Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Towarzyskie Nowy wątek Odpowiedz
 muzyka ,-*`*-.,_,.-*`*-
 |  Wersja do druku
janosik_pat
 listopad 07 2007 21:01   
Forum

Status: offline

Ja slucham różnej gatunkowo muzyki, preferuje cos spokojnego chociaz moj nastruj jest zmienny od muzyki z lat 70 i 80tych do trazniejszych Doda, Skaner, czasem muzyki gitarowej. Nie lubie sluchac muzyki glosno dlatego nie wyobrazam sobie tych idi***w sluchajacyh muzyki w samochodach tak glośno że ja slysze w domu.

Muzyka nie jest tym czyms co jest wymagane do zycia wiec, nie przeszkadza mi aczykolwiek jest dobrym urozmaiceniem dnia.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 07 2007 23:30   
Forum

Quote by janosik_pat: Ja slucham różnej gatunkowo muzyki, preferuje cos spokojnego chociaz moj nastruj jest zmienny od muzyki z lat 70 i 80tych do trazniejszych Doda, Skaner, czasem muzyki gitarowej. Nie lubie sluchac muzyki glosno dlatego nie wyobrazam sobie tych idi***w sluchajacyh muzyki w samochodach tak glośno że ja slysze w domu.

Muzyka nie jest tym czyms co jest wymagane do zycia wiec, nie przeszkadza mi aczykolwiek jest dobrym urozmaiceniem dnia.

Pozdrawiam

Jestem twoim przeciwieństwem jesli chodzi o muzyke

Widze, że jeśli chodzi o gatunki muzyczne panuje u ciebie duża rozbierzność. Tak jak ktoś by napisał - mieszanie klasyki rocka z disco polo to popadnie z skrajności w skrajność.

W jednym sie z tobą zgodze - też nie przepadam za głośnym słuchaniem muzyki w samochodzie, a takie szpanowanie to już naprawde szczyt głupoty. Co innego koncert czy sala prób - tam musi być głośno.

===

Profil   Email 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 08 2007 14:18   
Forum

Cóż to za kłamstwa i brednie, skrajoność w skrajność o co tu taj chodzi, nie wiem jakiego rodzaju muzyki sluchasz. Uważam iż można sluchać tego co się chce.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 08 2007 14:32   
Forum Moderator
Moderator

Quote by janosik_pat: Cóż to za kłamstwa i brednie, skrajoność w skrajność o co tu taj chodzi, nie wiem jakiego rodzaju muzyki sluchasz. Uważam iż można sluchać tego co się chce.

Opinii nie mozna przypisac klamstwa, bo jest opinia - poza tym niegrzecznie. Poza tym ja slucham glosno muzyki w samochodzie i wcale nie sadze, ze jestem idiota No i przykro mi kiedy jakis janosik zwie mnie tak publicznie na forum...

No i nie trzeba sluchac glosno muzyki w aucie zeby byc idiota

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 08 2007 15:56   
Forum

To już wiem!, kto mi po nocach nie daje spać jeżdżąc swoim BMW z podświetlanym spodem z głośnikami na full

Janosik i Eneomer
co sie tak na siebie najeżyliście?!
nowi na forum a jak młode koguty do siebie skaczecie oops:
A gdzie miłość bliźniego ?
już mi tu sobie ręce podać na zgodę!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 08 2007 23:28   
Forum

Przepraszam jezeli urazilem kogos, dla mnie sluchanie glosnej muzyki to nie jest dobrym sposobem popisywania sie ( a zreszta przed kim? Panem Bogiem? ). Jezeli ktos ma problemy ze sluchem to niech je leczy a nie lagodzi skutki.
Ja sie na nikogo nie najezylem. Wybaczcie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 09 2007 01:08   
Forum

Quote by janosik_pat: Cóż to za kłamstwa i brednie, skrajoność w skrajność o co tu taj chodzi, nie wiem jakiego rodzaju muzyki sluchasz. Uważam iż można sluchać tego co się chce.

Brednie ?? To jest tylko moja opinia. Piszesz, że nie wiesz jakiej muzyki słucham - wystarczyło cofnać sie pare postów w góre a byś wiedział

Dezerter może masz racje - za ostro z Janosikiem reagujemy na zmienne poglądy.

Maxurd - jeśli tylko lubisz słuchać głośno muzyki w samochodzie to nic w tym złego, gorzej jak ktoś robi to dla szpanu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 09 2007 22:34   
Forum

Czy łaskawie możesz mnie nie denerować?
Dla mnie jesteś złem! co tu robisz na tym forum?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 10 2007 00:25   
Forum

Złem ?

A co masz na myśli mówiąć "jesteś złem" ?? Złem wobec ciebie ? a może wobec Boga ? Chyba na siłe starasz sobie utrudnić życie. Jeśli nie zgadzasz sie z moimi opiniami poglądami to wybacz - przydało by ci się troche toleracncji wobec innych (oczywiście nie chce cie tu oskarżać ani oczerniać).

Przeszkadza ci moja osoba ? odezwij sie na pm porozmawiamy po męsku. Wybacz ale drażnią mnie tacy podrzegacze jak ty.

Z Bogiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 10 2007 00:28   
Forum

Quote by Eneomer: Złem ?

A co masz na myśli mówiąc "jesteś złem" ?? Złem wobec ciebie ? a może wobec Boga ? Chyba na siłe starasz znaleść klopoty. Jeśli nie zgadzasz sie z moimi opiniami, poglądami to wybacz - przydało by ci się troche toleracncji wobec innych (oczywiście nie chce cie tu oskarżać ani oczerniać), w końcu ja też mam prawo udzielania własnych poglądów.

Przeszkadza ci moja osoba ? odezwij sie na pm porozmawiamy po męsku. Wybacz ale drażnią mnie tacy podrzegacze jak ty.

Z Bogiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 10 2007 00:30   
Forum

Wybaczcie za dbl post, ale chcialem zedytowac posta a nie cytować Janosika.

===

Profil   Email 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 10 2007 10:30   
Forum

Quote by Eneomer:

Jest taka opcja "zmień", nie utrudniaj zycia innym. Wyedytuj te posty w jeden, co chcesz nam zaprezentować.

Wracając do twojej odpowiedzi, nie bede się z tobą wdawać w zbędne dyskusje. Naucz się lepiej kultury osobistej.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 10 2007 23:01   
Forum

Quote by janosik_pat:
Quote by Eneomer:

Jest taka opcja "zmień", nie utrudniaj zycia innym. Wyedytuj te posty w jeden, co chcesz nam zaprezentować.

Wracając do twojej odpowiedzi, nie bede się z tobą wdawać w zbędne dyskusje. Naucz się lepiej kultury osobistej.

Masz racje, przepraszam za ten duble post.

Co do twojej wypowiedzi - po czym sugerujesz, że brak mi wychowania, bądz kultury osobistej?? Naprawde nie wiem na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski. Jedyne co możesz mi jak narazie zarzucić to kiepską ortografie - fakt przyznaje się do tego , ale staram sie nad tym pracować. Nie znasz mnie więc prosze nie oceniaj mnie zbyt pochobnie.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 10 2007 23:14   
Forum

Rozumiem ciebie też mam małe problemy z ortografią. Człowiek nie jest ideałem. Tak więc wybacz mi nadgorliwość z mojej osoby w twoim kierunku. To że ciebie nie znam nie pozwala mi nie komentowanie twoich postów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Eneomer
 listopad 10 2007 23:27   
Forum

Janosik ja również przepraszam, nie potrafiłem się pochamować, a moje wypowiedzi były lekko chamskie.

Oczywiście masz prawo wyrażać swoje zdanie - w końcu to jedna z cech forum internetowych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 10 2007 23:36   
Forum

Racja, i to mi się podoba forum pozwala mi na to. Ciesze się tym że rozumiecie niekture pytania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 listopad 11 2007 14:32   
Forum

A ja pozwolę sobie zareklamować moje wakacyjne odkrycie - gregoriańskie melodie, starocerkiewnosłowiański język i rosyjska harmonia: Архиепископ Ионафан (Елецких ): "Литургия Мира" (на мелодии григорианского обихода ) (o ile dobrze czytam, Archijepiskop Ionafan Jelieckich: Liturgija Mira, na melodij grogorianskago obichoda), do pobrania z tej oto strony, lista druga od góry.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 11 2007 15:05   
Forum Moderator
Moderator

Link Marku nie dziala

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 listopad 11 2007 15:19   
Forum

bo jest 2x http.

http://kliros.ru/audio.html

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 listopad 11 2007 15:21   
Forum

post do kasacji

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 listopad 15 2007 21:35   
Forum

Usunęłam 2 linki, ze względu na fakt,że przez niektórych te dwa utwory mogą być uznane za delikatnie mówiąc 'niechrześcijańskie'.Przepraszam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 listopad 17 2007 16:40   
Forum

Gdyby w zamysle miec Boga(Love of my life=God)
a na wolanie: bring it back, bring it back pomyslec sobie o Holly Spirit(czyli byloby cos w rodzaju...oddaj mi Ducha Swietego, napelnij mnie Duchem Swietym)to z tekstow zespolu, ktory jest na liscie zespolow rzekomo demoralizujacych spoleczenstwo moglyby powstac piesni religijne

here

Ale zobaczcie: ja gdy to ogladam, wyobrazam sobie tlum ludzi wolajacych do Boga: Nie zostawiaj nas! Zeslij nam swojego Ducha!

A zwroccie uwage na slowa:
When I grow older I will be there at your side to remind you how I still love you - still love you.

Ja to sobie tlumacze tak: jak przyjdzie na mnie czas, znajde sie kolo Ciebie Boze by powiedziec Ci, ze Cie kocham) (Oczywiscie, jesli sobie zasluze) Na pradwe. Z tego mozna zrobic piesn religijna!

Pozdrawiam!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 listopad 17 2007 20:09   
Forum

Hm... Szczerze mówiąc, to jestem przeciw przerabianiu piosenek świeckich na pieśni religijne. Dla mnie ze sztuką religijną winno być tak, jak z prosforą - od początku do końca przygotowywana z myślą o swojej sakramentalnej misji. Jak to pisał P. Evdokimov - sztuka współczesna staje się demoniczna, bo rezygnuje i buntuje się przeciw swojemu sakramentalnemu powołaniu. Pomijając to nawet - nie ma po co sięgać po muzykę świecką, by przerabiać ją na religijną. Mamy wystarczająco dużo dobrych twórców tekstów i muzyki sakralnej (pomijając już gotowe dzieła), że nie trzeba nam przerabiać reszty.

A tak ogółem to miałem tylko napisać, że link już poprawiony...

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 27 2007 19:42   
Forum

Witam

Bardzo przyjemny kawałek

http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=d58e781d4f14173d41e5

Życzę miłego wieczora!

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 28 2007 00:20   
Forum

A ja z czystym sumieniem polecam najnowszą- drugą płytę Vavamuffin - chyba najciekawszego polskiego zespołu reagge-raga-dancehall here
jest co posłuchać, poglądać, poczytać a nawet można tworzyć muzykę na żywo
a na zachęte troche tekstów z pierwszej płyty"
Sekta

...A ja czekam, czekam i nie chce cię zmuszać
Niechaj twoim ciałem rządzi własna twoja dusza
Ty mówisz, że ja mieszam tutaj, tutaj pojęcia,
Że dziś idą lepiej teksty o panienkach
A ja nie mam, nie mam do panienek nic
Ale za wiele takich nawijek to dla mnie jest pic
Tak ja czekam, czekam przyjścia Pana
Możesz nazywać go jak chcesz - ja mówię Jah Jah
Aja czekam, czekam przyjścia Pana
Jah Jah Jah!!!

Ref:
Reggaenerator kocha Jah Jah
Vavamuffin wielbi Pana
Ja wiem nie jestem tutaj teraz wcale sam
Nade mną czuwa najwyższy Pan
Reggaenerator kocha Jah Jah
Vavamuffin wielbi Pana
Ja wiem nie jestem tutaj teraz wcale sam
Nade mną czuwa najwyższy Pan ...

===

Cytat 
Bartosz
 styczeń 06 2008 02:38   
Forum

A ja polecam Vangelis'a. Jestem ateistą, lecz uważam że jego utwory są boskie Raz dziennie słucham jego kilka utworów dla rozluźnienia, czasem dla rozmyślania.

O to utwory które są dla mnie obowiązkowe.

1)Vangelis - 1492 Conquest of Paradise
Jak ktoś oglądał ten film to skojarzy napewno, czuć mocno klimat o odkrywcach Ameryki. Nawet jak nie oglądał filmu to myśle, że gdzieś słyszał, bo często ją puszczają.

2)Vangelis - 2002 Fifa World Cup Officia Anthem
Jak ktoś sie interesuje piłką to napewno mu sie to chociaż o ucho obiło. Oficjalny hymn mistrzostw świata 2002.
3)Vangelis - Chariots Of Fire
To też nie jeden z was pewnie gdzieś słyszał. Nie ma to jak wczuć sie w zwycięzce w jakiejś dyscyplinie sportowej.

4)Vangelis - Psalmus Ode
Klimat religijny, bardzo przyjemne dla ucha.

5)Vangelis - Titans
Ja przy tej muzyce czuje sie jak zwycięzca. Jak bohater jakiejś bitwy moja ulubiona.

Vangelis - Voices
Poczujecie klimat indiański i nie tylko z tym może sie skojarzyć.

Inne klipy które zawsze słucham:

6)Vangelis - Alpha
7)Vangelis - Ask The Mountains
8)Vangelis - Hymne
9)Vangelis - Movement 1 from Mythodea
10)Vangelis - El Greco 07 - Movement VII
11)Vangelis - Continuum
12)Vangelis - Mythodea Movement 10 (+ Lyrics)

Polecam te wszystkie. Nie jednemu przypadną do gustu. Ja rocka porzuciłem właśnie dla tej muzyki i teraz tylko tego słucham.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Łukasz
 styczeń 06 2008 23:04   
Forum

Czas się czymś podzielić

http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=0e0a46ea4d76ac473b1a
mógłbym słuchać na okrągło.

http://pl.youtube.com/watch?v=XVwGcnaP9Ns&feature=related
a to to już, ulubiony fragment filmu "The Fountain" z fenomenalną muzyką Clinta Mansella.

Z Bogiem!

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 09 2008 19:40   
Forum

Słucham
i polecam

2TM2,3 - Dementi: premiera 10 marca

Najnowsza płyta 2TM2,3 zatytułowana "Dementi", pokazuje nieco inne oblicze zespołu znanego z energetycznych i rockowych nagrań i koncertów.

Po wydanej w 2006 roku szybkiej i rockowej płycie "888" - najlepszej w historii tej supergrupy, otrzymujemy materiał znacznie spokojniejszy, nagrany w składzie rozszerzonym o kwartet smyczkowy i instrumenty dęte. To fonograficzna kontynuacja akustycznego projektu znanego z rewelacyjnie przyjmowanych koncertów, których zapisem był dwupłytowy album "Propaganda Dei" (2004). Tym razem jednak usłyszeć będzie można nie akustyczne wersje znanych utworów z poprzednuch krążków, ale zupełnie nowy, premierowy materiał.

Akustyczne, pełne świeżości aranżacje zaskakują oryginalnością i pełnym wyobraźni podejściem do muzyki bez żadnych stylistycznych ograniczeń. Znajdziemy tu trochę smooth jazzu, neofolku, reggae, żydowskich melodii i triphopowych rytmów. Bogactwo instrumentów dętych: saksofonów i klarnetu, w wykonaniu Mateusza Pospieszalskiego, kwartetu smyczkowego i cymbałów, na których gra Marcin Pospieszalski, nadaje specyficzny i niepowtarzalny klimat a klasa wykonawców świadczy o jakości.

Teksty - jak zawsze w przypadku 2TM2,3 - pochodzą z Biblii. Są to psalmy i fragmenty z innych ksiąg biblijnych. Zaskakujący dla wielu słuchaczy może być fakt, jak bardzo są aktualne, ponieważ dotykają wprost sytuacji egzystencjalne każdego człowieka.

W nagraniach udział wzięli: Budzy, Maleo, Lica, Marcin i Mateusz Pospieszalscy z synami: Mikołajem i Markiem, Piotr "Stopa" Żyżelewicz, Angelika Korszyńska - Górny, Robert Drężek, Dr. Kmieta, Mikołaj Pawlak, Beata Polak oraz kwartet smyczkowy.

24 lutego zespół wyrusza na trasę koncertową, która obejmie najważniejsze miasta. Podczas tych koncertów będzie można usłyszeć także utwory z najnowszej płyty.

===

Cytat 
Mav
 kwiecień 15 2008 15:05   
Forum

A moją muzyczną miłością jest Nightwish. ^^
Ale ostatnio mam fazę na Mansona.
A ostatnio wpadło mi w ucho parę piosenek Bjork, takie jak Joga, Bachelorette, Pluto, Army of Me, Declare Independence i Earth Intruders.
A ostatnio jeszcze odkryłem (kolejną ) muzyczną miłość- Emilie Autumn. ^^
http://youtube.com/watch?v=bAm0Xe2bTS4 a tu taka próbka jej twórczości. ^^

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dominika
 czerwiec 13 2008 00:35   
Forum

Ja w zależności od nastroju, lubie posłuchać Niemena albo Bajora a nieraz mocniejszą muzę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,29 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości