnie ciała, które gnije sobie gdzieś w grobie, lub zostało skremowane.
Dusza ludzka, jako "ja" zawierające w sobie dokładnie wszystkie inormacje o całym człowieku, w chwili zmartwychwstania, które nastąpi dopiero mocą Bożą przy końcu świata, ta dusza ludzka otrzyma na nowo swe materialne ciało odtworzone i udoskonalone.
Bóg otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
Ap 21,4
lub wcześniej:
On sam przychodzi, by zbawić was.
Wtedy przejrzą oczy niewidomych
i uszy głuchych się otworzą.
Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń
i język niemych wesoło krzyknie
.
(Iz 35, 4-5)
Jak widzisz, my chrześcijanie nie wierzymy w reanimację czy galwanizację trupów, czy w tworzenie armii zombich.
Wierzymy natomiast w nowe życie człowieka, w ktorym jego dusza, czyli jego pełne "ja" zyskuje nowe ciało (w teologii nazywane ciałem chwalebnym), ciało zbudowane z materii, ale te materię przewyższające.
To wbrew pozorom fantastyczna wizja

Quote by 1234qwer12:
Technicznie rzecz ujmując reinkarnacjoniści uważają, że dusza wciela się w poczęty swieży zarodek a wy, że w zgniłego truposzczaka. Czy na tym opieracie wyższość swojej teorii? Zgnilizna lepsza od świeżości?

Jak widzisz nie ma mowy o wcielaniu się w zgniłego truposzczaka.
Grasz trochę nieuczciwie. Wpierasz nam pewne, nie nasze poglądy, a potem je krytykujesz

W zasadzie moja odpowiedź dla Ciebie nie różniła by się szczególnie od tego co odpisałem Pijanemu Pastorowi. Nie chcę się powtarzać dlatego przeczytaj proszę moją odpowiedź na jego post i potraktuj siebie też jako jej adresata.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 06 2008 08:34   
Forum

do usunięcia

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafi F
 październik 06 2008 08:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva: .....a jeśli się pisze nieprawdę,to się grzeszy przeciwko Duchowi Świętemu,o czym wcześniej napominała medieval mana matejanka.A żaden ksiądz dobrodziej,nie ma takich możliwości na odpuszczenie grzechów.

No to macie z matejanką przechlapane
Wasza "prawda" to radosna twórczość wybujałej fantazji, niestety przedstawiana jako "prawda" objawiona. Obyście nikogo nie zwiodły.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 październik 06 2008 10:27   
Forum

wiesław1gr

Jeśli po śmierci Bóg ulepi nam nowe identyczne ciała, to będzie to, co najwyżej, NOWE STWORZENIE, ale nie Zmartwychwstanie.

Napisałeś bardzo słuszny wniosek.Bóg jest doskonały i wszystko co robi jest doskonałe.Jeśli stworzył człowieka na swoje podobieństwo,to uczynił go duchem,bo Bóg jest Duchem.

medieval man

do matejanki:"Choroby są wynikiem grzechu pierworodnego".

Grzech pierworodny nie dotyczy obarczenia nas jakimiś wymyślonymi przez Kościół winami Adama i Ewy.Wszystkich obowiązuje prawo przyczyny i skutku;"Co zasiejesz,to żąć będziesz w tym życiu lub w życiu następnym".Nikt inny z ludzi nie będzie cierpiał za nasze grzechy.Ponieważ każdy człowiek dostał wolną wolę od Boga,więc obarczanie nas jakimś niezawinionym przez nas grzechem pierworodnym,byłoby niezgodne z naszą wolną wolą.Jeśli przyjmiemy to kościelne kłamstwo za prawdę,to przez tak długi okres naszego istnienia ten zapas grzechu powinien zostać wyczerpany.Kościół wymyślił to kłamstwo,aby ukryć prawdziwe jego znaczenie.

Bóg stworzył nas w Niebie jako istoty duchowe.Grzechem pierworodnym jest oddzielenie się naszej duszy od ducha.Powstała nasza druga istota dusza,tworząca z naszym duchem jedność,ale poszła ona swoją drogą jako nasza grzeszna część.To doprowadziło do powstania świata materialnego i fizycznego ciała.
, co św. Paweł nazywa "duchem", można by nazwać dobrymi skłonnościami uformowanymi w nas przez Ducha Świętego.

Paweł mówi o duchu ludzkim,"który jedynie ma wartość przed Bogiem"(1 Piotr 3.4).Dlatego moje pytanie do Ciebie dotyczyło stanowisko Krk,co ono mówi o nim?Jeśli dla Boga tylko duch ludzki ma wartość,to logiczne jest,że

nie będzie żadnego zmartwychwstania fizycznego ciała.

Encyklika Jana Pawła II o Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata
"Dominum et Vivificantem"

58.Duch Święty umacnia "człowieka wewnętrznego".

"... Zjednoczony z Duchem Świętym, Kościół - jak nikt inny - jest świadom tego, co w człowieku wewnętrzne, a zarazem najbardziej głębokie i istotne, bo duchowe i niezniszczalne. Dlatego też Apostoł modli się za swoich wiernych i pisze do nich: "zginam kolana moje przed Ojcem... aby sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka".

Pod wpływem Ducha Świętego dojrzewa i umacnia się ów człowiek wewnętrzny czyli "duchowy. Dzięki udzielaniu się Boga duch ludzki, który "zna to, co ludzkie", spotyka się z "Duchem, który przenika głębokości Boże". W tym Świętym Duchu, który jest Darem przedwiecznym, Bóg Trójjedyny(powinno być Trójzjednoczony) otwiera się dla człowieka, dla ducha ludzkiego . Ukryte tchnienie Ducha Bożego powoduje, iż duch ludzki otwiera się również wobec zbawczego i uświęcającego samootwarcia się Boga".

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 06 2008 10:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:Grzech pierworodny nie dotyczy obarczenia nas jakimiś wymyślonymi przez Kościół winami Adama i Ewy.Wszystkich obowiązuje prawo przyczyny i skutku;"Co zasiejesz,to żąć będziesz w tym życiu lub w życiu następnym".Nikt inny z ludzi nie będzie cierpiał za nasze grzechy.Ponieważ każdy człowiek dostał wolną wolę od Boga,więc obarczanie nas jakimś niezawinionym przez nas grzechem pierworodnym,byłoby niezgodne z naszą wolną wolą.Jeśli przyjmiemy to kościelne kłamstwo za prawdę,to przez tak długi okres naszego istnienia ten zapas grzechu powinien zostać wyczerpany.Kościół wymyślił to kłamstwo,aby ukryć prawdziwe jego znaczenie.

Dlaczego zarzucasz spisek KRK? Rozumiem, ze lutry, kalwini i inni "heretycy" także wespół zespół z KRK spiskują aby ukryć twoja "prawdę" nauczając o grzechu pierworodnym ? Rozumiem, że prawosławni także spiskują, bo uważają, że ponosimy skutki grzechu pierworodnego Adama i Ewy ?
W moim świecie skutki mojego grzechu odczuwa mocno moje otoczenie. I widzę wokoło, ze jest podobnie z innymi (odniosę się tu brutalnie ale czytelnie do kradzieży, gwałtu czy morderstwa). A z jakiej planety ty jesteś? Może tam, wśród takich bytów astralnych jak ty jest inaczej.
Quote by eviva:
Grzechem pierworodnym jest oddzielenie się naszej duszy od ducha.Powstała nasza druga istota dusza,tworząca z naszym duchem jedność,ale poszła ona swoją drogą jako nasza grzeszna część.To doprowadziło do powstania świata materialnego i fizycznego ciała.

No proszę, a myślałem, że katarzy wyginęli (przecież się nie rozmnażali : po co zło tworzyć, po co tworzyć materialnego człowieka).
Jestem ciekaw, gdzie to "wyczytałaś". Z Księgi rodzaju ??
Przy okazji : rozmnażasz się, a może masz zamiar? Bo wiesz, to byłoby BARDZO niekonsekwentne.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
matejanka
 październik 06 2008 11:41   
Forum

matejanka Sw Paweł powiedział mówiąc o zmartwychwstawaniu ciał na koncu swoich wywodów
że "ciało i krew nie odziedziczą królestwa!"
Dlaczego to dodał?
Gdy spekulował , że powstają z martwych rózne ciała( w procesie ponownego wcielania się dusz) to te ciała mogą być ciałami uduchowionymi, ale nawet takie uduchowione ciała, noszące w sobie obraz "człowieka niebieskiego" nie wejdą do Domu Ojca.

Nie rozumiem dlaczego upierasz się przy tej bezrozumnej egzegezie tego sformułowania?

To, co św. Paweł nazywa "duchem", można by nazwać dobrymi skłonnościami uformowanymi w nas przez Ducha Świętego.
Te dobre skłonności przynoszą dobre owoce w postaci dobrych czynów.
Natomiast "ciało" przeciwstawione "duchowi" to skażenie człowieka, jego pożądliwości, wady, nałogi, które pobudzają do popełniania złych czynów.

czyli jasne, że nie odziedziczą Królestwa ludzie poddający się swoim pożądliwościom , wadom i nałgom, a nie dotyczy to sformułowanie w ogóle ciała ludzkiego jako takiego

Owszem duch jest przeciwstawiany ciału w człowieku jako element zdolny do dobra i wzniesienia, przez który w ogóle ciało może się oczyścić, o ile w duchu będziemy posłuszni Chrystusowi.

Lecz ciało i krew pozostają ciałem i krwią, czy są czyste i bez pożądań czy też są obarczone skażeniem.
Nowy człowiek,inaczej człowiek uduchowiony,i całe Nowe Stworzenie, pozostanie materią ,a ta nie moze wejśc do Królestwa nieba.

I tymi słowami Paweł własnie zaprzecza nadziei wśród faryzeuszy na wieczne życie ciała, ale i zaprzecza też swoim całym poprzednim wywodem saduceuszom , którzy nie wierzą w ogóle w zmartwychwstanie, ani ciała, ani duszy.Paweł zapewnia że jedno i drugie istnieje, tylko że światło na to czym jest zmartwychwtanie przyniósł dopiero Jezus Chrystus!
cyt z listu do Tym.

2Tm 1:10 BT „Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię,”
cdn.
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 październik 06 2008 12:05   
Forum

Poproszę o cytat
pozdrawiam

daj spokój
no chociażby Ap 11, 8-12
A po trzech i pół dniach
duch życia z Boga w nich wstąpił
i stanęli na nogi (...) Posłyszeli oni donośny głos z nieba do nich mówiący:
"Wstąpcie tutaj!"
I w obłoku wstąpili do nieba,
a ich wrogowie ich zobaczyli

Ale wybrałeś.

Tu jest mowa o Jezusie i Marii jako o tych których świat symbolicznei zabił odrzucając ich zwiastowanie w czasie WALKI IDEOLOGICZNEJ NA ZIEMI.
ONI SĄ DWOMA POMAZAŃCAMI I IM W CZASIE TEJ WALKI JEST ODEBRANY STATUS POSIADANIA BOSKIEGO DUCHA.

NA KOŃCU TEJ WALKI ONI ZMARTWYCHWSTNĄ W NASZEJ ŚWIADOMOŚCI JAKO BOSCY!

przeczytaj cały fragment

[edytuj] Ap 11

1 I dano mi trzcinę podobną lasce; a Anioł stanął, mówiąc: Wstań, a zmierz kościół Boży i ołtarz, i tych, którzy się modlą w nim.
2 Ale sień, która jest przed kościołem, wyrzuć precz, a nie mierz jej; albowiem dana jest poganom, a miasto święte deptać będą czterdzieści i dwa miesiące.
3 I dam je dwom świadkom moim, którzy prorokować będą tysiąc dwieście i sześćdziesiąt dni, obleczeni będąc w wory.4 Ci są dwie oliwy i dwa świeczniki, stojące przed obliczem Pana wszystkiej ziemi.
5 A jeźliby im kto chciał szkodzić, ogień wynijdzie z ust ich i pożre nieprzyjacioły ich; a jeźliby im kto chciał szkodzić, ten też tak musi być zabity.
6 Ci moc mają zamykać niebo, aby deszcz nie padał za dni proroctwa ich; i mają moc nad wodami, aby je obrócili w krew, i uderzyć ziemię wszelką plagą, ilekroć by chcieli.

A kto oprócz "osób Boskich" może posiadać taką moc?
Porównaj te wyrażenia z sformułowaniami z rozdziału o walce Słowa mieczem obosiecznym wychodzącym z Jego ust, którym zabija swoich wrogów!!!

Dzisiaj jestesmy świadkami licznych objwień Marii i Jezusa , jako Dwóch świadków , Dwóch Pomazańców, walczących z zepsuciem świata i nawołujących do pokuty i nawrócenia do Jedynego Boga Pana całej żiemi.

Jak wiemy pierwsza misja Jezusa i Marii na ziemi zakończyła się ich wniebowstąpieniem.
"I żadne zbrukanie ich pamięci jako ludzi nie spowoduje że zostaną Oni zbrukani na zawsze, lecz że zmartwychwstaną w ludzkich sercach do swojej prawdziwej chwały.

Tu nie ma żadnej mowy o wchodzeniu do Nieba materialnych ciał.

Ich ciała leżały w mieście CO SIĘ DUCHOWO NAZYWA Sodoma i Egipt.

Ten fragment Apokalipsy mówi o duchowej walce i o niczym innym.
Wniebowstąpienie w obłoku mówi o wejściu do Nieba nie ciała lecz ducha!
pozdrawiam

===

Cytat 
eviva
 październik 06 2008 12:06   
Forum

1 Kor.2.14 " Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest ? ...

Naszym właściwym 'Ja" jest duch ludzki i dusza,która z niego postała jako grzeszna istota.Dlatego zbawiać trzeba naszą duszę,a nie ducha,który jest beż grzechu.

Ja=duch ludzki+dusza

Twierdzenie,że nasze "Ja" jest jedynie duszą,jest gubieniem naszego ducha ludzkiego.

Rafi F

Przy okazji : rozmnażasz się, a może masz zamiar? Bo wiesz, to byłoby BARDZO niekonsekwentne.

Nasze dusze powstały z naszego ducha ludzkiego.Jakoś tak wyszło dziwnie,ale takie są fakty.Też się rozmnożyłeś i nawet o tym nie wiesz?

Fil.3.20...nasza zaś ojczyzna jest w Niebie.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 06 2008 12:15   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by eviva:Grzech pierworodny nie dotyczy obarczenia nas jakimiś wymyślonymi przez Kościół winami Adama i Ewy.Wszystkich obowiązuje prawo przyczyny i skutku;"Co zasiejesz,to żąć będziesz w tym życiu lub w życiu następnym".Nikt inny z ludzi nie będzie cierpiał za nasze grzechy.Ponieważ każdy człowiek dostał wolną wolę od Boga,więc obarczanie nas jakimś niezawinionym przez nas grzechem pierworodnym,byłoby niezgodne z naszą wolną wolą.Jeśli przyjmiemy to kościelne kłamstwo za prawdę,to przez tak długi okres naszego istnienia ten zapas grzechu powinien zostać wyczerpany.Kościół wymyślił to kłamstwo,aby ukryć prawdziwe jego znaczenie.

Dlaczego zarzucasz spisek KRK? Rozumiem, ze lutry, kalwini i inni "heretycy" także wespół zespół z KRK spiskują aby ukryć twoja "prawdę" nauczając o grzechu pierworodnym ? Rozumiem, że prawosławni także spiskują, bo uważają, że ponosimy skutki grzechu pierworodnego Adama i Ewy ?
W moim świecie skutki mojego grzechu odczuwa mocno moje otoczenie. I widzę wokoło, ze jest podobnie z innymi (odniosę się tu brutalnie ale czytelnie do kradzieży, gwałtu czy morderstwa). A z jakiej planety ty jesteś? Może tam, wśród takich bytów astralnych jak ty jest inaczej.
Quote by eviva:
Grzechem pierworodnym jest oddzielenie się naszej duszy od ducha.Powstała nasza druga istota dusza,tworząca z naszym duchem jedność,ale poszła ona swoją drogą jako nasza grzeszna część.To doprowadziło do powstania świata materialnego i fizycznego ciała.

No proszę, a myślałem, że katarzy wyginęli (przecież się nie rozmnażali : po co zło tworzyć, po co tworzyć materialnego człowieka).
Jestem ciekaw, gdzie to "wyczytałaś". Z Księgi rodzaju ??

Spisek to niewłaściwe słowo. Bardziej pasowałoby tutaj słowo manipulacja z jego negatywną konotacją albo po prostu ignorancja.
To, że rzekomo cierpimy za grzech pierworodny innych osób to kolejny „kwiatek” na dziwacznym ciele chrześcijańskiej ideologii-teologii.

Rafi F., próbujesz to wyjaśnić skutkami jakie odczuwa na swojej skórze nasze otoczenie z powodu naszych grzesznych czynów. To pozornie słuszny argument. Wniosek jaki z tego wypływa stawia boską sprawiedliwość w bardzo nieciekawym świetle szczególnie jeżeli twórcą miałby być wszechdobry Bóg. Bo to jest bubel. W koncepcji Boga która mnie przekonuje nie ma miejsca na buble ani knoty jakie potrafi produkować np nasz Sejm. To co On robi jest ze wszechmiar doskonałe. Dlaczego ja miałbym odpowiadać za czyjeś grzechy? Nie trzeba być jakimś egzegetą kosmicznych praw bożych , żeby nie widzieć oczywistej niesprawiedliwości takiego prawa. Dlatego musi to być nieprawdą, a to, że głosi to chrześcijaństwo to kolejny jego (ich) problem.

Prawo karmy, koncepcja pochodząca ze wschodnich religii a dokładniej z Wed bo to one są korzeniem lwiej większości tamtych tradycji włączając nawet buddystów, tłumaczy, że każdy odpowiada za swoje czyny, a zło czy dobro które nas spotyka, to reakcja za nasze działania w przeszłości. (Tą koncepcję można doszukać w biblii ale ci, którzy sądzą , że mają monopol i wyłączność na nr tel. do pana Boga określają to jako herezję, ale to już ich problem.) To, że np padasz ofiarą czyjegoś złego traktowania nie bierze się z niczego, ale jest reakcją na twoje podobne złe traktowanie otoczenia w przeszłości. Dlatego mówi się, że te oczekujące reakcje naszych działań więżą nas w tym świecie zmuszając do kolejnych narodzin po to aby odebrać po raz kolejny to co żeśmy „zasiali” w przeszłości. Dopóty, dopóki Bóg nas z tego nie wyciągnie będziemy musieli tkwić w tym kole samsary, kole powtarzających się narodzin i śmierci. Ta sprawiedliwość jest naturalna i doskonała dlatego bardziej pasuje do koncepcji doskonałego Boga.

ps

O ile wiem to katarzy nie wyginęli tak sobie, ale miłujący swego bliźniego katolicy im w tym znacznie pomogli, dla ich (katarów) dobra oczywiście.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 06 2008 12:37   
Forum

]
Słowa nowa ziemia oznaczają oczyszczenie ziemi ze skutków naszej niszczycielskiej działalnosci, zarówno samej ziemi jak i atmosfery ziemskiej.

No tak.
Bóg ekolog

Możesz i tak Boga nazwać
i poczytaj tutaj w Ap.

18 I rozgniewały się narody, i przyszedł gniew twój i czas umarłych, aby byli sądzeni i abyś oddał zapłatę sługom twoim, prorokom i świętym, i bojącym się imienia twego, małym i wielkim, i abyś wytracił tych, co psują ziemię.

pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 październik 06 2008 13:38   
Forum Moderator
Moderator

Eviva, matejanko
proszę, zapytajcie Rabiego lub jakiegoś światłego Żyda, co oznacza ciało i krew, bo mnie już krew zalewa i nie mam cierpliwości (albo porównaj 3-cie wydanie tysiąclatki z 5-tym czy też tłumaczeniem "protestanckim").

Evivo, świadomie manipulujesz cytatami, tym gorzej głównie dla ciebie. Czy nie wyczytałas, ze Paweł sam wyznawał ciał zmartwychwstanie (zachęcam do poszukiwań, moze raz PRZECZYTASZ jego listy)

1234, wybacz, ale Bóg karał w pokoleniach za grzechy ojców, cały naród żydowski dał na przetrzebienie i porzucił ta winnicę, bo owoce mu się nie spodobały.
Taka jest sprawiedliwość Boga, nieważne czy mieści się w twoich pojęciach (tym gorzej dla twoich wyobrażeń).
wybacz 1234... ale jak matka bierze kwas, czy nawet jak ojciec pali, to nie spodziewaj się, że nie będzie to miało wpływu na dalsze pokolenia - co krok płacimy za grzechy innych, w tym i za grzechy przodków.

===

Cytat 
Rafi F
 październik 06 2008 13:51   
Forum Moderator
Moderator

1234.....
Doskonały Bóg zrobił więcej, niż twoja koncepcja. On wiedząc, że nie jesteśmy w stanie sami się za włosy z bagna powyciągać i zawsze będziemy w szambie po czubek głowy (no, niektórym świętym to ten czubek nawet lekko prześwituje, a może i nawet troszkę wystaje) sam odebrał należną sobie cześć i chwałę dając nam szansę na uznanie tego i bycie usynowionych/adoptowanych pomimo naszej nieczystości.
Twoja koncepcja jest bierna i zimna, Bóg jest pełen miłości.
-------------------
katarzy - ci co przetrwali walki wymarli bez potomków

===

Cytat 
eviva
 październik 06 2008 14:29   
Forum

Rafi F

Eviva, matejanko
proszę, zapytajcie Rabiego lub jakiegoś światłego Żyda, co oznacza ciało i krew, bo mnie już krew zalewa i nie mam cierpliwości (albo porównaj 3-cie wydanie tysiąclatki z 5-tym czy też tłumaczeniem "protestanckim").

Nie dostałeś od nas mata,więc nie powinieneś się denerwować.Osobiście nie znam żadnego "światłego Żyda",być może zna go matejanka.Nie musimy zwracać się do niego,bo w każdym człowieku jest obecny Duch Święty,Duch Prawdy,"prawdziwa Światłość,która oświeca każdego człowieka"(Jan.1.9).Dlatego Kościół powinien "oświecać"każdego wiernego jak korzystać z tej obecnej w nim "Łaski Bożej".

Evivo, świadomie manipulujesz cytatami, tym gorzej głównie dla ciebie. Czy nie wyczytałas, ze Paweł sam wyznawał ciał zmartwychwstanie (zachęcam do poszukiwań, moze raz PRZECZYTASZ jego listy)

Paweł jako były faryzeusz wierzył w zmartwychwstanie duszy,a nie fizycznego ciała,a więc wierzył w reinkarnację.cdn

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 14:56   
Forum

Quote by suration:
Quote by medieval_man: No cóż, mamy inne wyobrażenia Boga.
Moj Bóg jest Bogiem ingerującym w świat nieustannie o tyle, o ile "zapomnienie" przez Boga o świecie byłoby jednoznaczne z unicestwieniem tego świata.

To moj bog ma wieksza moc od Twojego. Moj potrafi stworzyc swiat, by nie musiec w niego ingerowac. Twoj nie jest doskonaly i ciagle cos poprawia. Chyba zamowie sobie koszulke z napisem "Moj Bog jest lepszy od twojego"...

suration, nie za bardzo rozumiem dlaczego niby Boża obojętność wobec świata miałaby być przejawem jakiejś większej mocy.
Dla mnie stosujesz w tym momencie gierki słowne.
Więc i ja się zabawię:

Wyobraź sbie, że się ożeniłeś (z pewnością zresztą jesteś żonaty). Zaraz po slubie przestałeś interesować się swoją żoną nie ingerując w budowanie dalszej miłości i związku między wami.
Jesli jest to dla Ciebie symptomem większej mocy to nie mam więcej pytań

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 15:01   
Forum

Quote by eviva: wiesław1gr
Jeśli po śmierci Bóg ulepi nam nowe identyczne ciała, to będzie to, co najwyżej, NOWE STWORZENIE, ale nie Zmartwychwstanie.

Napisałeś bardzo słuszny wniosek.Bóg jest doskonały i wszystko co robi jest doskonałe.Jeśli stworzył człowieka na swoje podobieństwo,to uczynił go duchem,bo Bóg jest Duchem.

jsteś więc duchem. Co w ogóle tu jeszcze robisz? Tak a propos: jak duch może pisać na komputerze
ps. Nie odpowiadaj, i tak mam zajady

Quote by eviva:
medieval man

do matejanki:"Choroby są wynikiem grzechu pierworodnego".

Grzech pierworodny nie dotyczy obarczenia nas jakimiś wymyślonymi przez Kościół winami Adama i Ewy.

przypominam ci nieuku że grzech pierworodny jest "wymysłem" Biblii nie Kościoła
Quote by eviva:

Bóg stworzył nas w Niebie jako istoty duchowe.

przypominam ci nieuku że Biblia w Ks. Rodzaju ma na ten temat inne zdanie
Quote by eviva:

Rojenia chorego umysłu
Quote by eviva:
, co św. Paweł nazywa "duchem", można by nazwać dobrymi skłonnościami uformowanymi w nas przez Ducha Świętego.

Paweł mówi o duchu ludzkim,"który jedynie ma wartość przed Bogiem"(1 Piotr 3.4).Dlatego moje pytanie do Ciebie dotyczyło stanowisko Krk,co ono mówi o nim?Jeśli dla Boga tylko duch ludzki ma wartość,to logiczne jest,że

nie będzie żadnego zmartwychwstania fizycznego ciała.

Encyklika Jana Pawła II o Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata
"Dominum et Vivificantem"

58.Duch Święty umacnia "człowieka wewnętrznego".

"... Zjednoczony z Duchem Świętym, Kościół - jak nikt inny - jest świadom tego, co w człowieku wewnętrzne, a zarazem najbardziej głębokie i istotne, bo duchowe i niezniszczalne. Dlatego też Apostoł modli się za swoich wiernych i pisze do nich: "zginam kolana moje przed Ojcem... aby sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka".

Pod wpływem Ducha Świętego dojrzewa i umacnia się ów człowiek wewnętrzny czyli "duchowy. Dzięki udzielaniu się Boga duch ludzki, który "zna to, co ludzkie", spotyka się z "Duchem, który przenika głębokości Boże". W tym Świętym Duchu, który jest Darem przedwiecznym, Bóg Trójjedyny(powinno być Trójzjednoczony) otwiera się dla człowieka, dla ducha ludzkiego . Ukryte tchnienie Ducha Bożego powoduje, iż duch ludzki otwiera się również wobec zbawczego i uświęcającego samootwarcia się Boga".

Możesz nie powoływać się na coś czego nie rozumiesz?

===

Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 15:04   
Forum

Quote by matejanka: Owszem duch jest przeciwstawiany ciału w człowieku jako element zdolny do dobra i wzniesienia, przez który w ogóle ciało może się oczyścić, o ile w duchu będziemy posłuszni Chrystusowi.

Lecz ciało i krew pozostają ciałem i krwią

Groch o ścianę.

Ciało i krew oznacza grzeszną naturę człowieka a nie jego materialne ciało.
Ale rozumiem, że wolisz mieć klapki na oczach

===

Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 15:07   
Forum

Quote by matejanka:
Ale wybrałeś.

Tu jest mowa o Jezusie i Marii jako o tych których świat symbolicznei zabił odrzucając ich zwiastowanie(...)

Wymyślać to sobie można różne wyjaśnienia. Nieważne że są wymyslone. Byle ładnie wyglądały?

===

Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 15:09   
Forum

Quote by eviva: 1 Kor.2.14 " Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest ? ...

Naszym właściwym 'Ja" jest duch ludzki i dusza,która z niego postała jako grzeszna istota.Dlatego zbawiać trzeba naszą duszę,a nie ducha,który jest beż grzechu.

Ja=duch ludzki+dusza

Twierdzenie,że nasze "Ja" jest jedynie duszą,jest gubieniem naszego ducha ludzkiego.

Rafi F

Nasze dusze powstały z naszego ducha ludzkiego.Jakoś tak wyszło dziwnie,ale takie są fakty.Też się rozmnożyłeś i nawet o tym nie wiesz?

Fil.3.20...nasza zaś ojczyzna jest w Niebie.

czy ktoś da tej osobie jakieś lekarstwa?

===

Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 15:15   
Forum

Quote by 1234qwer12: Spisek to niewłaściwe słowo. Bardziej pasowałoby tutaj słowo manipulacja z jego negatywną konotacją albo po prostu ignorancja.
To, że rzekomo cierpimy za grzech pierworodny innych osób to kolejny „kwiatek” na dziwacznym ciele chrześcijańskiej ideologii-teologii.

Więc nawet nie znasz treści pojęcia "grzech pierworodny"
Dobra rada: może zapoznałbyś się z tematem na jaki chcesz się wypowiadać?
Quote by 1234qwer12:
Rafi F., próbujesz to wyjaśnić skutkami jakie odczuwa na swojej skórze nasze otoczenie z powodu naszych grzesznych czynów. To pozornie słuszny argument. Wniosek jaki z tego wypływa stawia boską sprawiedliwość w bardzo nieciekawym świetle szczególnie jeżeli twórcą miałby być wszechdobry Bóg. Bo to jest bubel. W koncepcji Boga która mnie przekonuje nie ma miejsca na buble ani knoty jakie potrafi produkować np nasz Sejm. To co On robi jest ze wszechmiar doskonałe. Dlaczego ja miałbym odpowiadać za czyjeś grzechy? Nie trzeba być jakimś egzegetą kosmicznych praw bożych , żeby nie widzieć oczywistej niesprawiedliwości takiego prawa. Dlatego musi to być nieprawdą, a to, że głosi to chrześcijaństwo to kolejny jego (ich) problem.

jak wyzej
Przydałaby się krótka katecheza.
Swoją drogą: nie rozumiem jak można wypowiadać się nie znając podstaw zagadnienia?
Quote by 1234qwer12:
Prawo karmy, koncepcja pochodząca ze wschodnich religii a dokładniej z Wed bo to one są korzeniem lwiej większości tamtych tradycji włączając nawet buddystów, tłumaczy, że każdy odpowiada za swoje czyny, a zło czy dobro które nas spotyka, to reakcja za nasze działania w przeszłości. (Tą koncepcję można doszukać w biblii ale ci, którzy sądzą , że mają monopol i wyłączność na nr tel. do pana Boga określają to jako herezję, ale to już ich problem.) To, że np padasz ofiarą czyjegoś złego traktowania nie bierze się z niczego, ale jest reakcją na twoje podobne złe traktowanie otoczenia w przeszłości. Dlatego mówi się, że te oczekujące reakcje naszych działań więżą nas w tym świecie zmuszając do kolejnych narodzin po to aby odebrać po raz kolejny to co żeśmy „zasiali” w przeszłości. Dopóty, dopóki Bóg nas z tego nie wyciągnie będziemy musieli tkwić w tym kole samsary, kole powtarzających się narodzin i śmierci. Ta sprawiedliwość jest naturalna i doskonała dlatego bardziej pasuje do koncepcji doskonałego Boga.

Mamy do czynienia z kolejnym adeptem popłuczyn Wschodu?
Quote by 1234qwer12:
ps

O ile wiem to katarzy nie wyginęli tak sobie, ale miłujący swego bliźniego katolicy im w tym znacznie pomogli, dla ich (katarów) dobra oczywiście.

dobry argument. Bardzo uproszczony, żeby nie rzec prostacki
Tylko na takim poziomie potrafisz szukać argumentów?

===

Cytat 
Andrzej
 październik 06 2008 15:24   
Forum

Quote by eviva: Rafi F
Eviva, matejanko

Nie dostałeś od nas mata,więc nie powinieneś się denerwować.Osobiście nie znam żadnego "światłego Żyda",być może zna go matejanka.Nie musimy zwracać się do niego,bo w każdym człowieku jest obecny Duch Święty,Duch Prawdy,"prawdziwa Światłość,która oświeca każdego człowieka"(Jan.1.9).Dlatego Kościół powinien "oświecać"każdego wiernego jak korzystać z tej obecnej w nim "Łaski Bożej".

W każdym?
A jeśli nawet to jak odróżniasz Jego i Jego głos od głosów obecnych w Tobie innych gości?
Bo że jest ich trochę, nie wątpię
Quote by eviva:

Paweł jako były faryzeusz wierzył w zmartwychwstanie duszy,a nie fizycznego ciała,a więc wierzył w reinkarnację.cdn

Nieuk

Jezus podziela wraz z większością Żydów palestyńskich tego okresu niektóre poglądy faryzeuszy: zmartwychwstanie ciał; formy pobożności: jałmużnę, modlitwę i post (por. Mt 6, 1-18) i liturgiczny obyczaj zwracania się do Boga jako do Ojca; pierwszeństwo przykazania miłości Boga i bliźniego (por. Mk 12, 28-34). To samo powiedzieć można o Pawle (por. np. Dz 23, 8), który zawsze uważał za powód do chluby swą przynależność do grupy faryzeuszy (por. tamże 23, 6; 26, 5; Flp 3,5).

Faryzeusze Wierzyli w nadejście Mesjasza i nieśmiertelną duszę oraz zmartwychwstanie ciał, a także w istnienie aniołów i demonów, czym również zasadniczo różnili się od saduceuszy. za wiki

===

Cytat 
matejanka
 październik 06 2008 15:49   
Forum

Jezus podziela wraz z większością Żydów palestyńskich tego okresu niektóre poglądy faryzeuszy: zmartwychwstanie ciał; formy pobożności: jałmużnę, modlitwę i post (por. Mt 6, 1-18) i liturgiczny obyczaj zwracania się do Boga jako do Ojca; pierwszeństwo przykazania miłości Boga i bliźniego (por. Mk 12, 28-34). To samo powiedzieć można o Pawle (por. np. Dz 23, 8), który zawsze uważał za powód do chluby swą przynależność do grupy faryzeuszy (por. tamże 23, 6; 26, 5; Flp 3,5).

Faryzeusze Wierzyli w nadejście Mesjasza i nieśmiertelną duszę oraz zmartwychwstanie ciał, a także w istnienie aniołów i demonów, czym również zasadniczo różnili się od saduceuszy.

Przede wszystkim Jezus nie podzielał niczyich poglądów panujących w Izraelu

Zawsze mówił wy mówicie tak a JA POWIADAM WAM!
Jego zdanie przewyższało wszelkie poglady jakie istniały we współczesnym Mu świecie Żydowskim.

A ,że obok paru promyków Prawdy większośc z nich "stała tylko obok Prawdy" Jezus przywracał Prawu i Prorokom ich prawidłową wymowę(Medieval man pamiętam co napisałeś o Prawie i Prorokach ale to w tym temacie nie ma nic do rzeczy!)

Z odpowiedzi Jezusa gdy był pytany, lub gdy była mowa o zmartwychwstaniu jasno wynika , że nie podzielał zdania faryzeuszy i inaczej ujmował sprawę zmartwychwstania!

Gdyby Żydzi znali prawdę , nie ukrzyżowaliby Jezusa a oni ukrzyżowali Go własnie za głoszenie Prawdy niewygodnej dla nich.
Prawda najczęsciej jest niewygodna dla ludzkiej teologi, gdyż jej zaprzecza.
Czy był w stanie w ciągu trzech lat dać swoim uczniom całą Prawdę?
Nie!To było niemożliwe i również Jego uczniowie choć oświecani Duchem Swiętym musieli głosić tylko to co było najważniejsze z przesłania Jezusa, a mianowicie Drogę do Królestwa Nieba i fakt zbawienia przez Chrystusa wszystkich ludzi z niewoli grzechu.
Oczywiście osobnym tematem jest na czym polega Zbawienie i Droga.
DLatego NT jest otwartym Testamentem na kolejne Boskie Objawienie Ducha Prawdy tak jak ST był otwarty na Objawienie Się Mesjasza.
pozdrawiam

===

Cytat 
med
 październik 06 2008 22:06   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by 1234qwer12: Spisek to niewłaściwe słowo. Bardziej pasowałoby tutaj słowo manipulacja z jego negatywną konotacją albo po prostu ignorancja.

Więc nawet nie znasz treści pojęcia "grzech pierworodny"
Dobra rada: może zapoznałbyś się z tematem na jaki chcesz się wypowiadać?
Quote by 1234qwer12:

jak wyzej
Przydałaby się krótka katecheza.
Swoją drogą: nie rozumiem jak można wypowiadać się nie znając podstaw zagadnienia?
Quote by 1234qwer12:

Mamy do czynienia z kolejnym adeptem popłuczyn Wschodu?
Quote by 1234qwer12:
ps

dobry argument. Bardzo uproszczony, żeby nie rzec prostacki
Tylko na takim poziomie potrafisz szukać argumentów?

Medieval Man! Przestań robić ze mnie idiotę. Jeżeli masz jakieś jaśniejsze wytłumaczenie od tych mętnych bełkotów na temat grzechu pierworodnego jakich pełno w internecie z którymi się zapoznałem to proszę, oświecaj mnie. Na razie robisz uniki. Nie dziwię się. Ja mając za podstawę mojej wiary taką ideologię jak Ty, też miałbym poważne problemy. Ale jak już wsiadłeś do tego pociągu pod tytułem chrześcijaństwo, to trzeba ponosić tego konsekwencje, więc nie próbuj od nich uciekać.

Na mój poprzedni post, oryginalnie adresowany do Pijanego Pastora, ale też do Ciebie, też nie odpowiedziałeś.
Więc czekam...

===

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 06 2008 22:10   
Forum

Quote by Rafi F: 1234.....
Doskonały Bóg zrobił więcej, niż twoja koncepcja. On wiedząc, że nie jesteśmy w stanie sami się za włosy z bagna powyciągać i zawsze będziemy w szambie po czubek głowy (no, niektórym świętym to ten czubek nawet lekko prześwituje, a może i nawet troszkę wystaje) sam odebrał należną sobie cześć i chwałę dając nam szansę na uznanie tego i bycie usynowionych/adoptowanych pomimo naszej nieczystości.
-------------------

Jak wyjdziesz z tych oparów nawiedzenia i zaczniesz się rozsądniej komunikować to możemy gadać. Na razie nie widzę możliwości.
Poza tym nie jestem 1234..., ale "med".
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 06 2008 22:30   
Forum Moderator
Moderator

1234qwer12

jeżeli masz jakieś jaśniejsze wytłumaczenie od tych mętnych bełkotów na temat grzechu pierworodnego jakich pełno w internecie z którymi się zapoznałem to proszę, oświecaj mnie. Na razie robisz uniki. Nie dziwię się. Ja mając za podstawę mojej wiary taką ideologię jak Ty też miałbym poważne problemy. Ale jak już wsiadłeś do tego pociągu pod tytułem chrześcijaństwo to trzeba ponosić tego konsekwencje, więc nie próbuj od nich uciekać.

Naświetle Ci nieco ten problem. Wyobraź sobie że na początku był Bóg (Duch). Stworzył On Świat a następnie człowieka by podzielić się swoją miłością. Pierwszy człowiek, nieskalany światem, prowadzony naturalną miłością w końcu spożył z drzewa (świata) owoc i poznał dobro i zło. W tle przewinął się wąż. Czy był to Bóg? Nie! nie Bóg, był to ktoś kto od Niego odciągnął ludzkość, pojawił się grzech (Grzech>>odtrącenie miłości). Dlaczego dziedziczymy ten grzech? Bo jesteśmy wciąż tą samą ludzkością mimo że poddaną czasowi to jednak zanurzoną Teraz ( gdzie wszystko trwa ). Jest jednak nadzieja: Wcielenie w Nową Ludzkość którą przyniósł Chrystus.

Pozostawiam Cie z tym. Jeśli chcesz medytuj, jeśli nie rozbij monitor.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
potwor
 październik 06 2008 22:56   
Forum

Quote by Kruk:

Naświetle Ci nieco ten problem. Wyobraź sobie że na początku był Bóg (Duch). Stworzył On Świat a następnie człowieka by podzielić się swoją miłością. Pierwszy człowiek, nieskalany światem, prowadzony naturalną miłością w końcu spożył z drzewa (świata) owoc i poznał dobro i zło. W tle przewinął się wąż. Czy był to Bóg? Nie! nie Bóg, był to ktoś kto od Niego odciągnął ludzkość, pojawił się grzech (Grzech>>odtrącenie miłości). Dlaczego dziedziczymy ten grzech? Bo jesteśmy wciąż tą samą ludzkością mimo że poddaną czasowi to jednak zanurzoną Teraz ( gdzie wszystko trwa ). Jest jednak nadzieja: Wcielenie w Nową Ludzkość którą przyniósł Chrystus.

aaa. zapomniałeś dodać ze boga stworzył bóg bogów, czyli Zeus z Olimpu. zapłodnił Herę i jest bóg chrześcijanski, nazwali go Jahwe. on zaś zabił Zeusa. teraz ukrywa sie przed strażą boską, wiesz, musiał zmienić dla niepoznaki swoje imię na Aldonai, czy jakoś tak.

resztę człowiek wymyślił.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 06 2008 23:17   
Forum

Quote by Kruk: 1234qwer12
jeżeli masz jakieś jaśniejsze wytłumaczenie od tych mętnych bełkotów na temat grzechu pierworodnego jakich pełno w internecie z którymi się zapoznałem to proszę, oświecaj mnie. Na razie robisz uniki. Nie dziwię się. Ja mając za podstawę mojej wiary taką ideologię jak Ty też miałbym poważne problemy. Ale jak już wsiadłeś do tego pociągu pod tytułem chrześcijaństwo to trzeba ponosić tego konsekwencje, więc nie próbuj od nich uciekać.

Pozostawiam Cie z tym. Jeśli chcesz medytuj, jeśli nie rozbij monitor.

Wiesz, ja nawet mogę zaakceptować pierwszą część Twojej wypowiedzi (chociaż domaga się wielu wyjaśnień) bo ona w sposób alegoryczny może opisywać treści pod którymi i ja się podpisuję. Natomiast gdy piszesz takie słowa:

„Dlaczego dziedziczymy ten grzech? Bo jesteśmy wciąż tą samą ludzkością mimo że poddaną czasowi to jednak zanurzoną Teraz ( gdzie wszystko trwa ). Jest jednak nadzieja: Wcielenie w Nową Ludzkość którą przyniósł Chrystus.”

to, tu już zaczyna się ta Wasza typowa nawiedzona, niewyjaśniająca niczego, mętna ideologia, którą każdy może sobie wymyślić. Jeżeli w takie miejsce nie wejdzie konkretna filozofia to wtedy to pozostaje na poziomie bajań jakich wiele na tym świecie.
To dużo za mało , żeby zadzierać tak wysoko nosa jak to Wy robicie...
Jeżeli chodzi o wyrafinowanie tego wątku, to w porównaniu z rozumieniem tej kwestii w tradycji wedyjskiej wschodu, wypadacie cieńko, bardzo cieńko...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 06 2008 23:27   
Forum

2. jesli takie same cuda sie zdarzają w różnych religiach to znaczy ze boga nie ma. no chyba ze ktoś powie ze jest jeden bóg i tyle ze różne sposoby wiary. ale zwykły teolog powie i tak ze to sprzeczność.

To jest dobry trop Mathiasie777, tylko do uwagi o teologu powinieneś dodać przymiotnik :katolicki. Z Twoich dotychczasowych wypowiedzi, ta jest zdecydowanie najrozsądniejsza.

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 08:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:
Quote by Rafi F: 1234.....

-------------------

Jak wyjdziesz z tych oparów nawiedzenia i zaczniesz się rozsądniej komunikować to możemy gadać. Na razie nie widzę możliwości.
Poza tym nie jestem 1234..., ale "med".
Pozdrawiam

Jak się obudzisz i zobaczysz, że twoja koncepcja oznacza okrucieństwo, to pogadamy. Dzieci umierające z głodu wg ciebie ponoszą skutki swoich win z poprzedniego życia - po co więc je karmić, jeszcze im zaszkodzimy. Starzec umierający we wrzodach na ulicy, to też karma. Widziałem takie obrazki w Indiach, widziałem to okrucieństwo obojętności.

ps. Twój nick to 1234qwer12, w skrócie "1234...", a nie "med."

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,57 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty