Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Towarzyskie Nowy wątek Odpowiedz
 muzyka ,-*`*-.,_,.-*`*-
 |  Wersja do druku
Bogumiła Grabowska
 maj 12 2006 15:03   
Forum

Status: offline

Quote by reguly:Żywiołak

A byłeś na Echach Celtyckich z Żywiołakiem?

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 maj 12 2006 15:32   
Forum

Quote by Miłka:
Quote by reguly:Żywiołak

A byłeś na Echach Celtyckich z Żywiołakiem?

Niestety nie udalo mi sie...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Gocek
 maj 12 2006 21:19   
Forum

Każdego rodzaju muzyka, która ma w sobie to coś (no może poza disco polo )
Podobnie jak Maxurd lubię klasyczny Jazz (czarny), muzyka filmowa (ostatnio przysłuchiwałem sobie Makrokosmos Bruno Calais), a polecam Soundtrack Conana Barbarzyńcy.
Muzyka klasyczna - trzeba mieć nastrój, kiedyś słuchałem codziennie przez kilka tygodni - Brahms, Wagner, Dvorak, Bach, Mozart. Uwielbiam Księżycową sonatę Beethovena - ma klimat jak ch.. nie wiem co
Generalnie nie lubię lecz zmuszony jestem słuchać pop'u, jakim karmią nas wkoło media.
Nie cierpię hip-hopu, (poza Eminemem). Dla mnie poza kilkoma wyjątkami (single) to jakieś wypaczenie muzyki

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 maj 13 2006 14:18   
Forum

Hm... Ja nie bez podstaw zostałem nazwany przez znajomych teofilem (ma się kojarzyć )...

Ja zasadniczo słucham tylko chrześcijańskiej muzyki... Od muzyki liturgicznej (chorały, muzyka bizantyjska, koptyjska, cerkiewna) przez reggae, rock, metal (Good Religion, 2Tm2,3), muzykę klasyczną (Palestrina rulez! ), gospel i inne popowo-jazzowe brzmienia po hip-hop.

Od czasu do czasu tylko sięgnę po coś innego... 'Weird' Al Yankovic - to jest piękne. A poza tym, to czasem sobie robimy jakiś seans muzyczny z kumplem przy herbatce. Ale naprawdę rzadko słucham czegoś innego niż chrześcijańskie.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
ammena
 czerwiec 18 2006 16:22   
Forum

nie wyobrażam sobie życia bez muzyki
słycham różnego rodzaju muzyki tj. metal, rock, pop, reagge, blues, hh, nie lubię natomiast muzy poważnej i jazzu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub
 czerwiec 19 2006 09:51   
Forum

Quote by hermes: Ja mam dosc specyficzne gusta muzyczne, mam nadzieje ze nie przeraza :-):

Gotyk:
Leave's Eyes
Flowing Tears
Within Temptation
Therion
i inne...

(Stary) Rock:
Pink Floyd
Led Zeppelin
Deep Purple
Rush
Doors

Metal:
Blind Guardian
Metallica (na zly humor, tudziez na ozywienie)
Narnia (bardzo dobry chrzescijanski metal)

Muzyka Filmowa:
Wladca Pierscieni
Braveheart

Klasyczna:
Wagner
Orff
Mozart

Polska:
Dzem
T.Love
Kult/Kazik

... i poza tym tez Jazz, Blues, Reggae...
i Jacka Kaczmarskiego, Lao Che

Na poczatek wystarczy :-)

No wiesz mnie przeraża, ale raczej Twoja nieznajomość rodzajów muzyki. Within Temptation a gotyk, buahahahahaha. Ja jestem wielkim fanem tego zespołu (w oficjalnym fanclubie są tylko 2 osoby z Polski - i jedną z nich jestem ja, a drugą też znajoma mi osoba) i wiem, że Within Temptation to żaden gotyk tylko metal celtycki i nie chodzi mi tu tylko o płytę Mother Earth chodzi mi o cały dorobek WT. Oto opis rodzaju na głównych płytach:

Enter - doom metal (nie jakiś gotyk, bo tak gotyku nie ma)
Mother Earth - celtycki metal (nie ma tam żadnego gotyku, bo gotyk to nie są chóry wiesz...)
The Silent Force - celtycki metal (nie kłóć się ze mną, że pop bo tak nie jest, posłuchaj The Swan Song, chyba że jak większość pseudo-fanów nawet tej piosenki nie znasz)

A przykładem gotyku jest np.
Clan Of Xymox
XIII. Stoleti
Type o Negative
Lacrimosa i inne w takim stylu

PS: Może mi jeszcze powiesz, że Evanescence to gotyk albo Srajtwish to też gotyk... żenada.
PS2: Poza tym w tym co wymieniłeś za ten niby gotyk to nie znalazłemżadnego zespołu z nawet trochę gotycką muzyką, no może THERION, ale Leave's Eyes to juz zupełnie nie jest gotyk, nawet fajny metal ale gotyk to to nie jest.
PS3: Blind Guardian to celtycki/vikinśki metal.
PS4: Zainteresowanych zapraszam na moją stronę o najgenialniejszym zespole wszech czasów - Within Temptation: http://wtofpl.w.interia.pl

===

I summon darkness from inside of me Your rays are ever shining, King of light you`ll always be open up my soul to catch your splendour King of light let the

Cytat 
Dezerter
 lipiec 12 2006 15:23   
Forum

Ja rock generalnie

ze starych:
The Doors
Roling Stons

póżniej:
punk-reage party -lat 80-tych:
Brygada Kryzys, Izrael,Armia
Dezerter
Kult
T. Love
VOO VOO,
Waglewski

aktualnie:
Habakuk
Wawamufin
no i patrz wyżej

a poza tym to każdej dobrej i niekomercyjnej jeśli jest w niej COŚ

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Thomas Z
 październik 23 2006 13:32   
Forum

A ja słucham głównie t.A.T.u.
W nowym albumie dziewczyny dorosły i teksty są też bardziej poważne.

Piosenka Ludi Invalidi jest o ludziach pogrążonych w wyuzdanym hedoniźmie.
Jest swoistą krytyką tego typu życia.
Tacy ludzie nie potrafią już ani kochać ani nawet nienawidzić, nic już nie odczuwają a na końcu staczają się w przepaść. Czyli chodzi tu inwalidztwo moralne (nie fizyczne).

Albo Obizianka Nol, o ludziach zmanipulowanych przez innych, którzy są jak tytułowe „Małpki Zero”. Są oni zamknięci w pułapce manipulacji i cierpią (jak małpki w klatce).

Co jest piękne w tekstach to, to że jest duża ilość metafor (zwłaszcza w piosenkach śpiewanych po Rosyjsku). Teksty oscylują wokół tematu miłości (agape) ale jak już nadmieniłem w bardzo ciekawych metaforycznie formach. Jest to też jedyny zespół z Rosji który wybił się na zachodni rynek.

Pozdrawiam wszystkich melomanów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Monika Moryc
 listopad 10 2006 22:44   
Forum

Mnie ostatnio zaczął kręcić Myslowitz. Najbardziej spodobała mi się piosenka "Dla Ciebie".
Może to przez nastrój ostatnich dni

===

« Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim » (1 J 4, 16)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 15 2006 08:45   
Forum

Myslowitz to jeden z najciekawszych i najlepszych polskich zespołów - polecam wszystkie płyty! -a na koncertach są świetni i grają inne wersje- a po koncertach można pogadać jak z kumplami. Rojek to cichy, miły, kulturalny, skromny i słuchający! rozmówca.

Cenzura działa - oj nie ładnie!
Był tu post pytajacy o T.Love a właściwie o Sydneja Polaka i o poinie "fanów" T.Love o tych dwu niepublikowanych utworach. Więc odpowiadam:

- utwór o arc. z Poznania - bardzo brzydki, głupi, wulgarny i niesprawiedliwie uogólniający!

- papież - bez zastrzeżeń z mojej strony!- jeśli pytający myśli, że to ironiczny utwór to się grubo myli!!

===

Cytat 
Morzan
 listopad 25 2006 21:25   
Forum

Nie cierpię hip-hopu, (poza Eminemem).

a czym on się różni od innych raperów ( hip - hopowców)?

pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Monika Moryc
 listopad 26 2006 13:22   
Forum

Brzydko zabrzmi,ale Eminem jest biały. Niestety ten czynnik ma szczególne znaczenie...

===

« Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim » (1 J 4, 16)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 27 2006 08:36   
Forum

Quote by Morzan: Nie cierpię hip-hopu, (poza Eminemem).

a czym on się różni od innych raperów ( hip - hopowców)?

pozdrawiam

nie wiem czym się różni ale ja mam tak samo - tego białego wariata mogę słuchać i słuchać a reszta nie ma Tego Czegoś.

===

Cytat 
Morzan
 listopad 27 2006 09:28   
Forum

No dobra przekonaliście mnie

pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
maryna
 luty 05 2007 19:14   
Forum

a o tym że powiedział iz nienawidzi żydów i polaków to słyszeliście? i jak spalił na koncercie polska flagę? i co? nadal go tak lubicie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 05 2007 19:32   
Forum

Quote by maryna: a o tym że powiedział iz nienawidzi żydów i polaków to słyszeliście? i jak spalił na koncercie polska flagę? i co? nadal go tak lubicie?

oni chyba rozmawiają o muzyce

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Monika Moryc
 luty 06 2007 02:52   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by maryna: a o tym że powiedział iz nienawidzi żydów i polaków to słyszeliście? i jak spalił na koncercie polska flagę? i co? nadal go tak lubicie?

oni chyba rozmawiają o muzyce

Oczywiście.
Panowie z Rammstein'a też wiele głupich rzeczy wyprawiają na koncertach i poza nimi, ale to im talentu muzycznego nie ujmuje

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 luty 06 2007 10:14   
Forum

Widzę, że ktoś tu się urwał prosto z forum Onetu. Bo tego typu głupoty to dotychczas tylko na onetowych forach czytałem. Więc i ja w onetowym stylu odpowiem:
To nie on, tylko Piotr Rubik

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 14 2007 23:54   
Forum

sennie coś na forum się zrobiło - więc przyszło mi do głowy takie pytanie - czy pamięta jeszcze ktoś
Psalm 125 - Izraela
ten utwór skłonił mnie dawno temu do otwarcia Biblii ( i tak już zostało )
Trzeba przyznać, że cała muzyka reggae jest pełna Boga (J vel Jah czyli Jahwe) i innych odniesień-symboli religijno/Biblijnych Babilon, Syjon, Habakuk, Imanuel, Izrael... ziele to też nadinterpretacja Biblii
A ostatnio to co robi Maleo - to bez wątpienia budowanie cywilizacji MIŁOŚCI
pozdrawiam trójkolorowych

===

Cytat 
Marek
 kwiecień 22 2007 00:51   
Forum

A ja pozwolę sobie zareklamować francuski portal poświęcony współczesnej muzyce pochodzącej z tej najstarszej córy Kościoła, tôt Ou tard.

W tym miejcu można wysłuchać całe utwory artystów, osobiście polecam szczególnie Vincent'a Delerm oraz Jeanne Cherhal.

Pozdrawiam i życzę miłego słuchnania,
Marek

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 08 2007 19:14   
Forum

Witam Szczególnie upodobałem sobie zespół Nightwish, ich muzyka ma w sobie to "coś". Po za tym lubię posłuchać muzyki filmowej, a najbardziej przypadły mi do gustu soundtracki z "Piratów z Karaibów"-Klaus Badelt i "The fountain"-Clint Mansell Co tu dużo gadać...Poezja Jednak niedawno wsłuchiwałem się w pseudmuzyke jaką jest techno ale dziękuje Bogu, że mam to za sobą

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 08 2007 20:35   
Forum

Czy odgrywa w Waszym życiu muzyka, jakąś szczególna rolę? Często słuchacie i czego najczęściej- jaki rodzaj, wykonawca?

Oczywiscie, ze tak! Nie moge sobie wyobrazic zycia bez muzyki!

Muzyką tez mozna sie przeciez leczyc.
Co polecam?
Muzyka polska(jako terapia
SDM(jak np wedrowka jedna jest czlowieka)
Dzem
Ira(Caly ja)

Poza tym, muzyka folkowa:
Irish music(a najlepsza na zywo w dublinskim barze)
Eliza Carthy(jej glos uzaleznia)-folk angielski
no i oczywiscie Warsaw Village Band(folk polski)

Inne(do tanczenia)
Latin (popularna dzis salsa): mialam okazje byc na koncercie Abrahim Ferrer(salsa kubanska)-przedzial wiekowy gapiow 15-80 lat)no i inni wykonawcu jak Celia Cruz(to klasyki)

Co jeszcze...wlasciwie to wiele rzeczy moge sluchac. Nawet Edith Piaf(choc francuskiego ani rusz).

Rodzaj muzyki zalezy od humoru, nastroju i 'celu'. Choc rock polski lubie sluchac, wolalabym sie wybrac(w celu potanczenia) na salsoteke niz rockoteke.

Lubie rowniez spiew koscielny polskich klerykow(a szczegolnie jak spiewaja piesni dedykowane Maryji.

Tak. Muzyka jest niezbedna do zycia!!!

Pozdrawiam!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 08 2007 21:13   
Forum

do usuniecia

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 09 2007 14:33   
Forum

Kazema - ty na prawdę kochasz całą muzykę - prościej ci by było napisać czego nie lubisz
a co myślisz o reggae?

===

Cytat 
kazema
 październik 09 2007 16:33   
Forum

Reggae latwo wpada w ucho Jest pozytywne i przyjemne.Ale niestety kojarze na razie tylko jednego reaggowicza(Bob Marley).W sumie to...tez lubie

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 27 2007 22:57   
Forum

W srode w multikinie byl puszczony koncert Freddiego z Montrealu(oczywiscie z czasow kiedy jeszcze zyl). Bylo super!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 październik 28 2007 21:21   
Forum

hyhy, moze o smieszne ale powiem,
miałem kiedys taką ksiązkę, tzn podręcznik do religii
była tam lista zespołów których słuchanie tego byłoby uznane za .... GRZECH.na tej liście był m.in QUEEN (freddie mercury) słuchanie tego (chyba z powodu ze jest homo) było GRZECHEM. oznaczało to brak moralności.
z tj całej listy było jeszcze 5 innych zespołów które ja słuchalem.
kurde, wyobrazić sobie ze religia się czepia takich zespołów i mowi "nie słuchaj tego bo pójdziesz do piekła!!"

nie rozumiem tego. co z tego ze mi sie queen podoba.
teraz po przeczytaniu tej głupiej ksiązki mam słuchać tylko RELIGIJNE PIEŚNI?? modlić sie 23h na dobe??

heh. spaliłem tą książkę po przeczytaniu.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 29 2007 10:00   
Forum

Mathias 777
Tak mądrze zacząłeś a tak fatalnie skończyłeś.

W życiu trafisz na wiele durnych książek bo
papier jest cierpliwy i wytrzyma wszystko
ale proszę cię nie pal książek
robili to faszyści i komuniści - chcesz być w takim towarzystwie ?

Prawdziwe są słowa piosenki MWNH:
„muzyka jest pokarmem duszy
mądre słowa sycą mózg
spójrz głupota w krąg się puszy...”

ale prawdą też jest to co być może nieudolnie chcieli przekazać w tej spalonej przez ciebie książce, że są zespoły i utwory których :

muzyka jest pokarmem toksycznym duszy
a złe słowa zatruwają mózg

bo
„ na świecie od miliona lat Dobro walczy ze Złem
mimo wysiłków obu stron – wciąż remis jest
Ty czujny bądź i swoje miejsce w życiu znajdź
i nie żyj tak jak matoł co nie wie kto w co gra” ( to też MWNH)

pomyśl o tym
a ja powiem ci w sekrecie, że lubię czasami włączyć sobie nawet Marlin Mansona – ale robie to świadomie, wiem czego słucham, jestem dużym chłopcem i wiem, że to nie powód aby iść do spowiedzi :-)) a tym bardziej do piekła .

Bo trucizna od lekarstwa różni sie dawką!
Pozdrawiam
Ps
A Dezertera na tej liście nie było?

===

Cytat 
Dezerter
 październik 29 2007 10:12   
Forum

A ponieważ Pan kazał sie dzielić z bliźnimi, to prezent dla miłośników polskiej muzyki lat 80 i 90-tych
prawdziwa podróż sentymentalna - dla mnie najlepsza strona muzyczna w necie!
miłych chwil, godzin, dni - a słuchając waszych ulubionych a dawno nie słyszanych - wspomnijcie ciepło mnie
proszę :
here

===

Cytat 
Eneomer
 listopad 06 2007 22:40   
Forum

Muzyka jest nierozłącznym elementem mojego życia, muzyka daje mi siłę, pozwala oderwać się od żeczywistości.

Jeśli chodzi o gatunki muzyki to zdecydowanie :

- muzyka gitarowa ( Vai, Gilbert, Cooley, Malsteen),
- metal ( thrash, speed,- blacku nie słucham z racji że jest to muzyka ograniczona i prostacka)
- muzyka filmowa.

Ponad to gram na gitarze elektrycznej i sam komponuje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,58 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości