Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 gatunki muzyczne, a On
 |  Wersja do druku
Pablo
 luty 01 2005 00:02   
Forum

Status: offline

Muzyka jest sztuką. Ma nawet wlasną muze. Niezalerznie w jakiej formie jest muzyka, zawsze jest sztuką, i zawsze można w niej znaleść coś pięknego. Słowa sa tylko dodatkiem, a ich treść jest kierowana tlyko do tych któży chcą ją znać.

===

Moje gg- 4312162. Potrafie udowodnić to co pisze, i pisze tylko to co umiem udowodnić.

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Suhar
 listopad 20 2005 14:43   

Ja tak wam powiem, że słuchałem przez pewien czas Cradle Of Filth i zacząłem mieć takie myśli satanistyczne :p przestraszony szybko włączyłem sobie Pidżamkę "ezoteryczny poznań!" pozdro

===

Cytat 
Matija
 listopad 20 2005 17:52   
Forum

Osobiscie nie lubie wszelkiego rodzaju "ciezkich brzmień", i nawet tych lżejszych, a majacych w nazwie metal ( z wyjątkiem paru kawalków Systemofadown).
Slysząc je ( niestety dosyć często, ze względu na kolegów tego słuchajacych, a nawet grających taką muze)
uderza mnie przemoc, i ewidentnie negatywne uczucia .
JEŚLI któryś kawalek troche bardziej podoba mi sie, to tylko dlatego, iz ma pewne melodyjne wstawki. Czyli wtedy, kiedy odbiega od zasadniczych cech metalu.
Uważam , że zachodzi tutaj sprzecznośc, i nie moge wyobrazic sobie, aby osoba wierząca, milujaca, harmonie, piekno, pokój, miłośc, mogła sluchać tej muzyki.
No bo powiedzcie, co was ciągnie do tej muzyki???
I czy jest to wartość??
Ja slucham prawie kazdej muzyki, ale szczegolnie tej optymistycznej :]

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Adam
 listopad 20 2005 19:09   
Forum

Co do takiej muzyki mam negatywny stosunek, ale jest alternatywa. Są kapele grające "ciężkie brzmienie" z przesłaniem chrześcijańskim. Sam mam czasami problemy z tym, słuchając "świecki" kapel rockowych, może nie az tak ciężkich, ale nie zawsze jestem pewny co do ich przesłania. Próbuje aktualnie to zmienić, i przedstawić się. Może warto się w tym odnaleźć, tym czasm polecam dwie stronki na których takowe bandy znaleść:

http://www.kdm.pl/
http://www.celestiallight.pl/

Kto szuka ten znajdzie. ...coś dla siebie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 styczeń 04 2006 20:09   
Forum

Ja tak wam powiem, że słuchałem przez pewien czas Cradle Of Filth i zacząłem mieć takie myśli satanistyczne

Koleś to masz coś nie tak ze sobą. Ja słucham tej kapeli i jakoś mnie nie ciągnie by np polować na koty

A tak na temat to. Słucham Metalliki, CoF, CoB, Slayera, DT, MM, Rammsteina, Slipknota, Cannibali, Vadera itp. Cóż uwielbiam dźwięk gitar. Jednak owa muza nie zmieniła mojego myślenia. Nigdy nie miałem mysli statnistycznych, samobójczych itp. Tą muzykę należy rozumieć, a nie tylko słuchać. To jest podstawa. Kapele maja swoje przesłanie, ale nie należy traktować ich na serio
ps Jest coś takiego jak satan i pogan metal???

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty