Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Towarzyskie Nowy wątek Odpowiedz
 muzyka ,-*`*-.,_,.-*`*-
 |  Wersja do druku
Robert
 czerwiec 26 2010 02:28   
Forum

Status: offline

Quote by: Marianna

Surationa poprosze o nagranie siebie chocby z karaoke. Dla porownania.

To zeby skrytykowac wiersz Szymborskiej, musze byc w stanie napisac cos lepszego?

Tez uwazam sie za krytyka muzycznego i tu nie tylko pozycja siedzaca kladzie te "teledyski" na lopatki. Przede wszystkim slabo nastrojona gitara, to ciagle mylenie sie (nie mozna przerwac i nagrac piosenki bez pomylki??), odbijajacy sie ekran komputera w gitarze, widoczne wlaczanie i wylaczanie kamerki (nie mozna przyciac filmiku pozniej?), mowienie dzien dobry bardzo zabawne i sporo innych rzeczy, ktorych mozna sie czepic. Jakbym wszedl na to przypadkowo, to nie wiedzialbym, co o tym myslec. Bozydar nie zalamuj sie, przyjmij moja krytyke konstruktywnie - wiekszosc elementow mozesz poprawic, gdy zwrocisz na nie uwage.

Nie uwierzycie, ale tez mam dwie takie gitary i sobie czasem pogrywam. Nawet chcialem sie zapisac do koscielnej kapeli kilka lat temu, ale po pierwszym spotkaniu zrezygnowalem.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 26 2010 11:26   
Forum

Quote by: suration

Surationa poprosze o nagranie siebie chocby z karaoke. Dla porownania.

To zeby skrytykowac wiersz Szymborskiej, musze byc w stanie napisac cos lepszego?

Tez uwazam sie za krytyka muzycznego i tu nie tylko pozycja siedzaca kladzie te "teledyski" na lopatki. Przede wszystkim slabo nastrojona gitara, to ciagle mylenie sie (nie mozna przerwac i nagrac piosenki bez pomylki??), odbijajacy sie ekran komputera w gitarze, widoczne wlaczanie i wylaczanie kamerki (nie mozna przyciac filmiku pozniej?), mowienie dzien dobry bardzo zabawne i sporo innych rzeczy, ktorych mozna sie czepic. Jakbym wszedl na to przypadkowo, to nie wiedzialbym, co o tym myslec. Bozydar nie zalamuj sie, przyjmij moja krytyke konstruktywnie - wiekszosc elementow mozesz poprawic, gdy zwrocisz na nie uwage.

Nie uwierzycie, ale tez mam dwie takie gitary i sobie czasem pogrywam. Nawet chcialem sie zapisac do koscielnej kapeli kilka lat temu, ale po pierwszym spotkaniu zrezygnowalem.

Zgadza się. Wiele można poprawić. Widać perspektywy. Szczególnie, że słuch masz. Techniczne kwestie. Ale ja naprawdę miałem dużo radości słuchając jak grasz, że sam przed ekranem zacząłem śpiewać i tańczyc Big Grin

Suration
ad tej koscielnej kapeli... na tym pierwszym spotkaniu okazało się, że jednak podczas mszy nie można pogować? Wink

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 26 2010 12:10   
Forum

Quote by: Matija

Suration
ad tej koscielnej kapeli... na tym pierwszym spotkaniu okazało się, że jednak podczas mszy nie można pogować? Wink

Nie moglismy z ksiedzem dojsc do porozumienia. Ja, z religijnych piesni, chcialem sie zgodzic tylko na Stairway To Heaven...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 26 2010 13:28   
Forum

Specjalnie dla Marianny...
http://www.railab2008.republika.pl/songs/01 Suration - Terracotta Army/02 Maybe.doc

Stara piosenka, moze troche infantylna, ale tak wtedy to czulem... Dawno temu... Smile

I jeszcze mp3 innej. Wiem, jakosc koszmarna, glos okropny, ale co tam... :
http://www.railab2008.republika.pl/songs/02 Suration - Flying thoughts/Flying thoughts.mp3

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 27 2010 11:41   
Forum

Suration'ie.
Na poczatek (jak zwykle) zrobie Ci pewien zarzut. Odbicie w gitarze nie jest tu chyba istotne.
Uwazam, ze kazdy powinien skorzysac ze swoich szans, a jesli pracowac to konkretnie i w kieruku celu. Poza tym, muzykowanie na scenie oraz w prywatnie w swoim gronie
to tez roznica. Wiele zalezy od nas - co chcemy osiagnac, na ile sie zaangazowac.
Wpadek muzycznych slyszalam wiele. Po koncercie w Amsterdamie tzw. Madonna powinna byla sie wycofac (przed laty). Poszlam na koncert pianisty, ktorego
posadzono do nienastrojonego fortepianu, a on gral - jakie byly potem owacje na stojaco. Zaskakujace. Koncert absolwentow konserwatorium dla krolowej. Same wpadki.
Nikt nic nie wykonal poprawnie. Za to byly owacje i duma. (Juz starczy przykladow).

To co nazywasz "infantylne" wcale byc takie nie musi. Powiedzmy raczej o prostocie i cale szczescie, ze taka istnieje. Przekaz, zarowno w muzyce, slowie czy obrazie, moze
zawierac sie zarowno w formach prostych jak i bardzo rozbudowanych. Infantylizm owszem istnieje, ale nie bede zasmiecac tego watku.

Dziekuje za linki i chcialabym przeslac cos spowrotem, ale ja ... (Co bylo nie wroci - sila wyzsza).
Tak jest w muzyce i nie tylko, ze zaczyna sie od tego co proste, by moc poszukiwac i rozwijac sie dalej. Wole prostote z charakterystycznym C a d G , niz np. nieudaczne skoki po gryfie
na barowych. Wiesz o czym mowie i otrzymujesz plusa. Jako "krytyk" (poprzednio nie dalam cudzyslowu) podpowiem jedynie, ze gwizd troche przebija, ale calosc brzmi znosnie.
Byly i sa glosy charakterystyczne np. L. Armstrong, E. Bem, ktore mozna w bardzo ladny sposob wykorzystac. ("Moje serce to jest muzyk"). Z Twojego nagrania nie slychac, niestety, mozliwosci glosu. Troche na wydechu.Wstydliwie?
Poczatek i koniec tez sa wazne.
Przyjemny kawalek, tylko nie wiednij.

P.S.
Po wyjsciu z czterech akordow (CeGa7) mozna szukac wiele interesujacych jak w np. "krainie ..." http://www.youtube.com/watch?v=E3bvxmdQlXw
mozna szukac takze ciekawej prostoty jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=FMrAafe7Mns&feature=related#q=Hillsong&st=disco

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 27 2010 14:52   
Forum

podpowiem jedynie, ze gwizd troche przebija, ale calosc brzmi znosnie.
Z Twojego nagrania nie slychac, niestety, mozliwosci glosu. Troche na wydechu.Wstydliwie?

Tak, gwizd przebija, a glos za slaby. Nie slychac jego mozliwosci, bo zwyczajnie ich nie mam. Smile Tak jak mowilem - jakosc nagrania i wykonania jest straszna. Wolalbym zatem tylko wiedziec, czy piosenka Ci sie podobala.

Przyjemny kawalek, tylko nie wiednij.
[/p]

Niestety juz zwiedlem. Ostatnia piosenke napisalem w 2007...

PS. Dzieki za linki Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 28 2010 02:05   
Forum

Oczywiscie Suration'ie, Pavarotti'm nie zostaniesz!!! Martwisz sie? Ja nie. Wink Big Grin
Przez jakosc nie slysze wszystkiego co powinnam, ale nie zaslaniaj sie nagraniem podajac wlasna opinie. Byc moze jest cos co ja znam, a Ty nie. Samo wyjasnianie na forum to zbyt malo. Zreszta. Czy moglbys dokonac pewnego porownania i zastanowic sie - nie na darmo puszczam posty, a palcem nie moge pokazac. Czekam na druga wrsje!

Tak. Piosenka jest przyjemna. Prosta i wymowna. Dlatego tez jestem zaskoczona, ze nie robisz juz nic w tym kierunku.

P.S. Mam prosbe. Czy moglabym sie w jakis sposob zapoznac z tym co do tej pory napisales?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 28 2010 05:12   
Forum

P.S. Mam prosbe. Czy moglabym sie w jakis sposob zapoznac z tym co do tej pory napisales?

Zanudzisz sie... Musze ktoregos dnia jeszcze to wszystko poprzebierac, pousuwac bledy z angielskich tekstow i takie tam.
http://www.railab2008.republika.pl/songs/songs.html
Teraz jak patrze na niektore, to mi sie nie podobaja...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 28 2010 23:18   
Forum

Quote by: suration

Specjalnie dla Marianny...
http://www.railab2008.republika.pl/songs/01 Suration - Terracotta Army/02 Maybe.doc

Stara piosenka, moze troche infantylna, ale tak wtedy to czulem... Dawno temu... Smile

I jeszcze mp3 innej. Wiem, jakosc koszmarna, glos okropny, ale co tam... :
http://www.railab2008.republika.pl/songs/02 Suration - Flying thoughts/Flying thoughts.mp3

Korzystając z okazji, ze upubliczniłeś nie tylko na wyłączność Marianny, przesłuchałem sobie tego drugiego flying thoughts.
Wiesz nawet miła piosenka. Słuchając wyobrażałem sobie jakiegoś samotnego cowboya na konia podróżujacego ku zachodzącemu słońcu Big Grin
Mimochodem też nasunęł mi się kawałek Ryan Adams - desire... podoba mi sie prostota tego utworu. Nawet cisza i przerwy w tym utworze czuje się wybitnie jako muzykę Smile .

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 29 2010 04:37   
Forum

Matija, ciesze sie, ze Ci sie spodobal ten kawalek. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 29 2010 05:25   
Forum

Nawet cisza i przerwy w tym utworze czuje się wybitnie jako muzykę

Tak. Kazda cisza ma swoje znaczenie, kazda pauza bierze udzial w grze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 14 2010 20:11   
Forum

Zapraszam na koncerty najlepszego - moim zdaniem zespołu grającego chrześcijańskiego rocka i to mocnego, metalowo-czadowego 2TM2,3 zwanego Tymoteusz :
Broczyno "lotnisko" k. Czaplinka - 21 sierpnia 2010, godz. 21:00 (koncert czadowy)
Koncert w ramach Boskiego Festiwalu - XIII Sejmiku Młodzieży, wstęp wolny, więcej na www.boskifestiwal.pl

Poznań, Eskulap - 10 października 2010 (koncert czadowy)

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 24 2010 22:44   
Forum Moderator
Moderator

Zachęcam do posłuchania. Wpada w ucho Wink

Flogging Molly- To Youth (My Sweet Roisin Dubh)

Można znaleźć na YouTube

Zdrówka!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Rox
 sierpień 26 2010 20:41   
Forum

Enter - doom metal (nie jakiś gotyk, bo tak gotyku nie ma)
Mother Earth - celtycki metal (nie ma tam żadnego gotyku, bo gotyk to nie są chóry wiesz...)
The Silent Force - celtycki metal (nie kłóć się ze mną, że pop bo tak nie jest, posłuchaj The Swan Song, chyba że jak większość pseudo-fanów nawet tej piosenki nie znasz)

Znam każdy utwór Within Temptation, niemalże na pamięć. I mogę Ci powiedzieć, że mało to ma wspólnego z doom metalem. Od tego jest Type O Negative bądź After Forever. WT to metal SYMFONICZNY. A metal celtycki? To chyba wymysł zrodzony w twojej główce.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 sierpień 27 2010 14:54   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

A jakbym przyjechała to kto by poszedł ze mną????
Może Rafiego da się wyciągnąć!!!

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 28 2010 11:46   
Forum

Quote by: paraklet

Ja będę a Rafiego zabierzemy jak dostanie zgodę od lekarza Smile
kto z nami?

===

Cytat 
xxx
 sierpień 29 2010 13:43   
Forum

To może ja coś od siebie dorzucę.

Na początek może The Syntetic i "niewidzialny templariusz".

http://www.youtube.com/watch?v=3Psr2H9A90A&feature=related

A teraz na poważnie, coś ładnego:

http://guzolka.wrzuta.pl/audio/aRMMvw5HXyQ/zespol_wokalny-praeter_rerum_seriem_communio-lux_aeterna-1583r.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 03 2010 11:32   
Forum

Quote by: Pius

To może ja coś od siebie dorzucę.

Na początek może The Syntetic i "niewidzialny templariusz".

http://www.youtube.com/watch?v=3Psr2H9A90A&feature=related

A teraz na poważnie, coś ładnego:

http://guzolka.wrzuta.pl/audio/aRMMvw5HXyQ/zespol_wokalny-praeter_rerum_seriem_communio-lux_aeterna-1583r.

http://www.youtube.com/watch?v=DlzNRywOe9Q&feature=related to jednak jest niewidzialny templariusz, wtedy zle mi sie wkleiło.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 30 2010 20:32   
Forum

Quote by: paraklet

Ja będę a Rafiego zabierzemy jak dostanie zgodę od lekarza Smile
kto z nami?

Frown Frown Frown
Koncert w Eskulapie znowu odwołany - przykro mi
ale okazja kiedyś jeszcze będzie do spotkania

===

Cytat 
piotr.
 październik 11 2010 23:42   
Forum

Z ekumenicznym pozdrowieniem

http://www.youtube.com/watch?v=2UN35U5xFZM

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
fovorek
 maj 03 2011 18:57   
Forum

ziomki, przesłuchajcie sobie zajebistego rapu, pejus może być ale skończył się pokazując swe prostactwo i dresiarstwo. Oprócz tego to jakie najbardziej mi gatunki dacie do przesłuchania?? bo już nie mam czego słuchać. Dajcie jakieś wskazówki

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 maj 05 2011 08:36   
Forum

Polecam muzykę dla ducha i duszy (proszę kliknąć w obrazek i można słuchać).

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,60 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty