Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Transseksualizm
 |  Wersja do druku
Ewa
 sierpień 16 2010 15:20   
Forum

Status: offline

Pius,

chyba GLODNEMU jest CHLEB na MYSLI!

Cytat za PIUS : To mi zakrywa na jakąś erotyczną zabawę, nie wiem czy się godzi, żeby sobie takie pieszczotliwe wymyślać imiona, na chrześcijańskim forum. Ale dzięki za takie zacne! Córeczko, tupałaś nóżkami jak pisałaś swój post?

Bo u mnie pod slowem Hipokryta jest :hipokryta obłudnik, człowiek fałszywy, dwulicowy; faryzeusz.
hipokryzja obłuda, dwulicowość, nieszczerość, fałsz, udawanie.
Etym. - gr. hypokritēs 'aktor; hipokryta' i hypókrisis 'odpowiedź; przemawianie; gra sceniczna; hipokryzja' od hipokrínesthai 'odpowiadać; grać rolę; udawać'; zob. hip(o)-; krínesthai 'dyskutować'

Tym samym uzylam tego slowa do twojej osoby bo z jednej strony udawadniasz jak wszystko najlepiej wiesz(kazdy ma prawo do swojego zdania-ale wlasnie nie mozna byc samym sobie bogiem),ignorancja wobec rozmowcy i jego wiary plynie jak rzeka z twoich postow-i tu nie tylko odemnie-Piusiku i na koniec prosisz o modlitwe-taki jest twoj katolicyzm ha?

Pytasz czy
cytat za PIUS: Córeczko, tupałaś nóżkami jak pisałaś swój post? ....calusy!

PIUS- poogladaj sobie jakies strony internetowe-moze sie wyladujesz.Ja mam jedynie juz teraz obrzydzenie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 16 2010 15:23   
Forum

Kosciol Katolicki w temacie transseksualizm:

Watykański dokument podkreśla także, że transseksualizm jest stanem psychicznego zaburzenia. „Punktem kluczowym tego problemu jest fakt, że transseksualna operacja chirurgiczna jest zabiegiem sztucznym i zewnętrznym, który faktycznie nie zmienia osobowości płciowej danej jednostki. Jeżeli dana osoba jest mężczyzną, pozostanie mężczyzną aż do swojego biologicznego końca. Jeżeli kobietą, zostanie kobietą” – podkreśla dokument kościelny.

http://www.kosciol.pl/content/article/20030126110710384.htm

Kosciol-kazdy jeden jest jedynie instytucja,organizacja-nie mozemy my ludzie pozwolic na to aby taka organizacja niszczyla chorych ludzi swoim dekretem.Kochaj blizniego swego jak siebie samego-jest w Biblii napisane.To jest naszym przykazaniem.

Watykan mowi,ze jak ktos zostal ochszczony jako IKsinski to i jako Iksinski umrze.Tak!.Ale chrzcimy male dzieci-i nie wiemy czy to jest Iksinski czy Iksinska.Pan Jezus -to w Biblii czytamy o chrzcie za 33 lata-jako dorosli ludzie przyjmowali oni chrzest.I nie mozna teraz transeksualnych na stos wyslac bo chrzest to sakrament---koscielny..w Biblii-troch jest inaczej.Jestem pielegniarka,w mojej pracy spotkalam wielu ludzi transseksualnych,za kazdym z tych ludzi kryje sie ich tragiczna zyciowa historia,to sa ludzie,chorzy ludzie.

Zmiana plci dla nieznajacego sprawy czlowieka to jedynie operacja-do tego dochodzi dluga i mozolna therapia hormonalna i nie tylko ,wielokrotnie konczy sie to choroba nerek lub watroby.Ci ludzie traca wtedy nadzeije,zalamuja sie.To sa tragedie ludzkie-nie zapominajmy o tym.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 16 2010 18:29   
Forum

corka

masz rację. KK mówi "kto się mężczyzną urodził, mężczyzną umrze {...}" ale ja się urodziłam kobietą z narządem męskim więc umrę kobietą bez tego narządu, co do chrztu to KK wprowadził nadanie imienia, dawno chrzczono tylko słowami "Ja ciebie chrzczę..." poza tym jak nieochrzczona osoba po zmianie płci przyjmuje chrzest święty wtedy kapłan nadaje ów osobie imię zgodne z aktualną płcią metrykalną Smile
transseksualizm to jest ciężka choroba psychiczna, nam siada psychika często mamy depresje która kończy się samobójstwem, wiele TS wpada w alkoholizm czy narkomanie stacza się na dno a gdyby zaczęli się leczyć życie inaczej by wyglądało, nam nim zapiszą hormony czeka nas długa współpraca z psychologiem i psychiatrą, to nie jest takie hop siup, corka masz rację że wiele TS choruje na nerki wątrobę etc. ale to tylko ich wina że nie dbają o sobie, biorąc hormony należy dbać szczególnie o zdrowie robić często badania, min próby wątrobowe, na cukrzycę, na serce etc. my bardziej dbamy o nasz zdrowie niż 'normalni' no jak ktoś nie dba to potem niestety...

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 16 2010 20:51   
Forum

Quote by: corka

Pius,

chyba GLODNEMU jest CHLEB na MYSLI!

Głodny głodnemu zawsze wypomni.

Quote by: corka

Bo u mnie pod slowem Hipokryta jest :hipokryta obłudnik, człowiek fałszywy, dwulicowy; faryzeusz.
hipokryzja obłuda, dwulicowość, nieszczerość, fałsz, udawanie.
Etym. - gr. hypokritēs 'aktor; hipokryta' i hypókrisis 'odpowiedź; przemawianie; gra sceniczna; hipokryzja' od hipokrínesthai 'odpowiadać; grać rolę; udawać'; zob. hip(o)-; krínesthai 'dyskutować'

Tym samym uzylam tego slowa do twojej osoby bo z jednej strony udawadniasz jak wszystko najlepiej wiesz(kazdy ma prawo do swojego zdania-ale wlasnie nie mozna byc samym sobie bogiem),ignorancja wobec rozmowcy i jego wiary plynie jak rzeka z twoich postow-i tu nie tylko odemnie-Piusiku i na koniec prosisz o modlitwe-taki jest twoj katolicyzm ha?

PIUS- poogladaj sobie jakies strony internetowe-moze sie wyladujesz.Ja mam jedynie juz teraz obrzydzenie.

Aaaa, zatem chodziło Ci o hipokrytę... ale vocativus od "hipokryta" to: hipokryto!

Ja przedstawiłem naukę KK w tej kwestii, współczuję osobom chorym i chcę aby byly zdrowe. Są różne klinki gdzie się leczy takie schorzenia metodami które popiera kościół.

Poza tym, to chyba tym bardziej potrzebuję modlitwy jeżeli jest jak Ty piszesz, bo przecież lekarza potrzebują chorzy a nie ci co się dobrze moją...

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 16 2010 20:55   
Forum

Quote by: Dagga

ja wiem Pius że tak łatwo jest mówić i krytykować innych nie będąc w ich sytuacji, Ty nie odczuwasz niezgodności płci, i pewnie nie znasz nikogo osobiście takiego, nie zdajesz sobie sprawy jak życie moje i podobnych mnie wygląda, jak jesteśmy dyskryminowani od dziecka, ja będąc dzieckiem w wieku przedszkolnym nie bawiłam się z chłopcami bo mnie nie bawiły ich zabawy, typu wyścigi samochodzikami, walki na plastikowe szable etc. ja się chciałam bawić lalkami być mamą, skakać w gumę ale mnie dziewczyny na początku odtrącały, wiesz jak to jest stać z boku? gdy wszystkie dzieci się bawią a ty jako jedyne stoisz z boku ze łzami w oczach, bo ani tu ani tu nie pasujesz? całe życie w samotności, chłopcy i dziewczyny cię nie akceptują wyśmiewają cię a przecież nic złego nie robisz... wiesz jak to jest jak nadchodzi czas dojrzewania a twoje ciało zmienia się w druga stronę niż byś tego chciał, wyobraź sobie tylko tyle że masz duży biust i że twoje ciało raz w miesiącu przez kilka dni ma miesiączkę jak byś się czuł? oczywiście pewnie nawet sobie tego nie wyobrazisz a jeśli już to stwierdzisz że wtedy czułbyś się kobietą. Co do modlitwy będę się za ciebie modlić i będę dziękować Bogu za to że czujesz się sobą i że jesteś szczęśliwy ze swoją płcią, Ty też dziękuj Bogu za to że nie przeżywasz tego ci ja, i proś by nikt z twoich bliskich takich nie był, bo to nie tylko cierpienie osoby TS jest ale i jej najbliższych rodziny i przyjaciół, tych ludzi którzy naprawdę kochają

Spoko, ja tez się pomodlę żebyś zamiast zmieniać ciało, zwalczyła chorobę która jest w innej części ciała.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 17 2010 01:23   
Forum

Pius uwierz mi wolała bym milion razy poczuć się facetem i nim być, niż przechodzić to co teraz przechodzę, modliłam się co dziennie żebym albo stała się kobietą albo mężczyzną a nie pomiędzy może Ciebie Bóg wysłicha

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 17 2010 12:10   
Forum

Pius uwierz mi wolała bym milion razy poczuć się facetem i nim być, niż przechodzić to co teraz przechodzę, modliłam się co dziennie żebym albo stała się kobietą albo mężczyzną a nie pomiędzy może Ciebie Bóg wysłicha

Poszukaj w internecie terapii dla osób które nie akceptują swojej płci, prowadzonej przez chrześcijan.

Taka operacja to chyba nieodwracalna zmiana? Do tego powodująca bezpłodność. Dla mnie to nie brzmi jak happy and Twojej smutnej historii którą opisałaś 2 posty temu. Faktycznie ja nie miałem takich problemów i nie znam kogoś ktore miał, ale widziałem gorsze rzeczy.

Chłopiec który mieszkał na równoległej, ulicy nie wiem czy starszy czy w naszym wieku, miał chyba porażenie mózgowe, my wtedy mieliśmy z 10 lat. Pamiętam jak graliśmy w jakieś gry na takim skwerku, on próbował wyjść z wózka i bawić się z nami. Jego matka mogła mu najwyżej pomóc wstać i przejść z kilka kroków, o jakiejkolwiek grze nie mogło być mowy. Pamiętam, że była zawsze uśmiechnięta, chociaż opiekowanie się niepełnosprawnym nie należy do "rozrywek", a choroba dziecka raczej dołuje. Jej mąż chyba nie wytrzymał presji i ją zostawił (chociaż nie wiem dokładnie kiedy) a po kilku latach to dziecko umarło. Od śmierci jej syna, kobieta zapadła na jakaś ciężką chorobę psychiczną, widoczną dla każdego od razu po wyglądzie, zachowaniu itp.
Nie wiem co się teraz z nią dzieje.

Ostatnio gdy szedłem przez rynek z kolegą, i myślałem sobie: ale nudy nie ma nic do roboty. Zobaczyłem chłopaka tryskającego życiem na wózku inwalidzkim, nie miał rąk ani nóg...

Jest milion osób które sa w gorszej sytuacji od Ciebie, masz racje, że ja nie jestem i łatwo jest mi pisać niektóre rzeczy, moze czasami w zbyt mocnej formie. Ale te osoby ktore sa w duzo gorszej sytuacji, mimo to nie uciekają się do rozwiązań które kościół odradza.

Skonsultuj się z jakimś księdzem który jest znawcą tematu. Bo stosunek KK do TS jest dosc skomplikowany, i możemy Ci tutaj bzdury pisać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 17 2010 22:05   
Forum

Mówisz, że nawet najbardziej gorzkie lekarstwa jest dobre... byle było skuteczne
Wybacz mu jego gruboskórność, niektórzy faceci tak mają
jedno jest pewne - Ojciec Cię kocha JAKO OSOBĘ, JAKO DUSZĘ a na nowej ziemi i nowym niebie nie będzie już pp płci
a grzech to tylko sprawa między Tobą a Bogiem, sprawa/problem twojego sumienia i nikt Ci w tym nie pomoże

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dagga
 sierpień 17 2010 22:19   
Forum

Pius

znam wiele osób kalekich czy upośledzonych, byłam wolontariuszką w pewnym katolickim domu opieki osób chorych, nie pracuję zawodowo a czas spędzony z tymi ludźmi wiele mi daje, i doskonale zdaje sobie sprawę iż Ci ludzie cierpią bardziej niż ja, wiem też że jeśli by tym na wózku dano możliwość by wstali na nogi dali by wielką cenę by móc żyć normalnie, ja też w pewnym sensie jestem kaleką, mam bliskiego przyjaciela on mi jest przyjacielem ja mu kimś więcej, ma dziecięce porażenie mózgowe od dziecka jest na wózku od pasa w dół sparaliżowany, całe życie w pampersie, 2 razy dziennie cewnikowanie, wiem że mam dużo lepiej niż on, nieraz mi mówi "oddał bym 10 lat życia by móc być normalnym" ja też bym oddała nawet 15 żeby nie czuć tego co czuję, nie cierpieć, niezależnie czy miała bym się poczuć mężczyzną, czy stać się cieleśnie kobietą, mnie zależy na tym by nie mieć takich odczuć jak mam, każdego dnia patrzeć na siebie z obrzydzeniem każda potrzeba fizjologiczna czy higieniczna jest dla mnie obrzydlistwem, chodzę do psychologa jedyne co mi to daje to siłę by rano wstać z łóżka i żyć, wegetując. Pisałam do wielu księży, pastorów, i wyznawców Jehowy, księżą nie odpisują pastorzy piszą ciekawie nie potępiając mnie prowadzą długie rozmowy, natomiast ŚJ zawsze piszą żebym się skontaktowała z tymi wyżej, a najlepiej do przejść na ich wyznanie, kiedyś rozmawiałam długo z księdzem, przedstawiałam swoje argumenty może kiedyś opiszę tę rozmowę, na koniec doszedł ów ksiądz do wniosku iż mniejszym grzechem będzie gdy zmienię płeć niż jak zostanę tak i będę dalej żyła w ten sposób, czyli z myślami samobójczymi, potem pewnie popadając w alkoholizm bądź narkomanię bo wiele osób tak kończy, bądź w najgorszym wypadku popełniają samobójstwo, wiem że zamykam drogę bycia rodzicem, ale wiele osób też ma zamkniętą tą drogę, jest taka możliwość adopcji nie wiem czy ja zaadoptuję z tego względu bo co by czuło ów dziecko wiedząc że urodziłam się takim dziwadłem, co do chrztu jestem ochrzczona jako mężczyzna, o wg kościoła umrę jako mężczyzna, jakoś mnie to nie przeraża bo ja wierzę że dla Boga jestem kobietą a że na mojej mszy pogrzebowej będzie kapłan mówił o mnie w formie męskiej nie przeraża mnie to, poza tym mam imię wielkiego świętego i jestem dumna z tego imienia że mam takiego patrona Smile w ogóle moi patroni z 3 imion są wyjątkowi niejedno krotnie mi pomogli, ale to inna sprawa Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 17 2010 23:08   
Forum

Pius

znam wiele osób kalekich czy upośledzonych, byłam wolontariuszką w pewnym katolickim domu opieki osób chorych, nie pracuję zawodowo a czas spędzony z tymi ludźmi wiele mi daje, i doskonale zdaje sobie sprawę iż Ci ludzie cierpią bardziej niż ja, wiem też że jeśli by tym na wózku dano możliwość by wstali na nogi dali by wielką cenę by móc żyć normalnie, ja też w pewnym sensie jestem kaleką, mam bliskiego przyjaciela on mi jest przyjacielem ja mu kimś więcej, ma dziecięce porażenie mózgowe od dziecka jest na wózku od pasa w dół sparaliżowany, całe życie w pampersie, 2 razy dziennie cewnikowanie, wiem że mam dużo lepiej niż on, nieraz mi mówi "oddał bym 10 lat życia by móc być normalnym" ja też bym oddała nawet 15 żeby nie czuć tego co czuję, nie cierpieć, niezależnie czy miała bym się poczuć mężczyzną, czy stać się cieleśnie kobietą, mnie zależy na tym by nie mieć takich odczuć jak mam, każdego dnia patrzeć na siebie z obrzydzeniem każda potrzeba fizjologiczna czy higieniczna jest dla mnie obrzydlistwem, chodzę do psychologa jedyne co mi to daje to siłę by rano wstać z łóżka i żyć, wegetując. Pisałam do wielu księży, pastorów, i wyznawców Jehowy, księżą nie odpisują pastorzy piszą ciekawie nie potępiając mnie prowadzą długie rozmowy, natomiast ŚJ zawsze piszą żebym się skontaktowała z tymi wyżej, a najlepiej do przejść na ich wyznanie, kiedyś rozmawiałam długo z księdzem, przedstawiałam swoje argumenty może kiedyś opiszę tę rozmowę, na koniec doszedł ów ksiądz do wniosku iż mniejszym grzechem będzie gdy zmienię płeć niż jak zostanę tak i będę dalej żyła w ten sposób, czyli z myślami samobójczymi, potem pewnie popadając w alkoholizm bądź narkomanię bo wiele osób tak kończy, bądź w najgorszym wypadku popełniają samobójstwo, wiem że zamykam drogę bycia rodzicem, ale wiele osób też ma zamkniętą tą drogę, jest taka możliwość adopcji nie wiem czy ja zaadoptuję z tego względu bo co by czuło ów dziecko wiedząc że urodziłam się takim dziwadłem, co do chrztu jestem ochrzczona jako mężczyzna, o wg kościoła umrę jako mężczyzna, jakoś mnie to nie przeraża bo ja wierzę że dla Boga jestem kobietą a że na mojej mszy pogrzebowej będzie kapłan mówił o mnie w formie męskiej nie przeraża mnie to, poza tym mam imię wielkiego świętego i jestem dumna z tego imienia że mam takiego patrona Smile w ogóle moi patroni z 3 imion są wyjątkowi niejedno krotnie mi pomogli, ale to inna sprawa Smile

Chrześcijanin gdy ma do wyboru zlo i mniejsze zlo, nie wybiera nic.

To tak jakby osoba uprawiająca samogwałt mówiła, że to jest dobre, bo nie korzysta z usług prostytutek.

Co z tego, że odejdzie jeden grzech jak przyjdzie 2. Poza tym to mówię, znajdź specjalistę od tej dziedziny w KK, na pewno tacy są. Pierwszy lepszy ksiądz nie jest tu chyba dobrym rozwiązaniem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 20 2010 23:48   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

Mówisz, że nawet najbardziej gorzkie lekarstwa jest dobre... byle było skuteczne
Wybacz mu jego gruboskórność, niektórzy faceci tak mają
jedno jest pewne - Ojciec Cię kocha JAKO OSOBĘ, JAKO DUSZĘ a na nowej ziemi i nowym niebie nie będzie już pp płci
a grzech to tylko sprawa między Tobą a Bogiem, sprawa/problem twojego sumienia i nikt Ci w tym nie pomoże

Standardowo uprawiasz relatywizm..

Grzech to nie tylko sprawa między mną a Bogiem. Grzech to sprawa która odbija się nie tylko na moim zdrowiu duchowym, ale i zdrowiu bliźnich. Grzech jest gorszy niż rak ponieważ potrafi przerzucić się na inny organizm.

Skończ chrzanić dezerterze!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
xxx
 sierpień 21 2010 13:25   
Forum

(19) Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? (20) Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!

(1 list do Koryntian 6:19-20, Biblia Tysiąclecia)

Może sw. Paweł Cie przekona?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 21 2010 15:06   
Forum

Quote by: Kruk

Kruku,
Dezerter to juz tylko jedna z bardzo niewielu osob piszacych sensownie na tym forum. Tego w żaden sposob nie można powiedziec o Tobie (choc od moderatorow powinno sie wymagac troche kultury i normalnosci). Teraz, pod nieobecnosc Medievala, czy Rafiego, tego forum nie da sie juz czytac. Nie pisz wiec, ze Dezerter chrzani, bo glownie chrzaniaca osoba na forum jestes Ty, i czy to piszesz o polityce, czy doradzasz ludziom w ich problemach - bez znaczenia.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 21 2010 16:32   
Forum

Quote by: suration

Kruku,
Dezerter to juz tylko jedna z bardzo niewielu osob piszacych sensownie na tym forum. Tego w żaden sposob nie można powiedziec o Tobie (choc od moderatorow powinno sie wymagac troche kultury i normalnosci). Teraz, pod nieobecnosc Medievala, czy Rafiego, tego forum nie da sie juz czytac. Nie pisz wiec, ze Dezerter chrzani, bo glownie chrzaniaca osoba na forum jestes Ty, i czy to piszesz o polityce, czy doradzasz ludziom w ich problemach - bez znaczenia.

Może jakieś konkrety?

To, że Tobie się odechciewa czytać forum to akurat chyba świadczy o tem, że zaczynami pisać jak chrześcijanie? Nie jest tak?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 21 2010 21:56   
Forum

Standardowo uprawiasz relatywizm..

Grzech to nie tylko sprawa między mną a Bogiem. Grzech to sprawa która odbija się nie tylko na moim zdrowiu duchowym, ale i zdrowiu bliźnich. Grzech jest gorszy niż rak ponieważ potrafi przerzucić się na inny organizm.

Skończ chrzanić dezerterze![/p]

Chrzan mi jeszcze potrzebny, bo ogórki kiszę więc uzbrój się w cierpliwość
Mylisz się!
Popełnienie grzech to sprawa między indywidualnym człowiekiem a Bogiem więc nie szukaj belki w oku cudzym
Ty piszesz o skutkach grzechu, a te już oczywiście jako zaistniałe zło mogą dotykać/wpływać również (czasami) innych i ich skłonić do popełnienia grzechu

pomodlę się za Ciebie przy szabacie
szalom

===

Cytat 
xxx
 sierpień 22 2010 19:11   
Forum

(Hbr 12,5-7.11-13)
Zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje. Trwajcież w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił? Jeśli jesteście bez karania, którego uczestnikami stali się wszyscy, nie jesteście synami, ale dziećmi nieprawymi. Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych według ciała, mimo że nas karcili, czyż nie bardziej winniśmy posłuszeństwo Ojcu dusz, a żyć będziemy? Tamci karcili nas według swej woli na czas znikomych dni. Ten zaś czyni to dla naszego dobra, aby nas uczynić uczestnikami swojej świętości. Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości. Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana! Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony.

Ja mam znów św. Pawła dla Ciebie, a raczej Kościół ma... Z dzisiejszych czytań, specjalnie jakby dla Ciebie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 23 2010 14:11   
Forum

Quote by: Pius

(Hbr 12,5-7.11-13)
Ja mam znów św. Pawła dla Ciebie, a raczej Kościół ma... Z dzisiejszych czytań, specjalnie jakby dla Ciebie.

Byłem na Eucharystii więc nie musiałeś... zadumałem się nawet nad tym tekstem podczas czytania lektora..., bo w głowie dźwięczy mi inne nauczanie :
"Bóg jest bogiem sprawiedliwym, który za zło karze a za dobro wynagradza " - pamiętasz jeszcze?
Moim zdaniem to jest nauczanie "ogólne", a tamto Paweł pisał do szczególnej grupy ludzi w szczególnym czasie i w szczególnym celu - tak myślę
ale skończmy może promować ten wątek offtopami
pozdrawiam

===

Cytat 
xxx
 sierpień 23 2010 14:57   
Forum

Quote by: Pius

(Hbr 12,5-7.11-13)

Byłem na Eucharystii więc nie musiałeś... zadumałem się nawet nad tym tekstem podczas czytania lektora..., bo w głowie dźwięczy mi inne nauczanie :
"Bóg jest bogiem sprawiedliwym, który za zło karze a za dobro wynagradza " - pamiętasz jeszcze?
Moim zdaniem to jest nauczanie "ogólne", a tamto Paweł pisał do szczególnej grupy ludzi w szczególnym czasie i w szczególnym celu - tak myślę
ale skończmy może promować ten wątek offtopami
pozdrawiam

(((:

Małe nieporozumienie ,oba teksty sw. Pawła które wklejałem były skierowane do użytkownika dagga. (((:

Moim zdaniem odnoszą się one do jego/jej problemów i są zachętą aby nie łamać zaleceń kościoła i woli Boga.

Ale Ciebie też coś znajdę.. Twisted Evil np. jakiś werset który mógl JP2 mówić temu Panu z twojego awatara Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 24 2010 22:40   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Kruku,

Skoro nie podoba Ci się Forum to nie czytaj, po prostu. Moje zapatrywania na politykę i problemy ludzi, to rzecz najnormalniejsza w świecie, a że Tobie się nie podobają, cóż, Twój problem.

PS: Nie wymagaj więcej ode mnie, zacznij wymagać więcej od siebie Wink

Zdrówka!

Dezerter
Mylisz się!
Popełnienie grzech to sprawa między indywidualnym człowiekiem a Bogiem więc nie szukaj belki w oku cudzym
Ty piszesz o skutkach grzechu, a te już oczywiście jako zaistniałe zło mogą dotykać/wpływać również (czasami) innych i ich skłonić do popełnienia grzechu

pomodlę się za Ciebie przy szabacie
szalom

Jeżeli przykładowy Pan x popełnia grzech, kradnąc cudzą rzecz na moich oczach, to nadal to tylko i wyłącznie indywidualna sprawa Pana x między nim samym a Bogiem?

Modlitwa jest mi potrzebna, więc Dziękuję i postaram się odwzajemnić.

Paka! Wink

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,45 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty