Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Grzechy przeciwko Duchowi Św.
 |  Wersja do druku
Huntereve
 październik 08 2008 21:55  (Czytany 8871 razy)  
Forum

Status: offline

No właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że coś takiego istnieje. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma ich w tzw. małym katechizmie i czemu nie uczymy się ich przed I Komunią Św? I jeszcze jedno. Przeczytałam, że są złem uznanym przez Boga za nieodpuszczalne. Jak to: Bóg Ojciec, znany ze swego miłosierdzia, nie przebaczy człowiekowi żałującemu popełnienia tego grzechu ?

===

Może Bóg woli pączki. Co mu po naszych grzechach.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 08 2008 23:06   
Forum

Quote by Huntereve: No właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że coś takiego istnieje. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma ich w tzw. małym katechizmie i czemu nie uczymy się ich przed I Komunią Św? I jeszcze jedno. Przeczytałam, że są złem uznanym przez Boga za nieodpuszczalne. Jak to: Bóg Ojciec, znany ze swego miłosierdzia, nie przebaczy człowiekowi żałującemu popełnienia tego grzechu ?

Wierzysz we wszystko, co przeczytasz? Nikt poza tym nie moze wiedziec, czy cos Bog uznaje za nieodpuszczalne, czy nie. Kler tylko udaje, ze wie. Zreszta ubior ksiezy doskonale obrazuje ich wiedze na temat prawdy o Bogu- jedynie koloradka biala (moze 1%), reszta czarna i nieprzenikniona jak noc...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 08 2008 23:32   
Forum

Quote by suration:
Quote by Huntereve: No właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że coś takiego istnieje. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma ich w tzw. małym katechizmie i czemu nie uczymy się ich przed I Komunią Św? I jeszcze jedno. Przeczytałam, że są złem uznanym przez Boga za nieodpuszczalne. Jak to: Bóg Ojciec, znany ze swego miłosierdzia, nie przebaczy człowiekowi żałującemu popełnienia tego grzechu ?

Wierzysz we wszystko, co przeczytasz? Nikt poza tym nie moze wiedziec, czy cos Bog uznaje za nieodpuszczalne, czy nie. Kler tylko udaje, ze wie. Zreszta ubior ksiezy doskonale obrazuje ich wiedze na temat prawdy o Bogu- jedynie koloradka biala (moze 1%), reszta czarna i nieprzenikniona jak noc...

z twoją opinią co do naszej wiedzy o Bogu wyjątkowo się zgadzam.
Sama natura Boga sprawia że więcej o nim nie wiemy niż wiemy.
Ale o tym wiedzieli już starożytni pisarze chrześcijańscy, więc niczego nowego nie odkryłeś.
Swoją drogą: zeby ateista miał taką intuicję co do możliwości poznania Boga i Jego cech?
Jestes blisko.
Gdybyś tylko nie zabierał głosu w tematach nie do ciebie kierowanych

Oczywiście mylisz się co do tego czy możemy wiedzieć coś na temat nieodpuszczalności czy nie.
Żeby było jasne: to nie jest pomysł Krk.
To cytat z Pisma świętego.
Jesli chcesz, dyskutuj więc z Pismem nie obszczekując niepotrzebnie kleru

Co do pytania twórcy wątku to na katechizacji mowi się o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
Dziwne że cię to ominęło.
Można to nadrobić
Proponuję tę lekturę na początek

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 październik 09 2008 08:38   
Forum

GRZECH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU

Ewangelia Jezusa here

45.7. Albowiem powiadam wam, kto bluźni przeciw Synowi Człowieczemu, temu będzie odpuszczone. Ale temu, kto bluźni przeciw Duchowi świętemu, nie będzie odpuszczone ani wtym życiu, ani w następnym, gdyż przeciwstawia się on światłości Bożej z powodu fałszywych tradycji ludzkich".

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest najcięższym grzechem. Jeżeli Prawda, prawo Boże, znane jest człowiekowi - z Dziesięciu Przykazań, z Kazania na Górze lub z Moich objawień w obecnym czasie (ok. 1989r.) - a on mimo to świadomie myśli, mówi i postępuje sprzecznie z prawem Bożym, to grzeszy przeciw Duchowi świętemu. Grzech przeciwko Duchowi Świętemu, zależnie od jego rozmiarów, może nie być zniesiony w jednym tylko życiu ziemskim. Zależnie od okoliczności, kilka inkarnacji może nie wystarczyć, aby znieść to, co człowiek spowodował i za to zadośćuczynić.

Również jeśli człowiek uczył przekazanej tradycją nieprawdy, to jest z tą nieprawdą związany - a tym samym związany z tymi ludźmi i duszami, które błędnie pouczał. Mimo to każdego dnia dawana jest mu możliwość zawrócenia i odnalezienia w sobie samym, czym jest Prawda i życie.

Mat.12.32...ale temu,kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu,nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.

Słowo "życie",zastąpiono w obecnym tłumaczeniu u Mateusza słowem "wiek",aby było czytającym trudniej się domyśleć,że w tym zdaniu jest też mowa i o reinkarnacji.

Chociaż OP.Jacek Saijl pisząc o "Grzechach przeciwko Duchowi Świętemu",nie pisze w tym fragmencie o "wieku przyszłym"ale o "życiu przyszłym".

Co to są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu? Zimny pot człowieka oblewa, kiedy sobie pomyśli, że można popełnić taki grzech, który nie będzie odpuszczony ani w tym, ani w przyszłym życiu.Jak to p Ze str.: OP.Jacek Saijl.GRZECHY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU here

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 09 2008 09:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:
Mat.12.32...ale temu,kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu,nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.

Słowo "życie",zastąpiono w obecnym tłumaczeniu u Mateusza słowem "wiek",aby było czytającym trudniej się domyśleć,że w tym zdaniu jest też mowa i o reinkarnacji.

To już przesada. Kiedy kiedykolwiek było tam słowo "życie" ???
To (znów!) potworne fałszerstwo evivy w dodatku podpiera się autorytetem człowieka, który nawet nie wie o jej manipulacji.
Czy nie dostała eviva ostrzeżenia, aby nie fałszować Biblii? To proszę o konsekwencję ! Postuluję o zawieszenie !

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
potwor
 październik 09 2008 10:28   
Forum

może nie ma grzechów przeciwko duchowi swietemu dlatego ze on nie istnieje?
widocznie w katechizmie także nie ma bo ducha świetego nie ma. a wie o tym doskonale kler?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 09 2008 11:32   
Forum

Quote by medieval_man: Co do pytania twórcy wątku to na katechizacji mowi się o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
Można to nadrobić

Podsylasz jakies gnioty.

3. uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać???

Co to ma byc?
Uznanie czegos za prawde, prawda nie czyni. Pzeciez wniebowziecie Maryji za zycia do nieba (i inne fenomeny) uznano za prawde, choc to delikatnie mowiac... falsz. I ja w to nie wierze. Czyli mam juz grzech nieodpuszczalny. Super. Znakomicie to wszystko poukladano przez te 2000 lat istnienia KRK. Poddawanie w watpliwosc koscielnych "prawd" to grzech przez Boga nieodpuszczany...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 09 2008 12:05   
Forum

Co do pytania twórcy wątku to na katechizacji mowi się o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
Można to nadrobić
Podsylasz jakies gnioty.

3. uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać???

Co to ma byc?
Uznanie czegos za prawde, prawda nie czyni. Pzeciez wniebowziecie Maryji za zycia do nieba (i inne fenomeny) uznano za prawde, choc to delikatnie mowiac... falsz. I ja w to nie wierze. Czyli mam juz grzech nieodpuszczalny. Super. Znakomicie to wszystko poukladano przez te 2000 lat istnienia KRK. Poddawanie w watpliwosc koscielnych "prawd" to grzech przez Boga nieodpuszczany...

Suration!

Jest duzo logiki w twoim myśleniu, ale logika umysłu to jeszcze nie wszystko, aby móc poznać Boga i daną nam wszystkim Prawdę!

ALe dobrze, że pytasz, wątpisz i nie dasz się zastraszyć
wiecznym piekłem i potępieniem na zawsze.

wklejam dla Ciebie ale i innych moim zdaniem bardzo mądre przemyślenia w tym temacie i proponuję bez emocji je poczytać!

W zasadzie do tego co napisał autor tej rozprawki nie mam nic od siebie do dodania i zgadzam się z nią w stu procentach.Lecz należy ją najpierw dobrze zrozumieć, nad nią pomedytować, a nie wymachiwać od razu paroma wyjętymi z niej cytatami innym przed nosem, jako potwierdzenie tego co się samemu mysli.

Nie chodzi o to żeby ktoś z nas drugiemu udowodnił swoją wyższość i swojego myślenia, lecz, żeby nad nami wszystkimi zajaśniała jedyna
Prawda Ducha Swiętego, gdyż żyjemy w czasie Jego intensywnego działania.

Narodzenie z Ducha Świętego
W Świetle Nauk św. Jana od Krzyża.

NAUKI I PRAWDY BIBLIJNE

1. GRZECH PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

"Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."
- Mateusz 12:31-32

Pan Jezus zapowiedział, ze pośle Ducha Świętego, Który doprowadzi ludzi do całej prawdy. Tego Ducha Pocieszyciela otrzymujemy droga posłuszeństwa przykazaniom o których świadczy Ewangelia i na które uczula nas sumienie.

Sumienie jest siedzibą Ducha Świętego znaczy to, ze obiecany przez Jezusa Duch Święty przemawia do nas poprzez sumienie i stopniowo doprowadza do całej prawdy, a prawda wyzwala spod prawa grzechu i prowadzi do życia wiecznego.

"Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego. Wtedy powiedział Jezus do żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli." - Jan 8:30-32

"Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie. Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu? W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy"
- Jan 14:21-26

"Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe."
- Jan 16:13

Kto więc zbluźni przeciw temu darowi Ducha Świętego na przykład poprze pyszne zapieranie się wiary w Boga, lub pokłada wiarę w fałszywe nauki, zamiast prosić w modlitwach o prawdę, on sam odrzuca głos sumienia, wtedy głos sumienia zanika i dla tego człowieka nie ma juz zbawienia, bo odrzucił Ducha Świętego Który do zbawienia prowadzi.
"Ten właśnie nakaz poruczam ci, Tymoteuszu, dziecko [moje], po myśli proroctw, które uprzednio wskazywały na ciebie: byś wsparty nimi toczył dobrą walkę, mając wiarę i dobre sumienie. Niektórzy odrzuciwszy je ulegli rozbiciu we wierze; do nich należy Hymenajos i Aleksander, których przekazałem szatanowi, ażeby się oduczyli bluźnić."
- 1 Tymoteusza 18-20

Duch Święty udziela łask pokornym, a pysznym się sprzeciwia i odchodzi. A jak raz odejdzie to już nie powróci.

"Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę."
- Jakuba 4:6

Faktorem grzechu przeciw Duchowi Świętemu jest zawsze hipokryzja i pycha (często pycha religijna).

Ludzie grzeszą przeciw Duchowi Świętemu na kilka sposobów i nigdy nie zdają sobie z tego sprawy, bo pycha ich zaślepia, a czynią to poprzez odrzucanie wiary w Boga, albo poprzez wiarę w fałszywe nauki lub fałszywe religie.

Każdy z tych sposobów dokonuje się w sferze ducha, lub bardziej popularnie mówiąc w sercu człowieka.
Jest wiara w sferze rozumowania, czyli w duszy i jest wiara w sferze ducha, czyli w sercu człowieka.
Ta pierwsza jest nie stała, czyli jest w stanie debatować i zmieniać sw�� ďż˝biekt co do prawd wiary, można powiedzieć że jest wiarą nie zdecydowaną. Wierzący debatuje i rozważa, ale jeszcze nie przyjął do swego serca.
Ta druga, którą człowiek już konkretnie zaakceptował przechodzi z rozumowania do ducha człowieczego i staje się permanentna i nie podlega zmianie.

Wiara w fałszywe religie będąca jeszcze na poziomie debaty w sferze duszy nie zawsze jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu. Kto wierząc w fałszywe doktryny lub religie usłyszy Ewangelię i zapozna się z misją zbawienną Pana Jezusa jak najbardziej może otrzymać łaskę zbawienia, wszak na tym polega zbawienna misja Ewangelii.

Ale jak zapozna się z Ewangelią i odwróci się od niej z wyboru woli, odrzuciwszy Ewangelię i zbawienną Krew Jezusa jako ofiarę za grzechy, a powróciwszy do fałszywych doktryn lub religii, ten grzeszy przeciw Duchowi Świętemu bo odrzuciwszy Go traktując jako fałsz staje się niegodny łaski i zbawienia.

"Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni. Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające."
- Do Rzymian 2:12-15

To musi się jednak dokonać w głębi jestestwa, pomiędzy sumieniem a rozumowaniem człowieka.
Grzech przeciw Duchowi Świętemu nie jest rezultatem debaty z innymi ludźmi, ale jest rezultatem wewnętrznej debaty między sumieniem a duszą i wolą człowieka.

Duch Święty poprzez sumienie przekonuje duszą o prawdach wiary i toczy się walka. Pokusa przeciwstawia się owym prawdom i dusza debatuje, i albo przyjmuje głos sumienia jako źródło prawdy, albo odrzuca i idzie za głosem fałszywych doktryn, wymyślonych przez ludzi, a dyktujących na ogół o wiele łatwiejsze do zaakceptowania prawy wiary, które jednak sprzeczne są z Ewangelią i z sumieniem.

W tej sytuacji dusza odrzuca Ducha Świątego, przyjmuje i utwierdza w swoim sercu zamiast prawdy, to co jest dla jej zmysłów bardziej atrakcyjne.

Prawo Boże dyktuje poprzez sumienie dyscypliną, która jest mało atrakcyjna, dlatego jest odrzucana. Aby więc przyjąć wiarę od Ducha Świętego, trzeba głębokiej pokory na którą mało ludzi stać.

Brak wiary w Boga nie zawsze jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu, bo co innego jest wątpić, a co innego jest odrzucić. Często bywa też tak, że ludzie zaczęli od głębokiej wiary, nawrócili się i otrzymali dary Ducha Świętego, ale poszli za pokusą wracając do życia grzesznego i tym zgrzeszyli przeciw Duchowi Świętemu.

"Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a jednak odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko."
- Hebrajczaków 6:4-6

Jak powinien się człowiek bronić przed fałszem?

Słuchać można wszystkiego, ale nie we wszystko powinno się zaraz wierzyć.

Powinno się przede wszystkim szukać w Biblii potwierdzenia co do prawdziwości usłyszanych nauk. Fałszywi prorocy i nauczyciele często jednak posługują się Biblią tak, że wygląada na to, ze Biblia potwierdza ich nauki, trzeba więc z pokornym sercem w skupieniu na modlitwie pytać Ducha Świętego o prawdę, a Duch Święty na pewno objawi w sumieniu co pochodzi od Boga a co jest fałszem.
Prawda musi być potwierdzona przez dwóch świadków, a ściślej mówiąc potwierdzenie prawdy musi przyjść z dwóch źródeł. W wypadku nauk co do prawd Bożych, świadkami są: Biblia i sumienie, czyli sam Duch Święty, Który świadczy poprzez dwa źródła. Jednym źródłem jest właśnie Biblia, a drugim sumienie.

"Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek,"
- Do Rzymian 2:15

"Rzekł Jezus: I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."
- Łukasz 11:9-13

I nie wolno iść na kompromis, nie dać się wciągnąć w falsz ze względu na opinie ludzi. Oddawać cześć Bogu w duchu i w prawdzie i nie brać udziału w fałszu.

"Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie."
- Jan 4:23-24

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
eviva
 październik 09 2008 14:45   
Forum

Rafi F

Quote by Rafi F:
Quote by eviva:

To już przesada. Kiedy kiedykolwiek było tam słowo "życie" ???
To (znów!) potworne fałszerstwo evivy w dodatku podpiera się autorytetem człowieka, który nawet nie wie o jej manipulacji.
Czy nie dostała eviva ostrzeżenia, aby nie fałszować Biblii? To proszę o konsekwencję !

GRZECH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU

Ewangelia Jezusa

45.7. Albowiem powiadam wam, kto bluźni przeciw Synowi Człowieczemu, temu będzie odpuszczone. Ale temu, kto bluźni przeciw Duchowi świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym życiu, ani w następnym...

Co to są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu? Zimny pot człowieka oblewa, kiedy sobie pomyśli, że można popełnić taki grzech, który nie będzie odpuszczony ani w tym, ani w przyszłym życiu. Ze str.: OP.Jacek Saijl.GRZECHY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU here

Gdyby ci się chciało zajrzeć na podaną przeze mnie i medieval mana stronę OP.Jacka Saijla,to byś przeczytał,że pisze on o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu,który nie będzie odpuszczony ani w tym, ani w przyszłym życiu. Pisze on tak samo jak jest w Ewangelii Jezusa 45.7... Ale temu, kto bluźni przeciw Duchowi świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym życiu, ani w następnym...OP Jacek Saijl wie o czym pisze,ale Ty zapewne udajesz,że nie wiesz,bo nie byłeś na jego stronie.Chodzi mi o ten fragment,a nie o resztę jego poglądów.

Postuluję o zawieszenie!

Postuluję o otrzeźwienie!

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 09 2008 15:11   
Forum

proponuję w sparawach spornych zawsze najpierw zapoznać się z różnymi tłumaczeniami, a potem dopiero zastanawiać się czy ktoś z forumowiczów źle cytuje Biblię

(Ew. Mateusza 7:9-14, Biblia Warszawsko-Praska)

Kto nie jest ze Mną, przeciwko Mnie jest, a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. Dlatego mówię wam, że każdy grzech i każde bluźnierstwo będzie ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. I nawet jeśli ktoś powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu to przebaczone, lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu, ani w przyszłym. Dokonajcie tego, żeby jakieś drzewo było dobre, a wówczas i jego owoc będzie dobry; uczyńcie to drzewo złym, a wtedy i jego owoc będzie niedobry. Bo drzewo poznaje się po owocu. Plemię żmijowe! Jakże wy możecie powiedzieć coś dobrego, skoro jesteście złymi? Przecież to z obfitości serca usta mówią. Człowiek dobry wydobywa ze swego skarbca dobrego rzeczy dobre, a człowiek zły wydobywa rzeczy złe ze swego skarbca złego.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
eviva
 październik 09 2008 17:40   
Forum

matejanka

Biblia Warszawsko-Praska Mat.12.32...lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu,ani w przyszłym.

Jak się porówna ten powyższy fragment z tym poniższym:

OP.Jacek Saijl.GRZECHY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU
Zimny pot człowieka oblewa,kiedy sobie pomyśli, że można popełnić taki grzech,który nie będzie odpuszczony ani w tym, ani w przyszłym życiu,

to wynika,że OP.Jacek Saijl korzystał z Biblii Warszawsko-Praskiej.Dziękuję za znalezienie tego ciekawego fragmentu,potwierdzającego przy okazji istnienie reinkarnacji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Huntereve
 październik 09 2008 18:02   
Forum

Nie chodziło mi o to, byście cytowali mi Ewangelię, bo ja wiem, w którym momencie w Piśmie Św. jest o tych grzechach mowa i już czytałam ten fragment. Powiedzcie mi tylko, dlaczego miłosierny Bóg, który cieszy się bardziej z jednego nawróconego, niż z dziesięciu nawróconych miałby nie przebaczyć któregoś z tych 6 grzechów, hę?

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 09 2008 18:25   
Forum

Nie chodziło mi o to, byście cytowali mi Ewangelię, bo ja wiem, w którym momencie w Piśmie Św. jest o tych grzechach mowa i już czytałam ten fragment. Powiedzcie mi tylko, dlaczego miłosierny Bóg, który cieszy się bardziej z jednego nawróconego, niż z dziesięciu nawróconych miałby nie przebaczyć któregoś z tych 6 grzechów, hę?

Halo Huntereve!

A czytamy wszystkie posty, hę?
przecież Ci już odpowiedziałam wklejając rozważania oparte o nauki Jana od Krzyża.

pozdrawiam

===

Cytat 
Huntereve
 październik 09 2008 19:28   
Forum

ok, przyznaję się, tego akurat nie czytałam
ale strasznie to rozwlekłe jest, wolę krótko i treściwie. A widzę, że Ty Matejanko specjalizujesz się we wklejaniu rozległych tekstów. Tyle, że ja sama mogę sobie poszukać w internecie czegoś intensywnego na dany temat. Tu i teraz chciałabym przeczytać to, co wy macie do powiedzenia w danej sprawie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 09 2008 19:50   
Forum

Matejanka
Ludzie grzeszą przeciw Duchowi Świętemu na kilka sposobów i nigdy nie zdają sobie z tego sprawy, bo pycha ich zaślepia, a czynią to poprzez odrzucanie wiary w Boga, albo poprzez wiarę w fałszywe nauki lub fałszywe religie.

Podobnie grzech nieśmiertelny spotyka muzułmanów gdy porzucają islam dla innej religii.

A teraz odpowiem się w kwestii chrześcijaństwa. Najczęściej ludzie dziś popełniają grzech przeciwko Duchowi Świętemu, ci ludzie, którzy zostawali do tej religii przymuszani przez rodziców. Bardziej zraża do Boga to, gdy się jest zmuszanym wierzyć w Niego, niż ci którzy decydują się Go przyjąć będąc dorosłym w pełni tego świadomością. Więc to, że ktoś popełnia grzech nieśmiertelny, to jest to wina rodziców i KK którzy skazują swe dzieci na wieczną śmierć. Ja swoje dziecko oszczędzę i gdy będzie dorosłe, sam wybierze drogę, wcześniej mu wyjaśniając mój ateizm oraz dając mu obraz największych religii w sposób nienegatywny. I jeśli będąc dorosłym wybierze drogę Boga, to będzie to jego wybór i wtedy jest to bardzo mało prawdopodobne, że popełni grzech przeciw Duchowi Świętemu, którzy zwykle dziś popełniają ci, co byli do niej przymuszani przez rodziców i KK. Wtedy zostanie ochrzczony będąc dorosłym, jak Jezus i inni których ochrzcił Jan Chrzciciel.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
matejanka
 październik 09 2008 19:59   
Forum

Huntereve ok, przyznaję się, tego akurat nie czytałam
ale strasznie to rozwlekłe jest, wolę krótko i treściwie. A widzę, że Ty Matejanko specjalizujesz się we wklejaniu rozległych tekstów. Tyle, że ja sama mogę sobie poszukać w internecie czegoś intensywnego na dany temat. Tu i teraz chciałabym przeczytać to, co wy macie do powiedzenia w danej sprawie.

Prawda Boga dana nam w Biblii jest już straszliwie skondensowana.
Min sformułowanie, że grzech przeciwko Duchowi Świętemu
nie będzie przebaczony, ani w tym życiu, ani przyszłym.

To zdanie zawiera w sobie tyle treści , że nie ma sposobu skondensowanie odpowiedzieć, o co w nim chodzi.
Poproś np kogoś żeby Ci w jednym zdaniu wyjaśnił formułę
E=mc do kwadratu
ALbo wyjaśnił fizykę kwantową
oczywiście na odczepnego można ,tylko po co?
pozdrawiam

===

Cytat 
Łukasz
 październik 09 2008 20:00   
Forum Moderator
Moderator

Quote by BLyy:
Matejanka

Podobnie grzech nieśmiertelny spotyka muzułmanów gdy porzucają islam dla innej religii.

A teraz odpowiem się w kwestii chrześcijaństwa. Najczęściej ludzie zmieniają religię lub wiarę w Boga całkowicie odrzucają przez to, że ludzie ci zostawali do tej religii przymuszani przez rodziców. Bardziej zraża do Boga to, gdy się jest do niego zmuszanym wierzyć, niż ci którzy decydują się Go przyjąć będąc dorosłym. Więc to, że ktoś popełnia grzech nieśmiertelny, to jest to wina rodziców i KK którzy skazują swe dzieci na wieczną śmierć. Ja swoje dziecko oszczędzę i gdy będzie dorosłe, sam wybierze drogę. I jeśli wybierze drogę Boga, to będzie to jego wybór i wtedy jest to bardzo mało prawdopodobne, że popełni grzech przeciw Duchowi Świętemu, którzy zwykle dziś popełniają ci, co byli do niej przymuszani przez rodziców i KK.

Jak twoim zdaniem wygląda takie przymuszanie? Napomnienia? Nakazy chodzenia na coniedzielną Mszę Świętą? Nie uważasz że jest to pewien wyraz troski rodziców o swoje dzieci? Fakt faktem, zdarza się że dorośli sami nie znają swojego katolicyzmu a praktykują go w życiu tylko dlatego że w życiu jest(potem sie nie dziwmy że dzieci takich katolików mają problemy z własną tożsamością i nie potrafią zrozumieć tego co odziedziczyli).

Jak twoim zdaniem KrK przymusza do wiary? głoszeniem ewangelii? napominaniem gdy gdzieś dzieje się ewidentne zło?

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Bartosz
 październik 09 2008 20:23   
Forum

Kruk

Jak twoim zdaniem wygląda takie przymuszanie? Napomnienia? Nakazy chodzenia na coniedzielną Mszę Świętą?

Choćby takie chodzenie do kościoła co niedziele. I to jednym z wielu czynników, by w przyszłości zrazić się do wiary. Bo dziecko na początku podstawówki na pewno pójdzie na religie z ciekawości, ale stwierdzić później, że nie chce chodzić do kościoła i chodzić na religie, to zwykle nie może.

Nie uważasz że jest to pewien wyraz troski rodziców o swoje dzieci?

Oczywiście, że rodzice chcą dobrze, tylko, że nieraz ma to złe skutki w przyszłości jeśli chodzi o wiarę.

Fakt faktem, zdarza się że dorośli sami nie znają swojego katolicyzmu a praktykują go w życiu tylko dlatego że w życiu jest(potem sie nie dziwmy że dzieci takich katolików mają problemy z własną tożsamością i nie potrafią zrozumieć tego co odziedziczyli).

Owszem tak też się zdarza jak mówisz. Ale nie raz jest to wynikiem przymuszania rodziców. Mnie choćby rodzice kazali chodzić do kościoła, kazali chodzić na religie oraz wiele innych rzeczy i będąc brzdącem nie miałem wiele do powiedzenia. Moja rodzina jest wierząca, ale przymuszając mnie do tego, by być też wierzącym, zraziłem się do religii. Myślisz, że tędy droga? Może rodzice źle do tego podchodzili, a czasem jest po prostu tak, że dziecko po prostu nie chce i przymuszając takiego młodego człowieka do wiary, to większa szansa, że w przyszłości odejdzie od kościoła, lub będzie tylko oficjalnie katolikiem.

Ale chyba sam przyznasz, że ci którzy decydują się przyjąć daną religie w wieku dorosłym, to zwykle już nie opuszczają swej religii i są zwykle bardzo wierzący. Oczywiście, tacy którzy przeszli na wiarę w dorosłym wieku z własnego wyboru jest znacznie mniej, od tych którzy byli w niej wychowywani od małego. Ale obliczając średnią w postaci procentów w stosunku do każdego z tych rodzaju, prawdopodobnie częściej się decydują na odejście od kościoła ci którzy byli wychowywani od małego, prawda?

Jak twoim zdaniem KrK przymusza do wiary? głoszeniem ewangelii? napominaniem gdy gdzieś dzieje się ewidentne zło?

Niekoniecznie sam przymusza. Ale choćby ucząc w szkołach, to ci co nie chodzą na religie, mają nieprzyjemności z tego powodu od uczni którzy chodzą. W gimnazjum i liceach ta sprawa praktycznie już dziś nie występuje, ale w podstawówce i na wsiach dalej te zjawisko jest większe, niestety. Albo chodzisz na religie, albo jesteś odludek.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Huntereve
 październik 09 2008 20:40   
Forum

I jeszcze odnośnie Suration. Nie powiesz chyba, że przed I Komunią Św się tego uczyłeś, bo ja z pewnością nie. A na katechezie zajmuję się tym, czym powinnam, więc nic mnie nie ominęło. Sama wpadłam przypadkiem na to, że coś takiego jak te grzechy istnieje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 październik 09 2008 20:56   
Forum

Huntereve to dość dziwne, że się z tym spotkałaś przypadkiem. Ja miałem szczegółowe omówienie grzechów przeciwko Duchowi Świętemu w pierwszej klasie liceum.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 09 2008 22:09   
Forum Moderator
Moderator

Do Blyy żeby nie mnożyć offtopów.. Dzieci muszą być posłuszne rodzicom. Rodzic to autorytet. Jest to bardzo ważne prawo naturalne, jak i przykazanie Boże: Czcij ojca swego i matkę swoją. Jeżeli dziecko czegoś nie rozumie w pierwszej kolejności powinno udać się z pytaniem właśnie do rodziców i zazwyczaj tak było, ale cóż XXI wiek przyniósł co przyniósł. Kościół zaś przygotowuje dzieci do świadomego wyboru życia lub śmierci, Boga lub Antyboga.

Odnośnie odludków, jakoby ci którzy nie chodzą na religie są w jakiś sposób dyskryminowani to może i w pewnym stopniu przyznałbym Ci racje, jednak czasy sie zmieniły i to teraz ludzie religijni są traktowani jak marsjanie (wiem to z własnego doświadczenia). Wszystko to dzięki współczesnym bezstresowym, lekceważącym metodom wychowywania dzieci w modelach rodzinnych które moim skromnym zdaniem pochodzą z planety świr-zbir mieszczącej się w galaktyce Hedonka.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Bartosz
 październik 09 2008 22:40   
Forum

Owszem Kruku, Czcij ojca swego i matkę swoją. Tylko, że jak jednak dziecko nie chce i będzie do religii przymuszana, to może zdarzyć się tak, że rodzice będą zbierać tego owoce w przyszłości, w postaci ateizmu dziecka lub przejścia choćby na islam. I w ten sposób przyczynią się do grzechu przeciw Duchowi Świętemu. To co chcą rodzice, nie zawsze jest dobre dla dziecka.

Co do szkoły, no zdarza się zjawisko, że odludkiem jest ten kto chodzi na religii, zważywszy na to, że coraz mniej uczni chce chodzić na religię. Dlatego właśnie by nie dochodziło do konfliktów, niech religia powróci do "korzeni", a więc wyjście ze szkoły i ponowne nauczanie w salkach przykościelnych.

===

Cytat 
Łukasz
 październik 09 2008 23:53   
Forum Moderator
Moderator

To co chcą rodzice, nie zawsze jest dobre dla dziecka.

To co chcą rodzice jest święte! Dziecko samo gdy wejdzie w dorosłe życie zadecyduje o swoim rozwoju, ale póki co jest pod władzą rodzicielską i kropka! Ale coś czuje że szykuje się kolejna lewacka rewolucja mająca na celu odebranie rodzicom praw do wychowania.

===

Cytat 
Bartosz
 październik 10 2008 03:07   
Forum

To co chcą rodzice jest święte! Dziecko samo gdy wejdzie w dorosłe życie zadecyduje o swoim rozwoju, ale póki co jest pod władzą rodzicielską i kropka! Ale coś czuje że szykuje się kolejna lewacka rewolucja mająca na celu odebranie rodzicom praw do wychowania.

O co ci chodzi? czemu mnie atakujesz? Ja tylko napisałem, że nie wszystkie decyzje rodzica są dobre dla dziecka. I chodziło mi odnośne grzechu przeciw Duchowi Świętemu ( bo przecież o tym temat jest i gdybym chciał tego typu kazania prawić, to prawiłbym je w innym wątku. Ale nie robiłbym tak, bo nie mam takich poglądów które mi przypisujesz. ), że czasem same decyzje rodziców, mogą w przyszłości skutkować tym, że dziecko ten grzech popełni. A z takiego powodu się praw rodzicielskich przecież nie odbiera, w kwestii wiary, prawda? Widocznie nie zrozumiałeś, tego co chciałem przekazać, bo ja nie pisałem odnośne ogólnego wychowania, tylko odnośne samej wiary i rzeczy z nią związane.

PS. Nie jestem lewakiem i przypisanie mi takiej etykietki nie było miłe. Chociaż mogłeś to zrobić, źle odczytując mą wypowiedź, dlatego nie mam ci nic za złe.

===

Cytat 
Łukasz
 październik 10 2008 08:47   
Forum Moderator
Moderator

Quote by BLyy:

O co ci chodzi? czemu mnie atakujesz? Ja tylko napisałem, że nie wszystkie decyzje rodzica są dobre dla dziecka. I chodziło mi odnośne grzechu przeciw Duchowi Świętemu ( bo przecież o tym temat jest i gdybym chciał tego typu kazania prawić, to prawiłbym je w innym wątku. Ale nie robiłbym tak, bo nie mam takich poglądów które mi przypisujesz. ), że czasem same decyzje rodziców, mogą w przyszłości skutkować tym, że dziecko ten grzech popełni. A z takiego powodu się praw rodzicielskich przecież nie odbiera, w kwestii wiary, prawda? Widocznie nie zrozumiałeś, tego co chciałem przekazać, bo ja nie pisałem odnośne ogólnego wychowania, tylko odnośne samej wiary i rzeczy z nią związane.

PS. Nie jestem lewakiem i przypisanie mi takiej etykietki nie było miłe. Chociaż mogłeś to zrobić, źle odczytując mą wypowiedź, dlatego nie mam ci nic za złe.

Blyy, przepraszam jak mnie źle zrozumiałeś, nie miałem na myśli Ciebie pisząc o "lewakach". Przedstawiłem krótko tylko to co powoli i nieuchronnie się święci.

===

Cytat 
Robert
 październik 10 2008 09:39   
Forum

Quote by Huntereve: I jeszcze odnośnie Suration. Nie powiesz chyba, że przed I Komunią Św się tego uczyłeś, bo ja z pewnością nie. A na katechezie zajmuję się tym, czym powinnam, więc nic mnie nie ominęło. Sama wpadłam przypadkiem na to, że coś takiego jak te grzechy istnieje.

Nie pamietam, moze mnie tego uczono. Ale powiedz, jakie to ma znaczenie dla 8 latka? Takie dziecko jeszcze bajki oglada, niewiele wie o swiecie, a szczegolnie o innych religiach - wlasciwie nie wie, ze istnieja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 10 2008 09:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka: proponuję w sparawach spornych zawsze najpierw zapoznać się z różnymi tłumaczeniami, a potem dopiero zastanawiać się czy ktoś z forumowiczów źle cytuje Biblię

(Ew. Mateusza 7:9-14, Biblia Warszawsko-Praska)

Kto nie jest ze Mną, przeciwko Mnie jest, a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. Dlatego mówię wam, że każdy grzech i każde bluźnierstwo będzie ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. I nawet jeśli ktoś powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu to przebaczone, lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu, ani w przyszłym. Dokonajcie tego, żeby jakieś drzewo było dobre, a wówczas i jego owoc będzie dobry; uczyńcie to drzewo złym, a wtedy i jego owoc będzie niedobry. Bo drzewo poznaje się po owocu. Plemię żmijowe! Jakże wy możecie powiedzieć coś dobrego, skoro jesteście złymi? Przecież to z obfitości serca usta mówią. Człowiek dobry wydobywa ze swego skarbca dobrego rzeczy dobre, a człowiek zły wydobywa rzeczy złe ze swego skarbca złego.

Oto Ew. Mateusza 7:9-14, Biblia Warszawsko-Praska:
"(9) Bo czy ktoś z was poda kamień własnemu dziecku, które prosi o chleb? (10) Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? (11) Jeśli tedy wy, choć tak niedoskonali jesteście, potraficie dawać rzeczy dobre waszym dzieciom, to o ileż bardziej same dobrodziejstwa ześle Ojciec wasz Niebieski tym, którzy Go o to proszą! (12) Tak więc to, co chcecie, by wam inni czynili, wy sami innym czyńcie. To jest bowiem Prawo i Prorocy. (13) Wchodźcie przez bramę wąską, bo szeroka i przestronna droga prowadzi do zatracenia. A tak wielu nią kroczy! (14) Lecz brama, przez którą wchodzi się do życia, jest ciasna, a droga, która tam wiedzie, jest wąska. I tak niewielu ją znajduje ! "

Warto wiedzieć, co się cytuje.

A oto fragment z Mt 12.32:
"nawet jeśli ktoś powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu to przebaczone, lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu, ani w przyszłym. "
I teraz napisz do biskupa co miał na mysli tak tłumacząc. Jest to tłumaczenie katolickie z daleko idącą interpretacją. Odpowie ci tak : nie zostanie wybaczone ani przed ani po śmierci, ani na ziemi, ani na sądzie, ani w tym życie, ani w w życiu pozagrobowym.

OP.Jacek Saijl operuje tymi samymi pojęciami : życie obecne i życie pozagrobowe. !

A to jest nadal oszustwo !!!
Nadal postuluje o zawieszenie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 październik 10 2008 10:19   
Forum

Rafi F

"nawet jeśli ktoś powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu to przebaczone, lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu, ani w przyszłym. "

I teraz napisz do biskupa co miał na mysli tak tłumacząc. Jest to tłumaczenie katolickie z daleko idąca interpretacją. Odpowie ci tak : nie zostanie wybaczone ani przed ani po śmierci, ani na ziemi, ani na sądzie.

w NT nic nie pisze,że biskup jest autorytetem w sprawach prawdy.Może dla Ciebie jest,ale nie dla nas.

[Cytat

Ty też nie jesteś autorytetem w sprawach wiary i dlatego zawsze możesz się zapytać obecnego w Tobie Ducha Prawdy czy to jest oszustwo,czy prawda? Przecież Twoja wiara powinna cię o tym uświadomić jak korzystać z Jego pomocy!

Nadal postuluję o otrzeźwienie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 10 2008 10:42   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva: Rafi F

I teraz napisz do biskupa co miał na mysli tak tłumacząc. Jest to tłumaczenie katolickie z daleko idąca interpretacją. Odpowie ci tak : nie zostanie wybaczone ani przed ani po śmierci, ani na ziemi, ani na sądzie.

w NT nic nie pisze,że biskup jest autorytetem w sprawach prawdy.Może dla Ciebie jest,ale nie dla nas.

Biskup Kazimierz Romaniuk jest autorem tego tłumaczenia - w całości. Jest Pierwszym Biskupem Warszawsko-Praskim, stąd nazwa przekładu .Pisz więc do niego dlaczego napisał tak, a nie inaczej. Jest to bardzo dynamiczne tłumaczenie (wyszukaj w necie co to znaczy) napisane w miarę prostym językiem i posługujące się pojęciami współczesnymi. Jeżeli więc szukasz tłumaczenia bardzo wiernego oryginałowi, to to jest jedno z ostatnich w kolejce.

[Cytat

Ty też nie jesteś autorytetem w sprawach wiary i dlatego zawsze możesz się zapytać obecnego w Tobie Ducha Prawdy czy to jest oszustwo,czy prawda? Przecież Twoja wiara powinna cię o tym uświadomić jak korzystać z Jego pomocy!

Twój "duch" prowadzi ciebie na maniowce i zaprzecza naukom Jezusa. Ja jestem pewien i w wiedzy i w rozumie i w duchu, ze racji nie masz.
Jak widzać powyżej, to nawet autorytet tłumacza odrzucasz.

Nadal postuluję o otrzeźwienie.

Tak, otrzeźwiej.

Skoro szukasz innego autorytetu (z poza KRK), to napisz np. do wykładowcy starożytnej greki i hebrajskiego na EWST dr Sławomira Torbus . Jego adres wraz z charakterystyką naukową jest dostępny na stronie uczelni dokładnie tutaj. Pisz śmiało, to otwarty, skromny, przyjazny i zarazem bardzo kompetentny człowiek.
Jest na pewno bardziej bezstronny i kompetentny od przeróżnych "opracowań" internetowych

===

Cytat 
matejanka
 październik 10 2008 12:09   
Forum

Oto Ew. Mateusza 7:9-14, Biblia Warszawsko-Praska:
"(9) Bo czy ktoś z was poda kamień własnemu dziecku, które prosi o chleb? (10) Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? (11) Jeśli tedy wy, choć tak niedoskonali jesteście, potraficie dawać rzeczy dobre waszym dzieciom, to o ileż bardziej same dobrodziejstwa ześle Ojciec wasz Niebieski tym, którzy Go o to proszą! (12) Tak więc to, co chcecie, by wam inni czynili, wy sami innym czyńcie. To jest bowiem Prawo i Prorocy. (13) Wchodźcie przez bramę wąską, bo szeroka i przestronna droga prowadzi do zatracenia. A tak wielu nią kroczy! (14) Lecz brama, przez którą wchodzi się do życia, jest ciasna, a droga, która tam wiedzie, jest wąska. I tak niewielu ją znajduje ! "

Warto wiedzieć, co się cytuje.

I teraz napisz do biskupa co miał na mysli tak tłumacząc. Jest to tłumaczenie katolickie z daleko idącą interpretacją. Odpowie ci tak : nie zostanie wybaczone ani przed ani po śmierci, ani na ziemi, ani na sądzie, ani w tym życie, ani w w życiu pozagrobowym.

To jest tylko przepychanka, aby tylko moje było na wierzchu.

Nie podoba mi się taki ton dyskusji, gdyż jest wszystkim tylko nie okazywaniem sobie nawzajem szacunku, a o miłości bliźniego, to nawet w obliczu tego konfliktu nie można nawet wspomnieć.

Przypominam, że nasz bliźni to nie tylko uboga staruszka, czy sierota , żebrak lub wdowa

Właśnie w naszym odnoszeniu się do tych bliźnich, których uwazamy za swoich przeciwników
możemy sprawdziwć nasze postępowanie i się przekonać czy idziemy śladami Mistrza !

Faktyczanie w pośpiechu nie sprawdziłam danych podanych przez którąś ze stron internetowych i za to przepraszam, szczególnie Evivę.

Nie zmienia to faktu , że nie może być mowy o fałszowaniu tego cytatu ,gdyż oficjalnie jest on używany w tej formie.

A co pod tym cytatem się kryje jest własnie kwestią interpretacji w Świetle naszego sumienia.

W zależności od stopnia naszego duchowego rozwoju, taka będzie nasza interpretacja.

Czy w czymkolwiek zaprzecza jedna drugiej ?

Moim zdaniem nie!
Gdyż, jak juz wielokrotnie pisałam Pismo Święte nie ma dna w dawaniu nam Boskich Przekazów, a jego zapieczętowanie wiąze się z otwarciem naszego serca na Ducha Prawdy!

pozdrawiam

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,43 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty