Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?
 |  Wersja do druku
Dezerter
 październik 14 2008 21:37   
Forum

Status: offline

Nie sposób się nie zgodzić z podsumowaniem Medievala.Chrześcijaństwo wyraźnie mówi o zmartwychwstaniu ciała.
Jak rozumieć to nowe ciało "przemienione"?
Nie będzie musiało spożywać pokarmy , będzie wolne od żądz fizycznych jak sex - jak się mozna domyślać będzie bardziej duchowe niż fizyczne, ale pamiętajmy, że granica między materią a energią jest płynna.

Reinkarnacja - Biblia nie potwierdza i nie zaprzecza jej istnieniu - milczy na ten temat, ale czy jest o co się kłócić?
Mądrzy ludzie mówią, "żyj tak jak by to miała być ostatnia chwila twojego życia"
jestem przekonany, że mędrzec hinduski też to powie!,albo "żyj tak jak to życie by było jedynym jakie masz! - nie odkładaj niczego do przyszłego wcielenia"
więc czy sama teoria reinkarnacji jest ważna?
Matejanko, med, evivo - co odkładacie do przyszłego wcielenia?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 październik 14 2008 21:50   
Forum Moderator
Moderator

Za to biblia nie milczy na temat Ciał zmartwychwstanie.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
med
 październik 14 2008 23:04   
Forum

Quote by Dezerter: Nie sposób się nie zgodzić z podsumowaniem Medievala.Chrześcijaństwo wyraźnie mówi o zmartwychwstaniu ciała.
Nie będzie musiało spożywać pokarmy , będzie wolne od żądz fizycznych jak sex - jak się mozna domyślać będzie bardziej duchowe niż fizyczne, ale pamiętajmy, że granica między materią a energią jest płynna.

Reinkarnacja - Biblia nie potwierdza i nie zaprzecza jej istnieniu - milczy na ten temat, ale czy jest o co się kłócić?
Mądrzy ludzie mówią, "żyj tak jak by to miała być ostatnia chwila twojego życia"
jestem przekonany, że mędrzec hinduski też to powie!,albo "żyj tak jak to życie by było jedynym jakie masz! - nie odkładaj niczego do przyszłego wcielenia"

Ja nic nie odkładam do przyszłego wcielenia i najlepiej jakby go już w ogóle nie było. Prawdziwą formą duszy jest ciało duchowe do którego oryginalnie należą wszystkie zmysły. Nie ma w niej(duszy) różnicy pomiędzy "ja" a ciałem tak jak to odczuwamy w tym doczesnym świecie. Duszy nie potrzeba kolejnego "kombinezonu", kolejnego materialnego ciała, bo ono zawsze będzie ułomne, dlatego zmartwychwstanie interpretowane jako powtórne połączenie duszy z jakimś ulepszonym ciałem materialnym to jakieś pomieszanie z poplątaniem. Jakieś dziwactwo zupełne. Dusza już posiada wszystko to co jej do szczęścia potrzeba.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 14 2008 23:28   
Forum

Poszukujecie odpowiedzi za daleko. Wymyslacie reinkarnacje, zmartwychwstanie cial, wieczna dusze. Tymczasem odpowiedz moze byc prosta i lezec przed nosem... Zastanowcie sie czy myszy maja dusze, czy reinkarnuja, czy zmartwychwstana na koncu swiata. Odpowiedz dla mysz dotyczy zapewne takze nas. W koncu od drobnych ssakow wyewoluowal czlowiek...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
med
 październik 15 2008 08:03   
Forum

Quote by suration: Poszukujecie odpowiedzi za daleko. Wymyslacie reinkarnacje, zmartwychwstanie cial, wieczna dusze. Tymczasem odpowiedz moze byc prosta i lezec przed nosem... Zastanowcie sie czy myszy maja dusze, czy reinkarnuja, czy zmartwychwstana na koncu swiata. Odpowiedz dla mysz dotyczy zapewne takze nas. W koncu od drobnych ssakow wyewoluowal czlowiek...

Dusza znajduje się w każdym żywym organizmie, od bakterii poczynając, a na wielorybie na przykład kończąc.Myszy nie są z tego wyłączone. Nie wierzę w zmartwychwstanie na końcu świata. Teoria ewolucji sugestywnie wygląda tylko na obrazkach (Co Jasiowi w dzieciństwie wmówiono, to Jan później ślepo powtarza...),poza tym są z nią zbyt poważne problemy, aby w nią wierzyć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 15 2008 08:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:
Dusza znajduje się w każdym żywym organizmie, od bakterii poczynając, a na wielorybie na przykład kończąc.Myszy nie są z tego wyłączone.

Czy wyłączyłeś takie żywe organizmy jak trawa, jodła, marchew, grzyby ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
med
 październik 15 2008 10:38   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:
Dusza znajduje się w każdym żywym organizmie, od bakterii poczynając, a na wielorybie na przykład kończąc.Myszy nie są z tego wyłączone.

Wiem, że to się nie zmieści w Twojej głowie, ale nie, nie wyłączyłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 15 2008 11:11   
Forum

Kruk

Za to biblia nie milczy na temat Ciał zmartwychwstanie.

1 Kor.15.35.Ale powie ktoś:Jak zmartwychwstają umarli?I w jakim ciele przychodzą?

Zmartwychwstają,jest napisane w czasie teraźniejszym.Jedyną możliwością,która faktycznie się odbywa w sposób ciągły,jest zmartwychwstawanie ducha-duszy do nowego życia na Ziemi,w nowym ciele fizycznym.

Dezerter
Z uzasadnieniami medieval mana nie można się zgodzić,bo są one niezgodne z prawdą i z Biblią.Reprezentuje On stanowisko Krk,oparte na papieskich dogmatach wiary.

Ja nie chcę nic pozostawiać na przyszłe wcielenia,ale nie tak łatwo jest uwolnić się od wszystkich obciążeń duszy z poprzednich wcieleń.Dusza jest niezależną od nas istotą,która posiada własną wolną wolę i może grzeszyć na nasze wspólne konto.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 15 2008 11:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:
Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:

Lubisz obrażać albo masz wszechwidzące wizje. Widać taka moja i twoja karma.

W takim razie mam kilka problemów:
1) Dlaczego propaguje się wege ? Czy rośliny nie są w ten sposób równie ważne jak zwierzęta (i grzyby) ?
2) Co to za sprawiedliwość, skoro byt nie ma pamięci poprzednich wcieleń, nie zachodzi więc proces uczenia się i nie ma mozliwosci swiadomej poprawy ?
3) Co w tym systemie jeżeli zabraknie tych "złych" do wymierzenia kary ?
4) Co z sytuacjami losowymi, gdy człowiek musi wybrać pomiędzy życiem, a życiem? Mówiłeś o wolnej woli - na ile w takim razie owa wola jest zdeterminowana karmą ?

Oczywiście mozesz mnie (znów) wysmiać i obrazic, ale wspominałeś o filozofii jako środkowi do poznania.
Pojawiło się wiec zdziwienie, a następnie zwątpienie i tu wkroczyliśmy w filozofię. Oczekuję wiec odpowiedzi (o ile mieszczą ci się w głowie )

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 październik 15 2008 11:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:
Dezerter
Z uzasadnieniami medieval mana nie można się zgodzić,bo są one niezgodne z prawdą i z Biblią.Reprezentuje On stanowisko Krk,oparte na papieskich dogmatach wiary.

Skoro masz takie fobie i uprzedzenia, to jak chcesz prawde poznać? Protestanci także opierają sie na dogmatach ? No to porozmawiaj z protestantami.

Protestanci wystąp !
Prosze o głosowanie, czy zmartwychwstaniemy w ciele, czy Jezus zmartwychwstał w ciele (przy okazji : McDowell którego ksiązki polecam jest protestantem wielopokoleniowym )

===

Cytat 
eviva
 październik 15 2008 12:43   
Forum

Rafi F

Skoro masz takie fobie i uprzedzenia, to jak chcesz prawde poznać?

Wszyscy musimy zrealizować cel naszej wiary:

1 Piotra 1.9.Osiągając cel wiary zbawienie dusz.

Nic tu nie pisze o zmartwychwstaniu ciała fizycznego i konieczności jego zbawiania.Chrystus zmartwychwstał w duchu,a nie w ciele fizycznym:

1 Piotra 3.18...w ciele wprawdzie poniósł śmierć,lecz w duchu został przywrócony życiu(zmartwychwstał).

Jeśli będziemy żyli w Niebie,to na co komu ciało fizyczne? Dla mnie pisze o tym w NT jasno i zrozumiale.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 15 2008 12:45   
Forum

med
powołujesz się na konieczność uzasadnień filozoficznych we wierze
stąd moje pytanie w nawiązaniu do tego, co piszesz:

Quote by 1234qwer12:
Prawdziwą formą duszy jest ciało duchowe do którego oryginalnie należą wszystkie zmysły.

czy jesteś w stanie dowieść tego stwierdzenia na bazie jakiejkolwiek filozofii rozumianej jako system spójny logicznie i bazujący na jakichkolwiek danych?

W historii filozoficznej mysli europejskiej nigdy bowiem nie pojawiło sie stwierdzenie, że to ciało (duchowe) ma być formą duszy, lecz zupełnie przeciwnie to dusza jest formą ciała (i to już od czasów Arystotelesa).
Pojęcie duszy jako formy należy do podstawowych kategorii ontycznych arystotelizmu oraz rozwijającego arystotelizm tomizmu
Quote by 1234qwer12:

Nie ma w niej(duszy) różnicy pomiędzy "ja" a ciałem tak jak to odczuwamy w tym doczesnym świecie.

Pomijając ładny obraz mistyczny jak przełożyć to na język filozofii europejskiej?
Quote by 1234qwer12:

Duszy nie potrzeba kolejnego "kombinezonu", kolejnego materialnego ciała, bo ono zawsze będzie ułomne,

Takie ujęcie zakłada samodzielne istnienie duszy różnej i przede wszystkim samodzielnej.
W filozofii (czy filozofiach) chrześcijańskiej dusza nie jest bytem samodzielnym lecz ontycznym składnikiem bytu mogącym istnieć samodzielnie tylko w pewnych wyjątkowych sytuacjach (dusza człowieka po śmierci człowieka).
Takie ujęcie też wyraża zawsze wbrew nawet pośpiesznie składanym deklaracjom pogardę dla materii i ciała.
Dla filozofii chrześcijańskiej, która musi brać w swych założeniach także dane objawienia, ciało ludzkie nie jest zawsze ułomne, nie jest "kombinezonem" czyli czymś przydanym duszy lecz stanowi o istocie (esencji) człowieka.
Pogarda ciała i materii jest więc pogardą człowieka
Quote by 1234qwer12:

dlatego zmartwychwstanie interpretowane jako powtórne połączenie duszy z jakimś ulepszonym ciałem materialnym to jakieś pomieszanie z poplątaniem.

Nie.
To tylko logiczna konsekwencja przyjętych na początku założeń.
A te są nieusuwalne w filozofii chrześcijańskiej
Quote by 1234qwer12:
Jakieś dziwactwo zupełne. Dusza już posiada wszystko to co jej do szczęścia potrzeba.

To może jeszcze przy okazji: co duszy do szczęścia potrzeba gdy dusza w Twojej koncepcji jest tożsama z ciałem duchowym można się domyślać.
To rzeczywiście prosta koncepcja.
Duszy do szczęścia potrzeba przede wszystkim "wyzwolenia od ciała"?
Może to i dobre w hinduizmie. My jednak bierzemy pod uwagę nauczanie Boga zawarte dla nas w Piśmie i rozwijane później w Kościele.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
med
 październik 15 2008 15:08   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:
Quote by Rafi F:
Quote by 1234qwer12:

Lubisz obrażać albo masz wszechwidzące wizje. Widać taka moja i twoja karma.

W takim razie mam kilka problemów:
1) Dlaczego propaguje się wege ? Czy rośliny nie są w ten sposób równie ważne jak zwierzęta (i grzyby) ?
2) Co to za sprawiedliwość, skoro byt nie ma pamięci poprzednich wcieleń, nie zachodzi więc proces uczenia się i nie ma mozliwosci swiadomej poprawy ?
3) Co w tym systemie jeżeli zabraknie tych "złych" do wymierzenia kary ?
4) Co z sytuacjami losowymi, gdy człowiek musi wybrać pomiędzy życiem, a życiem? Mówiłeś o wolnej woli - na ile w takim razie owa wola jest zdeterminowana karmą ?

Oczywiście mozesz mnie (znów) wysmiać i obrazic, ale wspominałeś o filozofii jako środkowi do poznania.
Pojawiło się wiec zdziwienie, a następnie zwątpienie i tu wkroczyliśmy w filozofię. Oczekuję wiec odpowiedzi (o ile mieszczą ci się w głowie )

1. Rafi jeżeli jesteś tak wrażliwy to sorry. Ja mam alergię na dogmatyzm i bezdyskusyjne przekonanie wielu chrześcijan o wyższości ich wiary nad wszystkim innym i stąd moja uszczypliwość.
Wege nie jest idealne bo też pociąga za sobą przemoc, ale jest to mniejsze zło. Mimo, że tak jak pisałem w każdej żywej istocie znajduje się podobna dusza jednak różnią się one stopniem zakrycia świadomości i zdolności odczuwania z powodu rodzaju posiadanego ciała. Mimo, że roślina odczuwa i człowiek odczuwa, to sfera psychiczna jest bardziej rozbudzona w człowieku niż w roślinie przez co np.: wielkość odczuwanego bólu nieporównywalnie różni nas ( my go bardziej odczuwamy) od roślin chociaż one też czują ból. Poza tym w wielu przypadkach nie ma żadnego zadawania bólu bo wiele dojrzałych już roślin w momencie zbiorów jest już martwa tak jak np. zboża. Kiedy zrywasz owoce z drzewa to nie zabijasz drzewa, kiedy zrywasz pomidory, strąki fasoli czy bobu to też nie uśmiercasz rośliny, kiedy doisz krowę, a później z mleka robisz ser czy masło to też nie zabijasz. Zwierzęta w większości natomiast mają bardzo zbliżony poziom odczuwania bólu do ludzi bo ich poziom świadomości jest bliższy człowiekowi niż roślinie. Zrywania marchewki czy pietruszki mimo, że pozbawia je życia i zadaje jakiś ból nie można porównać do koszmaru scen jakie mają miejsce w rzeźni. Tak więc jeżeli musimy być przyczyną bólu innych żywych istot to powinniśmy to przynajmniej ograniczyć tak dalece jak to możliwe wybierając w ten sposób mniejsze zło.

2. Brak pamięci nie jest najlepszym argumentem. Przypuścimy, że będąc w stanie całkowitego upojenia alkoholowego zacząłeś strzelać do innych. Czy sąd potraktuje poważnie twoje zeznania, kiedy będziesz się tłumaczył, że ty nic nie pamiętasz co się z tobą wtedy działo?
Wystarczy, że rozumiemy tą zasadę, że jeżeli cierpię to dlatego że podobne cierpienie zadałem kiedyś jakiejś innej istocie. Jakie to ma znaczenie kiedy to było i kto padł moją ofiarą. Mając taką świadomość nie będę się wtedy odgrywać na innych, ale cierpliwie spróbuję znieść te okoliczności i na przyszłość będę się starał nie być przyczyną problemów dla innych choć nie jest to proste bo jak pisałem często pozostaje wybór między większy a mniejszym złem.

3. Jak "złych" do wymierzenia kary zabraknie ( to tylko teoretyczna możliwość) to i tak nie unikniesz bolesnego przeznaczenia. Może sam będziesz przyczyną swego nieszczęścia, a może „w biały dzień cegła ci spadnie na głowę”. Prawo boskie jest doskonałe.

4. Ten świat jest nieustannie powodem kłopotliwych dla nas sytuacji i wyborów. Jest świat Boga i jest materialny świat powtarzających się narodzin i śmierci z wszystkimi niedolami. W świecie materialnym jesteśmy jak ryby wyjęte z wody. Naszym oryginalnym miejscem jest świat Boga i tam trzeba nam wrócić.
Nasz wolna wola w gruncie rzeczy sprowadza się do wyboru między mamoną a Bogiem.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 15 2008 15:18   
Forum

Nie sposób się nie zgodzić z podsumowaniem Medievala.Chrześcijaństwo wyraźnie mówi o zmartwychwstaniu ciała.

Biblia wyraźnie mówi o zmartwychwstaniu ciała!
Każda dusza przeznaczona do życia na ziemi otrzymuje ciało i w ten sposób ciało zmartwychwstaje do życia, ale tylko na ziemi na drodze reinkarnacji duszy w ciele

W Duchowości nigdy nic materialnego się nie znajdzie.

A czym jest ciało?

Ciało jest krzyżem duszy , który ona z powodu grzechu musi ponieść.
Czy wolno gardzić ciałem?
A czy wolno gardzić krzyżem?
Czy krzyż jest zbędny i niepotrzebny?

Jezus i Apostołowie nauczali, że krzyż i cierpienie są zbawcze!

pomieszanie z poplątaniem.
Ciało oczyszczone na drdze pokuty i cierpienia duszy to ciało takie jakie mieli Adam i Ewa!
Podobne do tego w jakim przyszedł na świat Jezus.

jeszcze raz głośno krzyknę.
Ciało Jezusa od Jego urodzenia do śmierci było chwalebne, gdyż w Mistrzu nie było żadnego grzechu!

Biblia w wielu miejscach daje wskazówki o istnieniu reinkarnacji duszy czyli o wyprowadzaniu duszy z zaświatów.Podawałam na to wiele przykładów i to takich wprost , ale jak ktoś nie chce ich zobaczyć to nie zobaczy, tak jak ślepy, że jest słoneczny dzień!Przepraszam ,za może trochę ostre słowa, ale inaczej tego nie potrafię ująć. Parę postów wstecz wylistowałam biblijne cytaty wraz z komentarzem!
Na znacznie wątlejszych podstawach teologia opiera swoje dogmaty.

A czy Prawda jest ważna?
Czy ważna jest świadomośc, że Bóg nikogo nie wrzuca do wiecznego piekła i kocha wszystkich bez wyjątku , tak samo grzesznika jak i sprawiedliwego?

CZY WAŻNE JEST ZROZUMIENIE NAUKI MISTRZA, KTÓRA W PIERWSZEJ MIERZE DOTYCZYŁA NASZEGO DUCHA.

Oczywiście również materialne Stworzenie wzdycha do zbawienia i do odnowy, gdyż nasze panowanie na ziemi wciągnęło całe Stworzenie w niezmierzalne cierpienie.
I kiedyś na nowej ziemi będzie wilk spał koło koźlęcia,
zarówno w dosłownym jak i przenośnym tych słów znaczeniu

A na końcu popatrzcie jakim nonsensem jest pragnienie posiadanie materialnego ciała na wieczność w obliczu jasnych słów Jezusa.

„Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam. powiedziałem , są duchem i są życiem”. J 6, 63.

Dusze nie są tylko w połowie ludźmi w zaświatach i tylko w połowie żywe i gołe.

Bóg jest Bogiem żywych i z Nim jest już wiele tych, co posnęli w Jezusie, szczęśliwych i kompletnych i zapewniam Cię, że nie czekają oni na jakiś wyimaginowane materialne ciało, aby w tym ciele chwalić Boga, którego prawdziwi czciciele mogą czcić tylko w Duchu i w Prawdzie!
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
epablito
 październik 15 2008 15:41   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by epablito:
Quote by happybean:czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?... jak w temacie

Nie.

wow.
Tak bez żadnego uzasadnienia?

Co tu uzasadniać? Poza sporadycznymi przypadkami naturalnymi lub specjalnymi zabiegami ciało ludzkie rozkłada się, a jego składniki wracają do ziemi, a potem przechodzą do kolejnych stworzeń. W Polsce groby są przekopywane wielokrotnie, nierozłożone kawałki rozdrabaniane, mieszane itd. Nie wspominając o tym, że bywa też kremacja. Coraz częściej ciało jest rozprowadzane po różnych miejscach: szpitalach itd. Gdzie zmartwychwstanie?

Dobrze zachowane zwłoki nie są żadną wskazówką, bo co to za wgląd na zmartwychwstanie, jak trup leży w gablotce wystawiony ku podnieceniu gawiedzi. Ohyda!

Gdyby ciało miało zmartwychwstać, to w jakiej postaci? Jako dziecko, człowiek dorosły, starzec? W postaci z chwili śmierci czy innej? W postaci ułomnej, czy naprawionej (w przypadku np. niewidomych)? Nie znamy kompletnie odpowiedzi na te pytania (religia ich nie daje). Jeśli założymy, że ciało zmartwychwstaje tak jak umarło, to ja dziękuję. Oczywiście można fantazjować i wyobrażać sobie jak najlepsze rozwiązania, ale to czcze spekulacje.

Wszystko wskazuje jednak na to, że człowiek umiera i jego ciało rozpada się nieodwracalnie. Sensownie byłoby na tym poprzestać, zwłaszcza, że wiara w zmartwychwstanie ciała ma złe skutki, m.in. brak zgody na transplantację narządów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 15 2008 16:25   
Forum

Quote by matejanka:

Biblia wyraźnie mówi o zmartwychwstaniu ciała!
Każda dusza przeznaczona do życia na ziemi otrzymuje ciało i w ten sposób ciało zmartwychwstaje do życia, ale tylko na ziemi na drodze reinkarnacji duszy w ciele

Daj już sobie spokój z tymi kłamstewkami.
Albo poczytaj Biblię.
Co za bzdura?
Dusza otrzymuje ciało i w ten sposób cialo zmartwychwstaje!!!
Matejanka wie dobrze, że wymowa Biblii jest całkowicie inne, ale próbuje na siłe trwac w okłamywaniu innych
Quote by matejanka:
jeszcze raz głośno krzyknę.

to chyba okrzyk rozpaczy
Zanim zaczniesz krzyczeć matejanko, zacznij cokolwiek rozsądnego czytać.

Quote by matejanka:
Biblia w wielu miejscach daje wskazówki o istnieniu reinkarnacji duszy czyli o wyprowadzaniu duszy z zaświatów.Podawałam na to wiele przykładów i to takich wprost , ale jak ktoś nie chce ich zobaczyć to nie zobaczy, tak jak ślepy, że jest słoneczny dzień!

A jak ktoś chce zobaczyć coś czego nie ma, też zobaczy....
Jesteś tą która widzi coś czego nie ma.
Jak się to nazywa w medycynie?
Quote by matejankaRazzrzepraszam ,za może trochę ostre słowa, ale inaczej tego nie potrafię ująć. Parę postów wstecz wylistowałam biblijne cytaty wraz z komentarzem!

sorry
Wylistowałaś co ci się chciało bez krzty jakiejkowliek wiedzy biblijnej.
Tworzysz mity i próbujesz na siłę podpierać je cytatami.

Quote by matejanka:

Nie masz żadnych podstaw do oceniania teologii (rozumiem, ze chodzi o teologię Kościołów chrześcijańskich)
Jesteś wobec znakomitej większości teologów, ba studentów teologii, nieukiem.
A argument, że przemawia do ciebie Duch Święty to argument chorych na schizofrenie
Quote by matejanka:

A czy Prawda jest ważna?

oczywiście, że dla ciebie NIE
Quote by matejanka:
Czy ważna jest świadomośc, że Bóg nikogo nie wrzuca do wiecznego piekła i kocha wszystkich bez wyjątku , tak samo grzesznika jak i sprawiedliwego?

ble, ble, ble
to tylko pseudo-pobożne każanie i BBBB

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 październik 15 2008 16:31   
Forum

Quote by epablito:
Quote by medieval_man:
Quote by epablito:
Quote by happybean:czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?... jak w temacie

Nie.

wow.
Tak bez żadnego uzasadnienia?

Co tu uzasadniać? Poza sporadycznymi przypadkami naturalnymi lub specjalnymi zabiegami ciało ludzkie rozkłada się, a jego składniki wracają do ziemi, a potem przechodzą do kolejnych stworzeń. W Polsce groby są przekopywane wielokrotnie, nierozłożone kawałki rozdrabaniane, mieszane itd. Nie wspominając o tym, że bywa też kremacja. Coraz częściej ciało jest rozprowadzane po różnych miejscach: szpitalach itd. Gdzie zmartwychwstanie?

Dobrze zachowane zwłoki nie są żadną wskazówką, bo co to za wgląd na zmartwychwstanie, jak trup leży w gablotce wystawiony ku podnieceniu gawiedzi. Ohyda!

Blagam cię epablito:
Nie rozczarowuj mnie w ocenie Twojego poziomu intelektualnego.
Prześledź ten wątek i zauważ, że głoszenie zmartwychwstania w chrześcijaństwa nie ma nic wspólnego z próbą ożywiania truposzy.

Quote by epablito:
Gdyby ciało miało zmartwychwstać, to w jakiej postaci? Jako dziecko, człowiek dorosły, starzec? W postaci z chwili śmierci czy innej? W postaci ułomnej, czy naprawionej (w przypadku np. niewidomych)? Nie znamy kompletnie odpowiedzi na te pytania (religia ich nie daje).

Owszem daje.
Prześledź ten wątek.

Quote by epablito:
Jeśli założymy, że ciało zmartwychwstaje tak jak umarło, to ja dziękuję. Oczywiście można fantazjować i wyobrażać sobie jak najlepsze rozwiązania, ale to czcze spekulacje.

To wnioski na podstawie danych Objawienia, ktore przez chrześcijan sa przyjmowane bez zastrzeżeń.
Oczywiscie, jeśli ktoś nie jest chrześcijaninem nie musi tego przyjmować.
Tu jednak dyskutujemy chyba o chrześcijańskij wizji zmartwychwstania.
Quote by epablito:
Wszystko wskazuje jednak na to, że człowiek umiera i jego ciało rozpada się nieodwracalnie. Sensownie byłoby na tym poprzestać, zwłaszcza, że wiara w zmartwychwstanie ciała ma złe skutki, m.in. brak zgody na transplantację narządów.

Wszystko w sensie wiedzy opartej na empirycznym, ludzkim doświadczenie.
Ale chyba jako osoba wierząca mam prawo dopuszczać inną wiedzę?

===

Cytat 
matejanka
 październik 15 2008 21:15   
Forum

Daj już sobie spokój z tymi kłamstewkami.
Albo poczytaj Biblię.
Co za bzdura?
Dusza otrzymuje ciało i w ten sposób cialo zmartwychwstaje!!!
Matejanka wie dobrze, że wymowa Biblii jest całkowicie inne, ale próbuje na siłe trwac w okłamywaniu innych

Biblia w Ks Madrości potwierdza prawdę wcielania się już istniejącej duszy z istniejącycmi cechami charakteru

Mdr 8,
Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra,
a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego.

Tutaj mamy dwie prawdy.

1. Ze dusza wielorotnie powraca na ziemię i narodziny dziecka są kolejnym wejściem duszy w ciało z określonym charakterem w tym wypadku dusza była dobra

2.

że są dwa punty widzenia siebie w zależności od perspektywy z której się patrzy
a. jako dusza-będąc dobry wszedłem do ciała
b. z punktu widzenia człowieka –dusza przypadła mi dobra

Przeczytałam całą księgę Mądrości i te zdania o inkarnacji duszy są tym czym są, czyli stwierdzeniem króla że zanim się narodził w ciele
JEGO DUSZA JUŻ ISTNIAŁA I BYŁA DOBRA

dalej w Biblii czytamy

Ps 90
3 W proch każesz powracać śmiertelnym, i mówisz: "Synowie ludzcy, wracajcie!" 4 Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak wczorajszy dzień, który minął, niby straż nocna. 5 Porywasz ich: stają się jak sen poranny, jak trawa, co rośnie: 6 rankiem kwitnie i jest zielona, wieczorem więdnie i usycha. 12

Czyli śmiertelnicy , którzy powstali z prochu do niego wracają. Bóg jednak znowu przyzywa duszę na świat, aby stała się synem ludzkim

Jak wiemy trawa w Biblii to często symbol ciała
na przykład
Izajasz w 40. rozdziale swej księgi pisze: "... wszelkie ciało jest trawą, a cały jego wdzięk jak kwiat polny. Trawa usycha, kwiat więdnie, gdy wiatr Pana powieje nań. Zaprawdę: Ludzie są trawą! Trawa usycha kwiat więdnie, ale słowo Boga naszego trwa na wieki."

Boskie Słowo sprawia(Synowie ludzcy wracajcie) że zwiędła wieczorem trawa, rano znowu kwitnie.
"Wieczorem" ciało duszy umarło (zwiędło) i w następnym życiu uszy "rano" znowu się narodziło (zakwitło.)
Tylko trawa, która zwiędła już nie powróci i na jej miejscu z prochu ziemi wyrośnie nowa, ale z tymi samymi genami nasienia(duszą).

A oto drugi cytat z psalmu 121
Niechaj nie da się potknąć twej nodze, niech nie drzemie stróż twój.
Oto nie drzemie ani nie zasypia stróż Izraela.
Pan stróżem twoim, Pan cieniem twoim po prawicy twojej.
Słońce nie będzie cię razić za dnia ani księżyc w nocy.
Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, strzec będzie duszy twojej.
Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, teraz i na wieki.

No proszę, Pan strzeże nie jednego twojego wyjścia i wejścia, ale teraz i na wieki. A co to jest to wyjście i wejście?

i o dziwo najpierw jest mowa o wyjściu, a potem wejściu w życie!

A żeby nie było wątpliwości czym jest wejście i wyjście podaję następny cytat z s Md 6

Żaden bowiem z królów nie miał innego początku narodzin
Jedno dla wszystkich wejście w życie i
Wyjście to samo

jak z tych cytatów widać Biblia się sama tłumaczy i wystarczy ją czytać aż sie zrozumie

No i na koniec jeszcze jeden potwierdzający powrót dusz na ziemię za sprawą decyzji Ojca cyt z s Mądrości

12 Nie zioła ich uzdrowiły ani nie okłady,
lecz słowo Twe, Panie, co wszystko uzdrawia.
13 Bo Ty masz władzę nad życiem i śmiercią:
Ty wprowadzasz w bramy Otchłani i Ty wyprowadzasz [e].
14 A człowiek zabije wprawdzie w swojej złości,
lecz nie przywróci ducha, który uszedł,

Władza nad życiem i śmiercią polega tu na tym, że Bóg zabiera duszę, ale swoją mocą ją znowu wyprowadza na świat.

Gdyby narodziny i śmierć były w życiu duszy jednorazowymi wydarzeniami to autor nie zaczynałby od śmierci, lecz od narodzin. ALe żeby podkreślić, że ten kto już wszedł do krainy zmarłych znowu z niej na mocy Boga wychodzi , czyli że jego dusza reinkarnuje użył takiej kolejnośći TY wprowadzasz w bramy otchłani i Ty wyprowadzasz

najpierw wprowadzenie w bramy otchłani, a potem dopiero powrót z tej otchłani.
Ponieważ każdy wie, że człowiek zawsze najpierw się rodzi a potem umiera, to ta wybrana przez autora kolejnośc nie może być przypadkowa i powinna nam coś uzmysłowić.

Dokładnie tak samo jak z wyjsćiem z życia i wejściem w nie.
Też autor zaczął opis od śmierci, a nie od narodzin dla uzmysłowienia czytelnikowi, że po wyjściu duszy z życia w materii następuje ponowne w nią wejściejKto zechce zrozumie!

No i fragment z listu do Jauba 3
Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia. 7

W oryginalnym teście znajdują się Słowa trochos tes geneseos czyli KOŁO POWSTAWANIA.

INACZEJ MÓWIĄC GRZECHY JĘZYKA MOGĄ BYĆ POWODEM DO KOLEJNEGO POWSTANIA NA ZIEMI DUSZY W CIELE TAKIEJ KTÓRA NA SĄDZIE OKAZAŁA SIĘ NIEGODNa POZOSTANIA W ŚWIECIE PRZYSZŁYM CZYLI DOMU OJCA
.

matejanka

Nie masz żadnych podstaw do oceniania teologii (rozumiem, ze chodzi o teologię Kościołów chrześcijańskich)
Jesteś wobec znakomitej większości teologów, ba studentów teologii, nieukiem.

ALe dzięki temu nie jestem starym bukłakiem

Wobec reszty Twojego miłego postu zachowam milczenie
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 październik 15 2008 23:12   
Forum

odpowiem jeszcze raz matejance, chociaż niema to za bardzo sensu.

Co do wymowy Księgi Mądrości i przytoczonych z niej cytatów, to już kiedyś wyjasniałem matejance, że Księga Mądrości powstała w specyficznej sytuacji gdy Żydzi żyli w kręgu kultury hellenistycznej i posługiwali się pojęciami z tej własnie kultury.

To, co Ks. Madrości pisze o duszy jest echem pojęć hellenistycznych.
Doszukiwanie się w niej odpowiedzi biblijnych na pytania o istotę czlowieka i duszy jest podobne do poszukiwania zasad moralnych w podręczniku silników rakietowych.

Interpretacja Psalmu 90 przez matejankę jest jak sen twórcy Frankensteina.
Ten psalm mówi po prostu o przemijaniu człowieka na ziemi.
Matejanka znowu widzi w nim coś czego nie ma.

Trawa w Biblii nie jest żadnym symbolem ciała. Symbol to w ogole zupełnie inne pojęcie.
Tu ciało ludzkie porównywane jest jedynie do trawy, ktora rośnie, zakwita i więdnie.
To nie symbol, to porównanie.

Poza tym nigdze w tym psalmie ani w żadnym innym czy też w ks. Izajasza nie napisano, że trawa ktora zwiędła następnego dnia się odradza.
Matejanka znowu widzi coś czego nie ma.

Interpretacja psalmu 121 o wyjściu i wejściu jest śmieszna i naiwna.

Słowa "wejście i wyjście" z Psalmu nie mają nic wspólnego ze słowami z ks. Mądrości o wejściu w życie i wyjściu.
Cała wymowa tego psalmu to wyrażanie ufności w opiekę Pana nad nami w naszym życiu doczesnym.
Prawidlowe tłumaczenie słów, ktorych matejanka się czepia to "wyjście i przyjście" czyli chodzi o kontekst toczenia się zwykłego życia

Cytat o wprowadzaniu i wyprowadzaniu z bram Otchłani z ks. Mądrości jest oczywisty: Bóg jest Panem w smierci i w życiu.
Nie ma czego innego tu szukać, zwłaszcza tego czego tam nie ma.
Żadnych reinkarnacyjnych glupot

Jeśli zaś chodzi o List Jakuba i zdanie trochos tes geneseos to już mówiśmy o tym i jasne jest, że nie ma tam mowy o żadnej reinkarnacji.
Chyba, że matejanka ma krotką pamięć i jest głucha na rzeczowe argumenty teologów i biblistów.
Cóż tez tak można.
Można udawać, że nie pamięta się argumentów wykształconych biblistów i widzieć coś czego nie ma.

Być może matejanka rzeczywiście nie jest starym bukłakiem jak sama to sugeruje.

Oczywiście jeśli uznamy, że nieuctwo jest lepsze od nabywania wiedzy, a wymyślanie bzdur i babskie bajania są lepsze od rzeczowej wiedzy egzegetyczno-biblijnej to matejanka ma powody do zadowolenia.

Swoją drogą jestem zdziwiony: nie padł tym razem argument o jakichś prawdach, które Bóg objawia prostaczkom.

Prostaczkowie - przez prostaczków matejanka rozumie głupich i niewykształconych, - to przecież wygodne - którzy z jakiegoś powodu są preferowani przez Boga, a więc proszkowie całego świata łączcie się - wymyślajcie kolejne bzdury, bajania, brednie, szukajcie kolejnych basniowych interpretacji, szukajcie czegoś czego nie ma.

Nie czytajcie nawet ostrzeżenia św. Piotra:

...umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym.

Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Jak widać już w I wieku Piotr przestrzegał przed ludźmi, ktorzy uważają że nie są "starymi bukłakami" i mogą sobie bezkarnie coś wymyślac.

Dzisiaj także Piotr, ktorego charyzmat trwa w Kościele rzymskim przestrzega przed niedouczonymi dociekaniami.

Szkoda, że tacy jak matejanka do tego miejsca w Piśmie nie dochodzą. Wolą widzieć to czego w nim nie ma, a zamykac oczy na to, co w nim jest.

===

Cytat 
kasandra_K80
 październik 16 2008 07:13   
Forum

Medieval_man

Szkoda, że tacy jak matejanka do tego miejsca w Piśmie nie dochodzą. Wolą widzieć to czego w nim nie ma, a zamykac oczy na to, co w nim jest.

Tacy jak Matejanka nie wiedzą czasami komu wierzyć...

Czy zajrzałeś może do mojej wypowiedzi w wątku Spowiedź raz jeszcze ?

Ja już zupełnie jestem zdezorientowana po tego typu wypowiedziach, które zacytowałam.
Przy tym cytacie książka "Kod da Vinci" to tylko bajka ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 07:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:

Bo "Kod..." to jest bajka
Dziwię się, że nie zauważyłaś. Przecież jest lansowana jako "odkrywcza" i "prawdziwa" jedynie w celach komercyjnych.

Owe cytaty to również bajeczka.

===

Cytat 
matejanka
 październik 16 2008 08:18   
Forum

odpowiem jeszcze raz matejance, chociaż niema to za bardzo sensu.

Tu w pewnym sensie się zgadzamy

Co do wymowy Księgi Mądrości i przytoczonych z niej cytatów, to już kiedyś wyjasniałem matejance, że Księga Mądrości powstała w specyficznej sytuacji gdy Żydzi żyli w kręgu kultury hellenistycznej i posługiwali się pojęciami z tej własnie kultury
.
To nie jest żadne wyjaśnienie!
w ten sposób można podważyć również nauczanie Jezusa i uczynić z Niego wymyśloną postać z kręgu wiary Esseńczyków,
Podobieństwa niektórych sformułowań używanych przez ewangelistów są niezaprzeczalne do uzywanych w pismach znalezionych w Qumran!
Przy czym oni właśnie nauczali tylko zmartwychwstania duszy , a nie ciała.

Ja jednak wiem i wierzę, że mój Pan od nikogo niczego się nie musiał uczyć, gdyż to On był Nauczycielem!
A podobieństwa w nauce wynikają z tego, że Duch Święty działał, działa i działał będzie wszędzie tam , gdzie jest wysłuchiwany i przyjmowany.
Również u ludzi kultury hellenistycznej. Tak więc nie jest to żaden argument.
Ludzkośc niczego nie buduje całkiem od początku , gdyż od samego początku naszego istnienia wszędzie na całym świecie ludzie częściowo rozpoznawali Prawdę, a częściowo sami ją tworzyli na swój ludzki dostosowany do swojego życia sposób.
Działalność Boskiego Słowa jest od początku świata siewem ziarna pszenicy Boskiego Mistrza !
Człowiek pomiędzy tę pszenicę wsiewa jednak swój kąkol.
Czasy Ostateczne i Sąd to oddzielanie pszenicy od kąklolu, a że ,chwasty rosną głęboko to każdy kto ma ogród wie!ALe to co niemożliwe u ludzi , możliwe jest u Boga i Jego Prawda w końcu zwycięży!

Interpretacja Psalmu 90 przez matejankę jest jak sen twórcy Frankensteina.
Ten psalm mówi po prostu o przemijaniu człowieka na ziemi.
Matejanka znowu widzi w nim coś czego nie ma.

Ja jednak uważam , że sam fakt że ludzkie życie na ziemi przemija nie jest na tyle odkrywczy , aby pisać o nim psalmy.

A używana przez autora kolejnośc: Od mowy o odejściu śmiertelników do prochu, a potem o wezwaniu przez Boga ich do powrotu nie ma nic wspólnego z przemijaniem życia, lecz własnie z nieustannym powrotem życia ludzkiego!

nawet dziecko w pierwszej klasie tak zinterpretowałoby ten wiersz!

Trawa w Biblii nie jest żadnym symbolem ciała. Symbol to w ogole zupełnie inne pojęcie.
Tu ciało ludzkie porównywane jest jedynie do trawy, ktora rośnie, zakwita i więdnie.
To nie symbol, to porównanie.

Mogę tu sie z Tobą zgodzić. To jest porównanie, symbol to za dużo powiedziane, co w niczym nie zmienia faktu,

że trawa wieczorem więdnie, a rano znowu kwitnie, a więc to co umarło powstanie z prochu znowu! I tak w kółko!!!

Poza tym nigdze w tym psalmie, ani w żadnym innym czy też w ks. Izajasza nie napisano, że trawa ktora zwiędła następnego dnia się odradza.
Matejanka znowu widzi coś czego nie ma.

Porywasz ich: stają się jak sen poranny, jak trawa, co rośnie: 6 rankiem kwitnie i jest zielona, wieczorem więdnie i usycha. 12

Autor porównuje życie człowieka od strony materialnej, zewnętrznej do trawy ,

Krótkie i przelotne!
Specjalnie nie napisał o odradzaniu się trawy, gdyż wtedy można by pomyśleć że ma na myśli zmartwychwstawanie tego samego ciała, a on chciał własnie potwierdzić jego całkowitą przemijalność i nieuzasadnione pośród Zydów oczekiwanie na powstanie tego samego ciała.

natomiast oczekiwanie że ta sama osoba powróci jako dusza żyjąca(bo to dusza jest naszą osobą) jest uzasadnione , gdyż Bog ją wezwie do powrotu mówiąc Synowie ludzcy wracajcie.

Interpretacja psalmu 121 o wyjściu i wejściu jest śmieszna i naiwna.

Słowa "wejście i wyjście" z Psalmu nie mają nic wspólnego ze słowami z ks. Mądrości o wejściu w życie i wyjściu.
Cała wymowa tego psalmu to wyrażanie ufności w opiekę Pana nad nami w naszym życiu doczesnym.
Prawidlowe tłumaczenie słów, ktorych matejanka się czepia to "wyjście i przyjście" czyli chodzi o kontekst toczenia się zwykłego życia

A gdzież to tak nieustannie wchodzimy i wychodzimy pod nadzorem Boga?

Słowa wejście i wyjście są jasno wytłumaczone w ks Mądrości
wejście i wyjście mamy wszyscy to samo i w takim znaczeniu są one w kontekście tego psalmu użyte i tylko w takim użyciu ten psalm ma głęboki sens..
.Nie sądzę żeby autor tego psalmu używał słów bez przemyślenia i nie znał ich znaczenia w swoim kręgu kulturowym!

Cytat o wprowadzaniu i wyprowadzaniu z bram Otchłani z ks. Mądrości jest oczywisty: Bóg jest Panem w smierci i w życiu.
Nie ma czego innego tu szukać, zwłaszcza tego czego tam nie ma.
Żadnych reinkarnacyjnych glupot

Pan jest panem życia i śmierci, i to każdy wie!!! tylko zwróć uwagę na użytą przez autora kolejnośc.

Od kiedy to człowiek najpierw wychodzi, a potem wchodzi w życie!Wymowa tego psalmu jest dużo głębsza niż ta że Bóg jest panem życia i śmierci bo to truizm.
psalmy nie są truizmami!!! Psalmy powstały z natchnienia Duchem Świętym i przekraczały swoją wymową wiedzę współczesnych!

Jeśli zaś chodzi o List Jakuba i zdanie trochos tes geneseos to już mówiśmy o tym i jasne jest, że nie ma tam mowy o żadnej reinkarnacji.
Chyba, że matejanka ma krotką pamięć i jest głucha na rzeczowe argumenty teologów i biblistów.
Cóż tez tak można.
Można udawać, że nie pamięta się argumentów wykształconych biblistów i widzieć coś czego nie ma.

Te argumenty czytałam jeszcze wczoraj i są one absolutnie niewystarczające dla przeciętnie inteligentngo człowieka i źle świadczą o stanie naszej teologii.
w następnym poście je zacytuję.

Swoją drogą jestem zdziwiony: nie padł tym razem argument o jakichś prawdach, które Bóg objawia prostaczkom.

Bo to już truizm i każdy to wie
Nie czytajcie nawet ostrzeżenia św. Piotra:

...umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym.

Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Oj czytam, czytam!
Pozostaje tylko pytanie do kogo jest ono skierowane!
Tyle mamy denominacji i sekt.
A moze to chodzi o naszą teologię, która będąc na usługach ludzkch instytucji daleko odeszła od czystej Duchowej Nauki Pana?
Sądząc po wypowiedziach Pisma Świętego to tylko Resztka Izraela pozna Prawdę, a cała ziemia niestety na końcu czasów pozostanie w ciemności!

Jak widać już w I wieku Piotr przestrzegał przed ludźmi, ktorzy uważają że nie są "starymi bukłakami" i mogą sobie bezkarnie coś wymyślac.

no cóż , i tak się niestety stało.
Miejsce czystej Duchowej nauki o Drodze do Królestwa i zbawieniu zostało zastąpione zewnętrznymi czynościami i rytuałami z nauczaniem ,że bez nich człowiek nie może zostac zbawiony!
A Prawda jest taka, że Zbawienie tylko w Chrystusie i w Jego czystym Słowie, które ma być naszym pożywieniem!

Dzisiaj także Piotr, ktorego charyzmat trwa w Kościele rzymskim przestrzega przed niedouczonymi dociekaniami.

Oj różnie bywało z tym charyzmatem Piotra!

Całe szczęście , że tacy jak pastuszkowie poszli za głosem aniołów i chociaż oni przywitali Zbawiciela świata podczas gdy uczeni w Piśmie i kapłani spali na swoich świętych księgach!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 08:46   
Forum Moderator
Moderator

"Uderzę" w to, co jest u ciebie źródłem wywodzenia swych snów: podobne nie znaczy takie samo. Myślę, że na to argumentów nie potrzeba. Dlaczego więc wmawiasz chrześcijanom i Żydom pochylającym się nad Biblia od tysięcy lat, że się mylą? Na podstawie własnych snów? Na podstawie "podobieństw" ? Absurdalne.

===

Cytat 
matejanka
 październik 16 2008 08:50   
Forum

Medieval_man

Tacy jak Matejanka nie wiedzą czasami komu wierzyć...

Czy zajrzałeś może do mojej wypowiedzi w wątku Spowiedź raz jeszcze ?

Ja już zupełnie jestem zdezorientowana po tego typu wypowiedziach, które zacytowałam.

Kasandro!
już od dłuższego czau cieszę się pokojem w duszy!
A wszystko dzięki Boskiemu Słowu , które stało się dla mnie ważniejszym pożywieniem niż chleb powszedni!
Oby Tego Chleba nigdy nie zabrakło i nikt nie próbował twierdzić, że Pan tego Chleba nie rozmnaża i kiedyś Ten Chleb przestanie zstępować z Nieba!
Wiem Kogo słuchać, i co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
I nie chodzi o to, że czuję się od kogoś mądrzejsza!
Czy małe dziecko które słucha swojej matki, która pokazała mu drogę ze szkoły do domu, powinno pójśc za kimś dorosłym, który twierdzi że go do domu zaprowadzi bo jest od niego starszy i mądrzejszy , a ono samo napewno zabłądzi?

Jestem jak to małe dziecko i nie będę wyrywała mojej ręki prowadzącej mnie do Domu z ręki Ojca, ani nikt nie jest w stanie jej Ojcu wyrwać, chyba że ja sama zacznę się oglądać na świat!
pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 październik 16 2008 08:58   
Forum

Quote by Rafi F: "Uderzę" w to, co jest u ciebie źródłem wywodzenia swych snów: podobne nie znaczy takie samo. Myślę, że na to argumentów nie potrzeba. Dlaczego więc wmawiasz chrześcijanom i Żydom pochylającym się nad Biblia od tysięcy lat, że się mylą? Na podstawie własnych snów? Na podstawie "podobieństw" ? Absurdalne.

Rafi!
A cóż to za odkrycie?
Nie ma dwóch takich samych rzeczy na świecie, gdyż taki był cel Stworzenia!
A co do Żydów to chyba już dawno udowodnili chrześcijaństwu , że pomimo tego że pili z samego Źródła, z powodu swojego zmaterializowania źle zinterpretowali Święte Księgi i tylko ci którzy byli nieskażeni ich ludzką mądrością byli otwarci na Mądrośc Boga!
Ani jeden z uczonych w Piśmie i kapłanów nie rozpoznał Mesjasza.
Pośród Żydów tylko prości pastuszkowie i rybacy!

A spośród tych mądrych to o dziwo !!!!!
Mędrcy ze wschodu!!!!
Tylko oni rozpoznali w dzieciątku w stajence, Króla i pokłonili się przed Nim!!!
Czy sądzisz że ten fakt jest bez znaczenia i nie ma nam czegoś powiedzieć, że oni przybyli ze wschodu!??????

pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 09:26   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka:
Ani jeden z uczonych w Piśmie i kapłanów nie rozpoznał Mesjasza.
Pośród Żydów tylko prości pastuszkowie i rybacy!

Nie tylko ! Ich wybrał Jezus.
Pawła tez wybrał Jezus, a był bardzo dobrze wykształconym Żydem (a jakże: w szkole rabinicznej ) znającym na wylot Pisma Święte !
Takich ludzi wybrał Jezus osobiście i takich wysłał w Świat. Zarzucasz mu niekompetencję ? Źle swych ludzi powybierał? Ty wiesz lepiej co Jezus głosił??
Quote by matejanka:
A spośród tych mądrych to o dziwo !!!!!
Mędrcy ze wschodu!!!!
Tylko oni rozpoznali w dzieciątku w stajence, Króla i pokłonili się przed Nim!!!
Czy sądzisz że ten fakt jest bez znaczenia i nie ma nam czegoś powiedzieć, że oni przybyli ze wschodu!??????

Widzisz? Nawet ze wschodu przyszli oddać Jemu pokłon. Uznali, ze jego nauki będą największe. A ty teraz mówisz, że wschodnia religia i wschodnia filozofia ważniejsze niż słowa Jezusa i nauki Jego uczni.

Przy okazji : wschód to głąb lądu, pustynie na których przeróżni asceci przebywali (w tym i Jezus tam się udał). Przyszło więc trzech mędrców z pustyni, a nie trzech hindusów z Indii.

===

Cytat 
eviva
 październik 16 2008 09:31   
Forum

matejanka

Takci też napisane:1 Kor.15.45. Stał się pierwszy człowiek Adam w duszę żywą, ale pośledni Adam w ducha ożywiającego.

Duch ożywiający to Duch Chrystusowy, który oczyści nie tylko nasze dusze ale też nasze ciała i zbawi nas od skażenia i duszy i ciała, abyśmy na ziemi w Królestwie kroczyli naszą drogą do doskonałości, aby potem po odłożeniu powłoki ciała wejść do Domu Ojca i tam dalej się duchowo rozwijać w jednym z Boskich Mieszkań , gdyż droga duszy do doskonałości jest bardzo długa.

Ta dłuższa droga(reinkarnacja)-jest z wyroku Boga-szansą dla każdej duszy,aby mogła poznać i przyjąć Jezusa Chrystusa i zostać przez niego zbawiona.

Ten tekst mnie bardzo ucieszył,bo podaje on jedyną drogę do zbawienia duszy.Dodam dla wyjaśnienia,że od czasu zbawczej śmierci Jezusa na krzyżu,wszyscy otrzymaliśmy ożywiającego Ducha Chrystusowego,którego każda dusza musi przyjąć jako swojego PANA i OSOBISTEGO ZBAWICIELA.Nie ma żadnej innej drogi przez jakiś jedynie prawdziwy kościół,za jaki uważa się np.Krk z jego wymyślonymi sakramentami,który nie uznaje obecności w nas Chrystusa i chce go zastępować.
medieval man: odpowiem jeszcze raz matejance, chociaż niema to za bardzo sensu.

matejanka:Tu w pewnym sensie się zgadzamy

Matejanko! Ty masz znacznie bardziej od mana czystą od grzechów duszę i dlatego dane ci jest poznać więcej prawdy.Dlatego na obecnym poziomie waszych dusz się nie "dogadacie".Man może nazywać Ciebie nieukiem,ale wiemy przecież,że świadomy rozum i wykształcenie są największym wrogiem poznania Boga i prawd duchowych.Tak więc ci uczeni w Piśmie teolodzy są właściwie "duchowymi nieukami",ślepymi na poznanie prawdy z zapieczętowanymi czakrami przez Krk,aby nie było im dane poznać

obecnego w nas Chrystusa,który jest mocą Bożą i mądrością Bożą(1 Kor.1.24).

Twoje posty o reinkarnacji są bardzo dobre,ale do ich poznania potrzebne jest trochę światła obecnego w nas Ducha Chrystusowego.A jak obecne w nas światło Chrystusowe pozostaje w niektórych ciemnością,to prawdy dostępnej dla Ciebie nie da się poznać.Wiem,że byś chciała wszystkich wyciągnąć z tego bagna duchowej ciemności,ale siły ciemności też robią wszystko co jest w ich mocy,aby do tego nie dopuścić.Mimo tych wszystkich trudności trzeba podziwiać Twój pokój ducha,który masz i czego ci gratuluję.

Rafi F
do matejanki:Ty wiesz lepiej co Jezus głosił??

A dlaczego ma nie wiedzieć? Przecież wie lepiej od Was!
Wy nie widzicie obecnego w nas wszystkich Chrystusa, jako Pana i Osobistego Zbawiciela,a matejanka go widzi,uznaje i o tym pisze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 09:42   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:teolodzy ..ślepymi na poznanie prawdy z zapieczętowanymi czakrami przez Krk

Taa, teolodzy innych wyznań tez maja biedacy czakry zapieczętowane, z ewangelikalnymi włącznie (albo szczególnie)

Eviva Ty nie masz czakr zapieczętowanych Bez chrztu

===

Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 09:49   
Forum Moderator
Moderator

Matejanko

Słowa Jezusa:

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."

Po czym poszli ci wyselekcjonowani przez samego Jezusa, nauczali i chrzcili.

===

Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 09:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:
A dlaczego ma nie wiedzieć? Przecież wie lepiej od Was!
Wy nie widzicie obecnego w nas wszystkich Chrystusa, jako Pana i Osobistego Zbawiciela,a matejanka go widzi,uznaje i o tym pisze.

Eviva, oby nie uznała za swego pana tego samego ducha co ty.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,61 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty