Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Koniec Świata
 |  Wersja do druku
krystyna
 kwiecień 02 2006 05:38   
Forum

Status: offline

Czuwajcie bo nie znacie dnia ani godziny ! A czas i godzine wie tylko Ojciec w niebie.Wiec kazde gdybanie jest bez sensu , kazdy czlowiek powinien starac sie zyc tak jak by ten dzien mial przyjsc teraz , zaraz .Golym okiem widac , ze caly swiat podarza w zlym kierunku , bo droga bez Boga prowadzi tylko w przepasc , wiec zastanowmy sie dokad podarzamy , i chociaz personalnym przykladem wlasnego zycia dawajmy swiadectwo komu ufamy.Owocnych przemyslen zycze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 kwiecień 02 2006 12:23   
Forum

Jestem ateistą ale jak patrze na ten świat - to z niecierpliwością czekam na jego koniec

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 kwiecień 02 2006 17:11   
Forum

Quote by Gocek: Jestem ateistą ale jak patrze na ten świat - to z niecierpliwością czekam na jego koniec

Gocek - Dobry znak, niczym przebiśnieg na wiosnę.
Modlę się o Królestwo Ojca na Ziemi albo wiosna w Kościele, co na jedno wychodzi:
Gdyby we wszystkich kościołach świata
O jednym czasie rozległ się lament:
Przyjdź Panie Jezu! Marana Tha!
Przyszedłbyś jak w pacierzu AMEN ...

P.S. Trudno o zbiorowy lament nawet na naszej stronce

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Raf
 kwiecień 02 2006 19:24   
Forum

Na szczęście z wielkim dystansem i spokojem można obserwować wyczyny tych, którzy pragną znaleźć koniec w nieskończoności albo rozwikływać zagadkę wieczności przy pomocy pojęć czasoprzestrzennych.

Apokaliptyków nie zmieni się - zawsze będą wyczekiwali końca w czasie i szukali spełnienia tych proroctw.

Dzięki Bogu wszystko na świecie tylko zmienia swoją formę (kończy się i zaczyna) - tak było, jest i będzie.
Może więc każda chwila jest ciągle powracającym początkiem i końcem świata?

Czy Ten, który powiedział - "Nie przeminie to pokolenie aż wszystko to się stanie" - pomylił się, czy też został źle zrozumiany.

Pozdrawiam wszystkich i pozostawiam z tą refleksją.

===

"Wszystkie przenośnie są imionami dobra i zła: nie przemawiają one, przyzywają tylko. Głupcem ten, kto chce od nich wiedzy." Tako rzecze Zaratustra (Nietzsche)

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 02 2006 21:44   
Forum

Quote by Rafamael: Na szczęście z wielkim dystansem i spokojem można obserwować wyczyny tych, którzy pragną znaleźć koniec w nieskończoności albo rozwikływać zagadkę wieczności przy pomocy pojęć czasoprzestrzennych.

Apokaliptyków nie zmieni się - zawsze będą wyczekiwali końca w czasie i szukali spełnienia tych proroctw.

Dzięki Bogu wszystko na świecie tylko zmienia swoją formę (kończy się i zaczyna) - tak było, jest i będzie.
Może więc każda chwila jest ciągle powracającym początkiem i końcem świata?

Czy Ten, który powiedział - "Nie przeminie to pokolenie aż wszystko to się stanie" - pomylił się, czy też został źle zrozumiany.

Pozdrawiam wszystkich i pozostawiam z tą refleksją.

Ten, kóry to powiedział nigdy się nie mylił. To pokolenie nie przeminęło i wszystko to, o czym Chrystus mówił stało się w 1884 rokiu w Meksyku, gdy nastąpił powrót Chrystusa na ziemię do tych samych świadków, kórzy widzieli Go w Jerozolimie. Powrócił na świat, aby cyt. "a On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości i o sądzie.
O grzechu, gdyż nie uwierzyli we Mnie. O sprawiedliwości, gdyz odchodzę do Ojca i juz Mnie nie ujrzycie.
O sądzie zaś, gdyż książe tego świata został osądzony. Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Lecz, gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy , mówić będzie " Jest to znamienny cytat z Ewangelii Św.Jana. który mozna prawidłowo zrozumieć tylko, gdy zna się wydarzenia z Meksyku, gdzie powracający na świat Chrystus wprowadza ludzkość w całą prawdę. A że "przyszedł jak złodziej w nocy", to tylko "niewiele panien posiadało olej w lampach", aby Go zobaczyć. Do dzisiaj chrześcijanie tkwią w swojej tradycji i swoich przekonaniach stwarzając w ten sposób granice poznaniu, które Bóg udzielił człowiekowi. Powtórzyła sie sytuacja z Betlejem, gdzie uczeni w Piśmie spali, gdy na świat przychodził Król Wszechświata, tak do dzisiaj śpią teolodzy, podczas gdy Duch Święty coraz bardziej wylewa się na ludzkość pograżoną w cierpieniu i ciemnościach. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
krystyna
 kwiecień 03 2006 03:42   
Forum

Upadaly wielkie cywilizacje , potegi, kiedy patrzymy wstecz mozna zobaczyc jak na gruzach jednego upadku wzrastalo nowe do zycia.Kiedy nastepowal upadek zawsze wiazalo sie to z jakas przyczyna , upadlosc moralna , pycha , chec dominacji nad drugim, nienawisc i wiele innych powodow.Bog jest cierpliwy ale nie pozwoli drwic z siebie.To co sie dzieje w naszych czasach moze nas napawac lekiem , patrzac w jakim kierunku zmierza nasz swiat.Kiedy Pan Jezus powroci osadzic narody '' kazde oko ujrzy Go ''kiedy sie to stanie jak juz pisalam wie Ojciec w Niebie.My mamy czuwac i zawsze byc gotowi na przyjscie Pana.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 03 2006 09:21   
Forum

Quote by krystyna: Upadaly wielkie cywilizacje , potegi, kiedy patrzymy wstecz mozna zobaczyc jak na gruzach jednego upadku wzrastalo nowe do zycia.Kiedy nastepowal upadek zawsze wiazalo sie to z jakas przyczyna , upadlosc moralna , pycha , chec dominacji nad drugim, nienawisc i wiele innych powodow.Bog jest cierpliwy ale nie pozwoli drwic z siebie.To co sie dzieje w naszych czasach moze nas napawac lekiem , patrzac w jakim kierunku zmierza nasz swiat.Kiedy Pan Jezus powroci osadzic narody '' kazde oko ujrzy Go ''kiedy sie to stanie jak juz pisalam wie Ojciec w Niebie.My mamy czuwac i zawsze byc gotowi na przyjscie Pana.

Jest dokładnie tak jak napisałaś, mamy czuwać, czyli nie lekceważyć wieści że Pan powrócił. To forum jest tak samo dobrym miejscem, jak każde inne aby usłyszeć o tym Wielkim Wydarzeniu, dlatego korzystam z niego. Świat powoli poznaje Trzeci Testament, który jest olbrzymią spuścizną dla ludzkości pozostawioną przez Chrystusa, który przyszedł zgodnie z przypowieścią o wiernym i niewiernym słudze i o dziesięciu pannach, lub "gdyby wiedział gospodarz o której złodziej przyjdzie, nie dopuściłby do tego, by podkopano dom jego." i wiele innych fragmentów Ewangelii mówiących o nadejściu Królestwa Niebieskiego i o znakach zapowiadających powrót Chrystusa. Jeżeli ludzie oczekują, ze zobaczą Jezusa cielesnymi oczami w jakimś ziemskim kształcie to nie doczekają się tak jak nie doczekają się Żydzi przyjścia Mesjasza takiego jakiego sobie wyobrażają. Uczeni w Piśmie nie potrafili interpretować przypowieści i proroctw, gdyż usiłowali uczynić to w sposób materialny. Tylko ludzie którzy otworzą oczy ducha ujrzą Chrystusa w chwale i nastąpi to dla każdego człowieka tylko nie w tym samym czasie, lecz każdemu któregoś dnia Chrystus się ukaże w swojej wspaniałości. Jest dokładnie tak samo z Powrotem Chrystusa jak z rozprzestrzenianiem się Chrzescijaństwa, następuje to od dołu przez prostych nie wykształconych teologicznie ludzi, gdyż tak się to Bogu spodobało uczynić. Czas w którym obecnie zyjemy jest czasem sądu i znowu sąd ten nie trwa jeden dzień tylko jest to okres czasu w którym sądzeni sa żywi i umarli. Wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się wokoło, aby stwierdzić że są to czasy ostateczne w których całe dokonane przez czlowieka zło obraca się przeciwko niemu. Jeżeli ktoś sądzi że czuwanie o którym mówił Jezus polega na braniu udziału w życiu Kościoła, lub wykonywaniu rytuałów religijnych to znowu nie zauważy tego co zdarzyło się poza wszelkimi ludzkimi organizacjami. Kościół który ustanowił Chrystus jest duchowym kościołem i w nim zawierają sie wszystkie materialne kościoły, które oparte są na prawdzie w Boga, a czuwać musi każdy osobno nie zdając się na żadną ziemską instytucję. Jeszcze jedna ważna rzecz, koniec świata o kórym mówił Jezus nie jest końcem materialnego istnienia ludzi, lecz końcem tego samolubnego świata i końcem zła na ziemi, po tym nastąpi panowanie Chrystusa w każdym ludzkim sercu. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 03 2006 10:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafamael:
.

Moze warto jednak zanurzyc sie w kontekst tej wypowiedzi??

Mateusza 24:32 A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
33 Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.
34 Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
35 Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
36 A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Jedno pokolenie od kiedy? Kiedy galazka mieknie i wypuszcza liscie!! Zanim sie cos napisze naprawde warto znac kontekst.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 03 2006 13:26   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by Rafamael:
.

Moze warto jednak zanurzyc sie w kontekst tej wypowiedzi??

Mateusza 24:32 A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
33 Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.
34 Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
35 Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
36 A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Jedno pokolenie od kiedy? Kiedy galazka mieknie i wypuszcza liscie!! Zanim sie cos napisze naprawde warto znac kontekst.

Przypowieść o drzewie figowym ma nam pokazać że rozpoznajemy takie znaki jak mięknięcie gałązki na drzewie figowym zapowiadające lato to powiniśmy potrafić po znakach na ziemi poznać że Pan musiał powrócić, gdyż Jego Słowo zawsze sie potwierdza. Niestety chociaż wszystkie zapowiadane znaki spełniły się, a ludzkość, (co prawda w tamtych czasach tzn. w końcu dziewiętnastego wieku oczekiwała Jezusa,) nie potrafiła go rozpoznać, gdyz oczekiwała Go znowu zgodnie z tym co sobie na ten temat wyobraziła, a nie zgodnie z tym jak zostało to przewidziane przez Boga. Kiedyś być może juz niedługo T.T. dotrze do teologów i ci obudzą sie ze swojego snu i ujrzą prawdę. T.T. zapowiada, że na początku zostanie odrzucony, wyśmiany i że nastapi rodzaj powtórnegop "ukrzyżowania" tej Boskiej Nauki, gdyz człowiek przyzwyczajony do odziedziczonej po przodkach interpretacji Pisma Świętego nie będzie chciał zaakceptować faktu, że tak bardzo się pomylił. Tak jak uczeni w Piśmie i faryzeusze tego nie chcieli. Pokolenie , o którym mówi Chrystus nie przeminęło, gdyż uczniowie Chrystusa z Meksyku byli tymi samymi, kórzy słuchali go w Jerozolimie. Dowód na to możemy pośrednio znaleźć w Biblii Starego Testamentu u Izajasza gdzie cyt. Nie bój się , mój sługo Jakubie i Jeruzalemie,którego wybrałem! Gdyż wyleję wody na spieczona ziemię i strumienie na suchy ląd; wyleję mojego Ducha na twoje potomstwo i moje błogosławieństwo na twoje latorośle aby się rozkrzewiły jak trawa między wodami i topole nad ruczajami Jeden powie wówczas ja należę do Pana!Drugi nazwie się imieniem Jakuba, a inny wypisze na swojej ręce:"własność Pana"-i otrzyma zaszczytne imię "Izrael", i dalej "Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę i nazwą cię nowym imieniem które usta Pana ustalą." To nowe imię to ruch spirytualistyczny w Meksyku, który tak przez Chrystusa został nazwany. Nie należy mylić spirytualizmu ze spirytyzmem. Ten pierwszy jest ruchem duchowym i nie ma nic wspólnego z wirującymi stolikami. matejanka

===

Cytat 
Raf
 kwiecień 03 2006 13:48   
Forum

Pomylił się, czy został źle zrozumiany? Takie zadałem pytanie. Cała rzesza wczesnych chrześcijan wierzyła i była pewna, że koniec świata nastąpi w I/II w. n.e.! Biedni, nie doczekali.

Mój poprzedni post miał taką wymowę: kto próbuje szukać końca w nieskończoności, zawiedzie się, bo końca nie znajdzie. Wieczność, jeżeli można ją osiągnąć, to jest ona niezależna od ograniczonych pojęć czasoprzestrzeni, serwowanych nieświadomym masom przez religijnych przywódców ludu.

Może zamiast wyczekiwać końca, lepiej najpierw znaleźć początek.

Pozdrawiam. Raf

===

"Wszystkie przenośnie są imionami dobra i zła: nie przemawiają one, przyzywają tylko. Głupcem ten, kto chce od nich wiedzy." Tako rzecze Zaratustra (Nietzsche)

Profil   Email 
 Cytat 
Shemhazai
 maj 24 2006 11:14   
Forum

a ja, towarzysze, powiadam wam, że koniec świata naszego jedynego przyjdzie dokładnie w momencie, kiedy będzie. Czyli 6. czerwca tegoż roku, o godzinie 6:66

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 24 2006 13:18   
Forum

Nie mozliwe, bo jeszcze jeden papiez ma być !!! :p
Od roku 2012 zaczniesie koniec swiata towarzyszu

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 24 2006 13:35   
Forum

Semyazza, stosowanie symboli szatańskich nie jest zabawne.
Matija, opierasz się na kalendarzu Majów, który według rachuby kończy się 21 grudnia 2012. Nie można nawet powiedzieć, że w bierzącej godzinie nie będzie końca świata. Mówisz o jeszcze jednym papieżu, przypomnij mi, czyja to była przepowiednia? Tak w ogóle to gdzieś czytałem, że przepowiednie pochodzące od Boga nie zawsze się spełniają (np. w Biblii - zniszczenie Niniwy), ponieważ to zależy od ludzi, czy się będą nawracać, czy nie. Przepowiednie są ostrzeżeniami, a nie faktami z przyszłości.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Raf
 maj 24 2006 13:37   
Forum

Pamiętam kiedyś nawet leciał w telewizji taki film "Omen", który traktował o antychryście narodzonym 6 czerwca o godz. 6:00

Miał być w 1999, teraz 2012... Z niecierpliwością czekam na następne daty.

Tak w ogóle to gdzieś czytałem, że przepowiednie pochodzące od Boga nie zawsze się spełniają (np. w Biblii - zniszczenie Niniwy), ponieważ to zależy od ludzi, czy się będą nawracać, czy nie.

Nawrócą się? Na które dogmaty?

Pozdrawiam. Raf

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 24 2006 14:47   
Forum

Wiesz, raczej na majach się nie opieralem, boć to odległa dla mnie kultura, mało 'wiarygodna' wraz ze swoimi wszystkimi proroctwami i wierzenimai.
Chociaz ciekawe ze sie pokrywa. Bo pisałem w oparciu o ksiażkę "Ostatni papież" traktujacą o pzrepowiedniach św. Malachiasza. Po gałązce oliwnej (Benedykcie XVI) ma zasiąśc na tronie piotrowym ostani papież - 'Piotr Rzymianin'.

Chociaż osobiście traktuje to z przymrużeniem oka, jestem bardzo ciekawy dalszej historii papiestwa i roku 2012. Szczegołnie, ze pzrepowiednie sw. Malachiasza sa zadziwiajace. Od bodajże XV wieku, opisal każdego przyszlego papieża. Do JP2 odnosily się slowa "z trudu slońca". Wojtyla urodzil sie w dniu calkowitego zaćmienia slonca. Zjawisko to w sredniowiecznej poezji nazywane bylo "trudem, pracą śłońca".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Morzan
 maj 24 2006 15:11   
Forum

No nie wiem czy sie sprawdza Matija.

Przepowiednia "gałązka oliwna" niezbyt odnosi sie do benedykta. Chodzilo tu o to, ze papiez ma miec oliwkowy kolor skory,czyli byc murzynem, albo wywodzic sie z zakonu św.benedykta, gdyz sa oni nazywani oliwietanami.nasz benedykt nie pasuje ani do jedengo ani do drugiego. Takie cos jest juz zwyklym dopasowywaniem,a nie pewnym dowodem na prawdziwosc przepowiedni.Przynajmniej ja tak mysle.

Pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 24 2006 15:35   
Forum

Quote by Rafamael:Nawrócą się? Na które dogmaty?

Żadne dogmaty! Jeśli mowa o nawracaniu się, to tylko w sensie zmiany swojego postępowania na lepsze, a nie zmiany wyznania.

Morzan, imię jakie przybrał Ratzinger - Benedykt - a godłem zakonu Benedyktynów jest właśnie gałązka oliwna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 maj 24 2006 16:05   
Forum

Witam! Temat postu: KONIEC ŚWIATA. Bardzo poważna sprawa, która zmusza do przemyśleń i refleksji. Nie powinniśmy ironizowac. Choć nie znamy daty przyjścia Chrystus ana zimię, to On wyraźnie powiedział, że koniec nadejdzie i powinniśmy być gotowi. Widząc znaki czasów końca (ew. Mat. 24) możemy przypuszczać , że to już tuż tuż.Pozdrawiam!

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 24 2006 16:12   
Forum

Zaraz wyjeżdzam do Polski ale się nie oprę i napiszę ze koniec świata już jest, tylko trzeba go zauważyć, jak również Chrystus juz powrócił. Jakby co, to pytajcie Piotra, . Wracam w poniedziałek pozdrawiam wszystkich wasza matejanka

===

Cytat 
piotr.
 maj 24 2006 16:35   
Forum

Quote by matejanka:
Chrystus juz powrócił. Jakby co, to pytajcie Piotra,

Jasne. Chętnie odpowiem na wasze pytania. Trzeci Testament mam w małym palcu. Nawet Chrystus do mnie przemówił i uzmysłowił mi, że koniec świata już nastąpił. Jestem zatem wiarygodnym świadkiem

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 maj 24 2006 16:46   
Forum

Teraz to chyba sobie żartujecie. Ale nie wiem czy Matejanka czy Piotr? Jezus powiedział, z ewróci widzialnie. I ostrzegł nas przed tymi, którzy mówią tam jest lub tam. Jezus zawsze mówił o Swoim przyjściu otwarcie i nigdy ie powiedział, że przyjdzie w sposób niewidzialny i tajemniczy. Wręcz przeciwnie Jego przyjście będzie widzialne wszystkim ludziom. Zreszta jak odchodził do nieba to anioł powiedział apostołom, że tak samo Go ujrzą wracającego - jak odchodził.Nie dajmy się zwieśc fałszywym prorokom lub mesjaszom, bo skończymy jak Koresz :-( i jego zwolennicy. Odsyłam ponownie do Biblii :-)

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 24 2006 16:51   
Forum

No coś Ty? Nie wiedziałem.

P.S. Musisz koniecznie sobie poczytać posty np. w temacie "Preegzystencja duszy" - tam masz zacięte boje, które stoczyliśmy z tym Trzecim Testamentem. Reszty postów, w których ten temat się przewijał nie pamiętam i proszę o wybaczenie Oj tyle tego było

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 24 2006 17:16   
Forum

1. Gdybanie kiedy będzie koniec świata bądź twierdzenie, że wie się o tym kiedy będzie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu, bo nikt tego wiedzieć nie jest w stanie.
2. Możemy być pewni, że do końca dojdzie, szczególnie patrząc na dzisiejszy świat, skoro więc nie wiemy kiedy będzie, a wiemy, że będzie, to musimy byc gotowi cały czas.
3. Podobnie jest z naszym życiem. W każdej chwili możemy je stracić. Patrząc na kataklizmy i inne tragedie naszego świata zastanawiamy się dlaczego Bóg pozwala aby ci ludzie tracili życie, przecież jest Nieskończoną Miłością, jednakże zapominamy o tym, że to On jest dawcą życia i to On je odbiera. My nie możemy nic zrobić, możemy być jedynie gotowi.
4 A co do Świadków Jehowy, to to co robią jest żałosne, ale przecież nie o tym mowa w tym temacie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 maj 24 2006 20:29   
Forum

Quote by krystyna: Upadaly wielkie cywilizacje , potegi, kiedy patrzymy wstecz mozna zobaczyc jak na gruzach jednego upadku wzrastalo nowe do zycia.Kiedy nastepowal upadek zawsze wiazalo sie to z jakas przyczyna , upadlosc moralna , pycha , chec dominacji nad drugim, nienawisc i wiele innych powodow.Bog jest cierpliwy ale nie pozwoli drwic z siebie.To co sie dzieje w naszych czasach moze nas napawac lekiem , patrzac w jakim kierunku zmierza nasz swiat.Kiedy Pan Jezus powroci osadzic narody '' kazde oko ujrzy Go ''kiedy sie to stanie jak juz pisalam wie Ojciec w Niebie.My mamy czuwac i zawsze byc gotowi na przyjscie Pana.

Powstawały gatunki, upadały stare, tworzyły się nowe. Powstawały wielkie religie, upadały stare, tworzą się nowe etc. Tworzyli się bogowie, upadali kolejni, powstawali nowi. Przepowiadano koniec świata, mijały dni, falsyfikowały daty, powstały kolejne etc.
Świat się zmienia, jest dynamiczny. Człowiek się zmienia, rzeczywistość się zmienia, koncepcja boga się zmienia. Dzień końca świata się zmienia. Zastanów się nad tym.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 maj 26 2006 09:15   
Forum

"Powstawały gatunki, upadały stare, tworzyły się nowe. Powstawały wielkie religie, upadały stare, tworz± się nowe etc. Tworzyli się bogowie, upadali kolejni, powstawali nowi. Przepowiadano koniec świata, mijały dni, falsyfikowały daty, powstały kolejne etc.
¦wiat się zmienia, jest dynamiczny. Człowiek się zmienia, rzeczywistość się zmienia, koncepcja boga się zmienia. Dzień końca ¶wiata się zmienia. Zastanów się nad tym."(cytat)
Napewno świat się zmienia i to co na nim jest. Jednak Bóg nigdy się nie zmieni, Jego chrakter pozostanie bez zmian. On zawsze bedzie taki sam. Gdyby sie zmieniał, to co by z nami było, mógłby wtedy robic co by Mu sie żywnie podobało, a przeciez nie takiego Boga znamy. W Biblii jest napisane, że Bóg się nie zmienia, niezmienne sa Jego postanowienai i Jego miłośc.Chwała Mu za to, b tylko na nim możemy oprzec nasze zycie.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 26 2006 12:40   
Forum

Quote by Morzan: No nie wiem czy sie sprawdza Matija.

Przepowiednia "gałązka oliwna" niezbyt odnosi sie do benedykta. Chodzilo tu o to, ze papiez ma miec oliwkowy kolor skory,czyli byc murzynem, albo wywodzic sie z zakonu św.benedykta, gdyz sa oni nazywani oliwietanami.nasz benedykt nie pasuje ani do jedengo ani do drugiego. Takie cos jest juz zwyklym dopasowywaniem,a nie pewnym dowodem na prawdziwosc przepowiedni.Przynajmniej ja tak mysle.

Pozdrawiam

Wiesz , mowiłem że ja sie z pewnym dystansem do tego odnoszę tak samo jak z A.D. 2012.
Po prostu wiąże się imię 'Benedykt' z tym zakonem -benedyktyni' - który ma w swoim godle gałązkę oliwną.
Jest logika, i wcale nie jest takim 'na siłę' dopasywaniem. Bo szukać powiązania nie tzreba było długo, i łatwo ono przychodzi.
Natomiast spróbuj dopasować 'gałązkę oliwną' do JP2, a 'z trudu słońca' do Benedykta XVI. Tu będa problemy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Raf
 maj 26 2006 13:30   
Forum

Na stronach kosciol.pl znalazłem dwa krótkie teksty przedstawiające interesującą, a nawet satyryczną wizję Sądu Ostatecznego.

Długie milczenie

Długie milczenie - wersja II

Pozdrawiam. Raf

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 maj 28 2006 09:48   
Forum

Quote by smiejka: "Powstawały gatunki, upadały stare, tworzyły się nowe. Powstawały wielkie religie, upadały stare, tworz± się nowe etc. Tworzyli się bogowie, upadali kolejni, powstawali nowi. Przepowiadano koniec świata, mijały dni, falsyfikowały daty, powstały kolejne etc.
¦wiat się zmienia, jest dynamiczny. Człowiek się zmienia, rzeczywistość się zmienia, koncepcja boga się zmienia. Dzień końca ¶wiata się zmienia. Zastanów się nad tym."(cytat)
Napewno świat się zmienia i to co na nim jest. Jednak Bóg nigdy się nie zmieni, Jego chrakter pozostanie bez zmian. On zawsze bedzie taki sam. Gdyby sie zmieniał, to co by z nami było, mógłby wtedy robic co by Mu sie żywnie podobało, a przeciez nie takiego Boga znamy. W Biblii jest napisane, że Bóg się nie zmienia, niezmienne sa Jego postanowienai i Jego miłośc.Chwała Mu za to, b tylko na nim możemy oprzec nasze zycie.

Trudno się z Tobą zgodzić, gdyż w samych Testamentach bóg zmienny ma charakter - jak ludzki władca.
Niedługo może bóg zaakceptuje homoseksualistów w niebie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 maj 28 2006 10:15   
Forum

Wierzę, że Bóg w Swoich postanowieniach i chrakterze jest niezmienny. Tak samo jak Jego prawo, które ustanowił. Gosku podwaj mi przykład tego, że Bóg zmienny ma charakter, że dzisiaj robi tak a jutro inaczej. A jeżeli chodzi o homosekksualistów, to napewno ich w niebie nie będzie.
Bóg wyraźnie określił jakimi grzechami się brzydzi, więc jeżeli ktoś kto nie walczy ze swoimi słabościami (w tym i ja)liczy że Bóg przyjmie Go do niebia z nimi to się grubo może ponylić. Bóg jest miłosierny ale i sprawiedliwy i nie da z siebie szydzić.
Bóg napewno przyjmie byłych homoseksualistów, byłych palaczy, byłych alkoholoków, byłych narkomanów,byłych pedofilów, byłych morderców, byłych szyderców czy kłamców itd - tych którzy wyznali swój grzech i go porzucili - ufając ofierze Jezusa Chrystusa.Odsyłam do Pisma Świętego!

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,88 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty