Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECNEJ POMOCY
 |  Wersja do druku
kobieta
 styczeń 13 2006 18:06   
Forum

Status: offline

A gdyby Owsiak powiedział szczerze, że zbiera na organizację przystanku Woodstock i propagowanie muzyki, na utrzymanie fundacji, druk materiałów, a około 50 procent na sprzęt do szpitala??
Czy ma to znaczenie dla dającego? I jaki jest naprawdę cel zbiórki?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 13 2006 18:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kobieta: A gdyby Owsiak powiedział szczerze, że zbiera na organizację przystanku Woodstock i propagowanie muzyki, na utrzymanie fundacji, druk materiałów, a około 50 procent na sprzęt do szpitala??
Czy ma to znaczenie dla dającego? I jaki jest naprawdę cel zbiórki?

Witam na forum
Właśnie pisze i mówi otwarcie i głośno, że 90% idze dokładnie i tylko na sprzęt, 10% na organizację wszystkiego i poniesione koszty, a odsetki od całości na Woodstock. Jaki jest cel zbiórki ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Myszeczka
 styczeń 13 2006 19:17   
Forum

Myszeczka tak jak co poniektórzy jest za Orkiestrą chociaż jej dzieci są juz takie trochę starsze . Póki państwo jest niewydolne to każda taka inicjatywa jak WO jest potrzebna.Ktoś musi zadbać o sprzęt w szpitalach zamiast dbać o stołki i pałace do ustawiania biurek.A dla tych,którzy zazrzucają Owsiakowi nierozliczanie się i wywalanie pieniędzy na Przystanek polecam internet jak też radio i tv gdzie Owsiak wyrażnie podaje gdzie,ile na co i za co wydano zebranych pieniędzy.A niestety trzeba tu powiedziec,że niektóre tego typu organizacje nie mają tego zwyczaju.
Owsiak kłuje w oczy wiele osób swoją charyzmą, umiejętnością porwania dla prawdziwie dobrego celu mnóstwa ludzi,którzy na dokładkę robią to za frico.Jak nie można Owsiaka ugryżć z jednej strony to może by tak z drugiej mu dowalić?
Na pewno są tu osoby pamiętające początki Monaru-te nagonki,wrzaski nie tylko od ludzi potocznie okreslanych jako "prości"ale i ze strony mediów, Kotański i tak robił swoje .bo miał siłę ducha,charyzmę i wiedział,że tak trzeba(bo bylo trzeba zacząć coś robić).No i co się dzieje z Monarem gdy zabrakło Kotana?
Oby Orkiestra grała jak najdłużej i nie zabrakło jej Owsiaka-nawet w tych obśmianych tu przez kogoś okularkach,koszuli i portkach.
RAFI F JAK TO NIE WIESZ JAKI JEST CEL?!ORKIESTRA GRA PO TO ABY ZAROBIĆ NA PRZYSTANEK-proste. nie?
Ja uważm,że nie należy do wszystkiego dorabiać "diabelskich kopyt" bo w Orkiestrze nie chodzi o Przystanek tylko o dobro dzieci.Pamiętajmy o tym zanim osądzimy innych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 styczeń 13 2006 19:59   
Forum

Pan Owsiak dopiero po ujawnieniu informacji, że za pieniądze zebrane na szpitale organizuje swoje akcje ideologiczne zaczął o tym mówić ( jakoś dwa lata temu).
Przedtem wyzywał ludzi, którzy próbowali o tym mówić od oszołomów. Wybaczcie mi, ale jakoś mu nie ufam.
A to wypływa z obserwacji i słuchania tego co i jak mówi.
A już tegoroczne hasło: czy ktoś zrobił więcej - jest zupełnie nie do przyjęcia. Nie odmawiam nikomu prawa do dawania nabijania się w butelkę i zapewniania sobie dobrego samopoczucia, przez udawanie, że po chrześcijańsku robi coś dobrego.
Wystarczy poczytać Ewangelię - nie trąb po ulicach, jaki to jesteś dobry. Już odebrałes swoją nagrodę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Myszeczka
 styczeń 14 2006 17:34   
Forum

Oczywiste jest,ze kazdy dający na Orkiestrę i na każdą inną medialną zbiórkę -pajacyki,świece Caritasu daje po to aby poprawić sobie w jakimś stopniu samopoczucie i udawać,że się coś zrobiło,ale żeby zaraz pisac o nabijaniu w butelkę?Przeciez ludzie dają pieniądze DOBROWOLNIE.Najłatwiej jest krytykowac i zarzucać,że jest tak,a powinno być inaczej.Jeśli ktoś tak uważa to powinien się włączyć w wybraną przez siebie akcję charytatywną i postarać się coś zmienić i pokazać,że mozna inaczej i lepiej.Inaczej krytyka jest nie na miejscu i jest niezgodna z miłością chrześcijańska .
Co do trąbienia po ulicach to Myszeczka jakoś nie zauważyła aby ludzie z Orkiestry latali i trąbili-cała impreza rozgrywa się w jeden dzień,mówi się o niej w mediach(nienachalnie) parę dni wcześniej i po,a potem grzmi na nieszczęsny Przystanek zanim nawet zostanie ustalony termin i miejsce.Myszeczka nie jest za przystankiem ani przeciw bo po prostu nie wie co jest takiego w tego typu koncertach ciekawego.Mogę napisac tylko jedno-byłam w ub.roku na wczasach w czasie Przystanku i razem z młodzieżą jadacą na Przystanek jechałam pociągiem.Po fakcie czytałam horrory w gazetach i sluchałam w tv i radio.Pociąg,którym jechałam był cały,młodzież może trochę głośna ale TRZEŹWA I NIENAĆPANA.W takim dużym skupisku ludzi zawsze trafi się "parszywa owca" ale czy to powód do odsądzania od czci i wiary Owsiaka?
Co do hasła to chyba jest to smutna prawda.
Poadrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 15 2006 00:03   
Forum

Za Myszeczką - "Oczywiste jest,ze kazdy dający na Orkiestrę i na każdą inną medialną zbiórkę -pajacyki,świece Caritasu daje po to aby poprawić sobie w jakimś stopniu samopoczucie i udawać,że się coś zrobiło" itd. - to prawda, bolesna prawda o stanie patologii jaka dręczy sumienia polskiego narodu i nie tylko polskiego, że jak pomagać to do święta lub na pokaz... - a co do dobrych celów to fundacja pani Jolanty.K też z zamierzenia miała być na szczytne cele, a co robił tam Marek D .... ?????

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 styczeń 15 2006 23:22   
Forum

Quote by kobieta:
A już tegoroczne hasło: czy ktoś zrobił więcej - jest zupełnie nie do przyjęcia.

chodziło o badanie słuchu u noworodków, a nie o całą działalność charytatywną!

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Edmund Belter
 styczeń 16 2006 08:54   
Forum

Nie podoba mi się p. Owsiak. Jego "róbta co chceta" jest irytujące i niebezpieczne. To, że został uznany idolem młodych też mi się nie podoba, ale, na miłość Boską, WOŚP zbiera pieniądze na rzeczy tak potrzebne, na które państwo nie ma kasy, i to jest ważne. Racja, to powinien robić NFZ, ale nie robi, bo, jak ktoś słusznie zauważył, sam w sobie jest chory. Wiem o czym piszę, bo pracuję w szpitalu. Ale choroba NFZ, całego systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju nie oznacza, że mozna potępiać Owsiaka za Orkiestrę. Trochę przyzwoitości, proszę. Może warto najpierw policzyć dobro, które niesie Orkiestra, a potem dopiero wyliczać ciemne strony. Nie interesuje mnie jakś tam Przystanek, ale cieszę się, że Orkiestra kupi np. nowy repirator dla noworotków, których w szpitalach na prowincji brakuje. Może dzięki temu jakiś mały Człowiek będzie miał szanse przeżyć ... I to jest dla mnie ważne!!!

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 styczeń 16 2006 09:46   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kobieta: Pan Owsiak dopiero po ujawnieniu informacji, że za pieniądze zebrane na szpitale organizuje swoje akcje ideologiczne zaczął o tym mówić ( jakoś dwa lata temu).
Przedtem wyzywał ludzi, którzy próbowali o tym mówić od oszołomów. Wybaczcie mi, ale jakoś mu nie ufam.
A to wypływa z obserwacji i słuchania tego co i jak mówi.
A już tegoroczne hasło: czy ktoś zrobił więcej - jest zupełnie nie do przyjęcia. Nie odmawiam nikomu prawa do dawania nabijania się w butelkę i zapewniania sobie dobrego samopoczucia, przez udawanie, że po chrześcijańsku robi coś dobrego.
Wystarczy poczytać Ewangelię - nie trąb po ulicach, jaki to jesteś dobry. Już odebrałes swoją nagrodę.

Czy ktos zrobił więcej? TAK - Caritas w ciągu roku bez hucznych akcji robi (zbiera i rozdaje) więcej niż Orkiestra za całych 13 lat.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Jakub
 styczeń 16 2006 11:48   
Forum

[Cytat za: Marcin W]
"Biblię Szatana" napisał La Vey - tylko on jeden. Nie czytam jej, ale podstawowe twierdzenia i chrześcijanin powinien znać, by stanać do walki z ideologią satanistyczną. Jak się podstaw nie zna, podstawowych twierdzeń, to się jest jakby bezbronnym. Stare twierdzenie mówi, że wroga należy najpierw poznać.

Owszem, wroga należy najpierw poznać, ale najlepiej zrobić to sięgając do źródeł, a nie do opracowań. Bo skąd
znasz Drogi Marcinie te "podstawowe założenia"? Założe się, że z drugiej ręki. Takie ich pochodzenie już z góry naznaczone jest wpływem tego, kto je przygotował. Tym samym sens autora, w tym wypadku LaVey'a, jest przeinaczony. Proszę sięgnąć do oryginału. Ja go przeczytałem (inne książki LaVey'a też. Ognie piekielne mnie nie pochłonęły, nic też mnie nie opętałoWink

Co do WOŚP i CARITASU. Osobiście wolę dać na WOŚP - ich działania przynajmniej widaćSmile A wiem, że Caritas dostaje
pieniądze od państwa - o czym zbyt głośno nie mówiFrown WOŚP
takich pieniędzy nie dostaje...

===

Cytat 
Jakub
 styczeń 16 2006 11:51   
Forum

Czytałem kiedyś, że najbardziej napastliwi są Ci, którzy nie mają innym nic ciekawego, twórczego i pożytecznego do zaoferowania... Radzę się nad tym zastanowić, a nie wyzywać jednych i wychwalać drugich. Zwłaszcza nie powołując się na Boga, Szatana itp. Co my możemy wiedzieć na ten temat? Jesteśmy tylko ludźmi...

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 12 2009 13:26   
Forum

Jakos tak cicho w tym roku, to sobie pozwole przypomniec watek (przy okazji prosba do moda - czy moglby poprawic literowke w glownym temacie?)...

Przy okazji - niejednokrotnie (w tym tez osobiscie) spotkalem sie z informacja, ze ksieza zabraniaja kwestowac "pod kosciolami", tzn w najblizszym sasiedztwie (konkretnie juz po za brama ogordzenia terenu koscielnego)... Pomijam ich intencje, ale czy maja do tego prawo? Czy chodnik w sasiedztwie terenu KRK jest rowniez pod jego jurysdykcja? Czy tylko wykozystuja posiadana presje spoleczna (ktora szczegolnie na wsiach jest dosc mocna) by przegonic kwestujace dzieciaki?

PS. Jako ciekawosta - Rodzimowiercza Koszulka na aukcji WOSP.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Kacper Światłowski
 styczeń 12 2009 14:22   
Forum

Wbrew niektórym krytykom jestem przekonany, że p.J. Owsiak wymyślił WOŚP nie po to by zyskać nimb potrzebny do głoszenia i popularyzacji Jego wrednych idei. Sadzę, że On sam szczerze wierzy, że zbiera pieniądze dla pomagania tym i owym – z dziećmi na czele.

Niestety: w ustroju socjalistycznym jest to NIEMOŻLIWE!

Nie dlatego, że ktoś tego zakazuje. Dlatego, że jest to niemożliwe te-o-re-tycz-nie. Z natury socjalizmu.

Już tłumaczę, dlaczego.

Przypuśćmy, że rządzę państwem socjalistycznym – i dzielę pieniądze na poszczególne dziedziny. Na szkolnictwo 200 mln, na lecznictwo 100 mln, na aparaturę podsłuchową 50 mln. Nie robię tego na zasadzie kciuka – tylko prowadzę rzetelne badania, które udowodnią, że taka właśnie proporcja jest optymalna.

Przypuśćmy teraz, że w moim państwie co roku gra WOŚP. I wiem, że zbiera ona co roku ±35 mln zł...

Jeśli tak, to natychmiast inaczej planuję budżet: szkolnictwo 220, lecznictwo 75 i podsłuchy 55 !

Teraz WOŚP dołoży do lecznictwa 35 mln – i otrzymamy znów optymalną proporcję: 4: 2 : 1.

Ja tego nie robię złośliwie! Jeśli zostałem przez ekspertów (przypominam: w socjalizmie ludzie, nie potrafiący ułożyć własnego budżetu domowego, „nieomylnie” orzekają, ile miliardów "trzeba" wydać na to i na tamto...) przekonany, że optymalna proporcja wydatków to 4 : 2 : 1 – to ja MUSZĘ w ten sposób postąpić. Inaczej dopuściłbym do marnotrawstwa.

I wszystko jest w porządku – tyle, że p.Owsiak, wcale o tym nie wiedząc, zebrał tylko 10 mln na lecznictwo, za to 5 mln na pluskwy i 20 mln na szkolnictwo...

Jest to konsekwencja nieunikniona.

- z felietonu Janusza Korwin-Mikke

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 12 2009 15:04   
Forum

Jeśli tak, to natychmiast inaczej planuję budżet: szkolnictwo 220, lecznictwo 75 i podsłuchy 55 !

...A ile wowczas np. na budowe muzeum w ramach Swiatyni Opatrznosci Bozej? W tej kwestii bylo juz poniekad wiecej w tym watku, w wypowiedzi z pon 09 sty 2006 10:03:37 i dalej... Po za tym obecnie ustruj jest inny, a system w tej (i nie tylko) dziedzinie nadal kuleje... Calkowicie pomijam kwestuie, ze od kiedy JKM zkumal sie z LPR, to zaczol wygadywac podobne gupoty co oni...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Piotr
 styczeń 12 2009 16:07   
Forum

Oj Chrześcijanie...

sprawozdanie WOŚP 2007

sprawozdanie Caritas 2007

WOŚP 2007

Struktura rzeczowa i terytorialna przychodów- większość przychodów Fundacji pozyskana jest na terytorium Polski w czasie zbiórki publicznej.
Struktura rzeczowa przychodów w roku obrachunkowym była następująca:
1. Przychody z działalności statutowej
Razem: 34.884.273,50
składają się na nie wpłaty od darczyńców w ramach :
Finał WOŚP 28.564.789,87
oraz przychody pozostałe z darowizn celowych :
- Aukcje internetowe allegro 1.278.305,67
- Z zasądzeń na zapobieganie wypadkom 96.192,71
- Pozostałe cele statutowe(wpłaty w trakcie roku) 2.523.104,70
- Dary rzeczowe 1.189.041,48
przychody z działalności statutowej po4ytku publicznego :
- 1% podatku dochodowego 1.232.839,07
Fundacja nie osiągała przychodów ze źródeł publicznych tj z bud4etu państwa i bud4etu gminy.
Fundacja nie osiągała przychodów z działalności gospodarczej.

Koszty realizacji zadań statutowych i po/ytku publicznego
Razem 30.607.172,85
Na koszty składają się następujące wydatki:
- Zaopatrzenie rzeczowe placówek słu4by zdrowia i grup ratownictwa 22.237.638,87
- Pomoc indywidualna w zakresie ratowania 4ycia 694.886,90
- Koszty realizacji kontraktów 294.091,75
- Koszty realizacji zadań poza finałowych według poni4szego zestawienia kosztów:
• Ogólnopolski Powszechny Program Badań Przesiewowych Słuchu 1.528.976,95
• Infant flow 62.429,05
• Leczenie pompami insulinowymi 120.782,07
• Szkolenia w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej
przeszkolenie wolontariuszy udzielania pierwszej pomocy 2.088.887,86
utrzymanie ośrodka szkoleniowego 112.356,01
• Działalność po4ytku publicznego
- przeprowadzenie zbiórka 1% 89.223,25
- rozliczenie 10 lat Fundacji i XV Finału 164.933,77
• Działania propagatorskie i informacyjne
- organizacja finałów:
XV Finał 1.058.275,32
- organizacja koncertu Przystanek Woodstock 2.154.646,05

VI. Wynagrodzenia dla członków zarządu z tytułu dywidend nie były wypłacone.
VII. Po/yczki dla członków zarządu ani pracowników nie były udzielone."

...a od strony 27 kompleta lista zakupionych rzeczy.

Caritas

WP¸YWY CARITAS W POLSCE 331 671 122,10 zΠ
CARITAS DIECEZJALNE 258 358 540,28 zΠ
CARITAS POLSKA 73 312,581,82 zΠ
WP¸YWY FINANSOWE CARITAS POLSKA 45 757 942,16 zΠ
WP¸YWY RZECZOWE CARITAS POLSKA 27 554 639,66 zΠ
WP¸YWY FINANSOWE CARITAS DIECEZJALNE 221 757 828,28 zΠ
WP¸YWY RZECZOWE CARITAS DIECEZJALNE 36 600 712,00 zΠ

UDZIELONA POMOC CARITAS POLSKA WED¸UG OBSZARÓW DZIA¸ANIA NA TERENIE KRAJU
1. DZIECKO I RODZINA 7 687 498,59 zΠ
2. NIEPE¸NOSPRAWNI 17 530 154,98 zΠ
3. SENIORZY I OSOBY CHORE 24 326 832,68 zΠ
4. BEZDOMNI 4 572 128,45 zΠ
5. BEZROBOTNI 414 934,70 zΠ
6. MIGRANCI I UCHODèCY 566 551,37 zΠ
7. OFIARY WOJEN I KATAKLIZMÓW 2 001 898,33 zΠ
8. WOLONTARIAT 3 084,87 zΠ
RAZEM W KRAJU 57 103 083,97 zΠ

UDZIELONA POMOC PRZEZ CARITAS POLSKA ZA GRANICÑ
EUROPA 3 801 106,73 zΠ
AZJA 3 239 291,79 zΠ
AFRYKA 1 446 543,81 zΠ
AMERYKA ¸ACI¡SKA 2 849 114,90 zΠ
RAZEM 11 336 057,23 zΠ

POMOC UDZIELONA PRZEZ CARITAS POLSKA I CARITAS DIECEZJALNE W KRAJU I ZA GRANICÑ
POLSKA 294 933 822,18 zΠ
EUROPA 5 012 428,53 zΠ
AZJA 3 239 291,79 zΠ
AFRYKA 1 446 543,81 zΠ
AMERYKA ¸ACI¡SKA 2 849 114,90 zΠ
RAZEM 307 481 201,21 zΠ

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Piotr
 styczeń 12 2009 16:10   
Forum

I co to znaczy?

Że są dwie organizacje - jedna kościelna, druga znacznie mniej. Gdyby nie one byłoby dużo straszniej w tym kraju.

I umierałoby się dużo szybciej i częściej z głodu i starości albo z braku sprzętu w szpitalach.

Więcej Miłości Bliźniego Kochani!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Obcy
 styczeń 12 2009 17:26   
Forum

(...)

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 styczeń 12 2009 17:58   
Forum

skałosz
podliczyłem wszystko i nie wiem, czy ja zrobiłem błąd, czy "wsiąkło gdzieś" 4 mln od Owsiaka...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 styczeń 12 2009 18:06   
Forum

Quote by Arek_Sz: skałosz
podliczyłem wszystko i nie wiem, czy ja zrobiłem błąd, czy "wsiąkło gdzieś" 4 mln od Owsiaka...

Podliczyłeś z raportu, czy z moich kopii? mogłem coś ominąć.

A podliczyłeś Caritas? Spróbuj być obiektywny.

Poza tym jak sobie wyobrażasz to wsiąknięcie? Myślisz, że nasze służby państwowe - skarbówki, ZUSy, prakuratury odpuściłyby fundacji gdyby trafiłyby na jakiegoś haka? Tym bardziej kilkumilionowego?!?

===

Cytat 
Dezerter
 styczeń 13 2009 16:09   
Forum

Kolejny rekord - w recesji i kryzysie!
Brawo dla Jurka i całej WOŚP!
Brawo dla tych co ofiarowali!
Niech żyją dzieci z nowotworami!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
epablito
 styczeń 24 2009 15:57   
Forum

WOŚP wydaje na cele statutowe (sprzęt medyczny, edukację medyczną itd) WIĘCEJ niż zbiera. Pieniądze na utrzymanie fundacji i woodstock idą z części procentów uzyskanych od zebranych pieniędzy. Pewnie, mogliby oddawać wszystko, ale wtedy fundacja by nie działała. Pewnie, mogliby nie robić woodstocku.

Nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Patrząc na bilans Caritasu też im "gdzieś 30 mln zniknęło" (wpływy - pomoc udzielona) ale głupotą byłoby posądzanie Caritas o kradzież, bo nie znamy szczegółów operacji finansowych Caritasu. WOŚP przechodzi co roku audyt i jest doskonale sprawdzana pod kątem nadużyć. Owsiak jest w porządku wobec kasy, koniec, kropka.

Argumenty czyniące z Owsiaka jakiegoś demona propagującego przy każdej okazji satanizm są idiotyczne.

btw, nie daję na Caritas, ale udzielam się charytatywnie w organizacji kościelnej ("pallotyńska adopcja serca"). Co roku daję na WOŚP, tylko w tym roku tak się pechowo złożyło, że nie mogłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 04 2010 22:43   
Forum Moderator
Moderator

Nie mam zdania, ale dobija mnie gadanie młodych i starych, że Caritas zbiera na limuzyny dla biskupów i jest to dla mnie śmieszne...

Uogólnianie uogólnianie itd..

Za to ciężko nie uogólnić Owsiaka skoro działa jako jednostka a nie grupa ludzi jakimi są księża.

A najbardziej boli mnie to, że na Woodstock mnie nie puszczono i zagrożono, że jak pojadę to zostanę wyrzucona z domu, a teraz tylko słyszę jaki to ten Owsiak wspaniały i jakie same cudowne rzeczy robi... no to zdecydujcie się niektórzy (przede wszystkim rodzice)!!!

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 05 2010 00:23   
Forum

Quote by: Matija

Jeśli tylko mam, daję i na WOŚP i Caritas.
Na WOŚP tylko i wyłącznie, że te 90% idą dla dzieci, dla chorych.

Młody i głupi byłem.. Wink Trochę się zmieniło po 4-ech latach, kiedy tamten post napisałem.
Nie daję na WOŚP. Obecnie uważam, że akcje tego typu są w jakiejś mierze porażką społeczeństwa.
Czy "kupując" raz w roku naklejkę mogę szczycić się wrażliwym sercem?!
Sam siebie oszukuje! A co przez resztę 364 dni??? W samej Częstochowie jest ogrom rodzin, które żyją za śmieszne pieniądze przez miesiąc, kupują przeterminowane jedzenie bo tańsze, nie wejdą nigdy do sklepu z markowymi ubraniami, dzieci w niektórych rodzinach odrabiają lekcje przy świecach (!), są domy, które nie mają zwykłej podłogi, ale ubitą ziemię! XXI WIEK!!! ilu rodziców popada z tego powodu w załamanie, depresje, alkoholizm i inne patologie zaczynają się mnożyć w tych warunkach. Powodem tego przede wszystkim - nawet nie bieda, bo czasami wręcz to za miękkie słowo, ale nędza.

I czy możemy zatkać sobie sumienia czerwoną naklejką?

Żałosne.

Nie chcę nosić dumnie czerwonego serduszka na plecaku, wolę w skrytości serca dzielić się tym co mam jak najczęściej, z tymi o których społeczeństwo zapomniało. Piszę to także jako wyrzut do siebie, bo cały czas nie dorastam tutaj jakbym chciał. Ale bardzo chce.

Paraklet
Nie popieram woodstocku. Ale sam chętnie pojechałbym tam na ewangelizację.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 05 2010 15:20   
Forum

Paraklet
Nie popieram woodstocku. Ale sam chętnie pojechałbym tam na ewangelizację.

To ja z wami jako weteran Jarocina, cobyście głupstw nie narobili i w kłopoty nie popadli,... ale ewangelizować również - ja zamawiam tereny przyległe do sceny i muzyków Big Grin Wink

Matija - co ma Jurek i Orkiestra do biedy?
On zbiera na konkretny - BARDZO potrzebny cel.
I nie myl przyczyn biedy ze skutkami.

A pewny jesteś, że ludzie dają z tego powodu co myślisz? - ja zawsze dawałem, zbierałem, moje dzieci też i nigdy ...a raczej prawie nigdy nie przyklejałem sobie serduszka w widocznym miejscu,
ale fakt, czułem się lepszy tylko, że nie od kogoś, ale jako człowiek, chrześcijanin.

A Caritas powinien być bardziej otwarty, transparentny, publicznie się rozliczać jak Jurek...a będzie lepiej

===

Cytat 
Matija
 styczeń 05 2010 16:55   
Forum

..kto wie, może kiedy się uda z tym Woodstockiem. Wink

Dez, jestem radykalistą w niektórych sprawach. Czy poparł byś kosciół szatana, gdyby założył fundację charytatywną?
Użyłem jaskrawego przykładu, ale idee Owsiaka nie idą po linii chrześcijaństwa. Chrześcijanin nie może tutaj iść na kompromis.
Za wszelką cenę trzeba wspierać te fundację (których nie brakuje) propagujące chrześcijański model życia i takie poglądy. Albo wszystko albo nic.
Nie rozwadniać się i nie rozdzielać. Nie mogę współpracować z WOŚP, a za chwilę po nich jechać. Jestem nie czytelny dla ludzi wtedy.
Wierzę, że pieniądz, który zamiast na WOŚP dam na caritas, czy fundację Barnaby nie będzie gorzej rozdysponowany, a na pewno nie będą od niego odciagnięte odsetki na środowiska metalowe, którym na woodstocku tworzy sie grunt, i propaguje się je.
Mam dość letniej postawy chrześcijan. Dość nijakości. Trzeba być całym sercem na TAK, albo na NIE.
Jestem na NIE dla WOŚP.
Sam wiesz, że dla chrześcijanina nie jest najważniejsze zdrowie. Są rzeczy wyższe. U Owsiaka ta hierarchia jest poprzewracana.

Z pewnością cieszyłbyś się, gdyby Twoje dziecko leczyło sie na sprzęcie WOŚP, ale co byś powiedział gdyby drugie zostało wciągnięte na woodstocku w dragi i wykorzystane..Wsparłeś pierwsze i drugie.
Ponad tym wszystkim jest Opatrzność, i zaufanie w uzdrawiającą moc Boga ponad wszelki sprzęt i ludzi...

Kwestia motywacji w sprawie serduszkowych naklejek jest tak naprawdę drugorzędna. Chodziło mi bardziej o wykazanie płytkiej wrażliwości. Która zostaje uspokojona po zakupie naklejki.

Czułem sie lepszym człowikiem po zakupie tego serduszka, (przepraszam, ale tak jest) gdy chodzilem do podstawówki.
Gdy postrzegałem to zjawisko płytko. Powoli w mentalności Polaków WOŚP nabiera mocy obowiązku moralnego. Jeśli nie dajesz na WOŚP to coś z tobą nie tak. Jak śmiał nie dać na dzieci?! Jeszcze trochę i będzie to karane, jako uchybienie powinności społecznej Smile Stańmy w prawdzie, wielu daje nawet już nie tylko aby się pokazać, ale przez jakąś presję społeczną.

Caritas rozlicza sie publicznie. Luknij parę postów wczesniej, pewien mnich umieścił tam oficjalne dane.
Czy można kogoś oskarżać o to, że jest za mało "głośna"? Że nie obnosi sie wszem i wobec ile to pomaga, ile zebrano, w przerwach miedzy wieczorynką a dziennikiem??

pozdro
<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 05 2010 23:46   
Forum

Czy poparł byś kosciół szatana, gdyby założył fundację charytatywną?

jasne, że nie, bo wiem, że "nie może złe drzewo dobrych owoców wydqawać"
ale wiem również, że
"ani drzewo złe dobrych"! więc nie mogę się zgodzić z tobą, że:
ale idee Owsiaka nie idą po linii chrześcijaństwa. Chrześcijanin nie może tutaj iść na kompromis.

Jurek ostatnio staje się coraz bardziej religijny czy wierzący - powiedział to w jednym z wywiadów - jestem pewny, że "idee Owsiaka idą po linii chrześcijańskiej", a że nie jest to jedyna linia to zgoda
Miłość, przyjaźń, muzyka - myślisz, że Jezus by się pod tym nie podpisał?

Nie mogę współpracować z WOŚP, a za chwilę po nich jechać. Jestem nie czytelny dla ludzi wtedy.

Tu pełna zgoda - jako "frontmen/lider" Wink musisz byś wyrazisty, szczery i spójny
odciagnięte odsetki na środowiska metalowe, którym na woodstocku tworzy sie grunt, i propaguje się je.

nie śledzę składu jakościowego wykonawców Woodstok ale nie sądzę aby było tam szczególnie dużo metalowych zespołów - jest tam cały przekrój jest również 123, Armia, Tymoteusz, czy inne "chrześcijańskie"
Sam wiesz, że dla chrześcijanina nie jest najważniejsze zdrowie. Są rzeczy wyższe. U Owsiaka ta hierarchia jest poprzewracana.

Ale Jurek powołał WOŚP nie dla szerzenia chrześcijaństwa, tylko z innych powodów
Nikt np Kotańskiemu nie zarzucał że "za bardzo skupiał się na narkomanach - to nie po chrześcijańsku" - rozumiesz do czego zmierzam?

co byś powiedział gdyby drugie zostało wciągnięte na woodstocku w dragi i wykorzystane..Wsparłeś pierwsze i drugie.

uwierz mi na słowo, albo sprawdź sam, że o "dragi i wykorzystanie" o wiele łatwiej w twojej po sąsiedzku dyskotece niż na koncercie

Powoli w mentalności Polaków WOŚP nabiera mocy obowiązku moralnego. Jeśli nie dajesz na WOŚP to coś z tobą nie tak. Jak śmiał nie dać na dzieci?! Jeszcze trochę i będzie to karane, jako uchybienie powinności społecznej Smile Stańmy w prawdzie, wielu daje nawet już nie tylko aby się pokazać, ale przez jakąś presję społeczną.

Smutna prawda - dlatego już od wielu lat nie noszę serduszka - WOŚP była ruchem społecznym młodzieży i środowiska Rockowego/postJarocińskiego. Jurek chciał pokazać całej Polsce, że ta "brudna i zła" młodzież jest wartościowa i potrafi zrobić coś dobrego
(sorry za komunały i uproszczenia, ale chodzi mi o przekazanie sensu)
Gdyby Jurek się nie zajął tą młodzieżą i nie stał się jej autorytetem i nie wtłoczył im do mózgów
"Miłość, przyjaźń, stop narkotykom i przemoc, tolerancja, pomoc innym również społeczeństwu/państwu"
to myślisz, że nasza rzeczywistość była by taka jaka jest?
- ja myślę, że było by o wiele gorzej
a na koncertach na pewno
- pamiętam początek lat 90 - zadymy, bójki, odwołane koncerty, czy całe festiwale - (Jarocin)
teraz jest tak bezpiecznie i z kulturą, że aż nudno Wink
Moim zdaniem duża w tym zasługa wychowawcy młodzieży, który pozornie mówi "róbta co chceta", bo jak dołączysz do tego "miłość i przyjaźń" to niechybnie ci wyjdzie
"kochaj i rób co chcesz"
...a do tego chyba nie masz zastrzeżeń

===

Cytat 
Matija
 styczeń 06 2010 11:57   
Forum

Drzewo dobre-złe...
Niestety Jurek jest co najmniej gdzieś pośrodku. Ja nie piętnuję tego, że zbiera te pieniądze, że kupuje sprzęt. Ale całym swoim sposobem życia, jawi się co najwyżej jako poszukujący. A to za mało, aby być osobistością pod którą mogę się podpisywać.

Peace,Love,Music.
Myślę, że Jezus by się jednak nie podpisał. Bóg sam w sobie jest marką najwyższej klasy, aby miał isć za innymi Big Grin
Chiałbym, żeby te 3 hasła, były rozumiane przez Jurka "po linii chrześcijanstwa". A praktyka pokazuje, że bliżej im do rewolucyjnych wolnosc, równość, braterstwo...podkreślam, CHIAŁBYM.

Armia, 2Tym...
Na koncerty tych grup chodzą punki i metale ateiści. Chodzą, aby sobie popogować do dobrego rytmu, a w przerwie idą na winiaka...i tyle.
Jeśli wśród nich znajdą sie chrześcijanie, to najczęściej mało dojrzali, którzy nie są gotowi jeszcze do ewangelizacji.
Nie chodzi mi o przekaz typu : Bóg jest cool! Chodźmy na piwo i bruderschafta.. Ale o głoszenie, które jest przekazaniem życia.
Coraz bardziej dochodzi do mnie, że mam za mało czasu, aby być na półsynkretycznym chrześcijaninem. Pełen kompromisów ze swiatem, ugód, które stopują Ewangelię. Wskaźnikiem właściwym dla mnie są słowa : nie dziwcie się, skoro swiat was nienawidzi.
Chiałoby się mieć każdego za brata...oj chciałoby się. Ale co mi po tym? Czy ludzie mnie mają lubieć, czy On ma wzrastać, a ja się umniejszać? Będę miec wrogów, ale wielu wyrwę dla Niego. To jest moim celem. A nie święty spokój..and music. Wink

Kotansky...
Nie zarzucam, im że są niechrześcijańscy. To jest oddzielny problem poszukiwania Boga. Zarzucam chrześcijanom, że przyjmują ich metody, poglądy i sposób życia. Niejako podporządkowują się temu stylowi. Rozmywają i rozdrabniają chrzesćijanstwo.

Możliwe, że Jurek lepiej wykorzystuje dary Boże ode mnie. Pełniej wyciska z sytuacji, w której się znajduje dobro. Ale to nie zmienia faktu, że mamy nazywać rzeczy po imieniu. Po co na siłę "chrzcić" WOŚP?!

Dragi i wykorzystanie...
Tylko, że ja nie łoże kasy na dyskotekę z sąsiedztwa, nie propaguje jej, i chcę oszczędzić każdemu wejścia w ten pogański burdel.

"Brudna i zła młodzież..."

Ja wierzę w tą młodzież. I nie chciałbym nigdy o niej zwątpić. Wierzę, że Pan każdemu dał wystarczająco łaski, aby mógł Go odnaleść tam gdzie teraz stoi. Ale wiem, że to kwestia wyboru. Każdy ma wybór, i każdy MUSI wybrać : Bóg czy śmierć?

Kochaj i rób, co chcesz...
Jest tylko jeden problem. Czym jest dla Ciebie miłość, czym jest dla Jurka, i dla młodzieży na woodstocku?

Swiadek nr 1.
[i]W swoim własnym mniemaniu uważam się za człowieka "dobrego" (w cudzysłowiu, bo słowo "dobry" jest bardzo względnym określeniem). Dziwne?!? Wyznawca Szatana nazywa siebie dobrym?!?!? Po pierwsze nie czczę biblijnego Szatana, nie wierzę w jego istnienie, nie wierzę w królestwo piekelne, do którego za moje herezje z pewnością bym się udał po śmierci. NIE. Czczę tylko siebie oraz osoby które kocham. [u]Miłość?!!? Tak, miłość jest podstawowym, obok nienawiści, uczuciem[/u] kierującym życiem człowieka, a ja jako satanista jestem człowiekiem. Tak jak każdy człowiek odczuwam miłość, nienawiść (z tą różnicą, że się do tego przyznaję i nie wstydzę się tego), smutek, radość, potrzebę pomocy innym, itp. "NIC CO LUDZKIE NIE JEST MI OBCE"... [/i] [http://www.czarymary.pl/cienik/satanizm/index.htm ; Cień]

Swiadek nr 2.
Tak tedy w każdej sytuacji, w której przeżywamy wartość seksualną jakiejś osoby, miłość domaga się integracji, czyli włączenia tej wartości w wartość osoby, owszem: podporządkowania jej względem wartości osoby. I w tym właśnie wyraża się podstawowy rys etyczny miłości: jest ona afirmacją osoby, bez tego zaś nie jest miłością. Jeżeli jest nasycona właściwym odniesieniem do wartości osoby - odniesienie takie nazwaliśmy tutaj afirmacją - to miłość, jest w całej pełni sobą, jest miłością integralną. Kiedy natomiast "miłość" nie jest przeniknięta ową afirmacją wartości osoby, wówczas jest jakąś miłością zdezintegrowaną, a właściwie nie jest miłością, chociaż odnośne reakcje czy też przeżycia mogą mieć jak najbardziej "miłosny" (erotyczny) charakter.

Odnosi się to w szczególnej mierze do miłości pomiędzy kobietą a mężczyzną. Miłość w pełnym tego słowa znaczeniu jest cnotą, a nie tylko uczuciem ani też tym bardziej tylko podnieceniem zmysłów. Cnota ta tworzy się w woli i dysponuje zasobami jej duchowej potencjalności, czyli stanowi autentyczne zaangażowanie wolności osoby-podmiotu płynące z prawdy o osobie-przedmiocie. Miłość jako cnota żyje w woli nastawieniem na wartość osoby, ona więc jest źródłem tej afirmacji osoby, która przenika wszystkie reakcje, przeżycia i całe w ogóle postępowanie.

Miłość prawdziwa, miłość wewnętrznie pełna, to ta, w której. wybieramy osobę dla niej samej, a więc ta, w której mężczyzna wybiera kobietę, a kobieta mężczyznę nie tylko jako "partnera" życia seksualnego, ale jako osobę, której chce oddać życie. Wibrujące w przeżyciach zmysłowych i uczuciowych wartości seksualne towarzyszą tej decyzji, przyczyniają się do jej psychologicznej wyrazistości, ale nie stanowią o jej głębi. Sam "rdzeń" wyboru osoby musi być osobowy, a nie tylko seksualny. Życie sprawdzi wartość wyboru oraz wartość i prawdziwą wielkość miłości.

Sprawdza się ona najbardziej wówczas, gdy samo przeżycie zmysłowo-uczuciowe osłabnie, gdy same wartości seksualne przestaną niejako działać. Wówczas pozostanie tylko wartość osoby i wyjdzie na wierzch wewnętrzna prawda miłości. Jeśli miłość ta była prawdziwym oddaniem i przynależnością osób, wówczas nie tylko ostoi się, ale nawet umocni i ugruntuje. Jeśli zaś była tylko jakąś synchronizacją zmysłowości i emocji, wówczas straci swą rację bytu; a osoby w niej zaangażowane staną nagle w próżni. Trzeba się poważnie liczyć z tym, że każda ludzka miłość musi przejść przez jakąś próbę, i z tym, że wówczas dopiero okaże się jej prawdziwa wartość. [fragm. Miłość i odpowiedzialność, K. Wojtyła]

Obydwaj świadkowie piszą o miłości. Ogłaszają jako naczelną wartość. I co z tego? Skoro wszystkim innym się różnią.
I to jest właśnie to rozmycie, o którym mówię, które dostrzegam dzisiaj - Peace, Love, Music, jak to pięknie brzmi...ale niczym cymbał czy miedź z Kor13.

<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 06 2010 15:32   
Forum

Armia, 2Tym...
Na koncerty tych grup chodzą punki i metale ateiści. Chodzą, aby sobie popogować do dobrego rytmu, a w przerwie idą na winiaka...i tyle.
Jeśli wśród nich znajdą sie chrześcijanie, to najczęściej mało dojrzali, którzy nie są gotowi jeszcze do ewangelizacji.
Nie chodzi mi o przekaz typu : Bóg jest cool! Chodźmy na piwo i bruderschafta.. Ale o głoszenie, które jest przekazaniem życia.

<><

Na to muszę zareagować, bo tu piszesz nieprawdę - rozumiem, że z niewiedzy -.
jestem na forum zespołu armia już z pół roku i mogę cię zapewnić, że jeśli chodzi o dojrzałość chrześcijańską, to spotkałem tam więcej dojrzałych niż na naszym kosciol.pl

Co do reszty to - radykał z ciebie, ale masz do tego prawo
pozostając przy swoich poglądach
pozdrawiam

===

Cytat 
Edith
 styczeń 06 2010 18:35   
Forum

Nie będę udawac, ze przestudiowałam posty wszystkie z ostatnich lat. Nawet na własne nie miałam czasu :-). Ostatnie przejrzałam, i napisze tak: moje poglady się nie zmieniły w tej sprawie. Zmieniają się natomiast poglady społeczeństwa, i dobrze. Owsiak przestaje byc świętą krową. I nie ukrywam, cieszy mnie to, bo to znaczy, ze na temat WOŚP pojawia się nie tylko slepy entuzjazm oraz ostracyzm wobec niedających, ale i refleksja nad sensem... Przyklady: jeden ze szpitali odmawia przyjęcia sprzętu z ubiegłorocznej zbiórki, bo co im po sprzęcie, na którego utrzymanie ani WOŚP ani NFZ nie dadzą? Ma byc utrzymany i obsługiwany gratis, bo z zasady dla pacjenta korzystanie ma byc bezpłatne? (znaczy z moich podatków?). Upraszczam troche, bo sprawa w toku, szpital z WOŚP dyskutuje, ale Owsiak był zdziwiony i zniesmaczony, postawa typu "no jak to, ja taki dobry, a wy nie chcecie pomocy?!" druga sprawa: Katowice odmówiły organizacji finału, bo z kasy miasta musieliby duzo dołozyć (mowa o 300 tys). Owsiak jest "osłupiały". Jak obrazone dziecko, które posoliło cisteczko i dziwi się ze słony zakalec z czekoladą nie smakuje babci. No co za skąpe Katowice, nie chca dac kasy. A ze te 300 tys zamiast na fete telewizyjną można dac na pomoc dla kogos bardziej konkretnie, to pikuś. Ważne, ze Katowice są be, bo Owsiakowi się nie odmawia. Dla mnie cała WOŚP to podejrzana sprawa. Caritas może nie jest przejrzysty (jak całe finanse KRK w PL), ale nie żąda sponsorowania swojej promocji od TV, radia, miast, gmin itd. i nie obraża się. Ciekawe, czy gdyby podliczyc koszty ponoszone przez partnerów WOŚP, cała akcja rzeczywiście byłaby taka cool... Może to jest jakiś sposób: zrobic duzo szumu, wtedy nikt w księgowość nie zajrzy...

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 07 2010 15:25   
Forum

Quote by: Dezerter

Armia, 2Tym...

<><

Na to muszę zareagować, bo tu piszesz nieprawdę - rozumiem, że z niewiedzy -.
jestem na forum zespołu armia już z pół roku i mogę cię zapewnić, że jeśli chodzi o dojrzałość chrześcijańską, to spotkałem tam więcej dojrzałych niż na naszym kosciol.pl

Co do reszty to - radykał z ciebie, ale masz do tego prawo
pozostając przy swoich poglądach
pozdrawiam

Zgadzam się z Twoją reakcją. Uogólniłem rzecz. To co napisałem, to wynik mojego osobistego doświadczenia.
I jako takie jest prawdą. Jeśli masz doświadczenie żywych wspólnot gromadzących się wokół takich zespołów, i możesz zapewnić o ich dojrzałości - cieszę się, że mój wycinkowy obraz tego zjawiska, kłoci się z Twoim. Jest nadzieja Smile
..i jest różnorodność.
<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,36 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post