Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Transseksualizm
 |  Wersja do druku
Dagga
 sierpień 12 2010 22:58  (Czytany 12399 razy)  
Forum

Status: offline

czy zmiana płci jest grzechem?
dlaczego Bóg stworzył ludzi z niezgodnością płci, a jeśli nie Bóg to kto?
Jak wskazują najnowsze badania, płeć mózgu formuje się w pierwszym tygodniu od poczęcia, a za płeć ciała odpowiada dawka testosteronu jaka dostanie płód, tak więc nie ma na to wpływu wychowanie, osoby transseksualne bardzo cierpią całe życie, takie życie to męczarnia, wiem wydaje się to głupotą i takie proste żyć bez zmian, ale wyobraźcie sobie że rano budzicie się w płci przeciwnej, kobieta nie ma biustu jest wysoka ma zarost na twarzy, na torsie i ma męski narząd rozrodczy, natomiast mężczyzna budzi się i ma piersi, jest niski ma kobiecą twarz ma żeński narząd rozrodczy do tego ma okres, co byście zrobili? wiem możecie powiedzieć że osoby TS od zawsze są w tym ciele drugiej płci, a teraz się cofnijcie pamięcią do lat dzieciństwa, bawisz się lalką jesteś w zabawie mamą, przychodzi ojciec spuszcza ci lanie krzycząc na ciebie "chłopcy się tak nie bawią!!" bądź jeździsz sobie samochodzikami, bądź łazisz po drzewach i dostajesz lanie i jesteś wyzywani przez rodziców bo dziewczynki tak się nie zachowują, nadchodzi czas pierwszej komunii, mama ubiera cie na chama w garniturek choć chcesz iść w sukience, bądź mama wciska na ciebie sukienkę i zakłada wianek a tobie tak wstyd iść bo ty czujesz się chłopcem... co byście wtedy czuli? kto jest temu winien? za co tak macie cierpieć? dlaczego mam nie być szczęśliwą? czy Boga tak cieszy moje cierpienie? skoro tak to dlaczego nie cierpią tak wszystcy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 12 2010 23:11   
Forum

Quote by: Dagga

czy zmiana płci jest grzechem?
dlaczego Bóg stworzył ludzi z niezgodnością płci, a jeśli nie Bóg to kto?
........

Tak jest.

Moim zdaniem Kościół Katolicki a dokładniej Rzymsko Katolicki, on jest wszystkiemu winien...

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 12 2010 23:15   
Forum

dlaczego jest grzechem zmiana płci? w Piśmie Świętym, Dekalogu i przykazaniach Kościelnych nie ma om tym słowa, a cóż KK jest winien niezgodności płci? jeśli jest ktoś winien to Bóg

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 12 2010 23:23   
Forum Moderator
Moderator

dlaczego jest grzechem zmiana płci? w Piśmie Świętym, Dekalogu i przykazaniach Kościelnych nie ma om tym słowa, a cóż KK jest winien niezgodności płci? jeśli jest ktoś winien to Bóg

A dlaczego w publikacjach poważnych biologów, lekarzy etc nie ma nic o płci mózgu? Bo cała ta płeć mózgu to bzdura wyssana z palca gargamela Twisted Evil

To czy ktoś będzie mężczyzną czy kobietą jest zdeterminowane przez DNA.

Zdrówko!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 12 2010 23:40   
Forum

A co z obojnactwem?? mając męskie narządy (penis i jedno jądro) a w jamie brzusznej macice i jajnika z jajowodem moszna jest jak by na pól podzielona z jednaj strony jest pochwa a z drugiej jądro więc jaka płcią się jest?

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 12 2010 23:48   
Forum

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, jeżeli lepiej wiesz niż Bóg "Twórca twój jeszcze w łonie matki" (Iz44:24) jakiej jesteś płci niż on, to sorry.

Choroby psychiczne się leczy i tyle. Wiele osób cierpi z powodu chorób, znam gorsze przypadki niż ten o którym piszesz. Jakieś porażenia mózgowe gdzie ludzie do końca życia nie mogą sami zjeść czegoś itd.

Twoje pytanie brzmi dlaczego wszechmogący nieskończenie miłosierny Bóg dopuszcza cierpnie?

Najbardziej liczę na Twoją odpowiedz.

Napisz 10 rzeczy które CI przyjdą do głowy, zabaw się w adwokata Pana Boga. Nie ważne jakie, napisz nam je. Chyba masz dobrą wyobraźnie?

Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 12 2010 23:53   
Forum Moderator
Moderator

A co z obojnactwem?? mając męskie narządy (penis i jedno jądro) a w jamie brzusznej macice i jajnika z jajowodem moszna jest jak by na pól podzielona z jednaj strony jest pochwa a z drugiej jądro więc jaka płcią się jest?

Mr. Green

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
xxx
 sierpień 12 2010 23:53   
Forum

Nie ma czegoś takiego jak osobnik nie będący ani kobietą ani mężczyzną lub po części kobietą , po części zaś mężczyzną. Płeć jest określona w kodzie genetycznym. I na podstawie prostego badania DNA można stwierdzic czy jest to kobieta z wadą genetyczną wskutek której przypomina mężczyznę, czy też mężczyzna , który wskutek wady genetycznej przypomina kobietę. Nie ma więc płci "pośredniej", zawsze jest to kobieta lub mężczyzna. Co do kapłaństwa, to mężczyzna posiadający taką wadę nie może być przyjęty do stanu kapłańskiego, ponieważ nie pozwala mu na to poważna choroba. Jeśli zaś chodzi o małżeństwo , to nie ma przeciwwskazań by mężczyzna, nawet taki , który wskutek choroby przypomina kobietę pojął za żonę kobietę.

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=401

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 13 2010 11:41   
Forum

Dagga, nie mieszaj do tego Kosciola i Boga, bo oni nie maja z tym nic wspolnego. Choc Twoje pytanie jest sluszne, gdy sie zalozy, ze taki twór jak Bog istnieje.
Najpierw staraj sie rozgryzc problem na gruncie nauki. Dlaczego tak sie zdarza, ze ktos mimo fizycznych cech jednej plci, czuje sie przedstawicielem plci przeciwnej? Tak sie dzieje i trudno. Przypadek, statystyka, niezrozumiale jeszcze mutacje i dzialanie organizmu. Boga wmieszaj do tego dopiero na samym koncu. (Zazwyczaj w ogole nie trzeba Go w to wciagac...)
Jesli Ciebie dotknal ten problem, to staraj sie to zaakceptowac i zrozumiec. Nie miej zalu do Boga, czy kogokolwiek, a na pewno nie sluchaj glupich porad, jakich znajdziesz mnostwo na religijnym forum...
I odpowiadajac na pytanie, nie mysl, ze zmiana plci jest grzechem...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 13 2010 14:48   
Forum

Quote by: Pius

Twoje pytanie brzmi dlaczego wszechmogący nieskończenie miłosierny Bóg dopuszcza cierpnie?

Najbardziej liczę na Twoją odpowiedz.

Napisz 10 rzeczy które CI przyjdą do głowy, zabaw się w adwokata Pana Boga. Nie ważne jakie, napisz nam je. Chyba masz dobrą wyobraźnie?

Pozdrawiam!

zastanawiałam się nad tymi 10 rzeczami za, dlaczego tak jest, i nie wiem, jedyne co mi przyszło do głowy to to, iż Pan mnie taka stworzył by pokazać światu iż on też się myli, bądź inaczej, stworzył nas osoby TS takimi byśmy docenili wartość życia w zgodzie ze swoją płcią, dał człowiekowi rozum i mądrość, oświecił człowieka taż że wymyślił jak można zmienić ciało by upodobnić je do odczuwalnej płci

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 13 2010 14:50   
Forum

Nie ma czegoś takiego jak osobnik nie będący ani kobietą ani mężczyzną lub po części kobietą , po części zaś mężczyzną. Płeć jest określona w kodzie genetycznym. I na podstawie prostego badania DNA można stwierdzic czy jest to kobieta z wadą genetyczną wskutek której przypomina mężczyznę, czy też mężczyzna , który wskutek wady genetycznej przypomina kobietę. Nie ma więc płci "pośredniej", zawsze jest to kobieta lub mężczyzna. Co do kapłaństwa, to mężczyzna posiadający taką wadę nie może być przyjęty do stanu kapłańskiego, ponieważ nie pozwala mu na to poważna choroba. Jeśli zaś chodzi o małżeństwo , to nie ma przeciwwskazań by mężczyzna, nawet taki , który wskutek choroby przypomina kobietę pojął za żonę kobietę.

Jak widać jest coś takiego, badania kariotypu czyli czy jest się XX- kobietą XY- mężczyzną XXY- obojnakiem, obojnactwo jest posiadaniem cech płciowych obu płci, takie coś istnieje w przyrodzie od zawsze

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 13 2010 21:57   
Forum Moderator
Moderator

Jak widać jest coś takiego, badania kariotypu czyli czy jest się XX- kobietą XY- mężczyzną XXY- obojnakiem, obojnactwo jest posiadaniem cech płciowych obu płci, takie coś istnieje w przyrodzie od zawsze

Tak, ale u gatunków jednopłciowych a nie rozdzielnopłciowych. Jeżeli obojnactwo dotknie gatunek charakteryzujący się rozdzielnopłciowością to mamy do czynienia z mutacją, a więc chorobą genetyczną. Pamiętaj że choroba to odstępstwo od normalnego stanu zdrowotnego. Nie można z tego uczynić normy, trzeba się zastanowić jak takim osobnikom pomóc i zachęcić ich do skorzystania z pomocy.

===

Cytat 
Łukasz
 sierpień 13 2010 22:00   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Dagga, nie mieszaj do tego Kosciola i Boga, bo oni nie maja z tym nic wspolnego. Choc Twoje pytanie jest sluszne, gdy sie zalozy, ze taki twór jak Bog istnieje.
Najpierw staraj sie rozgryzc problem na gruncie nauki. Dlaczego tak sie zdarza, ze ktos mimo fizycznych cech jednej plci, czuje sie przedstawicielem plci przeciwnej? Tak sie dzieje i trudno. Przypadek, statystyka, niezrozumiale jeszcze mutacje i dzialanie organizmu. Boga wmieszaj do tego dopiero na samym koncu. (Zazwyczaj w ogole nie trzeba Go w to wciagac...)
Jesli Ciebie dotknal ten problem, to staraj sie to zaakceptowac i zrozumiec. Nie miej zalu do Boga, czy kogokolwiek, a na pewno nie sluchaj glupich porad, jakich znajdziesz mnostwo na religijnym forum...
I odpowiadajac na pytanie, nie mysl, ze zmiana plci jest grzechem...

Nie pisz osobnikowi o pseudonimie Dagga co ma robić. Może mieszać do tego Boga (Kościół rzeczywiście nie bardzo bo nie ma nic z tym wspólnego). Warto zadawać sobie trudne pytania, ale warto też z determinacją szukać na nie odpowiedzi i nie poprzestawać tylko i wyłącznie na ulotkach propagandowych.

===

Cytat 
Dagga
 sierpień 14 2010 00:26   
Forum

ja mimo wszystko sądzę że Bóg jest za to odpowiedzialny, całe życie słyszałam w kościele, od mamy od dziadków że wszystko pochodzi od Boga, że Bóg jest stwórcą wszystkiego, Bóg jest nieomylny więc się co do mnie nie pomylił, może Bóg chce byśmy osoby trans tak cierpiały, bo cierpienie jest straszne, widać to Panu potrzebne, a dał nam możliwość leczenia bo ma widać w tym kolejny cel

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 14 2010 11:40   
Forum

Kruk, nie pisz mi co mam pisac, a co nie. Akurat Twoje przekonania znam i jedyne, co moge o nich powiedziec to to, ze sa wyciete z najgorszych prawicowych ulotek.
Dagga, jesli juz wierzysz w to, co Ci mama, dziadkowie i w kosciele wmowiono, to trudno. W takim razie chyba obwinianie Boga jest jak najbardziej na miejscu. On stworzyl wszystko - nawet Szatana. Myslisz, ze On chce, zebysmy cierpieli? Jedni mniej, inni duzo wiecej? Zawsze jest jakis cel? Jesli kogos potraci samochod i trzeba mu amputowac noge, to tez Bog ma jakis w tym cel? Jesli pozniej potraci go drugi raz i trzeba odciac druga, to tez Bog tak zaplanowal? To ja dziekuje za takiego Boga...
To nie Bog... Jesli masz umysl jeszcze otwarty, to szukaj dalej...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 14 2010 13:18   
Forum

Quote by: suration

Kruk, nie pisz mi co mam pisac, a co nie. Akurat Twoje przekonania znam i jedyne, co moge o nich powiedziec to to, ze sa wyciete z najgorszych prawicowych ulotek.
Dagga, jesli juz wierzysz w to, co Ci mama, dziadkowie i w kosciele wmowiono, to trudno. W takim razie chyba obwinianie Boga jest jak najbardziej na miejscu. On stworzyl wszystko - nawet Szatana. Myslisz, ze On chce, zebysmy cierpieli? Jedni mniej, inni duzo wiecej? Zawsze jest jakis cel? Jesli kogos potraci samochod i trzeba mu amputowac noge, to tez Bog ma jakis w tym cel? Jesli pozniej potraci go drugi raz i trzeba odciac druga, to tez Bog tak zaplanowal? To ja dziekuje za takiego Boga...
To nie Bog... Jesli masz umysl jeszcze otwarty, to szukaj dalej...

obwiniane Boga za cierpienie na swiecie jest strasznie niesprawiedliwe!
Bog stworzyl wszystko dobre, ale nie na zasadzie ze ma byc takie i koniec, gdyz wowczas nie byloby zadnego wyboru i wolnej woli, ktora jest najwyzszym darem jaki moglismy otrzymac od Stworcy. A jezeli istnieje jasnosc(Bog stworzyl Swiatlo i Sam jest Swiatloscia) to jako jej dopelnienie musi istniec ciemnosc. Jasnosc jest symbolem dobra i szczesliwosci ,a ciemnosc zla i cierpienia spowodowanego tym zlem. Bog musialby zlikwidowac ciemnosc, aby cierpienie nie istnialo nawet jako alternatywa, ale wtedy swiat nie bylby wolny, bo ktos kto chcialby poznac cierpienie i ciemnosc nie moglby tego uczynic.(to co pisze jest oczywiscie tylko konstrukcja myslowa, a nie dogmatem lub przedmiotem wiary)
Tak wiec kazdy od poczatku swojego istnienia mial do wyboru, a znajac Boskie Prawo mogl sie zdecydowac na wybor drogi co chce zbadac i co chce poznac. Tego wyboru dokonalismy wszyscy znajdujacy sie na ziemi bardzo dawno temu, wszyscy dalismy sie uwiesc ciemnosci i tym co ona nam proponowala i uznalismy ze potrafimy rowniez stwarzac (jako Boskie dzieci) ale chcielismy stwarzac poza Boskim Prawem Milosci. W ten sposob odpadlismy od najblizszego kregu Boskosci znajdujac sie obecnie w najdalszym punkcie upadku, w najgestszej formie istnienia, w materii, ktora nie jest niczym innym jak bardzo obnizona wibracja ducha
Sam fakt istnienia w materii pociaga za soba cierpienie i ponoszenie defektow jakie ta materia moze ze soba przynosic ze smiercia wlacznie gdyz materia nie jest stabilna.
Rowniez nasze cialo jako materia jest narazone na defekty, urazy i na smierc. Natomiast dlaczego jednym pozornie udaje sie lepiej w zyciu a innym idzie gorzej i doznaja wiecej cierpienia jest osobnym i bardzo rozleglym tematem, lecz bez podstawowej wiedzy czym jest materia nie do zrozumienia. Przy czym nalezy pamietac, ze ciemnosc jest tylko brakiem Swiatla i nie zostala przez Boga stworzona tak jak cien(fizyczna ciemnosc) jest tylko konsekwencja niedochodzenia do jakiegos miejsca promieni slonecznych, a za jego istnienie nie mozna obwiniac slonca

pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Dezerter
 sierpień 14 2010 19:55   
Forum

Quote by: matejanka

W ten sposob odpadlismy od najblizszego kregu Boskosci znajdujac sie obecnie w najdalszym punkcie upadku, w najgestszej formie istnienia, w materii, ktora nie jest niczym innym jak bardzo obnizona wibracja ducha
Sam fakt istnienia w materii pociaga za soba cierpienie i ponoszenie defektow jakie ta materia moze ze soba przynosic ze smiercia wlacznie gdyz materia nie jest stabilna.
pozdrawiam

...hm widzisz Dagga ...inni też mają problemy Wink
to wszystko pewnie przez tą niestabilną materię Smile
Pytasz "czy zmiana płci jest grzechem?"
w przypadku obojnactwa - moim zdaniem nie
w przypadku, gdy mamy określoną płeć a nie identyfikujemy się z nią sprawa się komplikuje
nie mieszajmy do tego Boga, ale dla bliźnich żyjących obok ciebie nie jest to obojętne (nie wiem czy bym zrozumiał moją mamę gdyby została facetem!) nie wiem czy to by było dobre
grzech to zło
wyrządzane sobie, lub bliźnim
Bóg dając nam przykazania nie myślał o sobie, lecz o tym by nam się dobrze żyło
spróbuj teraz sam/a sobie odpowiedzieć, czy jest grzechem, bo to sprawa między tobą a...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Dagga
 sierpień 14 2010 23:45   
Forum

ja nie sądzę że korekta płci jest grzechem, bo to jest leczenie choroby jaka jest transseksualizm, jeśli leczenie się jest grzechem więc każdy z nas grzeszy lecząc nawet zwykły katar...
jak mogę nie mieszać w to Boga skoro Bóg wszystko stworzył ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 15 2010 00:07   
Forum

ja nie sądzę że korekta płci jest grzechem, bo to jest leczenie choroby jaka jest transseksualizm, jeśli leczenie się jest grzechem więc każdy z nas grzeszy lecząc nawet zwykły katar...
jak mogę nie mieszać w to Boga skoro Bóg wszystko stworzył ?

Jeżeli będę myślał, że jestem królem Polski to lecznie będzie polegało na tym, że nim zostanę? czy na tym abym przestał w to wierzyć?

Poza tym to "mieszaj" w to Boga ale się w niego nie baw.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2010 04:50   
Forum

glupota ludzka Daggo nie zna granicWink

Jaknajbardziej jestem za zmiana plci i super,ze takie operacje juz sa przez kase chorych oplacane.Istnieja zeczywiscie ludzie posuadajacy meskie i damskie narzady rozrodcze, to jest tak jakby sie ktos urodzil gluchy albo z 6 palcem-poprostu tak jest i to lezy w naszej ziemskiej naturze-choroby,mutacje itp.
Chcialam dodac ze zdrowe jest plec meska i zenska,ale pomyslalam sobie ze istnieja w przyrodzie przypadki kiedy tak nie jest.Kiedys wielu ludzi poleglo na stosie, pozniej mieli schronienie w przejezdnych Cyrkach,zyli na skraju nedzy i daleko od ludzi.

Dla mnie to to sa CHOROBY.

Czlowieka chorego nie mozna dyskryminowac-nie ponosi on winy za to jakim jest.
W Biblii nie ma chyba mowy-nigdy nie natrafilam-o takich schorzeniach.Wymienini sa jedyni sodomici itp.
Jestem tez oburzona jak wiekszosc swiatowego spoleczenstwa,ze w Jeruzalem chca coponiektorzy transseksulane dni LOVEPARADE zorganizowac-czy tez to juz sie stalo--dla mnie jest to straszna pomylka naszej cywilizacji.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 15 2010 10:04   
Forum

Quote by: corka

glupota ludzka Daggo nie zna granicWink

Jaknajbardziej jestem za zmiana plci i super,ze takie operacje juz sa przez kase chorych oplacane.Istnieja zeczywiscie ludzie posuadajacy meskie i damskie narzady rozrodcze, to jest tak jakby sie ktos urodzil gluchy albo z 6 palcem-poprostu tak jest i to lezy w naszej ziemskiej naturze-choroby,mutacje itp.
Chcialam dodac ze zdrowe jest plec meska i zenska,ale pomyslalam sobie ze istnieja w przyrodzie przypadki kiedy tak nie jest.Kiedys wielu ludzi poleglo na stosie, pozniej mieli schronienie w przejezdnych Cyrkach,zyli na skraju nedzy i daleko od ludzi.

Dla mnie to to sa CHOROBY.

Czlowieka chorego nie mozna dyskryminowac-nie ponosi on winy za to jakim jest.
W Biblii nie ma chyba mowy-nigdy nie natrafilam-o takich schorzeniach.Wymienini sa jedyni sodomici itp.
Jestem tez oburzona jak wiekszosc swiatowego spoleczenstwa,ze w Jeruzalem chca coponiektorzy transseksulane dni LOVEPARADE zorganizowac-czy tez to juz sie stalo--dla mnie jest to straszna pomylka naszej cywilizacji.

To się zdecyduj, czy jesteś za operacją ZMIANY PŁCI, czy za operacją USUNIĘCIA niepotrzebnych narządów... To są dwie różne rzeczy.

A co do opłacania z kasy chorych, to dziwi mnie to,że cieszy Cię to. Cała moja rodzina łoży kasę na tę chorą kasę chorych i ja sobie nie życzę, żeby moje $ szły na takie cele. Złóż sobie dobrowolną składkę na fundusz dla transseksualistów, ja wole to oddać np. na umierające dzieci.

Jeżeli sądzisz, że w Biblii nie ma mowy o tym chyba czytałaś tylko spis treści... Poza tym pokaż mi w Biblii zakaz jazdy samochodem po zażyciu LSD.

A ze stosami to masz jakaś manie paranoiczno-fantastyczną, moze poczytaj coś więcej na ten temat, mogę Ci podać tytuły książek. Bo z takimi tekstami jakie wypisujesz to jedyne co możesz wskórać to stań się bohaterką anegdot.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 15 2010 10:34   
Forum

po 1 NFZ nie refunduje nam nic osobą transseksualnym, niektóre badania można zrobić na NFZ(badania które każdy człowiek dbający o swoje zdrowie powinien robić raz w roku przynajmniej) ale to i tak kropla w morzu kosztów, refundację mają jedynie obojnaki, ale jak wiadomo obojnak to osoba mająca w sobie cechy dwóch płcji
po 2 nie ma czegoś takiego jak zmiana płci, ponieważ płeć jest w mózgu a to tylko ciało i powłoka, zabieg korekty nie polega n a wycinaniu czy doszywaniu części płciowych, polega na przekształceniu tego co jest w oczekiwany wygląd, to tak idziesz na operacje nosa nie przeszczepiają ci nowego tylko ten co masz korygują

W Pana Boga my się nie bawimy, a jeśli tak to każdy z ludzi się bawi, iluż z nas chodzi np na siłownię rzeźbić swoje ciało by było piękne, to też zabawa w Pana Boga bo zmienisz to ciało fizycznie, mając raka idziesz do lekarza leczysz się, masz operację, to też zabawa w Pana Boga? umierające dziecko które urodziło się z ciężką wadą serca, i gdy rodzice szują możliwości czy to operacji czy transplantacji, to dopiero zabawa w Boga, wszczepiać w ciało części z innego ciała!

W Biblii nie ma słowa i tej chorobie, ale też nie ma słowa o innych chorobach więc inne choroby i ich leczenie też są grzechem? w poprzednich wiekach palono ludzi ze schizofrenią na stosie gdyż uważano ich za opętanych przez diabła, kościół napadał na pogańskie plemiona i zmuszał do przyjęcia wiary a i niejedno krotnie dokonywał mordu na ludziach którzy nie chcieli się nawrócić takie to dobre było? co jest gorsze być 'normalnym' facetem czuć się nim i mieć męskie ciało ale bluźnić na Boga, nie wierzyć i namawiać innych na ateistyczną stronę, czy być chrześcijaninem wierzącym, praktykującym i nie wstydzącym się swojej wiary ale korygować płeć? "większa radość w niebie z jednego nawróconego niż ze stu sprawiedliwych" a może korekta płci jest formą nawrócenia? życiem w zgodzie ze sobą i z Bogiem, ja w tej chwili kłamię cały czas mówiąc no formą męską ponieważ ja jestem kobietą, idąc do spowiedzi (uważam że mogę to powiedzieć) niejednokrotnie mówiłam spowiednikowi że jestem osobą TS i ŻADEN nie powiedział mi że to grzech, dlaczego mówiłam? ponieważ uważam że żyję teraz w kłamstwie a kłamstwo jest grzechem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 15 2010 13:06   
Forum

W Pana Boga my się nie bawimy, a jeśli tak to każdy z ludzi się bawi, iluż z nas chodzi np na siłownię rzeźbić swoje ciało by było piękne, to też zabawa w Pana Boga bo zmienisz to ciało fizycznie, mając raka idziesz do lekarza leczysz się, masz operację, to też zabawa w Pana Boga? umierające dziecko które urodziło się z ciężką wadą serca, i gdy rodzice szują możliwości czy to operacji czy transplantacji, to dopiero zabawa w Boga, wszczepiać w ciało części z innego ciała!

Jeżeli nie widzisz różnicy w zmianie płci a pójściem na siłownie, to mamy lekki problem... Rozumiem, że dla Ciebie zawody bokserskie i morderstwo nożem to też to samo, bo tu i tu padają ciosy... Ja jestem za leczeniem transseksualizmu ale operacja zmiany płci to nie jest leczenie. Zapytałem się Ciebie czy jakbym myślał, że jestem królem, to leczenie polega na uświadomieniu mnie, ze tak nie jest czy spełnieniu moich wizji. Ratowanie życia a spełnianie chorych zachcianek to dwie różne rzeczy. To zachcianka jest chorobą nie ciało Twoje, to powinnaś leczyć.

W Biblii nie ma słowa i tej chorobie, ale też nie ma słowa o innych chorobach więc inne choroby i ich leczenie też są grzechem? w poprzednich wiekach palono ludzi ze schizofrenią na stosie gdyż uważano ich za opętanych przez diabła, kościół napadał na pogańskie plemiona i zmuszał do przyjęcia wiary a i niejedno krotnie dokonywał mordu na ludziach którzy nie chcieli się nawrócić takie to dobre było? co jest gorsze być 'normalnym' facetem czuć się nim i mieć męskie ciało ale bluźnić na Boga, nie wierzyć i namawiać innych na ateistyczną stronę, czy być chrześcijaninem wierzącym, praktykującym i nie wstydzącym się swojej wiary ale korygować płeć? "większa radość w niebie z jednego nawróconego niż ze stu sprawiedliwych" a może korekta płci jest formą nawrócenia? życiem w zgodzie ze sobą i z Bogiem, ja w tej chwili kłamię cały czas mówiąc no formą męską ponieważ ja jestem kobietą, idąc do spowiedzi (uważam że mogę to powiedzieć) niejednokrotnie mówiłam spowiednikowi że jestem osobą TS i ŻADEN nie powiedział mi że to grzech, dlaczego mówiłam? ponieważ uważam że żyję teraz w kłamstwie a kłamstwo jest grzechem.

Zależy jaka forma leczenia. W Biblii nie ma nic o jeździe samochodem pod wpływem LSD, jest to złe?

Bo jak zmienisz płeć to uwierzysz w Boga... To może ja sobie powiem, jak bede miał 100 000 000$ to będę szczęśliwy i uwierze. Co zatem jest lepsze bycie biednym ateista etc. etc. Czy chrześcijaninem który napadł na bank zabił kilka osob etc. ...

Umów się z jakiś księdzem niech Ci przedstawi naukę kościoła i zadaj mu te pytania co nam. Sa zapewne fundacje które w chrześcijański spsób pomagają takim ludziom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 15 2010 17:15   
Forum

ja mimo wszystko sądzę że Bóg jest za to odpowiedzialny, całe życie słyszałam w kościele, od mamy od dziadków że wszystko pochodzi od Boga, że Bóg jest stwórcą wszystkiego, Bóg jest nieomylny więc się co do mnie nie pomylił, może Bóg chce byśmy osoby trans tak cierpiały, bo cierpienie jest straszne, widać to Panu potrzebne, a dał nam możliwość leczenia bo ma widać w tym kolejny cel

a moze chodzi o to, zebysmy zastanowili sie nad tym, kim naprawde jestesmy?
Moze nie nasza plciowosc nas okresla, a nasza tozsamnosc lezy gdzie indziej?
Moim zdaniem przypadki oboplciowosci, transseksualizmu, czy odmiennej niz ogolenie przyjeta za naturalana orientacji seksualnej, maja nam pokazac, ze nie w tym miejscu jest to, co nas naprawde okresla.
Nalezy pamietac o slowach sw Pawla w hymnie o milosci

"Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce. Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś zobaczymy twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."

te slowa daja najwieksza nadzieje na to, ze to co tu na swiecie, co nas spotyka i chwilowo okresla, jest tylko cieniem rzeczy przyszlych i przyszlego poznania.
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2010 18:29   
Forum

Pius,
stoisz w "miejscu" i tylko sie powtarzasz,przyczyniasz sie do konfliktow,ja nie widze wiekszego,glebszego sensu na dyskusje z toba sorry.Najpierw kogos wkurzysz poirytujesz do granic a potem jest napisane ...prosze o modlitwe...wiesz co? wez ty sie za siebie sam,ludzie to nie wrogowie-jezeli prosisz ich o modlitwe-i nie zmuszaj wrecz innych do myslenia o tobie jak o takim co to sie nie che spojrzec w te strone gdzie taka osoba stoi-niecoby o modlitwe.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 15 2010 19:05   
Forum

Pius,
stoisz w "miejscu" i tylko sie powtarzasz,przyczyniasz sie do konfliktow,ja nie widze wiekszego,glebszego sensu na dyskusje z toba sorry.Najpierw kogos wkurzysz poirytujesz do granic a potem jest napisane ...prosze o modlitwe...wiesz co? wez ty sie za siebie sam,ludzie to nie wrogowie-jezeli prosisz ich o modlitwe-i nie zmuszaj wrecz innych do myslenia o tobie jak o takim co to sie nie che spojrzec w te strone gdzie taka osoba stoi-niecoby o modlitwe.

1.Wkurza Cie to, że pokazuje błędy w Twoim myśleniu?

2.Wkurza Cie nauczanie Kościoła?

Wkurza Cie zawartość PS?

To co robisz po 1 na forum, po 2 na chrześcijańskim forum?

btw Moja prośba jest skierowana do chrześcijan.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 16 2010 00:05   
Forum

Dagga to, co piszesz ma sens i masz calkowita racje.
Mowilem Ci jednak, ze tu rzeczowej odpowiedzi nie znajdziesz. Mamy tu tylko dwoch specjalistow od biologii i medycyny - Kruka i Piusa. Ostatnio tylko Pius Ci "probuje" pomoc, ale po wieloletnich badaniach w tym temacie odkryl, ze zmiana plci to Twoje widzimisie.

Jesli Bog ma jakis w tym cel, to pewnie chce sprawdzic, czy stac Cie bedzie na zmiane plci. Moze o to mu chodzi? Ty powinnas robic tak, zeby sama byc szczesliwa i tyle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 16 2010 03:27   
Forum

1.Wkurza Cie to, że pokazuje błędy w Twoim myśleniu?

2.Wkurza Cie nauczanie Kościoła?

Wkurza Cie zawartość PS?

To co robisz po 1 na forum, po 2 na chrześcijańskim forum?

btw Moja prośba jest skierowana do chrześcijan.

[/QUOT

1.jakie bledy? a kim ty jestes
2.jakiego Kosciola`?, jestem Protestantka-jezeli masz na mysli Biblie ktora jest moja wyrocznia-to daje Ci pole do popisu....gdzie jest mowa o transeksualnosci?

MOWA JEST O SODOMITACH!!! i tylko! ja nie wiem z jakiej Biblii korzystasz.
3.co ja tu robie? jestem Chrzescijanka-ja wiem dla ciebie PROTESTANCI to nikt!

4. i nie pomodle sie za ciebie... [b] (edycja moja-Kruk) [/b]

A teraz podawaj mi tu nauczanie z Biblii o transeksualnosci-albo przepros! bo ja sobie niepozwole zeby mi ktos taki jak ty-wymyslal od niewierzacych.

Hypokrycie! tak wierzysz a tak ludzi obrazasz! kim jestes czlowieku i za jakiego sie tu masz?

PROSZĘ O ZACHOWANIE ODROBINY KULTURY W WYRAŻANIU EMOCJI

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 16 2010 12:47   
Forum

Ale się nie podniecaj, łamiesz regulamin. Nie pisałem, że jesteś niewierząca...

To, że w Biblii nie ma słówka transseksualizm nic n ie znaczy . Juz 2 raz udajesz, że nie widzisz, gdy pisze o LSD i samochdzie. Nie ma słowa o tym w Biblii, a jest to grzech.

Nie wiem jaki odłam protestantyzmu dopuszcza zmienię płci, bo operację usunięcia zbędnych narządów KK chyba też dopuszcza.

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, jeżeli lepiej wiesz niż Bóg "Twórca twój jeszcze w łonie matki" (Iz44:24) to sorry- tak jak pisałem wcześniej.

Hipokrycie (:

Hipokryt – grecki filozof żyjący w piątym wieku p.n.e. i założyciel szkoły filozoficznej hipokryzji. Filozofia ta, skupiona głównie na kwestii podejścia do moralności, szybko stała się bardzo popularna, a wraz z podbojem starożytnej Grecji przez Rzymian rozwinęła się w dominującą filozofię sceny politycznej. Najsłynniejszą sentencją Hipokryta było: Nie patrzcie, co czynię, lecz słuchajcie, co mówię.

To mi zakrywa na jakąś erotyczną zabawę, nie wiem czy się godzi, żeby sobie takie pieszczotliwe wymyślać imiona, na chrześcijańskim forum. Ale dzięki za takie zacne! Córeczko, tupałaś nóżkami jak pisałaś swój post?

całusy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 16 2010 14:45   
Forum

ja wiem Pius że tak łatwo jest mówić i krytykować innych nie będąc \w ich sytuacji, Ty nie odczuwasz niezgodności płci, i pewnie nie znasz nikogo osobiście takiego, nie zdajesz sobie sprawy jak życie moje i podobnych mnie wygląda, jak jesteśmy dyskryminowani od dziecka, ja będąc dzieckiem w wieku przedszkolnym nie bawiłam się z chłopcami bo mnie nie bawiły ich zabawy, typu wyścigi samochodzikami, walki na plastikowe szable etc. ja się chciałam bawić lalkami być mamą, skakać w gumę ale mnie dziewczyny na początku odtrącały, wiesz jak to jest stać z boku? gdy wszystkie dzieci się bawią a ty jako jedyne stoisz z boku ze łzami w oczach, bo ani tu ani tu nie pasujesz? całe życie w samotności, chłopcy i dziewczyny cię nie akceptują wyśmiewają cię a przecież nic złego nie robisz... wiesz jak to jest jak nadchodzi czas dojrzewania a twoje ciało zmienia się w druga stronę niż byś tego chciał, wyobraź sobie tylko tyle że masz duży biust i że twoje ciało raz w miesiącu przez kilka dni ma miesiączkę jak byś się czuł? oczywiście pewnie nawet sobie tego nie wyobrazisz a jeśli już to stwierdzisz że wtedy czułbyś się kobietą. Co do modlitwy będę się za ciebie modlić i będę dziękować Bogu za to że czujesz się sobą i że jesteś szczęśliwy ze swoją płcią, Ty też dziękuj Bogu za to że nie przeżywasz tego ci ja, i proś by nikt z twoich bliskich takich nie był, bo to nie tylko cierpienie osoby TS jest ale i jej najbliższych rodziny i przyjaciół, tych ludzi którzy naprawdę kochają

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,61 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości