Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Odtwarzanie wymarłych gatunków
 |  Wersja do druku
Zbigniew Szalast
 luty 21 2009 01:42   
Forum

Status: offline

Dużo ! bo 4 z jednym zerem Dużo ? ja tak skarbie specjalnie ( wygłupiałem się) pisałem a że stary chłop i zachowuje się jak dziecko i co z tego ? poważny to ja będę jak znajdę się w grobie i to też nie wiem czy nie Będę się przewracał ze śmiechu ! Skarbie ! Pozdrawiam a tak na poważnie Paraklet czy widziałaś skamieniałe drzewa w Kanionie Kolorado zbadano ten kamienny las pod względem krystalizacji i stwierdzono że proces ten nastąpił bardzo szybko. a nie jak niektórzy naukowcy dowodzą że Miiiiiliony lat. a co gdy rzeczywiście uda się naukowcom powrócić do życia te stwory.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 21 2009 02:08   
Forum Moderator
Moderator

O mój Boże jesteś w wieku moich rodziców!!!

Boże zgłaszam reklamację! Dlaczego nie mogę mieć takich ojców jak Rafi, Dezerter, Reguły, Suration czy Shalom (MM daruje kolejnej córki Razz)...
Dlaczego ja muszę być jednostronną sierotką kiedy tu mam takie osobniki....

A co do stworzeń - mam nadzieję, że nie będę musiała patrzeć na ich cierpienie - bo nie darowałabym tego...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 21 2009 03:49   
Forum

Laughing Out Loud No widzisz Droga Parakletko jaki to ja jestem stary Cool myślę że każdy zdrowo myślący człowiek powinien tak samo się zachować jak ty piszesz ! W Sierpniu dwa lata temu wyrzucałem śmieci i obok Śmietnika było sobie pudełko na buty tak od niechcenia nogą je poruszyłem coś tam było w środku że mnie zaintrygowało wziołem je do rąk i wiesz co było w środku? Jak myślisz ? BYŁA W NIM Świnka MorskaBig Grin a tak cieszę się bo jest teraz u mnie ma klatkę i jak wracam do domu z pracy to gdy dobrze drzwi nie otworzę a już ją słychać. Trzeba najpierw nauczyć społeczeństwo odpowiedzialności za to co mamy teraz a w dalszej przyszłości dopiero można myśleć o odtwarzaniu reliktów z przeszłości. jak ją znalazłem to w pierwszym momencie chciałem rozerwać na strzępy kogokolwiek a jeszcze lepiej jakby ktoś mi wtedy powiedział kto Ją wyrzucił ale dzięki Bogu mi przeszło i mam pewność że Bóg chciał bym ją znalazł. Wink

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 luty 21 2009 12:30   
Forum

Quote by: suration

Nie wydaje mi sie, zeby to byla zabawa w Boga....Dal nam mozliwosc manipulacji genetycznych, to robimy to. Zatem odtworzenie wymarlego gatunku nie powinino stac w sprzecznosci z religia.

A skąd wiesz że to Bóg dał nam możliwość manipulacji genetycznych ?

Quote by: suration

.... Mogliby dostac duzy rezerwat do dyspozycji, a my moglibysmy podgladac ich i dowiedziec sie czegos o nas samych. Ale Kosciolowi mogloby byc nie na reke. Moglibysmy sie dowiedziec, jak powstaja religie...

Suration, czy ty jakiś podglądacz jesteś? Ja z podglądania neandertalczyka nic o sobie bym się nie dowiedział Rolling Eyes

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 21 2009 13:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: LuTom

A skąd wiesz że to Bóg dał nam możliwość manipulacji genetycznych ?

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Bo nie do końca rozumiem co ci w głowie siedzi to pisząc Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 luty 21 2009 14:23   
Forum

taka sobie luźna myśl Smile
Ile razy słyszałem argumenty typu: skoro Bóg dał nam rozum i możliwości to pewnie chciał żeby: (i tu cała lista życzeń)
- ludzie się klonowali
- ludzie się zabijali
- ludzie mieli wiele żon/mężów
- itd, itp wpisz co chcesz

Czasami ręce opadają. Pół biedy, gdy takie pytania zadają dzieci z podstawówki. Gorzej gdy dorośli ludzie (a we własnym mniemaniu wykształceni, odpowiedzialni, wręcz nieomylni) nie chcą się trochę wysilić i poczytać zanim palną takie zdanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 21 2009 16:18   
Forum Moderator
Moderator

Nadal nie wiem, jak to się ma do wypowiedzi Surationa Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 luty 21 2009 19:28   
Forum

Paraklet, albo rozmawiamy rzeczowo albo najlepiej wcale. Kogo to obchodzi, że ludzie nie chcą się rozmnażać, na pewno ani mnie, ani tych naukowców. To nie jest żaden argument.

To samo niby zacząć zmieniać ludzi. To ma się nijak do tematu i nijaki to argument. Świata całego się nie zmieni inaczej byłaby to utopia, lub niebo tutaj na ziemi. Nie porównywałbym zachęcania do pomagania komuś z tym co ludzie robią podczas kryzysu. Kryzys to jest coś czego się ludzie boją, boją się o swe oszczędności to logiczne, że będą oszczędzać. Zła się nie da wykorzenić, bo bylibyśmy wtedy niegrzeszni, a człowiek z natury jest grzeszny. Chyba, że chcemy chorą tkankę usuwać by nie zarażała innych, ale czym się wtedy będziemy różnić od nich?
Poza tym nigdy nie zadałaś sobie pytania ile odtworzenie jakiegoś wymarłego gatunku może wnieść dobrego, choćby tura, który mógłby zasiedlić nasze puszcze.

Mówisz jeszcze, że świat nie jest na to gotowy. Jest gotowy jak najbardziej, tylko jeszcze pracują nad coraz to lepszą techniką by eksperyment się udał. Po co wywalać 30 milionów na odtworzenie dla przykładu wilka workowatego skoro i tak długo nie pożyje.

Najnowsza technika w fazie testów - z klonowano mysz której odpowiednik umarł 16 lat temu.

Co naukowcy planują wskrzesić
Do tego jeszcze wiadomo, że chcą wskrzesić mamuta(gdzie najpewniej użyją do tego słonia), a polscy genetycy tura(to krowa mleczna - który przecież wyewoluował w krowę mleczną gdy był trzymany w niewoli).

Ponadto tylko Dezerter dał mi pewien obraz, że nie ma nic przeciwko wskrzeszaniu wymarłych zwierząt jeśli wyginęły przez człowieka i to w przeciągu iluś tam lat. Więc właściwie tylko on dał mi obraz co myśli o ratowaniu zwierząt które żyją teraz, a grozi im wyginięcie. Gdzie jedynym ich ratunkiem może się właśnie okazać klonowanie. Tak jak choćby w przypadku pewnej kozy, gdzie wcześniej podałem link o pewnej chyba nowej metodzie. Nie, że wypowiedział się w jakiś sposób pozytywnie, tylko rzeczowo i prosiłbym o takie również stronę przeciwną. Poza tym strona kościoła mnie również interesuje, oficjalna, o ile w ogóle jest w tej sprawie.

----------------------------

A tak poza temat, do pana ZibiShalom:
Szybszy lub wolniejszy proces jest na suchej pustyni, a inny wilgotnej dżungli. Kości choćby zwierząt rozkładając się na powierzchni piasku, szybciej stają się tylko kośćmi. A w wilgotnych tropikach na pewno wolniej. Inaczej sprawa wygląda gdy jest pod powierzchnią dane ciało. Ile znaleziono zmumifikowanych ciał zwykłych obywateli ( nie chodzi mi o mumie w piramidach ) i wyglądały świetnie jak na swój wiek Laughing Out Loud , a inaczej w tropikach, jak choćby przy odkryciu hobbita, nie ma to dla mnie znaczenia czy ktoś go uważa za nowy gatunek człowieka czy chorego homo sapiens, tylko chce zwrócić uwagę na jego stan, nic właściwie poza kośćmi. To samo dobrze zauważyłeś z tymi szczątkami mamutów. W mroźnych obszarach mięso doskonale się zachowuje. To samo na pustyni pod piaskiem jak wspomniałem znajdywano świetnie zachowane mumie. Ale znaleziono coś jeszcze, z mumifikowane szczątki dinozaura. Na chyba Discovery o tym było.
Był to okres kiedy na danym obszarze była ziemia gdzie żył sobie ten dinozaur. Aż tu nagle woda zaczęła wdawać się do lądu, czyli w tym miejscu powstało jezioro bądź morze. Czyli umarł właściwie przed zalewem i ciało nie zdążyło zbytnio rozkładać poprzez słońce. Ciało dinozaura pokryła woda, a następnie został przykryty mułem. I tak doskonale zakonserwowano zwłoki, dziś tam jest pustynia i odkryty oto szczątki jego. Miał skórę, który nawet jeszcze kolor, nawet wnętrzności. Wszystko tylko było wysuszone. Badania chyba wciąż trwają bo starają się z nim bardzo ostrożnie obchodzić, bo to wielki i być może jedyny taki skarb. Ciekawe czy ktoś kojarzy o czym mówię.
Pozdrawiam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 22 2009 18:54   
Forum

Rolling Eyes drogi Blly polecam ci taki eksperyment do pojemnika włóż kawałek mięsa następnie zalej go wodą najlepiej destylowaną byś potem nie mówił że bakterie gnilne były w wodzie i dlatego mięso się zepsuło, potrzymaj je około tygodnia w neutralnej temperaturze 0c potem napisz co się stało z mięsem ! mam książkę gdzie naukowcy pokazują dowody że proces fosylizacji przebiegał nie jak dzisiaj jest nauczane przez miliony lat tylko kilka lat np. kamienny las nad kanionem Kolorado znaleziono też drzewo w skale w tym kanionie przebadano je metodami: radiokarbonem, argonem-potas i jeszcze czymś tam i wedłóg tych metod to drzewo mogło się fosylizować przez miliony lat. Lecz przebadano sam proces fosylizacji i stwierdzili że te same struktury kryształów tzn. czas który pozwolił na powstanie tych kryształów był taki sam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 22 2009 19:02   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Rolling Eyes drogi Blyy przebadano też w/w metodami mięczaka żyjącego jeszcze wykazało że nie powinien żyć już od 30000lat, przebadano też trupa męszczyzny który nie żył od 40lat tymi metodami powinie żyć ten męszczyzna w epoce Mamutów widocznie dostępne metody mylą się i to znacznie a nie jak przyjmowano że mniejsze jest prawdopodobieństwo pomyłki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 luty 22 2009 20:53   
Forum

To nie temat na to, zresztą pisałem już, że to zależy od warunków. Chyba nie powiesz, że mamut miał 200 lat, albo, że ten zmumifikowany dinozaur miał lat 40? Widocznie mięso mamuta nie zostało zniszczone dostatecznie skoro da się odtworzyć jego genotyp. A odnośne lasu mówiłem, w samej wilgotnej dżungli proces ten będzie inny.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 22 2009 23:15   
Forum

Oj Blyy Rolling Eyes czepileś się tych zmiennych warunków a czy ja tak twierdziłem że mamut miał lat 200 a dinozaur 40 Question ! W żołądku tego mamuta znaleziono niestrawiony pokarm czy to rozumiesz resztki jedzenia śmierć musiała przyjść nagle ! panimał szo ja tiebia howoru !!! a tych Mamutów było całe stado i pisałem ci tylko o jednym osobniku jako przykład. z tą Dzunglą to masz racjęMr. Greentylko dałem ci przykłady że wszystkie metody datowania są błędne a ci naukowcy co ujawnili to są ci co się wyłamali z grupy proDrawinowskiej gdyż uświadomili sobie błędność twierdzeń Darwinistów którymi byli wcześniej a wiesz o tym że naukowcom udało się wyprodukować baryłkę ropy z jednej tony odpadów organicznychLaughing Out Loud. W Środę wieczór zacytuję pewnego naukowca odnośnie wieku powstawania ropy.Idea. pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 luty 22 2009 23:50   
Forum

tylko dałem ci przykłady że wszystkie metody datowania są błędne a ci naukowcy co ujawnili to są ci co się wyłamali z grupy proDrawinowskiej gdyż uświadomili sobie błędność twierdzeń Darwinistów którymi byli wcześniej a wiesz o tym że naukowcom udało się wyprodukować baryłkę ropy z jednej tony odpadów organicznychLaughing Out Loud. W Środę wieczór zacytuję pewnego naukowca odnośnie wieku powstawania ropy.Idea. pozdrawiam

Samo datowanie nie jest w żaden sposób sprzeczne z ewolucją. Poza tym jest temat o ewolucji gdzie możesz pogadać o tym.
Błąd polega na tym, że on jest, ale jest w granicach "błędu statystycznego".
- http://paleontologia.pl.ewolucja.org/forum/viewtopic.php?t=875 - tutaj jest polemika na temat datowania. Tam jest wszystko wyjaśnione.
- http://www.radiocarbon.pl/pomtest.htm#precision - oraz link przedstawiający naukowo ja robiono dwa razy test 14C. Wszystkie błędy są w dozwolonych granicach które wiele nie zmieniają.

Tak na marginesie proszę, że jak chcesz dyskutować o tym, to proszę albo przejdź do tematu o ewolucji jeśli uważasz, że to w jakiś sposób to neguje, lub załóż osobny. Ale proszę nie tutaj, bo to zaśmiecanie wątku, gdzie nie mowa o tym tutaj, dobrze? Z góry dziękuje.

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 22 2009 23:59   
Forum

Quote by: BLyy

tylko dałem ci przykłady że wszystkie metody datowania są błędne a ci naukowcy co ujawnili to są ci co się wyłamali z grupy proDrawinowskiej gdyż uświadomili sobie błędność twierdzeń Darwinistów którymi byli wcześniej a wiesz o tym że naukowcom udało się wyprodukować baryłkę ropy z jednej tony odpadów organicznychLaughing Out Loud. W Środę wieczór zacytuję pewnego naukowca odnośnie wieku powstawania ropy.Idea. pozdrawiam

Samo datowanie nie jest w żaden sposób sprzeczne z ewolucją. Poza tym jest temat o ewolucji gdzie możesz pogadać o tym.
Błąd polega na tym, że on jest, ale jest w granicach "błędu statystycznego".
- http://paleontologia.pl.ewolucja.org/forum/viewtopic.php?t=875 - tutaj jest polemika na temat datowania. Tam jest wszystko wyjaśnione.
- http://www.radiocarbon.pl/pomtest.htm#precision - oraz link przedstawiający naukowo ja robiono dwa razy test 14C. Wszystkie błędy są w dozwolonych granicach które wiele nie zmieniają.

Tak na marginesie proszę, że jak chcesz dyskutować o tym, to proszę albo przejdź do tematu o ewolucji jeśli uważasz, że to w jakiś sposób to neguje, lub załóż osobny. Ale proszę nie tutaj, bo to zaśmiecanie wątku, gdzie nie mowa o tym tutaj, dobrze? Z góry dziękuje.
sorry lecz poprostu tak jakoś mi to poleciało. postaram się panowac nad palcami by trzymać się tematu. cóż jak dotej pory ani dolly i jej kuzynki nie dały rady mimo wysiłkom jeżeli wyżyją to nie będą miały dzieci OJJJJ biedne te Łowiecki biedne, biedne. Cry

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 luty 23 2009 00:13   
Forum

Nic nie szkodzi Wink Chętnie podyskutuje o tym, ale nie tutaj, dobrze? Big Grin

A co do Dolly i innych rzeczy, zapraszam pod ten link:
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11121,1531768,2,czasopisma.html - wkleiłem go już tutaj, ale co szkodzi jeszcze raz. I w jednym z linków wyżej jeszcze jest o najnowszej metodzie klonowania, nawet na osobniku który nie żył 16 lat. Pozdrawiam.

===

Cytat 
Reguly
 luty 23 2009 09:35   
Forum

Quote by: paraklet

znów odniosę się do filmu Smile Oglądałeś film (bodajże taki jest tytuł) "Podaj dalej"? Pewien chłopiec[...]

I dla tego wlasnie nakrecono o tym film, bo nie bylo to zachowanie powszechnie spotykane?

=============

Quote by: BLyy

Nigdy takiej utopii nie stworzymy gdzie wszyscy ludzie są wobec siebie życzliwi, chyba, że rząd będzie czynił to drogą eliminacji Twisted Evil A my będziemy żyć w przekonaniu, że jest pięknie.

...Poniekad na tej samej zasadzie, ze jaki sens miloby mowienie np. o wolnosci slowa, gdyby zakazywano wyrazania wszelkich opini, ktore kogos tam moglyby urazic (dozwolone bylyby jedynie tresci ktorych zakazania nikt by sie nie domagal)?

=============

Quote by: Kruk

Ekosystem jest niezrównoważony

Powiedzialbym raczej ze kazdy system, pozostawiony samemu sobie, dazy do rwonowagi...

=============

Quote by: paraklet

Boże zgłaszam reklamację! Dlaczego nie mogę mieć takich ojców jak Rafi, Dezerter, Reguły, Suration czy Shalom (MM daruje kolejnej córki Razz)...
Dlaczego ja muszę być jednostronną sierotką kiedy tu mam takie osobniki...

...Bo wtedy byc moze nie zostala bys zmuszona do wstapienia do Oazy, a moze wrecz bylabys dzis poganka? Twisted Evil

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Robert
 luty 23 2009 10:55   
Forum

Quote by: ZibiShalom Mam zdjęcia z 190?r. na których ci co budowali kolej transsyberyjską odkopywali zmarźliny Mamutów i ich mięso służyło do karmienia psów gdyby wymarły miliony lat temu to nawet w lodzie nie zachowałoby tej świeżości jaką miało to mięso. [/p]

Nie wiem, czy juz Ci ktos wytknal pomylke, bo nie przeczytalem calego watku jeszcze. (Jestem przeziebiony - zaatakowaly mnie bakterie lub wirusy, ktore Bog stworzyl, zeby nam uprzyjemnic zycie). A wracajac... mamuty nie wymarly czlowieku miliony lat temu, tylko raptem kilka tysiecy lat temu (na Syberii ok. 10tys. lat temu, podobno na jakies wyspie zyly pozniej jeszcze nastepnych kilka tysiecy lat i skarlowacialy). Zatem czlowiek zahaczyl sie z mamutami, polowal na nie, jadl ich mieso i zapewne znalazlo sie wsrod tych ludzi kilku zboczencow, ktorzy marzyli o przytuleniu mamuta...
Zatem to nie prawda, co piszesz...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 28 2009 23:18   
Forum

Rolling Eyes zdjęcie mam z książki "W POSZUKIWANIU PRAWDY O POCZĄTKACH" autorstwa G.S. McLEANa, Rogera Oaklanda, Larego McLeana twierdzą oni że szczątki "w pewnych miejscach Na Alasce i na Syberii mamuty są uwięzione w lodzie i w warstwach osadowych" nigdy nie twierdziłem że datowanie powyższych szczątków ma miliony lat ja mam czelność twierdzić że szczątki mają kilka tysięcy lat a śmierć nastąpiła nagle z powodu jakiegoś kataklizmu gdyż nie dopisałem że znaliziono mamuty z letnią roślinnością taką jak trawa, kwiaty w pyskach i nie strawionym pokarmem w żołądku którego kwasy nie zdążyły strawić. K. Macgowen w swojej książce "Człowiek pierwotny w Nowym Świecie" opisuje to znalezisko tak: "Ich liczba jest niewiarygodna, Leżą w pofałdowanych masach błota razem z wyrwanymi drzewami. wydaje się, że zostały porozdzierane i rozczłonkowane a następnie wymięszane w czasie jakiegoś kataklizmu. Do dziś (ok.1940r.) widoczne są tam skóra, włókna mięśniowe, sierść i ciało. czy się mylę? może i tak ! lecz twierdzenia swoje opieram na tezach naukowców Biologów, Geologów w wielu przypadkach ich tezy są sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami lecz oni opierają się na faktach poczynionych przez siebie okryć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty