Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Towarzyskie Nowy wątek Odpowiedz
 muzyka ,-*`*-.,_,.-*`*-
 |  Wersja do druku
Dezerter
 wrzesień 20 2008 22:26   
Forum

Status: offline

Chciałbym sie z wami podzielić moim ostatnim odkryciem - zespołem którego słucham ostatnio najczęściej, którego koncert wywarł na mnie największe wrażenie z ostatnio widzianych
Panie i Panowie!
polski zespół z Płocka
LAO CHE i ich ostatnia 3 płyta Gospel
Pełna odwołań do tematyki religijnej
polecam z czystym sumieniem
a po przesłuchaniu chętnie podyskutuje co autor tekstów miał na myśli bo ciągle odkrywam teksty w nowym i wcale nie jednoznacznym rozumieniu.
Wokalista "Spięty" ma charyzmę i na koncercie są porywający
miłego słuchania

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 20 2008 23:00   
Forum

Ja polecam piosenki "Te Amo Corazon" i "Purple Rain" Prince'a. Moge je sluchac na okraglo. A jak fajnie sie jedzie samochodem i ich slucha... malina.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 wrzesień 21 2008 01:59   
Forum

Bylam przed chwila na stronie Lao Che. Mozna tam przesluchac jeden kawalek "Drogi Panie".
Brzmienie z komputera nie daje niestety satysfakcji, natomiast moze dac pewne wyobrazenie, o tworzonej przez grupe muzyce. Tak jak Dezerter wspomina, tak i mi sie wydaje, ze teksty odgrywaja tu bardzo wazna role.
Ja nie mialam niestety tego szczescia, by moc cos nowego polecic. Stalam sie chyba bardzo wymagajaca. Sluchajac piosenek zwracam w pierwszym rzedzie uwage na sama muzyke po czym wsluchuje sie w tekst. Moje ostatnie odkrycie - przed laty. Ale chce wspomniec o przedostatnim. Byla to plyta Eltona Johna "The big picture". Muzyka jest bardzo ciekawa, spokojna i wciagajaca. Teksty daja do myslenia, a nawet sa chwilami nieco filozoficzne. Zauwazylam, ze w pewien sposob koresponduja z osoba Lady Di. Byc moze to tylko przypadek. Napewno tak.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 21 2008 14:25   
Forum

Ja się wsluchuje w 'Imagine me' - Kirka Franklina. Gospel.
IMAGINE ME

Całość poruszajaca.

Dez,
moje zdanie o Lao Che: zbyt mało czytelne i wieloznaczne teksty. Obcy mi stosunek do Boga... to nei wspólgra z moją duszą. Kontrowersyjne , chociazby teledysk czarne kowboje...to już przesada.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 22 2008 11:27   
Forum

Matija

za Matija Dez,
moje zdanie o Lao Che: zbyt mało czytelne i wieloznaczne teksty. Obcy mi stosunek do Boga... to nei wspólgra z moją duszą. Kontrowersyjne , chociazby teledysk czarne kowboje...to już przesada.
,

ale przyznasz ze o Ojcu Rydzyku brzmi to smiesznie-no mnie to rozbawilo nie wiem jak Ciebie.

Ja lubie Jazz i to wszystko co stoi w moim opisie (corka na you tube)i z kazdego rodzaju cos mi sie tam podoba-trudno wymienic.Ale jak mam depri to slucham poprostu i ogladam teledyski Madonny.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 wrzesień 22 2008 13:36   
Forum

Matija

"Imagine me" jest piekne. Jestem pod wrazeniem.
Godne polecenia dla kazdego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 23 2008 09:52   
Forum

Corko,
o ojcu Rydzyku to jeden z momentów teledysku z którym się "zgadzam". Uważam, że to jedna z ran krwawiacego Kościoła. To dla mnie smutny fakt..może dlatego jakoś nie brało mnie na śmiech.
Za to ostatnio wracałem do filmu 'Skrzypek na dachu', który mnie rozbraja, jest komiczny i tak świetnie zrobiony, że nie można ogladając go nie tańczyc razem z aktorami(ja przynajmniej nie mogę sie powstrzymać )

Bardzo lubię jazz, który ostatnio odkrywam samemu próbując coś grać (gram na gitarze i klawiszach) ale narazie to mnie przerasta... nie docenialem tej muzyki z tej strony. Jazz jest bardzo trudnym rodzajem muzyki.
Chętnie bym zobaczył Twoje kawalki na Youtubie, ale nie mogę znalesc uzytkowniczki 'corka'.

Marianna
Dlatego, też polecam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 wrzesień 23 2008 15:53   
Forum

Matija
Jazz jest coprawda trudny, ale mozna sie mu oddac. Nie wiem od czego zaczales. Moze na poczatek poszukaj czegos prostszego z klasyki jazzu. Jesli zgubisz dystans, zaczniesz klawiszami poprostu opowiadac.

Na zachete. Widzialam kogos, kto po roku nauki gry na trabce odwazyl sie zagrac przed publika, coprawda niewielka, ale to mimo wszystko byl sukces. Pomijajac zbyt slabe akcenty (i tak publika nie zauwazyla) reszta byla poprostu O.K.

Jesli lubisz jazz, warto pocwiczyc

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 23 2008 16:02   
Forum

Marianna
a czy Ty jesteś muzykiem? Bo czytajac Twoj post, mialem wrazenie ze to Ty byłaś tą osoba grajacą na trąbce...albo ta osoba jest Ci dosyć bliska.
Bede w wolnym czasie probowal, bo na prawde chcialbym się "nauczyć" jazzu..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 29 2008 16:53   
Forum

a czy słuchaliście kiedys modlitwy Abwoon D'Bashmaya czyli Ojcze nasz po aramejsku (mniej więcej takim językiem mówił Jezus)?

Jest tutaj
a tutaj bardziej naturalna wersja wraz z nauką i jeszcze tutaj

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Dezerter
 październik 01 2008 22:54   
Forum

Matija
ale ten teledysk animowany to nie jest oficjalny teledysk LAO CHE, - DO NOWEJ PŁYTY NIE ZROBILI JESZCZE ŻADNEGO TELEDYSKU.

Medieval - chyba się zacznę uczyć!

===

Cytat 
Artrosis17
 październik 05 2008 16:50   
Forum

Słucham różnych odmian muzuki metalowej i rockowej. Kilka moich kapel:
-Therion
-Kat
-Closterkeller
-trochę norweskiego black metalu
-Tristania
-Artrosis
-Black Sabbath
-iron Maiden
i dużo dużo więcej...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 listopad 02 2008 10:22   
Forum

posłuchajcie :
Posłuchaj mnie Panie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 25 2008 01:30   
Forum Moderator
Moderator

A ja trochę z innej beczki - czy muzyka może podważyć naszą wiarygodność jako chrześcijan?? Osobiście staram się być blisko Boga i Kościoła, ale podoba mi się najnowsza płyta Marii Peszek na której są bardzo jasno przedstawione intymne tematy - dla niektórych jest to bulwersuje.
Czy jako chrześcijanka nie powinnam słuchać np: "hujawiak", "nie mam czasu na sex".

Czy jedno wyklucza drugie?

/... cały wątek przeniesiony do "Intrygujące sumienie, intrygująca muzyka"

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
thorgal17
 grudzień 11 2008 13:52   
Forum

A ktoś już słuchał nowego Silnego Kazika pod Wezwaniem?

===

"Żyjąc wiarą w realnym świecie" - www.pbartosik.blogspot.com

Cytat 
Dezerter
 grudzień 20 2008 00:56   
Forum

Kazika nie słyszałem, ale byłem w Od Nowie na koncercie Lao Che i poznałem zespół osobiście .
Spięty - wokalista i autor tekstów upewnił mnie, że nie popełniłem błędu broniąc ich płyty Gospel, przed zarzutami czy wątpliwościami co do wymowy tekstów.
Jest osobą mocno wierzącą, choć ciągle w drodze i w poszukiwaniach, stąd wątpliwości, niepewności czy wadzenie sie z Panem.
"Diabelskiego" głosu i śmiechu w niektórych utworach użycza klawiszowiec - wielki, długowłosy i zarośnięty, ale niezwykle miły i sympatyczny człowiek.
Koncert jak zawsze bardzo dobry i jak zawsze szaleństwo było

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 20 2008 01:22   
Forum Moderator
Moderator

.....................beze mnie....................

Dezerter masz minus taaaaaaaaaaaaki wielki!!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 grudzień 20 2008 01:58   
Forum

Quote by Matija: Marianna
a czy Ty jesteś muzykiem? Bo czytajac Twoj post, mialem wrazenie ze to Ty byłaś tą osoba grajacą na trąbce...albo ta osoba jest Ci dosyć bliska.
Bede w wolnym czasie probowal, bo na prawde chcialbym się "nauczyć" jazzu..

Matija. Ale ze mnie gapa! Przepraszam. Przeoczcylam Twoj post, bo nie zawsze wpadam na forum. Z ta trabka, to nie ja.
Mialam jazzujacych kolegow i tez o jazzie myslalam, ale nie doszlo do skutku. Myslalam kiedys o saksofonie tenorowym, ale nie mialam niestety czasu. Wyzwaniem dla mnie bylo spiewanie jazzu, o... jakie tam sa mozliwosci, no ale ten brak czasu. Szkoda.
A czy Ty znalazles czas? Cwiczysz? Mam cicha nadzieje. Byloby mi milo kiedys Cie uslyszec.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 maj 21 2010 20:38   
Forum Moderator
Moderator

DEZ !!!

Odkryłam coś świetnego Smile Co prawda nie Twój wiekowy przedział - ale może znasz Smile

Alicetea Big Grin Kojarzysz??

Chrześcijańskie reggae!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 23 2010 16:56   
Forum

Quote by: paraklet

DEZ !!!

Odkryłam coś świetnego Smile Co prawda nie Twój wiekowy przedział - ale może znasz Smile

Alicetea Big Grin Kojarzysz??

Chrześcijańskie reggae!

Reggae nie dzieli się na przedziały wiekowe, podobnie nie dzieli się na chrześcijańskie i nie
Alicetea - nie jest odkrywczy, ani oryginalny, ale słucha ich się całkiem miło - jak będzie koncert to się przekonam na ile ich naprawdę stać.
Po ostatnim koncercie LaoChe, Spięty rzucił na pożegnanie - "idźcie z Bogiem" - koncert jak zawsze świetny Exclaimation

I jeszcze na koniec zapraszam na koncert legend na którym warto być
11 czerwca w Warszawie odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu Armia z okazji 25-lecia zespołu
Jako goście wystapią : Izrael ,Deuter ,Kryzys , 2tm2,3 (Tymoteusz) , Moskwa ....w składzie Armii pojawią się- mam nadzieję muzycy ,którzy grali w ciagu tego ćwierćwiecza !!!

===

Cytat 
Dezerter
 czerwiec 12 2010 17:12   
Forum

Ja się wybieram więc i Was zapraszam do Torunia:
O Festiwalu

Song of Songs Festival to Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbył się w Toruniu już jedenaście razy, jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacją czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy. Festiwal, który co roku gromadzi kilkanaście tysięcy ludzi z całej Polski, to także wiele imprez towarzyszących o charakterze międzynarodowym.
Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w jednoczącej się Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie, znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych..

Program SONG OF SONGS FESTIVAL

26 CZERWCA 2010 SOBOTA, godz. 16.00 Start:

LIDIA POSPIESZALSKA

LA PALLOTINA

STRÓŻE PORANKA

40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH

BOŽJE OVČICE (Chorwacja)

EFFATHA (Chorwacja)

ANASTASIS

NOC

KANA (Ukraina)

TGD

ARMIA i IZRAEL - 25-lecie Armii

MALEO REGGAE ROCKERS

POSITIVE FERMENT SOUND SYSTEM

===

Cytat 
Matija
 czerwiec 24 2010 11:57   
Forum

Nie jestem z muzyką na czasie. Nie słucham nowości, raczej szukam tylko tego co mi pasuje.
Staję się coraz bardziej wybredny jeśli chodzi o muzykę.
Ostatnio wszedłem na portal gg, jakoś przypadkiem, gdyż nie mam zwyczaju tam w ogóle zaglądać. Będąc w dziale teledysków oto co widzę:

- Cielecka wymiotuje w teledysku
- Britney Spears molestowała ochroniarza
- Madonna w erotycznej reklamie okularów
- Orgia w nowym klipie Kylie Minque
- Rihanna jako lesbijka w nowym teledysku
- Nowy, kontrowersyjny teledysk Lady GAGI

Szok. Idę dalej... obejrzałem teledysk Gagi. Naprzód manifestacja gejowska okraszona choreografią rodem z III rzeszy. Później pogrzeb - promocja nekrofilii? Reszta to przeplatanka zbiorowej orgii i wątku religijnego - zakonnica zjadająca różaniec i dołączająca się lub porwana do tamtej orgii...

To jest to co oferują nam media muzyczne. Czym żywią młodzież. Wiele komentarzy do tego teledysku, było już tak obojętnych, młodzi już tak się z tym oswoili, że nie widzą w tym ŻADNEJ kontrowersji. Normalka.
Samo oglądanie i napełnianie się tymi treściami z dnia na dzień, powoduje, ze nawet jeśli wcześniej ktoś nie zgadzał się z takimi treściami, to teraz jest temu obojętny.
Jeśli ludzie się od tego nie odetną, to niedługo będziemy mieć całe pokolenia zombie, które same nie myślą, ale idą za dyktaturą mody i mediów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 24 2010 20:07   
Forum Moderator
Moderator

a moim zdaniem już mamy do czynienia z takim pokoleniem...

Gdzie nie ma sexu i kontrowersji tam muzyka się nie sprzedaje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 24 2010 22:17   
Forum

jak to mawiał pewien bębenek Smile " chcesz posłuchać dobrej muzyki? zrób ją sobie sam! Big Grin

MEMPHIS

===

Profil   Email 
 Cytat 
86bozydar
 czerwiec 25 2010 11:22   
Forum

Ja słucham:

- z rock'a - Joe Satriani
- muzyka chrześcijańska - kościelne pieśni, pielgrzymkowe, TGD i inne

Zapraszam na mój kanał na youtubie gdzie nagrywam i śpiewam piosenki chrześcijańskie:
http://www.youtube.com/user/86bozydar

===

Pozdrawiam Michał

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 25 2010 13:20   
Forum Moderator
Moderator

a ja polecam Marcina Stycznia - piękna muzyczna interpretacja poezji JPII Smile - mama "męczy" mnie nią codziennie z rana Razz

oraz zespół - Porozumienie Smile - styl typowo młodzieżowy z chrześcijańskimi tekstami Smile - naprawdę świetna sprawa, sama jest ich fanką Smile

bożydar - z przyjemnością skorzystam z zaproszenia i gratulacje za odwagę i chęci Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2010 13:44   
Forum

Quote by: 86bozydar

Zapraszam na mój kanał na youtubie gdzie nagrywam i śpiewam piosenki chrześcijańskie:

Nie chce byc zlosliwy jak zawsze, ale szczerze gratuluje odwagi zaladowania takiego materialu do youtube.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 25 2010 16:33   
Forum

Quote by: 86bozydar

Ja słucham:

- z rock'a - Joe Satriani
- muzyka chrześcijańska - kościelne pieśni, pielgrzymkowe, TGD i inne

Michale, no nie źle ;] jeszcze troche pocwiczysz, i za 10 lat bedziesz basistą w Armii ;D
... dużo radości ;D

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 25 2010 17:38   
Forum Moderator
Moderator

Mój syn ostatnio próbuje klasyczne kawałki Metaliki, ogólnie starocie z moich czasów i klasykę rocka. Dzisiejsza muza jest dla niego "za mało muzyczna" Twisted Evil

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Marianna
 czerwiec 25 2010 17:41   
Forum

86bozydar.
A to Ci sie trafilo, bo zaliczam sie do najostrzejszych krytykow muzycznych. Robie wiec co do mnie nalezy.
Na poczatek - postawa. Siedzac w takiej pozycji przepona nie pracuje. Nastepnie - nie spiewaj tak plasko. Jesli to poprawisz uslyszysz roznice.
Jeszcze taka uwaga. Nagranie zawsze mozna powtorzyc. Wiec, do przodu.

Surationa poprosze o nagranie siebie chocby z karaoke. Dla porownania.

Tak przy okazji. Cos wpadajacego w ucho.
http://www.youtube.com/watch?v=wUp7oxOLans<br />

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,46 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty