Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Antykoncepcja
 |  Wersja do druku
dawid1976
 grudzień 19 2004 21:40   
Forum

Status: offline

Dlaczego kobieta ma postrzegać męża jako potencjalne zagrożenie?

Dlaczego ten sam czyn raz jest grzechem a raz nie? I cóż złego w fizycznej miłości, czy ona nie podtrzymuje związku małżeńskiego?

Jakim prawem ktoś ma mówić, kiedy wolno nam to robić a kiedy nie?

to wspaniałe i ważne pytania, a niestety księdza KK nie mają mocy ani sposobu na to odpowiedzieć bo żyją w niebilijnym celibacie. Taka jest ta smutna sprawa.

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: antykoncepcja
 grudzień 19 2004 22:47   

kochani po co te wylewne tłumaczenia. Odpowiedz jest prosta. Wszelkie zakazy i nakazy kosciół stosuje dla tylko własnych niecnych interesów. Dla podpożądkowania sobie owieczek i ogłupiania. Od roku w wigilie można wcinać mięsko ale wcześniej był to grzech...A tak naprawde właśnie ta organizacja i ten dziadek ciężko myślący z watykanu ma krew na rękach zabraniając stosowania prezerwatyw głównie w afryce, tam gdzie nakazać jest łatwo. A za pare lat stwierdzą że już kondom jest nieszkodliwy tak jak mięsko w wigilie.
Ale ile ludzi zarazi sie AIDS, ile będzie porzuconych dzieci... tego ten morderca z watykanu nie zrozumie a znim cała ta gromada klęczących przed nim idiotów.

===

Cytat 
Gość forum: Prevent
 grudzień 19 2004 23:01   

Quote by antykoncepcja: kochani po co te wylewne tłumaczenia. Odpowiedz jest prosta. Wszelkie zakazy i nakazy kosciół stosuje dla tylko własnych niecnych interesów. Dla podpożądkowania sobie owieczek i ogłupiania. Od roku w wigilie można wcinać mięsko ale wcześniej był to grzech...A tak naprawde właśnie ta organizacja i ten dziadek ciężko myślący z watykanu ma krew na rękach zabraniając stosowania prezerwatyw głównie w afryce, tam gdzie nakazać jest łatwo. A za pare lat stwierdzą że już kondom jest nieszkodliwy tak jak mięsko w wigilie.
Ale ile ludzi zarazi sie AIDS, ile będzie porzuconych dzieci... tego ten morderca z watykanu nie zrozumie a znim cała ta gromada klęczących przed nim idiotów.

BRAWO!

===

Cytat 
Gość forum: Ania z Toronto
 grudzień 20 2004 02:05   

Jesli tu jest jakis prawdziwy ksiadz to niech mi udowodni zakaz stosowania antykoncepcje na podstawie bibli. Bez doktryn koscielnych prosze.

===

Cytat 
milka
 grudzień 20 2004 08:47   
Forum

do zgryzolca:
z ulotki mojej antykoncepcji:
wlasciwosci: zazywany regularnie zapobiega dojrzewaniu w jajniku komorek jajowych, ich uwalnianiu i przygotowaniu do zaplodnienia. dodatkowo zwieksza lepkosc sluzu w kanale szyjki macicy, co utrudnia lub uniemozliwia wedrowke meskim komorkom nasiennym. skutkiem tego jest antykocepcyjne dzialanie preparatu.

nie znalazlam w niej tego twego slowa co wczesniej podales.

===

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 grudzień 20 2004 18:17   
Forum

Quote by antykoncepcja: A tak naprawde właśnie ta organizacja i ten dziadek ciężko myślący z watykanu ma krew na rękach zabraniając stosowania prezerwatyw głównie w afryce, tam gdzie nakazać jest łatwo. A za pare lat stwierdzą że już kondom jest nieszkodliwy tak jak mięsko w wigilie.

Moze troche wiecej szacunku, co? Mozna sie przeciez wypowiadac nie obrazajac nikogo, czy jestes zwyczajnie prostakiem?
Papiez nie ma krwi na rekach z jednej prostej przyczyny - nie kaze przeciez sie w kolko i naokolo dupczyc, szczegolnie w takich warunkach gdzie srednio co drugi (?) jest nosicielem AIDS!!! Co ty chrzanisz??? Poza tym jesli nie chcesz sie podporzadkowac to zakladasz i jedziesz, przeciez kazdy ma swoj rozum nie?
Z argumentacja moge podyskutowac, ale nie w takiej formie!

===

Debil nie wie że jest debil a mądry to wie

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 grudzień 20 2004 18:18   
Forum

Quote by Ania z Toronto: Jesli tu jest jakis prawdziwy ksiadz to niech mi udowodni zakaz stosowania antykoncepcje na podstawie bibli. Bez doktryn koscielnych prosze.

Prozne czekanie. Ja sie nie doczekalem :/

===

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 grudzień 20 2004 18:20   
Forum

Quote by milka: do zgryzolca:
(...)

Tzn. dokladnie czego? :]
Btw: jesli to nie tajemnica - jakie to tabletki, jesli to nie tajemnica?

===

Profil   Email 
 Cytat 
mnich
 grudzień 20 2004 22:37   
Forum

Quote by zgryzolec:
Quote by antykoncepcja: A tak naprawde właśnie ta organizacja i ten dziadek ciężko myślący z watykanu ma krew na rękach zabraniając stosowania prezerwatyw głównie w afryce, tam gdzie nakazać jest łatwo. A za pare lat stwierdzą że już kondom jest nieszkodliwy tak jak mięsko w wigilie.

Moze troche wiecej szacunku, co? Mozna sie przeciez wypowiadac nie obrazajac nikogo, czy jestes zwyczajnie prostakiem?
Papiez nie ma krwi na rekach z jednej prostej przyczyny - nie kaze przeciez sie w kolko i naokolo dupczyc, szczegolnie w takich warunkach gdzie srednio co drugi (?) jest nosicielem AIDS!!! Co ty chrzanisz??? Poza tym jesli nie chcesz sie podporzadkowac to zakladasz i jedziesz, przeciez kazdy ma swoj rozum nie?
Z argumentacja moge podyskutowac, ale nie w takiej formie!

niestety ale chyba nie zrozumiałeś tego tekstu. Dużo racji w tym że papież ma na sumieniu wiele tragedii i istnień ludzkich właśnie przez swoje nawoływanie do stosowania tylko kalendarzyka. M.in. w afryce kościół poprzez swój autorytet jest postrzegany jako wskazówka. Efekt jest taki jaki masz, masy chorych. A dlaczego papież jest temu winny? A co papież zrobił dla pokoju że tak polacy domagali sie dla niego nagrody Nobla- nic poza nawoływaniem. To samo robi z AIDS, tylko nawołuje ale skutki są opłakane. On ma krew na rekach.

===

mnich

Profil   Email 
 Cytat 
Mirosław Miarczyński
 grudzień 20 2004 23:39   
Forum

Quote by mnich:
niestety ale chyba nie zrozumiałeś tego tekstu. Dużo racji w tym że papież ma na sumieniu wiele tragedii i istnień ludzkich właśnie przez swoje nawoływanie do stosowania tylko kalendarzyka. M.in. w afryce kościół poprzez swój autorytet jest postrzegany jako wskazówka. Efekt jest taki jaki masz, masy chorych. A dlaczego papież jest temu winny? A co papież zrobił dla pokoju że tak polacy domagali sie dla niego nagrody Nobla- nic poza nawoływaniem. To samo robi z AIDS, tylko nawołuje ale skutki są opłakane. On ma krew na rekach.

Ciekawe... czy Ty sam rozumiesz co piszesz?
Trzy stwierdzenia:
1. Papież mówi o tym, że seks pozałmałżeński jest grzechem
2. Papież mówi, że grzechem jest także stosowanie sztucznych środków antykoncepcyjnych
3. Kościół (i papież) jest w Afryce autorytetem

I teraz elementarna logika. Jeżeli 3 to wierni powinni być posłuszni zarówno w 1 jak i w 2. Jeśli nie są posłuszni w przynajmniej jednym z tych punktów to 3. nie zachodzi w takim stopniu w jakim mówisz. Ergo mamy dwa wyjścia:
1. 3 nie zachodzi, więc Kościół nie ma wpływu na zachowania wiernych, którzy mają gdzieś jego przykazania na temat współżycia a antykoncepcji sztucznej nie używają bo nie chcą/nie lubią/whatever
2. 3 zachodzi "połowicznie" tzn. jedynie w kwestii sztucznej antykoncepcji, więc... de facto nie zachodzi (patrz punkt pierwszy).

Żeby nie było: przytałaczjąca większość przypadków zarażenia HIV w Afryce (i gdziekolwiek indziej) NIE ZDARZA SIĘ w związkach, w których ludzie są dla siebie pierwszymi i jedynymi partnerami czyli żyją według nauki Kościoła. Moim zdaniem krew na rękach mają ci, którzy nie uczą wszędzie gdzie się da, że brak wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej i niewierność w małżeństwie jest GŁÓWNĄ przyczyną zarażeń.

Acha byłbym zapomniał. Upraszczanie NPR jedynie do kalendarzyka jest zwykłą manipulacją.

===

Profil   Email 
 Cytat 
mnich
 grudzień 20 2004 23:56   
Forum

byłeś w afryce? A więc jest pani wierząca. Jej mąż robi skok w bok, zrażony chce popieścić się z wierzącą małżonką, które wg. nakazu papieża nie stosuje gumki efekt? Dalej, zgwałcona przez grupe rebeliantów kocha się z mężem bez gumki wiedząc że może jest juz nosicielem, ale to nic bo papa każe... Tak prostych sytuacji są tam tysiace. Papiez powinien stanąc przed Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i nie jest to mój pomysł, takie nawoływania słychać w Paryżu od tygodni.

===

mnich

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 grudzień 21 2004 00:14   
Forum

Quote by mnich:niestety ale chyba nie zrozumiałeś tego tekstu.

Moze zrozumialem, a moze nie. Moze to Ty nie zrozumiales mojej odpowiedzi. Ale NA PEWNO nie pozwole na publiczne obrazanie osoby jaka jest Papiez. Nazywaj to jak chcesz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 grudzień 21 2004 00:17   
Forum

Quote by mnich: (...)Papiez powinien stanąc przed Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i nie jest to mój pomysł, takie nawoływania słychać w Paryżu od tygodni.

A do tego juz dawno powinien ustapic bo jest za stary. Francuzi ostatnio same genialne pomysly maja, widac w codziennych wiadomosciach.
A te przyklady dowodza tylko ignorancji wsrod ludnosci. Skoro jest podejrzenie o mozliwosc bycia zarazonym wirusem - test na ejca. A jak ktos nie chce, to powtarzam, guma na sprzecior i jedzie. Papiez przeciez nikogo sila za nic nie trzyma!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 21 2004 08:04   
Forum Moderator
Moderator

Ile kosztuje "test na ejca"? Bo nie jestem pewien, czy każdego potencjalnego zarazonego w Afryce byłoby stać na coś takiego.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 grudzień 27 2004 16:41   
Forum

do zgryzolca: pigulki - "stediril 30"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Krzysztof
 grudzień 27 2004 17:09   

Quote by mnich: byłeś w afryce? A więc jest pani wierząca. Jej mąż robi skok w bok, zrażony chce popieścić się z wierzącą małżonką, które wg. nakazu papieża nie stosuje gumki efekt? Dalej, zgwałcona przez grupe rebeliantów kocha się z mężem bez gumki wiedząc że może jest juz nosicielem, ale to nic bo papa każe... Tak prostych sytuacji są tam tysiace. Papiez powinien stanąc przed Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i nie jest to mój pomysł, takie nawoływania słychać w Paryżu od tygodni.

Zaglądam tu sporadycznie. Szczerze mówiąc to, co tutaj cytuję, to nie jest mój poziom rozmowy. Ale wyjątkowo się włączę. Już napisałem, że prezerwatywa nie zapobiega AIDS. I co? Zero. Nikt nie był łaskaw tego zauważyć. A prawda jest taka, że gdyby prezerwatywa mogła przed AIDS ochronić, ta żona w świetle nauki katolickiej mogła by jej użyć (bo przeciez nie używałaby jej w celu antykoncepcyjnym). Ale ona nie chroni. I jeśli ktokolwiek miałby stanąć przed jakimś trybunałem, to ci, którzy kuszą ludzi wizją łatwych zabezpieczeń. Bo prawda jest niestety taka: jedyną ochroną przed przeniesieniem AIDS, jeśli ktoś jest zakażony, jest całkowita abstynencja płciowa. Bo co z tego, że prezerwatywa zmniejszy ryzyko zakażenia (nawet niech będzie do 90%) jeśli ktoś złudzony zapewnieniami o "bezpiecznym seksie" zmieści się w tych 10%.

===

Cytat 
zgryzolec
 grudzień 29 2004 17:22   
Forum

Quote by milka: do zgryzolca:
z ulotki mojej antykoncepcji:
wlasciwosci: zazywany regularnie zapobiega dojrzewaniu w jajniku komorek jajowych, ich uwalnianiu i przygotowaniu do zaplodnienia. dodatkowo zwieksza lepkosc sluzu w kanale szyjki macicy, co utrudnia lub uniemozliwia wedrowke meskim komorkom nasiennym. skutkiem tego jest antykocepcyjne dzialanie preparatu.

Patrz, a mi sie udalo
Stediril 30 jest preparatem złożonym. Zawiera bardzo małe dawki dwu hormonów gestagenu (d-norgestrel) oraz estrogenu (ethinylestradiol). Ten środek antykoncepcyjny ma bardzo dużą pewność dzięki hamowaniu jajeczkowania. Wpływa jednocześnie na błonę śluzową macicy tak, że ta nie przyjmuje zapłodnionego jaja. Preparat oddziałuje również zgęszczająco na wydzielinę u wejścia macicy, która staje się nieprzepuszczalna dla plemników
Zajrzyj na:
http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=2022

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 19 2005 18:48   
Forum

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 19 2005 19:00   
Forum Admin
Admin

O tyle o ile moze być niezależne. IMHO kluczowe jest zastosowanie prezerwatyw - nie jako środka antykoncepcyjnego ale jako ochrony przed HIV/AIDS. Innymi słowy jeśli jedno z małżonków jest zakażone to można użyć prezerwatywy ale nie ze względów antykoncepcyjnych. Z tego co wiem, takie coś dopuszczają równiez pojedynczy księża - podobnie jest w przypadku pigułek hormonalnych stosowanych leczniczo. Kluczem jest tu to jaka jest motywacja...

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
strk
 styczeń 19 2005 19:21   
Forum

słusznie. tym bardziej dziwi mnie fakt, że watykan nie zajął jasnego stanowiska czy traktuje prezerwatywy jako środek ochronny, czy jako antykoncepcyjny(tak, czy siak na jedno wychodzi). uznanie go jako dopuszczony środek ochronny mogło by znacząco wpłynąć na wiernych chcących używać i poużywać bezpiecznie.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 19 2005 21:39   
Forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 20 2005 21:30   
Forum

jest tak, jak pani administrator mówiła. w małżeństwie można

wynika jednak z powyższegotextu, że ów kardynał nie wie co mówi(albo ja nie rozumiem), lub też cierpi na rozdwojenie jaźni-ewentualnie drobną paranoję, cyt. :"nie do przyjęcia jest stosowanie prezerwatywy, by nie dopuścić do zarażenia AIDS", a następnie na pytanie dziennikarza odpowiada, cyt. :"Uważam, że ma do tego prawo. Tak, żona ma prawo prosić, aby małżonek nałożył kondom".
czy ta odpowiedź oznacza, że:
1 ma prawo, ale nie może założyć
2 ma prawo i może założyć
3 ma prawo i może poprosić
jesli są tutaj inteligentniejsi ode mnie to poszę o wyjaśnienie tej zawiłości

===

Profil   Email 
 Cytat 
Anna Gabriela
 luty 04 2005 15:24   
Forum

Planowanie rodziny to kwestia samodzielnego, dobrowolnego wyboru. Naturalne Planowanie Rodziny nie może być narzucane jako jedyna dopuszczalna metoda, bo wtedy nie sprawdzi się. Osoby, które będą stosować NPR z przymusu, bo inaczej nie można itp. będą czuły się pokrzywdzone, zniewolone, w głębi duszy będą odczuwać żal. NPR przyniesie zadowolenie, jeśli jest wybrane z przekonaniem, jeśli dana osoba naprawdę tego chce. Każdy może i powinien sam wybrać, co chce stosować: czy antykoncepcję czy NPR. (A jeśli ktoś chce stosować kalendarzyk i liczy się z jego nieskutecznością to czy można mu zabronić?). To bardzo osobista sprawa. A kwestia grzechu? Czy warto się o to spierać? A od czego macie sumienia?
Jeśli macie wątpliwości i nie jesteście pewni/ pewne, czy chcecie stosować
NPR, czy antykoncepcję, to chętnie pomogę wam podjąć decyzję. Żeby się
zdecydować, trzeba wiedzieć, w czym się wybiera. Żeby wiedzieć, trzeba się
nauczyć, ale gdzie? Jak wybrać i kto wam może w tym pomóc? Odpowiedź na te i
inne pytania znajdziecie na blogu:
Jak wybrać między antykoncepcją a metodami naturalnymi
A jeśli chodzi o skuteczność, to w NPR można osiągnąć 99,9%, tylko trzeba wiedzieć jak. Ja wiem jak i bardzo się z tego cieszę. Rzetelna informacja to podstawa sukcesu.
A jeśli chodzi o antykoncepcję, to krążą różne opinie i na tym forum, a skąd mamy wiedzieć, które są prawdziwe, a które są mitem? „Bo moja lekarka powiedziała...”, „Bo NPR się nie sprawdziło u mnie...” itd.
Dla mnie osobiście wiarygodne są słowa profesora Johna Guillebauda, znawcy w dziedzinie antykoncepcji: „Antykoncepcja to kuchnia diabła!”.
Więcej w wywiadzie profesora dla „Polityki” http://www.antykoncepcja.com.pl/Gillebaud.htm. Ze mną możecie polemizować, ale spróbujcie z profesorem!

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Eden
 kwiecień 08 2005 23:18   

Wiecie co na ogol sie nie wypowiadam tylko sledze . Ale ludzie fanatyzm jest okropny to jest potwor ktory porzera dobroc wiare dusze wszystko co dobre. Co bylo w tym starym czlowieku takiego ze nie mozna bylo powiedziec nic zlego bo Ludzie kochajocy dobroc by cie rozszarpali w dyskusji i doslownie jesli by mogli. Dlaczego nie widzimy ze chrzescijanizm jest religia nastawian na tylko dwie zeczy na monopol i kase. Jest taki cytat ze kupcy odwrocili sie od jezusa a pozniej sie opamietali i zalozyli habity . ja osobiscie wierze w jedna religie ktora niestety nie miala prawa bytu dlatego ze nie byla drapierzna i miala wolnosc myslenia. Byla to filozofia piekna tylko ze prawdziwy filozof nie dozyl do wladzy jak Dobroczyncy kosciola katolickiego. A co do papieza co zrobil dobrego ja mowie Nic dla ludzi(w historii kosciola byl jeden papiez co chcial uczyc biedakow chlopow prostych ludzi to zginol szybciej niz mrugnienie oka) Nawet arab ostatnio placac za rozdzielenie blizniaczek (nawet jesli bylo to dla propagandy politycznej ) zrobil wiecej dla ludzi niz papa

===

Cytat 
strk
 kwiecień 08 2005 23:45   
Forum

Quote by Eden: Wiecie co na ogol sie nie wypowiadam tylko sledze . Ale ludzie fanatyzm jest okropny to jest potwor ktory porzera dobroc wiare dusze wszystko co dobre. Co bylo w tym starym czlowieku takiego ze nie mozna bylo powiedziec nic zlego bo Ludzie kochajocy dobroc by cie rozszarpali w dyskusji i doslownie jesli by mogli. Dlaczego nie widzimy ze chrzescijanizm jest religia nastawian na tylko dwie zeczy na monopol i kase. Jest taki cytat ze kupcy odwrocili sie od jezusa a pozniej sie opamietali i zalozyli habity . ja osobiscie wierze w jedna religie ktora niestety nie miala prawa bytu dlatego ze nie byla drapierzna i miala wolnosc myslenia. Byla to filozofia piekna tylko ze prawdziwy filozof nie dozyl do wladzy jak Dobroczyncy kosciola katolickiego. A co do papieza co zrobil dobrego ja mowie Nic dla ludzi(w historii kosciola byl jeden papiez co chcial uczyc biedakow chlopow prostych ludzi to zginol szybciej niz mrugnienie oka) Nawet arab ostatnio placac za rozdzielenie blizniaczek (nawet jesli bylo to dla propagandy politycznej ) zrobil wiecej dla ludzi niz papa

eee człowieku, nawet ja nieposunąłbym się do twierdzenia, że papież NIC nie zrobił dla ludzi...
tylko oskarżasz, na dodatek nie na temat. to rozmowa o antykoncepcji, a ty "jedziesz" na chrzecijaństwo i papieża. be!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Eden
 kwiecień 09 2005 13:10   

Daltego ze musisz przyznac ze temat zachaczal o chrzescijanstwo i taki OT z mojej strony dotyczyl tych wypowiedzi. A czemu bys nie ryzykowal stwierdzenia ze papiez nic nie zrobil dla ludzi dobrego. strach przed ukamieniowaniem czy moze wewnetrzne zaklamanie. Zawsze sie pytam jesli zrobil tak wiele dla ludzi to co to bylo prosze mi powiedziec. Ja nie widzialem nic oprocz kosciol sie moli i bog zaplac. Tylko nie mowcie ze solidarnosc i wyzwolenie sie z pod tamtejszej rosji to jego zasluga bo tego juz nawet nie mam sily roztrzygac. Na takim stwierdzeniu to rece opadaja. Wiec prosze pisac co papiez zrobil dla zwyklych ludzi i jak im pomog ilu dal prace ile stworzyl domow dziecka ile szpitali ile domow starcow bo ja same pomniki pasibrzuchow widze

===

Cytat 
strk
 kwiecień 09 2005 14:32   
Forum

Quote by Eden: A czemu bys nie ryzykowal stwierdzenia ze papiez nic nie zrobil dla ludzi dobrego. strach przed ukamieniowaniem czy moze wewnetrzne zaklamanie.

wiesz, co? przeczytaj sobie temat założony przeze mnie pt " JPII, bałwan, bożek, ojciec święty" w dziale problemy ekumeniczne.
przeczytaj i będziesz wiedział dlaczego napisałem " nawet ja nieposunąłbym się do twierdzenia, że papież NIC nie zrobił dla ludzi..."
jak się do tego ustosunkujesz to pogadamy o tym co papież zrobił

poza tym, na początku zdaje się jest mowa o kościele(w domyśle kk), a nie o chrześcijaństwie jako całości

drugie poza tym: nie będziemy oftopikować.

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 kwiecień 09 2005 15:04   
Forum

przeczytałem sobie posty w tym topiku, i myślę dokładnie tak, jak powiedział już bodajże zgryzolec. kościół nikogo za ogonek nie trzyma. sprawa stosowania gumek jes indywidualną sprawą każdego.
czyli:
-są tacy, którzy oficjalne stanowisko kk w sprawie biorą sobie do serca, żyją i płodzą potomstwo zgodnie z nauką kk
-są tacy, którzy uważają się za katolików, ale nauką kk w tym zakresie (i nie tylko w tym) nie bardzo się przejmują. czy są w takim razie katolikami? nie wiem.
-oraz tacy, którzy mówią (m.in. piszący te słowa), że niezgadzają się z watykanem i wobec tego nie są, nie mogą i nie chcą być katolikami.
to przynajmniej zapewnia jakiś komfort psychiczny. nie udaję, nie oszukuję samego siebie. używam gumki i jest mi z tym dobrze.
mówię o tym i uwielbiam ten lekki szok i przerażenie w oczach tzw prawdziwych katolików...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: menora
 kwiecień 11 2005 02:27   

Quote by dawid1976: wątpie że ten papież w tej kwestji zmieni zdanie, bo przeciez kondomy są 100 % nieszkodliwe, a mimo temu je zabrania i jezdził do Afryki w miejscach gdzie każdy piąty ma HIVa i głosił: bądzcie błogosławieni i rozmanżajcie się.

Nie wiem czy są faktycznie nieszkodliwe - zwlaszcza dla osób, które planują mieć w przyszłości dzieci. Polecam :

http://www.dzieckook.pl/internet/index.php?part=doniesienia&id=17

===

Cytat 
zgryzolec
 kwiecień 11 2005 10:12   
Forum

Quote by strk:przeczytaj sobie temat założony przeze mnie pt " JPII, bałwan, bożek, ojciec ¶więty"

uhhhhh..... Przerzucilem tylko bo sie zaraz spoznie na cwiczenia, wyklad juz odpuscilem

Quote by EdenFrown...)A co do papieza co zrobil dobrego ja mowie Nic (...)

Nooo staary teraz to przegiales. Jesli byl taki bezuzyteczny i wogole be to skad te tlumy na pogrzebie? Glowy wielu panstw sie nudzily i nie mialy co robic??? Czleniu, ten "stary czlowiek" zrobil dla pokoju wiecej niz wszyscy przywodcy swiatowi razem wzieci! Byl jedna z (niestety) nielicznych glow Kosciola, ktora w swojej posiadlosci nie zagrzala miejsca, ciagle w drodze, ciagle u ludzi ktorzy go potrzebowali, ciagle GLOSZAC SLOWO BOZE, bo to bylo jego glownym zadaniem! Jesli ktos nie wierzy/nie uznaje modlitwy - glosil prawdy i cnoty, ktore sa UNIWERSALNE nawet dzisiaj! Uczciwosc, WIERNOSC malzenska skuteczniejsza od prezerwatyw w walce z HIV, Ciagle napominanie najwiekszych glow panstw swiata o uzycie swoich szarych komorek i pomocy innym, naprawde potrzebujacym krajom, nawolywanie o POKOJ - SZLAG! Widziales kiedys zeby KTOKOLWIEK upominal Busha, Putina czy innych Jasnie Wielmoznych Wladcow Swiete Krowy? Wlaczajac w to cale polskie zoo. Ja nie. Nie bez wyroku. A te zakute paly w mniejszym lub wiekszym stopniu sluchaly! Bo ON glosil to co jest autentyczne i prawdziwe. On jeden MA czyste rece!
Ufff. ponioslo mnie. Reszta pozniej bo mi autobus ucieknie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,47 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty