Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?
 |  Wersja do druku
med
 październik 07 2008 08:52   
Forum

Status: offline

Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:
Quote by Rafi F: 1234.....
Doskonały Bóg zrobił więcej, niż twoja koncepcja. On wiedząc, że nie jesteśmy w stanie sami się za włosy z bagna powyciągać i zawsze będziemy w szambie po czubek głowy (no, niektórym świętym to ten czubek nawet lekko prześwituje, a może i nawet troszkę wystaje) sam odebrał należną sobie cześć i chwałę dając nam szansę na uznanie tego i bycie usynowionych/adoptowanych pomimo naszej nieczystości.
Twoja koncepcja jest bierna i zimna, Bóg jest pełen miłości.

-------------------
katarzy - ci co przetrwali walki wymarli bez potomków

Jak wyjdziesz z tych oparów nawiedzenia i zaczniesz się rozsądniej komunikować to możemy gadać. Na razie nie widzę możliwości.
Poza tym nie jestem 1234..., ale "med".
Pozdrawiam

Jak się obudzisz i zobaczysz, że twoja koncepcja oznacza okrucieństwo, to pogadamy. Dzieci umierające z głodu wg ciebie ponoszą skutki swoich win z poprzedniego życia - po co więc je karmić, jeszcze im zaszkodzimy. Starzec umierający we wrzodach na ulicy, to też karma. Widziałem takie obrazki w Indiach, widziałem to okrucieństwo obojętności.

ps. Twój nick to 1234qwer12, w skrócie "1234...", a nie "med."

To, że ludzie cierpią to oczywiście skutek ich własnych czynów i na mocy prawa karmy wraca to teraz do nich. A to, że z tego powodu nie „należy im przeszkadzać w tym cierpieniu” to typowe urojone wnioski jaki mogą powstać w umyśle okadzonym katolicką ideologią.
Prawo karmy nie oznacza , że nie mamy wolnej woli i nie oznacza, że nie należy reagować na to co dzieje się w naszym otoczeniu.

A co do mojego nicka, to gdyby konstrukcja tego portalu nie była zrobiona przez cyborga to dawno już bym zmienił to 1234qwer12, dlatego pod postami podpisuję się jako „med”

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 07 2008 09:03   
Forum

Jak się obudzisz i zobaczysz, że twoja koncepcja oznacza okrucieństwo, to pogadamy. Dzieci umierające z głodu wg ciebie ponoszą skutki swoich win z poprzedniego życia - po co więc je karmić, jeszcze im zaszkodzimy. Starzec umierający we wrzodach na ulicy, to też karma. Widziałem takie obrazki w Indiach, widziałem to okrucieństwo obojętności.

ps. Twój nick to 1234qwer12, w skrócie "1234...", a nie "med.

To, że ludzie cierpią to oczywiście skutek ich własnych czynów i na mocy prawa karmy wraca to teraz do nich. A to, że z tego powodu nie „należy im przeszkadzać w tym cierpieniu” to typowe urojone wnioski jaki mogą powstać w umyśle okadzonym katolicką ideologią.
Prawo karmy nie oznacza , że nie mamy wolnej woli i nie oznacza, że nie należy reagować na to co dzieje się w naszym otoczeniu.

A co do mojego nicka, to gdyby konstrukcja tego portalu nie była zrobiona przez cyborga to dawno już bym zmienił to 1234qwer12, dlatego pod postami podpisuję się jako „med”

Jak wrócę ze spaceru z moim psem, to dołożę swoje trzy grosze do tego co napisałeś.
Chciałam tylko zaznaczyć, że chociaż zapewne nasze poglądy nie są całkiem przystające(Twoje i moje) to ogromnie się cieszę z Twojej obecności na forum i być może wspólnymi siłami , bez obrażania wiary innych , spróbujemy przekonać chrzesciajan , że ustawiając się przeciwko Prawu Reinkarncji , zaprzeczają właśnie bezgranicznej Boskiej Miłości.
pozdrawiam serdecznie

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 09:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:

Co za wspaniałe wnioski. Zakładasz, ze jestem katolikiem. Po części masz rację, trwam w KK, choć wychowałem sie pod wpływem różnych wyznań.
Któryś już raz odnosisz się personalnie. Brak argumentów ?

Praktyka jest inna. Przy okazji zapomniałem dodac, że twoja idea całkowicie zdejmuje z przestępcy (wg prawa ludzkiego czy boskiego - obojętnie) odpowiedzialność za skutki jego działań. Mordercy za to, ze zamordował, gwałcicielowi za to, że zgwałcił, złodziejowi, że kogoś okradł, pijakowi, ze zaniedbuje całkowicie swego syna i zabiera mu pieniądze na naukę. Bo taka ofiary karma.
A jak kogos zasztyletuje się dla jego butów, cóż, widać w poprzednim zyciu nieźle sobie nagrabił, morderca robił tylko swoje, narzędzie boga .
Ohyda. Co ludzie nie wymyślą, żeby własne sumienie zasłonić. Całe szczęście, że nawet przez to sie przebija.

Załóż nowy, a admina poproś o wykasowanie swojego. Dużo nie stracisz. Twoje posty zostaną. Przestaniesz być numerkowy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
med
 październik 07 2008 09:34   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:

Co za wspaniałe wnioski. Zakładasz, ze jestem katolikiem. Po części masz rację, trwam w KK, choć wychowałem sie pod wpływem różnych wyznań.
Któryś już raz odnosisz się personalnie. Brak argumentów ?

Praktyka jest inna. Przy okazji zapomniałem dodac, że twoja idea całkowicie zdejmuje z przestępcy (wg prawa ludzkiego czy boskiego - obojętnie) odpowiedzialność za skutki jego działań. Mordercy za to, ze zamordował, gwałcicielowi za to, że zgwałcił, złodziejowi, że kogoś okradł, pijakowi, ze zaniedbuje całkowicie swego syna i zabiera mu pieniądze na naukę. Bo taka ofiary karma.
A jak kogos zasztyletuje się dla jego butów, cóż, widać w poprzednim zyciu nieźle sobie nagrabił, morderca robił tylko swoje, narzędzie boga .
Ohyda. Co ludzie nie wymyślą, żeby własne sumienie zasłonić. Całe szczęście, że nawet przez to sie przebija.

Załóż nowy, a admina poproś o wykasowanie swojego. Dużo nie stracisz. Twoje posty zostaną. Przestaniesz być numerkowy.

Rafi! Argumenty są, tylko albo Ty ich nie czytasz albo masz jakieś dziwne zrozumienie czym argument jest. No, ale powtórzę jeszcze raz to co do Ciebie nie trafia, bo albo czytasz nieuważnie albo nie rozumiesz co się pisze do Ciebie personalnie bo jak inaczej? Impersonalnie?
Ja piszę, że ponosimy konsekwencje naszych działań, bo odbieramy potem ich skutki i dlatego wniosek jest taki, że należy być odpowiedzialnym za to co się robi i mówi , a Ty wyjeżdżasz mi z takimi zdaniami jak:

„...twoja idea całkowicie zdejmuje z przestępcy (wg prawa ludzkiego czy boskiego - obojętnie) odpowiedzialność za skutki jego działań. Mordercy za to, ze zamordował, gwałcicielowi za to, że zgwałcił, złodziejowi, że kogoś okradł, pijakowi, ze zaniedbuje całkowicie swego syna i zabiera mu pieniądze na naukę. Bo taka ofiary karma.”

Więc się uspokój i czytaj uważnie i później zanim coś wyślesz, to przeczytaj to przynajmniej raz i porównaj jeszcze raz z postem na który odpowiadasz, a zapewniam Cię, że wtedy będzie mniej nieporozumień.

===

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 07 2008 09:47   
Forum

Quote by matejanka:

ps. Twój nick to 1234qwer12, w skrócie "1234...", a nie "med.

Jak wrócę ze spaceru z moim psem, to dołożę swoje trzy grosze do tego co napisałeś.
Chciałam tylko zaznaczyć, że chociaż zapewne nasze poglądy nie są całkiem przystające(Twoje i moje) to ogromnie się cieszę z Twojej obecności na forum i być może wspólnymi siłami , bez obrażania wiary innych , spróbujemy przekonać chrzesciajan , że ustawiając się przeciwko Prawu Reinkarncji , zaprzeczają właśnie bezgranicznej Boskiej Miłości.
pozdrawiam serdecznie

Przekonać? No może, ale jestem sceptyczny. Oni są tak zarozumiali, że to jest poważny problem. Im się wydaje , że Pan Bóg tylko im dał monopol na reprezentowanie Jego i jadą na tej fałszywej dumie i swoich uprzedzeniach. Jak przynajmniej zrozumieją prawo karmy i wynikającą z niego koncepcję reinkarnacji i że nie jest to bezduszne to będzie sukces.
Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 09:59   
Forum Moderator
Moderator

1234....
Wybacz, ale ja rozumiem karmę, to ty nie możesz zrozumieć, że konsekwencje naszych czynów dotykają innych, bo np. ich kaleczą. Ale ty uważasz, że nie dotyczą, bo widać ofiary sobie na to zasłużyły. Krótko mówiąc jak osobnik A obciął jądra osobnikowi B, to widać osobnik B sobie na to zasłużył w poprzednim wcieleniu, osobnik A jest tylko narzędziem "sprawiedliwości" za co poniesie karę w przyszłym wcieleniu - karma, "boska" sprawiedliwość.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
med
 październik 07 2008 10:20   
Forum

Quote by Rafi F: 1234....
Wybacz, ale ja rozumiem karmę, to ty nie możesz zrozumieć, że konsekwencje naszych czynów dotykają innych, bo np. ich kaleczą. Ale ty uważasz, że nie dotyczą, bo widać ofiary sobie na to zasłużyły. Krótko mówiąc jak osobnik A obciął jądra osobnikowi B, to widać osobnik B sobie na to zasłużył w poprzednim wcieleniu, osobnik A jest tylko narzędziem "sprawiedliwości" za co poniesie karę w przyszłym wcieleniu - karma, "boska" sprawiedliwość.

A w którym miejscu ja uważam, że nie dotyczą?

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 07 2008 10:26   
Forum

Rafi F

Gal.6.7.Nie błądźcie,Bóg nie da się z siebie naśmiewać;

albowiem co człowiek sieje,to i żąć będzie.

To jak Ty rozumiesz to prawo karmy,prawo przyczyny i skutku,które obowiązuje każdego człowieka,bo zostało ustanowione przez Boga.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 10:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:

Dokładnie w tym, w którym mówisz, ze to z powodu karmy:

To, że np padasz ofiarą czyjegoś złego traktowania nie bierze się z niczego, ale jest reakcją na twoje podobne złe traktowanie otoczenia w przeszłości.

Jestem tez ciekaw jak chcesz uzasadnic ta koncepcję Biblią. Przy okazji: nikt nie ma na nią monopolu, a kościołów i wspólnot masz jak grzybów po deszczu, wiec może skończysz z teorią spiskową.

===

Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 10:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva: Rafi F

Gal.6.7.Nie błądźcie,Bóg nie da się z siebie naśmiewać;

albowiem co człowiek sieje,to i żąć będzie.

To jak Ty rozumiesz to prawo karmy,prawo przyczyny i skutku,które obowiązuje każdego człowieka,bo zostało ustanowione przez Boga.

"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują. "
Słowa Pawła do Hebrajczyków.

Widzę, że nie chciało ci się czytać. Czy nadal przypisujesz Pawłowi reinkarnację?

===

Cytat 
med
 październik 07 2008 11:30   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:

Dokładnie w tym, w którym mówisz, ze to z powodu karmy:

To, że np padasz ofiarą czyjegoś złego traktowania nie bierze się z niczego, ale jest reakcją na twoje podobne złe traktowanie otoczenia w przeszłości.

Jestem tez ciekaw jak chcesz uzasadnic ta koncepcję Biblią. Przy okazji: nikt nie ma na nią monopolu, a kościołów i wspólnot masz jak grzybów po deszczu, wiec może skończysz z teorią spiskową.

Rafi! Przeczytaj spokojnie to zdanie parę razy, a jak nie zrozumiesz , że zdanie to oznajmia właśnie to, iż ponosimy konsekwencje własnych czynów to pozostają Tobie tylko korepetycje z logiki. Ja już tu nic nie poradzę.

Nie zamierzam uzasadniać moich koncepcji Biblią. Są lepsi ode mnie. Odsyłam Ciebie do artykułów użytkownika o imieniu „montsegur” na tym portalu. On jest specjalistą w tym temacie.

Nie pisałem, że ktoś ma monopol na Biblię, ale, że ci którzy są jej wyznawcami ( przynajmniej zdecydowana większość) uważają że mają monopol na reprezentowanie pana Boga, że dostali od Niego glejt na wyłączność, a wszyscy inni którzy się na Boga powołują są zwiedzeni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 11:42   
Forum Moderator
Moderator

Ładna kompilacja. Nie wpadłem na to, że pozamieniasz kolejność wątków.
Proszę, żebyś odniósł się bezpośrednio do tej wypowiedzi:

Prośba ogólna: Jeżeli nie potrafisz uzasadnić reinkarnacji Biblią, to nie głoś fałszu, że Biblia uzasadnia.

===

Cytat 
matejanka
 październik 07 2008 12:40   
Forum

Rafi!
Z przykrością stwierdzam, że rzeczywiście nie czytasz żadnych argumentów, że z góry masz zrobione założenie i w związku z tym współrozmówca nie ma szans aby Cię przekonać.
Sprawę tego zdania wyjśniałam na tym forum conajmniej kilkakrotnie i to nawet w tym wątku użyłam tego zdania na potwierdzenie reinkanacji, a nie jej zaprzeczenie.Tobie również , lecz zawsze pozostawał mój post bez odpowiedzi.

"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
"

Jeszcze raz dla Ciebie powtórzę

Zakładając że Paweł wie co pisze, to z tego zdania, aby było prawdziwe wynika absolutna konieczność reinkarnacji duszy!!!!

Zgodne z Prawem Reinkarnacji duszy:
konkretny człowiek złożony z duszy i przypisanego w danym życiu do tej duszy ciała, żyje tylko raz i nigdy nie zmartwychwstanie!!!
Również nie na Końcu Czasów.

Do życia na ziemi zmartwychwstaje w nowym ciele tylko dusza stając się za każdym razem innym człowiekiem!!!

Nasze "ja" jest własnie naszą duszą z duchem, gdyż jak wszyscy wiemy ciało samo w sobie nie posiada "ja" i gdy umiera , znika pod ziemią.

Dusza udaje się na sąd za uczynki dokonane w ciele
.

Jak myślisz dlaczego nie dopiero na końcu świata na tkz Sądzie Ostatecznym?
Paeł powiedział

Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe 2 list do Koryntian 5:10

Muszę zrobić jedną ważną uwagę:

Wszelkie wypowiedzi, czy to Jezusa, czy to Pawła w temacie zmartwychwstania zawierają w sobie najczęsciej dwa przesłania

1. Dotyczące samej duszy
2. Dotyczące całego człowieka

Tak samo jest w powyszym cytacie.
Jest mowa o jednostkowym sądzie nad duszą po śmierci ciała , ale też o sądzie nad duszą w ciele w Czasach Ostatnich na ziemi!

Wracjąc do samej duszy

Dusza takich sądów za uczynki dokonane w kolejnych ciałach przechodzi wiele i narodzi się do życia na ziemi (powroci) w Czasach Ostatnich-o ile nie została uznana za godną zmartwychwstania do życia wiecznego w Domu Ojca

1.wówczas albo wejdzie do Królestwa Boga na ziemi, albo pozostanie na zewnątrz. (tam będzie płacz i zgrzytanie zębów)

.Te dusze które w Czasie Ostatnim nie skorzystają z Sądu dla swojego oczyszczenia będą cierpieć jeszcze wieki zatracenia ,
O ich dalszym losie Pismo Dwóch Testamentów nic nie mówi, gdyż Biblia jest historią zbawienia człowieka, a nie wszystkich dusz i dotyczy przede wszystkim ODNOWIENIA MAERIALNEGO STWORZENIA

WRAZ Z OTWARCIEM SIÓDMEJ PIECZĘCI I ZEJŚCIEM NA ZIEMIĘ NOWEGO JERUZALEM HISTORIA ZBAWIENIA CZŁOWIEKA NA ZIEMI SIĘ KOŃCZY.

Rafi, nie chcę znowu za dużo pisać ale bardzo Cię prosze przeczytaj uważnie to co napisałam.
Zwracam Twoją uwagę że napisałam kończy się historia zbawienia człowieka na ziemi.

Dlaczego to jest takie ważne?

Gdyż aby został zbawiony cżłowiek i świat po Sądzie Ostatecznym i w czasie tworzenia się na ziemi Królesta Chrystusa muszą wcielać się w ciała dusze oczyszczone z materializmu i te które już poznały Chrystusa(posnęły w Chrystusie),

Skażone oblecze się w nieskażone , śmiertelne w nieśmiertelne i takie ciała będą posiadały zupełnie inne własności od ciał skazonych.
To będzie Nowy Człowiek!
Ale to będą ciała ludzi żyjących na ziemi, jedynie odnowione przez Ducha zgodnie z zapowiedziami Pisma Swiętego.

nie musimy się też Rafi spierać co oznaczają słowa "ciało i krew" .

Słusznym jest twierdzenie że określenie cialo i krew oznacza naszą cielesną upadłą naturę.

I o to też Pawłowi chodziło, używając słownych asocjacji Paweł znowu zawarł w tym zdaniu dwie Prawdy o tym , że człowiek o skażonej naturze ciała, posiada skażoną grzechem duszę
1. i taki człowiek nie wejdzie do powstającego na ziemi Nawego Jeruzalem, czyli Królestwa Boga na ziemi
2.
ani jako dusza do Domu Ojca, do Królestwa Boga w Niebie, gdyz tam nie wejdzie nic materialnego!

1Kor 15:50 Bw „A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.”
Flp 3:21 Bw „który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.”

NASZE ODNOWIONE CIAŁO BĘZIE PODOBNE DO CZYSTEGO CIAŁA JEZUSA TAKIEGO, W KÓRYM JEZUS CHODZIŁ PO ZIEMI

1Kor 15:53 Bw „Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.”

ALe wracając do słynnego zdania
ludziom postanowione raz umrzeć a potem sąd.

Sama dusza jak wiemy nie jest człowiekiem, choć decyduje o naszym ja razem ze swoim duchem.
Nie mniej jednak dusza wcielając się za każdym razem zaczyna jakby od nowa , gdyż traci pamięć poprzednich czynów i jej osobowość buduje się w ścisłym związku z otrzymanym ciałem innymi słowami powstaje INNY CZŁOWIEK-lecz ten nowy człowiek posiada to samo JA JESTEM , KTÓRE PPOSIADAŁ STARY CZŁOWIEK.

To jest tak samo jak w tym samym życiu cżłowiek straciłby pamięć kim jest,
Jego "ja" jest jednak wciąż to samo i ukryte własności jego charakteru są wciąż te same, choć pod wpływem nowych bodźców mogą ujawniać się nowe jego cechy, a stare zmieniać na inne.
Tak jak w każdym życiu.
I to jest własnie cel każdej nowej inkarnacji jako nowej szansy , pozornie bez balastu wspomnień

Kazda nowa inkarnacja duszy do zycia w ciele jest jej nową szaną na zbawienie i n a odnlezienie DROGI(Jezusa Chrystusa) do Wiecznego Życia w Domu Ojca
gdyż

W końcowym rozrachunku chodzi tylko o rozwój i zbawienie duszy.

Natomiast zbawienie ludzi dotyczy tylko naszej ziemi i chodzi o to, aby nasza planeta przestała być miejscem krwi i płaczu, a stała się wspanialą szkołą dla dusz żyjących na ziemi w pokoju i wspónocie z Chrystusem.

Gdyż do wejścia do tkz Nieba Ducha jako ostatecznego celu duszy to wszystkie dusze mają jeszcze długą drogę i to jest największe nieporozumienie i błąd jaki uczyniła chrześcijańska teologia nauczając tkz prawd ostatecznych, czyli nieba i piekła , zupełnie zmieniąjąc przez to sens i cel ludzkiego życia.
Natomiast kładąc ciężar na zmartwychwstanie ciała jako efekt zmartwychwstania człowieka, zmaterializowała w nonsensowny sposób Duchową Naukę Jezusa.

pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 październik 07 2008 13:00   
Forum

Rafi!

Jeszcze do Ciebie małe zobrazowanie jak działa karma

Wyobraź sobie rząd kulek metalowych wiszących swobodnie na sznurkach.

Gdy nadasz pierwszej kulce sporo energii to ona uderzy w następną i przekaże tę energię dalej.
Jeżeli chcemy, żeby np piąta kulka nie "oberwała"
Musimy zatrzymać czwartą i na niej skupić całe uderzenie!
I dlatego Jezus nauczał, gdy ktoś cię uderzy w prawy policzek nastaw jeszcze lewy.
przemyśl to.
Gdy chcemy położyć kres naszej złej karmie, kiedyś w którejś inkarncji musimy przestać oddawać i zatrzymać zło na sobie.

"Miłujcie swoich wrogów"

"Błogosławcie tym, którzy was prześladują" nauczał Mistrz i swoim Przykładem pokazał Drogę do wolności od grzechów i ich skutków

pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 październik 07 2008 13:51   
Forum Moderator
Moderator

Powiedz mi matejanko co to człowiek
Czy
człowiek=ciało+duch+dusza,
a może człowiek= ciało+dusza
a może jescze coś innego ?
Jeżeli jest JEDEN sąd dla każdego człowieka (a potem raj albo odrzucenie w ogień), JEDEN sąd na KONIEC wieków, to jak chcesz sądzić pomiędzy?
tyle Apokalipsy przytaczaliście, a żadnych wniosków nie wyciągnęłaś ?

Czy może podasz mi teraz inne równanie?

Żydzi, w tym i Paweł, nie wierzyli w wędrówki dusz.
wierzyli jasno : człowiek ma jedno życie, jedna śmierć i jeden sąd ostateczny ("ostateczny" nie jako "ostatni" ale jako niepodważalny, jednoinstancyjny, bez apelacji i jedyny - drugiej szansy nie ma). I reinkarnacja nie ma tu kompletnie miejsca. Twój wywód to pomieszanie pojęć, znaczeń i życzeń bez wątku przyczynowego.

Niesamowite, Paweł pisał podając ciąg życie-śmierć-sąd(-piekło/niebo) jako coś oczywistego, a ty proponujesz życie-śmierć-sąd-powtórne życie(jako kara??)-śmierć-sąd-znów życie(za karę??)-śmierć-sąd.... a potem co? sąd ostateczny ? nad kim/czym ? i dlaczego ?
To ile razy w końcu Jezus wg ciebie umierał?
I dlaczego umarł, po co ?

A nie zastanawia ciebie wypowiedź, że wszyscy zgrzeszyli, że nikt nie jest bez grzechu, że wszyscy są nieczyści ? To kto zamieszka w Domu Ojca (a mieszkań tam sporo), to jak tam mogli znaleźć się Apostołowie (a i dla nich Jezus szykował mieszkania).

Przemyśl wpierw, nie odpisuj dzisiaj.

===

Cytat 
matejanka
 październik 07 2008 16:17   
Forum

Halo Rafi!

Powiedz mi matejanko co to człowiek
Czy
człowiek=ciało+duch+dusza,
a może człowiek= ciało+dusza
a może jescze coś innego ?

Rafi wiem że duzo pisząc przysparzam również Tobie dużo pracy, ale temat jest tego wart i spróbuję jeszcze dzisiaj uzasadnic Ci mój punkt widzenia

wracając do tego kim jest człowiek

człowiek to część materialna i częśc duchowa

Częśc duchowa dzieli się na ducha i duszę właśnie ze względu na grzechy i plamy duszy.
Gdyż, to co Boskie, czyli ludzki duch, nie ma plam!

Często źrodła używają terminu dusza, lub duch zamiennie gdyż
w efekcie to jest jeden duch, choć na razie podzielony z powodu grzechu

Jeżeli jest JEDEN sąd dla każdego człowieka (a potem raj albo odrzucenie w ogień), JEDEN sąd na KONIEC wieków, to jak chcesz sądzić pomiędzy?
tyle Apokalipsy przytaczaliście, a żadnych wniosków nie wyciągnęłaś ?

A gdzie zostało w Biblii napisane, że jest jeden sąd dla duszy?

Przecież dusze zmartwychwstają na Sąd Ostateczny?
To czym i który jest Sąd Ostateczny>
jaki jest jego cel?

Sąd dla duszy jest ostatnim po śmierci ciała,

tylko wtedy, gdy umierający człowiek , duchowo jest w pełni zjednoczony z Chrystusem. Wtedy jego dusza pozostaje w Domu Ojca

W innym razie, dusza, a nie ten sam człowiek, powraca na ziemię w innym ciele!

Piekło i niebo możemy sobie zafundować sami i w zależności od stanu naszej duszy mamy w sobie, albo pokój Chrystusa , albo piekło wyrzutów sumienia i konsekwencje naszych grzechów idą za nami!!!1

Czy może podasz mi teraz inne równanie?

juz podałam

człowiek =cialo plus duchowa część.

Żydzi, w tym i Paweł, nie wierzyli w wędrówki dusz.
wierzyli jasno : człowiek ma jedno życie, jedna śmierć i jeden sąd ostateczny ("ostateczny" nie jako "ostatni" ale jako niepodważalny, jednoinstancyjny, bez apelacji i jedyny - drugiej szansy nie ma).

Na podstawie słów zarówno Jezusa jak i Pawła dochodzę do zupełnie przeciwnych wniosków i nie znajduję w takim rozumowaniu najmniejszej luki, natomiast w stworzonej przez teologię chrześcijańską i utrwalonej w ludzkim myśleniu nauce-widzę
zarówno luki jak i sprzecznosći, na które jak dotąd otrzymuję tylko mgliste niespójne odpowiedzi.

A sądząc po tym, ze we wszystkich językach w całym internecie przedmiotem dyskusji są te same problemy wiary i są toczone dyskusje z użyciem tych samych cytatów i argumentów , mogę mieć pewność, że to jest właśnie ta Walka Słowa zapowiadana przez Apokalipsę i powolne wyłanianie się i zmartwychwstawanie Prawdy!!!

W jakim sensie zmartwychwstanie Prawdy?

W takim , że wiele Prawd zostało przemocą odrzuconych , wiele ukrytych, a wiele jeszcze nie odkrytych i dlatego Apokalipsa zapowiada
walkę Słowa z "kąkolem i chwastami".

Weźmy na przykład temat reinkarnacji.

Jeżeli znasz jakikolwiek język obcy to kliknij na słowa "trochos tes geneseos, reinkarnation"

od razu wyskakują Ci takie strony, jedna w angielskim, a druga w niemieckim jak poniżej, a gdybyś użył tych słów w inych językach gwarantuję Ci, że pokaze się to samo

#
Reincarnation and the Bible
- [ Diese Seite übersetzen ]
But James actually uses the phrase "trochos tes geneseos" which had a .... In another letter by Peter, he referred again to these imprisoned spirits: ...
www.near-death.com/experiences/origen03new.html - 125k - Im Cache - Ähnliche Seiten
#

# [PDF]
Brosch Hieronymus Cover holl.ndisch.pmd
Dateiformat: PDF/Adobe Acrobat - HTML-Version
Die Bibel ist gefälscht. Hieronymus, der kirchliche Bibelfälscher ...... „ trochos tes geneseos“ (= „rad van het .... Bibel hauste“, www.theologe.de .

obie te strony niezależnie od siebie mówią to samo..

...że w liście do Jakuba znajduje się niezaprzeczalny ślad wiary w reinkarnację, gdyż "trochos tes geneseos"
znaczy "koło powstawania", i to koło jest napędzane(rozpalane) przez grzech uczyniony złą mową!

Niesamowite, Paweł pisał podając ciąg życie-śmierć-sąd(-piekło/niebo) jako coś oczywistego, a ty proponujesz życie-śmierć-sąd-powtórne życie(jako kara??)-śmierć-sąd-znów życie(za karę??)-śmierć-sąd.... a potem co? sąd ostateczny ? nad kim/czym ? i dlaczego ?
To ile razy w końcu Jezus wg ciebie umierał?
I dlaczego umarł, po co ?

Prawo reinkarnacji, mówi:

Dusza ludzka po śmierci ciała staje na sąd odpowiadając za grzechy uczynione w ciele .
ta sama dusza nigdy więcej jako ten sam człowiek nie powraca na ziemę w ciele

Tak więc Jezus mógł złożyć ofiarę z ludzkiego ciała tylko raz!!! Chociaż oczywiście Jezus był osądzony pzez ludzi, a przed Bogiem był Nieskalany

popatrz o czym pisze sw Paweł:

Paweł pisze o wychodzeniu umarłych z fizycznego niebytu, czyli o wcielaniu się dusz w ciało, jako o procesie nieustannie się powtarzającym i trwającym tak jak narodziny dzieci każdego dnia

cyt 1Kor
35 Ale rzecze kto: Jakoż wzbudzeni bywają umarli i w jakim ciele wychodzą?

Słowo wychodzą jest słowem kluczowym i dlatego zatrzymamy się nad tym zdaniem.

Po pierwsze jak widzisz Paweł nie napisał w jakim ciele powrócą, lub w jakim ciele ukażą się na koncu świata zmarli lecz w jakim
WYCHODZĄ W CZASIE teraźniejszym ciągłym!

kilka postów wstecz podając cytaty z ST uzasadniłam co oznacza słowo wychodzą i jeszcze raz je odszukam

Ps. 121:2-8.
Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, strzec będzie duszy twojej.
Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, teraz i na wieki.

Pan strzeze wyjścia do życia na ziemię i wejścia do życia w zaświatach ,ale nie jeden raz, lecz wiele razy bo i teraz i na wieki!!!

A żeby nie było wątpliwości czym jest wejście i wyjście podaję następny

cytat z s Md 6
Żaden bowiem z królów nie miał innego początku narodzin
Jedno dla wszystkich wejście w życie i
Wyjście to samo!

no i posłuchaj następnego cytatu

z ks Md

12 Nie zioła ich uzdrowiły, ani nie okłady,
lecz słowo Twe, Panie, co wszystko uzdrawia.
13 Bo Ty masz władzę nad życiem i śmiercią:
Ty wprowadzasz w bramy Otchłani i Ty wyprowadzasz [e].

znowu czas teraźniejszy ciągły a nie jako przyszłość!!!

i

Ps 90
3 W proch każesz powracać śmiertelnym, i mówisz: "Synowie ludzcy, wracajcie!" 4 Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak wczorajszy dzień, który minął, niby straż nocna. 5 Porywasz ich: stają się jak sen poranny, jak trawa, co rośnie: 6 rankiem kwitnie i jest zielona, wieczorem więdnie i usycha. 12

popatrz: Ciało w Biblii często jest porównywane do trawy, a tu jeszcze zostaje podkreślona cykliczność śmierci i narodzin: wieczór to starość ciała, czyli więdnąca trawa i odejście duszy, a poranek trawa znowu kwitnie , czyli dusza powraca do życia w nowym kwitnącym ciele.

Wieczorem zwiędnie, a rano znowu zakwitnie. Jak wiemy pora dnia i nocy jest nieustannie powtarzającym się cyklem,

następny cytat

Mdr 8,
Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra,
a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego.

no, a tu masz przykład wcielenia duszy króla który z punku widzenia siebie, jako króla, pisze byłem dzieckiem dorodnym( o swoim ciele,) aby za chwilę dać wyraz temu, że przecież to dusza jest naszym "ja" a wiec z punktu widzenia duszy,
za to, że był dobrą duszą, dostał czyste, nieskażone ciało.

To jest właśnie to o czym pisze sw Paweł, rozważając, co determinuje kolejne ciała jakie otrzymuje nowoinkarnująca się dusza

ale wracajmy do wywodów Pawła z 1Kor

36 O głupi! To, co ty siejesz, nie bywać ożywione, jeźliby nie umarło.

Co umiera?
Stare ciało, "stara trawa", aby dusza mogła otrzymać nowe ciało czyli "kwitnącą trawę".

37 I co siejesz, nie siejesz ciała, które ma potem wyrość, ale gołe ziarno, jako się trafi, albo pszeniczne, albo jakiekolwiek inne.

tu Paweł twierdzi , ze nie tylko życie duszy w starym ciele determinuje, co za ciało wyrośnie z tego nasienia jakim było nasze poprzednie ciało i poprzednie życie.

To ziarno które drzemie w każdym z nas, z każdym nowym wcieleniem oczyszcza się zarówno w czasie życia duszy na ziemi, ale i w przerwie pomiędzy wcieleniami w czasie pobytu w zaświatach.
Żadna dusza nie wciela się od razu zmowu , lecz dostaje czas na odpoczynek i duchowy wzrost w Domu Ojca.
Ale zostać tam nie może, gdy ma niezałatwione ziemskie sprawy i problemy z którymi musi się jeszcze raz w materii skonfrontować i je przezwyciężyć.

38 Ale Bóg daje mu ciało jako chce, a każdemu nasieniu jego własne ciało.

Otrzymamy takie ciało jakie Bóg uzna dla nas, dla naszej duszy za stosowne i jej odpowiadające

39 Nie każde ciało jest jednakiem ciałem; ale inszeć jest ciało ludzkie, a insze ciało bydlęce, insze rybie, a insze ptasze.
40 I są ciała niebieskie i ciała ziemskie; lecz insza jest chwała ciał niebieskich, a insza ludzkich;
41 Insza chwała słońca, a insza chwała księżyca, i insza chwała gwiazd; albowiem gwiazda od gwiazdy różna jest w jasności.

Czyli, możemy być pewni że każdy z nas posiada takie ciało jakie mu było przeznaczone i każde ciało odpowiada ziarnu z którego wzrasta ,czyli inkarnującej duszy z duchem i każde ma bardzo określone zadanie włącznie z genetycznymi wadami!
Przypomnij sobie pytanie do Jezusa

"kto zgrzeszył on czy rodzice jego, ze jest ślepy od urodzenia"
Jezus odpowiedział na to, że jego ślepota była przez Boga przewidziana dla objawienia się mocy Bożej na ziemi.

Dlatego mmy taka różnorodnośc ludzkich wyglądów i charakterów i stopni duchowego rozwoju.
Żadna dusza nie osiągnie swojej doskonałości w jednym życiu

gdyż to co z ciała się rodzi, żyje i rozwija się krótko, lecz duch jako należący do wiecznosci potrzebuje na swój rozwój wielu ciał.i>

a niżej Paweł przechodzi do rozważań o ciele jakie będą miały kiedyś wcielające się dusze , czyli
CIAŁO OCZYSZCZOE NIESKALANE będące własnością większości dusz NA KOŃCU CZASÓW ALE TEŻ MOŻLIWE DO UZYSKANIA GDY CZŁOWIEK MA CZYSTĄ DUSZĘ PRZED POWSZECHNYM OCZYSZCZENIEM

42 Takci będzie i powstanie umarłych. Bywa wsiane ziarno w skazitelności, a będzie wzbudzone w nieskazitelności.

43 Bywa wsiane w niesławie, a będzie wzbudzone w sławie; bywa wsiane w słabości, a będzie wzbudzone w mocy; bywa wsiane ciało cielesne, a będzie wzbudzone ciało duchowne.
44 Jest ciało cielesne, jest też ciało duchowne.
45 Takci też napisane: Stał się pierwszy człowiek Adam w duszę żywą, ale pośledni Adam w ducha ożywiającego.

duch ożywiający to Duch Chrystusowy, który oczysci nie tylko nasze dusze ale też nasze ciała i zbawi nas od skazenia i duszy i ciała, abyśmy na ziemi w Królestwie kroczyli naszą drogą do doskonałości, aby potem po odłożeniu powłoki ciała wejśc do Domu Ojca i tam dalej sie duchowo rozwijać w jednym z Boskich Mieszkan , gdyz droga duszy do doskonałości jest bardzo długa

46 Wszakże nie jest pierwsze duchowne, ale cielesne, potem duchowne.

uduchowione ciało jest koncowym efektem pracy duszy nad sobą w każdej z inkarnacji na ziemi

47 Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.

Pierwszy człowiek to nie tylko Adam, lecz każdy z nas który rodził sie na ziemi i zgrzeszył -każdy z nas nosi Adama lub Ewę w sobie jako pierwszego cżłowieka.

A drugi człowiek , Nowy Oczyszczony, w przeciągu licznych inkarnacji duszy, to ten który będzie żył na ziemi po Sądzie Ostatecznym !

48 Jaki jest ten ziemski, tacy też i ziemscy; a jaki jest niebieski, tacy też będą niebiescy.
49 A jakośmy nosili wyobrażenie ziemskiego, tak też będziemy nosili wyobrażenie niebieskiego.

Co znaczy , że będziemy nosili wyobrażenie człowieka niebieskiego?

Znaczy nic innego jak to,że będziemy żyli na ziemi bardziej duchowo niż fizycznie, a ziemia i człowiek będą odbiciem Domu Ojca i aniołów.

50 To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.

Tutj jednak Paweł dodaje, ze pomimo uduchowienia ciało nie wejdzie do domu Ojca, a na ziemi nic skażongo nie będzie miało wspólnoty z Duchem Chrystusa w Nowym Jeruzalem , czyli znajdzie się na zewnątrz Królestwa Boga na ziemi.

A nie zastanawia ciebie wypowiedź, że wszyscy zgrzeszyli, że nikt nie jest bez grzechu, że wszyscy są nieczyści ? To kto zamieszka w Domu Ojca (a mieszkań tam sporo), to jak tam mogli znaleźć się Apostołowie (a i dla nich Jezus szykował mieszkania).

Przecież Jezus powiedział , że kto we Mnie wierzy i za Mną pójdzie jest zbawiony .
Przecież każdy Apostoł przeszedł Drogę krzyża, a Apostoł Jan dochował pomimo przesladowań wiernosć Chrystusowi do samego konca.
Z resztą Apokalipsa pisze o całej rzeszy tych , którzy zasnęli w Chrystusie i juz mogą wyrokiem Boga pozostać w Domu Ojca , gdzie rzeczywiście jest mieszkan wiele dla dusz w zależności od poziomu ich rozwoju

Rafi to wszystko co napisałam ma jeszcze tyle niuansów i podpunktów że nie sposób wyczerpać tego tematu nawet gdybym pisała jeszcze cały rok.
DLatego też Jezus zdajac sobie sprawę z ograniczoności pojemności ludzkich umyłów nauczał tylko tego, co było konieczne do zbawienia , czyli Drogi do Królestwa Boga.
Podkreślił przecież przed odejściem że JESZCZE MA WIELE DO POWIEDZENIA!
ALE TO POZOSTAWIł DUCHOWI PRAWDY NA CZASY NASZEGO WYŻSZEGO ROZWOJU DUCHOWEGO.

pozdrawiam

===

Cytat 
eviva
 październik 07 2008 16:20   
Forum

Rafi F

"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują. "
Słowa Pawła do Hebrajczyków.

W dosłownym znaczeniu to zdanie jest bez sensu dlatego,że:

1.człowiek=duch+dusza i jest nieśmiertelny.
2.Sugeruje się ludziom,że Chrystus ukaże się dopiero dla zbawienia tych ludzi,którzy go oczekują.W związku z tym nie wiadomo,jaki sens jest naszego obecnego życia i jak się uwolnić od naszych grzechów?
3.Zaprzecza się obecności Chrystusa w każdym człowieku, jako jego Pana i Osobistego Zbawiciela.

Pozostaje więc jego ezoteryczne wytłumaczenie matejanki.
Widzę, że nie chciało ci się czytać. Czy nadal przypisujesz Pawłowi reinkarnację?

Znam Listy Pawła,ale uważam,że zostały one świadomie "poprawione"w wielu miejscach,podobnie jak i Biblia.

Ewangelia Jezusa here

45.7. Albowiem powiadam wam, kto bluźni przeciw Synowi Człowieczemu, temu będzie odpuszczone. Ale temu, kto bluźni przeciw Duchowi świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym życiu, ani w następnym, gdyż przeciwstawia się on światłości Bożej z powodu fałszywych tradycji ludzkich".

Grzech przeciwko Duchowi świętemu jest najcięższym grzechem. Jeżeli Prawda, prawo Boże, znane jest człowiekowi - z Dziesięciu Przykazań, z Kazania na Górze lub z Moich objawień w obecnym czasie (ok. 1989r.) - a on mimo to świadomie myśli, mówi i postępuje sprzecznie z prawem Bożym, to grzeszy przeciw Duchowi świętemu. Grzech przeciwko Duchowi świętemu, zależnie od jego rozmiarów, może nie być zniesiony w jednym tylko życiu ziemskim. Zależnie od okoliczności, kilka inkarnacji może nie wystarczyć, aby znieść to, co człowiek spowodował i za to zadośćuczynić.

Również jeśli człowiek uczył przekazanej tradycją nieprawdy, to jest z tą nieprawdą związany - a tym samym związany z tymi ludźmi i duszami, które błędnie pouczał. Mimo to każdego dnia dawana jest mu możliwość zawrócenia i odnalezienia w sobie samym, czym jest Prawda i życie.

Mat.12.32...ale temu,kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu,nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.

Słowo "życie",zastąpiono w tłumaczeniu u Mateusza słowem "wiek",aby było czytającym trudniej się domyśleć,że w tym zdaniu jest też mowa i o reinkarnacji.
---
Paweł wierzył w reinkarnację,ale to słowo pochodzenia wschodniego nie było znane i dlatego pisze o zmartwychwstaniu.Na pewno w pierwotnych tekstach pisało konkretnie o zmartwychwstaniu duszy,a nie fizycznego ciała.

Hebr.11.13...wyznali też,że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi.
2 Kor.5.9.Dlatego też dokładamy starań,żeby niezależnie od tego,czy mieszkamy w ciele,czy jesteśmy poza ciałem,Jemu się podobać.

Człowiek jako duch-dusza istnieje niezależnie od ciała fizycznego i jest tylko gościem i pielgrzymem na Ziemi.Na Ziemi jesteśmy wielokrotnie,a to oznacza reinkarnację.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 07 2008 18:45   
Forum Moderator
Moderator

1234qwer12

[QUOTE}Wiesz, ja nawet mogę zaakceptować pierwszą część Twojej wypowiedzi (chociaż domaga się wielu wyjaśnień) bo ona w sposób alegoryczny może opisywać treści pod którymi i ja się podpisuję[/QUOTE]

Dawaj. Co chcesz wiedzieć?

to, tu już zaczyna się ta Wasza typowa nawiedzona, niewyjaśniająca niczego, mętna ideologia, którą każdy może sobie wymyślić. Jeżeli w takie miejsce nie wejdzie konkretna filozofia to wtedy to pozostaje na poziomie bajań jakich wiele na tym świecie.

W twoim przypadku zaczyna się brak próby zrozumienia (jasno napisałem, że są to wskazówki nad którymi możesz pomedytować (czyt. Dowiedzieć się więcej) ale nie, Ty wolisz napluć na monitor.
- upadek ludzkości (odwrócenie się od Boga i jego miłości, po poznaniu świata i osobowego zła), Adam jako symbol człowieka (ludzkości) który tego dokonał. Mało tego Adam jest również symbolem, że stworzenie zostało zakończone i jako samo w sobie jest doskonałe, jednak proces stwórczy nadal trwa, jednak już nie na płaszczyźnie materialnej lecz duchowej ( Nowa ludzkość odkupiona w Chrystusie Jezusie „Ecclesia” ) dzięki Łasce Bożej w której możliwe jest osiągniecie duchowej doskonałości. Doskonały materialny człowiek + Doskonały Boży Człowiek = Zmartwychwstanie. Powtarzam jeszcze raz: Wszystko dzięki Łasce Bożej i Chrystusowi.

Co do Tego że wszystko trwa w teraźniejszości nie ma najmniejszych wątpliwości, ponieważ czas jest pojęciem czysto abstrakcyjnym nie licząc oczywiście procesu destrukcji jaki zachodzi dzięki oddziaływaniu materii na materie.

To dużo za mało , żeby zadzierać tak wysoko nosa jak to Wy robicie...

Ciekawe ciekawe kto tu nosa zadziera…

Jeżeli chodzi o wyrafinowanie tego wątku, to w porównaniu z rozumieniem tej kwestii w tradycji wedyjskiej wschodu, wypadacie cieńko, bardzo cieńko...

Oj bo się przestraszymy

Mathias777
aaa. zapomniałeś dodać ze boga stworzył bóg bogów, czyli Zeus z Olimpu. zapłodnił Herę i jest bóg chrześcijanski, nazwali go Jahwe. on zaś zabił Zeusa. teraz ukrywa sie przed strażą boską, wiesz, musiał zmienić dla niepoznaki swoje imię na Aldonai, czy jakoś tak.

resztę człowiek wymyślił.

Popatrz med, typowy przykład odwrócenie się ludzkości od Boga i to do takiego stopnia, że sami z siebie robią Boga stwórcę Bogów.

Mathias777 dla twojej informacji Adonai, Jahwe, Elohim to imiona tego samego Boga, z tym że Adonai czyt. Pan!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
med
 październik 07 2008 19:39   
Forum

Quote by Rafi F: Ładna kompilacja. Nie wpadłem na to, że pozamieniasz kolejność wątków.

Prośba ogólna: Jeżeli nie potrafisz uzasadnić reinkarnacji Biblią, to nie głoś fałszu, że Biblia uzasadnia.

Jak wyjdziesz z tych oparów nawiedzenia i zaczniesz się rozsądniej komunikować to możemy gadać. Ja na razie dziękuję za dyskusję z Tobą.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 07 2008 19:45   
Forum

Quote by Kruk: 1234qwer12

[QUOTE}Wiesz, ja nawet mogę zaakceptować pierwszą część Twojej wypowiedzi (chociaż domaga się wielu wyjaśnień) bo ona w sposób alegoryczny może opisywać treści pod którymi i ja się podpisuję

Dawaj. Co chcesz wiedzieć?

to, tu już zaczyna się ta Wasza typowa nawiedzona, niewyjaśniająca niczego, mętna ideologia, którą każdy może sobie wymyślić. Jeżeli w takie miejsce nie wejdzie konkretna filozofia to wtedy to pozostaje na poziomie bajań jakich wiele na tym świecie.

W twoim przypadku zaczyna się brak próby zrozumienia (jasno napisałem, że są to wskazówki nad którymi możesz pomedytować (czyt. Dowiedzieć się więcej) ale nie, Ty wolisz napluć na monitor.
- upadek ludzkości (odwrócenie się od Boga i jego miłości, po poznaniu świata i osobowego zła), Adam jako symbol człowieka (ludzkości) który tego dokonał. Mało tego Adam jest również symbolem, że stworzenie zostało zakończone i jako samo w sobie jest doskonałe, jednak proces stwórczy nadal trwa, jednak już nie na płaszczyźnie materialnej lecz duchowej ( Nowa ludzkość odkupiona w Chrystusie Jezusie „Ecclesia” ) dzięki Łasce Bożej w której możliwe jest osiągniecie duchowej doskonałości. Doskonały materialny człowiek + Doskonały Boży Człowiek = Zmartwychwstanie. Powtarzam jeszcze raz: Wszystko dzięki Łasce Bożej i Chrystusowi.

Co do Tego że wszystko trwa w teraźniejszości nie ma najmniejszych wątpliwości, ponieważ czas jest pojęciem czysto abstrakcyjnym nie licząc oczywiście procesu destrukcji jaki zachodzi dzięki oddziaływaniu materii na materie.

To dużo za mało , żeby zadzierać tak wysoko nosa jak to Wy robicie...

Ciekawe ciekawe kto tu nosa zadziera…

Jeżeli chodzi o wyrafinowanie tego wątku, to w porównaniu z rozumieniem tej kwestii w tradycji wedyjskiej wschodu, wypadacie cieńko, bardzo cieńko...

Oj bo się przestraszymy

Mathias777
aaa. zapomniałeś dodać ze boga stworzył bóg bogów, czyli Zeus z Olimpu. zapłodnił Herę i jest bóg chrześcijanski, nazwali go Jahwe. on zaś zabił Zeusa. teraz ukrywa sie przed strażą boską, wiesz, musiał zmienić dla niepoznaki swoje imię na Aldonai, czy jakoś tak.

resztę człowiek wymyślił.

Popatrz med, typowy przykład odwrócenie się ludzkości od Boga i to do takiego stopnia, że sami z siebie robią Boga stwórcę Bogów.

Mathias777 dla twojej informacji Adonai, Jahwe, Elohim to imiona tego samego Boga, z tym że Adonai czyt. Pan!

[/QUOTE]

Dobry panie Jezu, proszę chroń mnie przed Twoimi wyznawcami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 07 2008 20:02   
Forum Moderator
Moderator

Dobry panie Jezu, proszę chroń mnie przed Twoimi wyznawcami.

Bardzo konstruktywne...

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Andrzej
 październik 07 2008 21:41   
Forum

widzę, że temat zszedl calkowicie w kierunku osobistych przytków. Niech i ja więc coś swego dorzucę.

Poglądy matejanki są niezmiennym powtarzaniem tego, co całe chrześcijaństwo (nie tylko Krk) dawno uznali za pozachrześcijańskie.
Na przykład:

Quote by matejanka:
Z odpowiedzi Jezusa gdy był pytany, lub gdy była mowa o zmartwychwstaniu jasno wynika , że nie podzielał zdania faryzeuszy i inaczej ujmował sprawę zmartwychwstania!

To oczywiście pobożne życzenie matejanki.
Tak Jezus Chrystus jak i potem apostoł Paweł w pełni podzielal naukę faryzeuszów co do zmartwychwstania ciał.

Żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Quote by matejanka:
Gdyby Żydzi znali prawdę , nie ukrzyżowaliby Jezusa a oni ukrzyżowali Go własnie za głoszenie Prawdy niewygodnej dla nich.

Bzdura i kłamstwo.
Matejanka sama wie o tym, że Jezus nie został ukrzyżowany za głoszenie prawdy o zmartwychwstaniu, ani za głoszee jakiejkolwiek innej Prawdy
Quote by matejanka:

DLatego NT jest otwartym Testamentem na kolejne Boskie Objawienie Ducha Prawdy tak jak ST był otwarty na Objawienie Się Mesjasza.

Skończmy z TT.
Nie ma sensu do równania z kilkoma niewiadomymi (mam na mysli poziom wiedzy religijnej niektorych) wprowadzać dodatkowych niewiadomych, ktore należą do danych urojonych

Podobnie z reinkarnacją.
skoro cytat z Pisma mowi że jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, to jeśli rozumiemy, że dusza jest naszym "ja" trwającym po śmierci czlowieka czyli rozdzielenia się duszy i ciała, to kolejna inkarnacja powoduje powstanie nowego "ja".
Co jest bzdurą.

Co do karmy, to w ogole nie będę się wypowiadał - to najbardziej bzdurna ze wszystkich teorii. Nie dość, że oparta na teorii reinkarnacji tokaże nam pokutować za czyny popelnione przez inne "ja"

Co do naszego drogiego 1234qwer... to niestety prezentuje on poziom znajomości zagadnień religijnych na poziomie przedszkola.
Przykłady?
Proszę bardzo:

Quote by 1234qwert:
Nie pisałem, że ktoś ma monopol na Biblię, ale, że ci którzy są jej wyznawcami ( przynajmniej zdecydowana większość) uważają że mają monopol na reprezentowanie pana Boga

Po pierwsze: nikt z nas nie jest wyznawcą Biblii.
Po drugie: pisze się Pana Boga ne pana Boga - nie chodzi przecież o tytuł jak w przypadku pana Kowalskiego
dalej:

tu już zaczyna się ta Wasza typowa nawiedzona, niewyjaśniająca niczego, mętna ideologia, którą każdy może sobie wymyślić. Jeżeli w takie miejsce nie wejdzie konkretna filozofia to wtedy to pozostaje na poziomie bajań jakich wiele na tym świecie.

123 qwert po prostu pojmuje religię i wiarę na poziomie przedszkola. Jakiekolwiek sformułowanie użyte przez Kruka, ktore wykracza delikatnie poza ten poziom, w gruncie rzeczy proste, uważane jest za "mętną ideologię".
Nic dziwnego

Dalej:

Rozumiem więc, że szanowny qwert czytał filozofię Wschodu ale nie wypadało mu sięgnąć z filozofii chrześcijaństwa ponad katechizm do I klasy? Choć obaiwam się, że i tego mu nie dostaje.
Szkoda. Łatwiej dyskutuje się o temacie, o ktorym wie się coś więcej niż poziom prostego wyjaśnienia dla przedszkolaka

Co do wypowiedzi evivy to sama dyskredytuje się pisząc:

Znam Listy Pawła,ale uważam,że zostały one świadomie "poprawione"w wielu miejscach,podobnie jak i Biblia.

I nie ma na to najmniejszego dowodu, tylko po prostu coś jej nie pasuje.
Natomiast pasuje jej jakaś V ewangelia twór chorego, bądź zaradnego finansowo umysłu

Co do Matthiasa777 to ironią i prześmiewczymi postami pokrywa swą niewiedzę. Tea o zrodzeniu Jahwe przez Zeusa jest na poziomie ... przepraszam, chyba nie ma takiego poziomu

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 październik 07 2008 22:19   
Forum

Podobnie z reinkarnacją.
skoro cytat z Pisma mowi że jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, to jeśli rozumiemy, że dusza jest naszym "ja" trwającym po śmierci czlowieka czyli rozdzielenia się duszy i ciała, to kolejna inkarnacja powoduje powstanie nowego "ja".
Co jest bzdurą.

A cóż to za gigantyczna bzdura!!!

Nasze "ja" będąc w duszy ,zawsze nim pozostaje niezależnie od materiału na którym się objawia i to jest właśnie nasze wieczne "Ja jestem" dane każdemu przez Boga na samym początku istnienia!!!Czy inne jest Twoje "ja" gdy masz dwa lata, a inne gdy masz trzydzieści.

Czy gdy stracisz pamięc to zmienia Ci się ja?

Osobowosć to nie jest nasze wieczne "Ja jestem" tylko przejściowa konstrukca duszy, ZALEŻNA OD OKOLICZNOSĆI!

Ciało nie jest naszym ja, choć współdziała z tworzeniem się- za każdym razem, za każdą nową inkarnacją -naszej nowej ososbowości..
nie chodzi o to aby medieval man, albo matejanka żyli wiecznie...
My dzisiaj jesteśmy nawet nie kokonami tego czym BĘDZIEMY!
Pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 październik 07 2008 22:29   
Forum

Medieval man !
Zanim zaśniesz pomyśl czy chciałbyś pozostać na wieki z osobowością taką jaką miałeś w wieku młodzieńczym.
Z tymi samymi cechami charakteru, z tymi samymi marzeniami i celami?

Mogę Ci zagwarantować, że gdy spojrzysz za 20 lat (ja również ) na to jak się dzisiaj wymądrzamy to też pomyślisz sobie , ależ byłem młody i ....
I to się nie kończy.
Dusza uczy się i rozwija i jedno życie jest o wiele za krótkie , nawet gdyby trało 200 lat, aby nauczyla się wszysktiego i wyczerpała możliwości swojego duchowego rozwoju.

Pomyś o ludziach, mających nikłe szanse na rozwój intelektu, lub o upośledzonych lub o krótko żyjących lub o tych w buszu..,
jaki jest cel ich życia?
Czy ich dalszy rozwój według Ciebie ma się odbywać w zaświatach?
A może na skutek czarów? A moze tacy zostaną na całą wieczność?
Więc po co to nasze życie na ziemi w takiej różnorodności co do losów i szans na rozwój?

I czy mógłby chociaż raz odpowiedzieć ludzkimi słowami a nie wymijającą teologią?
może być kartoflami
i krótko

Po co żyje człowiek w buszu?

pozdrawiam

===

Cytat 
Łukasz
 październik 07 2008 22:54   
Forum Moderator
Moderator

Matejanko, pozwól że i Ciebie bede prześladował

Pomyś o ludziach, mających nikłe szanse na rozwój intelektu, lub o upośledzonych lub o krótko żyjących lub o tych w buszu..,
jaki jest cel ich życia?

Miłość i jeszcze raz miłość. sensem ich życia jest pobudzanie do miłości i jej otrzymanie.

żaden rozwój w żadnych zaświatach. Spoczną w Chrystusie.

A może na skutek czarów? A moze tacy zostaną na całą wieczność?

Wiemy że lubisz czarować... Każdy jest jaki jest! I nic nie wiesz i nigdy sie nie dowiesz jacy Oni właśnie są.

Więc po co to nasze życie na ziemi w takiej różnorodności co do losów i szans na rozwój?

Bo spodobało się człowiekowi liczyć na własne siły. Mimo wszystko jest w tym sens: Można szukać Boga.

Lepiej takiemu w buszu, niż wielu w "światłości" metalu.

===

Cytat 
matejanka
 październik 08 2008 07:38   
Forum

miły Kruku!

nie uważam Twojej odpowiedzi za prześladowanie i prawie sięz Tobą zgadzam!
jaki jest cel ich życia?

Miłość i jeszcze raz miłość. sensem ich życia jest pobudzanie do miłości i jej otrzymanie.

tu się w 100 procentach z Tobą zgadzam!
tylko ponawiam pytanie zadane Medieval manowi czy oni pozostaną z taką mentalnością jaką mają w tym życiu na całą wiecznośc?

tu nasze myślenie jest zupelne inne1
nasze dusze zostały stworzone do działania, do pracy, do wspóltworzenia w dziele Stwarzania gdyz jesteśmy obrzem i podobieństwem Boga.
nie do spoczynku.
Jezus powiedział Ja działam i Ojciec mój działa aż dotąd(cyt z pamięci) co oznacza że Zycie to działanie a n ie spoczynek a dla dusz to działanie i wspinanie się po Jakubowej drabinie rozwoju do doskonałości a przez top do Źródła tej doskonałoci do Boga Jehowy na szczycie tej drabiny.

Cała Biblia o tym mówi!!!

A może na skutek czarów? A moze tacy zostaną na całą wieczność

Wiemy że lubisz czarować... Każdy jest jaki jest! I nic nie wiesz i nigdy sie nie dowiesz jacy Oni właśnie są.

To , że nie wiemy jaki jest inny człowiek w swojej duszy TO PRAWDA
niemniej jednak po zachowaniu możemy mniej więcej stwierdzić ludzkie ograniczenia intelektualne rozumiane jako otwarcie na Prawdę Boga i bez wątpienia istnieją ludzie z takimi ograniczeniami i oni, aby narodzili się z Ducha muszą jeszcze raz się narodzić inaczej nie wejdą do Królestwa Boga, z tym sposobem myślenia jaki posiadają w tym jednym konkretnym życiu O takich ludziach mówił Jezus: Należy strzepnąć proch z nóg nie oglądać się za nimi i mają nam być jak poganin lub celnik.
Mówił tez o nie rzucaniu pereł przed wieprze

To nie był wyraz pogardy Jezusa dla tych ludzi , gdyż Jezus kocha wszystkich jednakowo
tylko wyrażone bezsilność wobec niektórych dusz w ciałach , które nie chcą nabyc Światła Wiary.

Własnie o tych duszach mówił Jezus że urodziły się na ziemi tylko z ciała i dlatego jeszcze raz muszą się narodzić aby narodzić się z Ducha!

pozdrawiam

Bo spodobało się człowiekowi liczyć na własne siły. Mimo wszystko jest w tym sens: Można szukać Boga.

Lepiej takiemu w buszu, niż wielu w "światłości" metalu.[/QUOTE]

===

Cytat 
matejanka
 październik 08 2008 07:41   
Forum

miły Kruku!

nie uważam Twojej odpowiedzi za prześladowanie i prawie się z Tobą zgadzam!

Pomyś o ludziach, mających nikłe szanse na rozwój intelektu, lub o upośledzonych, lub o krótko żyjących lub o tych w buszu..,
jaki jest cel ich życia?

tu się w 100 procentach z Tobą zgadzam!
tylko ponawiam pytanie zadane Medieval manowi. Czy oni pozostaną z taką mentalnością, jaką mają w tym życiu na całą wiecznośc?

tu nasze myślenie jest zupełnie inne

nasze dusze zostały stworzone do działania, do pracy, do wspóltworzenia w dziele Stwarzania Boga, gdyz jesteśmy obrazem i podobieństwem Boga.nie do spoczynku.

Jezus powiedział: Ja działam i Ojciec mój działa, aż dotąd(cyt z pamięci)
co oznacza że życie to działanie a nie spoczynek,(Bóg jest życiem)
a dla dusz to działanie w miłości i wspinanie się po Jakubowej drabinie rozwoju do doskonałości, a przez to do Źródła tej doskonałoci do Boga Jehowy na szczycie tej drabiny.

Cała Biblia o tym mówi!!!

A może na skutek czarów? A moze tacy zostaną na całą wieczność

To , że nie wiemy jaki jest inny człowiek w swojej duszy TO PRAWDA
niemniej jednak po zachowaniu możemy mniej więcej stwierdzić ludzkie ograniczenia intelektualne rozumiane jako otwarcie na Prawdę Boga .

Bez wątpienia istnieją ludzie z takimi ograniczeniami i oni, aby narodzili się z Ducha muszą jeszcze raz się narodzić inaczej nie wejdą do Królestwa Boga, z tym sposobem myślenia jaki posiadają w tym jednym konkretnym życiu.

O takich ludziach mówił Jezus: Należy strzepnąć proch z nóg nie oglądać się za nimi i mają nam być jak poganin lub celnik.
Mówił tez o nie rzucaniu pereł przed wieprze

To nie był wyraz pogardy Jezusa dla tych ludzi , gdyż Jezus kocha wszystkich jednakowo
tylko wyrażona bezsilność wobec wolnej woli niektórych dusz w ciałach , które nie chcą nabyć Światła Wiary.

Jak sądzisz dlaczego Jezus mówił że przyszedł tylko do tego co zginęło w Izraelu?

O duszach, które są zamknięte na światło Prawdy mówił Jezus, że urodziły się na ziemi tylko z ciała i dlatego muszą się narodzić ponownie , aby móc narodzić się z Ducha

W każdym ludzkim życiu jest sens i każde jest przez Boga chciane, gdyż to Bóg decyduje, która dusza w jakie ciało się wcieli z konkretnym planem na życie dla każdej duszy.
W zależności od rodzaju duszy(szeroko rozumianego) dusza przychodzi na ziemię czasem np tylko w cleu pokuty i oczyszczenia,
inne przychodza i z powodu pokuty ale i z ważną misją itd.
Kazde żcyie jest tak zaplanowane , żeby dać duszy szanse na krok do przodu na drodze swojego rozwoju.

Czy małe dziecko moze od razu skonczyć studia?
Nie! Chociaż są wyjątki i tkz genialen dzieci!
To samo z duszą.
Nie rozwijamy się duchowo wszyscy w tym samym tempie, ale każdy idzie do swojego celu i prędzej czy później dojdzie.
Ta droga nie ma nic wspólnego z samozbawieniem!!!

Każde życie duszy w ciele jako człowiek nazywane jest przez Jezusa jednym dniem duszy!

I zbawienie dotyczy duszy w jej ostatnim dniu: Jezu powiedział a Ja cię zbudzę w dniu ostatnim! czyli w tym ostatnim życiu duszy w ciele, w którym dusza już jest gotowa duchowo, aby ją Bog pociągnął do przyjęcia zbawienia.

DLatego nie ma znaczenia dla samego zbawienia ilość inkarnacji tak jak przecież nie ma znaczenia wiek człowieka w jednym życiu.
istnieją młodzi ludzie wierzący i pełni miłości, ale są też tacy którzy nawracają się w podeszłym wieku....

DLATEGO CHCIAŁABYM RAZ NA ZAWSZE ZAZNACZYĆ

REINKARNACJA JEST TYLKO DŁUŻSZĄ DROGĄ DO ZBAWIENIA NIŻ DROGA TYLKO JEDNEGO ŻYCIA!

I TA DŁUŻSZA DROGA- JEST Z WYROKU BOGA -SZANSĄ DLA KAŻDEJ DUSZY ABY MOGŁA POZNAĆ I PRZYJĄC JEZUSA CHRYSTUSA I ZOSTAĆ PRZEZ NIEGO ZBAWIONA!

SAMO ZBAWIENIE JEST WYLĄCZNIE W JEZUSIE CHRYSTUSIE TAK JAK NAUCZA NAS CHRZECIJAŃSTWO.

opory w chrześcijaństwie sptosunku do reinkarncji wynikają z zabłądzenia pasterzy w przeszłosci kościoła na manowce materilaizmu!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 październik 08 2008 07:48   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:
Quote by Rafi F: Ładna kompilacja. Nie wpadłem na to, że pozamieniasz kolejność wątków.

Jak wyjdziesz z tych oparów nawiedzenia i zaczniesz się rozsądniej komunikować to możemy gadać. Ja na razie dziękuję za dyskusję z Tobą.

Pozdrawiam

Mówisz o oparach? To proszę, wyprowadż mnie z nich. Najlepiej tłumacząc to, co tak niby zaplątałem.

===

Cytat 
Rafi F
 październik 08 2008 07:58   
Forum Moderator
Moderator

Matejanko poplątałaś kilka źródeł i powyrywałas zdania z kontekstu. Bardo proszę odnoś sie do tekstu krytycznie, tzn (w wersni minimalnej) czytaj nie tylko linijke, ale kilka przed i kilka po, a nawet cały rozdział (wg mnie co najmniej rozdział i poznaj przed tym kto do kogo i dlaczego to pisał).
To taki mix, że z "dzieł" Lenina mógłbym tak ewangelię stworzyć (chyba nawet ktoś sie na to pokusił i to z dobrym efektem).
Nie miej mi tej oceny za złe. Dopóki czerpiesz ze wszystkiego jak leci po równo (i w dodatku po słowie), to będziesz osiągała takie właśnie efekty.
Bardzo konkretny zarzut : twój wywód to kilka gołosłownych twierdzeń użytych jako aksjomatów + totalne obce źródło warte dla mnie tyle, co "dzieła" Lenina + kilka wyrwanych z kontekstu sformułowań z Biblii. Jak wszystko przesiałem, to zostało jedno zdanie, że jest reinkarnacja i basta.
Przykro mi, ale nie mam tyle energii, aby dyskutować w ten sposób. Mogę rozmawiać o Jezusie, o Bogu, o Słowie Bożym, ale nie o TT i innych "objawienia".

ale powiedźcie mi jedno: DLACZEGO Apostołowie i ich uczniowie mieliby COKOLWIEK przed nami ukrywać? Kto i DLACZEGO miałby coś ukrywać?
Bez pełnej odpowiedzi na to pytanie jesteście dla mnie nadal równie wiarygodni jak owe "dzieła" Lenina (przepraszam za szczerość)

===

Cytat 
matejanka
 październik 08 2008 09:00   
Forum

Matejanko poplątałaś kilka źródeł i powyrywałas zdania z kontekstu. Bardo proszę odnoś sie do tekstu krytycznie, tzn (w wersni minimalnej) czytaj nie tylko linijke, ale kilka przed i kilka po, a nawet cały rozdział (wg mnie co najmniej rozdział i poznaj przed tym kto do kogo i dlaczego to pisał).
To taki mix, że z "dzieł" Lenina mógłbym tak ewangelię stworzyć (chyba nawet ktoś sie na to pokusił i to z dobrym efektem).
Nie miej mi tej oceny za złe. Dopóki czerpiesz ze wszystkiego jak leci po równo (i w dodatku po słowie), to będziesz osiągała takie właśnie efekty.
Bardzo konkretny zarzut : twój wywód to kilka gołosłownych twierdzeń użytych jako aksjomatów + totalne obce źródło warte dla mnie tyle, co "dzieła" Lenina + kilka wyrwanych z kontekstu sformułowań z Biblii. Jak wszystko przesiałem, to zostało jedno zdanie, że jest reinkarnacja i basta.
Przykro mi, ale nie mam tyle energii, aby dyskutować w ten sposób. Mogę rozmawiać o Jezusie, o Bogu, o Słowie Bożym, ale nie o TT i innych "objawienia".

ale powiedźcie mi jedno: DLACZEGO Apostołowie i ich uczniowie mieliby COKOLWIEK przed nami ukrywać? Kto i DLACZEGO miałby coś ukrywać?
Bez pełnej odpowiedzi na to pytanie jesteście dla mnie nadal równie wiarygodni jak owe "dzieła" Lenina (przepraszam za szczerość)

Rafi!

Zacznę od tego , że nigdy nie zarzucałam Apostołom

że coś przed nami ukryli!!!

Apostołowie szli za Chrystusem i byli oswiecani Duchem Świętym!!!
Swoim życiem to udowodnili i owocem ich życia były liczne nawrócenia i rozprzestrzenianie się Wiary w Jezusa Chrystusa!

Jakie były owoce późniejszego chrześciajnstwa i w jaki sposób nawracano na wiarę?
Czy znasz historię!?
Komu z pasterzy decydujących o dogmatah i tkz prawdach wiary można dzisiaj w pełni zaufać?
Jak ci, który mienili się być następcami Pana i pasterzami, przez stulecia, paśli Chrystusowe owce.
Czy szli do nich bez torby i w jednej sukni i swoim życiem potwierdzali zycie Pana?

pozdrawiam

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,65 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty