Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 "MOHEROWE BERETY"
 |  Wersja do druku
Rafi F
 maj 29 2006 07:58   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Dla mnie moherowe berety Bartku, to osoby oceniające wiarę innych po ubraniu, nakryciu głowy, kolorze skóry, pochodzeniu, narodowości, czy wyznaniu, oraz przypisujące sobie (czy swoim liderom) nieomylność w tej kwesti.

Jestem daleki od oceniania starszych ludzi po tym, że przeciągają śpiewy, czy też codziennie wspólnie z innymi litanie, czy rózaniec odmawiaja. Tak samo jestem daleki od oceny tych, którzy nie śpiewają, a na wszelkich modlitwach ich nie widać. Jestem daleki od oceny tych, którzy codziennie czytają biblię, jak i tych, co biblii nie mieli i nie mają, wzrok im już nie pozwala czytać lub czytać już nie potrafią
A zupełnym absurdem jest dziś dla mnie ocena ludzi po tym, czy noszą kapelusz, beret, spodnie, spudnicę, oraz czy słuchają RM, czy też czytają GW.

Fakt, wielu ma w sobie dziś nienawiść (i we mnie często łeb podnosi), ale nie musimy jej ulegać, ani stawać się jej niewolnikami Bartku.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 13 2006 13:11   
Forum

Quote by Jj: MB to takie co nie dadzą na WOŚP tylko dadzą na stację co jedynie mówi prawdę, pomnik widomo kogo albo Świątynię.
znam MB które dają na WOŚP i radio, w końcu ich pieniądze, poza tym jesteśmy krajem katolickim i świątynie też są potrzebne

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
dobry_dziekan
 październik 09 2006 15:24   
Forum

Moherowe berety - Ślepo wierzące w ojca-dyrektora, podatne na media, chętne do oddania swojej renty na jego nowy samochód, babcie które potrafią cię opierniczyć za to że chodzisz w czarnej koszulce.

===

Zmartwychwstanie? Bóg? Nie wierzę w bajki ; -)

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 09 2006 15:57   
Forum

Prawdą jest, że większa część z nich, jeździ do kościółka (nie tylko w niedziele) bezmyślnie klepać wyuczone modlitwy.

Skąd wiesz, jak się takie babcie modlą? Jesteś bogiem?!?

Gdyby taką zapytać czym jest Msza Święta, co jest jej istotą, odpowiedź jej byłaby dla mnie co najmniej śmieszna (albo wogóle jej by nie udzieliła).

Próbowałeś kiedyś zapytać?

Tak naprawdę kocham je za to, że poprostu są.

Choć jeden aspekt pozytywny w mailu ;-)

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty