Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECNEJ POMOCY
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 styczeń 09 2006 11:44   
Forum

Status: offline

Quote by Rafi F:
Kochajcie i róbcie co chcecie.

Znajome ?

Róbta co chceta bez narkotyków, bez przemocy, w miłości. Czy to przesłanie szatana ?

KOCHAJCIE - to słowo ogranicza. A Owsiak jego nie używa. Więc "róbta, co chceta" bez ograniczeń".

Quote by Rafi F:
No i odpowiedz Marcinie kogo autorstwa biblię szatana czytasz, po co to Tobie chrześcijanowi i czy dażysz ją takim autorytetem, że przez jej pryzmat świat oceniasz ?

"Biblię Szatana" napisał La Vey - tylko on jeden. Nie czytam jej, ale podstawowe twierdzenia i chrześcijanin powinien znać, by stanać do walki z ideologią satanistyczną. Jak się podstaw nie zna, podstawowych twierdzeń, to się jest jakby bezbronnym. Stare twierdzenie mówi, że wroga należy najpierw poznać.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 12:39   
Forum

Reguly, z Twoich odpowiedzi jasno wynika że kierujemy się kompletnie różnymi systemami wartosci, więc dalszą dyskusję uważam za bezsensowną. Mogę rozmawać o odcieniach szarości z osobą, która podobnie widzi białe i czarne. 10 przykazań to dla mnie podstawa, więc sorki...
Chyba nie zrozumiałeś, dlaczego nie przyłożę ręki do 90% (ani do 99.99%).
Przeczytaj jeszcze raz: gdyby nie sprzęt WOŚP, moje dziecko leczone byłoby LEPIEJ.
Niestety, choć to niepopularny pogląd, uważam, że w Polsce pracy nie mają ci, którym się albo nie chce pracować, albo ci, którym nie chce się kształcić i uelastycznić (sama wykonuję zawód zupełnie inny od profilu mojego wykształcenia. trzeba będzie, przebranżowię się znowu).
Nie teoretyzuję. Poza UE własnośc prywatna i wolnośc obywateli jest szanowana w o wiele większym stopniu. Patrz np. (ale nie tylko) USA. Wpływ na system mam: uczciwie pracuję, głosuję zgodnie z moimi przekonaniami i codziennie modlę się o zmiany w kraju na lepsze.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 12:46   
Forum

Taaaa... Lepiej dać proboszczowi na nową brykę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 13:13   
Forum

Napisałaś:
"Córka korzystała ze sprzętu kupinego przez WOŚP. Ale nawet to nie przekonało mnie do dawania."
oraz
"Ja nie zastanawiałabym się w ogóle, bo nie zrobiłabym wszystkiego. Są wartości ważniejsze niż życie moje czy nawet mojego dziecka."

Dlaczego w takim razie skorzystałaś ze sprzętu kupionego przez WOŚP??? Powinnaś zabronić lekarzom używania sprzętu od WOŚP.
Dawać nie chcesz ale korzystać i owszem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 13:28   
Forum

Jj - gdybym wiedziała i mogła nie skorzystać, nie skorzystałabym.
Nie chcę ani dawać, ani korzystać. Jestem wolna.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 09 2006 14:09   
Forum

Quote by Rafi F:Jakie to wartości sprzeczne promuje ? Przyciąga młodzież, która by szeroko omineła chóry gospel, a kościół często tylko na planie miasta widzi. Trąbi przy tym : żyjcie bez narkotyków, żyjcie bez przemocy, żyjcie w miłości. Rzeczywiście idee sprzeczne z chrześcijaństwem.
HK traktuje przy tym jak tanie stołówki. I nie widzę w tym nic złego, tak jak i Paweł nie widział. Księży toleruje, ale z jakimikolwiek kościołami nie chce mieć za dużo do czynienia.
Jest niezależny od państwa i jakiegokolwiek kościoła. I chce to utrzymać. Aż tak trudno to przełknąć ?

Chrystus nie mówił "Róbta co chceta!" Dla mnie te hasło można interpretować tylko jednoznacznie: rób wszystko, na co masz ochotę, nawet bierz narkotyki, pij hektolitrami alkohol, puszczaj się wszędzie i z każdym. Chrystus tego nie uczył.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 09 2006 14:16   
Forum

Quote by reguly:
Poza tym "róbta co chceta"

ja bym tylko dodal "nie krzywdzac przy tym innych" i wioooo.

I. Owsiak nie dodaje.
II. A co z krzywdzeniem samego siebie?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 09 2006 14:22   
Forum

Quote by Edith:Niestety, choć to niepopularny pogląd, uważam, że w Polsce pracy nie mają ci, którym się albo nie chce pracować, albo ci, którym nie chce się kształcić i uelastycznić (sama wykonuję zawód zupełnie inny od profilu mojego wykształcenia. trzeba będzie, przebranżowię się znowu).

Dokładnie! Mój Tato ma średnie wykształcenie bez kierunku, ale pracował jako kolejarz, nauczyciel matematyki i fizyki(kiedyś prawo pozwalało uczyć bez wyższego wykształcenia), a dzisiaj ma własną firmę zajmującą się kanalizacjami. Rzeczy ze sobą się nie kleją, ale Tato potrafił się przekwalifikować i jakoś dobrze sobie radzi i żyjemy na dobrym poziomie. Trzeba chcieć. Praca jest, trzeba jej porządnie poszukać.

Obecne postawy są skutkiem 44 lat komuny i tego, że państwo wszystkim dawało pracę. "Czy się stoi, czy się leży, 2 000 się należy."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dominika
 styczeń 09 2006 15:16   
Forum

Ja kilka zeta co roku daję na Orkiestrę. Uważam że jest to całkowicie słuszne. Na Woodstocku nie byłam. Myślę że to przez Radio Maryja ta impreza zaczęła być w jakiś sposób piętnowana. A Caritas wcale taki święty nie jest, ale świecę ich co roku kupuję. A tak na marginesie, to zgadzam się z dwoma ostatnimi zdaniami Mateusza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 16:37   
Forum

Edith

Quote by Edith: Jj - gdybym wiedziała i mogła nie skorzystać, nie skorzystałabym.
Nie chcę ani dawać, ani korzystać. Jestem wolna.

Ale skorzystałaś. Plucie teraz na tych dzięki, którym być może uratowano życie Twojemu dziecku jest po prostu żenujące.

Ale jak rozumiem Ty chcesz być sama dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem. Tylko, że to nie ma nic wspólnego z wolnością. To zwykły egoizm.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 17:01   
Forum

Jak czytam ile pieniędzy "marnuje" WOŚP na chorych to mnie trafia. Przecież za te pieniądz można by ze dwie albo i trzy Świątynie Opatrzności wybudować. Albo ze sto pomników wiadomo kogo

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 17:10   
Forum

"Arcybiskup podziękował Wielkiej Orkiestrze
PAP 14:20
Słowa wdzięczności i uznania skierował w niedzielę abp Józef Życiński do wolontariuszy i ofiarodawców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Metropolita lubelski powiedział, że prowadzący zbiórkę młodzi ludzie to właśnie Pokolenie Jana Pawła II. "

http://wiadomosci.wp.pl/kat,44234,wid,8145897,wiadomosc.html

No to nie rozumiem o co chodzi? Pokolenie JPII czy narkomani i sataniści?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 17:12   
Forum

Jj - nikt tutaj nie napisał, że WOŚP marnuje pieniądze na chorych. Marnuje je na inne rzeczy. Dyskusja jest o "pobocznej" działalności WOŚP.
Przeczytaj moje posty - w którym pluję na kogokolwiek?
Życia mojemu dziecku nie uratowano, bo zagrozenia - jak wykazało toczące się postępowanie nie było - natomiast zmarnowano zdrowie. Nie jest to miejsce na dokładne przytaczanie faktów medycznych. Napisałam, że korzystanie ze sprzętu WOŚP nie przekonało mnie do tej zbiórki. To powinno wystarczyć.
Odnoszę wrażenie, że nie próbujesz mnie zrozumieć, wyciągasz nieuprawnione wnioski (patrz post o marnowaniu pieniędzy), i odnosisz się do mnie nieżyczliwie, bo moje myslenie nie jest "poprawne politycznie" (a dawanie na WOŚP - tak).

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 19:22   
Forum

Quote by Edith: Przeczytaj moje posty - w którym pluję na kogokolwiek?

Edith. Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem:

"Nie dałam, nie daję i nie dam. Wielkie dobro nie usprawiedliwia wydawania pieniędzy na zło - nawet na "mniejsze" od dobra. "

"Naprawdę nie kumasz, co jest złego w Woodstocku?
Co z tego że Owsiak MÓWI o zyciu bez narkotyków, skoro nie od dziś wiadomo, że Woodstock to żniwa dla dealerów? Tak samo z sektami... Poza tym "róbta co chceta" jest głośniejsze od cichutkich antynarkotykowych czy antyalkoholowych hasełek. a "róbta co chceta" to także "bierzta co chceta..."" Swoją drogą powiedziałbym, że to jest NIEUPRAWNIONY wniosek.

I szczyt wszystkiego:
"Przeczytaj jeszcze raz: gdyby nie sprzęt WOŚP, moje dziecko leczone byłoby LEPIEJ."
BEZ KOMENTARZA.

Zarzucasz mi, że jestem nieżyczliwy wobec Ciebie. Nic podobnego. Po prostu nazywam rzeczy po imieniu. Przeczytaj uważnie swoje posty. "Życzliwość" i "obiektywizm", które się z nich wylewają po prostu powalają.

Co do poprawności politycznej. To chwała ludziom, którzy chcą swoje ciężko zarobione pieniądze wydać na coś innego niż kolejny pomnik wiadomo kogo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 19:39   
Forum

Obiektywne są fakty. Nie widzę niczego nieżyczliwego w ich opisywaniu. A starałam się, czytając Cię.
Moje dziecko byłoby leczone lepiej, mam na to "papiery" i to od lekarzy z tej samej Izby Lekarskiej.
To, co zapisane jest w statucie WOŚP także jest faktem. Poza tym, czy ja gdzieś twierdzę, że to, co piszę, jest obiektywne?
Wniosek jest uprawniony - faktami właśnie.
Czy "coś innego" to musi być WOŚP? Wspieram regularnie tzw. szczytne cele - ale ani WOŚP, ani pomniki. Ale najpierw uważnie czytam, na co te pieniądze idą, jaki % jest przeznaczony na cele statutowe, a jaki na np. administrację itd.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 19:50   
Forum

Quote by Edith: Obiektywne są fakty. Nie widzę niczego nieżyczliwego w ich opisywaniu. A starałam się, czytając Cię.
Moje dziecko byłoby leczone lepiej, mam na to "papiery" i to od lekarzy z tej samej Izby Lekarskiej.
To, co zapisane jest w statucie WOŚP także jest faktem. Poza tym, czy ja gdzieś twierdzę, że to, co piszę, jest obiektywne?
Wniosek jest uprawniony - faktami właśnie.
Czy "coś innego" to musi być WOŚP? Wspieram regularnie tzw. szczytne cele - ale ani WOŚP, ani pomniki. Ale najpierw uważnie czytam, na co te pieniądze idą, jaki % jest przeznaczony na cele statutowe, a jaki na np. administrację itd.

Im dłużej Cię czytam tym mniej rozumiem. Chociaż nie. Rozumiem. Tam gdzie wkracza ideologia tam nie ma miejsca na... inne rzeczy. Mam tylko nadzieję, że Twoje dzieci nie będą musiały cierpieć gdy okaże się, że polskie szpitale mają sprzęt wyłącznie z WOŚP (bo Państwo zajęło się budową świątyń i pomników wiadomo kogo).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 19:59   
Forum

Oj, chyba masz obsesję na punkcie pomników... (żart!)
Poważnie: po dwu porodach w NFZetowskiej placówce, jak już pisałam, przymierzam się do uniknięcia kolejnego. Na razie nie mam na to środków, ale mam na nie nadzieję...
Gdyby mojemu dziecku rzeczywiście coś groziło, to, mimo, że jak napisałam, nie zrobiłabym "wszystkiego", zrobiłabym to, co mogę najlepszego - przede wszytskim nie leczyła w "uspołecznionej" tzw. służbie zdrowia.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 20:24   
Forum

Quote by Edith: Oj, chyba masz obsesję na punkcie pomników... (żart!)

Dziwisz się? WOŚP jest w stanie zebrać 25-30 mln PLN, a nasze władze chcą lekką ręką wydać 100 mln na Świątynie, 22 mln na jedynie słuszne uczelnie i nie wiadomo ile na kolejne pomniki. Wiadomo kogo.

Ciebie może stać, żeby "uciec" od publicznej służby zdrowia. A co z tymi, którzy nie mogą sobie na to pozwolić? Oni mogą liczyć tylko na ludzką litość. I WOŚP. Póki co. Jeśli wierzyć jedynej stacji, która mówi prawdę odpowiednie czynniki znajdą co trzeba i WOŚP może mieć niedługo kłopoty. Chyba, że Jurek zmieni nazwę na WOŚP im. Wiadomo kogo i przekaże90% na budowę Świątyni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 20:31   
Forum

Są także inne fundacje, stowarzyszenia itp organizacje, na które można liczyć. A ty piszesz, jakby WOŚP była jedyna. I nie jestem milionerką, zapewniam. Nie zawsze stać mnie np. na prywatnego dentystę. Też pewnie zwróciłabym się do jakiejś organizacji, kościoła, znajomych, rodziny...

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 styczeń 09 2006 20:37   
Forum

Quote by Edith: A ty piszesz, jakby WOŚP była jedyna.

A Ty piszesz jakby każda była lepsza od WOŚP.

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 styczeń 10 2006 01:16   
Forum

Jj ...popieram Cie !

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 10 2006 08:30   
Forum

Quote by Edith: Reguly, z Twoich odpowiedzi jasno wynika że kierujemy się kompletnie różnymi systemami wartosci

Najwyrazniej - przypuszczam ze przez podobne podejscie SJ zakazuja transfuzji krwi (nawet tam gdzie nie da sie zastosowac srodkow krwioozastepczych)...

więc dalszą dyskusję uważam za bezsensowną.

Zgoda... Generalnie podobna dyskusja pojawia sie z kazda kolejna zbiurka WOSP, wiec zapewne nic nowego tu nie wymyslimy...

Mogę rozmawać o odcieniach szarości z osobą, która podobnie widzi białe i czarne.

JW... juz wczesniej dalas wyraznie do zrozumienia, ze w przeciwienstwie do mnie, dla ciebie zycie i zdrowie wlasnego dziecka nie stanowi najwyzszej wartosci... Proste, krotkie pytanie: czy gdyby zaistniala taka potrzeba, bylabys w stanie poswiecic zabwienie wlasnej duszy dla zbawienia duszy swojego dziecka?

Przeczytaj jeszcze raz: gdyby nie sprzęt WOŚP, moje dziecko leczone byłoby LEPIEJ.

...albo wcale.

Niestety, choć to niepopularny pogląd, uważam, że w Polsce pracy nie mają ci, którym się albo nie chce pracować, albo ci, którym nie chce się kształcić i uelastycznić (sama wykonuję zawód zupełnie inny od profilu mojego wykształcenia. trzeba będzie, przebranżowię się znowu).

...rece opadaja. Pewnie bezdomni tez nie maja domow bo zawsze mozna wziasc kilka desek i sobie zbic jakas bude albo sie wyniesc do lasu i zbudowac ziemianke (zawsze tez zostaje kartonowe pudlo)? Twoja powyzsza wypowiedz jest wrecz tak genialna, ze nalezaloby teraz zwolnic cala mase socjologow, pracownikow socjalnych, zlikwidowac urzedy pracy i czesc rzadu zajmujacych sie tym problemem... w koncu to banda zwyczajnych darmozjadow skoro rozwiazanie jest tak banalnie proste. Ty nie odrozniasz odcieni szarosci - najwyrazniej dla ciebie cos jest albo biale albo czarne.

Nie teoretyzuję. Poza UE własnośc prywatna i wolnośc obywateli jest szanowana w o wiele większym stopniu. Patrz np. (ale nie tylko) USA.

Nooom, najbardziej w USA (choc to nie UE)... bezrobotnych i bezdomnych nie ma tam zapewne zupelnie... tylko o co sie tak burzy ta cala banda alterglobalistow?

Wpływ na system mam: uczciwie pracuję, głosuję zgodnie z moimi przekonaniami i codziennie modlę się o zmiany w kraju na lepsze.

Wlasnie widac z jakim efektem... albo jakims czynnik z wymienionych przez ciebie szfankuje.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 10 2006 08:35   
Forum

Quote by mateuszwroc:II. A co z krzywdzeniem samego siebie?

A co z samostanowieniem?

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 10 2006 08:37   
Forum

Quote by Edith:i mogła nie skorzystać, nie skorzystałabym.

a kto ci bronil nie skorzystac?

??? Pijesz do tej swojej wczesniejszej wypowiedzi "Zresztą sprzęt był wykorzystywany źle, dziecko rehabilitowałam potem 8 miesięcy (oczywiście to wina lekarzy, nie sprzetu)."? I nadal twierdzisz, ze starasz sie byc obiektywna?

===

Cytat 
Edith
 styczeń 10 2006 08:55   
Forum

Pewnie bezdomni tez nie maja domow bo zawsze mozna wziasc kilka desek i sobie zbic jakas bude albo sie wyniesc do lasu i zbudowac ziemianke (zawsze tez zostaje kartonowe pudlo)? Twoja powyzsza wypowiedz jest wrecz tak genialna, ze nalezaloby teraz zwolnic cala mase socjologow, pracownikow socjalnych, zlikwidowac urzedy pracy i czesc rzadu zajmujacych sie tym problemem... w koncu to banda zwyczajnych darmozjadow skoro rozwiazanie jest tak banalnie proste. Ty nie odrozniasz odcieni szarosci - najwyrazniej dla ciebie cos jest albo biale albo czarne.

Nooom, najbardziej w USA (choc to nie UE)... bezrobotnych i bezdomnych nie ma tam zapewne zupelnie... tylko o co sie tak burzy ta cala banda alterglobalistow?

Wlasnie widac z jakim efektem... albo jakims czynnik z wymienionych przez ciebie szfankuje.

- sprawdź w opracowaniach tychze socjologów itd itp ilu bezrobotnych pracuje na czarno, ilu odmawia przyjęcia ofert (widać nie głodują), ilu wybrzydza na oferowane im bezpłatne kursy pozwalające zmienić zawód; ilu bezdomnych uważa, ze jest OK, nie chce przeprowadzic się do schroniska, bo tam trzeba pracować na rzecz ogółu, nie pić, nie żebrać, myć się itd

- porównaj jakie jest bezrobocie w USA a jakie w UE, zwłaszcza w "nowej" UE

- robię to, co jest w moim zasięgu. I staram się nie narzekać.

A co do samostanowiena i samokrzywdzenia - czy naprawdę ZAWSZE ta krzywda dotyka TYLKO danego człowieka?

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 10 2006 15:21   
Forum

Quote by Edith:sprawdź w opracowaniach tychze socjologów itd itp ilu bezrobotnych pracuje na czarno, ilu odmawia przyjęcia ofert (widać nie głodują), ilu wybrzydza na oferowane im bezpłatne kursy pozwalające zmienić zawód; ilu bezdomnych uważa, ze jest OK, nie chce przeprowadzic się do schroniska, bo tam trzeba pracować na rzecz ogółu, nie pić, nie żebrać, myć się itd

Jako absolwentowi wyzszej uczelni po kierunku Praca Socjalna z grubsza wiem jaki oni stanowia procent ogolu w srod tych bezdomnych i bezrobotnych... a ty?

- porównaj jakie jest bezrobocie w USA a jakie w UE, zwłaszcza w "nowej" UE

a ty porownaj jeszcze powszechnosc sluzby medycznej...

robię to, co jest w moim zasięgu. I staram się nie narzekać.

Wlasnie widac...

A co do samostanowiena i samokrzywdzenia - czy naprawdę ZAWSZE ta krzywda dotyka TYLKO danego człowieka?

Jesli mowimy o robieniu co chcemy byleby przy tym nie krzywdzic innych, i w tym zakresie krzywdzimy samych siebie, to z przyjetego zalozenia/definicji zawsze.

===

Cytat 
Kacper Światłowski
 styczeń 12 2006 13:19   
Forum

W minioną niedzielę na Polskę wyruszyło 120 tysięcy pomocników "najbardziej radosnego zbieracza podatków", jak Jerzego Owsiaka nazwał Jakub Wygnański. Chodzi oczywiście o XIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która ma na celu zebranie pieniędzy z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla państwowych szpitali i przychodni.

W skali kraju nie są to jakieś znaczące kwoty, ale w tym przypadku nie tyle chodzi o pieniądze, co o socjotechnikę. Rzecz w tym, że na zakupy sprzętu medycznego rząd już raz podatki zebrał, więc gdyby wystąpił z żądaniem dodatkowego podatku, lud mógłby się zbuntować. Jeśli jednak zrobi to w formie odlotowej zabawy, to lud nie tylko, że się nie buntuje, ale jeszcze na ochotnika biega z puszkami, do których inni wrzucają datki - nie na "państwo", uchowaj Boże. Nie na "państwo", tylko "na dzieci". A któż ośmieli się nie dać "na dzieci", w dodatku dzieci biedne i chore? Mało który zatwardzialec nie ustąpi wobec tak bezczelnego, moralnego szantażu, a jeśli nawet nie ustąpi, to przecież nie będzie się chwalił.

Stanisław Michalkiewicz
calosc: http://www.nczas.com/?a=show_article&id=2939
a w srodku - Czy WOSP dziala z naruszeniem prawa?

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 12 2006 15:51   
Forum

Quote by swiatlo:Rzecz w tym, że na zakupy sprzętu medycznego rząd już raz podatki zebrał, więc gdyby wystąpił z żądaniem dodatkowego podatku, lud mógłby się zbuntować. Jeśli jednak zrobi to w formie odlotowej zabawy, to lud nie tylko, że się nie buntuje, ale jeszcze na ochotnika biega z puszkami, do których inni wrzucają datki - nie na "państwo", uchowaj Boże.

W ten sposob mozna to odniesc do wiekszosci akcji harytatywnych...

===

Cytat 
rys
 styczeń 12 2006 22:23   
Forum

Quote by Edith: Irku, polecam lekturę statutu WOŚP.
Nie dałam, nie daję i nie dam. Wielkie dobro nie usprawiedliwia wydawania pieniędzy na zło - nawet na "mniejsze" od dobra. Za skandaliczne uważam hasło "czy ktoś zrobił więcej".
To przede wszystkim. Poza tym zrobiła się w Polsce taka chora sytuacja, kiedy NFZ (chory sam z siebie) ustalając budzet, zakłada, ze WOŚP dołozy dla szpitali, więc pieniądze mogą nadal "iść w komin" czyli ginąć w systemie. Polacy wrzucą do skarbonek i będzie OK (informacja prywatna od dyrekcji jednego z wrocławskich szpitali).
Są w Polsce organizacje, które lepiej gospodarują pieniędzmi.
dla jasności: jestem matką trójki dzieci (trzecie pod sercem). Córka korzystała ze sprzętu kupinego przez WOŚP. Ale nawet to nie przekonało mnie do dawania. Powtarzam: Wielkie dobro nie usprawiedliwia zła, które dzieje się "przy okazji".

Szkoda, wielka szkoda!!! moje dzieci ani wnuki nie korzystają z żadnego sprzętu WOŚP a ja daję co rok daje i będę dawała.Jeżeli nie dajesz dlaczego osmielasz sie korzystać z tego sprzętu hmmmm.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 styczeń 12 2006 23:32   
Forum

Quote by irek_po: Co o niej sądzicie?

popieram.

jak ktoś nie popiera, to trudno, przecież nie musi.
ale zachęcanie do ignorowania tego przedsięwzięcia jest dziwne.

argumentowanie tego tym, że 10% [nie 10%, a odsetki, o tym już było] idzie na "zły" Przystanek Woodstock, jest nie do końca sensowne. bo myślę, że gdyby nie było Przystanku, to zapał WOŚP-owców byłby mniejszy.

co do tego, że Jurek Owsiak śmie się przyznawać do popierania Przystanku i że "jak mu nie wstyd" tak otwarcie to robić... czyżby szczerość była wadą?

widać hipokryzja jest w naszym społeczeństwie łatwiej akceptowana.

co do ISKCon-u, to to nie jest hinduizm, tylko jakiś neohinduizm w wersji dla świata zachodniego... podobno nawet indyjscy hinduiści uważają krisznaitów za dziwną sektę. ale to nie ten temat.
jest tania stołówka - i jednocześnie dobre wegetariańskie jedzenie - to bardzo dobrze.

oczywiście, WOŚP nie jest jedyną organizacją charytatywną w Polsce. ale należy do najlepiej rozpoznawanych. i trzeba to wykorzystać, a nie narzekać na to, że przy okazji Owsiak głosi zasadę "róbta co chceta". równocześnie - wcale nie "cichutko" - dodaje: "miłość, przyjaźń, muzyka".

do końca świata i jeden dzień dłużej!

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,26 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty