Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 prywatne egzorcyzmy
 |  Wersja do druku
Zbigniew Szalast
 czerwiec 12 2009 02:44   
Forum

Status: offline

A co do wyganiania demonów masz 1list do Koryntian12:1-11; 14:1-25. Dar rozpoznawania duchów w połaczeniu z mocą (modlitwa i post) Pan powiedział : A takie znaki będą towarzyszyły tym którzy uwierzyli: ten dar ma nam zbawionym towarzyszyć. ( w imieniu moim demony wyganiać będą) Pan tak powiedział i ja tak wierzę.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 14 2009 20:36   
Forum

Quote by: remigius

Odniosę się do liczby demonów.
(...) Aby uzasadnić hipotezę o liczbie demonów mniejszej od liczby aktualnie żyjących na świecie ludzi trzeba spojrzeć na sprawę historycznie, a nawet prehistorycznie oraz posłużyć się innymi - nie moimi - hipotezami.

Te opowieści ciekawe, ale bardzo mocno fantazyjne.
Izraelici nie znali demonów, które opętywały, nie mieli egzorcystów, powiem więcej w całym ST jedyne nawiązanie do demonów/szatana/złego ducha jest jako anioła pańskiego, który robi tylko to co Pan mu każe i na co zezwala. Jest on przeciwnikiem i oskarżycielem ale człowieka a nie Boga. To dopiero w czasach NT jak piszesz nastąpił zmasowany "wylęg demonów" - nie znanych w ST

Jak wyjaśnisz np imiona "po potopowe" jakie podają egzorcyzmowane demony? np. Neron, Flajszman itp?

O. Charles Harris (CSC), zakonnik katolicki, uczony fizyk, wieloletni Egzorcysta Archidiecezji Portland oraz działacz Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (a więc nie tylko "egzorcysta urzędowy", ale także "charyzmatyczny") stwierdził, że podczas całej swej posługi spotkał osobiście tylko trzy przypadki autentycznego opętania, oraz dwa które tak wyglądały lecz w rzeczywistości były objawami chorób psychicznych.
Mimo, że nie jestem katolikiem - polecam gorąco lekturę książki Harrisa "Przeciwstawiajcie się diabłu". Jest tam dużo Biblii (także tradycji - i z tą częścią się w dużej mierze nie zgadzam) oraz zdrowego podejścia do zagadnienia egzorcyzmów.

a ja jako katolik powołam się na protestanckiego egzorcystę, Neil T. Anderson słynnego amerykańskiego profesora teologii który w książce "kruszący kajdany" twierdzi, że połowa chrześcijan ma do czynienia z mniejszą lub większą ingerencją złego ducha (nie opętaniem, ale często zniewoleniem, nękaniem, chorobą, ułomnością, nałogiem spowodowaną działaniem złego)

A jak wyjaśnicie drodzy chrześcijanie, że opętania zdarzają się również w innych religiach? ( prawie wszystkich)

Mój słownik Biblijny podaje Zibi, że na Malcie nigdy nie żyły jadowite węzę więc Paweł źle zinterpretował ten fakt przeżycia po ugryzieniu

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 czerwiec 20 2009 02:48   
Forum

To przeżycie Pawłowe by znaczyło że niecała Biblia jest Natchniona bo wąż który zaatakował go nie był jadowity, no chyba że to ten słownik się myli? Ja wolę wierzyć Bibli niż jakiejś książce (ale jest to moje osobiste wierzenie) a czy czytałeś książkę dr.Lestera Samrela Egzorcyzm tam też jest opisane jak pamiętam sześć stopni zniewolenia.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 20 2009 23:04   
Forum

Quote by: ZibiShalom

To przeżycie Pawłowe by znaczyło że niecała Biblia jest Natchniona bo wąż który zaatakował go nie był jadowity, no chyba że to ten słownik się myli? Ja wolę wierzyć Bibli niż jakiejś książce (ale jest to moje osobiste wierzenie)

To według ciebie każde słowo w Biblii jest natchnione? I wszyscy pisarze byli we wszystkim nieomylni? Nie mogła się któremuś z nich pomylić nazwa miasta, węża lub rzeki czy imię np jednego z 12 synów?
i jakie te rzeczy mają znaczenia dla PRAWD WIARY?
Twoje pytania skłoniły mnie do założenia nowego wątku
Co to znaczy, że Biblia jest natchniona?
Zapraszam tam do dyskusji

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty